Kupujem komp - i3 ili i5

poruka: 11
|
čitano: 8.159
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kupujem komp - i3 ili i5?

Kupujem novo stolno računalo, vjerojatno od HP-a, koje će služiti više manje samo za rad u office-u (jako puno radim u Excelu) ali bi htio na njemu imati novu generaciju Intel Core procesora. Zanima me koja je točno razlika između i3 i i5 procesora, jer koliko vidim to su isti procesori samo je razlika u tome što i5 ima turbo boost.
Koliko je uopće taj turbo boost potreban?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupujem komp - i3 ili i5?
brzi i žestoki kaže...

Kupujem novo stolno računalo, vjerojatno od HP-a, koje će služiti više manje samo za rad u office-u (jako puno radim u Excelu) ali bi htio na njemu imati novu generaciju Intel Core procesora. Zanima me koja je točno razlika između i3 i i5 procesora, jer koliko vidim to su isti procesori samo je razlika u tome što i5 ima turbo boost.
Koliko je uopće taj turbo boost potreban?

i3 ima dvije jezgre, a i5 četiri

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupujem komp - i3 ili i5?

Jel to sto posto sigurno? Jel koliko sam uspio pohvatati jedino su oni najjači i5 sa 4 jezgre

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupujem komp - i3 ili i5?
Ne. Ti gledas staru generaciju procesora... lynnfield i westmere mislim.Nova je SandyBall... ovaj Bridge :)
2.000 Posts! And counting...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupujem komp - i3 ili i5?

Nisam ni mislio na Sandy Core procesore.... ne znam jel ih uopce i ima kod nas u ponudi vec...?

14 godina
neaktivan
offline
Kupujem komp - i3 ili i5

Ima od drugog mjeseca...

2.000 Posts! And counting...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupujem komp - i3 ili i5

A za office mu niti nije potreban sandy bridge, jedan i3 mu je taman zato jer je za takve stvari i namjenjen

14 godina
offline
Kupujem komp - i3 ili i5

Lynnfield su i5 sa 4 jezgre, a ovi ostali sa 2 su stare verzije , mislim da tih vise nema u prodaji uopce

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kupujem komp - i3 ili i5?
brzi i žestoki kaže...

Kupujem novo stolno računalo, vjerojatno od HP-a, koje će služiti više manje samo za rad u office-u (jako puno radim u Excelu) ali bi htio na njemu imati novu generaciju Intel Core procesora. Zanima me koja je točno razlika između i3 i i5 procesora, jer koliko vidim to su isti procesori samo je razlika u tome što i5 ima turbo boost.
Koliko je uopće taj turbo boost potreban?

Moš si recimo sam složit novi komp, ili ti drugi pomognu oko toga ak nisi dovoljno upucen ne mora bit baš od HP se razme normalno. U tom slucaju bi slozil novu konfiguraciju oko AMD procesora, uglavnom dobiš puno za malo love itekak bilo da uzmes X3 ili X4 model.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/cpu-desktop-phenom-ii-x4-840-32ghz-2mb-95wam3-box/41365

 

http://www.protis.hr/products/details/procesor-amd-athlon-ii-x3-450/37849

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
12 godina
neaktivan
offline
Kupujem komp - i3 ili i5
i3 definitivno
kikica
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice