Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.907.164
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav, treba mi tablet, prioritet su dobar display, baterija, te mogučnost spajanja na periferiju, idealno monitor i računalnu (nešto kao samsung dex)

Također koristim iPhone, te ipad ima prednost zbog integracije, a samsung ima prednost zbog dex-a, za ostalo ne znam

Treba obavezno imati mogučnost tipkovnica casea

Probao sam Xiaomi Pad 5 i on mi se jako svidio, novi je 450e a polovni sa garancijom najniže 250e i to mi je budzet

Dalje od toga ne znam ništa, hvala vam

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Koji tablet da uzmem?

Po vama kaj je bolje zeti? 

 

Samsung tablet ili pak Kindle Amazon za čitanje e-knjiga, a da mogu surfati prekk' uređaja.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Koji tablet da uzmem?

da li je pametno kupiti Samsung S7 FE tablet ... oko 4000 kn, namjena je za zabilješke (fax) ... ima li sto pametnije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Koji je od dva donja tableta bolje uzeti? Koristio bi se za čitanje knjiga, surfanje i sl. Ništa zahtjevno.

 

Lenovo Tab M10 HD 4GB/64GB

 

 

Samsung Galaxy Tab A8 3GB/32GB

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

čitajući ovdje sam se odlučio za CHUWI HiPad Max jer uz kupon izađe 210 eura, a dobije se preklopna futrola.

inače nisam fan Lenova, barem laptopa - zbog loših iskustava s driverima.

kad uzmem u obzir da na Ali-ju često dvosmisleno napišu specifikacije, pa ne znam više je li snapdragon 680 ili 662, nije bilo dileme.

 

pa evo malo dojmova. hardver je solidan. kamere su loše, ali to je očekivano.

jedan bitan detalj je da kad futrolu preklopite iza često se zaključa ekran. to se izbjegne preklapanjem poklopca na pola. nije u pitanju senzor na svjetlo ili proximity, već na neki materijal - možda magnet?

u developer postavkama postoji opcija za isključenje svih senzora, ali ona gasi i kameru, mikrofon, prilagodljivu svjetlinu na ekranu, sve.. ako imate neki prijedlog kako ugasiti ili kalibrirati konkretan senzor - slušam. nisam neki znalac za tablete, ali ovo sam često viđao.

 

što se tiče softvera - na chuwi-ju dobijete čisti android s vrlo malo opcija u postavkama. mene npr. nervira kad je tipka za natrag na lijevoj strani.

naravno riješio sam to s aplikacijom, ali onda više navigacijska traka nije transparenta, pa izgleda "jeftino". launcher je isto bez ikakvih postavki, ali to se barem riješi lako.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji tablet da uzmem?

To je ovaj model?

https://store.chuwi.com/products/hipad-max?variant=44459172757735

 

Kako si rjesio uocene probleme i da li si jos neke primjetio? Sto je sa jamstvom na chuwije? 

 

Kakav je u chuwi hi pad max usporedbi samsung tab a8?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
p0laris kaže...

To je ovaj model?

https://store.chuwi.com/products/hipad-max?variant=44459172757735

 

Kako si rjesio uocene probleme i da li si jos neke primjetio? Sto je sa jamstvom na chuwije? 

 

Kakav je u chuwi hi pad max usporedbi samsung tab a8?

da, taj model.

što se tiče problema s futrolom provjerio sam - u pitanju je magnet. kad futrolu preklopim iza samo je preklopim još jednom na polovici i onda je ok. riješilo bi se i uklanjanjem magneta. ova opcija za isključenje svih senzora je dobra stvar dok ti senzori ne trebaju, npr. dok pretražuješ na netu, a moguće ju je dodati kao switch u notifikacijskom centru, pa se lako isključi.

garancija je 1 godinu. na garantnom listu je barkod/šifra garancije, a potvrdu o narudžbi naravno dobiješ na mail. svakako u slučaju kvara ili nečeg sumjivog najbolje je poslati mail supportu. slanje poštom je uvijek dodatna zezancija.

nisam probao galaxy tab a8 ali koliko vidim dosta je lošiji po specifikacijama. po mom mišljenju velika prednost mu je One UI sučelje koje daje dosta opcija za podešavanje. bloatware uvijek možeš debloatati, dok kod stock androida si ograničen opcijama dok god se ne odlučiš na instalaciju nekakvog custom ROM-a.

14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav ekipa!

 

Može preporuka tableta koji bi primarno služio kao media player, uglavnom audio datoteka. Bitno mi je da ima proširivu memoriju i da je polovni oko 100-150€, hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
spoonman039 kaže...

čitajući ovdje sam se odlučio za CHUWI HiPad Max jer uz kupon izađe 210 eura, a dobije se preklopna futrola.

inače nisam fan Lenova, barem laptopa - zbog loših iskustava s driverima.

kad uzmem u obzir da na Ali-ju često dvosmisleno napišu specifikacije, pa ne znam više je li snapdragon 680 ili 662, nije bilo dileme.

 

pa evo malo dojmova. hardver je solidan. kamere su loše, ali to je očekivano.

jedan bitan detalj je da kad futrolu preklopite iza često se zaključa ekran. to se izbjegne preklapanjem poklopca na pola. nije u pitanju senzor na svjetlo ili proximity, već na neki materijal - možda magnet?

u developer postavkama postoji opcija za isključenje svih senzora, ali ona gasi i kameru, mikrofon, prilagodljivu svjetlinu na ekranu, sve.. ako imate neki prijedlog kako ugasiti ili kalibrirati konkretan senzor - slušam. nisam neki znalac za tablete, ali ovo sam često viđao.

 

što se tiče softvera - na chuwi-ju dobijete čisti android s vrlo malo opcija u postavkama. mene npr. nervira kad je tipka za natrag na lijevoj strani.

naravno riješio sam to s aplikacijom, ali onda više navigacijska traka nije transparenta, pa izgleda "jeftino". launcher je isto bez ikakvih postavki, ali to se barem riješi lako.

 Jel ima HR menu?

Kupio bih ga tati, a engleski menu ne bi bio najbolja opcija. Takoder koliko si cekao dostavu?

Who cares anyway.
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
res03pem kaže...
spoonman039 kaže...

čitajući ovdje sam se odlučio za CHUWI HiPad Max jer uz kupon izađe 210 eura, a dobije se preklopna futrola.

inače nisam fan Lenova, barem laptopa - zbog loših iskustava s driverima.

kad uzmem u obzir da na Ali-ju često dvosmisleno napišu specifikacije, pa ne znam više je li snapdragon 680 ili 662, nije bilo dileme.

 

pa evo malo dojmova. hardver je solidan. kamere su loše, ali to je očekivano.

jedan bitan detalj je da kad futrolu preklopite iza često se zaključa ekran. to se izbjegne preklapanjem poklopca na pola. nije u pitanju senzor na svjetlo ili proximity, već na neki materijal - možda magnet?

u developer postavkama postoji opcija za isključenje svih senzora, ali ona gasi i kameru, mikrofon, prilagodljivu svjetlinu na ekranu, sve.. ako imate neki prijedlog kako ugasiti ili kalibrirati konkretan senzor - slušam. nisam neki znalac za tablete, ali ovo sam često viđao.

 

što se tiče softvera - na chuwi-ju dobijete čisti android s vrlo malo opcija u postavkama. mene npr. nervira kad je tipka za natrag na lijevoj strani.

naravno riješio sam to s aplikacijom, ali onda više navigacijska traka nije transparenta, pa izgleda "jeftino". launcher je isto bez ikakvih postavki, ali to se barem riješi lako.

 Jel ima HR menu?

Kupio bih ga tati, a engleski menu ne bi bio najbolja opcija. Takoder koliko si cekao dostavu?

ima sve jezike kao inače na globalnim stock androidima, uključujući i hrvatski. od tipkovnica je predinstaliran gboard, pa ni tu nemaš problema.


iako sam naručio iz EU skladišta, nisu imali na stanju, pa su morali poslati iz Kine. taj paket je došao kroz nekih 2 tjedna od narudžbe, a futrola je došla ranije iz Španjolske. čim je stigla futrola poslao sam im mail da provjerim gdje je tablet, pošto mi uopće nisu poslali tracking number, iako su ga oba paketa imala. na kraju poslali su i tracking number i pokrili sve troškove carine, tako da je prošlo super.

14 godina
online
Koji tablet da uzmem?

Malo da se osvrnem na Lenovo Xiaoxin Pad tablete, konkretno Xiaoxin Pad 2022/Lenovo M10 Plus 3rd Gen (TB128FU).

Uzeo sam još jedan čisto radi testa, a i nek se nađe.

 

Došao je s globalnim ROM-om (220518) što znači da je bootloader otključan te se izgubio Widevine L1, sada je L3.

Postoje raznorazni tutorijali kako vratiti stock ROM (ZUI) i prošao sam to, zaključao bootloader i widevine L1 se vratio, radi OTA update i sve ostalo.

Mana je što su jedini jezici kineski i engleski, ZUI launcher također ima tražilicu na kineskom i ostalo je još nekih stvari koje nisu na engleskom. Rješenje je Microsoft Launcher. Većina bloatwarea (kineskih predinstaliranih aplikacija) se može izbrisati (najbolje prije instalacije Google servisa). Za ostalo potrebno ipak malo više truda - ADB.

 

Inače, ZUI je dosta brz i sve štima, Google servisi se instaliraju u par koraka bez računala.

 

Vrag mi nije dao mira pa sam se pitao kako vratiti globalni ROM i prije toga otključati bootloader jer mi ZUI nije sjeo nešto najbolje (a i znatiželja ubija čovjeka pa eto). Zeznuo sam stvar jer nisam na vrijeme backupirao neke fileove (fulao tutorijal i neke korake).

Uglavnom, uz malo više muke uspijevam otključati bootloader. Flasham zadnji ROM, neće jer su uveli region lock/country check zaštitu, stariji (2 od 7) prolaze bez problema. Još malo mučenja i uspio sam pomoću ruskog tutorijala ubaciti TWRP i dosta komandi kasnije, vratio najnoviji globalni ROM (230330), OTA ne znam jel radi, najvjerojatnije ne. Promijenio regiju na HR i sada je kao i kada sam ga kupio samo s novijom verzijom softvera i čini se da radi puno fluidnije, doduše s widevine L3, ali imam drugi tablet pa mi nije toliko bitno.

 

Ukratko, ukoliko kupujete taj tablet obratite pažnju koji ROM dolazi, ako vam je bitan Widevine L1 onda tražite od sellera da ostavi ZUI i da ne instalira global ROM, inače ćete se malo više namučit, pogotovo ako niste u tome.

AKo nekog zanima više detalja, slobodno pitajte pa vas uputim gdje šta i kako. Puno toga sam preskočio u ovom postu da ne duljim previše.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2023 9:26 (Trawis).
Moj PC  
5 0 hvala 5
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

postovanje,

 

trebala bi mi mala pomoc od nekog tko se vjerovatno bolje konta da izaberem izmedu dva modela,svaki ima svoje prednosti,pa se jos dvoumim,a ne bi volio pogrijesiti,jer ne namjeravam kupovat sto puta nego sad i to je to...dvojba je izmedu LENOVO TAB P12 PRO i ONEPLUS TAB...volio bi da netko tko se uistinu dobro kuzi meni kaze koji ce meni vise odgovarat,iako nijedan nije los,naravno...

 

1.LENOVO TAB P12 PRO dolazi s 8gb ram i 256gb storage(sto se moze nadograditi),solidnim ekranom 1600+2560 rez i 120hz i 240ppi  po recenzijama "jacim" procesorom i ,takoder ima dodatak za staviti mob karticu i dodatak za jel 4g i 5g i sta vec i vecim ekranom od 12.6 incha valjda...ali je starija verzija s androidom 11 i izasa je 2021...

 

2.ONEPLUS PAD je relativno nov,izasa nedavno,dolazi s 8gb rama i 128gb storage(nema nadogradnje),manji ekran od 11.6 incha s rez 2000 x 2800 za koji kazu da je strasno dobar(sto mene najvise privlaci) i ima 289ppi i 144hz,ali "slabiji" procesor valjda,nema dodatak za mob nit 4g il 5g konekcije...nova verzija android 13 i to...

 

sto se cijene tice ONEPLUS je jeftiniji cca 80e,i iskreno sam gledao uzeti LENOVO taj i gotovo,ali naletio sam na recenzije neke gdje hvale ekran i usporeduju i kazu da je cak bolji od IPADA koji je dosta skuplji,tako nekako...e sad,stvar je sta ONEPLUS ima IPS LCD ekran s 1BILION boja,a LENOVO AMOLED sa 16milijuna boja...iskreno se tu motao i jos LENOVO PAD PRO jer ima OLED ekran...on je mislim jos malo jeftiniji ili tu negdje kao ONEPLUS...

 

sto se zahtjeva tice,99% se nece igrat sad neke igrice tipa call of duty ili slicno,mozda kakva manje zahtjevna tipa tetris ili slicna mozgalica,il kakva strategija,iako nisam siguran...

sigurno se nece odradivati neki zahtjevni zadatci tipa programiranje u CAD ili slicno..

prvenstveno bi sluzio za gledanje filmova kad sam negdje na putu,pa me nema mjesec ili vise...

 

neke recenzije i usporedbe stavljaju LENOVO  na 1 mjesto sa scorom 89/100,a daju ONEPLUS 76/100,pa me to dosta buni...cak ga stavljaju na 4 mjesto iza LENOVO PRO PAD i YOGA 13...

 

yoga 13 je glomazan i nema zastite bas za njega,jer ima dole taj zvucnik,pa m,i nije bas prvi izbor,dakle ne bi ga uzeo,mislim da od ova dva(mozda 3 s L. pad pro 2022) je konacni izbor sveden...

 

dodatno ONEPLUS ima supercarger s 67w(napuni za 80min),ali ni P12 pro S 45W nije daleko iza,pa to nije najbitnija komponenta...

 

primarno je ekran,sta je valjda prednost ONEPLUS,dok LENOVO ima veci ekran,iako kazu da ONEPLUS moze i na sunce bez problema(na plazi recimo),dok Lenovo mozda ipak ne,a ima 600nita,a ONEPLUS ima 500nita...memorija manje vise,128gb je donekle okay,iako LENOVO ima duplo vise i moze se nadogradit,i jos ima da stavis mob karticu,sta nekad mozda moze bit od neke koristi...

 

procesor me takoder buni,jer LENOVO ima navodno jaci,a stariji je dvije godine(ONEPLUS cilja na srednji razred kupaca valjda,pa su stavili "losiji"),pa niosam siguran koliko je bitno to,i takoder ta neka "grafa" unutra,valjda lenovo ima bolju...koliko je to neka prednost ili nedostatak?

 

vrlo zahvalan svakome tko se razumije bolje i odvoji vremena za odgovor...moze i neko glasanje da vidimo kakav ce biti konacan rezultat...

1 lenovo p12 pro
1 oneplus tab
0 lenovo pro pad 20222
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ja sam uzeo roditeljima tablet Redmi Pad Graphite Gray 3Gb ram i 64Gb rom za nekih 200e činilo mi se najbolje u tom cjenovnom rangu...

Onako dojmovi na prvu dosta je bagovit nije fluidan mada mu ekran velik i slika dobra..kartice se gase čudno i nekako je taj MIUI dosta nepregledan..

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
johnyaces777 kaže...

postovanje,

 

trebala bi mi mala pomoc od nekog tko se vjerovatno bolje konta da izaberem izmedu dva modela,svaki ima svoje prednosti,pa se jos dvoumim,a ne bi volio pogrijesiti,jer ne namjeravam kupovat sto puta nego sad i to je to...dvojba je izmedu LENOVO TAB P12 PRO i ONEPLUS TAB...volio bi da netko tko se uistinu dobro kuzi meni kaze koji ce meni vise odgovarat,iako nijedan nije los,naravno...

 

1.LENOVO TAB P12 PRO dolazi s 8gb ram i 256gb storage(sto se moze nadograditi),solidnim ekranom 1600+2560 rez i 120hz i 240ppi  po recenzijama "jacim" procesorom i ,takoder ima dodatak za staviti mob karticu i dodatak za jel 4g i 5g i sta vec i vecim ekranom od 12.6 incha valjda...ali je starija verzija s androidom 11 i izasa je 2021...

 

2.ONEPLUS PAD je relativno nov,izasa nedavno,dolazi s 8gb rama i 128gb storage(nema nadogradnje),manji ekran od 11.6 incha s rez 2000 x 2800 za koji kazu da je strasno dobar(sto mene najvise privlaci) i ima 289ppi i 144hz,ali "slabiji" procesor valjda,nema dodatak za mob nit 4g il 5g konekcije...nova verzija android 13 i to...

 

sto se cijene tice ONEPLUS je jeftiniji cca 80e,i iskreno sam gledao uzeti LENOVO taj i gotovo,ali naletio sam na recenzije neke gdje hvale ekran i usporeduju i kazu da je cak bolji od IPADA koji je dosta skuplji,tako nekako...e sad,stvar je sta ONEPLUS ima IPS LCD ekran s 1BILION boja,a LENOVO AMOLED sa 16milijuna boja...iskreno se tu motao i jos LENOVO PAD PRO jer ima OLED ekran...on je mislim jos malo jeftiniji ili tu negdje kao ONEPLUS...

 

sto se zahtjeva tice,99% se nece igrat sad neke igrice tipa call of duty ili slicno,mozda kakva manje zahtjevna tipa tetris ili slicna mozgalica,il kakva strategija,iako nisam siguran...

sigurno se nece odradivati neki zahtjevni zadatci tipa programiranje u CAD ili slicno..

prvenstveno bi sluzio za gledanje filmova kad sam negdje na putu,pa me nema mjesec ili vise...

 

neke recenzije i usporedbe stavljaju LENOVO  na 1 mjesto sa scorom 89/100,a daju ONEPLUS 76/100,pa me to dosta buni...cak ga stavljaju na 4 mjesto iza LENOVO PRO PAD i YOGA 13...

 

yoga 13 je glomazan i nema zastite bas za njega,jer ima dole taj zvucnik,pa m,i nije bas prvi izbor,dakle ne bi ga uzeo,mislim da od ova dva(mozda 3 s L. pad pro 2022) je konacni izbor sveden...

 

dodatno ONEPLUS ima supercarger s 67w(napuni za 80min),ali ni P12 pro S 45W nije daleko iza,pa to nije najbitnija komponenta...

 

primarno je ekran,sta je valjda prednost ONEPLUS,dok LENOVO ima veci ekran,iako kazu da ONEPLUS moze i na sunce bez problema(na plazi recimo),dok Lenovo mozda ipak ne,a ima 600nita,a ONEPLUS ima 500nita...memorija manje vise,128gb je donekle okay,iako LENOVO ima duplo vise i moze se nadogradit,i jos ima da stavis mob karticu,sta nekad mozda moze bit od neke koristi...

 

procesor me takoder buni,jer LENOVO ima navodno jaci,a stariji je dvije godine(ONEPLUS cilja na srednji razred kupaca valjda,pa su stavili "losiji"),pa niosam siguran koliko je bitno to,i takoder ta neka "grafa" unutra,valjda lenovo ima bolju...koliko je to neka prednost ili nedostatak?

 

vrlo zahvalan svakome tko se razumije bolje i odvoji vremena za odgovor...moze i neko glasanje da vidimo kakav ce biti konacan rezultat...

 

 

Imam dvije godine  Xiao Xin pad pro 2021 ( Lenovo tab P11 pro ) tako se zove u EU  nabavljen iz Kine posjeduje Oled panel , 4 zvučnika , SD 730G , 6/128 gb , sporo punjenje 20 W  ???? , to i nije toliko loše ali me kod Lenova smeta što im je upgrade i update očajan ne znam kako to nazvati  tablet je došao sa Android 10 i tek nakon godinu dana oni ažuriraju na A 11 a fakat ništa bolje sa tim e koliko im je softverska  podrška očaj evo samo jedna napomena unutar njihova sučelja ne postoji njihova aplikacija za optimizaciju tableta dakle ništa i evo u 2+ godine nije bilo nikakve nadogradnje , pročitam na stranim forumima da je Lenovo po tom pitanju očaj , tako da ti preporuku za Lenovo tab ne mogu dati a ti sam odluči . Usput imam zadnju godinu Samsung tab S8+ koji je za Lenovo Mercedes 😉

14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Na mobis.hr trenutno akcija, 45% na Tab S8 ultra što ispadne oko 850 ojra. Ako netko kupuje high end tablet, ovo je odlican deal.

Guns dont kill people... lasers do
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
unchosen one kaže...

Na mobis.hr trenutno akcija, 45% na Tab S8 ultra što ispadne oko 850 ojra. Ako netko kupuje high end tablet, ovo je odlican deal.

 

Preporuka svakako imam Samsung tab S8+ skoro godinu dana platio sam ga 6500,00 ima samo manji zaslon ostalo sve isto kao i Ultra redovite nadogradnje plus 4 nadogradnje Androida za sada sve super vrhunski tablet sa Amoled zaslonom a tek 4 zvučnika to je milina slušati muziku , brz i možda jedina zamjerka je trajanje baterije . Preporuka .👍

7 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Preporuke za tablet za starog, budžet max 200-250 EUR? Sad koristi Nexus 7 star jedno 8 godina, baš je usporio. Što nabaviti da se čovjek ne šokira previše haha

 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
AlexTm kaže...

Preporuke za tablet za starog, budžet max 200-250 EUR? Sad koristi Nexus 7 star jedno 8 godina, baš je usporio. Što nabaviti da se čovjek ne šokira previše haha

 Redmi Pad

 

https://www.instar-informatika.hr/tablet-xiaomi-redmi-pad-1061-1200x2000px-90hz-4gb-ram-128gb-memo/152982/product/ (255 EUR)

 

 

https://laptopi.hr/proizvod/tablet-xiaomi-redmi-pad-106-srebrna-64-gb-3-gb-ram-857-g/ (235 EUR)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.7.2023 21:18 (Spellcaster).
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
AlexTm kaže...

Preporuke za tablet za starog, budžet max 200-250 EUR? Sad koristi Nexus 7 star jedno 8 godina, baš je usporio. Što nabaviti da se čovjek ne šokira previše haha

https://store.chuwi.com/products/hipad-max

meni se pokazao odličan za te novce. iznad na temi (ista stranica) sam napisao detaljniji osvrt.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2023 2:49 (spoonman039).
13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

https://www.instar-informatika.hr/tablet-samsung-galaxy-tab-a8-sm-x200nzaeeue-105-1920x1200px-4gb-r/112380/product/

Jel ovo valja? Koristio bi se pretežno za gledanje youtuba,nešto za školu. Ako ima neki bolji a da je do 300 eura može preporuka. Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?
Trawis kaže...

Malo da se osvrnem na Lenovo Xiaoxin Pad tablete, konkretno Xiaoxin Pad 2022/Lenovo M10 Plus 3rd Gen (TB128FU).

...

FULL POST

Nastavak, Android 13 global ROM.

 

Dobio obavijest o OTA nadogradnji iako znam da neće proć, probavam ga instalirat i naravno poruka o region locku. Vratim opet na A12 i pričekao dan-dva dok netko od ekipe s ruskog foruma nije patchirao boot.img i ostale stvari.

Uspio instalirati Android 13 i tablet šteka, ali baš užasno, dodali su window blur efekt kad se spuste obavijesti ili otvori menu. Naletim na neki info da se to može isključiti u developer options i smanjiti animacije na 0.5x (mogu se čak i isključiti). Tako sam i napravio i otad, tablet leti, znači puno brži nego na androidu 12 i sve je fluidnije i stabilnije.

Pa eto, ako se netko voli igrati samo naprijed. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.7.2023 18:25 (Trawis).
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Bok,

 

Gledao sam ovaj Xiaoxin Pad 2022 Tab:

 

https://a.aliexpress.com/_mOIicge

 

Nez jel ima što pametnije u tom rangu?

 

I da, gledajući Xiaoxin, naišao na ovaj Xiaomi Pad 5 Pro...

 

https://a.aliexpress.com/_mN2hDg6

 

Nez jel mi što promiče, jel to nešto refurbano ili? :

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Chriss kaže...

 

 

I da, gledajući Xiaoxin, naišao na ovaj Xiaomi Pad 5 Pro...

 

https://a.aliexpress.com/_mN2hDg6

 

Nez jel mi što promiče, jel to nešto refurbano ili? :

 

 

Ništa, osim što to nije Xiaomi Pad 5 Pro...

 

Kineska kopija...i to loša.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Ekipa koja je bolje upoznata sa tabletima, jel posto neki bolji deal od ovoga;

https://www.geekbuying.com/item/N-one-NPad-Plus-MTK8183-Octa-Core-6GB-128GB-Tablet-518375.html?pmrm=ems-item-similar-emspd

Nebi išao na skuplje, jer mi prvenstveno treba za čitanje i video (youtube, tečajevi ...)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Sutra mi dolazi Xiaomi pad 6 sa tipkovnicom.

2800kn me ispalo.

Ima li ga tko sa teme.  Po onome što sam sve vidio po YT, izvrsno pogođen uređaj.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 20:28 (Mičić).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Naletio sam na aliju na ovaj "Xiaomi Pad 6 Pro" tablet koji ima više memorije i skoro duplo je jeftiniji od ovog. U čemu je razlika? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Jimmy kaže...

Naletio sam na aliju na ovaj "Xiaomi Pad 6 Pro" tablet koji ima više memorije i skoro duplo je jeftiniji od ovog. U čemu je razlika? 

 Ovo je model 2024 godina Mislim da je dovoljno za zvono za uzbunu.

16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Više (pouzdanih) dućana ima taj model po toj cijeni. Zato me i zanima 
Ne pratim tablete pa ne znam razliku. Stražnja strana nije ista, kamera i taj dio. I na ovim slikama je stražnja strana drugačija.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice