Računalo za spajanje s TV-om od 65''

poruka: 8
|
čitano: 4.532
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Računalo za spajanje s TV-om od 65''

Ideja je spojiti računalo s televizorom velike dijagonale i rezolucije 3840×2160. Bit će stalno spojeni, a upravljanje bi bilo bežičnom tipkovnicom/mišom/gamepadom. Zvučnički sustav bio bi bežični, vjerojatno Sonos. Svrha bi bila gledati filmove, igrati igre i streamati HD sportski sadržaj. 

 

Mislite li da je to dobra ideja, bi li funkcioniralo? Što je sa SD sadržajem? Ako bih gledao film koji je puno manje rezolucije, mogu li ikako izbjeći zrnatost? Npr. kad spojim Macbook Air (1440x900) na TV od 65'', slika je užasno zrnasta. Pretpostavljam da to ne bi bila ako bi, npr., grafička kartica podržavala visoku rezoluciju, ali što ako gledam film koji je nešto tipa 720x480? Hoće li biti zrnast bez obzira na rezoluciju Windowsa?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Računalo za spajanje s TV-om od 65''

Koja je poanta imat uhdtv tv i onda gledat divix ripove na njemu? Skidaj brripove trebali bi ok izgledat ako gledaš na normalnoj udaljenosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Računalo za spajanje s TV-om od 65''

Imam puno starijih filmova koji uopće ne postoje u boljoj rezoluciji. A tu je i streaming koji ne mora biti u nekoj silno velikoj rezoluciji. Zanima me kako to funkcionira.

13 godina
offline
Re: Računalo za spajanje s TV-om od 65''

Evo dodatak s drugog foruma, hvala na pomoći!

 

Može pomoć? Tražim TV od 65''. Upravo sam došao iz trgovine gdje sam žično (bežično nije išlo, a, koliko sam čuo, to je općenito ogroman problem) spojio Macbook Air (1440x900) s UHDTV Phillipsom. Probao sam pokrenuti par filmova, 1080p i jedan od 576x316 (stari naš film) i slika je... neimpresivna. Jako zrnasta i jednostavno ne izgleda dobro. Priznajem da ne shvaćam baš najbolje detalje oko rezolucije, pa bih vas pitao sljedeće:
1. ako na Macbook Airu imam film čija je rezolucija veća od maksimalne rezolucije Aira, recimo da je film u 4K, isto kao TV, pretpostavljam da će kad ga prikažem na TV-u s Aira on svejedno biti u rezoluciji Aira jer Air ne može prikazati bolju rezoluciju (grafika Aira prilagođena je ekranu)? I da je u tom slučaju jedino rješenje eksterni disk npr.?
2. sad glavno. Želim TV na kojem mogu gledati HD i SD sadržaj - igrati igre, gledati filmove i streamati video s interneta - a da to izgleda dobro. Zamišljam - ispravite me ako griješim - da bih trebao kupiti Full HD TV maksimalno, nikako 4K, i na nj spojiti kompjutor koji ću kupiti samo za to. Taj kompjutor imat će onda grafičku karticu koja će moći prikazati bez problema rezoluciju televizora. Problem riješen za sav sadržaj koji je u rezoluciji TV-a ili višoj. E sad. Što ako u tom slučaju prikazujem SD sadržaj na TV-u? Hoće li on opet biti osjetno lošije kvalitete?
3. ovisno o prethodnim odgovorima, pitat ću vas za prijedloge za 65'', ali to ću prvo sam istražiti da vas ne morim preko mjere.

Hvala!

13 godina
offline
Re: Računalo za spajanje s TV-om od 65''
Rainalcar kaže...

Evo dodatak s drugog foruma, hvala na pomoći!

 

Može pomoć? Tražim TV od 65''. Upravo sam došao iz trgovine gdje sam žično (bežično nije išlo, a, koliko sam čuo, to je općenito ogroman problem) spojio Macbook Air (1440x900) s UHDTV Phillipsom. Probao sam pokrenuti par filmova, 1080p i jedan od 576x316 (stari naš film) i slika je... neimpresivna. Jako zrnasta i jednostavno ne izgleda dobro. Priznajem da ne shvaćam baš najbolje detalje oko rezolucije, pa bih vas pitao sljedeće:
1. ako na Macbook Airu imam film čija je rezolucija veća od maksimalne rezolucije Aira, recimo da je film u 4K, isto kao TV, pretpostavljam da će kad ga prikažem na TV-u s Aira on svejedno biti u rezoluciji Aira jer Air ne može prikazati bolju rezoluciju (grafika Aira prilagođena je ekranu)? I da je u tom slučaju jedino rješenje eksterni disk npr.?
2. sad glavno. Želim TV na kojem mogu gledati HD i SD sadržaj - igrati igre, gledati filmove i streamati video s interneta - a da to izgleda dobro. Zamišljam - ispravite me ako griješim - da bih trebao kupiti Full HD TV maksimalno, nikako 4K, i na nj spojiti kompjutor koji ću kupiti samo za to. Taj kompjutor imat će onda grafičku karticu koja će moći prikazati bez problema rezoluciju televizora. Problem riješen za sav sadržaj koji je u rezoluciji TV-a ili višoj. E sad. Što ako u tom slučaju prikazujem SD sadržaj na TV-u? Hoće li on opet biti osjetno lošije kvalitete?
3. ovisno o prethodnim odgovorima, pitat ću vas za prijedloge za 65'', ali to ću prvo sam istražiti da vas ne morim preko mjere.

Hvala!

 1. Rezolucija ekrana nema veze sa playbackom filma. Ako je film 4k, on će reproducirati 4k. Naravno, ako je Air sposoban takav sadržaj reproducirati

2. Svaki SD sadržaj će izgledat lošije na Full HD, a pogotovo na 4K TV-u. Jer TV mora raditi upscale SD rezolucije na rezoluciju TV-a. Full HD televizori mogu fino upscaleati 720p na 1080p, a 4k 1080p na 2160p.

13 godina
offline
Re: Računalo za spajanje s TV-om od 65''

1.

Shvaćam. U tom slučaju, zašto su mi Windowsi (bootcamp) izgledali loše (zrnasto) na TV-u? Kad sam priključio laptop, nisam dobio dodatnu opciju veće rezolucije u Windowsima (dapače, čak mi ju je malo smanjio zbog aspect ratia).

 

Evo što kaže za Air:

Graphics and Video Support

  • Intel HD Graphics 5000
  • Dual display and video mirroring: Simultaneously supports full native resolution on the built-in display and up to 2560 by 1600 pixels on an external display, both at millions of colors
  • Thunderbolt digital video output
    • Native Mini DisplayPort output
    • DVI output using Mini DisplayPort to DVI Adapter (sold separately)
    • VGA output using Mini DisplayPort to VGA Adapter (sold separately)
    • Dual-link DVI output using Mini DisplayPort to Dual-Link DVI Adapter (sold separately)
    • HDMI audio and video output using third-party Mini DisplayPort to HDMI Adapter (sold separately)
  • Što znači da ne može prikazati puni 4K, ali može bolje nego Full HD.

 

2. Dakle, upscale SD sadržaja na 1080p bit će (osjetno?) bolji nego na 4K? Čemu onda taj 4K kad više od HD sadržaja gotovo da i ne postoji?

12 godina
offline
Računalo za spajanje s TV-om od 65''

postoji... Preko kojeg si spojio, jeli ti laptop prepoznao tv? On ce razvuci po ekranu rezoluciju koja ti je na laptopu! Laptop ti nepodrzava inace 4k. Radije spoji neki pc, sa grafickom karticom koja to ima. Pa upali video 4k na youtubeu pa ces vidjeti slike !

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Računalo za spajanje s TV-om od 65''

Ako prepoznati znači da se slika pojavila na TV-u, onda je prepoznao :) Ali mi je čudno to da grafički čip Aira podržava veću rezoluciju od maksimalne zaslona Aira, ali je nisam mogao postaviti kad sam spojio TV.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice