Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.913.473
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

koji je najjeftiniji windows 8 tablet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

prednosti:

 

Yarvik - puno jača baterija

Concorde - podržava 3G stick, 8GB, 5 mpix kamera

 

Iako oboje navode otprilike isto vrijeme rada, malo mi je to sumnjivo s obzirom na razliku u mAh baterije (8000 vs 3750), tako da bi zbog toga uzeo Yarvika, a zbog 3G suporta Concorda

Iako i yarvik to podržava ali sa modanim androidom (gubiš garanciju)

 

PS Usporedba vrijedi pod uvjetom da Concorde ima Mali 400 grafiku kao Yarvik

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2012 21:24 (kishobran).
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Virty kaže...
Mitch kaže...
Virty kaže...

Da ne otvaram novu temu, može preporuka za 10" teblet do 3000kn.

Uvjet je da može stremat MKV sa PC-a bez laga, ofc {#}

Zasad sam bacio oko na Samsung Galaxy TAB 2 10.1 P5110 i Asus TF300T.

 

Imao i previse bloatwarea je na njemu pa je uzasno laggav.

 

Preporuka je Galaxy Note 10.1

Galaxy Note 10.1 je podosta skuplji (trgovine).

Nakon 100 pročitanih recenzija (pa i video usporedbi), vjerojatno ipak ide Samsung Galaxy Tab 2 P5110.

Za mene i više nego dobar tablet {#}

Još danas/sutra provjerim stanja ostalih tableta u tom rangu, te ide kupovina.

Moze streamat, preporucam da instaliras neki drugi launcher cim ga dobijes, npr. Go Launcher EX ili Apex.

 

Izgubit ces ovaj TW homescreen, ali ja sam imao toliko problema i bugova  s time da sam odustao.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Mitch kaže...
Virty kaže...
Mitch kaže...
Virty kaže...

Da ne otvaram novu temu, može preporuka za 10" teblet do 3000kn.

Uvjet je da može stremat MKV sa PC-a bez laga, ofc {#}

Zasad sam bacio oko na Samsung Galaxy TAB 2 10.1 P5110 i Asus TF300T.

 

Imao i previse bloatwarea je na njemu pa je uzasno laggav.

 

Preporuka je Galaxy Note 10.1

Galaxy Note 10.1 je podosta skuplji (trgovine).

Nakon 100 pročitanih recenzija (pa i video usporedbi), vjerojatno ipak ide Samsung Galaxy Tab 2 P5110.

Za mene i više nego dobar tablet {#}

Još danas/sutra provjerim stanja ostalih tableta u tom rangu, te ide kupovina.

Moze streamat, preporucam da instaliras neki drugi launcher cim ga dobijes, npr. Go Launcher EX ili Apex.

 

Izgubit ces ovaj TW homescreen, ali ja sam imao toliko problema i bugova  s time da sam odustao.

Hvala na infu, nekoć sam imao Go Launcher na mobitelu, dobar je.

15 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav,

Namjerav si kupiti tablet, ali ne bih žellio dati previše novaca, tj. do 1500 kn.

Mislio sam jedan od ova dva: MultiPad 7.0 PRO DUO i MultiPad 7.0 PRIME DUO.

U cijeni razlika im je 100 kn, odnosno prvi košta 1100, a drugi 1200 kn.

Zanima me postoji li koja razlika u performansama, i kakva, i moze li se za te novce kupiti nešto bolje?

Unaprijed hvala.

AMD---ATI
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Koliko vidim jedina razlika je da Pro Duo ima 0.1 GHz jači procesor, a Prime Duo ima duplo veću unutarnju memoriju ( naravno, oba tableta su nadogradiva sa Micro SD karticama ).

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Da, imaju i različite konektore i različite grafičke čipove( barem mi se tako čini). Ali i baterije su različite.

Nego, zna li tko mozda neku stranicu gdje postoje testovi tableta ili nešto da vidim koji je bolji?

AMD---ATI
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2012 15:24 (dejvis).
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

 Pro duo ima 8gb,prime 16.prime ima i pozadinu aluminij (ili imitacija ,nisam siguran) dok je pro duo plastika. Pro duo ima 1.6 dok prime ima 1.5 Ghz po jezgri,oba su dual core.

Pro duo ima quad core gpu I mini hdmi izlaz,dok prime nema hdmi I nisam siguran je li quad core gpu.

 

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
dejvis kaže...

Pozdrav,

Namjerav si kupiti tablet, ali ne bih žellio dati previše novaca, tj. do 1500 kn.

Mislio sam jedan od ova dva: MultiPad 7.0 PRO DUO i MultiPad 7.0 PRIME DUO.

U cijeni razlika im je 100 kn, odnosno prvi košta 1100, a drugi 1200 kn.

Zanima me postoji li koja razlika u performansama, i kakva, i moze li se za te novce kupiti nešto bolje?

Unaprijed hvala.

 

Uzmi ovo, jest da je rabljeno ali je 3 klase iznad tih low end tabova. Samo prvo provijeri u kakvom je stanju i ako nije razvaljen uzmi nexus. Vjeruj mi, neces se razocarat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2012 16:42 (gamer34).
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
GTR bs kaže...

Zanima me jeli se moze na taj tablet spojiti tipkovnica i mis ili stampac recimo ? 
Hvala unaprjed 

samo da javim kako sam upravo ovo isprobao na lc power tyon mira 2 uređaju i stvar radi perfektno :)..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
mar123 kaže...

koji je najjeftiniji windows 8 tablet?

 

 

i mene zanjima jer tražim a svi su po 350$ na vise. I tražim tablet koji nije onako izdućžen nego su mi stranice podjednake 250mm 200mm tak nekaj  i da je dual ili quad core do negdje 220 $ dolara moze kinesko bilo sta.  I da podrzava mis i tipkovnicu da mogu pisat, i po mogucnosti 3g??'

 

dsfskdkl
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

koji je 350 dolara? meni to pase, jer ja gledam svi po 5 tisuca kuna i vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

 

Pegatron 11.6" HD 32GB SSD 2GB HDMI Wi-Fi, Windows 8 je vjerovatno najjeftiniji W8 tablet na tržištu. Nisam baš siguran koliko je kvalitetan, no prema komentarima ljudi se i ne bune previše. 

 

Mislim da je kod nas najeftiniji ASUS VivoTab TF600T , te da će ostali W8 tableti tek doći sredinom 2013. godine. 

In the end there will be only ( c )haoss ...
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Leglo kaže...

 

Pegatron 11.6" HD 32GB SSD 2GB HDMI Wi-Fi, Windows 8 je vjerovatno najjeftiniji W8 tablet na tržištu. Nisam baš siguran koliko je kvalitetan, no prema komentarima ljudi se i ne bune previše. 

 

Mislim da je kod nas najeftiniji ASUS VivoTab TF600T , te da će ostali W8 tableti tek doći sredinom 2013. godine. 

evo o tom ja govorim, to je pre pre skupo, 5000 kn za tablet je previse.

11 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?
dsfskdkl
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
dejvis kaže...

Pozdrav,

Namjerav si kupiti tablet, ali ne bih žellio dati previše novaca, tj. do 1500 kn.

Mislio sam jedan od ova dva: MultiPad 7.0 PRO DUO i MultiPad 7.0 PRIME DUO.

U cijeni razlika im je 100 kn, odnosno prvi košta 1100, a drugi 1200 kn.

Zanima me postoji li koja razlika u performansama, i kakva, i moze li se za te novce kupiti nešto bolje?

Unaprijed hvala.

Ja sam prije par dana uzeo MultiPad 5570C tj. ovaj prvi koji si naveo i mogu ti reci da rastura sto se tice brzine i fluidnosti pa ga

preporucam jer ne znam jel ovaj drugi ima Mali 400 gpu.

 

 

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
mar123 kaže...

evo o tom ja govorim, to je pre pre skupo, 5000 kn za tablet je previse.

Da li je previse ili ne, to je individualno. Top klasa tableta trenutno kosta 5000kn. Nekom je to preskupo i nema koristi od njih, netko obozava najnovijie gadgete ili ima potrebu za top tabletima i njemu to nece biti previse. Meni je recimo previse dat 2000kn za graficku, a opet, tko se voli igrati, a moze si priustiti, nece mu biti previse.

 

ONtopic - kupio sam Gdji mcf jucer LC Power Miru-2 (10", 1.2CPU,Mali400,1+8GB, trenutno 1400kn na 'akciji' u linksu). Posto imam (ili sam imao) jos pokoji slican gadget doma, evo par usporedbi:

 

- autonomija, brzina, ekran, rad pod danjim svijetlom, responzivnost, kamera, i jos pokoja sitnica (kabel za punjenje duzine 1m?!) nisu ni slicni primjerice novom ipadu (ni onom prijasnjem). No, za 1/4 cijene niti trebaju, niti mogu biti. No za 1400kn tablet je i vise nego pristojan. Ekran je u kucnim uvjetima skroz solidan, nisam vidio distorziju pri rubovima, sitni font je skroz citak. Baterija je izdrazala skoro 5 sati na wifiu. Isprobao sam par igri (birde i slajsanje) - preciznost dodira ekrana je dobra i precizna, a sto se tice brzine par igri koje sam probao nisi zastekale niti jednom. Dosta brzo se pali i gasi.

Opera ne steka (probao sam do 5-6 tabova). Vrti 720p, ima 2 usba, radi tastatura i mis, ima i hdmi. Uz nekakvu sambu, mozda moze posluziti kao htpc? :) Android market radi bez problema. Dizajn je iznenadjujuce solidan, u odnosu na par drugih no-nameova koje sam drzao u ruci. Kompaktan, cvrst, nista ne kvrcka, nista se ne svija, back strana je u stvari jako lijepog dizajna. Ne morate se sramiti ako ga stavite na stol kraj ipada ili galaxya :)

Za tu lovu i 10" ekran skroz zadovoljan. I hvala toxicu na par savjeta oko Mire :)

 

Edit - link - par slika i video

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2012 20:06 (mcf).
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
mcf kaže...
mar123 kaže...

evo o tom ja govorim, to je pre pre skupo, 5000 kn za tablet je previse.

Da li je previse ili ne, to je individualno. Top klasa tableta trenutno kosta 5000kn. Nekom je to preskupo i nema koristi od njih, netko obozava najnovijie gadgete ili ima potrebu za top tabletima i njemu to nece biti previse. Meni je recimo previse dat 2000kn za graficku, a opet, tko se voli igrati, a moze si priustiti, nece mu biti previse.

 

ONtopic - kupio sam Gdji mcf jucer LC Power Miru-2 (10", 1.2CPU,Mali400,1+8GB, trenutno 1400kn na 'akciji' u linksu). Posto imam (ili sam imao) jos pokoji slican gadget doma, evo par usporedbi:

 

- autonomija, brzina, ekran, rad pod danjim svijetlom, responzivnost, kamera, i jos pokoja sitnica (kabel za punjenje duzine 1m?!) nisu ni slicni primjerice novom ipadu (ni onom prijasnjem). No, za 1/4 cijene niti trebaju, niti mogu biti. No za 1400kn tablet je i vise nego pristojan. Ekran je u kucnim uvjetima skroz solidan, nisam vidio distorziju pri rubovima, sitni font je skroz citak. Baterija je izdrazala skoro 5 sati na wifiu. Isprobao sam par igri (birde i slajsanje) - preciznost dodira ekrana je dobra i precizna, a sto se tice brzine par igri koje sam probao nisi zastekale niti jednom. Dosta brzo se pali i gasi.

Opera ne steka (probao sam do 5-6 tabova). Vrti 720p, ima 2 usba, radi tastatura i mis, ima i hdmi. Uz nekakvu sambu, mozda moze posluziti kao htpc? :) Android market radi bez problema. Dizajn je iznenadjujuce solidan, u odnosu na par drugih no-nameova koje sam drzao u ruci. Kompaktan, cvrst, nista ne kvrcka, nista se ne svija, back strana je u stvari jako lijepog dizajna. Ne morate se sramiti ako ga stavite na stol kraj ipada ili galaxya :)

Za tu lovu i 10" ekran skroz zadovoljan. I hvala toxicu na par savjeta oko Mire :)

 

Edit - link - par slika i video

android tablet se za 3 soma nade high end, ipad 4 kosta 4100 kn(glasi kao najbolji tablet danas) a samo govno od win 8 se prodaje za 5 soma kuna, a platforma je totalno ne razvijena, aplikacija zasad nema, sve se jos razvija ali su najskuplji, o tom ja pricam. uzeo bi win 8 tablet, ali da nije tako prokleto skup.

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pozdrav, zanima me dali bi mi netko tko ima Nexus7 tablet pogledat kakvuh casopisa i magazina na hrvatskom ima u Google playu i ovdje zaljepit popis?
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Pozdrav, zanima me dali bi mi netko tko ima Nexus7 tablet pogledat kakvih casopisa i magazina na hrvatskom ima u Google playu i ovdje zaljepit popis?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
gamer34 kaže...
Pozdrav, zanima me dali bi mi netko tko ima Nexus7 tablet pogledat kakvih casopisa i magazina na hrvatskom ima u Google playu i ovdje zaljepit popis?

Na GP možeš pristupiti sa bilo kojeg kompa spojenog na net

15 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Lud ko kupi PRESTIGIO.

 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Obrazloži svoju tvrdnju.
AMD u <3 Intel u C===3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Kupio jedan Prestigio tab prije cca godine dana (ne sjećam se više modela). Ekran katastrofa, osjetljivost nikakva, spor, puni se 100 godina. Najveća zamjerka mi je bio ekran s kojim nisi mogao NIŠTA!!! Ono kopitom stiskat da bude nešto. Al jbg mlad, lud i neiskusan! :-) Najgore potrošenih 1200 kn u životu! Nikad više Prestigio pa da naprave tablet koji iPad jede za doručak jer ne želim više riskirat s tim smećem.

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Kako možeš znati da su svi modeli takvi. Možda je samo bas tvoj tablet bio loš odnosno ta serija tableta.
AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
LOTROwannabe kaže...

Kupio jedan Prestigio tab prije cca godine dana (ne sjećam se više modela). Ekran katastrofa, osjetljivost nikakva, spor, puni se 100 godina. Najveća zamjerka mi je bio ekran s kojim nisi mogao NIŠTA!!! Ono kopitom stiskat da bude nešto. Al jbg mlad, lud i neiskusan! :-) Najgore potrošenih 1200 kn u životu! Nikad više Prestigio pa da naprave tablet koji iPad jede za doručak jer ne želim više riskirat s tim smećem.

Bravo majstore zakljucak ti je ono na razini ..... Prestigio ima jedan jedini model o kojem pricas i sad svima preporucas izbjegavanje u sirokom krugu.

Nisi se cak potrudio dati nam ime modela jer mozda je taj  tablet imao problema.

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

1. Pročitaj recenzije pa češ vidjet da njihovi tableti nisu baš nešto.

2. Ne znam čovjeka koji je kupio njihov tablet a da je baš zadovoljan.

3. Ha ti riskiraj, ja ti ne branim. Kupi brate pa vidi. Ja više nikad.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Ovaj model ima koma ekran, pogledaš ga sa strane sve se potamni

 

http://www.prestigio.com.hr/products/personal-computers/Tablet_PC/MultiPad_PMP7100C

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
LOTROwannabe kaže...

1. Pročitaj recenzije pa češ vidjet da njihovi tableti nisu baš nešto.

2. Ne znam čovjeka koji je kupio njihov tablet a da je baš zadovoljan.

3. Ha ti riskiraj, ja ti ne branim. Kupi brate pa vidi. Ja više nikad.

1. procitao puno recenzija kod nas i vani (kao i kod svih ostalih modela nasao sam di se eventualno mijenjala baterija)

2. ja sam za sad (pre)zadovoljan

3. riskirao i vidjet cu kak ce se situacija odvijat - zasad punjenje baterije traje 3 sata, ekran je impresivan, 

kretanje po izbornicima fluidno do boli bez ikakvog trzaja, igre dosad isprobane idu glatko, izdrzljivost baterije dobra, vanjski izgled daje premium dojam kvalitete.

 

EDIT:

Radi se o 5570C DUO modelu

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2012 10:59 (Bugzapper).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Bugzapper kaže...
LOTROwannabe kaže...

1. Pročitaj recenzije pa češ vidjet da njihovi tableti nisu baš nešto.

2. Ne znam čovjeka koji je kupio njihov tablet a da je baš zadovoljan.

3. Ha ti riskiraj, ja ti ne branim. Kupi brate pa vidi. Ja više nikad.

1. procitao puno recenzija kod nas i vani (kao i kod svih ostalih modela nasao sam di se eventualno mijenjala baterija)

2. ja sam za sad (pre)zadovoljan

3. riskirao i vidjet cu kak ce se situacija odvijat - zasad punjenje baterije traje 3 sata, ekran je impresivan, 

kretanje po izbornicima fluidno do boli bez ikakvog trzaja, igre dosad isprobane idu glatko, izdrzljivost baterije dobra, vanjski izgled daje premium dojam kvalitete.

 

EDIT:

Radi se o 5570C DUO modelu

Pa sretno! :-)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice