Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.246
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Evo, samo da javim svoje rezultate, stavio sam A1 karticu u Huawei B535, naravno prije toga sam okinul speedtest, sa ZTE 9 Mbps DL, 10 Mbps UL, ZTE prijavio LTE i full signal, a Huawei od 40 do 60 Mbps DL i 10 UL, LTE+ i signal od 3 do 4 crtice. Nisam trenutno u kući svojoj, al jučer u kući ZTE prijavljivao LTE+ puni signal i nisu bile brzine bolje. Jbga ode "garancija" al da je takva razlika sa Huaweijem ne mogu vjerovat
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...
Han kaže...
DDavorin kaže...

Han  Zvjerčina!

 Neka je! Evo ostavio sam A1 karticu u tele 2 ruteru i mogu reci da je nekako stabilniji, bolji signal a i ping. Jedino kaj mi sad ps4 ima nat type 3 a upnp ukljucen... 

Ne vrijedi samo upaliti UPnP, iza CGNATa si...

 Sad sam ih zvao i vele da budu kroz 10-ak minuta to rjesili. Hvala na savjetu!

12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gigabyte091 kaže...
Evo, samo da javim svoje rezultate, stavio sam A1 karticu u Huawei B535, naravno prije toga sam okinul speedtest, sa ZTE 9 Mbps DL, 10 Mbps UL, ZTE prijavio LTE i full signal, a Huawei od 40 do 60 Mbps DL i 10 UL, LTE+ i signal od 3 do 4 crtice. Nisam trenutno u kući svojoj, al jučer u kući ZTE prijavljivao LTE+ puni signal i nisu bile brzine bolje. Jbga ode "garancija" al da je takva razlika sa Huaweijem ne mogu vjerovat

 I kod mene slicno. U ZTE jedva preko 50, a u B525 preko 100... Ista pozicija. Jos se valja malo poigrat sa mikrolokacijom u prostoru i nac najbolje mjesto...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Han kaže...
Goc2020 kaže...
speedy56 kaže...
Goc2020 kaže...
Oldy kaže...
Znam da nije utjeha, ali ovako na brzinu sam našao dupliće. I litvanski i švedski tele 2 imaju isto 200 GB.

 Pa normalno, samo smo mi poseban pohlepni narod.

 Nakon četvreodnevne forumske karijere ispunjene banaliziranju ljudima na ovoj temi kak je pokućni i dalje "flat", ajde si uzmi malo truda i nama pohlepnima rvatinama iskopaj kakvo je stanje sa fiksnim mrežama u nevedenim državama i onda ga usporedi sa stanjemu RH. Pogotovo za ovu prvu, pohlepno me zanima koliko su godina po tom pitanju ispred RH.

 

Ljudi tu nakon skoro 300str teme ne kuže da su nekima u našoj državi jedina solucija za normalan pristup netu (s naglaskom na normalan, a ne Tcom-ovih 4mbps adsl) ove mobilne mreže.

Da su poskupili, a ostavili 1TB, bio bi manji praktični problem ljudima jer bi barem i dalje imali normalan internet cijeli mjesec, ovak imaju nulu dobar dio mjeseca. Ffs rađe ću taj pokućni plačati 300kn/mj pa imati normalan internet, nego Tcomu 240 i imati poluproizvod od njihove parice.

 

I neda mi se sad raspravljati o majstorkim političarima koji su nas zadnjih 20 i kusur godina doveli u ovu situaciju, da citiram jednog od njih, "sada smo tu gdje jesmo" - ljudi se moraju fokusirati na ova polurješenja s mobilnim mrežama.

 Ako misliš da će ti na A1 bit bolje, evo čitaj si dolje što ti ekipa piše kakve su im brzine haha. Ja sam još uvijek pod ugovorom doma za A1 homebox (nakon 100 GB) mi pada brzina, i radim od doma od prvog lockdowna. Blagi užas. I onda sam si uzeo Tele2 mobilni i presretan sam. Okej, nakon svaka 2 GB trebam produžit, ali brate mili brzina jebena, i šibaj. 

 

Ako mislis da će A1 bit super, pogotovo sad kad dođe do zagušenja, sretno. A onda će napravit ono kaj je i Tele2 napravio. I ne kužim, imao si pokucni prije rada od doma pretpostavljam. Sigurno nisi uzimao pokucni znajuci da ces biti doma unaprijed. I sad ako kazes da s poslom trosis 500-600 GB, kolko si trosije prije rada od doma? Bilo daleko od 200 GB? Mislim da nije :) 

 

A inace, kad skuzis da trosis 600 GB, onda si uzmi HT pa lijepo plati, a ne se ciganit. Da vam nije bilo Tele2 nikad na tržištu ovak niskih cijena ne bi bilo, a to zaboravljaju svi. Koliko su bile cijene svega prije dolaska tele2 na tržište? Samo vi pređite kod stare garde, pa ćemo vidjet kak ce sve izgledat i podržavajte ih, umjesto da podržavate manje. 

Ko ti drma kavez covjece??? Ljudi imaju pravo izbora i ako im nesto ne odgovara idu dalje. Da itko od nas ima bolju opciju uzeo bi ju. Tele 2 je bio bolja opcija i zeznuli su. Sad je ocito A1 bolja opcija. Ovo su moje trenutne brzine na A1.

 Evo ti moja, sad sam mjerio. Homebox, Trešnjevka, glavni grad. I trenutno sam na 40 GB lol.

 

 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
pa ovaj lik pravi fake accountove, dajte banajte to

 Ja se samo nadam da mu plate to, jel ako on to samoincijativno onda je zrel za neku ustanovu.

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Pozdrav, kakva je situacija sa raskidom ugovora obzirom na tu promjenu prometa? Imam račun elektronički nisam dobio nikakvu obavijest, nego eto saznao tu na forumu? Doma sam bio na tele2 bez UO ali kako mi je brzina loša prešao na Bonbon tjedan, pa na A1 Flat čim su krenuli. Na drugoj lokaciji mi je Tele2 pokućni, sa solidnim brzinama pod UO jo 6 mj. pa bih to raskinuo ako ima opcija.
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Možeš raskinuti do 1.1.2021. bez naknade, no plaćaš ostatak uređaja 6mjeseci*25kn ako je modem u pitanju. info je bio od strane službe za korisnike, možda je netko i ranije napisao o tome.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
NeoOS kaže...
Možeš raskinuti do 1.1.2021. bez naknade, no plaćaš ostatak uređaja 6mjeseci*25kn ako je modem u pitanju. info je bio od strane službe za korisnike, možda je netko i ranije napisao o tome.

 meni su jučer rekli iz SZK kada sam postavio to pitanje, da oni nemaju inf da je free raskid do 1.1.1.2021. I to sam baš naveo taj datum kao da sam čuo da se spominje a agent je odgovorio da nema određenog vremenskog datuma....

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Da je A1 pametan sad bi nudio prijenos usluge na Flatbox bez kupnje modema. Nama koji primamo račun putem maila nije poslana nikakva poruka.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Trenutno je ovakvo stanje kod mene.
https://www.speedtest.net/result/a/6600247508
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Još čekam objašnjenje kako rade dvije videokonferencije paralelno na 2mbit a da pritom slika na svakoj nije 4x4 piksela...

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mladen-p kaže...
Da je A1 pametan sad bi nudio prijenos usluge na Flatbox bez kupnje modema. Nama koji primamo račun putem maila nije poslana nikakva poruka.

 Meni racuni dolaze na mail i pise mi poruka u racuna za deveti.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni isto dolaze računi na mail pa sam detaljnije pogledao poruka se vidi na zadnjoj stranici kad se preuzme račun u pdf formatu.

To neradim nikada pa tu poruku nebih ni vidio da nisma tu na forumu. Al su to istaknuli kao da je marginalana vijest.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja razmišljam ostati još neko vrijeme premda ja koristim max 150gb na mj,,,, pa vidjeti što će donjeti dogledni mj

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

 Nitko ne traži idealno, al ovo je trenutno 5x gore od konkurencije za iste pare, priča tu staje, Dabog da propali kad su glupi i neznaju zadržati stranke. 

 Prema podacima HAKOM-a, negdje oko 30% korisnika godišnje promijeni operatera. I ja svakih par godina promijenim operatera i držim ga se dok god daje popuste koji meni odgovaraju. A svi su redom poskupili ili ograničili usluge na neki način. Idealna ponuda ne postoji, postoji nešto što je dovoljno dobro svakome od nas.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
texas.bug kaže...

Bonbon nije propao jer ni drugi operateri nisu bolji.

 

 Ali povremeno imaju dobre ponude. I tada se isplati prijeći drugome.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...

Dajem mu up jer se slažem sa komentarom. Jasno mi je kako to funkcionira, ali to ne znači da mi je to u redu. 

 

Zvao sam ih kad sam jednom prešao preko 1TB da mi aktiviraju još jedan terabajt bez da sam pitao za cijenu i nisu htjeli. Pošto oni nisu htjeli, uzeo sam od HT-a preko mobitela flat isti dan i na kraju njima dao lovu. I gdje je Tele2 tu zaradio sad? Bio sam na HT-u prije za cca 450kn mjesečno i samo 300GB prometa. Kad mi to nije bilo dosta i kad su mi samo nudili smiješne nadogradnje kao npr 10GB za 150kn, otišao sam kod Tele2. Sad kad Tele2 okreće ploču, idem na A1. Kad A1 promjeni uvjete, idem dalje, možda HT napokon izbaci nešto konkuretno do onda, a dolazi i Starlink uskoro te optika kroz max 3 godine. Uvijek ima alternative i mene te njihove presmiješne ponude ne zanimaju i na meni neće zaraditi na taj način. Ali jasan mi je tvoj komentar i znam da će zaraditi na drugima koji ili nemaju alternative ili netrebaju više prometa ili jednostavno nisu svjesni da imaju druge (bolje) opcije. Jebiga, biznis je biznis, kako njihov tako i moj.

 Još jedna stvar je bitna. A to je da ljudi ne žele ili nemaju vremena ili čak nemaju znanja pronalaziti bolje varijante. Svrate u trgovinu providera, ovi im tako slože ponudu i to uzmu. Po meni je to u redu. Niti ja se ne bavim proučavanjem filtera za pročišćavanje zraka u kabini auta, a netko o tome zna baš sve.

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zadovoljan, ali samo van sezone

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...

Još čekam objašnjenje kako rade dvije videokonferencije paralelno na 2mbit a da pritom slika na svakoj nije 4x4 piksela...

 Vrlo jednostavno, vidiš početak, eventualno sredinu i onda kraj konferencije. A sve to u 1080p i 2 Mbps.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 8:19 (Gigabyte091).
9 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

 

ja se prebacio na A1 jučer, brzina mi je bila na početku oko 10-15 mbit/s, a onda nešto poslije oko 21:30 oko 40 mbit/s, oko 23:00 oko 50 mbit/s. Kad se ne bi spuštalo ispod 30 bio bi prezadovoljan al šta je tu je.

 

Te brzine su na A1 ZTE routeru,a ja inače imam HUAWEI B618s-22d, sad kolko vidim ovdje što ljudi pišu imao bi bolju brzinu samo da prebacim karticu u ovaj jel? 

 

U isto vrijeme imam i tele2 i A1, tele2 sam mislio otkazati ali ću ga ipak prepustiti sestri, njoj će 200 gb biti ok. Uglavnom jučer sam uspoređivao i jedan i drugi, i tele 2 je imao oko 25 mbit/s kad je A1 imao 10, možda je to i do rutera?

 

edit: također potpitanje, ako ubacim tele2 karticu u A1 ruter, hoće li to funkcionirati?? Da ne mora seka kupovati drugi ruter

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 9:56 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

200gb je smiješno.The Boys u 4k 8 epizoda ima 90gb i šta ostane 110gb do kraja mjeseca a da ne govorim o serijama sa više epizoda.stvarno sprdačina

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tih 110 ti ostane za skinut npr. The Division 2 na PS4 i onda igraš online na 2 Mbps :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
texas.bug kaže...

Bonbon nije propao jer ni drugi operateri nisu bolji.

 

 Ali povremeno imaju dobre ponude. I tada se isplati prijeći drugome.

 U pravu si.

Mislim da trenutno ni jedna mobilna mreza na bonove ne nudi nista posebno dobro sto odudara od ostalih.

Kazem trenutno.

 

Tko iduci ponudi nesto dobro bit ce seoba na tu mrezu.

Isto kako je sad selidba sa tele pokucnog na a1 pokucni. Besplatno je i moze se neograniceno puta, pa zasto ne

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gigabyte091 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Još čekam objašnjenje kako rade dvije videokonferencije paralelno na 2mbit a da pritom slika na svakoj nije 4x4 piksela...

 Vrlo jednostavno, vidiš početak, eventualno sredinu i onda kraj konferencije. A sve to u 1080p i 2 Mbps.

Savršeno, budu obavijestili profesore da dijete može biti na online nastavi samo u 8, 11 i 14 po 5 minuta. I reći drugima da se što manje kreću u kadru, kako bi kompresija bila bolja.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...
Gigabyte091 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Još čekam objašnjenje kako rade dvije videokonferencije paralelno na 2mbit a da pritom slika na svakoj nije 4x4 piksela...

 Vrlo jednostavno, vidiš početak, eventualno sredinu i onda kraj konferencije. A sve to u 1080p i 2 Mbps.

Savršeno, budu obavijestili profesore da dijete može biti na online nastavi samo u 8, 11 i 14 po 5 minuta. I reći drugima da se što manje kreću u kadru, kako bi kompresija bila bolja.

 U tom slučaju nitko ne smije koristiti video već samo slušati glas uz prezentaciju nastavnika. Tako možeš izvesti cijelu nastavu. Ako se netko voli gledati u malom prozorčiću dok drži nastavu ili voli gledati učenike u tim mali prozorčićima jer mu je to ujedno kontrola tko je na nastavi, a tko nije, onda treba propusniju vezu.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@cansee Ja sam jučer prebacil A1 karticu na B535 i stavil sam ih na isto mjesto ma stolu, oba sa svojim internim antenama, dao sam gore informacije o jačini signala i sve, ZTE 9 Mbps, a Huawei od 25 do 50, prosjek nekih 38 Mbps, jedino je na ZTE upload bio veći. Dođe mi da na ZTE stavim original FW kad sam već strgal onu naljepnicu pa da vidim onda speed test. Meni u mojoj kući je ZTE prijavljivao 4G+, puni signal, a jačina mislim -88 dBm, a tu kod cure -104 dBm.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 17:00 (Gigabyte091).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
Gigabyte091 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Još čekam objašnjenje kako rade dvije videokonferencije paralelno na 2mbit a da pritom slika na svakoj nije 4x4 piksela...

 Vrlo jednostavno, vidiš početak, eventualno sredinu i onda kraj konferencije. A sve to u 1080p i 2 Mbps.

Savršeno, budu obavijestili profesore da dijete može biti na online nastavi samo u 8, 11 i 14 po 5 minuta. I reći drugima da se što manje kreću u kadru, kako bi kompresija bila bolja.

 U tom slučaju nitko ne smije koristiti video već samo slušati glas uz prezentaciju nastavnika. Tako možeš izvesti cijelu nastavu. Ako se netko voli gledati u malom prozorčiću dok drži nastavu ili voli gledati učenike u tim mali prozorčićima jer mu je to ujedno kontrola tko je na nastavi, a tko nije, onda treba propusniju vezu.

 Bude Tele2 slao ispričnice profesorima da djeca ne dobiju neopravdani sat.

9 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

evo samo da obavijestim ekipu, sad mjerio na A1 ZTE ruteru brzinu i bila mi je 3,5 mbit/s (najniže od jučer do sad) i prebacio karticu A1 u huawei b618 i doslovno minutu poslije brzina ladno 45 mbit/s. tako da ostajem s tim ruterom i super, zadovoljan brzzinom.pokidao sam markicu za garanciju na tom ZTE od A1 al ko ga šljivi

Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam nekako mišljenja (možda sam preoptimističan) da kada oni iz Tele2 vide "što su napravili", budu sve vratili kako je bilo......

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja i dalje ne razumijem di je problem kod tog ZTE rutera i brzine... Jel to "feature" A1 FW-a ? ono imas 1TB al namjerno snize brzinu da se bazne nebi preopteretile ?
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice