Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.907.363
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Ma ima tu jos toga iritantnoga, ali ne da mi se sve pisat.
Svacam ja da to nije PC i da ne mogu sve sta na PCu mogu, ali cini mi se da sam vece mogucnosti ima na prastaroj Nokii N95 nego na ovom s*anju.
Kreiranje foldera, sortiranje, preimenovanje, djeljenje bluetoothom i wirelesoom... pa to su najosnovnije stvari koje i jeftini mobiteli danas imaju, nije mi jasno zasto ih preskupi uredjaj nema.

Ima li netko sa android tabletom da mi pojasni kako se slicne stvari tamo obavljaju i ima li na androidima slicnih problema??
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Mateo, nemoj davat ipad-a, trebaće ti kad budeš išo na wc :)

 

Enivej, dulje vremena gledam HP Slate 2 - Win7 na tabletu.

 

Pogledaj si specifikacije, još bolje - probaj ga negdje.

 

 

Ili opet, pričekat Win8 tablete...

 

 

Evo vidjeh i Samsung Slate 7 - strpali su i5 unutra čak.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 8:43 (lomba100).
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Da, evo bas sidim na zahodu i pisem...
Steta sta nisam ovaj slate vidia prije, mozda bi ga i kupia ovde u americi, jeftinije je tu nego kod nas.
Ja sam mislia da je HP odusta od tableta kad im je propa webOS, ali cini se da ipak nisu.
Slate mi se cini dobar, ima windowse i sd card reader, ali me brine ovo trajanje baterije i cini mi se da je ekran dosta manji od iPada...
Treba se to probat, nije dobro napamet uzimat, ka sta sam kupia iPad.
Di ga ima kod nas za probat? Ovi nasi klosari obicno ne daju ni izvadit ga iz kutije...
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Kakva je situacija sa aplikacijama za ove tablete sa windowsima? Ima li ih bar upola ka na appStoreu?
Mozda je glupo pitanje, ali pretpostavljam da se ne moze instalirat "obicne" programe na njega, iste ka na PCu?
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?
Definitivno iPad 2 ja sam uzeo za smješne pare i otkad ga imam smartphone i kompjuter ne koristim definitivno jedna od boljih stvari što sam kupio.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Evo citam malo o slateu 2, ali cini mi se da ni ovo nije za mene. Ovo je nesto za poslovne ljude koji ne mogu bez windowsa, a ne za putnike i "toilet usere" ka sta sam ja.
Kazu i da ovaj windows 7 nije bas jednostavan za klikanje prstom, da su ikone premale, bla bla...
Nista, i to otpada...
Mozda najbolje pricekat tablet sa win8, pa vidit oce to valjat.
13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pošto mi treba da ubijem noćne sate što mislite na ovo? http://www.ekupi.hr/SAMSUNG-GALAXY-S-WIFI-50-crni-8GB-s-navigacijom-EU-197979.aspx

 

Mobitel mi je android,ali mali mi je ekran,a signala tamo ima koliko hoćeš,neprekidno

 

U3PM
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ja preporučujem ASUS Transformer Prime (TF201), ima Android 4 i radi odlično. Sa 4 jezgre najbrže šta sam isprobao na mobilnim uređajima.

12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Koji tablet da uzmem, najviše do 3 000 kn.

iPad ne želim, po mogućnosti da je Android i da se može barem nadograditi na ICS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Nisam siguran do kojeg iznosa bi išao pa mi predložite neke best buy uređaje dobavljive u Zagrebu,

možda u dva razreda do 1500k, 2000kn/2500kn.

Kakvi su Prestigio, Point of view i Joyplus uređaji?

 

Većinom bi služio za čitanje knjiga i povremeno surfanje.

Da ima ekran min. 8" - bolje veći, ICS i IPS matricu.

Što mislite o Prestigio PMP 5097C Pro ili PMP 5080C Pro?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

BUMP

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2012 9:03 (Matozan).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Matozan kaže...

Nisam siguran do kojeg iznosa bi išao pa mi predložite neke best buy uređaje dobavljive u Zagrebu,

možda u dva razreda do 1500k, 2000kn/2500kn.

Kakvi su Prestigio, Point of view i Joyplus uređaji?

 

Većinom bi služio za čitanje knjiga i povremeno surfanje.

Da ima ekran min. 8" - bolje veći, ICS i IPS matricu.

Što mislite o Prestigio PMP 5097C Pro ili PMP 5080C Pro?

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.17b25eb8c6d948c6977f8d3feb3ef14e.toshiba-at100-nvidia-tegra-250-1-0ghz-1gb-16gb-android-3-1-10-1-wxga-p-n-at100-100.aspx

Bears, Beets, Battlestar galactica!
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
DwightSchrute kaže...
Matozan kaže...

Nisam siguran do kojeg iznosa bi išao pa mi predložite neke best buy uređaje dobavljive u Zagrebu,

možda u dva razreda do 1500k, 2000kn/2500kn.

Kakvi su Prestigio, Point of view i Joyplus uređaji?

 

Većinom bi služio za čitanje knjiga i povremeno surfanje.

Da ima ekran min. 8" - bolje veći, ICS i IPS matricu.

Što mislite o Prestigio PMP 5097C Pro ili PMP 5080C Pro?

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.17b25eb8c6d948c6977f8d3feb3ef14e.toshiba-at100-nvidia-tegra-250-1-0ghz-1gb-16gb-android-3-1-10-1-wxga-p-n-at100-100.aspx

Nije loš, ali mnogo mi je dati 2700kn, radije bih neki od 1500 do 2000 kn.

Možda nešto kao Prestigio PMP 5097C Pro ili Point of view PROTAB2 IPS.

Koji je bolji od ova dva ili neki treći kojeg predložite?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?
Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Imam iskustva sa par PointOfView tableta. Najvise sa njihovim prvim Android tabletom sa (Arm11 600Mhz i 256MB) i sa njime sam jako zadovoljan. U pocetku mi je par puta zablokirao ali kad sam stavio zadnji update vise nikad. Nije cudljiv i sve android aplikacije mi oke rade, najvise gledam DivX/XviD video, pdf i doc dokumente, i powerpoint prezentacije.. te tu i tam surfam.

 

Takoder igrao sam se i sa prvim Playtabom kao i sa Playtab25. Na oboje su se sve aplikacije oke instalirale i oke radile, youtube i video sa flash diska su se izvodili glatko. Sa sva tri modela dolazi instalirana AndroidPit market aplikacija sa koje mozes bez ikakvog registriranja u par klika instalirati bilo koju free aplikaciju. Ovi novi sa Android 4.0 imaju i google play.

 

 

Al ak je mala razlika sa AT100 ja bi ti ipak preporucil njega, jer Toshiba ima 2 god. garancije a PoV 1g. Te AT100 ima dvojezgreni Cortex-A9 1GHz, a Playtab ima jednojezgreni Cortex-A8 1.2GHz ,s time da je A9 jezgra za 25% efikasnija od A8 jezgre. Te AT100 ima ULV GeForce graficku koja je koliko znam brza od Mali-400 koju ima Playtab. Takoder AT100 ima duplo vise flash memorije, 16GB naspram 8GB, te vecu rezoluciju i "jace" kamere. Jedino kaj AT100 ima stariji Android, 3.1 naspram 4.0, al ne znam dal ima kakvi update, mozda ima. A i AT100 je koliko sam vidio dobio dosta dobre recenzije.

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2012 23:52 (Koki007).
 
0 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Koji tablet da uzmem?

Uzmi si ili Nova7 ili nook color

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
YoursTruly kaže...

Uzmi si ili Nova7 ili nook color

Tražim nešto većeg (10"), a u rangu Prestigio PMP 5097C Pro ili Point of view PROTAB2 IPS (koji je od njih bolji?),

onaj (može i neki treći kojeg možete preporučiti) koji je najbolji u tom cjenovnom razredu oko 1500kn (max. 2000kn).

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
YoursTruly kaže...

Uzmi si ili Nova7 ili nook color

 

Kakvi su se ti pokazali, imas mozda osobna iskustva? Ima toga uopce u Hrv. za kupiti? Nisam ih bas primjetil.

 

 

Matozan kaže...
YoursTruly kaže...

Uzmi si ili Nova7 ili nook color

Tražim nešto većeg (10"), a u rangu Prestigio PMP 5097C Pro ili Point of view PROTAB2 IPS (koji je od njih bolji?),

onaj (može i neki treći kojeg možete preporučiti) koji je najbolji u tom cjenovnom razredu oko 1500kn (max. 2000kn).

 

Imas i nesto izmedu - 8", ako ti nije premalo. ENERGY TABLET i828 HD 8GB , cijena ti se krece oko 1650 Kn, ima RK2918 SoC (Cortex-A8 1GHz) koji ima odlicnu podrsku za video formate te Vivante GC800 GPU koji je dosta bolji od recimo Galaxy Tab-ovog SGX540.

Jedina zamjerka na njemu mi je sto nema fizicki back gumb kaj me jako iritira, i ne prepoznaje USB HUB pa recimo ne mozes istodobno imati u njega zastekani USB stick i tipkovnicu. Takoder ima i stariji OS Android 2.3 koji nema google play, ali tvornicki dolazi sa SAM marketom, a i moze se instalirati AndroidPIT market aplikacija koja je meni osobno puno draza. I primjetil sam da se kod nekih video datoteka u prvoj liniji videa pojavljuje neki "garbage" pixeli po cijeloj liniji, al ne znam da li je to do stock playera ili neceg drugog, moram probati neki drugi player.. kod svih ostalih aplikacija je slika perfektna. 

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 22:57 (Koki007).
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Matozan kaže...
DwightSchrute kaže...
Matozan kaže...

Nisam siguran do kojeg iznosa bi išao pa mi predložite neke best buy uređaje dobavljive u Zagrebu,

možda u dva razreda do 1500k, 2000kn/2500kn.

Kakvi su Prestigio, Point of view i Joyplus uređaji?

 

Većinom bi služio za čitanje knjiga i povremeno surfanje.

Da ima ekran min. 8" - bolje veći, ICS i IPS matricu.

Što mislite o Prestigio PMP 5097C Pro ili PMP 5080C Pro?

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.17b25eb8c6d948c6977f8d3feb3ef14e.toshiba-at100-nvidia-tegra-250-1-0ghz-1gb-16gb-android-3-1-10-1-wxga-p-n-at100-100.aspx

Nije loš, ali mnogo mi je dati 2700kn, radije bih neki od 1500 do 2000 kn.

Možda nešto kao Prestigio PMP 5097C Pro ili Point of view PROTAB2 IPS.

Koji je bolji od ova dva ili neki treći kojeg predložite?

Ajmo jedno glasanje i koji komentar zašto baš tog i tog preporučate, pa da vidim što ću uzeti:

20 Prestigio MultiPad 5097 9,7"
5 Point of View Protab 2 10"
0 Point of View Tegra 10.1
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2012 20:48 (Matozan).
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Može glasanje?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Moj glas ide za Prestigio, uspio sam ga vidjet uzivo ovih dana i isprobat kako radi, IPS ekran i Android 4.0 po toj cijeni, po meni best buy

15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Da li ima razlike vezano na brzinu, ako uzmem microSD karticu tj. koja je najniža Class 4, 6 ili 10 koju trebam koristiti/uzeti?

Mislim da ću uzeti ovaj POV Protab2, samo još druga polovica mora odlučiti, jer će ga ona najviše korisiti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Meni zapeo za oko ovaj Guglov Nexus 7 što dolazi skoro... po prvim reviewima, mogao bi pomesti konkurenciju u razredu ispod 2000 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Bok! Molio bih vas da mi kažete vaše mišljenje, isplati li se uzeti ovaj tablet za dosta smiješne novce ili ne:

 

7" MID Google Android 2.3 4GB Tablet PC UMPC EPAD 1Ghz 1.3MP Camera 3G WiFi E032

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Nemoj to uzimat.
Taj infotmic procesor ti zaparavo radi na samo 800Mhz
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Nexus 7 najjaci tablet, ja ga uzeo za 249$ (16GB), stize mi za mj. dana, imao ga u rukama, da je iPad manji, ovaj bi ga pomeo.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Gdje si ga imao priliku držati u vlastitim rukama?
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
robimarko kaže...
Gdje si ga imao priliku držati u vlastitim rukama?

Prijatelju je danas ujutro stigao, naručio preko Ebuyera.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Mislim da ću i ja jednog uzet za božić
robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Mitch kaže...
robimarko kaže...
Gdje si ga imao priliku držati u vlastitim rukama?

Prijatelju je danas ujutro stigao, naručio preko Ebuyera.

 

A koliko se placa carina i dostava?

Ima kakvih drugih trosaka osim tih 249$?

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 16:31 (Koki007).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice