Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.056.737
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Goc2020 kaže...
Oldy kaže...
Znam da nije utjeha, ali ovako na brzinu sam našao dupliće. I litvanski i švedski tele 2 imaju isto 200 GB.

 Pa normalno, samo smo mi poseban pohlepni narod.

 Aj naj srati! Kakve veze ima pohlepa i narod sa jadnom brzinom od 2 megabita?? Kako bi ti imao sastanak preko skajpa i u isto vrijeme radio remote sa 2 megabita??? Aj mi objasni di je tu pohlepa? Ja ne torentiram pa sa radom od doma, zena i dijete tu i tam koji film pogledaju preko neta, malo youtube-a i koji update na ps4 i prosjek mjesecni je 450-600GB. Kaj da 20 dana u mjesecu ne mogu otvorit net ili ne pogledat kakvu seriju ili film? Ne poslat mail sa attachom? Al cijena nek je ista. 

13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Eto koristih 2 godine tele  2 pokučni i u tih dvije godine tek zadnjih 6-7 mjeseci mi je bila ok brzina, Ugl ova njihova odluka me natjerala da se prebacim na optiku koja je taman friško došla u moju ulicu tako da još mjesec dana i ciao tele 2. Tko su oni da odrede da je tebi 200 gb dosta haahaahaha jebem im tetku u slezenu.

Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Goc2020 kaže...
Oldy kaže...
Znam da nije utjeha, ali ovako na brzinu sam našao dupliće. I litvanski i švedski tele 2 imaju isto 200 GB.

 Pa normalno, samo smo mi poseban pohlepni narod.

 Nakon četvreodnevne forumske karijere ispunjene banaliziranju ljudima na ovoj temi kak je pokućni i dalje "flat", ajde si uzmi malo truda i nama pohlepnima rvatinama iskopaj kakvo je stanje sa fiksnim mrežama u nevedenim državama i onda ga usporedi sa stanjemu RH. Pogotovo za ovu prvu, pohlepno me zanima koliko su godina po tom pitanju ispred RH.

 

Ljudi tu nakon skoro 300str teme ne kuže da su nekima u našoj državi jedina solucija za normalan pristup netu (s naglaskom na normalan, a ne Tcom-ovih 4mbps adsl) ove mobilne mreže.

Da su poskupili, a ostavili 1TB, bio bi manji praktični problem ljudima jer bi barem i dalje imali normalan internet cijeli mjesec, ovak imaju nulu dobar dio mjeseca. Ffs rađe ću taj pokućni plačati 300kn/mj pa imati normalan internet, nego Tcomu 240 i imati poluproizvod od njihove parice.

 

I neda mi se sad raspravljati o majstorkim političarima koji su nas zadnjih 20 i kusur godina doveli u ovu situaciju, da citiram jednog od njih, "sada smo tu gdje jesmo" - ljudi se moraju fokusirati na ova polurješenja s mobilnim mrežama.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tako je, nikakve veze to nema sa pohlepom sto hocu vise za svoj novac.
U Hercegovini (Mostar) sam imao za 350 kn TV na 400 kanala od cega 70 HD, app na 5 android uredjaja i 2 smart tv-a bilo gdje u svijetu i internet 120Mb/s down 60 Mb/s up, totalno neogranicen znaci skini cijeli internet svaki mjesec ako hoces. Sve to u 2 stana a na 1 racun.
Sad da placam 200kn za 2GB nestabilnog interneta, a nakon toga 2Mb/s? Ne pada mi na pamet.
Sta hocu reci je zasto bi se uvijek usporedjivali sa gdje je isto ili losije nego u Hr. usporedi sa mjestima gdje je bolje (a vjerujte mi u jednoj Bosni je bolje...) Zbog takvih koji prihvacaju najjadnije ponude i nemamo boljih na raspolaganju.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 12:45 (Buba_01).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Han kaže...
DDavorin kaže...
Han kaže...

Evo uzeo sam A1 Flatbox Duo, platio ruter 400kn,bez ugovora. I ovo su trenutne brzine,Zagreb zapad,bez ikakvog podesavanja. Ukljucio i ovo je prvi test. ROUTER JENnjihov zte. Mozda bi imao bolje rezultate ako flasham teletov b525?

 

 Mogao bi imati vece brzine jer na B525 imas mogucnost zadavanja frekvencija i agregacija  sve ovisi koje su ti frekvencije dostupne jer B525 ne podrzava neke agregacije 

 Dostupne su mi 800/1800/2100. Bands:1,3,20... I sve kombinacije su LTE-A ako to ista znaci. Samo je pitanje kako flashati b525 i na koji firmware....ovo je trenutno u b525 test bez ikakvih cackanja...

 Router se mora otvarati i brikati kontakte da dođe u Boot mode ukratko imaš masu instrukcija na YT. Nemaš potreba novi FW pošto nemaš B7 tj 2600 frekvenciju. Ovako ti radi na 800+1800 i to je to druge kombinacije ne možeš dobiti tim routerom.

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nema, jer ne možeš skinuti 1TB brzinom od 2mbita ni za mjesec dana
12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Han kaže...
DDavorin kaže...
Han kaže...

Evo uzeo sam A1 Flatbox Duo, platio ruter 400kn,bez ugovora. I ovo su trenutne brzine,Zagreb zapad,bez ikakvog podesavanja. Ukljucio i ovo je prvi test. ROUTER JENnjihov zte. Mozda bi imao bolje rezultate ako flasham teletov b525?

 

 Mogao bi imati vece brzine jer na B525 imas mogucnost zadavanja frekvencija i agregacija  sve ovisi koje su ti frekvencije dostupne jer B525 ne podrzava neke agregacije 

 Dostupne su mi 800/1800/2100. Bands:1,3,20... I sve kombinacije su LTE-A ako to ista znaci. Samo je pitanje kako flashati b525 i na koji firmware....ovo je trenutno u b525 test bez ikakvih cackanja...

 Router se mora otvarati i brikati kontakte da dođe u Boot mode ukratko imaš masu instrukcija na YT. Nemaš potreba novi FW pošto nemaš B7 tj 2600 frekvenciju. Ovako ti radi na 800+1800 i to je to druge kombinacije ne možeš dobiti tim routerom.

 Hvala ti puno. Vec sam pogledao kako i koje kontakte brikati/spojiti za flashanje. Ali kak velis nema potrebe. Svejedno hvala ti. Nego jel  jos uvijek netgear nighthawk m5 "zvijer"

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako možete (da ne idem sada unatrag stranicama) dali se A1 kartica može koristiti u Tele2 ruteru?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sad sam zvao i ja Tele2 kao govore da nema vremenskog roka do kada se ugovor može raskinut bez dodatnih obveza (ono što se pisalo 1.12021. ako se ne varam). Isto tako kao "oni nagovaraju" da se ostane kod njih jer da će kroz neko vrijeme "vratiti se na staro" odnosno po riječima agenta rekao je "da ovo ne bi trebalo trajati dugo".... (e sad dali je to 1 mjesec ili 6 mjeseci) to nemože reći....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Isto tako kao "oni nagovaraju" da se ostane kod njih jer da će kroz neko vrijeme "vratiti se na staro"

 Naprosto sam šokiran 

 

Jedino kaj me drži da još ovaj mjesec ne otkantam taj pokućni su mi 20kn popusta na računu u 400kn koliko bih morao izbrojiti za ruter kod A1.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedy56 kaže...

 

Jedino kaj me drži da još ovaj mjesec ne otkantam taj pokućni su mi 20kn popusta na računu u 400kn koliko bih morao izbrojiti za ruter kod A1.

 što misliš da nemože a1 kartica u ovaj ruter....

 

EDIT:

 

moja greška, A1 neda samo karticu već se treba uzeti i ruter.....

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 14:23 (Gale92).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Han  Zvjerčina!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Han  Zvjerčina!

 Neka je! Evo ostavio sam A1 karticu u tele 2 ruteru i mogu reci da je nekako stabilniji, bolji signal a i ping. Jedino kaj mi sad ps4 ima nat type 3 a upnp ukljucen... 

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako je nekom 2mbit dosta, može slobodno zatražiti onu univerzalnu uslugu od HT koju su dužni isporučiti kako god znaju i umiju, tamo bar imaš flat bez throttlinga i čak 4mbit.

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxnet-mini

 

2mbit je možda bilo ok tamo 2005. godine. Ovih 4mbit je ipak pristojnije (mada je i dalje uvreda za četveročlanu obitelj koja u tom slučaju mora na net po sistemu par-nepar).

 

I volio bi da mi ovaj zaposlenik Tele2 Goc2020 objasni kako izgledaju i rade Teamsi/Zoom/Google classroom kad dvoje djece budu na online nastavi pri mahnitih 2mbit. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 17:54 (Nuclear_Phoenix).
 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
@Goc2020 Meni je 2 Mbps isto kao i da nemam interneta....Ti ako možeš koristiti 2 Mbps koristi, ako si bas tolki mazohista,ja ne bum.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 18:06 (Gigabyte091).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Inače, uzel sam danas A1 i banana brzina, 4G+, puni signal, a brzina od 3 do 15 mbps, nekad je od 30 do 60.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Danas mi ovi na SZK A1 govore kako nije moguće uzeti homebox na pretlatu već jednokratno 400KN a sada gledam na njihovim stranicama može se uzeti UO i ruter na otplatu 24MJ

 

Sad je samo caka što ako se svi "hvate" za to a A1 nakon nekog vremena napravi isto kao i Tele2....

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gigabyte091 kaže...
Inače, uzel sam danas A1 i banana brzina, 4G+, puni signal, a brzina od 3 do 15 mbps, nekad je od 30 do 60.

 Slično je i kod mene sa njihovim routerom. No sam mojim routerom (B818) najmnje 90 a zna potegnut i do 200. Na tom njihovom routeru iako piše 4G+ agregacija koda neradi.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Probat stavit sutra u B535 pa vidjet, fuckas garanciju, ak ce mi trebat telefon vratim karticu u ZTE, barem tu kod mene nema tolko puno korisnika. Pocne speedtest, brzina skoci i brzo padne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Han kaže...
DDavorin kaže...

Han  Zvjerčina!

 Neka je! Evo ostavio sam A1 karticu u tele 2 ruteru i mogu reci da je nekako stabilniji, bolji signal a i ping. Jedino kaj mi sad ps4 ima nat type 3 a upnp ukljucen... 

Ne vrijedi samo upaliti UPnP, iza CGNATa si...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedy56 kaže...
Goc2020 kaže...
Oldy kaže...
Znam da nije utjeha, ali ovako na brzinu sam našao dupliće. I litvanski i švedski tele 2 imaju isto 200 GB.

 Pa normalno, samo smo mi poseban pohlepni narod.

 Nakon četvreodnevne forumske karijere ispunjene banaliziranju ljudima na ovoj temi kak je pokućni i dalje "flat", ajde si uzmi malo truda i nama pohlepnima rvatinama iskopaj kakvo je stanje sa fiksnim mrežama u nevedenim državama i onda ga usporedi sa stanjemu RH. Pogotovo za ovu prvu, pohlepno me zanima koliko su godina po tom pitanju ispred RH.

 

Ljudi tu nakon skoro 300str teme ne kuže da su nekima u našoj državi jedina solucija za normalan pristup netu (s naglaskom na normalan, a ne Tcom-ovih 4mbps adsl) ove mobilne mreže.

Da su poskupili, a ostavili 1TB, bio bi manji praktični problem ljudima jer bi barem i dalje imali normalan internet cijeli mjesec, ovak imaju nulu dobar dio mjeseca. Ffs rađe ću taj pokućni plačati 300kn/mj pa imati normalan internet, nego Tcomu 240 i imati poluproizvod od njihove parice.

 

I neda mi se sad raspravljati o majstorkim političarima koji su nas zadnjih 20 i kusur godina doveli u ovu situaciju, da citiram jednog od njih, "sada smo tu gdje jesmo" - ljudi se moraju fokusirati na ova polurješenja s mobilnim mrežama.

 Ako misliš da će ti na A1 bit bolje, evo čitaj si dolje što ti ekipa piše kakve su im brzine haha. Ja sam još uvijek pod ugovorom doma za A1 homebox (nakon 100 GB) mi pada brzina, i radim od doma od prvog lockdowna. Blagi užas. I onda sam si uzeo Tele2 mobilni i presretan sam. Okej, nakon svaka 2 GB trebam produžit, ali brate mili brzina jebena, i šibaj. 

 

Ako mislis da će A1 bit super, pogotovo sad kad dođe do zagušenja, sretno. A onda će napravit ono kaj je i Tele2 napravio. I ne kužim, imao si pokucni prije rada od doma pretpostavljam. Sigurno nisi uzimao pokucni znajuci da ces biti doma unaprijed. I sad ako kazes da s poslom trosis 500-600 GB, kolko si trosije prije rada od doma? Bilo daleko od 200 GB? Mislim da nije :) 

 

A inace, kad skuzis da trosis 600 GB, onda si uzmi HT pa lijepo plati, a ne se ciganit. Da vam nije bilo Tele2 nikad na tržištu ovak niskih cijena ne bi bilo, a to zaboravljaju svi. Koliko su bile cijene svega prije dolaska tele2 na tržište? Samo vi pređite kod stare garde, pa ćemo vidjet kak ce sve izgledat i podržavajte ih, umjesto da podržavate manje. 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
neki prikriveni tele2 radnik, doduše i ja sam tele2 radnik pa se ne slazem ni sa jednom tvojom tvrdnjom...a1 zacudujuce dobro radi, naravno da mozda u vecim gradovima mozda nisu prebajne brzine al vecinom veci gradovi imaju optiku ili bolju soluciju...
battletag:MasnaKrvavic#2275
3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
neki prikriveni tele2 radnik, doduše i ja sam tele2 radnik pa se ne slazem ni sa jednom tvojom tvrdnjom...a1 zacudujuce dobro radi, naravno da mozda u vecim gradovima mozda nisu prebajne brzine al vecinom veci gradovi imaju optiku ili bolju soluciju...

 Ne pričam o optici. Za optiku se slažem. Ja pričam o homeboxu/pokućni varijanti.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja da imam bilo kakav izbor, zgrabio bi ga.

 

da imam optiku za 500kn/mj , platio bi..

 

jedino šta stabilno radi kod mene(rub manjeg grada, zeznuta situacija s centralom) je tcom na 4mbita. sve preko toga rezultira pucanjima veze. 

to bi trebao dijeliti s jos 1 ukucanom koji je osjetljiv na bilo kakvo stekanje interneta.. 

zato sam i uzeo pokućni..

 

trošim 400-600gb mjesecno.. 

 

bilo bi zanimljivo vidjeti kolko ljudi koristi takav tip interneta jer je prisiljen i nema alternative, a kolko iz bilo kojeg drugog razloga

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

...i ja živim na rubu istog tog malog grada i Tele2 pokućni radi odlično, većinom 70-110...

...ali kako sam trošio oko 400gb mjesečno već sam naručio A1, pa ćemo vidjeti kako će to raditi...jedini je problem da moram platiti taj njihov ZTE 399 kn, ali valjda ću ga uspjeti prodati za istu lovu na Njuškalu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 10:10 (Z004).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Goc2020 kaže...
speedy56 kaže...
Goc2020 kaže...
Oldy kaže...
Znam da nije utjeha, ali ovako na brzinu sam našao dupliće. I litvanski i švedski tele 2 imaju isto 200 GB.

 Pa normalno, samo smo mi poseban pohlepni narod.

 Nakon četvreodnevne forumske karijere ispunjene banaliziranju ljudima na ovoj temi kak je pokućni i dalje "flat", ajde si uzmi malo truda i nama pohlepnima rvatinama iskopaj kakvo je stanje sa fiksnim mrežama u nevedenim državama i onda ga usporedi sa stanjemu RH. Pogotovo za ovu prvu, pohlepno me zanima koliko su godina po tom pitanju ispred RH.

 

Ljudi tu nakon skoro 300str teme ne kuže da su nekima u našoj državi jedina solucija za normalan pristup netu (s naglaskom na normalan, a ne Tcom-ovih 4mbps adsl) ove mobilne mreže.

Da su poskupili, a ostavili 1TB, bio bi manji praktični problem ljudima jer bi barem i dalje imali normalan internet cijeli mjesec, ovak imaju nulu dobar dio mjeseca. Ffs rađe ću taj pokućni plačati 300kn/mj pa imati normalan internet, nego Tcomu 240 i imati poluproizvod od njihove parice.

 

I neda mi se sad raspravljati o majstorkim političarima koji su nas zadnjih 20 i kusur godina doveli u ovu situaciju, da citiram jednog od njih, "sada smo tu gdje jesmo" - ljudi se moraju fokusirati na ova polurješenja s mobilnim mrežama.

 Ako misliš da će ti na A1 bit bolje, evo čitaj si dolje što ti ekipa piše kakve su im brzine haha. Ja sam još uvijek pod ugovorom doma za A1 homebox (nakon 100 GB) mi pada brzina, i radim od doma od prvog lockdowna. Blagi užas. I onda sam si uzeo Tele2 mobilni i presretan sam. Okej, nakon svaka 2 GB trebam produžit, ali brate mili brzina jebena, i šibaj. 

 

Ako mislis da će A1 bit super, pogotovo sad kad dođe do zagušenja, sretno. A onda će napravit ono kaj je i Tele2 napravio. I ne kužim, imao si pokucni prije rada od doma pretpostavljam. Sigurno nisi uzimao pokucni znajuci da ces biti doma unaprijed. I sad ako kazes da s poslom trosis 500-600 GB, kolko si trosije prije rada od doma? Bilo daleko od 200 GB? Mislim da nije :) 

 

A inace, kad skuzis da trosis 600 GB, onda si uzmi HT pa lijepo plati, a ne se ciganit. Da vam nije bilo Tele2 nikad na tržištu ovak niskih cijena ne bi bilo, a to zaboravljaju svi. Koliko su bile cijene svega prije dolaska tele2 na tržište? Samo vi pređite kod stare garde, pa ćemo vidjet kak ce sve izgledat i podržavajte ih, umjesto da podržavate manje. 

Ko ti drma kavez covjece??? Ljudi imaju pravo izbora i ako im nesto ne odgovara idu dalje. Da itko od nas ima bolju opciju uzeo bi ju. Tele 2 je bio bolja opcija i zeznuli su. Sad je ocito A1 bolja opcija. Ovo su moje trenutne brzine na A1.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
pa ovaj lik pravi fake accountove, dajte banajte to
battletag:MasnaKrvavic#2275
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
pa ovaj lik pravi fake accountove, dajte banajte to

 dotični radi za TELE2 pa mora "falit"....

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Han kaže...

Ko ti drma kavez covjece??? Ljudi imaju pravo izbora i ako im nesto ne odgovara idu dalje. Da itko od nas ima bolju opciju uzeo bi ju. Tele 2 je bio bolja opcija i zeznuli su. Sad je ocito A1 bolja opcija. Ovo su moje trenutne brzine na A1.

 meni brzina recimo nije stavka i 30 mbita bi zadovoljilo moje potrebe. ali promet mi je bitan. jer sam 300-400 giga imao i sa 14 mbita vdsl-om. još davno prije.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice