Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.978
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sve 5 vezano uz to sto se navodi u članku, ali dvije stvari ostaju:
- budući da targetiraju pokrivenost na 40% korisnika sa novoizgrađenom mrežom opet ću biti u skupini korisnika koja od toga neće imati benefita
- kvaliteta mobilnih usluga na Tele2 je daleko lošija od konkurencije i ne vjerujem da će to tako brzo i lako se promijeniti.
100 milijuna koji se navode za investicije je dobar početak, no nekako sam dojma da će fokus biti pokušaj konkuriranja u business segmentu. Meni kao krajnjem korisniku ne znaci puno to sto se oni razmeću sa milijunima ako ja od toga nemam koristi. Stoga, ja ostajem kod svoje nestručne procjene da će ostati bez još jednog dijela mobilnih korisnika, a to temeljim na kontaktu sa dosta ljudi koji su već otkazali uslugu ili će to napraviti u skoro vrijeme. Shvacam da su se za to odlučili svjesno, znam da neće propasti radi toga, ali takve promjene politike firme navode korisnike da izgube povjerenje u firmu i na kraju napuste operatera.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ramzocro-HCR kaže...

Prvi put eto, to ti je kad se okuražiš za G.O. pogledaš tri sezone neke serije preko netflixa u 4k rezi i eto ti.

Sad će ti bunker objasniti da bi trebao ić van brati tratinčice, pričati sa drvećem i trčati gol uz nasip a ne gledati netflix.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Prvi put eto, to ti je kad se okuražiš za G.O. pogledaš tri sezone neke serije preko netflixa u 4k rezi i eto ti.

Sad će ti bunker objasniti da bi trebao ić van brati tratinčice, pričati sa drvećem i trčati gol uz nasip a ne gledati netflix.

 Nek bunker ide radit ko mehaničar poslove kakve mi radimo, odustao bi nakon 2 skidanja mjenjača.

 

Pa bi vidio šta bi za g.o. radio nego chillao s ženom(ak je bio sposoban ju nać, ili ak mu više k0bas3 pašu).

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipo ne mogu pronaci di u uvjetima pise da opciju uredaj ne moram platiti odjednom jer mi na papiru za raskid ugovora ima kvacica da sam upoznat s cinjenicom da sve rate opcije uredaj placam odjednom

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...

Ekipo ne mogu pronaci di u uvjetima pise da opciju uredaj ne moram platiti odjednom jer mi na papiru za raskid ugovora ima kvacica da sam upoznat s cinjenicom da sve rate opcije uredaj placam odjednom

 -to nije stvar općih uvjeta nego zakon-hakom, tj da ti tražiš raskid (bez opravdanog zakonskog razloga, tad snosiš trošak).. dok u ovom slučaju je stvar obrnuta, zbog izmjene uvjeta imaš pravo raskida, ignoriraš njihove uvjete tj pritužba, formalno, pa hakom-mingo ako navlače. Zakon i članci su dovoljno puta citirani, pa ako te zanima malo prolistaj (uloži malo truda)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ekipa, s obzirom da se radi o tele2 sranju koje su nam promjenili ja sam na produženju ugovora otkazo pokućni i uzeo u ekipnu još jednu liniju s neograničenim netom, stavio tu karticu u ruter od pokucnog i super fonkcionira, osim jel cestog slanja sms-a NASTAVI. 

 

Moje pitanjce je, zna li netko koji ruter uzet gdje bi se mogla namjestit opcija ili dodat skripta za auto sms respond?

 

Hvala na odgovoru.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Proguglaj si Mikrotik

3 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, imam tele 2 homebox, nakon uvođenja max brzine do 2 mbps nakon potrošenih 200 GB ne znam da li imam pravo na raskid ugovora (tarifa bezbroj GB). U zadnje vrijeme imam dosta nestabilan ping i oscilacije u brzini. Ne znam da li bi popravio ping i brzinu homebox-om drugih providera ili postoji još načina. Nalazim se u Premanturi oko 15-tak kilometara od Pule. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jakax kaže...

Pozdrav, imam tele 2 homebox, nakon uvođenja max brzine do 2 mbps nakon potrošenih 200 GB ne znam da li imam pravo na raskid ugovora (tarifa bezbroj GB). U zadnje vrijeme imam dosta nestabilan ping i oscilacije u brzini. Ne znam da li bi popravio ping i brzinu homebox-om drugih providera ili postoji još načina. Nalazim se u Premanturi oko 15-tak kilometara od Pule. Hvala unaprijed.

 A da pitaš tele2?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mene je gđa iz prodaje pri produživanju ugovora telefonskim putem uvjeravala da postoji način da mi tehnička služba skine to ograničenje pa da se ne mora slati "nastavi" svakih 5 min. lijepo me spoji sa techničkom službom i čovjek mi veli da se to ne može jer to ne bih bilo fer prema drugim korisnicima. cirkus🤪
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

17.12. sam bio na prodajnom mjestu da raskinem ugovor, zbog promjena uvjeta korištenja, dečko na brzinu sklepao neki papir, imam plejku za isplatiti, pitam šta s tim jer sam kontao to odmah na prodajnom mjestu isplatiti- kaže javit će vam se dalje korisnička služba. 12 dana prošlo, niti redovnom poštom dobio, niti mailom išta. Doduše 18.12. su me isključili. Zvat ih nemam živaca više jer uvijek ih bude bar 15 ispred mene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jakax kaže...

Pozdrav, imam tele 2 homebox, nakon uvođenja max brzine do 2 mbps nakon potrošenih 200 GB ne znam da li imam pravo na raskid ugovora (tarifa bezbroj GB). U zadnje vrijeme imam dosta nestabilan ping i oscilacije u brzini. Ne znam da li bi popravio ping i brzinu homebox-om drugih providera ili postoji još načina. Nalazim se u Premanturi oko 15-tak kilometara od Pule. Hvala unaprijed.

 Tele2 homebox misliš na pokućni? Ako da, onda imaš pravo na raskid ugovora.

Imaš na njihovoj stranici obrazac koji trebaš ispuniti i poslati im zajedno sa kopijom osobne.

 

RASKID PRETPLATNIČKOG UGOVORA

https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/moj-ugovor/raskid-pretplatnickog-ugovora/cc84/

 

blackened_bm kaže...

17.12. sam bio na prodajnom mjestu da raskinem ugovor, zbog promjena uvjeta korištenja, dečko na brzinu sklepao neki papir, imam plejku za isplatiti, pitam šta s tim jer sam kontao to odmah na prodajnom mjestu isplatiti- kaže javit će vam se dalje korisnička služba. 12 dana prošlo, niti redovnom poštom dobio, niti mailom išta. Doduše 18.12. su me isključili. Zvat ih nemam živaca više jer uvijek ih bude bar 15 ispred mene.

Ne ide to tako, kad ti pošalju račun za 12. mjesec na njemu će ti biti pretplata do dana raskida ugovora + preostale rate za plejku. Platiš taj račun i slobodan si. 

 

Ako nekoga zanima koliko je trenutno dužan.

 

IZRAČUN NAKNADE ZA PRIJEVREMENI RASKID UGOVORA
https://www.tele2.hr/v2/supportform.aspx?csfrmid=76

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uspio sam im nabit još 300gb. Komp se nije gasio, ali ko ih ih šljivi. Skidao sam štagod sam se sjetio.(nekidan sam probio 1tb limit)

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 23:55 (ramzocro-HCR).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Danas ujutro u 8:15 mi ugasili internet, ostao mi je račun za ovaj mjesec za platiti i idem negdje probam okušati bolju sreću. Sretno svima dalje, možda se opet vidimo/čujemo u ovoj temi. LP

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ramzocro
Zbog tebe i tvog glupog skidanja onog bez veze netko će možda imati problema, tj neće imati ni min brzinu. Lako je biti bahat i skidati nepotrebno, to može svatko....
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 8:48 (Rocki).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rocki kaže...
Ramzocro
Zbog tebe i tvog glupog skidanja onog bez veze netko će možda imati problema, tj neće imati ni min brzinu. Lako je biti bahat i skidati nepotrebno, to može svatko....

Tu si u pravu, ali kako je njima stalo do njega kao korisnika jos manje je njemu stalo do njih kao providera i njihovih drugih korisnika.

Uskratiti kolicinu prometa bez ikakve kompenzacije s njihove strane nije u redu.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

i

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 22:41 (psiho051).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
jakax kaže...

Pozdrav, imam tele 2 homebox, nakon uvođenja max brzine do 2 mbps nakon potrošenih 200 GB ne znam da li imam pravo na raskid ugovora (tarifa bezbroj GB). U zadnje vrijeme imam dosta nestabilan ping i oscilacije u brzini. Ne znam da li bi popravio ping i brzinu homebox-om drugih providera ili postoji još načina. Nalazim se u Premanturi oko 15-tak kilometara od Pule. Hvala unaprijed.

 Imaš pravo na raskid bez penala do 1.1.2021

3 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Hvala svima na informacijama, saznao sam da mogu imati i žičani internet na kucnoj adresi, da li se vise ispalti zicani adsl od HT-a ili A1 homebox. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jakax
Pa ako imaš brzinu recimo 50 mbps na oba tada bi ja odabrao ht, to je bit sve drugo je pričam ti priču.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 13:46 (Rocki).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Creatin,
Oni telcima skinuli potrošnju na 200 Gb, ok. Mogućnost imaš da prekineš ugovor bez penala. Zašto bi ja zbog tvog prekomjernog bezrazložnog ludog skidanja snosio poslijedice.
Ti bi želio napakostiti njima a u stvarnosti naj...li su samo korisnici. Budalasto zar ne. Pljuvati u vjetar!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 13:52 (Rocki).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rocki kaže...
Creatin,
Oni telcima skinuli potrošnju na 200 Gb, ok. Mogućnost imaš da prekineš ugovor bez penala. Zašto bi ja zbog tvog prekomjernog bezrazložnog ludog skidanja snosio poslijedice.
Ti bi želio napakostiti njima a u stvarnosti naj...li su samo korisnici. Budalasto zar ne. Pljuvati u vjetar!

Ni on, ni ti, ni ja ne znamo koliko je ljudi nakaceno na baznu gdje se spaja i kome u stvari usporava vezu.

On se na neki nacin inati provideru, sto je u redu jer placa uslugu koju ce mu limitirati, a taj isti provider treba tebi kao korisniku osigurati da ti ne snosis bilo kakve posljedice. Ima kvalitetne opreme kojom se moze promet usporiti za leechere i omoguciti ostalima nesmetano surfanje, ali oni su se jednostavno odlucili rijesiti korisnika. Prosle godine sam poslozio infrastrukturu s nekoliko Mikrotik uredjaja, zabranio torrente preko dana, dozvolio samo preko noci i malo mi na knap bilo 200 gb ba homeboxu. Uspijevao sam svakom spojenom korisniku omoguciti stalnih 10-20 cak i vise mbitq ovisno o opterecenju, znaci da se moze.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pitanje u vezi routera B315s-22. Imam još uvijek Teletov pokućni, iako sam blizu prelaska na A1.

No, nešto me zanima. Ako preko moba (isto kartica Tele2) odem na speedtest i testiram brzinu mobilnog interneta, rez bude cca 50-60/25-30, a kad testiram preko kompa, spojen lan kablom, brzina je cca 15-20/40-45.

Svejedno je gdje mi je router u kući, brzinu su uglavnom iste.

Je li moguće dobiti ovakve brzine i na kompu?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa stvar je u tome što na wifi od 2.4 ghz možeš izvući plafon 50-60 megabita.Nadogradi drivere za LAN i probaj primjenit mjesto gdje si uštekao lan kabal na ruteru koliko sam skužio i to mu igra ulogu.A to sa speedtestom na tele2 je relativna stvar  u jednom trenutku dobiješ super brzinu za 5 sekundi dobiješ očajnu ...jer im je mreža u klincu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 14:20 (petric1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Miki77 kaže...

Pitanje u vezi routera B315s-22. Imam još uvijek Teletov pokućni, iako sam blizu prelaska na A1.

No, nešto me zanima. Ako preko moba (isto kartica Tele2) odem na speedtest i testiram brzinu mobilnog interneta, rez bude cca 50-60/25-30, a kad testiram preko kompa, spojen lan kablom, brzina je cca 15-20/40-45.

Svejedno je gdje mi je router u kući, brzinu su uglavnom iste.

Je li moguće dobiti ovakve brzine i na kompu?

Problem je u onome što ti i ja ne vidimo, a to su prioritetne skupine koje imaju definirano na svojoj strani. Očigledno je (i logično) da mobilnim korisnicima stavljaju u prioritetnu skupinu gdje ideš valja maksimalnom brzinom koju tehnički možeš dobiti, dok na pokućnom si u shareanom poolu sa nižim prioritetom u vrijeme zagušenja mreže (čim je upload viši od DL to ti je znak da je krkljanac na baznoj stanici).

 

Bolji router te antene su nešto što bi ti trebala omogućiti veće brzine, poučen prethodnim postovima naručio sam B818 i sad čekam da stigne pa da vidim kako će se ponašati. B315 sam imao i zapravo i nije ni toliko loš za tu kategoriju, sasvim solidno se ponašao od svih generičkih routera koje ti telekomi uvale

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Narucio sam si tele2 internet sim karticu, stavio ju u mobitel i jednostavno nema internet konkecije.
U istom mobitelu mi je i normalna sim kartica i tamo ima interneta.
Pokusao sam u dva mobitela testirati 2 razlicite internet sim kartice, provjerio postavke ali jednostavno nece. prva kartica je godina proizvodnje 2016, a druga 2020. Mislio sam da je ova prva neispravna, ali i druga ne radi.
Signala ima,roaming je ukljucen..

Zbilja ne kuzim u cemu je problem.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
U APN-u.

Mobilni internet na pretplatu treba apn mobileinternet.tele2.hr, a na bonove data.tele2.hr.
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hvala, radi 😃
Nego brzina mobilnog interneta je ogranicena na 10mbs?? Wtf?? Zato mi ni ne pronalazi 4G?
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 10:11 (mp3david).
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mp3david kaže...
Hvala, radi 😃
Nego brzina mobilnog interneta je ogranicena na 10mbs?? Wtf?? Zato mi ni ne pronalazi 4G?

Brzina pristupa može biti ograničena tarifom, npr. Smart s 4 GB je ograničena na 10/2,5 Mbit/s. 

 

A ako ti ne pronalazi 4G, tri su mogućnosti: 

1. na području gdje se nalaziš nema 4G signala, 

2. u postavkama telefona nije omogućen 4G (mrežne postavke, način rada mreže) ili

3. telefon koji koristiš nema podršku za frekvencije Tele2 4G signala. 

 

Postoji još i mogućnosti da imaš SIM karticu koja ne podržava 4G, ali ako SIM kartica nije starija od tri godine, ovo je gotovo pa nemoguće. 

 

Na mjestima gdje je Tele2 signal loš - pod uvjetom da nije u i oko većih gradova u RH - možeš na HT-ov signal, ali na taj način internet radi samo na 3G (ako se radi o mobilnom internetu). 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nesto se cudno kod mene dogada.
Oba mobitela mi podrzavaju 4G.

U jednom mi je normalna tele2 kartica i posto se spajam na roaming od tcoma koji ima dobar signal, tu imam 4G signala

U drugom mobitelu mi je internet sim kartica, i tu mi se spaja samo na 3G, kad ide na rucni odabir pise da je spajanje na 4G trenutno nemoguce.
A danas sam bio bas u gradu,i tamo mi se spojilo na 4G.
Neznam,nije mi jasno, ali nesto je stima sa ovim tele2 karticama.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice