Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.907.278
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Koki007 kaže...

A koliko se placa carina i dostava?

Ima kakvih drugih trosaka osim tih 249$?

 Da nadovezem pitanje: Kakvo je sad stanje sa Hakom-om i uvozom uredjaja koje imaju wifi?

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Koji tablet da uzmem?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Da ne otvaram novu temu samo cu se nadovezat na ovu temu....

 

Kupujem tablet... max 1500kn ... trebam savjet pri odabiru jer nisam previše upoznat u tom dijelu digitalija {#} znam da ne mogu za te novce dobit ništa spektakularno!

 

Koliko je dobro npr. uzeti ovakav tablet i da li je isplativo za te novce... ili mozda neki drugi...

http://www.links.hr/?naziv=tablet-racunalo-prestigio-multipad-pmp5080cpro-8-multitouch-8gb-flash-sd-sdhc-mhdmi-g-senzor-kamera-android-4-0&option=artikl&id_kategorija=010122&id_artikl=010.122.004

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

I ja sam tako razmišljao kao i Zvjerkan pa sam prije 10 dana kupio Lenovo Ideapad K1 za poslovne potrebe (mail, pregled pdf-a, office dokumenata i nekih manjih Autocad nacrta). Kupio sam glanc novi u Mikronisu sa 16GB interne memorije. Tablet u načelu nije loš i lijepo radi za sve gore navedeno što mi treba ali od prvog dana na njemu ne radi Android market. Čim pokrenem neku instalaciju jednostavno se sruši. Pokušao sam i sa Android webstorea sa neta međutim ista priča. Na tabletu je bio instaliran nekakav Lenovo app store i iz njega sam uspio instalirat par aplikacija da bi ga Lenovo 21.09. ugasio i sve korisnike uputio na Android market koji meni ne radi. Iz svega proizlazi da imam tablet na koji se ne može ništa instalirati što bi reklo "KATASTROFA". Zvao sam MIkronis pa su mi rekli da probam napraviti Factory reset pa da "možda" pomogne !? Sjajna ideja, sve resetiram, izbrišem i ovo malo programa šta imam a onda možda opet bude sve isto. Također sam se kao i mnogi gore dvoumio između iPADA 2 i ovog K1 i odabrao sam K1 upravo zbog Androida, zbog njegove otvorenosti, bla bla bla a imam i HTC telefon sa Androidom (koji radi inače izvrsno) pa sam se zajebo. Najrađe bi ga uzeo i opalio se sa njim po glavi i onda išao u dućan po iPAD 2 na Dinners na rate jer je cash otišao za ovo sranje.......

 

Dobro razmisli šta ćeš kupiti ali K1 nemoj ni u ludili !!!!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2012 20:27 (Largo).
16 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pa nije to zbog uredaja, vec zbog softvera, a bug u softveru moze biti bilo kakav.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pa nisam ni rekao da je uređaj sam po sebi loš, dapače napisao sam i ponavljam da je rad na njemu ugodan, tablet radi dosta brzo, lijepo izgleda i za ono za što sam ga kupio je izvrstan, ali što to sve skupa vrijedi kad na Android tabletu, koji baš i nije među najjeftinijima, ne radi Android Market sa kojeg se skidaju programi da bi uređaj uopće dobio neku konkretnu funkciju osim surfanja ?!?
Zbog toga ga ja osobno ne bi ponovno kupio, uzeo bi ili Acer
Iconiu sa Androidom ili bi napravio zaokret pa probao iPAD...
16 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Sve kuzim da, a jesi potrazio na Googleu nesto u vezi problema? Trebao bi imati Google Play, vise se ne zove Market.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Ako ti ni nakon tvornickog reseta Google play ne radi, pogledaj tko je uvoznik (mora pisati na deklaraciji), nadi na netu njihov telefonski broj po mogucnosti direktno od servisa i pitas ih na koju adresu i kojom kurirskom sluzbom da im posaljes reklamaciju. Zapakiras paket, po mogucnosti u orginalnoj ambalazi sa orginalnim sadrzajem, obavezno stavis unutra kopiju maloprodajnog racuna i opis kvara te im posalji na njihov trosak.

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.9.2012 0:00 (Koki007).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Imam i Google Play instaliran međutim ne radi ni on, ista stvar kao i Market, odnosno još i gora. Market se sruši nakon pokušaja neke instalacije a Play odmah po pokretanju. Probao sam i na web stranicu od Play storea ali od tamo mi također instalacija ne radi dok mi je za mob sve ok.   UŽAS !!

16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Koki007 kaže...

Ako ti ni nakon tvornickog reseta Google play ne radi, pogledaj tko je uvoznik (mora pisati na deklaraciji), nadi na netu njihov telefonski broj po mogucnosti direktno od servisa i pitas ih na koju adresu i kojom kurirskom sluzbom da im posaljes reklamaciju. Zapakiras paket, po mogucnosti u orginalnoj ambalazi sa orginalnim sadrzajem, obavezno stavis unutra kopiju maloprodajnog racuna i opis kvara te im posalji na njihov trosak.

Točno to su mi rekli iz ovlaštenog Lenovovog servisa u Zg. Neću ga slat nego kad budem poslom išao u metropolu, dan ranije ću probat taj reset pa ću im ga usput odnest. Da li je moguće kod nas kupovati aplikacije iz Marketa ili se mogu instalirati samo besplatne ?

12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav dečki. Planiram kupiti tablet pa se dvoumim izmedu iPada i nekog drugog tableta. Potrebe su mi raznolike, surfanje, pisanje dokumenta, tu i tamo koja igra, u biti neko normalno koristenje. Danas sam gledao malo iPad 2 i 3, al nazalost nisam imao priliku vidjeti nesto drugo pa me zanimaju vasa misljenja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Da se nadovežem an kolegu iznad, imam poslovni HTC Sensation i privatno mi je izašla pretplata a i iz Buga sam imao onaj kupon te sam uzeo Samsung Galaxy S3 i sad razmišaljm da ga zamjenim za iPad 3 ili čak bolje za jedan od Android tableta, možda Samsung ili Sony, al me zanima ima u ponudi sa i bez 3g, a jel ima kakav dodatak za 3g ako uzmem model samo sa wifi-jem??? I koji po vašem mišljenju uzeti? Ili čekat tablete sa Win8?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Mozete li mi preporuciti tablet do 1000 kn? Uzimam vise komada za firmu.

Znam da nije neka lova i da se za taj novac ne moze uzeti nesto bas dobro, ali trazim nesto do te cijene a da bude sto bolje...

 

Recimo u Linksu su modeli Prestigia:

 

1. Model 1 

 

2. Model 2

 

3. Model 3

 

Da morate birati, koji bi od ta tri? Ili ako imate neki drugi na pameti, slobodno recite...

 

Hvala!

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

3370B ili 5080CPRO

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Imam isto pitanje,koji tablet uzet do 2500kn ???

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Da se poštedim otvaranja nove teme, malo ću vas zasmetati :)

 

Dakle, krajem godine bih uzeo tablet.

Koristio bih ga za surfanje, YouTube, chat, mailanje, stremanje (HDMI jo poželjan) itd...

Nexus 7 mi se čini kao jedna od najboljih kupnja. (treba vidjeti 10ku)

Galaxy Note je odličan, ali ipak previše kunića, isto vrijedi i za Transformera.

iPad trojka (pardon, "New iPad) mi se nakon izlaska iPad četvorke (pardon "New new iPada) također ćini kao jedna od boljih kupnja, prvenstveno zbog odličnog ekrana.

 

Kako cijene sada stoje, najpametniji izbor je Nexus 7, ali ću staviti i iPad u anketu jer bi cijena trebala pasti.

Ma neka budu i Samsung i Asus u anketi :D

 

 

17 Nexus 7
7 iPad 3
1 Galaxy Note
4 Transformer (Prime)
Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Nexus7 nema hdmi, a i ekran mu je puno manji od ovih ostalih.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2012 21:56 (SupremeCommander).
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
SupremeCommander kaže...
Nexus7 nema hdmi, a i ekran mu je puno manji od ovih ostalih.

Od Nexusa sam odustao, kao i od Galaxy Note-a.

U igri su još iPad 3 (ako će cijena pasti nakon dolaska četvorke) i Asus Transformer, i možda Nexus 10, čiju cijenu prvo trebam čuti.

 

Najradije bih uzeo iPad trojku.

Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
speedy56 kaže...
SupremeCommander kaže...
Nexus7 nema hdmi, a i ekran mu je puno manji od ovih ostalih.

Od Nexusa sam odustao, kao i od Galaxy Note-a.

U igri su još iPad 3 (ako će cijena pasti nakon dolaska četvorke) i Asus Transformer, i možda Nexus 10, čiju cijenu prvo trebam čuti.

 

Najradije bih uzeo iPad trojku.

Ja sam imao slicnu nedoumicu i uzeo iPad 3 i nisam pozalio.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ViH4X0R_Bug kaže...

Ja sam imao slicnu nedoumicu i uzeo iPad 3 i nisam pozalio.

Kažem, i ja bih isto anjradije iPad 3, ali me muće neke stvari:

  1. Možda će biti (malo) (pre)skup
  2. Još moram po netu "analizirati" iOS (recimo, instaliranje aplikacija za koje treba dati €$ đabe, i još neke stvarčiće koje u Androidu znam žmirečki)

 

Vidio sam i Galaxy Tab 2, ali mislim da je te pare pametnije uložiti u Asusa (ako nebih išao na iPad ili Nexus 10).

Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
SupremeCommander kaže...
Koki007 kaže...

A koliko se placa carina i dostava?

Ima kakvih drugih trosaka osim tih 249$?

 Da nadovezem pitanje: Kakvo je sad stanje sa Hakom-om i uvozom uredjaja koje imaju wifi?

isto pitanje, imalo kakvih novosti uvezi HAKOMa?

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ne trebaju više nikakve dozvole za takve uređaje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
bradonja_85 kaže...

Ne trebaju više nikakve dozvole za takve uređaje.

Što ako nemogu potvrditi vjerodostojnost proizvoda? Što se događa u slučaju da je proizvođać poslao neki škart a prodao mi ga pod "Samsung", kolega je rekao da su mu na granici proizvod zapljenili jer je bio lažne marke...

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

To je druga stvar. Ako je prozivod fake, i ako to skuže na carini plaćaš njegovo uništenje.

To nema veze s HAKOM-om.

12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Šta niko nezna??????

 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Ajde dajte!!!!!!

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Nitko ti ne moze potvrdit jer su to noname marke i mozes dobit super stvar a isto tako i zadnju glupost. Sad se dosta produljuje u t-comu adsl  pa bolje dogovori se nekim  da uzmes onaj alcatel i siguran si u garanciju bar

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Najvjerojatnije nitko ne odgovara, jer nitko nema iskustva sa tim kinezima.

Ja bih išao na 3., ali kako će se ovaj pokazati u stvarnom životu ćeš morati sam iskusiti.

 

Možda da razmišliš i ipak kod nas uzmeš neki Point of view ili Prestigio tablet (700-900 kn),

jer će te toliko izaći i ovi kinezi dok platiš carinjenje i PDV.

Možda neki polovni (veći/kvalitetniji) nađeš po oglasnicima/njuškalu.

Osim toga ako tablet kupiš kod nas imaš barem garanciju/servis pri ruci,

jer kad se kinez pokvari možeš ga samo baciti ili koristiti kao špatulu. {#}

 

 

EDIT: ezacro pravo zbori, ovo sa T-Com-ovim Alcatel T10 je isto jedna dobra opcija,

ako nađeš nekoga komu isti ne treba i želi ga povoljno prodati.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2012 12:40 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

A šta ako uzmem ovo iz t-com-a moram potpiat ugovor na 24 i uzet tarifu internet+tv+telefon?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice