Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.909.233
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

pozdrav, zanima me redmi pad 5, gledam na aliju goldway shop, cijena oko 290 e ali čini mi se da im roba više ne ide mimo carine,kao nekada.Ako netko ima neki info, shentzen shop oko 350 e,hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Nemo nemo kaže...
mzopg kaže...
Dud kaže...
Prigor kaže...

Pozdrav,

molio bih preporuku za tablet koji bi koristila starija osoba isključivo za čitanje (večernji, jutarnji, njuškalo).

Znači potpuno nezahtjevan korisnik kojem je bitnije da slova na ekranu budu čitka nego snaga procesora.

Eh da, i što jeftinije to bolje, a opet ne bih htio da zbog parsto kuna tablet bude neupotrebljiv.

 

Unaprijed hvala

 Priključujem se pitanju. I zanima me rade li ikako oni tableti sa 2gb rama, zašto sad i jeftini mobiteli imaju 4gb a tablete rade sa 2gb ili čak 1gb?

Zašto bi uopće razmatrao tablete sa 1GB ili 2GB kad već za 1000kn imaš modele sa 6GB, a za 1500kn se može naći odličan tablet sa 8GB RAMa?

 

Koji su to uopće modeli sa 1/2GB RAMa? Vidim da ima u ponudi Alcatel za 500kn, 1GB RAMa i 16GB ROMa, ako na to misliš moj savjet ti je bježi od toga, to je samo problem.

 

1000kn je nekakva početna cijena za upotrebljiv tablet, sve ispod toga su uglavnom igračke koje mogu poslužiti maloj djeci za nekakvo osnovno igranje nezahtjevnih igrica.

 "kad već za 1000kn imaš modele sa 6GB, a za 1500kn se može naći odličan tablet sa 8GB", može prijedlog?

 a znaš što ću ja preporučiti. 

 

https://store.chuwi.com/collections/tablet

 

Redmi Pad je isto dobar uređaj za svoju cijenu:

https://tradingshenzhen.com/en/redmi-pad/redmi-pad-4gb128gb-106-zoll-mediatek-helio-g99

 

Lenovo kojeg je kolega spomenu i stavio link djeluje isto odlično, a imaš i Pro verziju koja je malo skuplja

https://www.giztop.com/lenovo-xiaoxin-pad-pro-2022-tablet.html

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

ovi Chuwijevi stižu bez nameta?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
xixi kaže...

ovi Chuwijevi stižu bez nameta?

Odabereš slanje iz EU i onda stiže bez dodatnih nameta jer šalju iz druge EU države (Španjolske). Računaj samo da sljedeći tjedan kreće kineska nova godina (22.01.) i to će potrajati 15 dana, u tom periodu Kinezi uglavnom ne rade i vjerojatno će se paketi slati tek nakon završetka proslave.

11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

ok,hvala na uputama

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

naručen chuwi,frenda žulja taj redmi pad5 ,kako mu izračunati,carinu,pdv?Dobio je cijenu od 270e ?Ima neka formula za izračun?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
xixi kaže...

naručen chuwi,frenda žulja taj redmi pad5 ,kako mu izračunati,carinu,pdv?Dobio je cijenu od 270e ?Ima neka formula za izračun?

 Javi dojmove, nadam se da ćeš biti zadovoljan.

 

Gdje frend kupuje taj redmi pad5? Većina trgovina (npr. Aliexpress) ima već uračunat PDV tako da nema dodatnih troškova, ali sve ovisi o tome gdje ga planira kupiti.

11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

pa kaj nema carine?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

za chuwija javim,sigurno bude bolji id Teclasta P10 hd, 3gb ram, ko usporeni film je.Frend gleda po aliexpresu redmije,od 270-335 e.Neki idu iz Kine, a ovi s višom cijenom i bržom isporukom iz Francuske

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
xixi kaže...

pa kaj nema carine?

 Nema carine na tehničku opremu, samo PDV 25%, ali ako ti je njega naplatio trgovac onda ga nećeš ponovno platiti.

 

xixi kaže...

za chuwija javim,sigurno bude bolji id Teclasta P10 hd, 3gb ram, ko usporeni film je.Frend gleda po aliexpresu redmije,od 270-335 e.Neki idu iz Kine, a ovi s višom cijenom i bržom isporukom iz Francuske

 Na aliexpressu ako ispod cijene piše "Price includes VAT" to znači da je PDV već uračunat u cijenu i nećeš ga morati platiti kad uređaj stigne, u tom slučaju nemaš više nikakvih dodatnih troškova. Svejedno neka ne bira trgovinu na Aliexpressu isključivo po cijeni nego i prema ocjeni trgovca, da ne naleti zbog 10-20 eura razlike na prevaranta.

11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

puno hvala,proslijedim odgovore

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

frend pitao za Vat, i evo zanimljivosti, nisu sigurni prodavači da li treba platiti pdv, makar ispod cijene piše Vat includes?Sad ti znaj

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
xixi kaže...

frend pitao za Vat, i evo zanimljivosti, nisu sigurni prodavači da li treba platiti pdv, makar ispod cijene piše Vat includes?Sad ti znaj

Neka ih pita za IOSS broj. Ukoliko imaju ispravan IOSS broj i stavljaju ga na paket, ne bi trebalo biti problema.

 

https://www.posta.hr/medunarodni-promet-2157/2157

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
xixi kaže...

frend pitao za Vat, i evo zanimljivosti, nisu sigurni prodavači da li treba platiti pdv, makar ispod cijene piše Vat includes?Sad ti znaj

 Koji točno tablet gleda? Redmi Pad ili Xiaomi Pad 5? 4/6/8 GB verzija?

11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

redmi pad 5, mislim da je 6gb 128gb, na aliexpresu neki baš njihov shop

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

€ 339,44 21%OFF | Global Firmware Xiaomi Mi Pad 5 Android Tablet 11" Screen 120Hz 4 Speakers Google Play Qualcomm 860 Dolby Vision 8720mAh Battery
https://a.aliexpress.com/_mtRkOfc

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

kad klikne za plaćanje izbaci 266e cijena

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

krivo sam napisao u početku, xiaomi pad5 je u pitanju

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
xixi kaže...

€ 339,44 21%OFF | Global Firmware Xiaomi Mi Pad 5 Android Tablet 11" Screen 120Hz 4 Speakers Google Play Qualcomm 860 Dolby Vision 8720mAh Battery
https://a.aliexpress.com/_mtRkOfc

 U opisu piše:

 

Imamo lokalno skladište u Europi, Rusiji, Južnoj Koreji, Velikoj Britaniji, Brazilu i SAD-u:
Ako želite brzu dostavu, odaberite "Dostava iz lokalnog skladišta", uživat ćete u lokalnoj usluzi, dostava je besplatna. (Roba je prošla carinu u lokalnom skladištu, a prodavač u trgovini platio je carinu.)

 

Za europske zemlje, naša trgovina će platiti carinu

 

Pružamo službeno dvogodišnje jamstvo za sve elektroničke proizvode

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

sve ok to što kažete,ali nema opcije lokalnog skladišta,nego from China

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

evo

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 16:46 (xixi).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
xixi kaže...

evo

 Najbolje je pitati trgovca šalje li iz EU ili iz Kine. Vidim da Kinezi još ne znaju da su Hrvati uveli Euro. I dalje sve piše u HRK. 

 

Ima taj tablet i ovdje, provjerene trgovine, nema dodatnih troškova samo se treba odabrati pravi shipping:

https://www.giztop.com/xiaomi-mi-pad-5.html

https://tradingshenzhen.com/en/mi-pad-5-mi-pad-5-pro/xiaomi-mi-pad-5-6gb128gb-11-zoll-snapdragon-860

 

Verzija sa kineskim ROMom (kineski i engleski jezik) je nešto povoljnija, a instaliranje globalnog ROMa naplaćuju 20 eura. Naravno kupac može i sam instalirati globalni rom.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
proslijedim,hvala. Kinezi šalju čudne odgovore pa nek odluči sam što će
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

evo odgovora ovog shopa,makar navode u oglasu da je sve plaćeno

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
xixi kaže...

evo odgovora ovog shopa,makar navode u oglasu da je sve plaćeno

Osobno bi ih zaobišao i pronašao pouzdanu trgovinu.

11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

tako i bude, kao službeni dileri, piše jedno, kažu drugo.

Nego gledam okolo i po stranicama carine ali ne vidim neku formulu po kojoj bi se dalo približno izračunati koštanje nameta, imate što za preporučiti,gdje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
xixi kaže...

tako i bude, kao službeni dileri, piše jedno, kažu drugo.

Nego gledam okolo i po stranicama carine ali ne vidim neku formulu po kojoj bi se dalo približno izračunati koštanje nameta, imate što za preporučiti,gdje?

 Stavio sam ti ranije link na poštu gdje sve piše.

 

https://www.posta.hr/medunarodni-promet-2157/2157

 

Naknada za troškove zastupanja pri izradi carinskih deklaracija ovisi o vrijednosti pošiljke:

  • za pošiljke vrijednosti do 150 eura prispjele bez IOSS broja (H7 deklaracija) – 2,46 € (18,53 kn)
  • za pošiljke vrijednosti od 150 eura do 1000 eura (H6 deklaracija) – 4,91 € (36,99 kn)
  • za pošiljke vrijednosti veće od 1000 eura (H1 deklaracija) – naknade iznose prema Cjeniku za otpremničke usluge, podnošenje pošiljke na carinski pregled (cijena ovisi o masi: 4,98 € / 37,52 kn; 6,64 € / 50,03 kn; 8,30 € / 62,54 kn), otpremu poziva za dokaz carinarnici i ležarinu.

 

Na to dodaš još +25% PDV ukoliko ga nisi prilikom kupovine platio trgovcu, ako si platio njemu onda ga ne bi trebao ponovno platiti.

11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

nisam vidio,hvala još jednom

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pozdrav, ljudi.

Molim preporuke za što jeftiniji tablet sa 10 inča ekranom i nikakvim posebnim značajkama jer bi ga koristila starija osoba samo za guglanje, eventualno koju emisiju pogledati.
Dakle, da radi solidno, bez zastajkivanja.
Budžet je do nekih 100 eura.

U Tomato shopu se prodaje Blackview Tab7 10.1" za 100 eura. Valja li to išta?

Što mi treba biti najbitnije od značajki s obzirom na minimalne potrebe tableta?

Što više čitam savjete, sve manje kužim. 😃
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice