Početak web developmenta

poruka: 13
|
čitano: 9.840
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Početak web developmenta

Pozz, trazim misljenje kako uci u ovaj biznis. Imam 15g(ne znam jel dovoljno :)) no želim onako zarađivati svoje pare, odnosno uci u biznis prije 18. Programiram vec pune 2 godine, a imam preko 200 sati u html i css, te sam dizajnirao već dosta stranica za hobby. Vaši savjeti kako bih mogao započeti?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Početak web developmenta

Pa ti si prijatelju već ušao u taj biznis. Jedino je pitanje da li želiš da radiš kao slobodnjak ili prvo u nekoj it kompaniji. Doduše nemaš dovoljno godina za firmu tako da ti ostaje slobodnjak ili da potrošiš to vreme do punoletstva i dodaš u svoj repertoar još neku tehnologiju JS,PHP, Angular, React, možda Web Dizajn i tako to.  

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Početak web developmenta

Počeo sam ja JS, PhP, nije problem znanje, nego to gdje ja mogu dobiti klijenta kojem treba napraviti stranicu...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Početak web developmenta
Hunter047 kaže...

Počeo sam ja JS, PhP, nije problem znanje, nego to gdje ja mogu dobiti klijenta kojem treba napraviti stranicu...

 A cuj, JS i php ti bas i nisu nesto ovih dana. Te "tecajeve" dijele i na onom nasem zavodu za nezaposljavanje.

To se brzo/lagano nauci. Buduci da si jako mlad (a i da nisi) mozda bolje da se odmah bacis na "jacu" materiju. U kombinaciji sa JS/php bi vec to nekako islo. Sto se tice posla, pa to se sam trebas potruditi. Ako ti je do "napraviti" stranicu trebas imati i osjecaj za design. Danas gotovo svako moze "skuckati" stranicu. Doduse, mogao ju je i prije 15 godina...

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2019 2:22 (SamoPitam3).
14 godina
offline
Re: Početak web developmenta
SamoPitam3 kaže...
Hunter047 kaže...

Počeo sam ja JS, PhP, nije problem znanje, nego to gdje ja mogu dobiti klijenta kojem treba napraviti stranicu...

 A cuj, JS i php ti bas i nisu nesto ovih dana. Te "tecajeve" dijele i na onom nasem zavodu za nezaposljavanje.

To se brzo/lagano nauci. Buduci da si jako mlad (a i da nisi) mozda bolje da se odmah bacis na "jacu" materiju. U kombinaciji sa JS/php bi vec to nekako islo. Sto se tice posla, pa to se sam trebas potruditi. Ako ti je do "napraviti" stranicu trebas imati i osjecaj za design. Danas gotovo svako moze "skuckati" stranicu. Doduse, mogao ju je i prije 15 godina...

 Veću glupost dugo nisam pročitao na ovom forumu.

-
5 godina
protjeran
offline
Početak web developmenta

Izjaviti da javascript nije nesto ovih dana je prilicno "hrabra" izjava . Predvidjaju pad popularnosti u narednih 10-15 god zbog webassembly-a, no dominaciju ne, sigurno je da ce jos dugo ostati dominantan web jezik.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Početak web developmenta
Riot kaže...

Izjaviti da javascript nije nesto ovih dana je prilicno "hrabra" izjava . Predvidjaju pad popularnosti u narednih 10-15 god zbog webassembly-a, no dominaciju ne, sigurno je da ce jos dugo ostati dominantan web jezik.

 Nego sto nego je "hrabra".  Vec i kumice na placu znaju kuckati JS . Naravno da sam ocekivao da cu povrijediti sa tom izjavom necije osjecaje tu na bugovom forumu. Nisam to napisao na forumu glorije, ako postoji uopce forum tamo. Cudim se zapravo sto nisam jos dobio niti jedan TD. Sada krenite...

Zapravo nisam nista lose zelio reci protiv js/php-a vec da je doslo vrijeme kada se trazi znanje iznad toga. Konkurencija je velika - svi misle da mogu biti "programeri". "Lagano" se uci pa je i guzva veca. Naravno, nedostaje vrhunskih strucnjaka i u tom podrucju. Da, treba reci da postoje tezi i laksi "jezici". Pa kome pravo, kome krivo. Kaze se da, ako programeru  prodju dvije godine u kojima nije pokusao savladati novi jezik da su to bacene godine. Pa tko kako zeli shvatiti napisano na njemu je. Uopce mi nije namjera bila popljuvati nesto, samo forum je takav medij gdje se sve moze shvatiti dvojako, pogotovo kada neko nesto napise u polusnu . Kako bi se reklo, na koju nogu taj dan ustanes. "Malome" sve najbolje uz savjet da krene s ucenjem dalje sto ce ga izdvojiti iz "mase". Konkurencija ne spava.  Steta sto nije dao linkove na to sto je radio pa da vidimo. Nema potrebe da se vise javljam u ovoj temi. Znam da ce opet biti nekih koji ce nesto izvuci iz konteksta, ali predbozicno vrijeme nije vrijeme kada se mjeri ciji je "dulji"

7 godina
neaktivan
offline
Re: Početak web developmenta

Slusajte, evo jedan primjer, poceo sam raditi str skole jer imamo onu sugavu carnetovu, ovo je daleko od stranice ali eto cisto neki uvid...

https://drive.google.com/drive/folders/1r_BGVxGCN77Oh5YcrRkCyYk2CTX-cWcF?usp=sharing

5 godina
protjeran
offline
Re: Početak web developmenta
SamoPitam3 kaže...

 Nisam te ništa shvatio, kako misliš traži se znanje iznad toga? Javascript ima svoju namjenu i može se koristiti za jednostavnije i kompliciranije poslove kao i svaki programski jezik. Pravljenje onih prozorčića za web stranice i manipulacija elementima nije najzahtjevnije što se može raditi sa javascriptom, u tom jeziku se rade ozbiljne web i desktop aplikacije. Meni se čini da si ti otvorio neki tutorial za početnike i prošao ga vrlo kratko pa si na osnovu toga stekao percepciju o jeziku, a nisi zagrebao ni površinu jezika.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2019 20:13 (Riot).
10 godina
offline
Početak web developmenta

 

Hm, developanje Vam je ljudi kao i sve drugo.

Recimo, nogomet svako igra ako želi, samo neki igraju za "treće poluvrijeme", a neki ipak za malo ozbiljnije stvari.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Početak web developmenta
Hunter047 kaže...

Slusajte, evo jedan primjer, poceo sam raditi str skole jer imamo onu sugavu carnetovu, ovo je daleko od stranice ali eto cisto neki uvid...

https://drive.google.com/drive/folders/1r_BGVxGCN77Oh5YcrRkCyYk2CTX-cWcF?usp=sharing

 Savjet - stavi to na github a ne na drive

-
3 godine
neaktivan
offline
Re: Početak web developmenta
Što tebi više leži? Dizajn ili programiranje?

Ako je to dizajn, onda se baci na učenje svega onoga što je cutting edge danas, a s obzirom da si mlad, gledaj što će tek biti in u sljedećih 5-10 godina. I naravno, a već si počeo, radi stranice za koga već nađeš da mu trebaju. Ima ekipe koja počinje kojekakve poslove i kojima trebaju barem nekakve stranice. I oni na forumima sličnima ovome traže kojekakve savjete.

Ako si prvenstveno programer, a dizajn ti je nužno zlo, a radio bi stranice, skompaj se s nekim dizajnerom.

Ako se vidiš kao programer, pretraži malo internet i vidi koji ljudi se najviše traže, tj. koji jezik se najviše traži ili koje područje se traži. To je možda JS, možda py, možda Ruby, možda Go ... ili je to možda AI, strojno učenje ili data science.

Kad ti netko kaže da je JS prošlost, znaj da nije, ali budi svjestan da je to sadašnjost. Sadašnjost kratko traje u svijetu računala.

Probaj naći mentora. Starijeg programera koji će ti moći dati poneki savjet. I sretno.

NAjbolji savjet koji sam čuo u zadnje vrijeme vezano uz start-up je: "Nađi problem koji treba rješenje i oni koji imaju taj problem sami će ti se javiti kao klijenti."

Pročitaj knjigu "Lean start up".

Sretno!

12 godina
offline
Početak web developmenta

Moj prijedlog: Radi ono šta ti se čini najviše svidja i ulovi se nečega što kad napraviš ćeš se osjećat pametniji/bolji/više cool

 

Ako ti se sviđaju igrice radi igrice

Ako ti se svidjaju društvene mreže počni na izradi svoje društvene mreže

Ako voliš streamat muziku, videe, počni na izradi svojih streaming servisa.

 

One aplikacije koje najvše koristiš, kreni prema kreiranju svoje, pojednostavljene verzije toga.

 

Možda ti to zvuči pretežak zadatak, to je zato što trenutačno je, ali mlad si, imaš vremena i imaš dostupan internet na kojem je sve znanje svijeta. S dosta vremena možeš stvarno napraviti svašta.

 

Nemoj se previše zamarati karijerom i novcima, još si premlad da se živciraš oko toga, a i to po meni nije najbolji način za biranje usmjerenja.

Usmjeruj  se prema onome što te privlači a da je korisno, a ne prema onome što je najviše korisno (unosno) a ne privlači te.

 

 

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice