Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.943
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
ibarix kaže...
" Tele2 se očito želi riješiti korisnika koji pretjeruju u opterećivanju infrastrukture mreže."
Papriko, opet ti tupiš jedno te isto. Ne možeš u 2021. u doba streaminga, 4k sadržaja, velikih igara itd. reći da korisnici "pretjeruju u opterećivanju" mreže. To je jednostavno promašeno razmišljanje. Nisu problem zli korisnici nego šit oprema koja ne može izdržati iznadprosječno korištenje.

Možeš, možeš. Jer oprema košta. Frekvencije također koštaju kao i oprema. A ti vožnju plaćaš premalo, a vozio bi se dan i noć, da se slikovito izrazim. Ovako se Tele2 riješio najgorih korisnika, a dobit će nove. Evo, upravo na Doma TV ide njihova reklama s prva tri mjeseca za 1 kunu za nove pretplatnike.

 

Svaka mreža će se pobrinuti da se riješi takvih korisnika.

 Ti si placen od strane tele2 ili samo trolas???

Battlenet - TheProdigy#2234
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
ibarix kaže...
" Tele2 se očito želi riješiti korisnika koji pretjeruju u opterećivanju infrastrukture mreže."
Papriko, opet ti tupiš jedno te isto. Ne možeš u 2021. u doba streaminga, 4k sadržaja, velikih igara itd. reći da korisnici "pretjeruju u opterećivanju" mreže. To je jednostavno promašeno razmišljanje. Nisu problem zli korisnici nego šit oprema koja ne može izdržati iznadprosječno korištenje.

Možeš, možeš. Jer oprema košta. Frekvencije također koštaju kao i oprema. A ti vožnju plaćaš premalo, a vozio bi se dan i noć, da se slikovito izrazim. Ovako se Tele2 riješio najgorih korisnika, a dobit će nove. Evo, upravo na Doma TV ide njihova reklama s prva tri mjeseca za 1 kunu za nove pretplatnike.

 

Svaka mreža će se pobrinuti da se riješi takvih korisnika.

 

Paprenko , al ga ti mastiš u pm. 

ja sam u Crikvenici a iznad mene 400 m. zračne linije je bazna stanica  od Tele2  zapravo na istom mjestu u trokutu od 20 m su sve tri bazne stanice  HT još od 2000 godine  ili malo ranije , pa A1 iza njih i zadnji je postavio Tele2 e njihova je namanja i najniža i najlošija .

Još prije nekoliko godina sam kupio SIM kartice od svih i isprobao signal i brzine svi su bili za ku.... gotovo sramota a Tele2 je bio najeftiniji od njih i zato sam ostao kod njih , nedavno sam kupio  A1 karticu i mjerim u najudarnijem terminu  navečer  oko 20 h i gle paf  120 mbps  odmah nakon toga na istoj poziciji u stanu prebacim u mobitelu na Tele2  SIM  standardno kao uvijek  5 do 10 mbps .

Kad sam im nekoliko puta pisao i slao sreenshoot  brzina koje dobivam oni mi počnu prodavat muda za bubrege o ovome o onome kao da sam ja kreten pa ne znam o čemu se radi jer imaju baznu stanicu za ku....  i to ne u nekoj vukojebini nego u turističkom gradu

gdje ljeti bude i do 40000 turista  a tada su brzine strava jedva da možeš bauljat internetom a sve drugo zaboravi .

Sada imam mogućnost da imam solidnu brzinu za 20 kn. skuplju jer  u A1 je 189 kn  ali je ipak pristojna brzina u odnosu na ovu sramotu kod Teladi .

I onaj raniji post sam napisao za ljude koji imaju namjeru kupiti mobitel i tarifu a traže savjet ali ne prate kako ta bagra raznim smicalicama o nekim popustima i promocijama naivce navlači na UO 24 mj.

zato neka dobro izračunaju koliko će ih sve koštati za 24 mj. jer posli mogu samo popušit muzgavca .

😎

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...

 Ovako se Tele2 riješio najgorih korisnika, a dobit će nove. Evo, upravo na Doma TV ide njihova reklama s prva tri mjeseca za 1 kunu za nove pretplatnike.

 

Svaka mreža će se pobrinuti da se riješi takvih korisnika.

 

Da? Onda je pravo pitanje zašto si je A1 upravo priskrbio (priskrbljuje) ovakve korisnike kojih bi se baš svaka mreža rado riješila? Kakva je to onda poslovna politika? ;)

Možemo li očekivati da će se A1 uskoro zatrpati ovakvim "teškim" korisnicima i da će mreža patiti? Pa isti scenario gledamo za par mjeseci?

 

Ne znam kako je točno u drugim zemljama, ali kod nas fiksna infrastruktura jako pati ili nedostaje, pa se ljudi krpaju s ovakvim mbilnim rješenjima. Tko ne bi želio optiku do doma s 100+ DL/UL?

Društvene igre na https://igranje.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...

 Ja imam 30/5 kod HT-a, radim od kuće i ovih 5 uploada je muka za bilo što uploadati, a da je parsto megabajta, koji gigabajt (više fileova po parsto megabajta) i da poput tebe umjesto Teamsa radi Zoom i dodatni softver za još neke stvari. Za ugodan rad od kuće treba 100+ veza u oba smjera, barem meni. VDSL je ok kada si solo ili vas je dvoje, ali čim počnu zahtjevi klinaca za ovim ili onim, ili vas dvoje radi od kuće, onda to u nekim trenucima nije dosta, najviše zbog uploada.

 

Čekam i ja, pišem, zovem i ništa.

 

Zapravo bilo bi idealno uzeti fiksnu za download i mobilnu za upload. Uploada uvijek imaš manje, pa ti ne treba neki veliki paket, a brzine u uploadu su na mobilnima potpuno prohodne i finih brzina. Jedino bi ti onda trebao dodatni router koji bi to nekako objedinio i iskontrolirao preko koga bi išlo što.

Društvene igre na https://igranje.hr
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...

 Ovako se Tele2 riješio najgorih korisnika, a dobit će nove. Evo, upravo na Doma TV ide njihova reklama s prva tri mjeseca za 1 kunu za nove pretplatnike.

 

Svaka mreža će se pobrinuti da se riješi takvih korisnika.

 

HA HA HA ...

 

Koja misao  najgorih korisnika pa

 ja ni 200 GB ne potrošim mjesečno sa ovakvim brzinama  kakve imam , infrastruktura im je očaj  to je smeće od opreme .

Koliko su se srozali pogledajte samo ovo dva dana  držali  brojač do velikog " Črnog petka"

ja se  " uznevjerio"  sigurno će biti 

flagship mobiteli po  mrak cijenama  

kad u 9:00 ja pogledam a  oni  ponudili  smeća od mobitela koja nebi ni lopatom za govna pokupio .

😭

 

Postali su stravavi užas  i bježim

 "glavom bez obzira"  od te bagre ....

 

😛😝😜

 
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sramota prosjek mi je 600-800gb mjesecno otkazao tele 2 uzeo a1 koji je jos brzi cak al ce zažalit svoju odluku brzo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Mislim da je sve receno u jednom od prijasnjih postova gdje jedan forumas kaze da mu baka na posebnoj liniji potrosi 200 gb, moze li se baka smatrati nepovoljnim korisnikpm jer gleda youtube recepte i browsa internetom?

6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja sam presao 300gb ovaj mjesec i dalje normalna brzina.u kojem razdoblju broje promet ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Stvar je jednostavna. Operater koji nije u stanju svima u državi osigurati identične minimalne uvijete uz brzinu 50/10 - 1TB prometa (što se smatra fair use) ne bi trebao imati dozvolu za rad. Danas nema razlike između struje, vode i interneta. Kada na općinskim sudovima imate posebne odjele za operatere - onde se zapitajte tko vas zayebava i zašto.

 

Interent je danas previše važna infrstrukturna grana da bi se prepuštalo "slobodnom tržištu" da se igra. Radi se o pitanju nacionalne sigurnosti (ne samo zbog podataka već i za normalno funkcionairanje gospodarstva, bolnica, institucija, u ovo vrijeme i škola itd) i tu bi zakonodavac trebao podvuć crtu već sutra.

 

Kada na ovakav način operater namagarči korisnike, a praktički se sutra cijela nastava može prebacit online - tu treba reć : A tako ćemo? E pa hvala i doviđenja. Isti ti operateri nude višestruko bolje usluge u recimo Njemačkoj i Švedskoj za manje novaca tako da su ove priče "kontinuirano razvijamo" ili "investiramo u infrastrukturu" zapravo priče za malu djecu.

 

Što dakle treba napraviti:

 

Zakonom propisati da ISPovi mogu dobiti dozvolu za rad u državi jedino i isključivo pod uvijetom da svim korisnicima omoguće jednaku uslugu i to minimalno propisanu brzinu od netto 50/10 +5% godišnje uz 1TB prometa po cijenama oko 35€ (što je nekakav prosjek u EU u ovih par država koje sam pogledao). Kako je i zašto za državu dobro da imamo 10 operatera u ZGu, a jednog ili 2 na Korčuli?!?! Kad nešto treba dozvolu države onda je valjda bitno da svi u državi od toga imaju koristi. Kažem netto jer vidiš oglas 50, a dobiš 37 zbog maxtva itd. E nemere.

 

Postojećim ISPovima dati rok od 12 mjeseci da ili provedu minimume ili im se naplaćuju penali - umanjuje račun korisniku 50%. Danas za 300kn negdje imamo 100/20, negdje 20/3. Pa ti razvijaj firmu u pripizdini u kojoj jednako plaćaš poreze kao i svi ostali. Pa taman ošli svi nazad. Nek se yebu.

 

 

Ne pričamo o piću u limenci koji obećaje krila (što je podla laž btw) niti o nekom drugom bezveznom proizvodu koji se natječe na slobodnom tržištu pa eto, malo lažu u marketingu. Zamisli da vodovod reklamira vodu za piće a dobiješ mulj iz doline neretve. Ili da hep reklamira 10 kilovata, al zapravo je to 8 ili 6 jer malim slovima piše da može bit 30% greške u izračunu al jebiga.

 

Nema šta slobodno tržište "korigirati" internet. Kao što voda nije za slobodno tržište, pa ni struja, tako nije ni internet. Za 10 godina, kada 20% auta na cesti budu 5G navigani, kada 99.99% svog BDPa prođe kroz "net", kada bez optičkog interenta nećeš moć obavljat ništa - onda ćemo se zapitat zašto nismo to predvidjeli na vrijeme i zaštitili interese države (naroda), a ne "slobodnog tržišta".

Moj PC  
3 4 hvala 1
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Na koji način ti misliš propisivati brzinu na mobilnoj mreži? Šta bi netko trebo poslovati s gubitokom samo zato da ima propisanu brzinu u peaku? Što se tiče fiksne infrastrukture, da država je trebala davno postaviti svoju infrastrukturu i inzajmiljivati ju operaterima. Srećom došli su malo pameti pa to sad radi OIV a i dalje premalo i presporo.

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima li koji nacin da se pregleda TRENUTNA POTROSNJA za mjesec?

Racun se placa za od 1. do zadnjeg u mjesecu pretpostavljam, znaci ako imam 200GB, zanima me mogu li negdje pratiti koliko sam GB prometa potrosio na mojtele2 ili na postavkama rutera ili ima neka app ili ekstenzija za chrome da prati tu potrosnju?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imaš na tele2 portalu ako ga koristiš, odeš na pregled računa pa skrolaš skroz dolje.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...

 Ti si placen od strane tele2 ili samo trolas???

Jako sam dobro plaćen. Nezamislivo puno. Upravo brojim zlatnike dostavljene u drvenom kovčegu.

 

 

Pozdrav ekipi tankih živaca: zzZZzz toni42 veseli007

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 20:46 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

(obrisani memoari)


Sada imam mogućnost da imam solidnu brzinu za 20 kn. skuplju jer  u A1 je 189 kn  ali je ipak pristojna brzina u odnosu na ovu sramotu kod Teladi .

I onaj raniji post sam napisao za ljude koji imaju namjeru kupiti mobitel i tarifu a traže savjet ali ne prate kako ta bagra raznim smicalicama o nekim popustima i promocijama naivce navlači na UO 24 mj.

zato neka dobro izračunaju koliko će ih sve koštati za 24 mj. jer posli mogu samo popušit muzgavca .

😎

 

Iskreno, baš me briga za ove koji potpisuju UO 24 mj. Sami su si krivi. Nekima se baš ne da ništa dokazati.

 

 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grof-LZS kaže...

 

Da? Onda je pravo pitanje zašto si je A1 upravo priskrbio (priskrbljuje) ovakve korisnike kojih bi se baš svaka mreža rado riješila? Kakva je to onda poslovna politika? ;)

Možemo li očekivati da će se A1 uskoro zatrpati ovakvim "teškim" korisnicima i da će mreža patiti? Pa isti scenario gledamo za par mjeseci?

 

Ne znam kako je točno u drugim zemljama, ali kod nas fiksna infrastruktura jako pati ili nedostaje, pa se ljudi krpaju s ovakvim mbilnim rješenjima. Tko ne bi želio optiku do doma s 100+ DL/UL?

 Počet će im throtlati pojedine servise i onda će krenuti plač i naricanje.

 

Fiksna infrastruktura se razvija tamo gdje ima dovoljno korisnika i za EU novac (https://www.safu.hr/hr/novosti/prvi-projekt-u-okviru-poziva-za-razvoj-sirokopojasnog-interneta-potpisan-u-virovitici). Sporo. Presporo. Tko radi od kuće (nevezano uz pandemiju), svaki megabit mu puno znači. Razni pokućni i flatboxi nisu traženo rješenje.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grof-LZS kaže...

 

Zapravo bilo bi idealno uzeti fiksnu za download i mobilnu za upload.

 Baš i ne. Maloprije mjereno speedtestom na A1: 69/2,5.

 

Ovih 69 nije 69, po danu je do 50.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

 

HA HA HA ...

 

Koja misao  najgorih korisnika pa

 ja ni 200 GB ne potrošim mjesečno sa ovakvim brzinama  kakve imam , infrastruktura im je očaj  to je smeće od opreme .

Koliko su se srozali pogledajte samo ovo dva dana  držali  brojač do velikog " Črnog petka"

ja se  " uznevjerio"  sigurno će biti 

flagship mobiteli po  mrak cijenama  

kad u 9:00 ja pogledam a  oni  ponudili  smeća od mobitela koja nebi ni lopatom za govna pokupio .

😭

 

Postali su stravavi užas  i bježim

 "glavom bez obzira"  od te bagre ....

 

😛😝😜

Kad su krenuli s pokućnim, bili su spasitelji. Sada su bagra, infrastruktura im je očaj, oprema smeće. Ljudi moji, tko bi vama udovoljio...


Crni petak kod nas? Ništa spektakularno, ali se da pronaći nešto po 20-30% popusta. 

7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Trebalo je smanjit ovima koji potroše do 200 gb na 5 mbts ti ionako samo citaju novine i vise po fejsu i trolaju posten svijet tu na forumu ;)

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Danas sam se baš poriječkao sa tele2 službom za korisnike, ili nekakvom njihovom agencijom za promocije, IDIOTI mi nudili da potpišem ugovor(jer sam bez ugovorne obvz), i da će smanjiti kao cijenu mjesečno za 10kn. Imajući u obziru to sranje s 200gb limitom za full speed. Onak smireno sam gospođi rekao da pogleda moju potrošnju prije tri mjeseca(screenshot dole), i neka sama zaključi da li ću biti još dugo njihov korisnik.

 

Kud i kamo sreće što nisam čekao neku kombinaciju za pokućni i konzolu ili neku drugu glupost za ugovor potpisati.

 

Tri smart Tv-a 4k. Dva iptv-a, i jedan netflix. A pc-e da ne nabrajam.

 

Brzina nije nikad bila problem osim kad je bio zadnji lockdown. Početkom godine.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivan dragi kaže...

Stvar je jednostavna. Operater koji nije u stanju svima u državi osigurati identične minimalne uvijete uz brzinu 50/10 - 1TB prometa (što se smatra fair use) ne bi trebao imati dozvolu za rad. Danas nema razlike između struje, vode i interneta. Kada na općinskim sudovima imate posebne odjele za operatere - onde se zapitajte tko vas zayebava i zašto.

 

Interent je danas previše važna infrstrukturna grana da bi se prepuštalo "slobodnom tržištu" da se igra. Radi se o pitanju nacionalne sigurnosti (ne samo zbog podataka već i za normalno funkcionairanje gospodarstva, bolnica, institucija, u ovo vrijeme i škola itd) i tu bi zakonodavac trebao podvuć crtu već sutra.

 

Kada na ovakav način operater namagarči korisnike, a praktički se sutra cijela nastava može prebacit online - tu treba reć : A tako ćemo? E pa hvala i doviđenja. Isti ti operateri nude višestruko bolje usluge u recimo Njemačkoj i Švedskoj za manje novaca tako da su ove priče "kontinuirano razvijamo" ili "investiramo u infrastrukturu" zapravo priče za malu djecu.

 

Što dakle treba napraviti:

 

Zakonom propisati da ISPovi mogu dobiti dozvolu za rad u državi jedino i isključivo pod uvijetom da svim korisnicima omoguće jednaku uslugu i to minimalno propisanu brzinu od netto 50/10 +5% godišnje uz 1TB prometa po cijenama oko 35€ (što je nekakav prosjek u EU u ovih par država koje sam pogledao). Kako je i zašto za državu dobro da imamo 10 operatera u ZGu, a jednog ili 2 na Korčuli?!?! Kad nešto treba dozvolu države onda je valjda bitno da svi u državi od toga imaju koristi. Kažem netto jer vidiš oglas 50, a dobiš 37 zbog maxtva itd. E nemere.

 

Postojećim ISPovima dati rok od 12 mjeseci da ili provedu minimume ili im se naplaćuju penali - umanjuje račun korisniku 50%. Danas za 300kn negdje imamo 100/20, negdje 20/3. Pa ti razvijaj firmu u pripizdini u kojoj jednako plaćaš poreze kao i svi ostali. Pa taman ošli svi nazad. Nek se yebu.

 

 

Ne pričamo o piću u limenci koji obećaje krila (što je podla laž btw) niti o nekom drugom bezveznom proizvodu koji se natječe na slobodnom tržištu pa eto, malo lažu u marketingu. Zamisli da vodovod reklamira vodu za piće a dobiješ mulj iz doline neretve. Ili da hep reklamira 10 kilovata, al zapravo je to 8 ili 6 jer malim slovima piše da može bit 30% greške u izračunu al jebiga.

 

Nema šta slobodno tržište "korigirati" internet. Kao što voda nije za slobodno tržište, pa ni struja, tako nije ni internet. Za 10 godina, kada 20% auta na cesti budu 5G navigani, kada 99.99% svog BDPa prođe kroz "net", kada bez optičkog interenta nećeš moć obavljat ništa - onda ćemo se zapitat zašto nismo to predvidjeli na vrijeme i zaštitili interese države (naroda), a ne "slobodnog tržišta".

 Slažem se sa napisanim od slova do slova. Internet je javno dobro, treba ti za posao, obrazovanje i zabavu. Ako HRT može ubirati nešto što je efektivno porez tj parafiskalni namet za uslugu htio ti nju ili ne, onda mora postojati druga strana te pile - ako želiš biti operater, izvoli osiguraj minimalnu uslugu u skladu sa vremenom u kojem živimo ili odi van iz države. Država bi isto tako na račun toga i u skladu sa HRTovom logikom, strujom i vodom osigurati backbone za internet - postoje tisuće kilometara državne optike i ako HEP može dovesti struju tj prostupnu mrežu do svakog sela i kuće, onda bome i taj državni ISP treba osigurati sve do last mile - a last mile neka se natječe tržište sa definiranim minimumom. Odlična je usporedba sa strujom - HEP ODS osigurava mrežu a firma xyz kupuje struju od koga god, plaća prijenos HEPu i isporučuje 220V i 3kw (ili koja već je snaga) u kuću. To je regulirano, zna se da mora biti 220V i netko tko u vršnom opterećenju ipak odluči pustiti samo 120V preko nekog svog limitatora promptno leti van. Infrastruktura ti ne može podnijeti 220? Ne možeš raditi. To je javno dobro, posao i životi ovise o tome - nije ni internet ništa manje važan. Od 14.12 PGŽ škole idu online. Online nastava na 2mbit dok i roditelj radi od kuće? Kako da ne.

 

Operater nema kapaciteta, došli smo do maksimuma broja korisnika? Pa jbt te život, ne dodavaj nove, nemoj biti pohlepno smeće od firme. Nemaš dovoljno zarade od tih korisnika kojima radi kako treba? Očito si nešto fulao u poslovnom planu, ili je usluga prejeftina ili si zeznuo planiranje infrastrukture - sigurno ti nije kriv krajnji korisnik jer zamisli, u 2020. želi 1TB prometa.

 

Ako ja imam firmu i moram imati označene izlaze, PP aparat, plaćati porez, podnositi izvješća FINAi i izdavati račune - onda valjda ima neki minimum kako i internet veza mora biti isporučena? Država tj HAKOM ili tko već može i mora to regulirati. Banke su isto regulirane, depoziti su osigurani, prati se promet da se spriječi pranje novca ili terorizam - ne možeš reći od sutra online nastava, rad od kuće a kako ćete to izvesti slobodnom tržištu na volju.

 

Operater želi uz što manji trošak ostvariti što veću zaradu i to je ok, razumljivo i normalno. To isto želi i pekara pa ipak plaćaju radnike a kruh ne rade sa vodom iz kanala uz cestu.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...

😛😝😜

Kad su krenuli s pokućnim, bili su spasitelji. Sada su bagra, infrastruktura im je očaj, oprema smeće. Ljudi moji, tko bi vama udovoljio...


Crni petak kod nas? Ništa spektakularno, ali se da pronaći nešto po 20-30% popusta. 

 Jel se ti pravis *lup ili jednostavno jesi ...?

Kad su krenuli (ja sam tri i pol godine na Pokucnome) su nudili 1000 GB (35-45 Mbps) mjesecno plus nakon toga su usporili brzinu samo od 18h do 23h dok u ostalo vrijeme 

brzina je bila max dostupna (35 do 45 Mbps primjer kod mene kao sto sam vec napisao) dok sada imamo 200 Gb (PET PUTA MANJE!!!) i nakon toga usporeno na 2 Mbps i to cijelo vrijeme 24/7 do kraja mjeseca.

Battlenet - TheProdigy#2234
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sve je jasno  već odavno mi svi na Balkanu svim ovim  tele operatorima  jako unosne ovce za šišanje i njhovu golemu zaradu uz njihovo minimalno ulaganje .Naravno da je za sve kriva naša korumpirana vlast podilazeći im jer naravno da imaju proviziju od takvih mutnih poslova na našu štetu.Tko je stariji znati će kako je bilo koristiti i koliko skupo kad se korištenje interneta naplaćivalo kao i struja vremenskim periodom a o kvaliteti njihove opreme i veze da ne pišem .

Znali su  npr.Švabe  zašto kupuju zapravo dobivaju  mukte ondašnji Cronet  ma nisu gradili nešto drugo nego su ciljali na telekomunikacije bez ikakvih ulaganja .

 

Mi jednostavno u današnje vrijeme moramo biti ovce za šišanje uz ovakvu korumpiranu vlast koja ne želi im odrediti regulativu kao zemljama iz kojih su ti vlasnici  .

 
1 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...

 Internet je javno dobro

 Internet je u Hrvatskoj za dobar dio stanovništva dostupan isključivo kao komercijalna usluga. Školarci, studenti, znanstvenici, učitelji i profesori pokriveni su CARNetom na svojem radnom mjestu. I to je sve.

Javno dobro?

Pročitajte najavu iz 2012. godine.

 

"HEP plete mrežu optičkih kabela za ultrabrzi internet Optimizam: Za nekoliko godina telekomunikacijski optički kabeli do većine hrvatskih kućanstava."

 

"Ostvare li se ambiciozni planovi vodstva Hrvatske elektroprivrede, već za nekoliko godina većina hrvatskih kućanstava trebala bi biti povezana telekomunikacijskim optičkim kabelima. Taj HEP-ov projekt – kolokvijalno nazvan “optika do doma”– najavljen je u Zagrebu, a ako se realizira, mogao bi znatno promijeniti odnose na domaćem telekomunikacijskom tržištu. Takva HEP-ova moderna komunikacijska mreža, naime, trebala bi biti temelj potpune liberalizacije tržišta ultrabrzog interneta i svih pripadajućih usluga, pri čemu vlasništvo nad temeljnom infrastrukturom ne bi imao nijedan od domaćih teleoperatora, već državna kompanija."

I 2021. nemojte opet izaći na, ovaj put lokalne izvore, pa ih sve lijepo nagradite za pusta obećanja.
I obavezno me nastavite vrijeđati. To će sigurno poboljšati situaciju s internetom u Hrvatskoj.



https://www.vecernji.hr/biznis/hep-plete-mrezu-optickih-kabela-za-ultrabrzi-internet-488126

 

 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
zelenapaprika kaže...

😛😝😜

Kad su krenuli s pokućnim, bili su spasitelji. Sada su bagra, infrastruktura im je očaj, oprema smeće. Ljudi moji, tko bi vama udovoljio...


Crni petak kod nas? Ništa spektakularno, ali se da pronaći nešto po 20-30% popusta. 

 Jel se ti pravis *lup ili jednostavno jesi ...?

Kad su krenuli (ja sam tri i pol godine na Pokucnome) su nudili 1000 GB (35-45 Mbps) mjesecno plus nakon toga su usporili brzinu samo od 18h do 23h dok u ostalo vrijeme 

brzina je bila max dostupna (35 do 45 Mbps primjer kod mene kao sto sam vec napisao) dok sada imamo 200 Gb (PET PUTA MANJE!!!) i nakon toga usporeno na 2 Mbps i to cijelo vrijeme 24/7 do kraja mjeseca.

 

I što sada? Čemu taj bijes? Čemu vrijeđanje?

 

Forumaš mzopg je napisao SVE i to na prethodnoj stranici koju očito nisi ni pogledao: "Sve jasno, takvih korisnika je vjerojatno manje, pa si u biti kolateralna žrtva megalomanije određenih korisnika i loše politike oko fair usagea tele2."

 

Pa odi vrijeđat one koji se nisu znali skinut s pokućnog 0-24h, a ne mene.

 

Ja sam i dalje korisnik Tele2 i nastavit ću to biti dok mi to bude odgovaralo.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 12:57 (zelenapaprika).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
, pa si u biti kolateralna žrtva megalomanije određenih korisnika i loše politike oko fair usagea tele2."

 

Pa odi vrijeđat one koji se nisu znali skinut s pokućnog 0-24h, a ne mene.

 

Ja sam i dalje korisnik Tele2 i nastavit ću to biti dok mi to bude odgovaralo.

 

 

 

 

 Ja mislim da su se uvjeti Pokucnog promjenili jer je kompaniju preuzeo novi vlasnik koji ne zeli investirati u nove kapacitete mreze zbog velikog broja korinika Pokucnog.

To sto su napravili je cista suprotnost od onoga sto je prijasnji svedski vlasnik napravio kad je uveo POkucni prije cetiri godine i sve se to novom vlasniku vec obija o glavu.

Battlenet - TheProdigy#2234
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...

 Ja mislim da su se uvjeti Pokucnog promjenili jer je kompaniju preuzeo novi vlasnik koji ne zeli investirati u nove kapacitete mreze zbog velikog broja korinika Pokucnog.

To sto su napravili je cista suprotnost od onoga sto je prijasnji svedski vlasnik napravio kad je uveo POkucni prije cetiri godine i sve se to novom vlasniku vec obija o glavu.

 Bez obzira tko uzeo TELE2 ovo što su napravili je zaista sramotno i zaista sam siguran da će im veliki broj korisnika otići...... nebitno za što i tko koristi Pokućni ali ovih 200GB je zaista premalo.... žalosno

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

zna netko koliko traje raskid sa tele2? vremenski? dan, dva, tjedan?

 

raskinuo bih i privremeno se prebacio na susjedov wifi dok ne vidim za a1 ili nešto drugo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

zna netko koliko traje raskid sa tele2? vremenski? dan, dva, tjedan?

 

raskinuo bih i privremeno se prebacio na susjedov wifi dok ne vidim za a1 ili nešto drugo...

 Rskid traje na onaj dan (datum) kada ti navedeš u formularu kojeg moraš popuniti (a dostave ti ga na email oni). Ako ne navedeš datum raskida, ono bude idući radni dan....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Vožnju i uvjete plaćamo kako smo se dogovorili i kako su se reklamirali u marketinškoj kampanji. Granicu od 1TB i cijenu te usluge postavio je Tele2, i na taj način privukao korisnike. Reneging nedugo kasnije, jer si se zaletio grlom u jagode, a infrastruktura ti to ne može podnijeti pokazuje da se radi o neozbiljnoj firmi s kojom nitko normalan više ne bi trebao poslovati. Nakon 1TB i do sada je padala brzina na mizernih 2Mbps, pa se nitko nije vozio i dan i noć, a ako se i vozio, samo je koristio ono što je i platio.

Povrh toga su još i na perfidan način pokušali zataškati informaciju od korisnika, sakrivajući je na zadnju stranicu računa (meni konketno devetu, nakon uplatnice i nakon detaljne specifikacije i nakon 6 gusto tiskanih stranica svakog podatkovnog spajanja), plus vrlo bezbrazan i bahat odnos korisničke podrške prema s razlogom nezadovoljnim i iznevjerenim korisnicima. Nisam odmah reagirao jer sam mislio da sam prekoračio 1TB, ali kad sam shvatio da su smanjili uslugu na 1/5 prijašnje isti dan sam otišao konkurenciji i potrudit ću se prebaciti sve moguće usluge nekom drugom pa ćemo vidjeti tko će za kim prvi žaliti.

 

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pitanje.

Da li se ograničenje od 200gb prometa po punoj brzini odnosi i na Bezbroj GB na mobitelu ?

Pogledao sam PDF račune unazad 6 mjeseci i ni na jednom nema obavjest o samnjivanju brzine nakon 200gb.

Zasada sam na potrošenih 240gb i i dalje udara puna brzina.

 

 

Marko Ištuk
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 7:48 (Marko008).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice