Kompjuter do 3200kn

poruka: 3
|
čitano: 3.593
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Kompjuter do 3200kn

 Poštovani, 

 

Naišao sam na sličnu temu, ali mi ne odgovara po opisu, pa moram otvoriti svoju. 

 

Radi se o tome da su moja matična ploča procesor i hard disk stari deset godina, bojim se da bi neka od tih komponenti mogla riknut. Naročito matična. Imao sam prije iskustva da mi je riknula matična ploča stara ""samo"" sedam godina. Pa se bojim da bi ubrzo mogla nastupiti programirana smrt ove matične koju sad imam. Ne mora značit, ali mislim da je vrijeme za novu ploču, procesor, RAM i HDD

 

Imam matičnu ploču Asrock H61M -VS, Intel Celeron na 1800mhz i HDD od 500gb. 

 

SSD disk od 240Gb i memoriju od 8gb kupio sam 2014. 

 

Sad bi najprije kupio HDD jer mi je on za početak najjeftinija stavka. Još smo u nekom kreditu, pa kad istekne kupio bi matičnu proc i ram. Koji HDD mi savjetujete da kupim. 1 terabajt mi je sasvim dovoljan, sistem pogonim sa SSD-a, tako da mi HDD nije stalno uključen. No možda bi ipak trebao uzeti neki malo skuplji disk ako on ima više cache memorije nego neki jeftini. Komp najviše koristim za uredske aplikacije, surfanje internetom, slušanje glazbe snimljene na disku i gledanje ili slušanje youtube vieoclipova. 

 

Što se tiče matične ploče i procesora od jednog trgovca dobo sam savjet da kupim Gigabyte GA-B460M-D3H, Intel Pentium G6400 4Ghz. 16Gb RAM-a. Ali mislim da ću se morat zadovoljiti sa 8Gb RAM-a a kasnije dometnut još jedan čip od 8Gb. Drugi trgovac u mome kraju rekao je da on ne sastavlja kompjutere. Nisam u ZG ZG sam kao lokaciju naveo da se što manje zna o meni. 

 

Ako bi sada kupio HDD bi li se on mogao spojiti na staru matičnu ploču? Bi li morao kupiti posebni kontroler da bi ga mogao spojiti? kakav mi HDD savjetujete da kupim? Što kažete na ostale komponente koje mi je savjetovao trgovac?

 

Novo kučište, napajanje i novi DVD-rom MI NE TREBAJU. 

Neka sva sreća ovoga svijeta stećena pravednim sredstvima dođe k meni. Neka svi grijesi odu od mene - Atharva Veda 10.1.10
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2022 12:23 (Piskavac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Kompjuter do 3200kn

Imam i pitanje vezano uz eventualnu nabavku oriđiđi Windowsa 10. Svako malo nude ih po povoljnoj cijeni. Ali negdje sam čuo ako platiš najmanju cijenu za 64 bitne windowse, onda će oni raditi samo na jednoj jezgri, čak ako ti je procesor višejezgreni. Iči će na manje RAM-a bez obzira imao ti 16 32 ili ne znam koliko.

 

Pa je li to istina, ili am nešto krivo skopčao?

Neka sva sreća ovoga svijeta stećena pravednim sredstvima dođe k meni. Neka svi grijesi odu od mene - Atharva Veda 10.1.10
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kompjuter do 3200kn
Piskavac kaže...

Imam i pitanje vezano uz eventualnu nabavku oriđiđi Windowsa 10. Svako malo nude ih po povoljnoj cijeni. Ali negdje sam čuo ako platiš najmanju cijenu za 64 bitne windowse, onda će oni raditi samo na jednoj jezgri, čak ako ti je procesor višejezgreni. Iči će na manje RAM-a bez obzira imao ti 16 32 ili ne znam koliko.

 

Pa je li to istina, ili am nešto krivo skopčao?

To ti nije istina, naravno.. Instalaciju Windowsa besplatno skines s Microsoftove stranice, mozes ih koristiti i neaktivirane (fale neki featuri), ako zelis aktivirat, kupis key za 2-3$ na nekom od websiteova koji prodaju software key-eve...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice