Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.059.590
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

...planiram uzeti tele2 pokućni i imam od t-coma zte mf283+ i huawei ha-35-11 4g routere.

da li se radi tele2 pokućni na tim routerima ? da li se mora nešto prilagođavati na njima ? koji je bolji ?

hvala i ispričavam se ako je bio takav upit već...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel možda netko zna dali je Tele2 pustio novi FW za zte MF286? Mislim da je stari završavao sa B03

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Samo b1 na mobu kako ?

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nece da spoji frekvenciju na 4g+

-
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 10:23 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da uvijek su dolazili da "rade" u Slavoniju
Nece ti to zapeti lega moj pa taman im za disati trebalo
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 Ma ne brini se za nas, ostalo je od prijašnjih godina dovoljno da se sad može odmorit godinu, dvi ;)

Nebrinemo mi za vas nego da opet nepohrlite kod nas da se snalazite
Nama stima da vama ide i da ste tamo gdje jeste
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam tele2 pokucni i za svakodnevni rad preko racunala radi odlicno(download 50,upload 30),ali kada skidam torrente nakon 10ak minuta mi jednostavno nestane internet i trebam napraviti  ili powercycle ili cekati 5-10 minuta da ponovno radi.Dali je moguce da mi Tele 2 rusi vezu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav stigo mi je Huawei b353 i pise da je na 4g+ ali na info je na b3 1800mhz??

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Pozdrav stigo mi je Huawei b353 i pise da je na 4g+ ali na info je na b3 1800mhz??

 taj huawei B353 si "dobio" preko njih?

Ja sam zvao prije jedno mj dana baš za 4G+ pa su mi rekli da niti jedan ruter koji oni imaju za sada ne podržava navedenu brzinu (LTE+)...
A taman imam još jednu ratu ovog aktualnog (ZTE)

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...
horihoro kaže...

Pozdrav stigo mi je Huawei b353 i pise da je na 4g+ ali na info je na b3 1800mhz??

 taj huawei B353 si "dobio" preko njih?

Ja sam zvao prije jedno mj dana baš za 4G+ pa su mi rekli da niti jedan ruter koji oni imaju za sada ne podržava navedenu brzinu (LTE+)...
A taman imam još jednu ratu ovog aktualnog (ZTE)

 Ne nego kupio preko Iskona bas cuvidit navečer dok je zgusenje i ujutro rano kakvo je stanje

-
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Pozdrav stigo mi je Huawei b353 i pise da je na 4g+ ali na info je na b3 1800mhz??

 To je normalno router ti radi na dvije frekvencije ali samo piše u infu jedna frekvencija koja je primarna. Probaj izmjeriti brzine na 1800 pa na 2100.Nekim routerima se vidi samo 4G zbog uštede energije,a kad krene povećani promet uključi se 4G+ .

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...
horihoro kaže...

Pozdrav stigo mi je Huawei b353 i pise da je na 4g+ ali na info je na b3 1800mhz??

 taj huawei B353 si "dobio" preko njih?

Ja sam zvao prije jedno mj dana baš za 4G+ pa su mi rekli da niti jedan ruter koji oni imaju za sada ne podržava navedenu brzinu (LTE+)...
A taman imam još jednu ratu ovog aktualnog (ZTE)

Ovdje imaš tabelu routera i njihovih aggregacija  https://forum.bug.hr/forum/topic/opce-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx?page=5

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
horihoro kaže...

Pozdrav stigo mi je Huawei b353 i pise da je na 4g+ ali na info je na b3 1800mhz??

 To je normalno router ti radi na dvije frekvencije ali samo piše u infu jedna frekvencija koja je primarna. Probaj izmjeriti brzine na 1800 pa na 2100.Nekim routerima se vidi samo 4G zbog uštede energije,a kad krene povećani promet uključi se 4G+ .

 Kako da izmjerim kad nemog nigdje promjenit frekvencije to sam mogo na starom ruteru b525 na Lte watc

-
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Brzina je 50 mbs solidno za ovo doba https://www.speedtest.net/result/9434784480

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

horihoro.  Huawei monitor 301 njime mozes mjenjati frekvencije

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali netko zna jesu li ovi iz Tele2 dobili koje rutere da podržavaju 4G+, jer kada sam zvao pred mjesec i pol do tada još nisu imali niti jedan u ponudi.... a toliko se dižu da im mreža podržava 4G+ (Govorim konkretno o Pokućnom Internetu).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

Dali netko zna jesu li ovi iz Tele2 dobili koje rutere da podržavaju 4G+, jer kada sam zvao pred mjesec i pol do tada još nisu imali niti jedan u ponudi.... a toliko se dižu da im mreža podržava 4G+ (Govorim konkretno o Pokućnom Internetu).

 ja imam 4g+ router pa nema razlike izmedu obicnog i 4g+, brzina je govno u svakom slucaju...20 30 mbps preko dana, jedino rano ujutro 120 mbps

battletag:MasnaKrvavic#2275
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

"Oprao ". sam ih neki dan na FB stranici za brzine , smiješne popuste koje daju pretplatnicima za produljenje ugovora kao da nam se pišaju u lice , i onda su me blokirali , samo vi tu blokirajte ali ne možete svagdje .

 

 
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

"Oprao ". sam ih neki dan na FB stranici za brzine , smiješne popuste koje daju pretplatnicima za produljenje ugovora kao da nam se pišaju u lice , i onda su me blokirali , samo vi tu blokirajte ali ne možete svagdje .

 Stvarno si im pokazao. Tarife kod njih su bez ugovorne obveze, na temelju čega se inače dobivaju popusti tako da to što zovu korisnike i nude im nove tarife bez ugovorne obveze uz 10 ili 20 kuna popusta je i više nego korektno. Mreža je takva kakva je, Tele2 je operater s najmanje frekvencija, ali i korisnika, međutim, zbog neograničenih tarifa su Tele2 korisnici daleko teži na mreži pa su i brzine manje. Nema ni A1 ni HT fantastične brzine na svim lokacijama.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
MUĆAK kaže...

"Oprao ". sam ih neki dan na FB stranici za brzine , smiješne popuste koje daju pretplatnicima za produljenje ugovora kao da nam se pišaju u lice , i onda su me blokirali , samo vi tu blokirajte ali ne možete svagdje .

 Stvarno si im pokazao. Tarife kod njih su bez ugovorne obveze, na temelju čega se inače dobivaju popusti tako da to što zovu korisnike i nude im nove tarife bez ugovorne obveze uz 10 ili 20 kuna popusta je i više nego korektno. Mreža je takva kakva je, Tele2 je operater s najmanje frekvencija, ali i korisnika, međutim, zbog neograničenih tarifa su Tele2 korisnici daleko teži na mreži pa su i brzine manje. Nema ni A1 ni HT fantastične brzine na svim lokacijama.

Mogu se kladiti da ih je oprao svojom nepismenošću kao i nekulturom. Ako ništa drugo, učinili su mu uslugu što su ga blokirali.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
JozoBozo121 kaže...
MUĆAK kaže...

"Oprao ". sam ih neki dan na FB stranici za brzine , smiješne popuste koje daju pretplatnicima za produljenje ugovora kao da nam se pišaju u lice , i onda su me blokirali , samo vi tu blokirajte ali ne možete svagdje .

 Stvarno si im pokazao. Tarife kod njih su bez ugovorne obveze, na temelju čega se inače dobivaju popusti tako da to što zovu korisnike i nude im nove tarife bez ugovorne obveze uz 10 ili 20 kuna popusta je i više nego korektno. Mreža je takva kakva je, Tele2 je operater s najmanje frekvencija, ali i korisnika, međutim, zbog neograničenih tarifa su Tele2 korisnici daleko teži na mreži pa su i brzine manje. Nema ni A1 ni HT fantastične brzine na svim lokacijama.

Mogu se kladiti da ih je oprao svojom nepismenošću kao i nekulturom. Ako ništa drugo, učinili su mu uslugu što su ga blokirali.

 mene su neki dan nazvali. i pitali hoću li za 150kuna mjesečno, pa na 2 godine (jer vide da trošim preko terabajta mjesečno). reko "nisam uzeo bez pretplate bezveze i svu svoju opremu da bi sad išao potpisat išta..." :D ... i pitam ih " a može li da ja platim više ali da mi date 2tb prometa mjesečno...?", i vele "nemože..." :(  "reko onda ništa. hvala što se zvali."

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...

 ja imam 4g+ router pa nema razlike izmedu obicnog i 4g+, brzina je govno u svakom slucaju...20 30 mbps preko dana, jedino rano ujutro 120 mbps

 koji je to ruter ako se smije znat, odnosno dali je kupljen preko tele2 ili?

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Prema načinu kako pišeš, ne čudi me da su te blokirali.

A ako si ih stvarno htio "oprati", trebao si to napraviti na način da preneseš broj u drugu mrežu.

Ako igdje dobiješ bolju ponudu od Tele2.
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Prema načinu kako pišeš, ne čudi me da su te blokirali.

A ako si ih stvarno htio "oprati", trebao si to napraviti na način da preneseš broj u drugu mrežu.

Ako igdje dobiješ bolju ponudu od Tele2.

 

Moram jer su mi žena i sin na pretplati  UO 24 mj. zbog kupovine mobitela a ja sam na pretplati bez UO .

Za napomenu kod Tele2 sam od njihovog dolaska kod nas a to je od 2005 ako se ne varam što na bonovima što u pretplati.

Svi su oni lopovi svaki na svoj način , a Tele2 je privukao ljude sa nižom cijenom a oprema im je živi očaj  a nije bolji ni A1 dapače kod mene još gori.

U mom kvartu neki dan sam bio nakon 20 god.  nekih

400 m zračne linije od mene u trokutu od 50 m  postavljena tri tornja sa baznim stanicama  HT ,A1 i zadnjeg najmanjeg postavio Tele2 ,

tu sam mjerio brzinu

Tele2 je bio 20 Mbps a

HT roaming 40 Mbps .

 

Odgovor izvjesnom Marku ako si na platnom spisku Tele 2  onda se ne čudim da gnojiš u njihovu korist jer svi oni imaju svoje ljude koji se registriraju na forume pa trolaju za njih , 

poštenije je ljudima koje nešto interesira  reći istinu na kojoj su poziciji i kakva je kvaliteta signala i brzina nego agitirati u njihovu korist.

Samo primj. na njihovom FB javi se čovjek i kaže da je kao kupio jučer mobitel na 24 mj. uz koji išao poklon sat a ova mu odgovara da joj žao ali ne može jer od jučer istekla promocija.

Javlja se drugi korisnik koji piše ovoj kozi ovako  baš ovako :

Kakve koristi čovjeku što je tebi žao dajte mu sat što znači jučer na danas a 24 mj. ćete ga glodati.

Ova odgovori : obrisati 

ćemo vam komentar zbog pravila .

 

Bitno je da su oni dobili novog korisnika a za ostalo im se j...

 

 

 

 

14 godina
offline
4 godine
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

Bitno je da su oni dobili novog korisnika a za ostalo im se j...

 

 Zato se ne potpisuju ugovori na 24 mjeseca. Uzme se samo tarifa i to bez ugovorne obaveze. Mobitel je moguće kupiti u nizu trgovina u Hrvatskoj i to na rate, ako ga se ne može kupiti plaćanjem odjednom. I nakon toga je doma mir. Ugovorne obaveze su zlo. Evo ti dva primjera koje nitko ne može ignorirati: ova kriza s virusom i dijeljenje otkaza, a moguće i smanjenje plaća onima na državnom proračunu i potres u Zagrebu nakon kojeg ti se prioriteti u životu odjednom pomiču s novog mobitela na krpanje krova nad glavom. Meni je žao slušati ljude koji dođu u FINA-u u Vukovarskoj na šalter 20 (ili 19) kada dođu pitati za ovrhu. Često dolaze klinci s mamama. A ovrhe nastale zbog mobitela.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
MUĆAK kaže...

Bitno je da su oni dobili novog korisnika a za ostalo im se j...

 

 Zato se ne potpisuju ugovori na 24 mjeseca. Uzme se samo tarifa i to bez ugovorne obaveze. Mobitel je moguće kupiti u nizu trgovina u Hrvatskoj i to na rate, ako ga se ne može kupiti plaćanjem odjednom. I nakon toga je doma mir. Ugovorne obaveze su zlo. Evo ti dva primjera koje nitko ne može ignorirati: ova kriza s virusom i dijeljenje otkaza, a moguće i smanjenje plaća onima na državnom proračunu i potres u Zagrebu nakon kojeg ti se prioriteti u životu odjednom pomiču s novog mobitela na krpanje krova nad glavom. Meni je žao slušati ljude koji dođu u FINA-u u Vukovarskoj na šalter 20 (ili 19) kada dođu pitati za ovrhu. Često dolaze klinci s mamama. A ovrhe nastale zbog mobitela.

 

Sve si u pravu, ali ljudi moraju kad tad naučiti što si mogu priuštiti i što ne mogu. Stvarno često razmišljam jesmo li mi Hrvati u prosjeku glupav narod. Ne treba naravno generalizirati, ali izgleda da nas iskustvo jako slabo uči i veći dio populacije ne može shvatiti da su dužni sami voditi brigu o svojim financijama i svome životu. Nije ti država kriva ako si prokockao svaku kunu. Također moraš shvatiti ako imaš plaću 5500 kn, NE MOŽEŠ si priuštiti iphone od 12.000 kn. Jednostavno ne možeš. Jebeni ameri se žale da je iphone skup, a prosjek plaće im je za puno radno vrijeme preko 900 dolara tjedno a iphone im košta 700 dolara, najskuplji koji je ikad izašao 1000 dolara. Dakle on za taj najskuplji iphone radi maltene tjedan dana, a glupi Hrvat više od dva mjeseca i misli da je pametan kad ga je kupio. Dva mjeseca radiš da bi kupio stvar koje je itekako podložna uništenju (pad, udarac, itd) i ima garanciju 1 godinu.

 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Jel možda netko zna dali je Tele2 pustio novi FW za zte MF286? Mislim da je stari završavao sa B03

 Pogledat ću ja kada dođem doma sa posla koji je trenutno FW..nego što si čuo da će biti update sw? Stari je B03

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 12:50 (funny games).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

Sve si u pravu, ali ljudi moraju kad tad naučiti što si mogu priuštiti i što ne mogu. Stvarno često razmišljam jesmo li mi Hrvati u prosjeku glupav narod. Ne treba naravno generalizirati, ali izgleda da nas iskustvo jako slabo uči i veći dio populacije ne može shvatiti da su dužni sami voditi brigu o svojim financijama i svome životu. Nije ti država kriva ako si prokockao svaku kunu. Također moraš shvatiti ako imaš plaću 5500 kn, NE MOŽEŠ si priuštiti iphone od 12.000 kn. Jednostavno ne možeš. Jebeni ameri se žale da je iphone skup, a prosjek plaće im je za puno radno vrijeme preko 900 dolara tjedno a iphone im košta 700 dolara, najskuplji koji je ikad izašao 1000 dolara. Dakle on za taj najskuplji iphone radi maltene tjedan dana, a glupi Hrvat više od dva mjeseca i misli da je pametan kad ga je kupio. Dva mjeseca radiš da bi kupio stvar koje je itekako podložna uništenju (pad, udarac, itd) i ima garanciju 1 godinu.

Ali halo, jeri si ti normalan?? Pa kako će ić na špicu i na stol kafića na prepunoj terasi šerecki bacit Xiaomi Redmi Note 8 Pro umjesto ajFona 11????

 

Zamisli sramote gdje na stol s ajFonima i S20+ Ultrama on stavlja nekog tamo kineza. Koji radi apsolutno sve što i samsunzi podjednako dobro...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Bezveze prožvakana tema, po toj logici nitko ne bi trebao voziti auto  skuplji od Dacije Sandero. Nemojte gledati drugima u novčanike, tko nema u glavi i zbog iPhonea dobije ovrhu, njemu ni ostali prioriteti nisu dobro posloženi niti ga treba žaliti.

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 20:28 (Cesc).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice