Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.849
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chagljotaurus kaže...

Lijepo je znati da je internet i dalje neogranicen u tele2..vi koji ostajete uzivajte u 2Mbps. Dok cijeli svijet ide na jeftinije tarife za vise gigabajta mi idemo unazad. A sto se tice rasterecenja mreze, sta ta infrastruktura ne bi trebala pratiti broj korisnika? Nije mi jasno da u vrijeme kad prelazimo na 5g i nakon 3 godine tele2 rasterecuje mrezu na nacin da prisiljava korisnike na odlazak. Pa gdje odlaze ti milijuni koji im svaki mjesec uplacujemo? Ne znam, meni je ovo neshvatljivo. Nadam se samo da A1 nece nesto slicno napravit za koju godinu

 Novi vlasnik nova pravila.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nadam se,,,, jer će izgubiti pola korisnika! Ja živim na Čiovu gdje je internet domaća životinja i upravo zbog fleta pola ulice se prebacilo na teletinu ,a sad ograničenja do 200 Giga katastrofa vraćaju se konkurenciji koja će ih sad pojesti za doručak!! 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...

Petnajsti je u mjesecu potrošnja je veća od 200gb brzina i dalje je max

 Od 15.10 ti tek ide to sad, tako da vjerojatno 500gb do 15.10 i sad imas jos 100gb do kraja mjeseca

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ihush kaže...

-stvar tumačenja tj tako to tumači operater kad to tako želi tumačiti.. no to s činjeicama veze nema, dok naš hakom miloklizno ide niz dlaku.. no povremeno se to prmjeni, tj zakone tumači zakonodavac-regulator, ne operater i mora ih provoditi. Ponovo, prije par godina je bilo s 'flat' reklamama.. nakon tog više ni jedna reklama ne ističe flat, jer je zakon rekao svoje.

-brzina nema veze ni sa čime .. problem što se regulacija zakona ne odnosi na mobilnu mrežu pa tako ni minimum kao obvezatan, u početku 50%, sad 70% nominalne brzine.. tj na mobilnoj možeš dobiti više-manje, nije obveza niti je to nacionalni koncesionar kao tcom koji je obvezan svim građanima pružiti minimum .. (kao i sve ostale komunalije, pristup internetu, informacijama, voda-struja..) tj tele2 s tim nema ništa jer je mobilna mreža + nije nacionalni koncesionar i tako nema ni primjene tog zakona.

 

opet, ponavljanje.. ako je nešto neograničeno, flat, tad je to neograničeno-flat, tad nema granice nakon koje nešto.. a to što si oni zadržavaju neko pravo je samo floskula tj nisu oni koji određuju tko što ima kao pravo nego to propisuje zakon i hakom tumači regulira.. no u glavnom se čeka neka eu mjera da nešto naprave dok za mobilne jednostavno ne vrijedi.. (kao što zakon o zaštiti potrošača ne uključuje firme, tj tumačenje da se odnosi na građane-fizičke osobe i prihvaćeno u eu, pa tako istu robu nemaš isti zakon jamstvo-materijalni nedostatak ako si kupio kao osoba ili kao frima, no moglo je biti i drugačije tumačeno tad bi bilo drugačije).

 

-ovo je cp njihove stranice, trenutno aktualno.. i što piše, osim da si zadržavaju neko pravo? ..

-ok, ako sad stave granicu na 200gb.. što misliš, moraju li ti do tog prometa osigurati neku brzinu, npr 10-100-1000mbps? ... -ne, ne moraju, može biti jedan bit, jer su mobilna mreža i nemaju po toj osnovi obvezu. Pa tako ni sankcija, ali je bezobrazno prodavati flat i postaviti neku granicu, kao 200 koja je do sad bila 1000 uz ogradu da nije bila granica (stroga) nego zadržano pravo, tj mogu ako žele.. bitna razlika mada ništa ne bi trebalo biti njihovo pravo izbora nego definirano zakonom kojeg se tad jednostavno tumači i provodi. .. ali mi nismo takva pravna država, .. ugovor-reklama, mora se poštivati, zakon-regulator, ne odlučuje o tome operater.

 

-jednostavno, obrišu naziv paketa bezbroj i stave 200gb.. identično kao za postojeći paket-100gb.. nema problema, nema nejasnoća.. no dok je bezbroj, tad mora biti bezbroj (u pravnoj državi, što nismo dok to ne napravi eu..).

 odustajem.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...
lord22 kaže...

Petnajsti je u mjesecu potrošnja je veća od 200gb brzina i dalje je max

 Od 15.10 ti tek ide to sad, tako da vjerojatno 500gb do 15.10 i sad imas jos 100gb do kraja mjeseca

 postojeci korisnici imaju do kraja mj normalno

 

meni je moja brzina normalna a potrosio sam preko 500 gb

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 11:16 (dado16).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Di si dobil takvu informaciju?

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chagljotaurus kaže...

Lijepo je znati da je internet i dalje neogranicen u tele2..vi koji ostajete uzivajte u 2Mbps. Dok cijeli svijet ide na jeftinije tarife za vise gigabajta mi idemo unazad. A sto se tice rasterecenja mreze, sta ta infrastruktura ne bi trebala pratiti broj korisnika? Nije mi jasno da u vrijeme kad prelazimo na 5g i nakon 3 godine tele2 rasterecuje mrezu na nacin da prisiljava korisnike na odlazak. Pa gdje odlaze ti milijuni koji im svaki mjesec uplacujemo? Ne znam, meni je ovo neshvatljivo. Nadam se samo da A1 nece nesto slicno napravit za koju godinu

 Isto gdje i milijuni, tj. milijarde od poreza koji plaćamo tijekom godine za sve i svašta.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Upravo se vratio iz poslovnice, prešao na a1, uzeo odmah i ruter za 399 kn. Prvi test brzine s njihovim ruterom a poslje stavio u moj .

Evo šta kaže i ltewatch s vanjskim antenama koje nisu 100% usmjerene ka a1 odašiljaću.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 13:29 (lord22).
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...

Upravo se vratio iz poslovnice, prešao na a1, uzeo odmah i ruter za 399 kn. Prvi test brzine s njihovim ruterom a poslje stavio u moj .

Evo šta kaže i ltewatch s vanjskim antenama koje nisu 100% usmjerene ka a1 odašiljaću.

 Zanimljivo. Meni je signal nekih 80-90db bez ikakvih antena na A1 sa njihovim routerom.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...
lord22 kaže...

Upravo se vratio iz poslovnice, prešao na a1, uzeo odmah i ruter za 399 kn. Prvi test brzine s njihovim ruterom a poslje stavio u moj .

Evo šta kaže i ltewatch s vanjskim antenama koje nisu 100% usmjerene ka a1 odašiljaću.

 Zanimljivo. Meni je signal nekih 80-90db bez ikakvih antena na A1 sa njihovim routerom.

 Ovisi o više stvari,bazna stanica ti nije opterećena očito.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam a1 moro vratit jel su mi brzine bile blagi uzas, doduse i na tele2 u usporedbi s vecinom tu sam imo lose brzine ali meni je ok. Al na a1 je bilo kriminalno lose, u najboljem slucaju sam dobivo 15mbit i to navecer iza 12, dok u prime timeu oko 6-7-8 sati mi je padalo i do 2mbit, probo i drugi router nista. Neznam zbog cega je to. Na teletu mi je islo nekih 15 u 6-7 sati a po noci je moglo i do 35-40.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...

Ja sam a1 moro vratit jel su mi brzine bile blagi uzas, doduse i na tele2 u usporedbi s vecinom tu sam imo lose brzine ali meni je ok. Al na a1 je bilo kriminalno lose, u najboljem slucaju sam dobivo 15mbit i to navecer iza 12, dok u prime timeu oko 6-7-8 sati mi je padalo i do 2mbit, probo i drugi router nista. Neznam zbog cega je to. Na teletu mi je islo nekih 15 u 6-7 sati a po noci je moglo i do 35-40.

 Ne vjerujem da ti je A1 lošiji od Tele2 (barem ne još sada) možda je do tvoje opreme signala načina mjerenja.... e kada sve tparametre imaš ok, a brzine idalje loše onda možeš reći da je do opterećenosti bazne. Recimo u 80% slučajeva lošeg DL "greška" je na strani korisnika.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

A sta je moglo biti krivo, cak sam i mjerio u istom routeru na istom mjestu ko teletovu karticu. Pogledo sam po svakom bandu pojedinacno, neki su mi davali po 1mbit samo uglavnom uzas, a nije da sam jedini i drugi iz ulice su se zalili na njih jos dok su i vip bili. A doduse ni A1 ni tmobile nemaju vise baznih od tele2 kolko sam gledo po onoj mapi, tj. svi dijele ova 3 najbliza oko mene.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chagljotaurus kaže...

Lijepo je znati da je internet i dalje neogranicen u tele2..vi koji ostajete uzivajte u 2Mbps. Dok cijeli svijet ide na jeftinije tarife za vise gigabajta mi idemo unazad. A sto se tice rasterecenja mreze, sta ta infrastruktura ne bi trebala pratiti broj korisnika? Nije mi jasno da u vrijeme kad prelazimo na 5g i nakon 3 godine tele2 rasterecuje mrezu na nacin da prisiljava korisnike na odlazak. Pa gdje odlaze ti milijuni koji im svaki mjesec uplacujemo? Ne znam, meni je ovo neshvatljivo. Nadam se samo da A1 nece nesto slicno napravit za koju godinu

 To je tako. Ne razmišlju telekomi poput običnog čovjeka. Skup je to sport, treba uložit u opremu koja se mora isplatiti u nekom normalnom vremenu. Lakše je ovako srezati prekomjerno korištenje interneta (prema njihovom viđenju) nego dokupljivati opremu i frekvencije. I to će doći na na red, ali tko zna kada. Budite sretni da je trajalo 3 godine ili čak i duže. Pogledaj koliko je poruka za to vrijeme napisano u ovoj temi, koliko je savjeta i iskustava podijeljeno... Nije sve bilo crno.

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja do sada nisam znao da kada se gleda LTE signal, želite da brojka dBm bude što manja. Ja mislio što više to bolje. Uglavnom, trenutno mi pokazuje -78dBm. Što je excellent izgleda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R4zOR229 kaže...

A sta je moglo biti krivo, cak sam i mjerio u istom routeru na istom mjestu ko teletovu karticu. Pogledo sam po svakom bandu pojedinacno, neki su mi davali po 1mbit samo uglavnom uzas, a nije da sam jedini i drugi iz ulice su se zalili na njih jos dok su i vip bili. A doduse ni A1 ni tmobile nemaju vise baznih od tele2 kolko sam gledo po onoj mapi, tj. svi dijele ova 3 najbliza oko mene.

 Koju mapu si gledao? Koji su ti parametri signala? Na koliko frekvencija odašilje taj toranj? Koliko ti je udaljen toranj? I na kraju koja ti je lokacija pošalji u PM. Mnogo toga već imate objašnjeno u ovoj temi  https://forum.bug.hr/forum/topic/opce-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 20:25 (DDavorin).
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo i službeno spustili brzinu na 2 mBps doviđenja IPTV doviđenja online igranje doviđenja Netflix internet je NEUPOTREBLJIV.. Doviđenja TELE2.Nikad više na vašu mrežu

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako smijem primijetiti, Tele 2 ima bezbroj GB na bonove za 199 kn. 1 TB je ograničenje.

 

https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/dokumenti/uvjeti-koristenja-internetskih-tarifa-za-korisnike-tele2-bonova/tnc1037/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
petric1 kaže...

Evo i službeno spustili brzinu na 2 mBps doviđenja IPTV doviđenja online igranje doviđenja Netflix internet je NEUPOTREBLJIV.. Doviđenja TELE2.Nikad više na vašu mrežu

 meni sve po starom jos uvijek

http://trakt.tv/user/MjezZza
3 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz dakle imam tele2 pokućni net,i onaj ruter Huawei b 525 koji podržava navedene frekvencije 800/900/1800/2100/2600 MHz,a bazna stanica na koju se spajam radi na  1800mhz i proširena je dodatnim frekvencijama 2100mhz (4g+) al meni nema 4g+ siginala pa me zanima šta bi to moglo bit,dal sam ja krivo skuzio za frekvencije...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vi koji ste prekinuli sa telcima a niste bili vezani ugovorom, na koji ste način prekinuli, slali ste mail ili išli u poslovnicu pa tamo prekidali.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
BMT kaže...

Ako smijem primijetiti, Tele 2 ima bezbroj GB na bonove za 199 kn. 1 TB je ograničenje.

 

https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/dokumenti/uvjeti-koristenja-internetskih-tarifa-za-korisnike-tele2-bonova/tnc1037/

 I zajebavaju s paketima od 5 i 2 gb, ali mi je netko rekao da se može konfigurirati mikrotik da automatski šalje sms.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dimax kaže...

Vi koji ste prekinuli sa telcima a niste bili vezani ugovorom, na koji ste način prekinuli, slali ste mail ili išli u poslovnicu pa tamo prekidali.

 u poslovnicu, gotovo za 10 min

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
12.10. sam zatrazio A1 flatbox, danas stigao. Sa njihovim original routerom mi je brzina 30-40, ja zadovoljan. Uzeo bez ugovora. Vjerujem da ce sa huawei tele2 routerom brzina biti 50-60 sto je zadovoljavajuce. Istina, na tele2 mi je brzina u prosjeku 80, ali 200GB je premalo za moje potrebe. Bye bye tele2!
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Meni jos uvijek full brzina, a potrosio sam 280GB. Valjda pustaju jos do kraja mjeseca. Ali sutra bi mi trebao stici flatbox i odmah idem u poslovnicu tele2 otkazat pokucni. 

3 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Do 1.11.2020 stari korisnici imaju 1tb,a novi imaju 200gb od 15.10.2020

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

a1 neposustaje kroz čitav dan brzine postojane za sada, brzine veće nego na tele2 mada sam s tele2 brzinama bio zadovolan ali 200gb i onda posle na 2mb jest da je to za sjevernu koreju svjetlosna brzina ali za nas ne

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 16:24 (lord22).
3 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ne znam šta im se dogodilo ali kidam na lijevo jer u 21stoljeću ograničiti internet na 200GIGA kad Netflix postaje kao You Tube oni sami sebi zabijaju čavlinu.Mi smo prije dvije godine pobjegli svi u Tele jer su nam bili jedini spas sad idemo u A1 koji će profitirati strašno,a ovi gube puno jer vjerojatno im je netko od 75 godina sjeo u nadzorni odbor jer ovo nije normalna osoba koja im je to napravila! Adio teletino i kako zna gdje i ko zna kad🛌

 
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo stigo router. Brzine odlicne. Na slici idu sljedeci rezultati:

1- Huawei 715s-23c

2- ZTE MF286R

3- ZTE MF286R

4- A1 mobilna tarifa (testirano na s20 ultra)

 

Sve to je testirano u Zg, Precko. Ja prezadovoljan, samo pitanje je sta nas ceka u buducnosti. Danas sam odmah nakon testiranja isao otkazati tele2, zenska u poslovnici kaze da se nenormalno otkazuju pokucni. Sad ce svima koji ostaju u tele2 malo porasti brzina, ali pitanje kolko a1 moze podnijeti.

 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Upogonio sam b525s 23a, brzina konstantnih 50, malo nize nego na teletu ali puno stabilnija veza sa minornim oscilacijama. :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice