MMA (Mixed Martial Arts) izdvojena tema

poruka: 10.518
|
čitano: 1.324.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
the_prodigy kaže...

Što se tiče Jana i Adesanye, ja sam imao 3-2 u rundama za Jana, njemu sam dao 2,4,5 rundu.

Ali da sam slušao po ovim američkim komentatorima Roganu i ekipi, mislio bi da je Adesanya dobio svih 5 rundi. Svaki njegov udarac su dizali u nebesa, baš mi je drago da je Jan pobijedio.

Situacija s Janom je slična onoj sa Stipom, čovjek sve gazi, ali je uvijek nekakav autsajder. Zadnjih 10 borbi klade su ga 9 puta stavile u sporednu ulogu, a on je od tih 9 puta 8 puta pobijedio. Ako se netko kladio svaki put na njega mogao je dobro zaraditi.

 

Sve je to zato što je lik normalan, a ne brbljavac, lajavac i provokator. I onda imaš borca koji je primjer, ali je ljudima manje zanimljiv.

 

Zanimljiva mi je trenutna ljestvica prvaka po kategorijama, da je sam slažem vjerojatno bi odabrao iste prvake. Gotovo svi su korektni sportaši i dobri primjeri, izuzetak je jedino Adesanya koji je nešto brbljaviji, ali mi je ok lik, podjeća me na mladog Alija, jako je inteligentan.

 

Jučer je nakon poraza ostao dati izjavu i onda je opet iskoristio priliku da se sprda sa Costom (potpuno zasluženo) pa je izvadio bocu alkoholnog pića i rekao da je jučer malo pretjerao s alkoholom jer nije mogao zaspati. 

13 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
SolidSnakeCRO kaže...

Rakić skoro pa totalno razočaranje. Pa tko bi njemu dao šansu za titulu nakon onakve borbe. Opet ziheraški, samo ovaj put mu je srećom prošlo. Borba nedostojna main carda.

Ja. LHW je tako i onako jako slaba divizija. Što se tiće Rakića on je odradio ono što je i htio, ne razumijem kako je on kriv za ovakav ishod borbe. Čovjek je lagano pobjeđivao, a ako netko treba nešto promijeniti i riskirati to je sigruno borac koji gubi, što Santos nije napravio.

Dodinho kaže...

A odradio posao.. Najveći problem je što su mi zadnje dvije borbe protiv "gotovih" boraca, Smith je duze vrijeme u silaznoj putanji, a Santos nakon razvaljenih koljena nije isti.

 

Prava borba bi bila da mu idući meč bude protiv pobjednik Reyes - Prohaszka i nakon toga pobjednik napada pojas.

Gotovih boraca? Mislim da oni nisu gotovi borci, i sam Blachowicz je također bio 'gotov' borac onda, imao je 4 poraza u 5 borbi, pa eto gdje je sad sa 38 godina.

 

Da ne spominjem kako su sjebali Rakića protiv Oezdemira, borba u kojoj je meni fascinantno kako su suci vidjeli da je Volkan pobjedio, ovako bi bio 7-0 u UFC-u i već je trebao napasti naslov.

 

 

I opet su bodovne kartice izgledale smiješno. Jan definitivno nije uzeo 4 runde, a o 10-8 rundama nema ni govora. Ali bar nisu zajebali ishod borbe, drago mi je zbog Blachowicza.

 

Ne znam kako White nije do sad totalno popizdio na scoring koji iz eventa u event nema veze s mozgom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 8:09 (Promster).
16 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Promster kaže...

Gotovih boraca? Mislim da oni nisu gotovi borci, i sam Blachowicz je također bio 'gotov' borac onda, imao je 4 poraza u 5 borbi, pa eto gdje je sad sa 38 godina.

 

 Ali Janu nisu u u borbi ispadali zubi i da je borba bila na granici regularnosti kao i što mu nisu oba koljena praktički smrskana bila nakon borbe. Porazi su jedno, a šteta je drugo.

 

Kao što je Sanchez rekao u vezi Kattarovog poraza, ono nije samo poraz, ono ostavlja duboki trag na psihi, ono je abnormalna količina štete. Eto u tom smislu sam mislio na "gotove" borce, da nije to ta razina nakon takvih pretrpljanih šteta.

Koristite blage riječi i jake argumente
12 godina
neaktivan
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Ima karizmu Izzy, što je je. Zrelo razmišljanje, leže mu presice ima šampionski stav i gard.

 

If I was going to lose to anyone, what better guy than Jan Blachowicz classy champion, cool dude and a very nice guy

 

 

 

I jan je simpatičan, korektan lik i baš mi je drago da je uzeo titulu i obranio je.

 

 

 

Spominjali smo borkinje, 24.04. nas čekaju dvije vjerujem vrhunske borbe Namajunas - Zhang i Shevchenko - Andrade. 

11 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Dariush/Ferguson službeno, 15.5.

Nadao sam se Tonyju protiv Makhacheva, ali i ovo je jako zanimljivo jer je Dariush užasno podcjenjen.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
13 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Zabavan event u globalu. Čak dva no contesta u main cardu, to se ne viđa često. Edwards nije izgledao kao da se skoro dvije godine nije borio i mislim da bi dobio fight prekidom. Ali pošto je završilo kako je završilo, tko zna što će sad biti dalje. Osobno bih mu dao title shot. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Oliveira/Chandler za lw titulu.

To vjerojatno znači da je Poirier/Conor blizu realizacije.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
13 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
m77 kaže...
Oliveira/Chandler za lw titulu.

To vjerojatno znači da je Poirier/Conor blizu realizacije.

 Iznenađujuće moram priznati. Svakako sam očekivao da Porier bude jedan od.

 

 

Usman - Masvidal je također potvrđeno. Fun times ahead.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Masvidal i Usman pred punim tribinama.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Gdje se moze gledat ksw
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
15 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Kill Frenzy kaže...
Gdje se moze gledat ksw

 i mene zanima

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Jel moguce da su ovi borbu stosica ubacili ranije. Jednu borbu prije
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
5 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
toxic kaže...
Kill Frenzy kaže...
Gdje se moze gledat ksw

 i mene zanima

 crackstreams, ako niste nasli vec

www.youtube.com/TerabitTV
7 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Večerašnji KSW je bio teška smijurija.. main event "borbu" uopće ne treba komentirati, ovaj Srbin nikad lakše zaradio par tisuća eura u životu

Račić vrlo dobar, ali ipak je Poljak jako napredovao od njihove zadnje borbe.

Soldiću bi bilo pametnije što prije otići u UFC dok si još nije srozao toliko ugled, iako je očito vezan nekim jako dobrim ugovorom u KSWu te ako misli u UFC mora se očistiti od konjetine što sigurno nije lako

16 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Strašno kako su našpricani ovi u KSW-u, cirkus.

Koristite blage riječi i jake argumente
15 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Opet Stipe underdog, opet Francisova snaga itd...

Ok, razumijem da je Francis ogromna opasnost itd, no međutim da se Stipu stalno gura pod tepih mi nije jasno, i jos uvijek neki kazu da nije najveci UFC-ov teskas ikad...

 

Al ok ajmo to na stranu... Nitko ne spominje koji ce bremen zapravo Francis nositi... da radio je od 2018 na obrani od rusenja te ce sigurno biti puno spreminji nego prvi puta... 

No međutim Francis ako izgubi, izgubio je sve to su cinjenice ima ogroman rizik i mislim da je toga itekako svjestan i to bi ga moglo pojesti.

 

Vrlo je jednostavno ako izgubi od Stipe trecu priliku za napad dobiti nece a poprilicno sam siguran da onda gubi i borbu protiv Jonesa + ce mu pasti sav kredibilitet koji je do sada dosegao ponovo... dakle po meni puno veci teret na ledima nego to nosi Stipe...i rekao bih da na psihu to nije malo...naranvo na sve to jos zna da je izgubio prvi njihov susret...

Sto Vi mislite o tome ?

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 15:25 (toxic).
6 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
toxic kaže...

Opet Stipe underdog, opet Francisova snaga itd...

Ok, razumijem da je Francis ogromna opasnost itd, no međutim da se Stipu stalno gura pod tepih mi nije jasno, i jos uvijek neki kazu da nije najveci UFC-ov teskas ikad...

 

Al ok ajmo to na stranu... Nitko ne spominje koji ce bremen zapravo Francis nositi... da radio je od 2018 na obrani od rusenja te ce sigurno biti puno spreminji nego prvi puta... 

No međutim Francis ako izgubi, izgubio je sve to su cinjenice ima ogroman rizik i mislim da je toga itekako svjestan i to bi ga moglo pojesti.

 

Vrlo je jednostavno ako izgubi od Stipe trecu priliku za napad dobiti nece a poprilicno sam siguran da onda gubi i borbu protiv Jonesa + ce mu pasti sav kredibilitet koji je do sada dosegao ponovo... dakle po meni puno veci teret na ledima nego to nosi Stipe...i rekao bih da na psihu to nije malo...naranvo na sve to jos zna da je izgubio prvi njihov susret...

Sto Vi mislite o tome ?

 

 

Francis je totalno prenapuhana prica koju UFC neprestano pokusava progurati, kao neko ostvarenje americkog sna, od strane imigranta koji je prosao osobni pakao i sada je na vrhu (ne kazem da nije, i da mu svaka cast na trudu i dosljednosti da dode tu gdje je u tako kratkom roku)

 

medutim po meni on nije nista nego "one punch man", mozda od prvog poraza nije ni imao prililke pokazati neki napredak u tehnici, jer je sve nokautirao odmah, ali ne vidim sta on to moze protiv Stipe koji je iznad svih u toj kategoriji u svakom pogledu, i ne boji se dobit udarac, a bome ga i moze primiti bez problema, ima tvrdu bradu. (znam da, DC ga je nokautirao, medtim to je iznimka koja potvrduje pravilo, jer je prije toga meca dobio od Francisa 2-3 direktna udarca, pa nije pao, a i Reem ga je isto rokno jednom brutalno, pa je izgubio fight)

 

Jones je jedini koji moze parirati Stipi, ovi ostali nemaju nikakve sanse, jednostavno nisu tako zaokruzeni borci kao Jones i kao Stipe, koji je za teskasa, laksi od njih, brzi, tehnicki bolje potkovan od svih njih, IQ mu je nesto nevideno u toj kategoriji, ima isto nokaut snagu, hrvanje, boksanje, ma sve sto MMA borac treba imat, dok je Francis jednodimenzionalan

 

stipe pobjeduje, i onda se nadam borbi sa Jonesom pred kraj godine, to bi bilo jebeno, GOAT vs GOAT

 

nisam ljubitelj teske kategorije, niti mi je Stipe omiljen zato sto je odavde, vec zato sto je stvarno nesto nevideno u MMA, a i van ringa, bas onak pravi primjer nekoga na koga bi se trebali mladi borci ugledati, rad, rad, disciplina, i respect u unutar i van oktagona, zato mi je drag, nebitno sto ima hrvatske korjene.

 

jer s druge strane Jones mi je #1 borac svih vremena, a totalna je suprotnost Stipi, pogotovo van oktagona, ono bas je ljakse zesci, ali je zato kao borac poslje Amande, najbolji

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 16:04 (3dfx).
13 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Dosta je nepoznanica u ovom meču iako su se već susreli i iako je prošlo puno vremena od zadnjeg meča. Miočić je za DC fightove poprilično skinuo kilažu da dobije na mobilnosti, hoće li je sad povećati da mu pomogne kontrolirati Francisa nakon rušenja? U prvom meču rušenje i kontrola nisu baš išli toliko glatko koliko neki misle. Koliko je točno Francis napredovao? Od njega smo nakon borbe s Miočićem vidjeli više manje isto ko i prije te borbe. Nije baš imao prilike pokazati je li tehnički i taktički napredovao, gdje je sa kondicijom i hrvanjem? Ima li on sposobnost dobiti Stipu na bodove ili ikako drugačije osim nokautom? Na temelju čega je on prema nekima toliki favorit?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Miočić ostaje na 105 kila, ne mijenja on ništa u taktici. Biti će isto ako izbjegne bombe, hrvanje, stiskanje uz žicu, rušenje i pokušaj završavanja na tlu.

16 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)

Kondiciju će teško "nabiti", previše je tu mase. Stipe će ga izmoriti u prvim rundama rušenjem i onda kada ovaj bude umoran ići će na boks i razmontiranje.

Čitao sam da bi bilo dobro da ga lowkickovima uspori, to bi moglo biti efikasno.

 

Naravno da je Nnganou opasan, ali Stipe ima veći postotak T/KO od njega ako ćemo gledati statistiku. Nije neka razlika, ali je veća nego Francisova.

 

Favorit je jer je u naletu, ima 4 zadnje borbe 4 lijepa KO-a i samo zbog toga bih rekao. A i UFC ga forsira, njima bi to bilo marketinški yebeno da Francis dobije. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Pero Dinamit kaže...

Kondiciju će teško "nabiti", previše je tu mase. Stipe će ga izmoriti u prvim rundama rušenjem i onda kada ovaj bude umoran ići će na boks i razmontiranje.

Čitao sam da bi bilo dobro da ga lowkickovima uspori, to bi moglo biti efikasno.

 čini mi se da su rušenja čak bolja taktika, na lowkickovima potencira 'stojku' i samim time mu je veći rizik 

rušenja su, po meni, najbolji način da izmori i uspori grdosiju, lowkickovi su dobra strategija za one s kojima ima manji rizik da ga nokautiraju jednim udarcem

13 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Mislim da su se ljudi malo previše nabrijali na Miočića, ili možda podcijenjuju Ngannoua...Prošlu borbu u kojoj je mahao ko kreten bez ikakve tehnike je 2-3 zakačio Miočića i dobro ga uzdrmao, a jedna od tih situacija je bila kasno u borbi mislim da 4. runda, i to je čak bila najopasnija situacija iako je već odavno bio mrtav umoran. Ngannou je je veeeoma opasan i za preživjeti njega potrebno je odraditi skoro pa savršen meč. Ukoliko Francis bude strpljiv i prestane nasrtati kao budala mislim da su mu šanse više nego dobre, iako ovo zadnje protiv Rozenstruika bilo sramotno, no mislim da će sad zbog lošeg iskustva protiv Miočića biti strpljiv, pogotovo na početku. Kad je svijež teško ga je skinut dole, nije uspio ni Cain ni Blades, jedino kad je to moguće (u ranijim rundama kad još ima energije) je ako baca svoje bombe bez mozga i pruža se prilika za level change i lagani DT, a to je Stipe i napravio i izmorio ga na podu. I baš zato mislim da će biti strpljiv na početku i neće bacati svoje haymakere da ga Stipe ne ruši i iscrpi na podu, jer nakon toga šanse za Miočića su sve veće.

 

Stipe definitvno treba odraditi 100% savršenu borbu kaj se tiče defanzive (iako mi je to teško vidjeti nakon što ga je DC toliko izudarao kroz 3 borbe, ali ajde manji je, brži je) i ostaje pitanje Francisovog cardia, a tu napredak nismo mogli vidjeti...Prvu borbu protiv Miočića je bio najteži i najveći ikad, vidno 'napuhan' i ne toliko izrezan kao inače, otišao u Pariz prije i nije baš trenirao...Tako da i tu vjerojatno možemo očekivati napredak.

 

 

5 godina
neaktivan
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

meni se cini bas suprotno, da su svi nabrijani na Francisa i da podcjenjuju Stipu, kao i obicno.

 

stvarno ne znam sta taj covjek treba napravit vise da bi ljudi prestali ga gledat kao nekakvog underdoga 

 

prvak teske kategorije, rekorda u svojoj kategoriji koliko hoces, obrana naslova, osvajanja naslova, pobjeda protiv svih mogucih teskasa starih, trenutnih i buducih legendi

 

Francis jednostano nema inteligenciju prilagodbe tokom borbe, kao sto ima Stipe, nema preciznost, nema brzinu, nema tehniku, u usporedbi sa Stipom.

 

Sto ne znaci da ga ne moze pobjediti, na tome nivou svako moze dobiti svakoga, to je neupitno.

 

Cini mi se da ce Stipe ici na single leg takedown, svaki put kada Francis fula svoj 1-2 kombo, ako za to nece biti prilike, onda ce kombinirat boksanje sa udarcima nogom, i oslanjat se na svoje odlicno fingiranje, i drzanje tezine na zadnoj nozi, za brzo kretanje napred i udarace rukom

 

Sto se tice Francisa, stvarno nemam pojma sta on treba/moze, jer jednostavno mu mecevi nisu dugo trajali da mogu procjeniti da li je nesto mjenjao, imao neki tehnicki i kardio napredat.

 

Jedino oni njegovi "underhook" potezi mu mogu pomoci protiv Stipinih takedown pokusaja, pa ga onda u tome klincu probati, "upercut" i nokautirati

 

Takoder mislim da ce Stipe dobit opet dominacijom kao i u prvom mecu, i isto bih zeli da se bori proti Jonesa, jer mi nitko u teskoj kategoriji nije zanimljiv niti malo, bas mi je dosadna ta kategorija

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 14:23 (Mitohondri).
16 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Promster kaže...

Mislim da su se ljudi malo previše nabrijali na Miočića, ili možda podcijenjuju Ngannoua...Prošlu borbu u kojoj je mahao ko kreten bez ikakve tehnike je 2-3 zakačio Miočića i dobro ga uzdrmao, a jedna od tih situacija je bila kasno u borbi mislim da 4. runda, i to je čak bila najopasnija situacija iako je već odavno bio mrtav umoran. Ngannou je je veeeoma opasan i za preživjeti njega potrebno je odraditi skoro pa savršen meč. Ukoliko Francis bude strpljiv i prestane nasrtati kao budala mislim da su mu šanse više nego dobre, iako ovo zadnje protiv Rozenstruika bilo sramotno, no mislim da će sad zbog lošeg iskustva protiv Miočića biti strpljiv, pogotovo na početku. Kad je svijež teško ga je skinut dole, nije uspio ni Cain ni Blades, jedino kad je to moguće (u ranijim rundama kad još ima energije) je ako baca svoje bombe bez mozga i pruža se prilika za level change i lagani DT, a to je Stipe i napravio i izmorio ga na podu. I baš zato mislim da će biti strpljiv na početku i neće bacati svoje haymakere da ga Stipe ne ruši i iscrpi na podu, jer nakon toga šanse za Miočića su sve veće.

 

Stipe definitvno treba odraditi 100% savršenu borbu kaj se tiče defanzive (iako mi je to teško vidjeti nakon što ga je DC toliko izudarao kroz 3 borbe, ali ajde manji je, brži je) i ostaje pitanje Francisovog cardia, a tu napredak nismo mogli vidjeti...Prvu borbu protiv Miočića je bio najteži i najveći ikad, vidno 'napuhan' i ne toliko izrezan kao inače, otišao u Pariz prije i nije baš trenirao...Tako da i tu vjerojatno možemo očekivati napredak.

 

 

 A ne znam. Pogledaj borbu Francis vs Lewis. Totalni šit od početka do kraja. 

 

Teško da će biti strpljiv, zna da nema takav kardio i da mora što prije završiti borbu. Što borba bude išla dalje to su Stipi veće šanse za pobjedu.

Prošli puta je Pariz bio izgovor, ovaj će biti medijske obaveze, korona, što sve ne. Francis je pre jednodimenzionalan borac, ima samo tešku ruku.

A budimo realni, svatko u HW-u tko te dobro pogodi padaš. Osim ako nemaš bradu kao Hunt u mlađim danima. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Jedino kako Francis moze pobjedit je da ga pogodi nespremnog i nokautira. Dok god je Stipe spreman i vidi da udarac ide, ne moze ga srusit, kao sto se pokazalo u prvom mecu, Stipe moze podnest te udarce

 

Pogledajte ovo pa sami vidite koliko je Stipe nivoa iznad ostalih, u tehnickom smislu i prilagodbi unutar ringa, te takoder ima power shotove, uostalom ima vise nokauta od Francisa 

 

15 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Al opet Stipe ce morat igrat na odluku, isto tako mislim da Francis ima cvrstu bradu koja uopce nije prakticki taknuta... Vjerujem u pobjedu Stipe ali zaista se nebi cudio da ga Francis dobije...

Ja bih rekao i ponovo aplicirao na svoj post prije dan/dva mislim da ovaj match psihicki ima puno vise utjecaja na Francisa jer realno ako izgubi sto on vise moze ponuditi ovdje?

Stipe s druge strane moze okacit rukavice o klin poslije pobijede i poraza... No međutim ako pobijedi Francisa i ostane, Francis sansu dobit nece...

Slijedeci match ce biti Stipe vs Jones a Francis ce morati na Lewisa i to ce popusit...

 

Dakle Francisu je ovo kljuc za karijeru, on mora pobijediti inace gubi jaaaaako puno i mislim da ce ga to sustic vec u drugoj rundi (misli ce mu otic u pm). Stipi je kljuc nekako prezivit prvu rundu i otprilike 2 minute u drugoj i onda moze radit sta hoce...

 

Bnet: mNik987#2148
16 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Stipi od srca želim da završi karijeru ove godine sa dva sočna nokauta.

Koristite blage riječi i jake argumente
14 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Koji kanal na A1 prenosi ufc

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
16 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Kill Frenzy kaže...

Koji kanal na A1 prenosi ufc

 Fight Channel

Koristite blage riječi i jake argumente
16 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Pa na gol.hr direktno stream. A kasnije, sutradan navecer, snimka na novoj tv.

Edit:
Sad vidim da si pisao za A1.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 20:10 (Pero Dinamit).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice