Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...

poruka: 13
|
čitano: 10.169
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...

Ovako.. neko mi je ukrao ili promjenio wireles mrežu na mojoj mreži. I sad ja neznam kako se spojiti na mrežu pa sam gledao po youtubeu kako hakirati wireles mrezu i nasao sam nesto:

Sad u tom videu mi nista nije jasno jer neznam nista o tim hakiranjem, igram igrice {#}... ako ima neko ko se razumije nek mi pomogne... Hvala Unaprijed!

 

 

 

EDIT: Imam dual boot: windows 7 i ubuntu 11.10

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 21:07 (ogi219).
Moj PC  
0 11 hvala 0
15 godina
offline
Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...

na routeru moraš imat reset tipku kojom resetiraš lozinku na 0000 ili tako nešto

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...
SebaOS kaže...

na routeru moraš imat reset tipku kojom resetiraš lozinku na 0000 ili tako nešto

Ili to ili poziv ISP-u da ti resetiraju router na polazne postavke (ili da ti setiraju novi pass za bežičnu mrežu).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
protjeran
offline
Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...

Imaš tipku ''reset'' nju je malo teže vidjet..KOji modem imas?

XxElectroFuckerxX
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...
Hakiranje mreže nije potrebno. Dovoljno je router žicom spojit sa kompom i u browser upisat 192.168.1.1 ili 192.168.5.1 ili neki drugi ako si ip promijenio. Tako ulazis u postavke routera. Ako je taj lik promijenio pass za web config onda ti je jedini spas reset routera. Ako nije onda ideš na advanced settings pa wireless network pa encryption i tu promijeniš wlan šifru (sx763) Kod nekih routera možeš i vidjeti trenutnu sifru ako te zanima. Ako niste znali i wpa2 se lako hacka sa reaverom ( bazira se na bugovima u wps-u). Šifra može biti koja god, cak i od 63 znaka i on će je recover-at. Ali je potrebno kako kažu 4 do 10 sati. Što je još gore, ako korisnik i promijeni šifru, a nije promijenio wps key, šifra se recovera u roku max 10 sekundi. Ja sam na siemensu isključio onu tipku za spajanje pomocu wps-a ali nije pomoglo. Tako da je najbolja zastita dobri stari utp kabel.
13 godina
offline
Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...
ja koristim kondome i nemogu im probit enkripciju(hvala bogu) al nikad neznas kad ce te iznevjeriti
Moj PC  
5 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...

Kao prvo ne vjerujem da je netko hakirao mrežu da bi izmjenio lozinku i tebi onemogućio pristup. Cilj hakiranja je pristup mreži i prometu da ga koristi što duže bez da vlasnik mreže to sazna. Ako se izvede ovakav napad koji si opisao vlasniku se onemogućuje pristup mreži i time se napadač otkriva što dovodi do resetiranja modema i postavljanja nove lozinke od strane vlasnika. Tad napadač dobiva goli ku... umjesto mreže.

 

Idemo dalje. Mreža ti je probijena samo ako si imao WEP zaštitu. Postavi WPA ili WPA2 i siguran si. Da bi resetirao modem i postavio novu lozinku, a samim time promjeni naziv mreže i stavi jaču zaštitu, poveži se LAN kabelom na modem i upiši 192.168.1.1. ili 192.168.5.1. ovisi o tome tko je tvoj ISP. Uđi u postavke modema i napravi sve što sam rekao. Ako je promjenjena i lozinka za pristup modemu, obično je po defaultu user, 0000, admin ili administrator onda nazovi ISP neka ti resetiraju lozinku.

12 godina
neaktivan
offline
Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...

Ma nazvat cu t-com da mi rece sifru... HVALA!

 

LOCK!

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...
LImited assecc, sto to znaci
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...
Ambush kaže...
LImited assecc, sto to znaci

Nemoš uć!{#}

13 godina
offline
Re: Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...
Ne bih reko, jednostavno ujedm u rmezu, ip mi valja sve valja doslovno, i odjenso limited
11 godina
protjeran
offline
Re: Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...

hahaha koji je to pacijent, probio wireless, ušao u ruter i promjenio lozinku hahaha  Ubuduće stavi WPA2 i dugu lozinku mala,velika slova i brojeve npr ZagrebWireless2013

GTA Balkan http://gta-balkan.com
11 godina
neaktivan
offline
Hakiranje Wireles mreže u dobrotvorne svrhe...

Hakirali covjeku ruter (navodno) i zna naci video za hakiranje ali nikad prije nije niti vidio niti cuo za tipku za reset rutera... Zanimljivo...

[img]http://ch-slike.com/images/2013/09/09/buyYn.png[/img]
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice