Zračna puška zaključana tema

poruka: 121
|
čitano: 194.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zračna puška

ovako treba mi jedan dobra zračna puška do 3000kn.

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zračna puška

Sta mislis radit s njom? Lovit jelene?

 

Ja sam, kao dječak, prije nekih 10 godina kupio zračnu pušku za nekih 1000 kn, eno i dan danas dobro služi, s tim da nikada nije bila na nikakvom remontu.

Tako da ne znam gdje bi uopće našao zračnu pušku preko 3000 kn, osim ako bas nemas novca na bacanje ...

16 godina
offline
RE: Zračna puška
pajic3 kaže...

ovako treba mi jedan dobra zračna puška do 3000kn.

Čuj, za te pare kupiš i "pravu" pušku!
Kupi si u Lovcu neku kvalitetniju zračnicu ali od 4.5mm, vjeruj bolja je od 5.5mm, za 1200kn i miran si.
Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
15 godina
neaktivan
offline
Zračna puška

imam i ja slaviu od 1000kn. ali bi htio kupit baš jednu kvalitetnu profi. mislim tu ptice spadaju u gađanje. uglavno ja moj stari i brat bi dali svaki nešto i kupili je. ako nekog zanima ta slavio stara 4 god. nek se javi.

uglavnom ako se neko razumije u te puške nek mi kaže a ako nezna nek mi ne soli pamet sa bacanjem para.

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
15 godina
neaktivan
offline
Zračna puška

za tu cijenu kupi si Neku Dianu, Ili najjaču slavijinu (česka zbrojovka), kod puške ti je bitna izlazna brzina metka, 220 m/s > na kalibru 4.5 .Veči kalibar ima veču zaustavnu moć i manju brzinu ali ti treba jedino ako misliš kokat zečeve ili ostalu manju divljač (kad sam bio mlađan krivolovac ja :) , za gamad i sitne kljunate beštije dosta su ti gore navedene specifikacije.Na ostale marke kod nas dostupne zaboravi, jer nisu ni do koljena Diani niti Slaviji.E, još nešto puške koje nisu na preklop su puno bolje od onih koje to jesu, ali nemaš ih puno dostupnih kod nas, A najjeftinija Diana koja nije na preklop mislim da izadje oko 3500 kn.

 

Eh, da, kupi pušku u Lovcu, jer je kod njih uglavnom najjeftinije, nemoj kupovati kod raznih malih dučančića, raznih Peveca ili na placu jer su oni samo preprodavači i ne mogu biti jeftiniji od Lovca.

Baotica Baot
16 godina
offline
Zračna puška

Za 550kn vise imas najkvalitetniju/najbolju zracnu pusku na trzistu.

Namigiva

Diana Mod. 48, (u kalibru 5.5 obavezno !)

 

U monster-rbs je 3550kn, jeftinija nego u lovca.

 

Evo link--- http://tinyurl.com/4ok6pq

 

Btw posjeti ovaj topic na forum.hr,imas masu korisnih savjeta o zracnim puskama.

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=248096&page=82

Potpis:
15 godina
neaktivan
offline
Zračna puška

došao sam do zaključka da je gamo cfx 5,5 sa optikom 3-9*50 najbolji izbor.

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
16 godina
offline
RE: Zračna puška
pajic3 kaže...

došao sam do zaključka da je gamo cfx 5,5 sa optikom 3-9*50 najbolji izbor.

Nije, vjeruj!
To sam ti prvo rekel...
Kupi 4.5mm, ne 5.5!
A optika ti NE treba za zračnicu, samo smeta.
Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
16 godina
offline
Zračna puška

Evo ja ti nevjerujem Smijeh

 

Ajde mi obrazlozi zasto je 0.177 bolje od 0.22 ?

Potpis:
16 godina
offline
RE: Zračna puška
Necto kaže...

Evo ja ti nevjerujem Smijeh

 

Ajde mi obrazlozi zasto je 0.177 bolje od 0.22 ?

 
Zato jer 4.5mm buši 0.5mm metala za 1200kn, a 5.5mm za 3k!
Dovoljna razlilka?

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
16 godina
offline
Zračna puška

Cijena Gamo CFX-a u oba kalibra je ista ... neznam odakle ti vadis tu razliku u cijeni Neodlučan

Potpis:
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2008 12:18 (Necto).
15 godina
neaktivan
offline
Zračna puška

armor tiho. vidi se da se ne razumiješ u zračne puške.

 

btw možda si kupim dianu mod. 48 :)))))

 

 

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
15 godina
offline
Zračna puška

Ja imam dobru zračnu pušku platio sam ju 1000 kn, 1200 sa optikom s tim da je optika bila malo loša pa sam ju moral naštimavat po 3 sata.Al sad kad je naštimana je turbo precizna,mislim da ni nema neke velike razlike između 4.5 i 5.5 jer ne vrijedi ti dat 3 soma kuna za zračnicu,bolje uzmi neku od 1000-1500 kn.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zračna puška

imam već slaviu 630 (1100kn) ali ja želim nešto bolje. dobra je to puška ako koga zanima nek mi se javi na pm.  želim jednu kvalitenu beštiiju, želim pravu stvar.

 

evo šta kaže čovjek koji je puškar i ima obrt; za dianu mod. 48 :

 

Meni je mod 48 jedna od najfinijih zračnih pušaka koje sam imao priliku isprobati a nastala je iz modela mod 75 inače natjecateljska puška sa napinjanjem na stranu
jedino što se meni nije odpočetka sviđalo je bila njena težina ali kad sam uzeo bilo koju lovačku pušku skužio sam da previše cjepidlačim i tražim dlaku u jajetu puška nije teška jer naspram kakvog karabina ona je lagana kao pero samo što se sa karabinom ne puca kao sa zračnicom onak iz fore po dvorištu nego par metaka u godini i to sa čeke sa naslonom a zračnica je uvjek pri ruci i onda mi je kao teška a ustvari nije
po jačini je sposobna za svakve gluposti npr armirano staklo od garaže i to rikoše od betonskog zida na koji sam naslonio dasku da isprobam nove diabole onak opasna igračka
njemačka vojska koristi 5,5mm mod 48 da se dobije osječaj kod gađanja pravom puškom
nikad kod nas niko nije prijavio kakav kvar ili reklamaciju kod pušaka sa bočnim napinjanjem inače u hr postoji više od 50 kom prodanih takvih modela u zadnjih par godina
a samo sam ja iz nje ispucao bar 10000 diabola i nenamjeravam je rastavljati jer je i dalje jaka kao i prvi put nakon kupnje možda je ona izgubila 10-20m/s ali meni to ništa ne znači jer i dalje ima strašnu brzinu
samo jedan primjer kad pucaš na metu koja je na 10 m i na 30m skužit češ da netrebaš podizati končanice praktički između 10-30m diabola ne gubi na visini ustvari leti savršeno ravno nema parabole 

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2008 13:20 (pajic3).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zračna puška
Baotica kaže...

 A najjeftinija Diana koja nije na preklop mislim da izadje oko 3500 kn.

Eh, da, kupi pušku u Lovcu, jer je kod njih uglavnom najjeftinije, nemoj kupovati kod raznih malih dučančića, raznih Peveca ili na placu jer su oni samo preprodavači i ne mogu biti jeftiniji od Lovca.

Ima dosta jeftinijih.. jedna od njih koju svi hvale je Gamo CFX.. i jos da te ispravim, lovac nije najjeftiniji i nemora bit.. u Monstera je 48-ica jeftinija za oko 100kn nego u lovca.. Modeli 48,52,54 su jeftiniji za 99kn u Monstera nego u Lovca..
Fas est et ab hoste doceri!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2008 14:12 (Cyber_07).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zračna puška

znam to da. a što je najgore pevec zna biti najjeftiniji. Nevinašce

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zračna puška
pajic3 kaže...

znam to da. a što je najgore pevec zna biti najjeftiniji. Nevinašce

 Da, samo sto oni testiraju puske prije nego ih prodaju.. a ja preferiram da budu djevice kad mi dodju u ruke..
Fas est et ab hoste doceri!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zračna puška
Armor kaže...
 Zato jer 4.5mm buši 0.5mm metala za 1200kn, a 5.5mm za 3k!
Dovoljna razlilka?

 Pricas gluposti... kakve veze kalibri imaju sa cijenom?? imaju samo modeli.. svaki model isto kosta u 4,5 i u 5,5 kalibru.. zato nemoj govorit ako neznas.. i da te pitam, jesi li ikad imao optiku na recimo jednoj Diani mod 48, koja je ful jaka a isto tako i precizna, pa pokusao sa njom gadjat na 40-50 m malu kutiju od metaka bez optike..??? ako neznas, ne govori.. ako je puska malo jaca dobro je stavit optiku, jer povecava tvoje mogucnosti..
Fas est et ab hoste doceri!!
16 godina
offline
RE: Zračna puška
Cyber_07 kaže...
Armor kaže...
 Zato jer 4.5mm buši 0.5mm metala za 1200kn, a 5.5mm za 3k!
Dovoljna razlilka?

 Pricas gluposti... kakve veze kalibri imaju sa cijenom?? imaju samo modeli.. svaki model isto kosta u 4,5 i u 5,5 kalibru.. zato nemoj govorit ako neznas.. i da te pitam, jesi li ikad imao optiku na recimo jednoj Diani mod 48, koja je ful jaka a isto tako i precizna, pa pokusao sa njom gadjat na 40-50 m malu kutiju od metaka bez optike..??? ako neznas, ne govori.. ako je puska malo jaca dobro je stavit optiku, jer povecava tvoje mogucnosti..
OK,
neću se pravdati, samo hoću čovjeku pomoći!
a ja sam pucal iz sloro svih sačmarica i ZRAČNICA!
Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zračna puška
Armor kaže...
        OK,
neću se pravdati, samo hoću čovjeku pomoći!
a ja sam pucal iz sloro svih sačmarica i ZRAČNICA!
 Svaka cast.. ko prizna pola mu se prasta.. a i imas donekle pravo sa optikama, jer vecina ih nezna odabrat, a i koriste ih za stvari za koje im nije potrebna..
Fas est et ab hoste doceri!!
16 godina
offline
Zračna puška

Naravno, svaka pomoc je u vidu preporuka/iskustava/prijedloga je dobrodosla ali i da se malo obrazlozi zasto tako a ne ovako, a ne samo rekla-kazala.

 

Svaki kalibar ima svoju namjenu, ovisi za sta njemu zracna puska treba.

Optika takodjer nije na odmet, prvenstevno ako se gadja na malo vecu udaljenost, 30m pa nadalje.

Kao sto si reka NEKOME optika smeta, to je sve stvar osobnog izbora.

Znam leekove sta bolje gadjaju na 15m s mehanickim nisanima nego s optikom (podesenom), ali ipak

sta ti vrijedi mehanicki nisan ako gadjas neku kanticu na 30-40m a musica nisana ti pokrije kanticu 2 puta. Smijeh

Mozes tako i zatvorenih ociju gadjati Belji se

Tako da sve ima svoje mane i prednosti u odredjenim situacijama i optike i kalibri i jacina puske i tezina i ovo i ono ... itd

 

On trieba viditi za sta njemu ta puska treba i prema tome se orijentirati i razmisljati hoce li mu to sta uzima biti dovoljno.

 

CFX cal. 4,5 = 307m/s

             5,5 = 220m/s

 

4,5 je preblizu granici brzine zvuka a tada se diabola ponasa veoma nestabilno.

 

Za ovako jake puske o kojima on razmislja uvijek je bolji 5,5 cal.

Potpis:
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zračna puška
Necto kaže...

CFX cal. 4,5 = 307m/s

             5,5 = 220m/s

 

4,5 je preblizu granici brzine zvuka a tada se diabola ponasa veoma nestabilno.

 

Za ovako jake puske o kojima on razmislja uvijek je bolji 5,5 cal.

To su njihove price.. ima ti review od onega lika Paul Capello... brzina je dosta manja.. oko 270m/s u 4,5cal..
Fas est et ab hoste doceri!!
16 godina
offline
Zračna puška

Ma ovisi to koje tezine su diabole, sta su lakse veca izlazna brzina kod cijevi.

Potpis:
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zračna puška
Necto kaže...

Ma ovisi to koje tezine su diabole, sta su lakse veca izlazna brzina kod cijevi.

 Da naravno, ali probavao je sve i nije niti jedan imo cini mi se preko 900fps. pogledaj video..
Fas est et ab hoste doceri!!
16 godina
offline
Zračna puška

Neznam kakvo je pravilo u vezi reklamiranja stranica ali ako je zabranjeno slobodno izbrisite post Namigiva

 

Uglavnom

 

Otvoren je prvi Hrvatski forum s tematikom Zracno Oruzje.
Tako da svi koje zanimaju zracne puske i pistolji su veoma dobrodosli

Adresa je; www.airguns-hr.com/forum/

Pozdrav 

Potpis:
15 godina
neaktivan
offline
Zračna puška

Kupio sam prije pet dana zračnu pušku Diana Mod.48 Black 5,5 pa me zanima kakvo ulje ili mast se koristi za podmazivanje(održavanje) puške i koji se dijelovi moraju podmazivati.

15 godina
neaktivan
offline
Zračna puška

Kupi magnum! "Dvije muhe jednim udarcem." :D

Number 1 Zombie!!! Braiiiiinssss!!!
14 godina
neaktivan
offline
Zračna puška

Ovak ja tražim jeftinu zračnicu za svoga sina(Tek toliko da ima, već je dosadan s time)

Pa koliko dojdu najjeftinije??

16 godina
offline
Zračna puška

Ne gledati najjeftinije, jer s tim nece imati srece nikako.

Em sto ce se relativno brzo pokvariti a i sto u velikom slucaju kvaliteta izrade i

preciznost su nikakvi.


Ja preporucam Slaviu kao prvu "jeftinu" pusku. Proizvodi je Ceska Zbrojovka.

Kvaliteta je odlicna a u preciznosti se moze mjeriti i s nekim od najskupljih zracnih pusaka na oprugu.

Slavia je puska koja ce trajati vjecno, osim ako se s njom ne okopaje vrt :P

 

Slavia 631 - 170m/s - 1190kn

Slavia 634 - 220m/s - 1350kn

 

 

Bolju i kvalitetniju zracnu pusku za ovako male novce necete pronaci.

 

Pozdrav

Potpis:
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2010 9:25 (Necto).
15 godina
neaktivan
offline
Zračna puška

Može li mi itko preporučit neki zračni pištolj,za gađanje limenki i boci,neku dobru  optiku za njega i dobru municiju.Cijena more ići do 1,200 kuna.

orks is made for two thing' fightin and winnning we are going smash hummies who listen to folk When in deadly danger, when beset by doubt, run in little circles, wave your arms and shout.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice