Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?

poruka: 20
|
čitano: 11.630
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?

Koliko bi mi jako računalo trebalo da mogu igrat PS2 igre na kompu?

Čujem da je puno,pa me zanima.

http://www.e-castig.com/index.php?r=BoCP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?

Za emulaciju bilo kakvog hardware-a ti treba JAK CPU

Pa treba ti najmanje neki C2D e8400 clockan na nekih 3.8GHz ili vise ,vidio sam neke igraju na e7300 ali su clockani na 4GHz ili neki i7 920.

Sto se grafe tice mislim da je dovolja neka ATI 4890 ili neko od nove generacije ATI-evih kartica od hd 5770 pa nadalje.

MInimalno 2GB rama.

 

To bi trebalo biti to i no dobro bi dosao i   SSD

 

 
0 11 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCS
ATI freak kaže...

Za emulaciju bilo kakvog hardware-a ti treba JAK CPU

Pa treba ti najmanje neki C2D e8400 clockan na nekih 3.8GHz ili vise ,vidio sam neke igraju na e7300 ali su clockani na 4GHz ili neki i7 920.

Sto se grafe tice mislim da je dovolja neka ATI 4890 ili neko od nove generacije ATI-evih kartica od hd 5770 pa nadalje.

MInimalno 2GB rama.

 

To bi trebalo biti to i no dobro bi dosao i   SSD

 

 

aj nepricaj basne ja na svom starom kompu sam igrao bez beda i sada mogu isto igrati bez beda obican AMD ATHLON 64 3200 na 2.0ghz i 512mb ram i ATI X1650 vrte PSX2 bez stekanja nepricaj bedastoce jer sam sam testirao

evo sa wiki

 

http://en.wikipedia.org/wiki/PCSX2

AKO SAM POMOGAO KLIKNI HVALA
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2010 21:07 (zvonebaba).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCS
zvonebaba kaže...

 

aj nepricaj basne ja na svom starom kompu sam igrao bez beda i sada mogu isto igrati bez beda obican AMD ATHLON 64 3200 na 2.0ghz i 512mb ram i ATI X1650 vrte PSX2 bez stekanja nepricaj bedastoce jer sam sam testirao

evo sa wiki

 

http://en.wikipedia.org/wiki/PCSX2

 

Nemoj ti pricat basne drugo je pokrenuti program a drugo je vrtiti igru na full speedu jer se cak na 90% osjeti jako veliko razlika.Mislis li da bi ljudi bez razloga clockali na cak 4GHz i pregrijavali svoje proceve ,a tamo ti i pise recommended C2D na 3.2 GHz

Znaci sto se tice procesora nemoj ti pricat basne

Sto se tice grafe tu bi mozda prosle neke slabije ali ispod hd3850 mislim da nebi bilo igrivo za nvidiu neznam

Tako da mislim da sam opravdao svoj odgovor

Ako imas neki konkretan dokaz posalji da to razmotrim

 

15 godina
neaktivan
offline
Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?
Ja igrao na C2D 3.0 GHz(čini mi se), 1 gb RAM i nekoj Ati-evoj kartici iz X serije.Znači, nije neki bed pokrenut PCSX2 ali naravno, treba ti što bolji PC da je igraš ba visokim FPS-ovima.Čime raspolažeš?
This world is spinning around me, this world is spinning without me, every day sends future to past, every breath leaves one less to my last - DT
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCS

Nemoj ti pricat basne drugo je pokrenuti program a drugo je vrtiti igru na full speedu jer se cak na 90% osjeti jako veliko razlika.Mislis li da bi ljudi bez razloga clockali na cak 4GHz i pregrijavali svoje proceve ,a tamo ti i pise recommended C2D na 3.2 GHz

Znaci sto se tice procesora nemoj ti pricat basne

Sto se tice grafe tu bi mozda prosle neke slabije ali ispod hd3850 mislim da nebi bilo igrivo za nvidiu neznam

Tako da mislim da sam opravdao svoj odgovor

Ako imas neki konkretan dokaz posalji da to razmotrim

 

 

 

moze ja cu sutra staviti opet pa cemo vidjeti dobiti ces print screen ili udi u komp sa TEAM VIEWER pa ces vidjeti da ce vuci bez beda

AKO SAM POMOGAO KLIKNI HVALA
14 godina
offline
RE: Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCS
ATI freak kaže...
zvonebaba kaže...

 

aj nepricaj basne ja na svom starom kompu sam igrao bez beda i sada mogu isto igrati bez beda obican AMD ATHLON 64 3200 na 2.0ghz i 512mb ram i ATI X1650 vrte PSX2 bez stekanja nepricaj bedastoce jer sam sam testirao

evo sa wiki

 

http://en.wikipedia.org/wiki/PCSX2

 

Nemoj ti pricat basne drugo je pokrenuti program a drugo je vrtiti igru na full speedu jer se cak na 90% osjeti jako veliko razlika.Mislis li da bi ljudi bez razloga clockali na cak 4GHz i pregrijavali svoje proceve ,a tamo ti i pise recommended C2D na 3.2 GHz

Znaci sto se tice procesora nemoj ti pricat basne

Sto se tice grafe tu bi mozda prosle neke slabije ali ispod hd3850 mislim da nebi bilo igrivo za nvidiu neznam

Tako da mislim da sam opravdao svoj odgovor

Ako imas neki konkretan dokaz posalji da to razmotrim

 

PS2 ima 300mhz CPU i 32MB RAMa, a za emulaciju treba nešto jači CPU i više RAMa, ali bilo koji procesor na 2Ghz i 1GB RAMa su i više nego dovoljni.

PS2 Komponente(idi dolje do Tehnical Specifications)

Apple rulz!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 11:41 (power_user).
15 godina
offline
Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?

wtf? odkad se igre za playić 2 može igrat na pcu

 

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCS
joze kaže...

wtf? odkad se igre za playić 2 može igrat na pcu

 

Odavno.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
14 godina
protjeran
offline
RE: Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCS

PS2 ima 300mhz CPU i 32MB RAMa, a za emulaciju treba nešto jači CPU i više RAMa, ali bilo koji procesor na 2Ghz i 1GB RAMa su i više nego dovoljni.

PS2 Komponente(idi dolje do Tehnical Specifications)

 

power user jel tako da imam pravo da uopce netreba neka mashina od kompa da vuce to pa nisam glup

AKO SAM POMOGAO KLIKNI HVALA
15 godina
protjeran
offline
Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?

Ja uspijem pokrenuti naruto shipuden, sve u redu u izborniku, ali kad mi treba uć u gameplay, crasha se... Sad skidam god of war 2 pa javim kako radi ;) Uglavnom, u narutu imam 60 fps (tako mi je lockano...)

http://apazinjan3d.webs.com/index.html
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?

Ja sam baš se danas igro sa sa GT4 na kompu, tj. pokušavo sam ga složit da radi, i pokrenuo sam ga, ali nisam mogao igrat, kad bi krenuo vozit dobivao bi nekih 20FPS-a od 60 i nisam ni igrao.

 

Možda neke postavke nisam dobro namjestio, ali sam vidio na netu da ljudi sa C2Q na 3.6GHZ su igrali sa nekih 50FPS-a. Koliko sam skužio nije svaka igra isto zahtjevna pa će neka bolje a neka lošije radit.

 

Nema veze što PS2 koristi tako slab proc i grafu jer su igre napravljene da se vrte na njemu dok se nakompu vrte preko emulacije pa zato to ide tako loše. Ako se netko sjeća kad je Apple prelazio na Intela stariji programi koji su rađeni za Power procesore su se slabije izvršavali na intelovima koji su bili dosta jači, razlog tome je jer se se izvršavali preko emulatora.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCS
zvonebaba kaže...

 

power user jel tako da imam pravo da uopce netreba neka mashina od kompa da vuce to pa nisam glup

 

Samo jedna rijec

Dokaži

 

Za emulaciju bilo kakvog harwarea treba dosta "jak" CPU 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2010 11:12 (ATI freak).
12 godina
neaktivan
offline
Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?

Evo, uspijevam emulirati ffx na turionu tl-60 (dvojezgreni na 2.0ghz), 2 gige rama i mobility radeonu hd2600. FPS je na bar 95% lokacija (99.5%vremena) na oko 59-61. Treba ti minimalno C2D na 3ghz????????????? Nebi reko :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?

da ne otvaram bezveze temu, pitat cu ovdje, zna li netko kako s "mojpc" postici 60FPS na gran turismu 4? neka posta config s bilo kojom verzijom emulatora, samo da radi full speed. navodno moja 9800GT 512MB bas i nije dovoljna za full speed iako bi phenom x4 965 trebao dostajati.

 

Hvala.

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCS
Bass kaže...

 

da ne otvaram bezveze temu, pitat cu ovdje, zna li netko kako s "mojpc" postici 60FPS na gran turismu 4? neka posta config s bilo kojom verzijom emulatora, samo da radi full speed. navodno moja 9800GT 512MB bas i nije dovoljna za full speed iako bi phenom x4 965 trebao dostajati.

 

Hvala.

 

Ne znam koliko ce ti config pomoci da dosegnes full speed.

Imas ovdje temu gdje ti pise sto da ocekujes od konfe, phenom x4 je dostatan za neku "igrivu" brzinu ali can ni on nije u mogucnosti vrtiti na maksimumu.

S tim da sam negdje citao da ovaj emulator dosta bolje radi na intel procesorima, ne sjecam se vise zasto ali navodno je razlika bila dosta velika.

http://forums.pcsx2.net/Thread-Will-PCSX2-run-fast-on-my-computer-copy

Ironicno je da je prvi odgovor na ovu temu bio u potpunosti tocan (izuzev one gluposti sa SSD-om), pa su covjeka lagano popljuvali likovi koji ocito nisu emulator niti vidjeli a kamoli probali.

 

15 godina
offline
Re: Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCS
ovo s intelima sam i ja primjetio jer mi je odmah bilo cudno kako dualcore e 8400 moze vrtjeti full speed, a phenom ii x4 na 3.8 ne (s istom grafickom (9800gt)).
temu sam vec vidio s SSDom i takodjer mislim da bi mi tebao intel. malo mi je zao sto sam uzeo phenom iz razloga jer sam htio napredak, a i igrati pcsx2 :(
sad ispada da mi ni phenom nije dovoljan a neki dualcore intel bi bio :/
Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
16 godina
offline
Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?

Meni radi bez problema na laptopu sa i5-460M, 4gb rama i GT 420 M grafickom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCSX2?

kad imas intel na kojem radi bolje (kao sto smo iznad utvrdili).

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koliko bi mi jaka konfiguracija trebala za PCS

 

Ja sam emulator pokretao na svom starom C2D e6420 na 2.13 radilo je sve kako spada.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2012 11:39 (XXX-Man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice