Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.000
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Koliko sam skužio ne pada im to na pamet.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cilj svake firme je povećati profit za vlasnike (dioničare). Kako je Tele2 onda došao do 200 GB i zašto?

Nekim prećenjem došlo se do toga da 99,7 % (3 sigme) njihovih korisnika radi mjesečni promet ispod 200 GB. Onaj ostatak radi više. Budući su kapaciteti ograničeni firma može postupiti na dva načina: ili povećati kapacitete (ulaganje) ili jednostavno otjerati ovih preostalih 0,3 korisnika, kako ostalih 99,7 ne bi imalo problema s brzinom i - otišlo.

Budući da svi plaćaju isto, nema opasnosti da bi neki “teži” korisnik otišao. I svi sretni i zadovoljni.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Enigmus-zg kaže...
Nekim prećenjem došlo se do toga da 99,7 % (3 sigme) njihovih korisnika radi mjesečni promet ispod 200 GB. Onaj ostatak radi više. Budući su kapaciteti ograničeni firma može postupiti na dva načina: ili povećati kapacitete (ulaganje) ili jednostavno otjerati ovih preostalih 0,3 korisnika, kako ostalih 99,7 ne bi imalo problema s brzinom i - otišlo.

 Ima logike i uvjeren sam da im je to i bio modus operandi.

 

Vjerojatno je i A1 zaključio kako je takvih korisnika koji rade više od 200GB na Tele2 dovoljno malo da im ne opterete njihovu infrastrukturu. 

Ja mislim da je tu čak bio i jedan dodatni faktor, a to je što Tele2 nema u svom vlasništvu (još) fiksnu uslugu u koju kane ulagati. Pa je računica takva da radije štede novce za ulaganje u fiksnu uslugu, nego da ulažu u nove bazne stanice, pa će steći nove korisnike kada uvedu optiku npr.

A1 tih problema nema, jer već nude i jedno i drugo, pa im je ovo samo dobro došlo da privuku još korisnika. Eto, u mom slučaju je tu odlično upala i Mozaik opcija jer spajam usluge. 

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zna li netko što se desi u slučaju prekida ugovora za pokućni, ako uz njega postoji i opcija uređaj koji se dodatno plaća mjesečno.

 

Da li se onda plaćaju preostale rate za tu opciju dodatnog uređaja, npr. ako je 100kn mjesečno i ostalo je 10 mj. do isteka ugovora to bi bilo 1000kn ili gledaju koja je cijena tog uređaja u slobodnoj prodaji oduzmu koliko je plaćeno i moraš platiti razliku?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 16:27 (mzopg).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Platis ostatak jednokratno...

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Šok i nevjerica danas imam 200kbp i sad vidim ovo tek, jel su oni normalni 200gb mjesecno? WTF!??? Šta je još gore limit je sad cjelo vrjeme nema više ono samo navecer od 6 do 11...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sa novim vlasnicima povecali su brigu o korisnicima smanjivsi na 200GB. Kazu da nije zdravo biti na netu. :D
Prebaci se kao i svi drugi na A1 flatbox duo, 180kn mjesecno, 1TB prometa. Bubni karticu u router koji si dobio od tele2 a njihov baci u smece i problem rjesen... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 12:51 (deepshitcro).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Znaci ruter sa tele 2 provjereno radi na A1 ili su ga zakljucali samo na tele 2 kartice?

 

Zanima me dali se A1 može uzet bez rutera uopće jer ne vidim tu opciju na njihovoj stranici.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 13:03 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

nema zaključanih rutera radi i ovaj njihov koji moraš kupiti cca 400kn ja ga nekoristim jer imam drugi ruter a taj iz a1 ako ti netreba pokušaj prodati na njuškalu kao što sam ja uradio

 
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Bitna stvar da nitko, koliko je meni poznato, od ugovornih korisnika nije dobio prethodno obavijest o smanjenju opsega usluge (a ovo je smanjenje od 80%)! Prema važećim zakonima korisnik u tom slučaju ima pravo jednostranog prekida ugovora bez ikakvog troška!
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MladenBan kaže...
Bitna stvar da nitko, koliko je meni poznato, od ugovornih korisnika nije dobio prethodno obavijest o smanjenju opsega usluge (a ovo je smanjenje od 80%)! Prema važećim zakonima korisnik u tom slučaju ima pravo jednostranog prekida ugovora bez ikakvog troška!

 To su i potvrdili iz Tele2, svi pretplatnici Pokućnog Interneta mogu do 01.01.2021 bez dodatnih troškova prekinuti pretplatu (jedino će im se iznos za ruter na zadnjem računu obračunati) ako su uzeli ruter na pretplatu....

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Problem je u tome što kod prelaska na npr. A1 (upravo razgovarao s njima) moraš uzeti i njihov router.
Time ovaj Huawei od Tele2 postaje nepotreban (nije beskoristan, ali je dupliranje opreme). To nije moja greška. Smatram da bi Tele2 trebao preuzeti moj router natrag bez ikakve daljnje naknade.
U svakom slučaju - podnosim prijavu HAKOM-u, Društvu za zaštitu potrošača i šaljem dopis u "Potrošački kod".
Ako je "svaka reklama - dobra reklama", onda će Tele2 dobiti dooobruuu reklamu od svog dugogodišnjeg korisnika (preko 10 godina).

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 18:13 (MladenBan).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Po cemu? Ti si taj router kupio, samo si ga izabro placat na rate. Odi u ducan uzet router na rate pa javi nakon 3mjeseca da neces, pa se javi kaj su ti rekli.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MladenBan kaže...

Problem je u tome što kod prelaska na npr. A1 (upravo razgovarao s njima) moraš uzeti i njihov router.
Time ovaj Huawei od Tele2 postaje nepotreban (nije beskoristan, ali je dupliranje opreme). To nije moja greška. Smatram da bi Tele2 trebao preuzeti moj router natrag bez ikakve daljnje naknade.
U svakom slučaju - podnosim prijavu HAKOM-u, Društvu za zaštitu potrošača i šaljem dopis u "Potrošački kod".
Ako je "svaka reklama - dobra reklama", onda će Tele2 dobiti dooobruuu reklamu od svog dugogodišnjeg korisnika (preko 10 godina).

Konkretno, prijava ti neće proći jer si ti u krivu. Samo ćeš se izblamirati. Prvo, Tele2 te ne tjera da kupuješ ruter, tjera te A1 da ga kupiš i to od njih. Drugo, ono što kupiš, to je tvoje i nema vraćanja. Ne vidim zašto bi Tele2 trebao preuzeti nešto što je u tvojem vlasništvu. To da ti je Tele2 izajmio ruter, kao što to rade operateri kod fiksnih usluga, onda bi si Tele2 uzeo ruter natrag, ovako ne jer je tvoj. Osim toga, uvijek ti ostaje opcija prodaje rutera.

 

Ovo što si napisao je kao da imaš stari televizor i sad se odlučiš kupiti novi, ali inzistiraš da vratiš stari u trgovinu jer eto, nisi ti kriv što si kupio novi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 20:26 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
MladenBan kaže...

Problem je u tome što kod prelaska na npr. A1 (upravo razgovarao s njima) moraš uzeti i njihov router.
Time ovaj Huawei od Tele2 postaje nepotreban (nije beskoristan, ali je dupliranje opreme). To nije moja greška. Smatram da bi Tele2 trebao preuzeti moj router natrag bez ikakve daljnje naknade.
U svakom slučaju - podnosim prijavu HAKOM-u, Društvu za zaštitu potrošača i šaljem dopis u "Potrošački kod".
Ako je "svaka reklama - dobra reklama", onda će Tele2 dobiti dooobruuu reklamu od svog dugogodišnjeg korisnika (preko 10 godina).

Konkretno, prijava ti neće proći jer si ti u krivu. Samo ćeš se izblamirati. Prvo, Tele2 te ne tjera da kupuješ ruter, tjera te A1 da ga kupiš i to od njih. Drugo, ono što kupiš, to je tvoje i nema vraćanja. Ne vidim zašto bi Tele2 trebao preuzeti nešto što je u tvojem vlasništvu. To da ti je Tele2 izajmio ruter, kao što to rade operateri kod fiksnih usluga, onda bi si Tele2 uzeo ruter natrag, ovako ne jer je tvoj. Osim toga, uvijek ti ostaje opcija prodaje rutera.

 

Ovo što si napisao je kao da imaš stari televizor i sad se odlučiš kupiti novi, ali inzistiraš da vratiš stari u trgovinu jer eto, nisi ti kriv što si kupio novi.

 

 -točno..

 

- osim u slučaju da je za raskid neki opravdani razlog, operater.. tad ima pravo na neškodljiv raskid (bez penala, čak naprotiv, može naplatiti penale ako operater ne isporučuje..) odnosno svatko može od svakoga tražiti neku naknadu, koju mora opravdati, što je u ovom slučaju kupnja modema.. koji je potreban za korištenje usluge operatera ali bez usluge je nepotreban i ako postoji opravdan razlog tad on daje pravo korisniku da i za modem po istoj osnovi traži povrat-naknadu što već, odnosno ne postoji unaprijed presuda u sporu nego je svaki slučaj za sebe pa korisnik to prvo treba zatražiti na odgovarajući način od operatera (jer nitko ništa ne da dok se ne zatraži..) i nakon tog prijava nadležnima, hakom-mingo itd. s prilogom-odgovorima i razlozima, što se tad ako je opravdano riješi u korist korisnika itd. itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz ekipa, dali ima netko u ovoj temi da je sad raskidao prijevremeno ugovor sa Tele2 zbog nastale situacije? Ja imam ugovor do 10.mjeseca iduće godine ali želim otić SUTRA jer ovo je katastrofa.

Zanima me dali njim budem trebao platit pleyku do kraja? Samo želim što bezbolnije raskinuti ugovor.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ERROR1911 kaže...

Pozz ekipa, dali ima netko u ovoj temi da je sad raskidao prijevremeno ugovor sa Tele2 zbog nastale situacije? Ja imam ugovor do 10.mjeseca iduće godine ali želim otić SUTRA jer ovo je katastrofa.

Zanima me dali njim budem trebao platit pleyku do kraja? Samo želim što bezbolnije raskinuti ugovor.

Poslao sam im upit, isto imam pleyku na ugovor još 11 mjeseci. Što je najbolje taj pokućni ne koristim već mjesecima jer sam u međuvremenu dobio optiku pa on stoji u kutiji i skuplja prašinu. Tako da mi je ovo idealna prilika za riješiti se tog čuda. 

 

Probaj ovo ispuniti, pa bi ti trebali javiti koliko si dužan u slučaju raskida ugovora:

https://www.tele2.hr/v2/supportform.aspx?csfrmid=76

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ERROR1911 kaže...

Pozz ekipa, dali ima netko u ovoj temi da je sad raskidao prijevremeno ugovor sa Tele2 zbog nastale situacije? Ja imam ugovor do 10.mjeseca iduće godine ali želim otić SUTRA jer ovo je katastrofa.

Zanima me dali njim budem trebao platit pleyku do kraja? Samo želim što bezbolnije raskinuti ugovor.

 nije bitno dali se radi o plejki ili ruteru, znači ako imaš Pokućni Internet i nisi zadovoljan, do 01.01.2021 imaš pravo raskinuti ugovor bez penala (jedino što će ti na zadnjem računu biti obračunate sve preostale rate za plejku) ja sam takav slučaj imao sa ruterom

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pogledaj na rcunu kolko kuna ti je opcija uredaj i pomnozi s brojem mjeseci do isteka ugovora, kod mene je 100 kuna puta 6 mjeseci znaci cca 600 kuna.

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovaj vikend sam bio zakucan na 2 Mbps. Stranice se učitavale kao nekad u doba 56k modema. Gledao neke videe na youtubeu i twitchu u 360p i oćoravio.

 

Danas uzeo A1 Flatbox duo. Brzine koje nikad nisam vidio. Ćao, Telci. Pozdravljam Telad da budem on topic. :) 

 

Na slici mjerenja danas. Potvrđujem da je Huawei router bolji. Još da mu antenice stavim... auuu. :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 15:51 (ibarix).
 
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ibarix kaže...

Ovaj vikend sam bio zakucan na 2 Mbps. Stranice se učitavale kao nekad u doba 56k modema. Gledao neke videe na youtubeu i twitchu u 360p i oćoravio.

 

Danas uzeo A1 Flatbox duo. Brzine koje nikad nisam vidio. Ćao, Telci. Pozdravljam Telad da budem on topic. :) 

 

Na slici mjerenja danas. Potvrđujem da je Huawei router bolji. Još da mu antenice stavim... auuu. :) 

 

 Samo naprijed, sredit će vas A1 svojim promjenama uvjeta korištenja usluge ako budete gušili mrežu kao na Tele2. ;-)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

:) Ja ne gušim. 400-500 promet i 20 brzina mi sasvim ok. Al živim u 3pm gdje ni 10 bakrom nije dostupno pa moram ovako.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Misljenja sam da je velika vecina novih korisnika u A1 uplovilo bez ugovorne obveze, tako da mogu sto god hoce... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
ibarix kaže...

Ovaj vikend sam bio zakucan na 2 Mbps. Stranice se učitavale kao nekad u doba 56k modema. Gledao neke videe na youtubeu i twitchu u 360p i oćoravio.

 

Danas uzeo A1 Flatbox duo. Brzine koje nikad nisam vidio. Ćao, Telci. Pozdravljam Telad da budem on topic. :) 

 

Na slici mjerenja danas. Potvrđujem da je Huawei router bolji. Još da mu antenice stavim... auuu. :) 

 

 Samo naprijed, sredit će vas A1 svojim promjenama uvjeta korištenja usluge ako budete gušili mrežu kao na Tele2. ;-)

 A sta je to po tebi tocno gusenje interneta? Gledanje iptv-a? Skidanje neke igre? Ako je 500GB mjesecno gusenje interneta onda po tebi zivimo u 20-om stoljecu, kad su adsl veze radile punom parom ne bi li poskidale cijele audio/video/warez kolekcije. Danas skoro nitko ne koristi torrente ni za download filma, kamoli da ide skidat nesto sto uvijek mozes skinuti s neta u desetak sekundi. A operater koji danas ne mozd osigurati 500GB mjesecno za manje od 10% svojih korisnika nadam se da ne postoji. A1 sigurno moze to osigurati jos 2 godine, prije 5G-a

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pokrenuta je peticija za zaustavljanje Tele2 u ovome pothvatu da nas ograničava na 200gb.
Svoj glas možete dati ovdje:
https://www.peticija24.com/tele2_200gb_neogranieni_internet

Svaki glas je važan, ne dopustimo da plaćamo za 2mbps!
 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MarinKovac kaže...
Pokrenuta je peticija za zaustavljanje Tele2 u ovome pothvatu da nas ograničava na 200gb.
Svoj glas možete dati ovdje:
https://www.peticija24.com/tele2_200gb_neogranieni_internet

Svaki glas je važan, ne dopustimo da plaćamo za 2mbps!

 Ajoj. Kao prvo nije pokuČni, nego pokuĆni (to si ispravite u toj peticiji jer ovako izgleda još smiješnije)

 

Kao drugo. Zašto bi se jedan Tele2 (zapravo Telemach Hrvatska) obazirao na ikakvu peticiju ako radi unutar zakona Republike Hrvatske? Oni su tvrtka koja živi od i zanima ih profit. Ako im korisnici koji troše preko 200GB uskraćuju taj profit oni ih (nas) se rješavaju unutar zakonskog okvira, koji im u ovom našem slučaju propisuje da smijemo raskinuti ugovor do 1.1. 2021. bez izlaznih penala.

Ono za što bi ih se eventualno moglo "hvatati" jest za nejasno iskazivanje obavijesti na digitalnim računima, jer su obavijest postavili nakon prazne stranice ispod računa u PDF-u umjesto da su to vidljivo naglasili na samom računu. Zbog toga, vrlo vjerojatno nitko živ (uključujući i mene) uopće nije vidio obavijest što nam se sprema, pa je lako moguće da će dio ljudi shvatiti što se događa tek nakon što rok za izlazak bez penala prođe.

 

A ove peticije su bespredmetna stvar kad se radi o ponudi određene tvrtke. To je kao da ja idem organizirati peticiju zato što je neki proizvođač cipela prestao proizvoditi cipele broj 40. Bože moj - njegova odluka. Ako ti više ne pašu uvijeti usluge kod ovog providera, onda prijeđi k drugome koji čak i nudi identičnu stvar. 

 

Prije ćete peticijom postići da se piše HAKOM-u kako minimalna ponuda interneta mora biti npr. 5 ili 8 Mbps, pa da se to unese u Zakon.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 18:14 (Grof-LZS).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chagljotaurus kaže...

 A sta je to po tebi tocno gusenje interneta? Gledanje iptv-a? Skidanje neke igre? Ako je 500GB mjesecno gusenje interneta onda po tebi zivimo u 20-om stoljecu, kad su adsl veze radile punom parom ne bi li poskidale cijele audio/video/warez kolekcije. Danas skoro nitko ne koristi torrente ni za download filma, kamoli da ide skidat nesto sto uvijek mozes skinuti s neta u desetak sekundi. A operater koji danas ne mozd osigurati 500GB mjesecno za manje od 10% svojih korisnika nadam se da ne postoji. A1 sigurno moze to osigurati jos 2 godine, prije 5G-a

 Sisanje interneta 0-24h. Pojedinci su nezasitni.

 

Pitaj providere koja im je granica tolerancije, a ne mene. Tele2 je očito podvukao crtu i odlučio se riješiti sisača interneta. 

 

Ako mi padnu brzine na A1, što mi je zapravo nebitno jer mi je to tek usputna veza na internet, onda je jasno sa su sisači u mom kvartu prešli da flatbox.

 

Sve što si nabrojao je zapravo pogodno za fiksni internet. Ne mogu ga imati? Neka gnjave sve oko sebe da ga dobiju. Imaju načelnike općina, gradonačelnike, saborske zastupnike... Nerijetko im je to i rodbina. Stranačka.

 

 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grof-LZS kaže...

 

Prije ćete peticijom postići da se piše HAKOM-u kako minimalna ponuda interneta mora biti npr. 5 ili 8 Mbps, pa da se to unese u Zakon.

 Eh, kada bi se oni htjeli angažirati oko toga... Lakše je drviti o ZTE-u, Huaweiju i Iskrinim antenama nego napisati mail HAKOM-u ili najbližem političaru. 

3 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Evo na ovu temu o neograničenom internetu u tele2,iskreno ja sam bio pre zadovoljan-brzina mi nije nikad bila ispod 50mbps a u kasno večernjim je išao čak do 90!!I sad gledam zadnja 3 dana brzina oko 2 mbps i nazvao ja njih evo danas oko 12 sati da vidim u čemu je problem..Sve znate-na žalost po meni k.......a igra!I još mi kažu da je dopis bio poslan o tim izmjenama ali na žalost nikakvu obavijest nisam dobio.Rezultat?!Sutra raskidam ugovor na telefon i tele2 pokučni internet-gispodo iz Tele2,zapamtite jednu stvar:ne živim ja od vas,ali vi živite od mene i sličnih meni!Niste jedini gospodo

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
renato1977 kaže...

Niste jedini gospodo

Drago mi je da ljudi shvaćaju da imaju izbor, jer je to najjače oružje potrošača.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice