Korona i cijene hardvera

poruka: 8
|
čitano: 6.727
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Korona i cijene hardvera
ludizao kaže...

Kupio prošli tjedan komp i vidim da je cijena skočila za skoro 200 kn, što nije tako malo.

Pitam se što će biti ako se komponete budu mogle sve teže nabavljati i hoće li 200 kn ubrzo postati 500 ili više 

 najpametnije ti je što diskretnije nakupovati zaliha hardvera za barem dva tjedna (možda i za tri, ako se ovo raspojasa): 10 grafičkih, 15 kompletnih konjfigurancija, 82 pisača, 6 monitora, po pet ryzena i intela, dvije kile memorije, hladnjaka koliko stane u kolica ...  ne dopusti oskudicu! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
25 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Korona i cijene hardvera
Ajar kaže...
ludizao kaže...

Kupio prošli tjedan komp i vidim da je cijena skočila za skoro 200 kn, što nije tako malo.

Pitam se što će biti ako se komponete budu mogle sve teže nabavljati i hoće li 200 kn ubrzo postati 500 ili više 

 najpametnije ti je što diskretnije nakupovati zaliha hardvera za barem dva tjedna (možda i za tri, ako se ovo raspojasa): 10 grafičkih, 15 kompletnih konjfigurancija, 82 pisača, 6 monitora, po pet ryzena i intela, dvije kile memorije, hladnjaka koliko stane u kolica ...  ne dopusti oskudicu! 

 Ajar

Zaboravio si mu napisati i da kupi barem 2-3 sexi lutke na napuhavanje da se nađe.

15 godina
offline
Re: Korona i cijene hardvera
hummer0 kaže...

 Ajar

Zaboravio si mu napisati i da kupi barem 2-3 sexi lutke na napuhavanje da se nađe.

 joj, da. tenks. real doll (ak hoće malo bolje) je par somova dolara a i isporuka traje, ak je uopće obavljaju iz svoje ispostave u švabiji. a treba ih bar pet-šest (+ jedna koja bu prala ostale i zanovijetala). ove za napuhavanje (posebno ekstremistice) hoće same puknuti kad ih napuhneš. uf. bit će sušno neko vrijeme. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Korona i cijene hardvera

Sta je sa SSDom ? Ne znam jel to posljedica korone ili jednostavno ono sto su najavljivali prije par mjeseci da ce SSDi ic u nebo opet..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Korona i cijene hardvera

Kako je stari Seneca davno rekao: "Dečki, rupa je rupa." 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Korona i cijene hardvera
ludizao kaže...
Ajar kaže...
joj, da. tenks. real doll (ak hoće malo bolje) je par somova dolara a i isporuka traje, ak je uopće obavljaju iz svoje ispostave u švabiji. a treba ih bar pet-šest (+ jedna koja bu prala ostale i zanovijetala). ove za napuhavanje (posebno ekstremistice) hoće same puknuti kad ih napuhneš. uf. bit će sušno neko vrijeme. 

 

Dečki, budimo ozbiljni. Tehnologija je još uvijek u povojima. Silikon niti je dovoljno fin niti je grijan, a završna obrada ni blizu tome da zainteresira mozak za iluziju. Lutka nema lučenje tekućina, zglobovi nemaju motoriće, nema napajanja i nema specijalizirane umjetne inteligencije da sve to upogoni i oživi tako da bude napeto, kao što bi trebalo biti. 

 ludizao

Sinko moj jesi ti čuo onu staru slabom jebcu i dlake smetaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Korona i cijene hardvera
ludizao kaže...

Kupio prošli tjedan komp i vidim da je cijena skočila za skoro 200 kn, što nije tako malo.

Pitam se što će biti ako se komponeNte budu mogle sve teže nabavljati i hoće li 200 kn ubrzo postati 500 ili više 

 Biti će to da će ljudi imati otežan pristup internetu, a to znači i da će manje njih otvarati ovako glupe teme, što je opet pozitivno.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Korona i cijene hardvera

Prosjećno trajanje komponente je 7-10 godina, mobiteli obično traju 5+ , dakle svi trenutno imamo pristup internetu, svi trenutno imamo "neke" komponente doma, vjerojatno adekvatne dosadašnjim željama.

Dakle, budući je trenutno situacija takva kakva jest, predlažem da svi skupa odgodite kupovinu u 2020. ukoliko se situacija drastično ne promijeni na bolje.

Neće ni ovaj covid-19 zauvijek uzrokovat ovakve gluposti, za ljeto se stvari već možda krenu normalizirat.

 

Ili će doći do slijedeće krize (sigurno će doć, samo pitanje koliko će trajat), pa će ljudi koji su ostali bez posla masovno počet prodavati komponente po ebayu i oglasnicima, što bi moglo omogućiti jeftiniju nabavku željenih komponenti (iskoristimo tuđu nesreću), a ujedno i pad potražnje novih uzrokuje da se novoproizvedene počnu prodavati po nižim cijenam, ili će sve otić u sasvim drugom smjeru, a to je da ljudi ipak imaju para, samo kukaju po običaju i zbog smanjene ponude dođe do rasta cijena radi nedustupnosti komponenata - trenutno još nije jasno u kojem smjeru idemo.

 

Ove razlike u cijeni su uzrokovane činjenicom da je € otišo sa 7.4 na 7.62, $ sa 6.3 na 7.1 , a da cijene nafte, suprotno objašnjenjima od prethodnih godina, psolutno nikakvu ulogu ne igraju u cijeni proizvoda - kad nafta pada - kad će pono vo rast, vjerujem da će se ponovo i cijene korigirat prema gore radi rasta cijena nafte.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 8:38 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice