Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.059.462
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Na neku ruku razumijem Tele2 zašto su to napravili. S druge strane, ovo je totalno nepromišljen i neopravdan potez. Postoji milijun drugih načina na koji su mogli ograničiti one koji zloupotrebljavaju mrežu. Krenimo od kažnjavanja korisnika smanjivanjem prometa po maksimalnoj brzini (200 GB samo za one koji ekstremno koriste internet, dok bi drugi korisnici i dalje imali 1 TB). Drugo rješenje? Throttlanje torrent prometa; već u uvjetima piše da internet nije namijenjen za P2P.

 

Ovo će im se obit u glavu, ali ne samo njima nego i A1. Tele2 će opet bit u gubitku zbog korisnika koji će masovno početi prelaziti na konkurenciju. A1 je onda tu opet u problemu jer bi se mogao ponoviti scenarij s malom brzinom kao kod Tele2. Ni na Flatboxu nisu baš neke bajne brzine po onome što vidim po forumima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 22:57 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Užas ovo od tele2,šta se može raskinut ugovor zbog promjene tarife bez da se išta plača ili
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
D30102 kaže...
Užas ovo od tele2,šta se može raskinut ugovor zbog promjene tarife bez da se išta plača ili

 Ne može zbog promjene tarife. Može zbog uvjeta korištenja. Pazite na što se pozivate u zahtjevu.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Znači, rekapitulacija:
- HT Gigabox = 300 GB prometa, nakon toga 4 Mbit/s; cijena 199 kn/mj.
- HT internet dan = neograničeno uz max brzinu 75 Mbit/s; cijena cca. 300 kn/mj. [1][3]
- Tele2 = 200 GB prometa, nakon toga 2 Mbit/s (vrijedi li i dalje ono od 18 do 22 h?); cijena 169 kn/mj.
- A1 = 1 TB prometa uz max brzinu 200 Mbit/s, nakon toga 2 Mbit/s; cijena 179 kn/mj. + uređaj za nove korisnike [2]

- A1 fleterica = 1 TB prometa uz max brzinu 75 Mbit/s; cijena 250 kn/30 dana [2][3]

[1] Postoji opcija internet tjedan s istom cijenom i uvjetima; postoji stalna "prijetnja" smanjenja prometa na 1 GB "kad se stvore tehnički uvjeti za ograničenje prometa" u uvjetima korištenja
[2] Prema dojavama korisnika, max brzina se rijetko kontrolira
[3] Moguće je dobiti 10% dodatnih sredstava na račun na određene načine kupnje bona čime se efektivno smanjuje cijena usluge

 

Nadam se da mi nije štogod promaklo.

P.S.

Korekcija po dojavi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 8:14 (BMT).
Moj PC  
4 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
BMT kaže...

Znači, rekapitulacija:
- HT Gigabox = 300 GB prometa, nakon toga 4 Mbit/s; cijena 199 kn/mj.
- HT internet dan = neograničeno uz max brzinu 75 Mbit/s; cijena cca. 300 kn/mj. [1][3]
- Tele2 = 200 GB prometa, nakon toga 2 Mbit/s (vrijedi li i dalje ono od 18 do 22 h?); cijena 169 kn/mj.
- A1 = 1 TB prometa uz max brzinu 200 Mbit/s, nakon toga 2 Mbit/s; cijena 179 kn/mj. + uređaj za nove korisnike [2]

- A1 fleterica = 1 TB prometa uz max brzinu 75 Mbit/s; cijena 250 kn/30 dana [2][3]

[1] Postoji opcija internet tjedan s istom cijenom i uvjetima; postoji stalna "prijetnja" smanjenja prometa na 1 GB "kad se stvore tehnički uvjeti za ograničenje prometa" u uvjetima korištenja
[2] Prema dojavama korisnika, max brzina se rijetko kontrolira
[3] Moguće je dobiti 10% dodatnih sredstava na račun na određene načine kupnje bona čime se efektivno smanjuje cijena usluge

 

Nadam se da mi nije štogod promaklo.

tele2 spustanje brzine je na cijeli dan, lijepo piše u dopisima na zadnjem računu da je 2 mb od 0 do 24... a a1 fleterica nije ogranicena na brzinu od 75 Mbit/s, isto je 200 Mbit/s(nisam siguran mislim da sam negdje procitao no ne bi me cudilo da je ograniceno)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 8:11 (dado16).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
BMT kaže...

Znači, rekapitulacija:
- HT Gigabox = 300 GB prometa, nakon toga 4 Mbit/s; cijena 199 kn/mj.
- HT internet dan = neograničeno uz max brzinu 75 Mbit/s; cijena cca. 300 kn/mj. [1][3]
- Tele2 = 200 GB prometa, nakon toga 2 Mbit/s (vrijedi li i dalje ono od 18 do 22 h?); cijena 169 kn/mj.
- A1 = 1 TB prometa uz max brzinu 200 Mbit/s, nakon toga 2 Mbit/s; cijena 179 kn/mj. + uređaj za nove korisnike [2]

- A1 fleterica = 1 TB prometa uz max brzinu 75 Mbit/s; cijena 250 kn/30 dana [2][3]

[1] Postoji opcija internet tjedan s istom cijenom i uvjetima; postoji stalna "prijetnja" smanjenja prometa na 1 GB "kad se stvore tehnički uvjeti za ograničenje prometa" u uvjetima korištenja
[2] Prema dojavama korisnika, max brzina se rijetko kontrolira
[3] Moguće je dobiti 10% dodatnih sredstava na račun na određene načine kupnje bona čime se efektivno smanjuje cijena usluge

 

Nadam se da mi nije štogod promaklo.

tele2 spustanje brzine je na cijeli dan, lijepo piše u dopisima na zadnjem računu da je 2 mb od 0 do 24... a a1 fleterica nije ogranicena na brzinu od 75 Mbit/s, isto je 200 Mbit/s(nisam siguran mislim da sam negdje procitao no ne bi me cudilo da je ograniceno)

 Zahvaljujem. Ja ne koristim usluge Tele2 pa nemam račun, a na njihovim stranicama to još nisam našao. Što se ovog potonjeg tiče, to sam stavio u napomenu. U uvjetima pišu limiti kako sam naveo.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

od kad kreće taj pristup sa 200 giga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Od 15.10.
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam koristio preko godine nakon isteka ugovorene obveze.Konačno su nadogradili baznu stanicu nakon što sam imao probleme preko godine dana i konačno da  imam normalne brzine oko 80 mbit i naprave ovo.Ugl mičem se od njih i nadam se njihovoj propasti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

Evo postao sam to na pceksper pa cu i ovdje da vidi ljudi prepisku s njima.

 

Silthrax 08:43
Kako sada ako mi je to premalo interneta po maksimalnoj brzini a potpisao sam ugovor di je bilo dogovoreno 1TB? To je velika izmjena. Ja prosječno trosim 300-350GB i ovo mi neće biti dovoljno. Da li će te nuditi raskid ugovora za korisnike koji su sklopili ugovor po 1TB?
Pročitano

Pero 08:44
Iako promjena Uvjeta korištenja nije velika i nema utjecaja na većinu korisnika, ugovor koji ste potpisali uz obvezno trajanje i dalje vrijedi. Budući da želimo da Vi, i svi naši korisnici, budete zadovoljni uslugom i ostanete u mreži zato što ste zadovoljni, a ne zbog toga što ne možete otići zbog penala, odlučili smo vam u ovom slučaju omogućiti raskid bez penala do 1.1.2021.
Važno je napomenuti da ćemo od 15.10. uvesti novu tarifu koja će imati dodatnu zaštitu u vidu mogućnosti korištenja po punoj brzini samo na određenoj lokaciji koju korisnik odabere. Ako sada raskinete ugovor, nećete biti u mogućnosti uzeti tarifu s ovom razinom mobilnosti i neograničenim prometom. Stoga predlažemo da ostanete kod nas i provjerite hoće li usluga i dalje biti u redu, a ako nakon toga poželite raskid, moći će te raskinuti po istim ovim uvjetima bez penala.

Silthrax 08:48
Zanima me ovaj dio Vašeg odgovora "Važno je napomenuti da ćemo od 15.10. uvesti novu tarifu koja će imati dodatnu zaštitu u vidu mogućnosti korištenja po punoj brzini samo na određenoj lokaciji koju korisnik odabere." Da li to znaci da ću ako odaberem tu tarifu i mjesto na kojem koristim taj internet i dalje imati 1TB interneta po maksimalnoj brzini ili?
Isporučeno

Pero 08:50
15.10.2020. uvode se 2 nove tarife za mobilni Internet, s datumom puštanja novih tarifa prestaje prodaja postojećih tarifa za mobilni Internet:
U ponudi će biti Bezbroj GB za 169 kn: U navedenoj tarifi korisnici imaju neograničeni pristup internetu pri čemu im je prvih 200 GB dostupno po maksimalno dostupnoj brzini, a nakon toga se brzina spušta do 2 Mbps u periodu od 0-24h. Dodatno, navedena tarifa je vezana za jednu adresu po želji korisnika na kojoj vrijede uvjeti gore. Ukoliko korisnik promjeni lokaciju (npr vikendica, more) brzina će se odmah spustiti do 2 Mbps bez obzira na trenutnu potrošnju prometa u tom mjesecu. (svaki put kad se korisnik vrati na prijavljenu adresu Internet će biti po maksimalnoj brzini (dok ne potroši 200 GB), a svaki put kad ode s internetom od prijavljene adrese će se automatski smanjiti).

Druga tarifa u ponudi je 70 GB za 79 kn: Korisnici za 79 kn imaju ukupno 70 GB podatkovnog prometa s brzinama do 10 Mbps. Tarifa je potpuno mobilna te je brzina do 10 Mbps dostupna neovisno o lokaciji na kojoj se korisnik nalazi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
BMT kaže...

Znači, rekapitulacija:
- HT Gigabox = 300 GB prometa, nakon toga 4 Mbit/s; cijena 199 kn/mj.
- HT internet dan = neograničeno uz max brzinu 75 Mbit/s; cijena cca. 300 kn/mj. [1][3]
- Tele2 = 200 GB prometa, nakon toga 2 Mbit/s (vrijedi li i dalje ono od 18 do 22 h?); cijena 169 kn/mj.
- A1 = 1 TB prometa uz max brzinu 200 Mbit/s, nakon toga 2 Mbit/s; cijena 179 kn/mj. + uređaj za nove korisnike [2]

- A1 fleterica = 1 TB prometa uz max brzinu 75 Mbit/s; cijena 250 kn/30 dana [2][3]

[1] Postoji opcija internet tjedan s istom cijenom i uvjetima; postoji stalna "prijetnja" smanjenja prometa na 1 GB "kad se stvore tehnički uvjeti za ograničenje prometa" u uvjetima korištenja
[2] Prema dojavama korisnika, max brzina se rijetko kontrolira
[3] Moguće je dobiti 10% dodatnih sredstava na račun na određene načine kupnje bona čime se efektivno smanjuje cijena usluge

 

Nadam se da mi nije štogod promaklo.

tele2 spustanje brzine je na cijeli dan, lijepo piše u dopisima na zadnjem računu da je 2 mb od 0 do 24... a a1 fleterica nije ogranicena na brzinu od 75 Mbit/s, isto je 200 Mbit/s(nisam siguran mislim da sam negdje procitao no ne bi me cudilo da je ograniceno)

 Zvao sam TELE2 i potvrdili su mi, nakon 200gb ide smanjivanje na 2mbit 0-24 do kraja mjeseca!

 

Ali dodatna bitna infromacija, do kraja istjeka pretplate svi korisnici zadržavaju stari model gdje možete trošiti do 1TB!, i nije moguće produljiti po toj staroj tarifi već nakon istjeka autaomtski prelazi na novu sa 200gb limt.

 

Evo tako su mi rekli iz podrške..

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ja imam ugovor do sedmog mjeseca, a napisali su mi tu promjenu na racunu za 9mjesec.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Krivo su ti rekli i jedno i drugo.

Postojeću tarifu ti ne mogu ugasiti/promijeniti i možeš ju nastaviti koristiti čak i kad istekne ugovor. Možeš čak i produljiti ugovor i zadržati tarifu, ali ako ju jednom promijeniš, nema nazad.

I nove izmjene vrijede za SVE korisnike na Bezbroj GB tarifi, zašto bi inače omogućavali raskid bez penala?
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Selverak kaže...

Evo postao sam to na pceksper pa cu i ovdje da vidi ljudi prepisku s njima.

 

Silthrax 08:43
Kako sada ako mi je to premalo interneta po maksimalnoj brzini a potpisao sam ugovor di je bilo dogovoreno 1TB? To je velika izmjena. Ja prosječno trosim 300-350GB i ovo mi neće biti dovoljno. Da li će te nuditi raskid ugovora za korisnike koji su sklopili ugovor po 1TB?
Pročitano

Pero 08:44
Iako promjena Uvjeta korištenja nije velika i nema utjecaja na većinu korisnika, ugovor koji ste potpisali uz obvezno trajanje i dalje vrijedi. Budući da želimo da Vi, i svi naši korisnici, budete zadovoljni uslugom i ostanete u mreži zato što ste zadovoljni, a ne zbog toga što ne možete otići zbog penala, odlučili smo vam u ovom slučaju omogućiti raskid bez penala do 1.1.2021.
Važno je napomenuti da ćemo od 15.10. uvesti novu tarifu koja će imati dodatnu zaštitu u vidu mogućnosti korištenja po punoj brzini samo na određenoj lokaciji koju korisnik odabere. Ako sada raskinete ugovor, nećete biti u mogućnosti uzeti tarifu s ovom razinom mobilnosti i neograničenim prometom. Stoga predlažemo da ostanete kod nas i provjerite hoće li usluga i dalje biti u redu, a ako nakon toga poželite raskid, moći će te raskinuti po istim ovim uvjetima bez penala.

Silthrax 08:48
Zanima me ovaj dio Vašeg odgovora "Važno je napomenuti da ćemo od 15.10. uvesti novu tarifu koja će imati dodatnu zaštitu u vidu mogućnosti korištenja po punoj brzini samo na određenoj lokaciji koju korisnik odabere." Da li to znaci da ću ako odaberem tu tarifu i mjesto na kojem koristim taj internet i dalje imati 1TB interneta po maksimalnoj brzini ili?
Isporučeno

Pero 08:50
15.10.2020. uvode se 2 nove tarife za mobilni Internet, s datumom puštanja novih tarifa prestaje prodaja postojećih tarifa za mobilni Internet:
U ponudi će biti Bezbroj GB za 169 kn: U navedenoj tarifi korisnici imaju neograničeni pristup internetu pri čemu im je prvih 200 GB dostupno po maksimalno dostupnoj brzini, a nakon toga se brzina spušta do 2 Mbps u periodu od 0-24h. Dodatno, navedena tarifa je vezana za jednu adresu po želji korisnika na kojoj vrijede uvjeti gore. Ukoliko korisnik promjeni lokaciju (npr vikendica, more) brzina će se odmah spustiti do 2 Mbps bez obzira na trenutnu potrošnju prometa u tom mjesecu. (svaki put kad se korisnik vrati na prijavljenu adresu Internet će biti po maksimalnoj brzini (dok ne potroši 200 GB), a svaki put kad ode s internetom od prijavljene adrese će se automatski smanjiti).

Druga tarifa u ponudi je 70 GB za 79 kn: Korisnici za 79 kn imaju ukupno 70 GB podatkovnog prometa s brzinama do 10 Mbps. Tarifa je potpuno mobilna te je brzina do 10 Mbps dostupna neovisno o lokaciji na kojoj se korisnik nalazi.

Siguran sam da će te ova druga tarifa zadržati u Tele2... 

6 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
"bježte noge da vas guzica ne posere" iz tele 2 ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

A što sa poslovnim korisnicima? Uredno imam po puno firma TELE2 jel doslovno ništa drugo ili ne radi dobro ili nema dobar flat, šta je 200gb za manju firmu?Tolko mi samo backup mjesečno potroši..

 

Koje budale, izgubit će tolko korisnika sad, A1, HT svi daju praktički više prometa i veće brzine i bolje uvjete od ovog sranja koje je TELE2 izmislio sada ako je istina..

 

EDIT:

Recimo https://www.a1.hr/poslovni/internet/flatbox-duo-biz

 

179kn + dobiš i telefon što ne dobiš na TELE2, Nakon potrošenih 1 TB internet prometa, brzina se spušta na 2 Mbit/s.

 

Zašto bi itko uzeo tele2 sa ovim uvjetima??Da ne velim da A1 ima veće brzine.

 

Čak je i od HT bolja ponuda a oni su najskuplji...

 

Blamaža od tele2..

 Jesi provjerio sa Tele2 podrškom? Kod mene smo u firmi isto na Tele2 i samo moramo uzeti više linija Pokućnog...

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Krivo su ti rekli i jedno i drugo.

Postojeću tarifu ti ne mogu ugasiti/promijeniti i možeš ju nastaviti koristiti čak i kad istekne ugovor. Možeš čak i produljiti ugovor i zadržati tarifu, ali ako ju jednom promijeniš, nema nazad.

I nove izmjene vrijede za SVE korisnike na Bezbroj GB tarifi, zašto bi inače omogućavali raskid bez penala?

Naravno da mogu. Kod A1 je bila situacija da su poskupili račun za 20 kn. Zakon ih je pritom obvezao da ponude raskid ugovora bez penala, ali tu je postojala caka. Ako nisi raskinuo ugovor u roku od par mjeseci, to se smatralo da se slažeš s novim uvjetima i poskupljenjem.

16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bome me je "lijepo" ošamaril treći list u računu kojeg sam maloprije dobil.

 

Neko smanjivavnje na 500, pa i 300, ok.

Ali na malih 200GB, sramota - i još fino objašnjavaju kako se po Vašoj potrošnji vidi da će Vam biti dovoljno tih 200...

I onda je tu još "brzina" na koju te bace.

 

Već dugo nisam na UO i to je nekaj ali koja je alternativa?

A1, ima probni rok i dal tu mogu koristiti svoj B315 od T2?

 

Kod raskida ugovora, treba od njih tražiti onaj papir za "zahtjev za raskid mobilnih usluga" ili?

Nisu fiksne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ne koristim Tele 2 pokućni ali je ovih 200 GB uistinu premalo....ja to potrošim samo na Netflix..........

potrošnja mi je mjesečno između 600 i 800 GB i to bez skidanja torrenta.....desi se i to ali jako, jako rijetko.....

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ulica Ulice kaže...

ne koristim Tele 2 pokućni ali je ovih 200 GB uistinu premalo....ja to potrošim samo na Netflix..........

potrošnja mi je mjesečno između 600 i 800 GB i to bez skidanja torrenta.....desi se i to ali jako, jako rijetko.....

 Ali tko te sprječava da na Tele2 potrošiš isto 600 ili 800 GB? Pa i dalje je internet neograničen...

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Goc2020 kaže...
Ulica Ulice kaže...

ne koristim Tele 2 pokućni ali je ovih 200 GB uistinu premalo....ja to potrošim samo na Netflix..........

potrošnja mi je mjesečno između 600 i 800 GB i to bez skidanja torrenta.....desi se i to ali jako, jako rijetko.....

 Ali tko te sprječava da na Tele2 potrošiš isto 600 ili 800 GB? Pa i dalje je internet neograničen...

 Nitko, u pravu si ali isto tako onda mogu dati i za ovih prvih 200 GB brzinu od 2 Mbps.....isto je neograničeno.....mogu ga zato lijepo po novome nazvati neograničeni SPORI internet......

Ne ulaže se u infrastrukturu i onda se udara po korisnicima kojima se mijenjaju uvjeti i to bitno mijenjaju....

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako nekim slućajem idioti iz TELE 2 čitaju ovo, objasnite mi što da osoba poput mene koja streama na twitch i uploada na YT radi sada sa prometom smanjenim na petinu? PETINU! 200GB napravim u tjedan dana i što onda? Što da radim sa brzinom od 2Mbit? Na stremanje se može zaboraviti. YT upload će trajati cijelu vječnost. A gledanje Twitch moguće u 480P ili nižoj rezi.

 

Kako bi bilo da vi ULOŽITE u tu svoju jadnu infrastrukturu?

 

Vi nazadujete s vremenom, umjesto da napredujete.

 

I sada očekujete da vam pretplatnici plaćaju istu pretplatu za djelić usluge koju su dobivali prije? Mrš!

 

Nemam izbora nego napraviti raskid ugovora.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 11:32 (DuxCro).
Moj PC  
13 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...

Ako nekim slućajem idioti iz TELE 2 čitaju ovo, objasnite mi što da osoba poput mene koja streama na twitch i uploada na YT radi sada sa prometom smanjenim na petinu? PETINU! 200GB napravim u tjedan dana i što onda? Što da radim sa brzinom od 2Mbit? Na stremanje se može zaboraviti. YT upload će trajati cijelu vječnost. A gledanje Twitch moguće u 480P ili nižoj rezi.

 

Kako bi bilo da vi ULOŽITE u tu svoju jadnu infrastrukturu?

 

Vi nazadujete s vremenom, umjesto da napredujete.

 

I sada očekujete da vam pretplatnici plaćaju istu pretplatu za djelić usluge koju su dobivali prije? Mrš!

 

Nemam izbora nego napraviti raskid ugovora.

 Istina. I ja bum raskinul ugovor. Samo me zanima kaj sa ruterom. Jel ga se može vratit ili se mora platit...

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...

Ako nekim slućajem idioti iz TELE 2 čitaju ovo, objasnite mi što da osoba poput mene koja streama na twitch i uploada na YT radi sada sa prometom smanjenim na petinu? PETINU! 200GB napravim u tjedan dana i što onda? Što da radim sa brzinom od 2Mbit? Na stremanje se može zaboraviti. YT upload će trajati cijelu vječnost. A gledanje Twitch moguće u 480P ili nižoj rezi.

 

Kako bi bilo da vi ULOŽITE u tu svoju jadnu infrastrukturu?

 

Vi nazadujete s vremenom, umjesto da napredujete.

 

I sada očekujete da vam pretplatnici plaćaju istu pretplatu za djelić usluge koju su dobivali prije? Mrš!

 

Nemam izbora nego napraviti raskid ugovora.

Ako ništa drugo, bar su fer i ponudili besplatan raskid ugovora iako su se uvjetima zaštili da mogu mijenjati limit kad god požele.

Han kaže...
DuxCro kaže...

Ako nekim slućajem idioti iz TELE 2 čitaju ovo, objasnite mi što da osoba poput mene koja streama na twitch i uploada na YT radi sada sa prometom smanjenim na petinu? PETINU! 200GB napravim u tjedan dana i što onda? Što da radim sa brzinom od 2Mbit? Na stremanje se može zaboraviti. YT upload će trajati cijelu vječnost. A gledanje Twitch moguće u 480P ili nižoj rezi.

 

Kako bi bilo da vi ULOŽITE u tu svoju jadnu infrastrukturu?

 

Vi nazadujete s vremenom, umjesto da napredujete.

 

I sada očekujete da vam pretplatnici plaćaju istu pretplatu za djelić usluge koju su dobivali prije? Mrš!

 

Nemam izbora nego napraviti raskid ugovora.

 Istina. I ja bum raskinul ugovor. Samo me zanima kaj sa ruterom. Jel ga se može vratit ili se mora platit...

Router vraćaš kad ga iznajmljuješ; kada ga kupuješ router je tvoj i nema vraćanja.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Han kaže...

 Istina. I ja bum raskinul ugovor. Samo me zanima kaj sa ruterom. Jel ga se može vratit ili se mora platit...

 Ja sam ga odmah platio gotovinom jer nisam htio ugovornu obvezu. Tako da je moj. Eh sad, zanima me ako prijeđem na A1 da li mogu njihovu SIM karticu staviti u ovaj router ili baš moram kupovati novi od A1?

12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...
Han kaže...

 Istina. I ja bum raskinul ugovor. Samo me zanima kaj sa ruterom. Jel ga se može vratit ili se mora platit...

 Ja sam ga odmah platio gotovinom jer nisam htio ugovornu obvezu. Tako da je moj. Eh sad, zanima me ako prijeđem na A1 da li mogu njihovu SIM karticu staviti u ovaj router ili baš moram kupovati novi od A1?

 Mislim da ne moraš kupovati novi s obzirom da su ovi iz tele 2 otključani ( bar je Huawei 525 ).

 

14 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

Teoretski gledano ako u prva dva dana (48h) pri brzini 10 Mbps potrošiš 216GB
a ostatak obračunskog razdoblja od 28 dana pri ograničenoj brzini  2 Mbps 604.8GB, maksimalno
možeš iskoristiti 820,8GB

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

očito tele2 nema para za nadogradnju mreže, pa onda smanjuje ovako. nije baš neki potez. ali nije da baš puno možemo utjecati na to. ne bi bilo loše da dopuste bar noćni FLAT. s time bi ostavili većinu koristnika. ili bar dio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Neki baja je stavio u excel proširenje kapaciteta vs otkazi ugovora za korisnike koji troše preko 200gb tj. smanjenje broja korisnika i/ili će otkazati iz principa - popušili su korisnici.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nuclear_Phoenix kaže...

Neki baja je stavio u excel proširenje kapaciteta vs otkazi ugovora za korisnike koji troše preko 200gb tj. smanjenje broja korisnika i/ili će otkazati iz principa - popušili su korisnici.

 velikim firmama statistika je sve. tj kvartalni prihodi... :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice