Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.356
|
čitano: 1.383.683
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
Koji tablet da uzmem?

Evo a7 na akciji konačno, ali nije isao na 1350kn, nego na 1430kn...

https://www.sancta-domenica.hr/tablet-samsung-sm-t500-galaxy-tab-a7-10-4-wifi-sivi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Do 100€ nisam bas pratio kakava je ponuda...😬

0 0 hvala 1
8 godina
Koji tablet da uzmem?

Tražio sam neki budget laptop ali relativno dobrih recenzija i performansi.

Po cijeni do 150$ uspio sam naći sljedeće:

https://www.banggood.com/Teclast-P20HD-SC9863A-Octa-Core-4GB-RAM-64GB-ROM-10_1-inch-1920+1200-Dual-4G-LTE-Android-10-Tablet-p-1707721.html?rmmds=search&ID=6246444&cur_warehouse=CZ

https://www.banggood.com/Alldocube-iPlay-20-SC9863A-Octa-Core-4GB-RAM-64GB-ROM-4G-LTE-10_1-Inch-Android-10_0-Tablet-p-1696334.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

oba su bila dostupna za dostavu iz češke u 3-5 dana, vidim da se sad promjenilo, vjerojatno ih razgrabili, bila je i nešto niža cijena.

Gledao sam karakteristike i reviewe oba tableta, gotovo su identični, ali odlučio sam se za iplay 20 zbog laminiranog ekrana i veće svjetline ekrana te boljih odnosno glasnijih zvučnika. Za te novce navodno nema boljeg tableta :)

Platio sam ga 930kn, a gledajući ponudu kod nas nemože se naći ništa slično osim samsungov tab A7 po cijeni od 1500+kn. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
Re: Koji tablet da uzmem?
Dan1234567890 kaže...

Evo a7 na akciji konačno, ali nije isao na 1350kn, nego na 1430kn...

https://www.sancta-domenica.hr/tablet-samsung-sm-t500-galaxy-tab-a7-10-4-wifi-sivi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Do 100€ nisam bas pratio kakava je ponuda...😬

Jučer sam vidio ovu poruku i već je bio nedostupan.

Mišljenja o ovom (Lenovo) tabletu, ako ga netko ima bilo kakva informacija iz prve ruke bi bila super.

https://www.links.hr/hr/tablet-lenovo-tab-m10-za5v0041bg-10-3-4gb-128gb-4g-lte-android-9-sivi-010112289

6 godina

Lenovo je na papiru jači, no bolje da uzmeš Samsung. Oni bolje poznaju tržište tableta te im ja osobno više vjerujem.

UI je više user friendly, pogotovo ako već imaš Samsung mobitel, a i OS je noviji te će biti podržaj još barem 2 godine. možda i 3.

Ja osobno ne bih kupio nijedan od ta dva tableta jer niti jedna stvar ne valja ako je budget/low-end.

Bolje kupiti skuplji pa da traje godinama. Imam iPad 3 (2012) koji još dan-danas koristim za čitati vijesti.

6 tjedana
Koji tablet da uzmem?

Trebam vašu stručnu pomoć. Poklonila bih mužu za Božić tablet (ili neki manji notebook). Bitno mi je da je lako prenosivo, da ima tipkovnicu jer bi mu prvenstveno koristio za pisanje, ali i da može bez problema gledati streamove (Twitch) i serije, filmove pa bi bilo poželjno da ima utor za slušalice ili bar da se mogu povezati bežične preko BT. Tražim neki best buy, do nekih 2000 kn, ako je moguće. 

0 0 hvala 0
11 godina
Helexia kaže...

Trebam vašu stručnu pomoć. Poklonila bih mužu za Božić tablet (ili neki manji notebook). Bitno mi je da je lako prenosivo, da ima tipkovnicu jer bi mu prvenstveno koristio za pisanje, ali i da može bez problema gledati streamove (Twitch) i serije, filmove pa bi bilo poželjno da ima utor za slušalice ili bar da se mogu povezati bežične preko BT. Tražim neki best buy, do nekih 2000 kn, ako je moguće. 

Pokušavam biti iskren i dobronamjeran:

Pokloniti nama muškima tablet do 2.000 kn je najbolje - uzmi svog muža za ruku i odvedi ili u kakvu trgovinu tabletima pa neka si sam izabere tablet do 2.000 kuna ili sjedni pred ekran s njim, web shop (bilo koji) i neka si sam izabere model i tip; ti plati i poklon je od tebe.

Suprotno tome - što god da sama kupiš na osnovi savjeta i preporuka ovdje - velika je šansa da mu se (ipak možda) neće svidjeti i ... ne moram dalje, zar ne?! Znači - on izabere - ti platiš i svi zadovoljni!  

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
22 mjeseca
tajo1960 kaže...
Helexia kaže...

Pokušavam biti iskren i dobronamjeran:

Pokloniti nama muškima tablet do 2.000 kn je najbolje - uzmi svog muža za ruku i odvedi ili u kakvu trgovinu tabletima pa neka si sam izabere tablet do 2.000 kuna ili sjedni pred ekran s njim, web shop (bilo koji) i neka si sam izabere model i tip; ti plati i poklon je od tebe.

Suprotno tome - što god da sama kupiš na osnovi savjeta i preporuka ovdje - velika je šansa da mu se (ipak možda) neće svidjeti i ... ne moram dalje, zar ne?! Znači - on izabere - ti platiš i svi zadovoljni!  

Plus zajedno provedeno vrijeme....

12 godina
Koja je razlika kod Huawei modela tableta MediaPad vs MatePad ?
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 8:14 (tintin).

0 0 hvala 0
22 mjeseca
tintin kaže...
Koja je razlika kod Huawei modela tableta MediaPad vs MatePad ?

https://www.gadgetsnow.com/compare-tablets/Huawei-MatePad-vs-Huawei-MediaPad-M6

9 godina
Helexia kaže...

Vidim jedan potencijalni problem.

Tableti (uglavnom) dolaze bez tipkovnice, koja se mora kupiti odvojeno. Ako mu treba prvenstveno za pisanje, onda bi rekao da mu je to čak važnija stavka od samog tableta 

Ja osobno sam do sad imao iskustva s 2 jeftine Bluetooth prenosive tipkovnice i to bi bio užas za pisati da se radilo o velikim količinama teksta. 

Tako da mislim da će trebati isprobati tipkovnicu prije kupnje (ako to koji dućan dozvoli) ili prema preporuci kojoj se 100% vjeruje

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
Stigao mi danas "novi" Huawei Matepad T8.
E sad, došao je u kutiji bez ikakve zaštitne folije ili nekakve markice kakva je obično na mobitelima da se zna sa nije korišten.
Na sebi nema vidljivih tragova korištenja, ali vidio sam u postavkama baterije da piše nešto kao 70 dana upotrebe.
Zanima me znači li to da je tablet korišten ili nešto drugo?

0 0 hvala 0
4 godine
tintin kaže...
Stigao mi danas "novi" Huawei Matepad T8.
E sad, došao je u kutiji bez ikakve zaštitne folije ili nekakve markice kakva je obično na mobitelima da se zna sa nije korišten.
Na sebi nema vidljivih tragova korištenja, ali vidio sam u postavkama baterije da piše nešto kao 70 dana upotrebe.
Zanima me znači li to da je tablet korišten ili nešto drugo?

Gdje si ga kupio ???

Lako moguće da je bio izložbeni primjerak pa su ga očistili i vratili u kutiju što nije fer jer su ti to trebali reći ako je tako i čak sniziti cijenu.

Prije možda 15 god. kupio sam tipkovnicu Logitech G19 koštala je 600 kn. bila je u kutiji na stalaži  ništa nisam sumnjao kad sam došao doma kad sam je izvadio iz kutije puna prašine između tipki , odmah sam znao što je popizdio sam i sutra natrag u trgovinu u Rijeci  jebo sam im oca i mater i tražim lovu nazad ovi mi nude drugu , poslovođa se ispričava  ja hoću lovu i vrate mi lovu nazad .

Svega ima.

12 godina
Svijet medija...

Poslan mail sa zahtjevom da se ili dostavi novi original zapakiran ili obrazac za raskid ugovora
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 7:24 (tintin).

0 0 hvala 0
12 godina
Pokušao sam pomoću Googlefier_nas aplikacije instalirati Googlove aplikacije na Huawei Matepad T8, ali nisam uspio pa me zanima ima li koja druga varijanta da to napravim?

0 0 hvala 0
4 godine
Koji tablet da uzmem?

Samsung tab A7 2020  ima li ga netko ,

molim zapažanja o njemu baterija ,display,zvučnici,Ram, WIFI, i  LTE ako ima .

Zahvalan ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav!

Nekakav tablet za surfanje do 1500kn...?

Veličina je bitna, pa valjda ne ispod 10", kaze sto vece to bolje :)

0 0 hvala 0
6 godina
MUĆAK kaže...

Zahvalan ...

napisao sam ti u privatnoj poruci, ali evo da vide i drugi kolege;

pitanja: 

1.Displaj kvaliteta videa i odziv ( touch ) to je na ovom mom tabu A6 očaj.
2.Brzina CPU i RAMA i koliko guta memorije kad se boota i pokrenu app.
3.Zvučnici su stereo ali kakav je zvuk
4.Baterija koliko izdrži gledajući IPTV, YOU TUBE ...
5.Kakav je signal na WIFI i koje brzine dobiješ na njemu

odgovori:
1. jucer sam bio 4h na videopozivu i cinilo mi se skroz ok. s responseom nema ama baš nikakvih problema.
2. tek upaljen tablet ima zauzeto 1,6GM RAMa od 3GB dostupnih (ne znam zasto ti je ovo bitno, Android radi "predrezervacije" rama zbog brzeg otvaranja aplikacija...). Što se CPu tiče, vrlo fluidno i brzo, no nisam nikakve velike igrice otvarao, a tu se vjv vidi najbolje
3. za videopoziv skroz ok, ali nisam slušao muziku
4. hm...u 4h videopoziva se potrošio cca 50% baterije
5. bolji nego ma mobu, vidim da hvata bolje mrežu nego moj pixel 3 ili ženin samsun glalaxy s10 i s7 od malog...2,4g mi ide do 100mbit/s i toliko dobijem kad se priblizim routeru

Generalno, za 1500kn, za surfanje i malom za školu (što je glavna namjena i zasto sam ga kupio) je odličan i u ovih mjesec dana nisam imao nikakvih zamjerki. osigurane nadogradnje slijedećih nekoliko godina i nadam se da sam bar 3-4 godine miran...

Chriss kaže...

Pozdrav!

odgovor vidiš gore :)

4 godine
Dan1234567890 kaže...
MUĆAK kaže...

Zahvalan ...

pitanja: 

odgovori:
1. jucer sam bio 4h na videopozivu i cinilo mi se skroz ok. s responseom nema ama baš nikakvih problema.
2. tek upaljen tablet ima zauzeto 1,6GM RAMa od 3GB dostupnih (ne znam zasto ti je ovo bitno, Android radi "predrezervacije" rama zbog brzeg otvaranja aplikacija...). Što se CPu tiče, vrlo fluidno i brzo, no nisam nikakve velike igrice otvarao, a tu se vjv vidi najbolje
5. bolji nego ma mobu, vidim da hvata bolje mrežu nego moj pixel 3 ili ženin samsun glalaxy s10 i s7 od malog...2,4g mi ide do 100mbit/s i toliko dobijem kad se priblizim routeru

Generalno, za 1500kn, za surfanje i malom za školu (što je glavna namjena i zasto sam ga kupio) je odličan i u ovih mjesec dana nisam imao nikakvih zamjerki. osigurane nadogradnje slijedećih nekoliko godina i nadam se da sam bar 3-4 godine miran...

Chriss kaže...

Pozdrav!

Super opis i hvala ,

ali trenutno ga nema kod nas ispod

1800 čuna (WIFI)  a ( LTE ) 2300 čuna , 

još sam u dvojbi  za Sam.tab  S5e kojo je

1000 čuna više ali je Amoled i nešto kvalitetniji u svemu  a ima i jako dobrih Kineza za  250 $  ali sve je to veliki rizik kad nemaš garanc.

2 tjedna
Lijepi pozdrav svima.
Kupio sam prije par mjeseci A7 10.4 silver.
Bila je neka Samsung akcija na eKupi, koštao je 1519,20 kn.
Razlog kupovine je bila iskljucivo konzumacija multimedije, prvenstveno ipTV. Utakmice, filmovi, serije...
Bilo mi je bitno dobiti što veci zaslon za što manje love. Bili su mi bitni i što bolji zvučnici za što manje love. Mislim da je taj tablet i za 1800 kn best buy. Zaslon je odličan u toj kategoriji, što potvrđuju i strane recenzije. 4 zvučnika uz Dolby Atmos također. Zaista je užitak gledati film, ili seriju na ovom ekranu od 10.4 inča. Nisam gamer, to me ne zanima, tako da ne znam kako bi se ponašao na tom polju. Što se tiče svega ostaloga, iznimno je fluidan za cijenovni rang. Ponekad ne mogu vjerovati da taj tablet košta relativno normalno, s obzirom koliko nudi.

3 0 hvala 0
8 godina
Dan1234567890 kaže...
MUĆAK kaže...

Zahvalan ...

pitanja: 

odgovori:

Chriss kaže...

Pozdrav!

Mozda Lenovo Yoga kao opcija?

https://www.amazon.de/dp/B0857LVFWM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_dlC_hqn.Fb5B1PNT3?_encoding=UTF8&psc=1

4 godine
Chriss kaže...
Dan1234567890 kaže...
MUĆAK kaže...

Zahvalan ...

pitanja: 

odgovori:

Chriss kaže...

Pozdrav!

Mozda Lenovo Yoga kao opcija?

https://www.amazon.de/dp/B0857LVFWM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_dlC_hqn.Fb5B1PNT3?_encoding=UTF8&psc=1

Ma joj bilo kakav Lenovo  bježi od toga ća  ljudi koji su ga kupili po svijetu kažu da  Android koji su dobili na tabletu je prvi i posljednji  na njemu dakle  nema nikakve nove nadogradnje verzije Androida  niti kvartalnih zakrpa , a nije bolji ni Huawei po tom  a bolji su onda drugi Kinezi poput  Teclast,Chuwi ,Aldocube  ...

11 godina
MUĆAK kaže...

Ma joj bilo kakav Lenovo  bježi od toga ća  ljudi koji su ga kupili po svijetu kažu da  Android koji su dobili na tabletu je prvi i posljednji  na njemu dakle  nema nikakve nove nadogradnje verzije Androida  niti kvartalnih zakrpa , a nije bolji ni Huawei po tom  a bolji su onda drugi Kinezi poput  Teclast,Chuwi ,Aldocube  ...

O čemu ti pričaš, čovječe?

Ljetos na Bangoodu kupio Lenovo 8'' tablet, gore bio Android 9, nedavno se updatirao na 10-ku... sve radi uredno i bez greške... 

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
9 godina
Koji tablet da uzmem?

Uskoro na tržište stiže Lenovo P11, čini mi se da donosi dobre specifikacije za svoju cijenu (230 $ u USA):

Snapdrago 662

11" 2K (2000 x 1200) IPS ekran

• 4GB RAM + 64GB ROM, 4GB RAM + 128GB ROM ili 6GB RAM + 128GB ROM
  • 4 zvučnika + Dolby Atmos
  • 7700mAh baterija
  • također se za njega kao dodatna oprema može kupiti tipkovnica sa touchpadom i olovka.

https://www.lenovo.com/us/en/coming-soon/Lenovo-TB-J606/p/ZZITZTATB1J

3 0 hvala 0
12 godina
Koji tablet da uzmem?

Bok svima :)

U tablete nisam uopce upucen tak da se uzdam u vas i googla.

Trebam tablet iskljucivo za whatsapp video komunikaciju sa SIM karticom.

Moram osposobit to za punicu da moze gledat i pricat sa kceri i unukama.

Pa sad, neke preporuke,ideje?

U svakom slucaju, android a za kolko $$$ nemam blage, dajte nekaj mid range, da je ok a opet ne tam da kosta ko sv.petra kajgana.

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav.zanima me ako koristi netko Teclast tablet?

kakva su iskustva sa tim tabletima i preporuka za neki dobar.

0 0 hvala 0
9 godina
tweety_04 kaže...

Pozdrav.zanima me ako koristi netko Teclast tablet?

kakva su iskustva sa tim tabletima i preporuka za neki dobar.

Ja imam. Klinci koriste. Jako sam zadovoljan tabletom. Daleko iznad očekivanja za cijenu koliko je koštao.

Gore desno potraži Teclast u ovoj temi, dosta se razgovaralo o njima, ima cijena, linkova i opisa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice