Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.385
|
čitano: 1.414.509
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 mjeseci
Koji tablet da uzmem?

Ima li netko tko je pretvorio ili ima viziju pretvoriti tablet u mini PC? Zanima me koliko su kompatibilne bluetooth tipkovnice i oni držači za tablete da se na njima nesmetano može napraviti Word dokument,PPT Prezentacija,poslati mail a kada bi se priključio Wireless gamepad nešto i zaigrati?

Isto tako novi sam u svijetu tableta i laptopa, koja je razlika između Wifi i LTE? Zanima me da li ovaj Wifi ima mogućnost spajanja na net da se uzme bežični router s internetom? Vidim da ovaj LTE funkcionira da se ubaci kartica ko u mob sa internet tarifom? Znači u LTE kartica a sa Wifi nosi sa sobom router ili postoji neka manja forma?

Po ovom pitanju, koji tablet mi se može preporučiti zajedno sa svim potrebnim dodacima kako bi se zadovoljilo ovo navedeno. Vidim da današnji tableti imaju Snapdragon procesore kako on npr. stoji protiv low budget laptopa u smislu performansi koji recimo imaju Celerone ili Pentium Silver?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 9:51 (oldtech).

0 0 hvala 0
2 mjeseca
Koji tablet da uzmem?

Ljudi molim za pomoć. Naime, imam problem sa tabletom koji koriste stariji ukućani, gotovo isključivo sa surfanje. Radi se o tabletu HUAWEI MediaPad T5, 2GB RAM, 16GB interne, 8 jezgri procesor, Android 8.0. Kupljen je u prvoj polovici 2019, što znači da još nema ni 2 god. Problem je što je tablet postao više manje neupotrebljiv, sporo otvara stranice, zamrzava, daje upozorenje da je memorija gotovo puna (što nije ni čudno s obzirom na skromnih 16GB memorije). E sad, moje pitanje je, dali je ovaj tablet pregazilo vrijeme, što mi je čudno jer gledajući današnju ponudu ne vidim nešto bitno bolje tablete u nižoj cijenovnoj kategoriji? Ili je problem samo u napunjenoj internoj memoriji pa zbog nje blokira i usporava? I ako je tako, da li sve riješim sa kupnjom dodatne memorije? Ako ne, koji bi mi tablet preporučili za do 2 tis kn, a ponavljam 90% vremena se korisiti samo za surfanje? Mislio sam galaxy tab A7 kao najbolju opciju, pa molim za mišljenje, jel to ok ili ima i neki bolji...?Sorry na dužem tekstu, nekome je ovo banalan problem, al meni bi baš puno značilo da pomognem svojim ukućanima...Pozz

0 0 hvala 0
4 godine
Re: Koji tablet da uzmem?
pippo1312 kaže...

Ljudi molim za pomoć. Naime, imam problem sa tabletom koji koriste stariji ukućani, gotovo isključivo sa surfanje. Radi se o tabletu HUAWEI MediaPad T5, 2GB RAM, 16GB interne, 8 jezgri procesor, Android 8.0. Kupljen je u prvoj polovici 2019, što znači da još nema ni 2 god. Problem je što je tablet postao više manje neupotrebljiv, sporo otvara stranice, zamrzava, daje upozorenje da je memorija gotovo puna (što nije ni čudno s obzirom na skromnih 16GB memorije). E sad, moje pitanje je, dali je ovaj tablet pregazilo vrijeme, što mi je čudno jer gledajući današnju ponudu ne vidim nešto bitno bolje tablete u nižoj cijenovnoj kategoriji? Ili je problem samo u napunjenoj internoj memoriji pa zbog nje blokira i usporava? I ako je tako, da li sve riješim sa kupnjom dodatne memorije? Ako ne, koji bi mi tablet preporučili za do 2 tis kn, a ponavljam 90% vremena se korisiti samo za surfanje? Mislio sam galaxy tab A7 kao najbolju opciju, pa molim za mišljenje, jel to ok ili ima i neki bolji...?Sorry na dužem tekstu, nekome je ovo banalan problem, al meni bi baš puno značilo da pomognem svojim ukućanima...Pozz

Problem ti je u 2 GB Rama a ne u ovih 16 GB  jer to ćeš nadoknaditi sa MC karticom a ovo ni sa čim , dakle danas uzimati  tablet i mobitel ispod 4 GB nikako a preporuka je bar 6 GB jer je uskoro neupotrebljiv  , imam Sam. tab sa 2 Gb i Asusov sa 1Gb iz 2012  taj se jedva pokrene .

Dakle sve je jasno što veći RAM to je bolje u svakom slučaju .

2 mjeseca

Hm, onda ni ovaj galaxy tab a7 nije baš riješenje, on ima 3gb RAM. Neka sugestija za najbolje riješenje za tablet do 2 tis kn?

7 godina

Ja ciljam na S6 lite, ali on je 3000 kn. Bio je na BF 2400 kn i čekam opet neki sličan popust, 3000 kn mi je ipak puno. 

HZV
2 mjeseca

To mi je def previše. Tablet od 3tis samo za surfanje mi se čini preskupo. Čudno mi je kako low end mobiteli od 2tis rade ok, a tableti u istom rangu su upitni za korištenje dulje od godine dana...

4 godine
pippo1312 kaže...

Hm, onda ni ovaj galaxy tab a7 nije baš riješenje, on ima 3gb RAM. Neka sugestija za najbolje riješenje za tablet do 2 tis kn?

Za 1500 čuna  iz Kine naručiš vrhunski tablet sa 4 zvučnika,Amoled,6/128 gb, LTE, super ....

Aldocube,Teclast,Chuwi .

I ja sam u trilemi između ovih ...

Koliko će trajati u ovoj situaciji dostava tko zna kad bi bar bilo iz skladišta EU .

I da mi krepa nebi mi bilo žao jer imam treću godinu Samsung tab A6 10.4  i nakon godinu dana krepiva baterija a touch zasona je katastrofa od prvog dana , Samsung tableti su vrhunski S6,7 a ovo sve ostalo je isto kao i Kineski .

11 godina
oldtech kaže...

Isto tako novi sam u svijetu tableta i laptopa, koja je razlika između Wifi i LTE? Zanima me da li ovaj Wifi ima mogućnost spajanja na net da se uzme bežični router s internetom? Vidim da ovaj LTE funkcionira da se ubaci kartica ko u mob sa internet tarifom? Znači u LTE kartica a sa Wifi nosi sa sobom router ili postoji neka manja forma?

wifi znaci da tablet ima samo wifi chip za spajanje na net, koristi kucni / kafanski wifi ili hotspot sa moba

LTE znaci 4G bezicnu mrezu ko mob, preko sim kartice

wifi su puno jeftiniji od 3g/4g varijanti istih tableta, mogu bit 500-soma kn razlike

iako ima jos u zalihama kod nas i 3G tableta i mobitela, vecina je 4G / 4G+ / 5G (mozda jos nema kod nas)

4g se razlikuju po brzini downloada, imas cat 4/ cat 6, malo to guglaj (cat4 do 150 Mbit/s, cat6 do 300)

i to mega BITA, ne bajta, znaci 150 dijelis sa 8 da iz bita dobis bajte, znaci max 20 MB (megabajta) u sekundi - teoretski

dobro citaj jeli je Mbit ili MB, nije isto (trgovacka fora da se izbaci veci broj da namami neiskusne)

max  brzina ovisi o mrezi tj. jel t kom, vip/a1 ili tele2, lokaciji i dobu dana

tableti primaju i glasovne i podatkovne tarife (zavisi kaj aktiviras na sim kartici)

opcija za wifi i hotspot koji nije od moba nego je 3g/4g ruter je mini ruter za u djep / ruksak / torbu, idi do dna stranice ima ih jos hrpa predlozenih, bio je takav mini alcatel za kupit u tele 2 za nekih 500kn prije korone

https://www.amazon.com/TP-Link-Wireless-Travel-Router-TL-WR902AC/dp/B01N5RCZQH/ref=psdc_300189_t1_B07R16G6XB

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 2:51 (ED63).
13 godina
pippo1312 kaže...

Ako je samo za surfanje onda je Samsung Galaxy Tab a7 i vise nego dobar. Ja sam ga kupio prije mjesec dana i zadovoljan sam. Otvaranje stranica nije bas trenutno kao na kompu ali nije nesto strasno da bi se zabrinjavao. Pogledao sam dosta recenzija tableta kojih ima na nasem trzistu i mislim da za ispod 2k kuna trenutno neces naci bolje. Meni se izvana nije narucivalo a ostalo kao sto je S6lite je dosta skuplje.

8 godina
Koji tablet da uzmem?

Ko kupi samsungov tablet prevario se žešće...  Prepreskupi za ono sto nude pogotovo jeftiniji koji su kvalitetom ocajni di su kinezi za njih premija... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Vecu glupost nisam cuo... mozda mozemo reci da su flagshipovi preskupi, kao i Apple, ali S6 Lite, A7, S5e su miljama od jeftinjona, sto je ocito pri prvom susretu s njima.
7 godina
Koji tablet da uzmem?

Isplati li se uzimat preko t coma na pretplatu tab s7?? Nekakv popust od 1200kn daju jos 4 dana.

Pretplata bi bila oko 350kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 15:10 (fanaticni gejmer).

0 0 hvala 0
9 godina
Koji tablet da uzmem?

Bok ekipa!

Na produljenju pretplate sam uzeo Huawei tablet M10...

A stigao mi slabiji T3 10.

Umjesto 32 dobio 16gb,... prakticki u svakom slucaju je M10 jaci/noviji...

Neke stvari su dobro naveli u opisu, neke ne, ali model svakako nije M10.

Ako moze pomoc/savjet kako se postaviti, zovem ih sutra ali vjerojatno ce reci da imaju pravo na greske, da nisu imali na stanju, blablabla...

https://www.a1.hr/privatni/uredaji-uz-pakete

https://www.racunalo.com/usporedilica/huawei-mediapad-t3-10-vs-lenovo-tab-m10/

Hvala unaprijed!

0 0 hvala 0
4 godine
fanaticni gejmer kaže...

Isplati li se uzimat preko t coma na pretplatu tab s7?? Nekakv popust od 1200kn daju jos 4 dana.

Pretplata bi bila oko 350kn.

S7 je slabija verzija od S7+  , pa zavisi jel LTE +WIFI ili je samo WIFI tu je razlika bar 500 čuna  koliko vidim S7 je kod nas u trgovini najeft. 4700 a S7+ je 6700 čuna pa sad vidi jel se isplati , i jel to pretplata 350 čuna sa uređajem pretpostavljam .

7 godina
Koji tablet da uzmem?

Pretplata je sa uredjajem, ali popust je prosa tako da je sad 400 čuna. 

Ne zanima me vise, to je preskupo.

0 0 hvala 0
7 mjeseci
Koji tablet da uzmem?

Može kvalitetni tablet do 6000kn andorid.. preporuke molim.

0 0 hvala 0
10 godina
Samsung Tab S7 ili S7+. Plus je veci i ima AMOLED ekran, obicni S7 ima IPS.
Ivan1223 kaže...

Mad Ant kaže...

Samo mala napomena, imam Samsung Tab S3 cca 2.5 godine (kupljen nov). Dakle nakon manje od 3 godine uređaj je nevjerojatno usporen, do te mjere da mi ga se više neda niti upaliti. Sada koristim Laptop za surfanje.

Ispočetka je radio kao zvijer, da bi onda svaki mjesec sve manje i manje bio brz. Ništa ne pomaže za ubrzanje nego kupovina novog uređaja. Dakle, ako se kupuje Android tablet očekujte vijek trajanja od oko 2 godine.

2 godine
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Ivan1223 kaže...

Mad Ant kaže...

Samo mala napomena, imam Samsung Tab S3 cca 2.5 godine (kupljen nov). Dakle nakon manje od 3 godine uređaj je nevjerojatno usporen, do te mjere da mi ga se više neda niti upaliti. Sada koristim Laptop za surfanje.

Ispočetka je radio kao zvijer, da bi onda svaki mjesec sve manje i manje bio brz. Ništa ne pomaže za ubrzanje nego kupovina novog uređaja. Dakle, ako se kupuje Android tablet očekujte vijek trajanja od oko 2 godine.

Reset na fabricke i podesis ponovo i radit ce kao prvi dan....

5 godina
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Ivan1223 kaže...

Mad Ant kaže...

Vidiš, ja imam tablet S3 kupljen rabljen prije godinu dana, star dvije godine. Kod dolaska napravljen tvornički reset. Klinka nakrcala tonu igara i tablet radi dan danas OK. Čak i baterija drži.

Naravno, nije da leti ali nije ni da se ne može normalno koristiti...

Moguće da ga neka aplikacija davi...

3 godine
kreshoo kaže...

Pozdrav.

Ne razumijem se previse u tablete, nisam nikad pratio taj segment previse pa ne znam sta je tocno dobro i kvalitetno.

Ako netko ovak zna za preporucit s vrha glave nesto polovno s njuskala do 1000kn. Sta je najsolidnije za uzeti polovno u tom rangu?

Naravno, budem trazio maksimalno ocuvan primjerak.

Hvala i pozdrav!

Pogledaj si Huawei MediaPad T5 10 3/32GB! U trgovini, novi su ti oko 1.400,00 kn!

Za te novce izvrstan. Android 8 na njemu, sa Google servisima, baterija traje i traje, ekran fantastičan! 

7 godina
Koji tablet da uzmem?

Zanima me ima li ipad 11" 4G zaslon od 120hz??

I dobije li se punjac u paketu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 11:00 (fanaticni gejmer).

0 0 hvala 0
11 godina
MUĆAK kaže... 

Ma joj bilo kakav Lenovo  bježi od toga ća  ljudi koji su ga kupili po svijetu kažu da  Android koji su dobili na tabletu je prvi i posljednji  na njemu dakle  nema nikakve nove nadogradnje verzije Androida  niti kvartalnih zakrpa , a nije bolji ni Huawei po tom  a bolji su onda drugi Kinezi poput  Teclast,Chuwi ,Aldocube  ...

Da još jednom demantiram tvoje dubokoumne izjave o Lenovo update Android tabletima 

Prije 5' mi je završeno updatiranje na najnoviju varijantu/verziju/inačicu Androida 10 na Lenovo tabletu, tako da, molim te - nemoj širiti (da ne kažem glupe) dezinformacije kolegama. Nije primjereno, a pogotovo ne točno!

Tablet mi je već i iza kupovine doživio upgrade sa Android 9 na 10, a danas (opet) na najnoviju inačicu/verziju.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
4 godine
tajo1960 kaže...
MUĆAK kaže... 

Ma joj bilo kakav Lenovo  bježi od toga ća  ljudi koji su ga kupili po svijetu kažu da  Android koji su dobili na tabletu je prvi i posljednji  na njemu dakle  nema nikakve nove nadogradnje verzije Androida  niti kvartalnih zakrpa , a nije bolji ni Huawei po tom  a bolji su onda drugi Kinezi poput  Teclast,Chuwi ,Aldocube  ...

Da još jednom demantiram tvoje dubokoumne izjave o Lenovo update Android tabletima 

Prije 5' mi je završeno updatiranje na najnoviju varijantu/verziju/inačicu Androida 10 na Lenovo tabletu, tako da, molim te - nemoj širiti (da ne kažem glupe) dezinformacije kolegama. Nije primjereno, a pogotovo ne točno!

Tablet mi je već i iza kupovine doživio upgrade sa Android 9 na 10, a danas (opet) na najnoviju inačicu/verziju.

Bez panike ...

samo sa prenesao što sam pročitao na stranim portalima o Lenovo tabletima da su očajni sa nadogradnjama  software što znači da je to dobro za korisnike jer su se popravili meni je osobno sasvim svejedno .

11 godina
MUĆAK kaže...

Bez panike ...

samo sa prenesao što sam pročitao na stranim portalima o Lenovo tabletima da su očajni sa nadogradnjama  software što znači da je to dobro za korisnike jer su se popravili meni je osobno sasvim svejedno .

Nema kod mene panike, krivo reagiraš, nego kod tebe ima dezinformacija, a to nije poželjno niti korisno.

Ako nešto pišeš, a na štetu neke firme ili proizvoda, onda "rekla-kazala" nema neke težine bez valjanog linka ili čvrstog i provjerenog podatka.

"Susjedovog kuma bratića nećaka prijatelj mi rekao da je čuo od susjeda prijateljevog brata ženinog strica..." - razumiješ? OMG?!?!

Ako si pročitao - daj link, pa budi realno koristan.

I, sorry, sada nemoj misliti da te zayebavam, ali zbilja ne razumijem smisao tvoje rečenice... dijela, citiram:

"da su očajni sa nadogradnjama  software što znači da je to dobro za korisnike jer su se popravili"

Prvo su očajni, a onda je to (u istoj rečenici) dobro za korisnike što znači da su su popravili...?!?! OMG?!?!

Znaš li napisati rečenicu da ima smisla i sadržaja? Sorry, ovo napisano nema smisla, nikome. To što si možda "htio reći" je ostalo, kako izgleda, samo u tvojoj glavi.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice