Planinarenje/Alpinizam izdvojena tema

poruka: 146
|
čitano: 80.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
skank666 kaže...

  sad ovaj vikend smo otisli u dalmatinsku zagoru, na skup dalmatinskih planinara (od 18.05.2012. - 20.05.2012.)... kamp nam je bio na samom izvoru (tj. jednom od izvora) rijeke cetine. prva liga je bilo! cilj nam je bio lisanjski vrh (1793m nadmorske visine). sinjal smo ostavili za drugi put (najvisi vrh rep. hrvatske). samo trojca iz paga  smo otisli jer jednog zena nije pustila. tamo smo nasli jednu jako dobro i ugodnu ekipu iz biograda.

uglavnom, uspon je bio, da prostite pickin dim... je da je dug (11km) ali je lagan. nema ko na velebitu, malo se penjes, pa se malo spustas, pa se onda jos i vise penjes i tako... evo slikica. zaboravio na post

  Ajde,nek se vidi malo mog kraja ;) Jeste i vi išli do crkve sv.Spasa i dr.?

15 godina
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
skank666 kaže...

pa pise ti u postu: on i par kolega iz GSS-a... znaci, ukrao ga je! :D

Busted!! {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam

jesmo, i do crkve, i do rimskog logora i na slapove krke...  e, i na tvrdju u vrlici. je8ate, jedva smo dosli do nje tj jedva smo nasli put koji vodi do nje.

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 6:18 (skank666).
13 godina
neaktivan
offline
Planinarenje/Alpinizam

Opremili smo još jedno penjalište na području Buzeta. Na 'Kamenim Vratima',odmah na izlazu iz Buzeta u smjeru Istarske toplice. Penjalište će biti više turističko i rekreativno,dakle sa malo lakšim smjerovima,5-ce i 6-ce,i vjerovatno će nastati i kakva 7-ca.  Za sada smo očistili teren i zabušili neka tri smjera,visina je nekih cca 30 metara. Penjači dođite isprobat novu stijenu.  {#}  Evo i par sličica.

 

Beautiful   :) Beautiful :)
i klinci su pomagali i klinci su pomagali
food nakon radne akcije food nakon radne akcije
www.fotoprizma.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 9:51 (TriP).
15 godina
offline
Planinarenje/Alpinizam

Ja,kolega i njegova cura napravili novo penjalište u Orebiću u suradnji sa stanicom GSS-a Orebić.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3093606509410.2119373.1541461970&type=3

15 godina
odjavljen
offline
Planinarenje/Alpinizam

 mali izlet na sinjal ovog vikenda. u biti, priprema za triglav 27.09.

dom dom
dom 2 i frend dom 2 i frend
ovog godnog ne treba posebno predstavljati... ovog godnog ne treba posebno predstavljati...
neki krater neki krater
na vrhu na vrhu
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2012 12:08 (skank666).
15 godina
odjavljen
offline
Planinarenje/Alpinizam

oj, ljudi. jel ima netko dereze ili cepin za prodat? dereze moraju biti univerzalne tj ne smiju biti automatske ili poluautomatske. pi7du materinu na triglavu je led, a nemam namjeru doc skoro do kraja pa se okrenut nazad jer nemam opremu!

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
Jel se znaš uopće pravilno kretati po ledu sa njima?
Šta se zaledilo od ovog zadnjeg snijega? To je vjerovatno sad prerađeni snijeg,a ne led. To se da proći samo u dobrim gojzama bez dereza iako će vjerovatno već biti napravljene "stepenice" od prethodnih planinara.
Dobro se raspitaj kakvi su uvjeti gore prije polaska.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam

ne, ne znam se pravilno kretat u njima... kazu da ima leda gore i da bez opreme ni ne pomisljamo ici gore. kako god da bilo, treba nam jer ionako mislimo ove zime radit neke zimske uspone. 

sto se tice triglava, ide s nema jedna iskusnija ekipa tako da cemo imat nekoga da nas savjetuje. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
Ako imaš ekipu onda je sve 5! Ni u ludilu pomišljat na takve stvari bez barem nešto iskustva. Probaj za opremu pogledati na stranicama od Alpinističkog kluba Zadar. Imaš ih i na Fb-u. Ako se ne varam to je tebi najbliže.
15 godina
odjavljen
offline
Planinarenje/Alpinizam

veni, vidi, vici bi rekli. uspjeli smo iako smo imali vise srece nego pameti. prvi dan smo se po kisi dizali do planike, uz juha pauzu na vodnikovom domu, dosli gore oko 18:00h nasrali se ko govna (btw piva je 4eura) i mislili kako nam sutra nema uspona zbog jakog vjetra koji je puhao tu noc u sutrasnje mogucnosti kise. ali! kad smo se ustali ujutro, vrijeme divno i na brzinu pojeli popili kavu i krenuli prema gore. nisam se stigao ni iskenjat tako da mi se cijelim putem kenjalo. a kad bi vidio one padine domah bi prdnuo od muke. ali sigurnim korakom i ne prevelikim raskorakom smo se digli.

za sada imam samo ovu sliku pa kad dobijem jos postam.

pazani i biogradjanin () na triglavu pazani i biogradjanin () na triglavu
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
11 godina
neaktivan
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
skank666 kaže...

veni, vidi, vici bi rekli. uspjeli smo iako smo imali vise srece nego pameti. prvi dan smo se po kisi dizali do planike, uz juha pauzu na vodnikovom domu, dosli gore oko 18:00h nasrali se ko govna (btw piva je 4eura) i mislili kako nam sutra nema uspona zbog jakog vjetra koji je puhao tu noc u sutrasnje mogucnosti kise. ali! kad smo se ustali ujutro, vrijeme divno i na brzinu pojeli popili kavu i krenuli prema gore. nisam se stigao ni iskenjat tako da mi se cijelim putem kenjalo. a kad bi vidio one padine domah bi prdnuo od muke. ali sigurnim korakom i ne prevelikim raskorakom smo se digli.

za sada imam samo ovu sliku pa kad dobijem jos postam.

 

odlično! nego reci mi jel postoji put do vrha triglava? tj. put za obične planinare, da se ne moraju prolazit neki djelovi na kojima se mora penjati. želja mi je otići gore.

 

Inače, 10km od ogulina ima planina Klek, 1182m, moguće se popeti na vrh planinarskom stazom, ali postoji i staza koja uključuje penjanje, ono štrik i te stvari, ako se potrefi vedro i ljepo vrijeme moguće je vidjeti more te učku! stvarno sam se iznenadio, a uz dalekozor je moguće vidjeti obrise slovenskih alpi.

Potpis.
15 godina
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
skank666 kaže...

veni, vidi, vici bi rekli. uspjeli smo iako smo imali vise srece nego pameti. prvi dan smo se po kisi dizali do planike, uz juha pauzu na vodnikovom domu, dosli gore oko 18:00h nasrali se ko govna (btw piva je 4eura) i mislili kako nam sutra nema uspona zbog jakog vjetra koji je puhao tu noc u sutrasnje mogucnosti kise. ali! kad smo se ustali ujutro, vrijeme divno i na brzinu pojeli popili kavu i krenuli prema gore. nisam se stigao ni iskenjat tako da mi se cijelim putem kenjalo. a kad bi vidio one padine domah bi prdnuo od muke. ali sigurnim korakom i ne prevelikim raskorakom smo se digli.

za sada imam samo ovu sliku pa kad dobijem jos postam.

Vidiš da nije bilo snijega {#}

master and commander kaže...
skank666 kaže...

veni, vidi, vici bi rekli. uspjeli smo iako smo imali vise srece nego pameti. prvi dan smo se po kisi dizali do planike, uz juha pauzu na vodnikovom domu, dosli gore oko 18:00h nasrali se ko govna (btw piva je 4eura) i mislili kako nam sutra nema uspona zbog jakog vjetra koji je puhao tu noc u sutrasnje mogucnosti kise. ali! kad smo se ustali ujutro, vrijeme divno i na brzinu pojeli popili kavu i krenuli prema gore. nisam se stigao ni iskenjat tako da mi se cijelim putem kenjalo. a kad bi vidio one padine domah bi prdnuo od muke. ali sigurnim korakom i ne prevelikim raskorakom smo se digli.

za sada imam samo ovu sliku pa kad dobijem jos postam.

 

odlično! nego reci mi jel postoji put do vrha triglava? tj. put za obične planinare, da se ne moraju prolazit neki djelovi na kojima se mora penjati. želja mi je otići gore.

 

Inače, 10km od ogulina ima planina Klek, 1182m, moguće se popeti na vrh planinarskom stazom, ali postoji i staza koja uključuje penjanje, ono štrik i te stvari, ako se potrefi vedro i ljepo vrijeme moguće je vidjeti more te učku! stvarno sam se iznenadio, a uz dalekozor je moguće vidjeti obrise slovenskih alpi.

Ja sam ti iz Ogulina. Na Klek se najnormalnije ide gore,ne postoji "staza" koja uključuje penjanje. Klek obiluje penjačkim smjerovima,a to je nešto sasvim drugo od uspona na sami vrh.

Dođe se autom do Bjelskog i onda laganini prema vrhu nezahtjevnom stazom.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam

master and commander

 

odlično! nego reci mi jel postoji put do vrha triglava? tj. put za obične planinare, da se ne moraju prolazit neki djelovi na kojima se mora penjati. želja mi je otići gore.

ima staza, nije da se treba penjati ali ides neko vrijeme na sve 4. staza je malo strma ali je osigurana klinovima i feratama (sajlama) tako da nema beda... iako, ako si strasljiv onda i nije za "obicne planinare". ne znam na sto mislis kad kazes to. i mi smo obicni planinari
Vidiš da nije bilo snijega {#}
je, onda tek ovu zimu imamo prvi zimski uspon. bolje nego tamo za prvi put! 

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 10:37 (skank666).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam

hvala, ma to mi nije frka, mislio sam na neke veće strmine litice itd.

Potpis.
15 godina
odjavljen
offline
Planinarenje/Alpinizam

jučer smo ošli na sveto brdo.... kad smo došli do snijega pukli smo. do koljena a negdje i do jaja ali to nas nije spriječilo. iz malih libinja krenuli oko 07:30h došli gore oko 14:30h. vrijeme je bilo fantazija, tek pri vrhu malo vjetra ali dovoljno da te sje8e. do auta se vratili također oko 19:00h tako da smo jedan dio puta pješačili po mraku. nije bio bed jer smo imali (baš nedavno kupili) garmina gpstrack 62s. uglavnom, isplatilo se. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
11 godina
neaktivan
offline
Planinarenje/Alpinizam

Stavit ću i ja slika iz zadnjih godinu dana  {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
7kunac kaže...

Stavit ću i ja slika iz zadnjih godinu dana {#}

rođo, di su slike?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
11 godina
neaktivan
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
skank666 kaže...
7kunac kaže...

Stavit ću i ja slika iz zadnjih godinu dana  {#}

rođo, di su slike?

  Izbrisale se skupa s windowsima  {#} ako nađem nešto,postat ću...a i nema se šta vidit,samo kamešnica i svilaja....

BTW,većina slika vam je na facebook stranici planinarskog društva svilaja....

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 13:49 (7kunac).
11 godina
neaktivan
offline
Planinarenje/Alpinizam

Ko želi,u dalmaciji(pretežno zagora pd Mosor,dinaridi,svilaja) i ostalima je upis u palninarsku školu....Cijena bude nešto sitno oko 50-70kn,tečajevi prve pomoći,učenje o planinama i opasnostima,korištenje opreme....

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 19:31 (7kunac).
13 godina
neaktivan
offline
Planinarenje/Alpinizam

Alo penjači. {#}

Evo da vas obavjestim da gradić u kojem živim ima šanse da postane središte sportskog penjanja u Hrvatskoj. {#}

Link

Tako da kad dođe ljeto posjetite nas,ima da vas fino umore naše stijene,a nakon toga možete pojesti svakakve specjalitete od tartufa i napit se dobrog vina. See ya. {#}

www.fotoprizma.com
15 godina
offline
Planinarenje/Alpinizam

A,bome lipo! Stvarno odlična penjališta,to se mora priznati {#}

13 godina
neaktivan
offline
Planinarenje/Alpinizam

Dali netko možda zna di bi mogao reparirati penjačice?? Tnx.  {#}

www.fotoprizma.com
15 godina
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
TriP kaže...

Dali netko možda zna di bi mogao reparirati penjačice?? Tnx.  {#}

Otkuda si?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
Arabarran kaže...
TriP kaže...

Dali netko možda zna di bi mogao reparirati penjačice?? Tnx.  {#}

Otkuda si?

 

Buzet. Ali slao bi ih poštom ako nije problem.

www.fotoprizma.com
15 godina
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
TriP kaže...
Arabarran kaže...
TriP kaže...

Dali netko možda zna di bi mogao reparirati penjačice?? Tnx.  {#}

Otkuda si?

 

Buzet. Ali slao bi ih poštom ako nije problem.

Za Istru ne znam. Znam da imaš u Ri dole u onom preko puta robne kuće,Varaždin ima. U zg vjerovatno,ali ne znam di. Ja radim kod sebe u Ogulinu,naučili smo šustera kako da radi i super je. Nije niti pretjerano skup.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2013 17:25 (Arabarran).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
Arabarran kaže...

Za Istru ne znam. Znam da imaš u Ri dole u onom preko puta robne kuće,Varaždin ima. U zg vjerovatno,ali ne znam di. Ja radim kod sebe u Ogulinu,naučili smo šustera kako da radi i super je. Nije niti pretjerano skup.

 

Ok,puno hvala. Budem se malo raspitao za ovo u Ri pa se lako zaletim do tamo. 

www.fotoprizma.com
13 godina
neaktivan
offline
Planinarenje/Alpinizam

Jučer bio praznik pa sam iskoristio lijepo vrijeme za laganu šetnjicu do vrha Učke,Vojak - 1396m (na kuli 1400m).  Predivno nešto,vidi se cijela Istra,Rijeka i otoci,te Gorski kotar. Sada razmišljam da iskoristim godišnji tako da osvajam hrvatske vrhove umjesto da se izležavam na nekoj plaži. {#}

Evo i par slika s Učke. 

..Vjerovatno prvi mops koji je ispenjao uspon za učku  :) ..Vjerovatno prvi mops koji je ispenjao uspon za učku :)
panorama panorama
zadnji uspon prema vrhu zadnji uspon prema vrhu
www.fotoprizma.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam

zakon....

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Re: Planinarenje/Alpinizam
Uvijek sam za takvu opciju provođenja godišnjeg odmora. More bolje paše kad se spustiš znojan,smrdljiv i zeljepljen sa nekog brda ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice