Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.051.791
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...
funny games kaže...

I da svi koji su dosegli potrošnju od 200gb prije 15.10. se automatski smanjiva brzina na 2 mbit-a.Žalosno.

 Ovo je netocno, pitao sam ih na fejsu i kazu da za stare korisnike vrijedi 1 TB cijeli 10. mjesec i tek od 1.11. krece ovo s 200 gb

Potvrdila mi je agentica na telefonu,čekao sam je radi provjere informacije i potvrdila je.Uostalom, vidit ćeš sve od 15-ga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 15:10 (funny games).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
hrčak kaže...
Gale92 kaže...

Ja uzeo A1 s ruterom uz ugovor na 24mj

 

"Uvjeta nema, funkcionira gdje god imate struju i A1 mobilnog signala. Cijena usluge je 179,00 kn, internet je neograničen sa smanjenjem brzine nakon 1 TB, a uređaj dodatno plaćate 9,00 kn jednokratno i 20,00 kn mjesečno."

 Navodno ako se uzme Flatbox na ugovor, može se dobiti za 119 kn mjesečno, netko je uspio dobiti i za 99 kn

 Moze postojeci korisnik ako redovito placa racune... 

Min je 99 kn sto se moze dobit. Bilo je na jednom drugom forumu o tome

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...
Gale92 kaže...

Ja uzeo A1 s ruterom uz ugovor na 24mj

 

"Uvjeta nema, funkcionira gdje god imate struju i A1 mobilnog signala. Cijena usluge je 179,00 kn, internet je neograničen sa smanjenjem brzine nakon 1 TB, a uređaj dodatno plaćate 9,00 kn jednokratno i 20,00 kn mjesečno."

 Meni isto nije jasno zasto na ugovor kad je cijena apsolutno ista, jedino sto router moras odma platit. Al ono dode 400kn.

 Kod A1 je cak ruter jeftiniji bez ugovora ne sa ugovorom.

Prednost je da placas na rate, a ovdje moras sve odjednom

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kada se pogleda sada koliko je je vas prešlo sa TELE2 na A1 (uključujući naravno i mene)

 

 

19 Jesam
19 Još razmišljam
6 Nisam
3 Čekam da Tele2 vrati na staro
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, dal netko zna jeli ovaj ZTE mf286 od tele 2 otključan na sve mreže? Sutra se prebacujem na A1, pa gledam dal da uzimam samo karticu ili moram i router

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Vec je bilo napisano neznam kolko puta. Da router je vjerojatno otkljucan, ali moras uzeti od a1 router.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Biti ce zanimljivo na A1 mrezi uz sve prebjege :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
creat1n kaže...

Biti ce zanimljivo na A1 mrezi uz sve prebjege :)

 Da neće uskoro i A1 uvesti 200GB po punoj brzini .... a onda ćemo se vratit na TELE2

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Onda idemo na HT, oni imaju 300 GB 

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tele2 čeka da se rastereti mreza i onda dižu brzine DL na perko 300Mbps

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Tele2 čeka da se rastereti mreza i onda dižu brzine DL na perko 300Mbps

ovo je sasvim sigurno istina koja se prenosi ako radiš u tele2

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Tele2 čeka da se rastereti mreza i onda dižu brzine DL na perko 300Mbps

 

ne kužim, zašto mi treba 300 mbit/s ako imam 200 GB ograničenje?? Valjda ljudi kuže da brzina i ograničenje podataka idu jedno uz drugo. Pa da dvaput mjerim brzinu od 200-300 mbit/s već sam potrošio pun kufer prometa.

 

uz 300 mbit/s teoretski možeš 200 gb razjebati za manje od dva sata. Takva brzina mi treba na flat internetu, na ovome mi uopće ne koristi

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...
DDavorin kaže...

Tele2 čeka da se rastereti mreza i onda dižu brzine DL na perko 300Mbps

 

ne kužim, zašto mi treba 300 mbit/s ako imam 200 GB ograničenje?? Valjda ljudi kuže da brzina i ograničenje podataka idu jedno uz drugo. Pa da dvaput mjerim brzinu od 200-300 mbit/s već sam potrošio pun kufer prometa.

 

uz 300 mbit/s teoretski možeš 200 gb razjebati za manje od dva sata. Takva brzina mi treba na flat internetu, na ovome mi uopće ne koristi

 ipak ti teoretski treba čak 5 sati 

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Tele2 čeka da se rastereti mreza i onda dižu brzine DL na perko 300Mbps

 Super, možemo potrošiti 200gb za 2 sata tom brzinom :D

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

I 1TB možeš potrošiti za jedan dan brzinama koje su sada trenutno dostupne. Tele2 nije to bezveze napravio očito 200GB zadovoljava većinu korisnika ali će im ponuditi još kvalitetniji 4G sa većim brzinama!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

po mojoj nekoj teoriji zbog pokućnog im je patila cijela mreža a pogotvo internet kada se pristupa preko mobitela, a oni primarno zarađuju od toga

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Treba preimenovati temu :)

 

Bar zagrade, (Ne)ograničeni internet u Tele2...

 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nuclear_Phoenix   Brzina nema veze s prometom koji je i dalje neograničen! 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Nuclear_Phoenix   Brzina nema veze s prometom koji je i dalje neograničen! 

 Promet je ograničen s brzinom prijenosa podataka. ∞ brzina = neograničen promet.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zagi55 kaže...
DDavorin kaže...

Nuclear_Phoenix   Brzina nema veze s prometom koji je i dalje neograničen! 

 Promet je ograničen s brzinom prijenosa podataka. ∞ brzina = neograničen promet.

Krivo! Promet je neograničen jer s brzinom 2 Mb/s možeš surfati koliko hoćeš; limita s te strane nema. Ograničena je samo brzina nakon potrošenih 200 GB.

 

Kada kažeš "ograničen promet" to znači da nakon prelaska određenog broja GB, promet se dodatno naplaćuje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 19:58 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
zagi55 kaže...
DDavorin kaže...

Nuclear_Phoenix   Brzina nema veze s prometom koji je i dalje neograničen! 

 Promet je ograničen s brzinom prijenosa podataka. ∞ brzina = neograničen promet.

Krivo! Promet je neograničen jer s brzinom 2 Mb/s možeš surfati koliko hoćeš; limita s te strane nema. Ograničena je samo brzina nakon potrošenih 200 GB.

 

Ograničen promet bi značilo da nakon prelaska određenog broja GB, promet se dodatno naplaćuje.

 .. i to je krivo, tj ovisi tko-kako želi tumačiti.

Prije nešto godina su sve tarife koje su imale nešto-flat-neograničeno u eu jednostavno morale biti neograničene, no od tad se malo opustio zakon tj provedba-tumačenje.. tj ili je flat ili nije. (a tad nema ni ograničenja količine-granice..). No u slučaju telaca nema zakona, jer to nije fixna mreža nego mobilna tj ovisi tko-kako tumači zakon pa se ne odnosi na mobilnu mrežu (kao ni zajamčena minimalna brzina i sl. tj nema ni 4mbit ni 70% koje ima fixna + nacionalni koncesionar koji to mora osigurati korisnicima..).

-tele2 nije fixna, nije žica nego mobilna, promjena vlasnika itd.. (jer osim nešto svojih odašiljača ostalo plaćaju tcomu, kao što su raspolagali npr finskim ip adresama itd itd.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ihush kaže...

 .. i to je krivo, tj ovisi tko-kako želi tumačiti.

Prije nešto godina su sve tarife koje su imale nešto-flat-neograničeno u eu jednostavno morale biti neograničene, no od tad se malo opustio zakon tj provedba-tumačenje.. tj ili je flat ili nije. (a tad nema ni ograničenja količine-granice..). No u slučaju telaca nema zakona, jer to nije fixna mreža nego mobilna tj ovisi tko-kako tumači zakon pa se ne odnosi na mobilnu mrežu (kao ni zajamčena minimalna brzina i sl. tj nema ni 4mbit ni 70% koje ima fixna + nacionalni koncesionar koji to mora osigurati korisnicima..).

-tele2 nije fixna, nije žica nego mobilna, promjena vlasnika itd.. (jer osim nešto svojih odašiljača ostalo plaćaju tcomu, kao što su raspolagali npr finskim ip adresama itd itd.)

Definicija neograničenog je nešto što nema kraja. Neograničen internet se može koristiti "bez kraja", pa čak i nakon spuštanja brzine. Sada, ako se neka usluga reklamira kao neograničena, a nakon X potrošenih GB/TB se prekine internetska veza, ili se dodatni promet naplaćuje, to ne možemo nazvati neograničenim internetom. To je drugi par cipela.

 

Ljudi krivo tumače neograničen internet; misle da je to kada surfaš internetom koliko hoćeš, ali i da je brzina velika. No brzina nema veze s neograničenim internetom, jer, kao što smo prije viđali, neograničen internet može biti i s brzinom od 64 KB/s.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 20:13 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
ihush kaže...

 .. i to je krivo, tj ovisi tko-kako želi tumačiti.

Prije nešto godina su sve tarife koje su imale nešto-flat-neograničeno u eu jednostavno morale biti neograničene, no od tad se malo opustio zakon tj provedba-tumačenje.. tj ili je flat ili nije. (a tad nema ni ograničenja količine-granice..). No u slučaju telaca nema zakona, jer to nije fixna mreža nego mobilna tj ovisi tko-kako tumači zakon pa se ne odnosi na mobilnu mrežu (kao ni zajamčena minimalna brzina i sl. tj nema ni 4mbit ni 70% koje ima fixna + nacionalni koncesionar koji to mora osigurati korisnicima..).

-tele2 nije fixna, nije žica nego mobilna, promjena vlasnika itd.. (jer osim nešto svojih odašiljača ostalo plaćaju tcomu, kao što su raspolagali npr finskim ip adresama itd itd.)

Definicija neograničenog je nešto što nema kraja. Neograničen internet se može koristiti "bez kraja", pa čak i nakon spuštanja brzine. Sada, ako se neka usluga reklamira kao neograničena, a nakon X potrošenih GB/TB se prekine internetska veza, ili se dodatni promet naplaćuje, to ne možemo nazvati neograničenim internetom. To je drugi par cipela.

 

Ljudi krivo tumače neograničen internet; misle da je to kada surfaš internetom koliko hoćeš, ali i da je brzina velika. No brzina nema veze s neograničenim internetom, jer, kao što smo prije viđali, neograničen internet može biti i s brzinom od 64 KB/s.

 -ne, nema se što krivo tumačiti kod riječi neograničeno.. tj trgovački interesi i popuštanje, tj ili je neograničeno ili nije, ako nije tad nema riječi flat (i tako je bilo neko vrijeme.. pa sad opet počinju po strarom)..

ili ovako, nema 'fusnota' zvjezdica * ako si napisao flat-neograničeno.

 

-to što ništa ne može biti neograničeno je nešto sasvim drugo, možda svemir, možda glupost no svakako 'domišljatost' reklmama.. a zavaravajuće su zabranjene, eu.. no problem što se na mobilne ne odnosi taj zakon pa telci mogu što žele, tj znaju dovoljno zakone u pravnoj službi.

 

ili što konkretno telci kažu:

U TELE2 INTERNET JE
STVARNO NEOGRANIČENVidiš neograničeno, a misliš si "da, baš!"? Ali čitaj dalje.

Svaka neograničena telekomunikacijska usluga uvijek ima određeno načelo pravednog korištenja u sklopu Uvjeta korištenja. Njegova svrha je zaštita tebe kao korisnika od zlonamjernog korištenja usluga kako bismo ti omogućili istu kvalitetu pristupa mreži od prvog do zadnjeg GB u mjesecu. To osigurati nije lako, ali smo pronašli način i zato u Tele2 neograničeno stvarno znači neograničeno.

Svim korisnicima BEZBROJ GB interneta dodijeljeno je gotovo nedostižnih 1TB podatkovnog prometa mjesečno. Nakon potrošenih 1TB zadržavamo pravo smanjivanja brzine na 1Mbps samo u periodu od 18-23h u danu, do isteka tog mjeseca. 1 Mbps i dalje osigurava odlično korisničko iskustvo u tom periodu najvećeg opterećenja mreže, a u ostatku dana slobodno surfaj po redovnim brzinama, i gomilaj terabajta koliko ti srce želi.

Stvarno neograničeno.

-tj zadržavaju si (neko njihovo) pravo.. a to mogu jer su mobilna, pa ih minimum ne obvezuje kao fixnu, tj ne moraju isporučiti npr 70% nominalno ugovorene brzine i tad throtlaju 1mbps.. u navedenom periodu do isteka.

+ a sad mijenjaju taj (njihov) uvijet, s 1tb na koliko 200gb.. (dok je prva ograničena tarifa 100gb.. tj jasno što je cilj..) a zakon odnosno tumačenje im za sad dozvoljava, jer nemaju obvezu kao fixna.

 

-tj oni to mogu dok im nadležni-zakon ne kaže drugačije, tj dok im netko ne rastumači zakon na drugi način, jer nije operater taj koji tumači nego provodi ili dobije kaznu... no za to treba netko nešto potegnuti kao brozanica ili neki eu delegat.. jednako kao u slučaju roaminga i ostalih usluga ili ariela :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 20:27 (ihush).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovo je nesto novo, jer su svi korisnici dobili obavijest na racunima da im se paketi smanjuju na 200 gb po punoj brzini,

nakon toga ih spustaju na 2 mbita.

Ovo sto si naveo je i dalje 1 tb po punoj brzini, koje ako potrosis te spustaju na 1 mbit u razdoblju od 18-23

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Otkako su ograničili sve na 200GB, napokon imam odlicne brzine. Ja sam zadovoljan, Hvala svima na žrtvi !
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Petnajsti je u mjesecu potrošnja je veća od 200gb brzina i dalje je max

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 8:30 (lord22).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ihush jednostavno si u krivu. Neograničen internet je neograničen po pitanju količine prenesenog prometa, ne i brzine. HAKOM je uredio pristupnu brzinu za fiksne usluge, ne i za mobilne i prepušteno je operaterima da implementiraju fair use politiku kako žele.

To što ljudi misle da će dobiti i što očekuju je na tim ljudima, ne na operatoru. Na kraju krajeva, i HT je prije 10 godina imao soft cap na ADSL-u od 600 GB nakon potrošnje kojih je po potrebi zadržavao pravo usporiti uslugu ili ju privremeno ograničiti, no infrastruktura tada je bila dovoljno robusna da za takvim mjerama nije bilo potrebe. U slučaju Tele2 ovo izgleda kao očajnički potez da se zbog šačice ljudi koji misle da su privilegirani i mogu raditi što god hoće zadrži integritet mreže i spasi iskustvo korištenja za one koji bi htjeli povremeno pogledati pokoji video ili poslati veći mail, ali ne mogu jer X preprodaje bandwidth, Y ima hotspota za furešte, a Z je jednostavno degenerik koji je naslagao torrente 0-24+udara po Speedtestu cijeli dan.

Jesu, otišli su u ekstreme s 200 GB i 2 Mbit/s, ali ne mogu reći da ne razumijem.

Poanta stoji i dalje: flat-rate internet na 2 Mbit/s je i dalje flat-rate.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...

Petnajsti je u mjesecu potrošnja je veća od 200gb brzina i dalje je max

 kod mene isto.. štoviše, očito je kako je dio hardcore ekipe vec zbrisao,pa sam jutro vidio prvi put brzinu preko 100mbita.

 

inace je u ovo doba dana oko 60-70

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

-stvar tumačenja tj tako to tumači operater kad to tako želi tumačiti.. no to s činjeicama veze nema, dok naš hakom miloklizno ide niz dlaku.. no povremeno se to prmjeni, tj zakone tumači zakonodavac-regulator, ne operater i mora ih provoditi. Ponovo, prije par godina je bilo s 'flat' reklamama.. nakon tog više ni jedna reklama ne ističe flat, jer je zakon rekao svoje.

-brzina nema veze ni sa čime .. problem što se regulacija zakona ne odnosi na mobilnu mrežu pa tako ni minimum kao obvezatan, u početku 50%, sad 70% nominalne brzine.. tj na mobilnoj možeš dobiti više-manje, nije obveza niti je to nacionalni koncesionar kao tcom koji je obvezan svim građanima pružiti minimum .. (kao i sve ostale komunalije, pristup internetu, informacijama, voda-struja..) tj tele2 s tim nema ništa jer je mobilna mreža + nije nacionalni koncesionar i tako nema ni primjene tog zakona.

 

opet, ponavljanje.. ako je nešto neograničeno, flat, tad je to neograničeno-flat, tad nema granice nakon koje nešto.. a to što si oni zadržavaju neko pravo je samo floskula tj nisu oni koji određuju tko što ima kao pravo nego to propisuje zakon i hakom tumači regulira.. no u glavnom se čeka neka eu mjera da nešto naprave dok za mobilne jednostavno ne vrijedi.. (kao što zakon o zaštiti potrošača ne uključuje firme, tj tumačenje da se odnosi na građane-fizičke osobe i prihvaćeno u eu, pa tako istu robu nemaš isti zakon jamstvo-materijalni nedostatak ako si kupio kao osoba ili kao frima, no moglo je biti i drugačije tumačeno tad bi bilo drugačije).

 

-ovo je cp njihove stranice, trenutno aktualno.. i što piše, osim da si zadržavaju neko pravo? ..

-ok, ako sad stave granicu na 200gb.. što misliš, moraju li ti do tog prometa osigurati neku brzinu, npr 10-100-1000mbps? ... -ne, ne moraju, može biti jedan bit, jer su mobilna mreža i nemaju po toj osnovi obvezu. Pa tako ni sankcija, ali je bezobrazno prodavati flat i postaviti neku granicu, kao 200 koja je do sad bila 1000 uz ogradu da nije bila granica (stroga) nego zadržano pravo, tj mogu ako žele.. bitna razlika mada ništa ne bi trebalo biti njihovo pravo izbora nego definirano zakonom kojeg se tad jednostavno tumači i provodi. .. ali mi nismo takva pravna država, .. ugovor-reklama, mora se poštivati, zakon-regulator, ne odlučuje o tome operater.

 

-jednostavno, obrišu naziv paketa bezbroj i stave 200gb.. identično kao za postojeći paket-100gb.. nema problema, nema nejasnoća.. no dok je bezbroj, tad mora biti bezbroj (u pravnoj državi, što nismo dok to ne napravi eu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Lijepo je znati da je internet i dalje neogranicen u tele2..vi koji ostajete uzivajte u 2Mbps. Dok cijeli svijet ide na jeftinije tarife za vise gigabajta mi idemo unazad. A sto se tice rasterecenja mreze, sta ta infrastruktura ne bi trebala pratiti broj korisnika? Nije mi jasno da u vrijeme kad prelazimo na 5g i nakon 3 godine tele2 rasterecuje mrezu na nacin da prisiljava korisnike na odlazak. Pa gdje odlaze ti milijuni koji im svaki mjesec uplacujemo? Ne znam, meni je ovo neshvatljivo. Nadam se samo da A1 nece nesto slicno napravit za koju godinu

 
4 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice