Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.538
|
čitano: 6.324.101
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
aloevera13 kaže...

hvala svima na savjetima.

 

trazio sam duljinu sipke, nigdje nisam naveo da cu dizati 200 kg,300 kg ili koliko vec.

nisam ni rekao da mi je dizanje utega sve u zivotu jer se bavim i drugim aktivnostima.

 Gledaj da ima 10-12kg.

 Dužine 180-220.

Pazi si na FI promjer šipke da ti paše pri kupovini utega.

Savjet ako već kupuješ, probaj s njuškala uzet cijeli kućni set, ima masa ekipe koja prodaje komplete pa će ti bit lakše.

...

 

na kraju, teretana je uvijek isplativiji odabir, ali ako naravno nisi u mogućnosti/blizini/ne želiš, doma se može puno.

Prioritet po meni nek ti bude vratilo za zgibove/dips šipke/bučice i nemoj slučajno ulagati u one multi kineske sprave, to ti je smeće.

 

Sretno i samo 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 13:24 (fila2208).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

hebale vas sipke

 

evo da ja kazem onda u tom slucaju

 

1. ako lik misli trenirati ozbiljno i nece odustajati poslije par mj, onda svakako olimpijska sipka, kavez, tegovi. I naravno najbitnije, ako zna trenirati..

 

2. ako je lik neki pocetnik koji ce odustat poslije par treninga, onda nek uzme obicnu sipku jer ionako nece znati koristiti 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Vratilo za zgib, dips i bučice, plus jedna ok šipka sa 60tak kila utega i miran je dobru godinu dana dok to ne preraste, a onda nek kupi još utega, a ne prazne šipke.

 

 E ovo je OK savjet. Barem za forumaša koji je na BUG došao pitati što da kupi za dizanje. Pa tu ima ekipe koja nemože stoj na rukama od 10 sekundi, 3 seta bodyweight zgibova po 10 ili sklekova po 25, ali se tumači početnicima da za željezo treba tisuće kuna, iako još nisu savladali ni standardnu jutarnju vježbu u vojnom roku ili čak ni svoju težinu na grani drveta. 
Naravno dućani zato sad u tom novonastalom trendu trljaju ruke, polleo sportovi bujaju kao zlatni rudnici, pa je sreća ako se na akciji za kilu gusa plati "samo" 2kn, ali da parafraziram redom:
-99% ljudi nikad nije na kraju objektivno trebalo ništa bolje od poni bicikla i ono što su na nagovor kupili stoji u paučini. 
-99% ljudi nikad na kraju nije otišlo ili redovno pojavilo u gymu, ali se još mjesecima raspravljaju na forumu o postotku proteina u pojedinom wheyu
-99% ljudi nevidi nikakve piksele na nikakvom skupom televizoru jer ga mora gledati sa 4 metra da bi normalno vidjelo program koji se emitira u kompresiranom htv sd signalu
Nemojte ljudima mistificirati. Svatko može dobiti početnički gain jednostavnim zalaganjem kod kuće, ili sa prijateljem u pokojem odlasku u dvoranu nakon škole i to je većini ljudi odlično i dovoljno. Bitno je da se živi aktivno i zdravo. 
Ovo je BUG forum, nije specijalizirani kutak MMA/Powerlift/boks/atletika/bodybuilder/strongmen profesionalaca. Što pristupačniji savjeti i što manje filozofije. Glupo je da profesionalni treneri poput 
jeff cavaliera, scott hermana ili alana robertsa na youtubeu dijele savjete sa što manje filozofiranja oko suplemenata, vježbi i skupe opreme, a ovdje je obratno. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Rast mišića i visina

de lol, amater neuki i sad pametuješ. 

bez olimpijske nema napretka i to je to, ja sam samo olimpijskih setovima trenirao i eleiko utezima zato jesam sad jako jak. 

 

haul, sve od riječi do riječi, gađaš u bocu, to je to, ali šta ćeš, svi stručnjaci, a što kažeš, 10 pravilnih skelkova ne zna napravit, a za zgibove da ne pričamo 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
5 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

 

 a uzet cu iz decathlona 200cm, 9.75 kg.

imam vec njihove utege  koji su mi sasvim dobri tako da mi je promjer isti, samo cu kupit jos utega(diskova jel) i tjt.

sipku za zgibove imam na vratima, vjerojatno cu i karike kupit u neko skorije vrijeme

exer1234 kaže...

hebale vas sipke

 

evo da ja kazem onda u tom slucaju

 

1. ako lik misli trenirati ozbiljno i nece odustajati poslije par mj, onda svakako olimpijska sipka, kavez, tegovi. I naravno najbitnije, ako zna trenirati..

 

2. ako je lik neki pocetnik koji ce odustat poslije par treninga, onda nek uzme obicnu sipku jer ionako nece znati koristiti 

 nigdje nisam naveo da ocu trenirati samo dizanje utega? ne znam po cemu si uocio da ocu biti pro lifter i da cu dizati 300 kg kao eddie hall.. igram nogomet nekad rekreativno i trcim tako da mi stvarno utezi nisu na prvom mjestu... 

overhaul kaže...

 mudro zboris :)

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
overhaul kaže...

Naravno dućani zato sad u tom novonastalom trendu trljaju ruke, polleo sportovi bujaju kao zlatni rudnici, pa je sreća ako se na akciji za kilu gusa plati "samo" 2kn,

 isprika, htjedoh utipkati 20 kn za jednu jedinu kilu željeza. Kasno mi je bilo :)

fila2208 kaže...

de lol, amater neuki i sad pametuješ. 

bez olimpijske nema napretka i to je to, ja sam samo olimpijskih setovima trenirao i eleiko utezima zato jesam sad jako jak. 

 

haul, sve od riječi do riječi, gađaš u bocu, to je to, ali šta ćeš, svi stručnjaci, a što kažeš, 10 pravilnih skelkova ne zna napravit, a za zgibove da ne pričamo 

 Da, evo još jednom, iako znam da je bilo mnogo puta - početnici će sigurno dobiti gain čak i sa bučicama od po 10 kg i vježbama na prečki na vratima, pištolj čučnjevima, sklekovima i da ne nabrajam. 

aloevera13 kaže...

 a uzet cu iz decathlona 200cm, 9.75 kg.

imam vec njihove utege  koji su mi sasvim dobri tako da mi je promjer isti, samo cu kupit jos utega(diskova jel) i tjt.

sipku za zgibove imam na vratima, vjerojatno cu i karike kupit u neko skorije vrijeme

 Ok, -onda polako, kako napreduješ dodaješ. Jedino što mogu reći da mi smrtnici teško da ćemo doći do situacije da nam se savine ili pukne ova standardna šipka. 
Bitniji je način izvođenja vježbe, ustrajnost i redovitost, nego stotine kila od kojih možeš nepripremljen pobrati samo ozljede. Kdd dođeš na 150 kg redovnog vježbanja na šipki, (kad, prijete ovdje kolege forumaši, ova vulgaris više nije dobra) platim ti ja olimpijsku. 
Nemoj zaboraviti osigurače, jer mislim da s njom ne dolaze po dafaultu. Nisam shvatio, ako si trenutno samo na pločama od bučica, to ti je mislim presitno, i previše petljanja dok te pločice isprešarafiš na šipku, pa poslije opet natrag na bučice.. 
Trebao bi nekako skrpati barem za 2x 20 kg ploče za početak da sa šipkpom dođeš na 50kg i da imaš normalan hvat na podu i pa ne prešarafljuješ iz jednog na drugo. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
aloevera13 kaže...
fila2208 kaže...

 

 a uzet cu iz decathlona 200cm, 9.75 kg.

imam vec njihove utege  koji su mi sasvim dobri tako da mi je promjer isti, samo cu kupit jos utega(diskova jel) i tjt.

sipku za zgibove imam na vratima, vjerojatno cu i karike kupit u neko skorije vrijeme

exer1234 kaže...

hebale vas sipke

 

evo da ja kazem onda u tom slucaju

 

1. ako lik misli trenirati ozbiljno i nece odustajati poslije par mj, onda svakako olimpijska sipka, kavez, tegovi. I naravno najbitnije, ako zna trenirati..

 

2. ako je lik neki pocetnik koji ce odustat poslije par treninga, onda nek uzme obicnu sipku jer ionako nece znati koristiti 

 nigdje nisam naveo da ocu trenirati samo dizanje utega? ne znam po cemu si uocio da ocu biti pro lifter i da cu dizati 300 kg kao eddie hall.. igram nogomet nekad rekreativno i trcim tako da mi stvarno utezi nisu na prvom mjestu... 

overhaul kaže...

 mudro zboris :)

 nisi me shvatio..

 

ajmo ovako..

ako ces trenirati dugi niz godina, biti redovan itd.. onda svakako kavez, olimpijska sipka i tegovi, jer ipak je puno kvalitetnije i profesionalnije...

ako ces kao vecina ljudi kupiti, i trenirati par mj i onda odustati, onda mozes kupiti i obicnu sipku, tegove, i bench iz emezzete

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Sve je stvar izbora.

Nitko ne zna što hoće dok ne zaglibi par mjeseci. Upravo zato savjet "odi u gym" i nije tako glup.

 

Kad sam ja krenuo u gym, imao sam upravo ovaj stav "igram nogomet, idem malo smršaviti, možda i ojačam", a nakon 5 par godina sam na 240kg dl i guram pripreme za brdske utrke.

I žao mi je što nisam uložio u ozbiljnu opremu kad sam krenuo, nego sam kupio šipku i četiri tega 10kg u emmezeti. Šipka je prepigana i neiskoristiva, a tegovi ne pašu nigdje drugdje osim na nju.

Mlad i bedast.

Know your limits.
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Pa nikad savjet idi u gym nije glup, poanta je da dečko to nije tražio da mu se soli pamet, već pitao veličine šipke, a vi tu počeli s par tisuća kuna. Kad dovljno ojača i sam će otić u gym, jer nema potrebe to sve skupljati doma pa kasnije jedva prodaš.

 

Slažem se da treba gristi jače i više, ali nisu svi jednaki, netko možda želi povremenu rekreaciju i da malo ojača, a netko želi gurati limite.

Znači mi svi smo trebali dosad bit na dl 240 i primpremati brdske utrke? ne, svatko ima svoj tempo, način i želje i sukladno tome teži te postavlja pitanja.

 

Akio mu se otvori neki novi svijet, super, ako ne, opet pohvalno je da ulaže novac u nešto što će mu pomoći, umjesto u alkohol/cigare/droge combo.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Sve je stvar izbora.

Nitko ne zna što hoće dok ne zaglibi par mjeseci. Upravo zato savjet "odi u gym" i nije tako glup.

 

Kad sam ja krenuo u gym, imao sam upravo ovaj stav "igram nogomet, idem malo smršaviti, možda i ojačam", a nakon 5 par godina sam na 240kg dl i guram pripreme za brdske utrke.

I žao mi je što nisam uložio u ozbiljnu opremu kad sam krenuo, nego sam kupio šipku i četiri tega 10kg u emmezeti. Šipka je prepigana i neiskoristiva, a tegovi ne pašu nigdje drugdje osim na nju.

Mlad i bedast.

 Ma ček... kako si spigao tu neku emmezzetta šipku sa 50 kg tereta? Pa ja mislim da to bez piganja diže i vodovodna pocinčana cijev od pola cola. Pogotovo jer hvat nikad nije u sredini da bi postojala velika kračna sila. 
No slažem se, najelegantnije je u dvoranu, pogotovo jer daje bolju motivaciju i vjerojatno postoji netko da uputi u ispravno izvođenje vježbi.
No aloevera13 je napisao 

vjezbam doma i trebao bih si u skorije vrijeme kupiti barbell sipku, nisam nikad bio u teretani pa ne znam koliko dugu da kupim. 
Pa valjda ne želi ili nemože do dvorane za vježbanje. 




http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
overhaul kaže...

 Ma ček... kako si spigao tu neku emmezzetta šipku sa 50 kg tereta? Pa ja mislim da to bez piganja diže i vodovodna pocinčana cijev od pola cola. Pogotovo jer hvat nikad nije u sredini da bi postojala velika kračna sila. 
No slažem se, najelegantnije je u dvoranu, pogotovo jer daje bolju motivaciju i vjerojatno postoji netko da uputi u ispravno izvođenje vježbi.
No aloevera13 je napisao 

vjezbam doma i trebao bih si u skorije vrijeme kupiti barbell sipku, nisam nikad bio u teretani pa ne znam koliko dugu da kupim. 
Pa valjda ne želi ili nemože do dvorane za vježbanje. 




 On toliko jako stisne šipku pošto diže 240 u dl da je ona od straha pukla. Užas, jadna emezeta šipka, valjda plastična bila.

 

Ontopic:ekipa kako ljetne definicije, ja ove godine imam jebenu volju, cijele dane neki treninzi + trčanje koliko stignem, prepordio me sat koji mi to sve mjeri, strašna spravica za motivaciju moram priznati.

Svakako prepručam svima, može se puno mjeriti i pratiti i dobit volu za pojačat treninge.

 

trenutno 96kg, solidna defka, kilaže ostale iste, nisam pao na snazi. Ostavio malo kreatin, točno se vidi kako se višak vode izbaci kad se kreatin makne.

Haul brat kako ti s treningom, rokaš jako, ima li vrućine?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
8 godina
offline
Rast mišića i visina

Biti će defke dogodine 

Nakon operacije prednjih križnih definicija mi nije na prvom mjestu nego se želim što kvalitetnije oporaviti i vratiti na teren što prije. Kako sam dugo ležao tako sam i dobio malo kila ali evo od 3. mjeseca sam sa 84 došao na 78 što je na mojih 177cm taman. Možda još koja kila dvije dolje bi bila ok. 

A i desna natkoljenica mi se polako vraća u staro stanje 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 22:17 (Prte).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

S obzirom da sam išao na lean bulk nisam se previše umastio, završio na nekih 14%, trenutno sam na 12, a planiram doći na 8% bf.

 

Trebalo bi na kraju biti 75 kg shredded. Zadovoljan sam s bulkom, ali znam da je moglo puno bolje biti da sam se malo više umastio tj. da sam bio u većem suficitu. Očito je neophodno to za nas naturalce.

 

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

ali znam da je moglo puno bolje biti da sam se malo više umastio tj. da sam bio u većem suficitu. Očito je neophodno to za nas naturalce.

 

 ma e, ja na zimu odem čak do 105kg, baš se uprasim, ali onda sam jak kao, bik, probijam kilaže kidam.

Sad prema ljetu rezuckanje polagano do sad kažem 96 a volio bih ispod 95 pasti tu imam dojam da sam i dalje dobar, a opet izrezaniji puno.

 

U svakom slučaju, mrzim defku i sve vezano za nju, ali kad vidiš rezultate, to je onda to.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

 ma e, ja na zimu odem čak do 105kg, baš se uprasim, ali onda sam jak kao, bik, probijam kilaže kidam.

Sad prema ljetu rezuckanje polagano do sad kažem 96 a volio bih ispod 95 pasti tu imam dojam da sam i dalje dobar, a opet izrezaniji puno.

 

U svakom slučaju, mrzim defku i sve vezano za nju, ali kad vidiš rezultate, to je onda to.

 95 kg na niskom bf je odlično, osobno bih to držao jer vjerujem da 105 kg ipak pravi nekakvu štetu na kičmu i sve to, ipak treba nositi tu masu

 

Meni defka ide jako lagano, pogotovo kad su ove vrućine pa nemam ni apetita, a još radim i intermittent fasting 16-8 pa ni ne osjetim deficit.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
overhaul kaže...

 Ma ček... kako si spigao tu neku emmezzetta šipku sa 50 kg tereta? Pa ja mislim da to bez piganja diže i vodovodna pocinčana cijev od pola cola. Pogotovo jer hvat nikad nije u sredini da bi postojala velika kračna sila. 

Zato kaj sam šipku koristio i za zgibove s težinom, između dva klina.

Plus koristio sam ju samo vani, pa su vremenski uvjeti sigurno dobro pomogli.

Jedno ljeto kad sam kombinirao tegove s lancima, šipka je bila toliko vruća, da sam morao ručnik omotati oko nje za hvat.

 

A i svojedobno sam eksperimentirao s betonskim tegovima (baš ono čemu se fila smije), napravio doma kalup s plastikom i vozi, ali nisu dugo trajali, pukotine su se javile nakon par dana dok se nisu raspali skroz. Bez željeza i šljunka ne ide.

Tad sam imao slobodnog vremena, pa sam radio svakakve gluposti.

Know your limits.
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

 95 kg na niskom bf je odlično, osobno bih to držao jer vjerujem da 105 kg ipak pravi nekakvu štetu na kičmu i sve to, ipak treba nositi tu masu

 

Meni defka ide jako lagano, pogotovo kad su ove vrućine pa nemam ni apetita, a još radim i intermittent fasting 16-8 pa ni ne osjetim deficit.

 osobno ne računam, već izbacujem gluposti i korigiram, smanjujem porcije, tako da ide sporo, ali dobro, vide se rezultati. Kad dođeš u neke godine, osjetiš kako sve sporije ide, i teže je. Osjetio sam to i sam, a budeš i ti vjeruj mi, ali to nije izlika, treba raditi jače i to je to.

 

guls kaže...

Zato kaj sam šipku koristio i za zgibove s težinom, između dva klina.

Plus koristio sam ju samo vani, pa su vremenski uvjeti sigurno dobro pomogli.

Jedno ljeto kad sam kombinirao tegove s lancima, šipka je bila toliko vruća, da sam morao ručnik omotati oko nje za hvat.

 

A i svojedobno sam eksperimentirao s betonskim tegovima (baš ono čemu se fila smije), napravio doma kalup s plastikom i vozi, ali nisu dugo trajali, pukotine su se javile nakon par dana dok se nisu raspali skroz. Bez željeza i šljunka ne ide.

Tad sam imao slobodnog vremena, pa sam radio svakakve gluposti.

 Vidiš, s čime si radio, pokušavao i trenirao. Jel te to spriječilo? Zašto odmah nisi uzeo olimpsijku šipku, zašto nisi s njom odmah krenuo?
Ja se ne smijem betonskim utezima, ja sam radio na šipci s dvije blokete na kraju i tako radio bicepse, ne možeš ni zamislti koje sam stvari izmišljao da dođem do danas luksuza kao olimpijske i složene bučke, tako da pls.

 

Poanta je kad ima volje i motivacije, trening se odrađuje na drvetu/klupi/stolici/podu ma svugdje samo treba biti maštovit i polako napredovati, a ne upucat lovu u nešto što ne možeš pratiti pa ti skuplja prašinu.

 

U svakom slučaju, samo jaka volja i motivacija, ostalo se sve kupi/složi/napravi/smisli.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

 Vidiš, s čime si radio, pokušavao i trenirao. Jel te to spriječilo? Zašto odmah nisi uzeo olimpsijku šipku, zašto nisi s njom odmah krenuo?

Da mi je sad isti mozak kao i onda, uzeo bi rack, šipku i najjeftiniji bumper ili na njuškalu ili 24 rate amex.

Problem je što onda nisam ni znao što je olimpijska šipka ni koji su benefiti niti sam gledao toliko daleko u budućnost.

Know your limits.
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Da mi je sad isti mozak kao i onda, uzeo bi rack, šipku i najjeftiniji bumper ili na njuškalu ili 24 rate amex.

Problem je što onda nisam ni znao što je olimpijska šipka ni koji su benefiti niti sam gledao toliko daleko u budućnost.

 I dobro, i opet uz sve to eto, danas imaš respektabilne kilaže i treninge bez obzira što si krenuo iz nule.

Eh da mi je ova pamet i te godine, previše sam si puta to rekao sam kad sam pregazio tridesetu. Bitna je volja i rad, i sve se to isplati na kraju bez obzira trenirao na olimpiji ili kinezu.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Lijep pozdrav, trebalo bi mi par savjeta za bučice, smatrajte me totalnim amaterom, never went to gym guy.

Budžet i prostor mi je limitiran, gym mi nije opcija, bar jos pol godine.

Za sad tučem cardio, brdovito je ovdje pa dost je uphill trčanja, to si računam za leg work+cardio

Uz obicne sklekove, zgibove, trbušnjake i sranja htio bi si kupit za start bučice, pošto mi koliko sam tražio oni izgledaju efikasno za tući volumen i dinamične su, može se dost vjezbi radit sa njima, sad da dižem na šipku, pa stol il kak se vec zove za to kupit, em mi se neda toliko ulagat em nemam mjesta, znam da bi oboje bilo najbolje, al može se pristojno i sa jednim, pa bučice.

Kakve, gdje i koliko para? Polovno?

Ne planiram rezati ostale vjezbe, pogotovo cardio, posto volim gledat serije i filmove, nakon svih vjezbi gdje samo muziku slusam, upalit si film, sjest na klupu i pumpat dok gledam. Tek tako da ne ćulim u prazno u tv :)

Mozda zvuci glupo i lijeno, al jbg dvije muhe jednim udarcem?

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

bla bla. kako vam se vise da u vezi bucica i toga. pa kupi sta god zelis i ok. Bas netko ima vremena citati 10 redova teksta o bucicama.... i tako par puta dnevno..  kupi sta god zelis i ok

 

 ili zelis savjet

 

ok , kupi kavez, olimpijsku sipku, naravno kvalitetnu klupu, i 200 kg ploca za pocetak

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

bla bla. kako vam se vise da u vezi bucica i toga. pa kupi sta god zelis i ok. Bas netko ima vremena citati 10 redova teksta o bucicama.... i tako par puta dnevno..  kupi sta god zelis i ok

 

 ili zelis savjet

 

ok , kupi kavez, olimpijsku sipku, naravno kvalitetnu klupu, i 200 kg ploca za pocetak

 Kad osoba koja najviše slini po temi reče meni bla bla, za jedan post, što god smrčeš, nije ti dobro za zdravlje. Ne zajebaji, pitao sam gdje i kakve bučice kupit, ili odgovori ili ignoriraj. Paše mi i jedno i drugo, samo nemoj kenjat, ne iđe ti. 

Ubi bene, ibi patria.
8 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Pa eto, imas u decathlona za nekih 100 i nesto sitno kn 10kg bučica. Za dvjestotinjak kn možeš kupiti 2 para i to bi ti trebalo biti dosta za početak.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Ili pogledaš njuškalo i slične oglasnike, cijene su trenutno divlje (neki čak i skuplji nego u dućanu), ali svi su spremni na cjenkanje... utezi i bučice baš i nisu vruća roba, stoje mjesecima na oglasu, stoga i cijena može poprilično ići dole.

Know your limits.
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
guls kaže...

Ili pogledaš njuškalo i slične oglasnike, cijene su trenutno divlje (neki čak i skuplji nego u dućanu), ali svi su spremni na cjenkanje... utezi i bučice baš i nisu vruća roba, stoje mjesecima na oglasu, stoga i cijena može poprilično ići dole.

Ovo mi izgleda ok na prvi pogled. Valja što ponuda?

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Ponudi mu 200kn za to. Sve je dobro ako je jeftino

 

Premda: ne volim plastiku, pogotovo ne onu punjenu s pijeskom. Gledaj nešto metalno ako je izvedivo.

 

Know your limits.
9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Pozz ekipa!

Kakava su vam iskustva sa P90X Workoutom??
Thx!

Odmori se u Istini!
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
veseli007 kaže...
Pozz ekipa!

Kakava su vam iskustva sa P90X Workoutom??
Thx!

 Odlična za radit doma ili s limitiranim setupom. Izbacio sam yogu i to, i odrađivao one druge treninge. Super za fino se izdefinirati. Svakako preporuke.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Brat jucer narucijo danas stiglo sa Polleo sport!

Frst Bulk Gainer 5kg 399,99kn
Omega 3 1000mg, 1000caps 18% EPA /12 za 399,99 kn

Mene zanima dali se mozda moglo kupiti kvalitetnije za taj novac!?

Thx!
Odmori se u Istini!
9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Bulk gainer su kalorije, samo jedi više, radije bi pojeo piletine i rize i povrca nego to.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice