Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.907.312
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

S obzirom da nikad nisam imao tablet molim preporuku.

Iznos sa kojim raspolazem je cca 3000kn.

Velicina od 10" pa nadalje, svrha koristenja iskljucivo multimedija, dakle nekakav iptv i netflix.

Pozeljno da podrzava netflix u HD-u.

Gledam u tom iznosu što se nudi iPad 9th . Xiaomi tab 5, Huawei Mate pad 11 itd...gledao bih isključivo novo u dućanu

Koliko sam uspio vidit iPad ima format ekrana 4:3 dok za ostale nisam pratio, neznam koja bi bila najbolja opcija ekrana za multimediju....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Smretko kaže...

S obzirom da nikad nisam imao tablet molim preporuku.

Iznos sa kojim raspolazem je cca 3000kn.

Velicina od 10" pa nadalje, svrha koristenja iskljucivo multimedija, dakle nekakav iptv i netflix.

Pozeljno da podrzava netflix u HD-u.

Gledam u tom iznosu što se nudi iPad 9th . Xiaomi tab 5, Huawei Mate pad 11 itd...gledao bih isključivo novo u dućanu

Koliko sam uspio vidit iPad ima format ekrana 4:3 dok za ostale nisam pratio, neznam koja bi bila najbolja opcija ekrana za multimediju....

 Ja isto tak nekaj gledam, a meni je interesantan Microsoft Surface 3, 4 ili 5 Pro, zavisi što naleti. Ima veći ekran i Windows 10, pa mi se to nekak čini ok do te cifre

10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
mzopg kaže...

Chuwi je izbacio zanimljiv low-budget tablet koji će zadovoljiti i nešto zahtjevnije korisnike.

 

 

Cijena: 1160kn (s tipkovnicom 1290kn)

https://store.chuwi.com/products/chuwi-hipad-air

 

Zvuči odlično ovako na papiru, bilježim se sa štovanjem ako ga netko ima i može nešto napisati o njemu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
David87 kaže...

 Ja isto tak nekaj gledam, a meni je interesantan Microsoft Surface 3, 4 ili 5 Pro, zavisi što naleti. Ima veći ekran i Windows 10, pa mi se to nekak čini ok do te cifre

 Imam vec manji Chuwi laptop 13" sa windowsima tako da za tablet bi gleda android ili ios.

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Smretko kaže...
David87 kaže...

 Ja isto tak nekaj gledam, a meni je interesantan Microsoft Surface 3, 4 ili 5 Pro, zavisi što naleti. Ima veći ekran i Windows 10, pa mi se to nekak čini ok do te cifre

 Imam vec manji Chuwi laptop 13" sa windowsima tako da za tablet bi gleda android ili ios.

 el taj Chuwi ima touch ekran ili je to klasičan laptop? Ja gledam nešto takvo, a da ima što veći ekran

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

 

Jel se moze naci posteni tablet do 2000kn sada na Black Friday? Sto bolja baterija i naravno multitasking. Iskreno nikad nisam imao niti kupovao tablet u zivotu, pa neznam.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Imam Xiaomi Mi Pad 5 sada dva mjeseca i mogu reći da je tablet savršen za ono što meni treba a to je multimedija. Znači Netflix, Max Tv to go, Amazon. Sve radi super na prelijepom i brzom ekranu, baterija traje jako dugo, zvuk je super na zvučnicima. Ma milina... Definitivno preporuka... Još samo da dođe cover s tipkovnicom u hr i ja presretan.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Kakvi su Amazon Fire tableti?

 

Fire HD 10 tablet 75$

Fire HD 8 Plus 55$

 

Tablet bi se koristio za neke prezentacije i nocno surfanje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
David87 kaže...
Smretko kaže...
David87 kaže...

 Ja isto tak nekaj gledam, a meni je interesantan Microsoft Surface 3, 4 ili 5 Pro, zavisi što naleti. Ima veći ekran i Windows 10, pa mi se to nekak čini ok do te cifre

 Imam vec manji Chuwi laptop 13" sa windowsima tako da za tablet bi gleda android ili ios.

 el taj Chuwi ima touch ekran ili je to klasičan laptop? Ja gledam nešto takvo, a da ima što veći ekran

Od Chuwija samo ovaj novi LarkBook X koliko znam ima touchscreen. Tek je izašao i djeluje jako zanimljivo.

Cijena mu je još zanimljivija, trenutno sa popustom 2800kn i dobije se na poklon torba.

 

 

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-LarkBook-X.html

https://store.chuwi.com/products/larkbook-x

 

Od Windows tableta imaju Ubook Pro:

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-Ubook-Pro-N4100.html

Cijena oko 2000kn, ali je trenutno rasprodan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 19:10 (mzopg).
9 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

ima li netko samsung galaxy tab s7 fe, mogu ga dobiti za 2500 kn. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Kupi mipad 5 po meni je bolji od samya

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Uzeo bih neki tablet koji bi mi bio zamjena za bilježnice i rokovnike. Stalno zapisujem nešto, sastanci, dok radim, itd, i skužio sam da bi mi bilo jednostavnije zapisivati na jedno mjesto, nego imati 2-3 bilježnice u svakom trenutku. 

 

Gledao sam onaj Remarkable, ali po komentarima sam shvatio da nije isplativ, pošto se još dodatno treba plaćati mjesečna pretplata.

 

Koristim Macbook, pa mi je nekako logično uzeti iPad, radi sinkronizacije. 

 

Koji iPad bi preporučili za tako nešto? Znači primarna svrha bi mu bila da glumi bilježnicu, sumnjam da bi ga ikad koristio za nešto drugo.

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Bilo koji tablet veličine ekrana veći od 10'.

Pitanje je koja aplikacija? Ja preporučujem MS OneNote. Besplatan, samostalno se sinkronizira s drugim uređajima.

Eh, sada način zapisivanja. Ja sam pokušavao prstom, olovkom… I na kraju koristim samo tipkanje po ekranu; najednostavnije, brže i svrsihodnije.

14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Tino_TA kaže...

Bilo koji tablet veličine ekrana veći od 10'.

Pitanje je koja aplikacija? Ja preporučujem MS OneNote. Besplatan, samostalno se sinkronizira s drugim uređajima.

Eh, sada način zapisivanja. Ja sam pokušavao prstom, olovkom… I na kraju koristim samo tipkanje po ekranu; najednostavnije, brže i svrsihodnije.

 Isao bi na olovku, ne bi tipkanje niti prst, jer doslovno zelim zamijeniti pisanje u biljeznicu sa pisanjem na tablet. 

 

MS One Note podrzava pisanje olovkom?

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

 

do 2000kn, moze malo preci. Sto bolja baterija, da ne steka prilikom multitaskinga i naravno sto bolja kvaliteta slike/rezolucije, ako je moguce. Ako uopce ima nesta kvalitetno do 2000kn
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Bilo je dosta pitanja u temi za Windows tablet i podršku za olovku, pa evo jedan zanimljiv uređaj.

 

Chuwi FreeBook

Windows laptop/tablet, sa 2k 13.5" touchscreenom i podrškom za stylus (olovku)

 

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-Freebook.html

Cijena: 3600kn bez olovke ili 3800kn sa olovkom

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

 

do 2000kn, moze malo preci. Sto bolja baterija, da ne steka prilikom multitaskinga i naravno sto bolja kvaliteta slike/rezolucije, ako je moguce. Za gledanje serija i filmova isto tako. Ako uopce ima nesta kvalitetno do 2000kn. 

Vidim ima valjda novi Samsung A8 tablet, valja li to za 2000kn?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Ovo djeluje skroz fora, PC Mode na Xiaomi uređajima.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
RedHill kaže...

 

do 2000kn, moze malo preci. Sto bolja baterija, da ne steka prilikom multitaskinga i naravno sto bolja kvaliteta slike/rezolucije, ako je moguce. Za gledanje serija i filmova isto tako. Ako uopce ima nesta kvalitetno do 2000kn. 

Vidim ima valjda novi Samsung A8 tablet, valja li to za 2000kn?

Ovako nešto, jedino što sada treba pričekati da prođe kineska nova godina. Može se nabaviti za oko 1200kn.

Kolega sa foruma ga ima, vidi u Chuwi temi ako te što zanima.

 

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-Hipad-air.html

 

Recenzija:

10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Meni se kod A8 ne svidja sto su mu stavili procesor: Unisoc Tiger T618 (12 nm)

Ja bih radje gledao A7 koji je takodjer ispod 2.000 kn a kapacitet baterije im je isti, evo i usporedbe pa sam pogledaj:

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11265&idPhone2=10411

12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Iskreno nikad nisam ni cuo za taj Unisoc procesor, ali ja sam opet prosjecan korisnik koji zna za Snapdragon i Mediatek procesore. nije valjda taj Unisoc toliko gori od Snapdragona?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
RedHill kaže...

Iskreno nikad nisam ni cuo za taj Unisoc procesor, ali ja sam opet prosjecan korisnik koji zna za Snapdragon i Mediatek procesore. nije valjda taj Unisoc toliko gori od Snapdragona?

 Isti ima i ovaj Chuwi za kojeg sam dva posta prije stavio recenziju i recenzent je iznenađen kako SoC dobro radi i po njemu je odličan.

10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Prije bih rekao taj SoC je odlican za tablet od 1.200 kn ali kad vec dajes 2000 kn onda bi volio Snapdragon, u A7 su stavili Snapdragon i nije mu bila puno veca cijena. Ja bih rekao da je razlog ili nestasica procesora ili zele jos vecu marzu da zarade. 

 

Evo ovdje usporedba Tiger T618, pogledaj koliko je bolji Snapdragon 662 (A7) od njega i na kraju clanka koji proizvodjaci koriste taj SoC, prosto bode oci da je Samsung u tom drustvu :)

 

https://www.notebookcheck.net/UNISOC-Tiger-T618-Processor-Benchmarks-and-Specs.512251.0.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 7:44 (10alex).
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pozdrav
Ako me moze netko uputiti koji laptop kupiti..ili mozda tablet..stvarno se ne razumijem u te tehnike..potreban je za osnovnu skolu 5.r.pa sve za daljne skolovanje..na sto paziti prilikom kupnje..cjenovno da nije kao malo auto skup 😃😃..
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 8:12 (wilma).
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
klincu u 5. razredu kad kupuješ laptop gledaj da je što jača grafička, pa ćeš vidjeti kako će mu se ocjene popraviti poslije puno provedenih sati igranja.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Znam sto hocete reci..za takve stvari ima stari mobitel..dijete je odlican ucenik za vasu info..sad se susrece s predmetom informatika tek u 5.razredu..i potrebam mu je laptop.ili tablet da moze pratiti nastavu i vjezbe na racunalu..kao banalan primjer kako napraviti mapu datoteku jer nezna jer ga nema
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Znam sto hocete reci..za takve stvari ima stari mobitel..dijete je odlican ucenik za vasu info..sad se susrece s predmetom informatika tek u 5.razredu..i potrebam mu je laptop.ili tablet da moze pratiti nastavu i vjezbe na racunalu..kao banalan primjer kako napraviti mapu datoteku jer nezna jer ga nema
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pa onda mu je dobar recimo Lenovo IdeaPad, a nije preskup . Kvalitetan i ima dobru konfiguraciju s obzirom na cijenu.
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ja bih preporučio ipak malo skuplji model, da ga ne morate mijenjati opet za 2 godine. prije svega bolji procesor i više RAMa. I gledajte da je IPS ekran.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice