MMA (Mixed Martial Arts) izdvojena tema

poruka: 9.836
|
čitano: 881.132
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
HW se i dalje svodi na 3-4 stvarno prava borca. Baš me zanima hoće li Gustafsson imati uspjeha.

Porier vs Hooker bi lako mogao biti fight godine ako sve bude prema planu :).
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
Koja 3-4?
Ja od Velasqezova primea nisam vidio ni jednog. Stipe je dobar borac, Cormier je neloš poluteškaš a Nganou je ko da je iz prvih dana UFC-a, bully bez ikakve tehnike. Ostali su ocvali veterani ili teški mediokriteti, ko da gledam dodjelu Porina. Imam osjećaj da bi ja bez problema upao u top 10. Čak mi se čini nevjerojatno da imaju ovako loš hw rooster. Ko neka teorija zavjere. Ne sjećam se dobre borbe u hw.
6 godina
MMA (Mixed Martial Arts)

Nitko ne komentira jucerasnje borbe..

Poirier i Hooker jedna od boljih borbi ove godine

9 godina
Runda broj 2 možda i najzabavnija ikad u UFC-u.

Šteta da je Hooker toliko pao u 4. i 5.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
Avensac kaže...

Nitko ne komentira jucerasnje borbe..

Poirier i Hooker jedna od boljih borbi ove godine

Odgledao preko noći, opet ostao budan do zore. 

Villante - Green ok borba, ništa posebno. Villante je nabio fini drobić kako bi prošao vagu za višu kategoriju. 

U startu Green bolji, pa onda Villante preuzima i bolji je sve do tog ludog i čudnog submissiona arm triangle choke koji je green odradio iz donjeg half guarda. Nisam to još vidio, barem se ne sjećam. I sve to minutu i nešto sitno prije kraja zadnje runde.

Na kraju mi je bilo drago, čovjek se upravo seli s obitelji u Albuquerque i trebala mu je ta pobjeda tako da je sve to bila eksplozija emocija za njega. Šteta što nije dobio i još koji bonus za ludi submission.

Perry - Gall, totalna dominacija Perrya. Gall je podbacio u svim segmentima, čak je i u parteru koji mu je najjača strana bio lošiji. S druge strane pokazao je napredak u boksačkim tehnikama, ali sve je to malo i nedovoljno za napredak na ljestvici. Luda situacija kod Perry i kuta u kojem mu je bila djevojka, pomalo komična situacija vidjelo se da jadna ne zna što reći i što napraviti u pauzi. Perrya su očito stisli financijski problemi, nakon borbe se žalio da mu je država sve odnijela na račun poreza...

Poirier - Hooker, odlična borba, prava bitka. Nije najbolja borba koju sam vidio, ali je borba koju se treba pogledati. Hooker jako čvrst, a nije ni Poirier daleko. Falilo mi je malo raznolikosti za borbu godine, sve se odvijalo na nogama, osim ako nisam nešto prespavao. 

Treba pogledati na što Hooker liči dan nakon borbe.

Dosta me podsjetilo na borbu Zhang - Jedrzejczyk, slična dinamika, tehnike i ishod.

7 godina
Preminuo Khabibov otac Abdulmanap.
Počivao u miru.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
9 godina
m77 kaže...
Preminuo Khabibov otac Abdulmanap.
Počivao u miru.

Baš sam vidio, tužna vijest. Borio se mjesecima, ali navodno mu je korona napravila preveliku štetu u organizmu. 

9 godina
MMA (Mixed Martial Arts)

Što kažete na odluku UFC-a i termin borbi na Fight Islandu u Abu Dhabiju?

Borbe će se odvijati preko noći po lokalnom vremenu, znači od 1-2h ujutro do 7-8h ujutro. Samo da bi Amerikanci mogli gledati prijenos u prime timeu.

Meni ovo nema previše smisla, ne vidim kako će borci prilagoditi svoj bioritam da su u špici snage u 4-5h ujutro. 

9 godina
mzopg kaže...

Borbe će se odvijati preko noći po lokalnom vremenu, znači od 1-2h ujutro do 7-8h ujutro. Samo da bi Amerikanci mogli gledati prijenos u prime timeu.

Meni ovo nema previše smisla, ne vidim kako će borci prilagoditi svoj bioritam da su u špici snage u 4-5h ujutro. 

Pa i u Europi se PPV odvijao uvijek po američkom vremenu. 

UFC 204, London, Bisping/Henderson 2, u 5 ujutro je po našem bila, u 4 po britanskom vremenu. Toga se sjećam 100%. 

7 godina
Nemam ništa protiv, oni najviše i plaćaju ppv, onda i nek bude po njihovom.
12 godina
MMA (Mixed Martial Arts)

Otpao main event...

Bnet: mNik987#2148
9 godina
Šuška se da bi Masvidal mogao uskočiti, ali ne vjerujem. Šteta jer je to bio jedini title fight koji me stvarno interesirao.
9 godina
Hexfire kaže...
Šuška se da bi Masvidal mogao uskočiti, ali ne vjerujem. Šteta jer je to bio jedini title fight koji me stvarno interesirao.

Evo potvrđeno. 

9 godina
Ranko Kukumar kaže...
mzopg kaže...

Pa i u Europi se PPV odvijao uvijek po američkom vremenu. 

UFC 204, London, Bisping/Henderson 2, u 5 ujutro je po našem bila, u 4 po britanskom vremenu. Toga se sjećam 100%. 

Nisam siguran, mislim da je većina bila u normalno EU vrijeme.

Računao sam da će ovi eventi biti po njihovom vremenu, mislim da su oni +2h od nas.

Isto tako je bilo sa zadnjim eventom na istoj toj lokaciji UFC 242: Khabib vs. Poirier, bio je u 20h navečer po našem vremenu.

m77 kaže...
Nemam ništa protiv, oni najviše i plaćaju ppv, onda i nek bude po njihovom.

Više sam mislio na borce i njihovu izvedbu usred noći, nego na gledatelje. Ne znam kako im se organizam prilagodi borbi u vrijeme kada bi trebali spavati. Znači jedino da obrnu dan-noć tjedan dana prije i prilagođavaju se.

12 godina
Taman da netko zaspe za vrijeme borbe :)
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
mzopg kaže...
Hexfire kaže...

Evo potvrđeno. 

E sad, jel to dosta vremena za pripremu ili je Masvidal vec bio u treningu? 

9 godina
Sigurno nije sjedio doma pred tv-om s kantom čipsa, ali nije ni trenirao 100%. Ali on tu stvarno nema šta izgubiti, a nije baš ni za Usmana idealna situacija jer je Masvidal puno drugačiji borac od Burnsa za kojeg se pripremao.
9 godina
MMA (Mixed Martial Arts)

Po meni je Usman za klasu bolji i kompletniji borac i mislim da neće imati previše problema protiv Masvidala, ali nikoga ne treba otpisati pa tako ni Masvidala koji je itekako iskusan i pametan borac.

Masvidal je dobro iskoristio prethodne 3 pobjede, posebno drugu u nizu protiv Askrena i to ga je lansiralo u elitu. Iskreno zaslužio je svoju priliku za titulu, lik je prošao sve i svašta i tu je već gotovo 20 godina. Da i dobije bilo bi mi drago. Ali ako ćemo malo analizirati dobio je Tilla koji je prebrzo završio u TOP 10, nije da nema predispozicije, ogroman je za svoju kategoriju, ali je upitan njegov pristup borbama. Zatim je dobio Askrena kojeg je Lawler razbijao i imao je više sreće nego pameti, a zatim ga je i Maia sredio. I za kraj Diaz koji je veliki brbljavac i to mu stvara popularnost i drži ga na vrhu, ali odavno je on odradio svoje, pa score mu je 20-12.

Kako god biti će to dobra borba.

6 godina

Street Jesus ima najbolju stojku u kategoriji sa solidnom obranom od rušenja....bit će ovo dobra makljaža ako cardio izdrži...moj pick ofc :) 

9 godina
Ne bih baš toliko podcjenio Masvidala. Stand up mu je sigurno jači od Usmanovog, među najboljim je boksačima općenito u UFC-u.

Plus, imao je nesretan split dec poraz od Maie u razdoblju kad je Maia rušio i gušio likove lijevo i desno bez ikakvih problema. Ne znači automatski da će i protiv Usmana moći ostati na nogama, ali svakako indikator da ne bi smjelo biti baš jednostrano.

Kardio bi trebao biti na strani Usmana čak i da su obojica imala full camp. To bi moglo presuditi na kraju.
12 godina

Usman će sigurno pokušavati otići u championship runde i dobiti ga na kondiciju.

Masvidal se ne treba bojati BJJ-a, već ground-and-pounda. Ali nije Masvidal loš u hrvanju, ali sve ovisi u kakvoj je kondiciji. A i bore se u Abu Dabiju gdje će biti preko 30 stupnjeva temperatura.

Malu prednost dajem Usmanu, čisto zbog kondicije.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
MMA (Mixed Martial Arts)

Noćas nema spavanja. 

Ovako na prvu vidim barem 6-7 zanimljivih najava. Od prognoza Usman - Holloway - Aldo - Andrade - Oezdemir - dos Santos, mada je puno toga na 50-50%. Volio bi da Rose dobije, ali ne znam.

6 godina

Za Yana sam gotovo siguran da će proći Alda a na preostali prvi dvojac biram kontra :)

12 godina
MMA (Mixed Martial Arts)

Usman školovao Masvidala, klasicna pobjeda hravaca nema tu sta... no opet vidi se da fali ozbiljnjih priprema Masvidalu..

Yan zasluženo po mom mišljenju trebalo biti i mrvicu ranije prekinuto

Volkanovski onak moglo je otic na obje strane ali ipak je šampion i samim time max je trebao biti nesto bolji..

Namajunas po meni također zasluženo

Ribas dominacija..

Ali po meni najvece iznanedenje je poraz Volkana...

9 godina
MMA (Mixed Martial Arts)

Uspio sam gotovo sve promašiti. 

Ali u moju obranu, Rose nisam stavio da je na zacopram, Holloway je bio jako blizu, po meni mrvu bolji, posebno prve dvije runde gdje je izgledao izvrsno. Aldo loše, Yan ga je totalno izdominirao, prekid je mogao biti i ranije.

Oezdemir jako čudna, ali dobra borba, Prochazka se baš čudno ponašao, kao da je na nečemu i još ono stalno držanje svoje desne šake, to još nisam vidio. Mislio sam da ju je slomio ili nešto slično.

Dos Santos je trebao dobiti, bio je bolji, ne previše, ali po meni dovoljno za pobjedu.

Rose izvrsna, tehnički je toliko superiorna, užitak ju je gledati. Andrade ide isključivo na snagu i tu joj je opet zadnju rundu nanijela solidnu štetu, ali Rose je izdominirala prve dvije runde tako da joj zadnja runda nije bila dovolja. Ovo je bio čisti sukob tehnike vs snage. Meni je gušt gledati Rose kako se kreće, kako napada, cura je odlična, ali nije joj lako protiv borkinja koje bi mogle snagom parirati muškim borcima.

Oezdemir je završio žestoko nokautiran, mislim da mu je to prvi primljeni nokaut u UFC-u. Iskreno nije mi žao, nisam nekakav fan njegovog ponašanja van ringa. On je svoju priliku imao protiv DC-a, ali nije ništa napravio. Ovo mi je možda druga najbolja borba večeri nakon Rose - Andrade.

Holloway je odlično otvorio, totalno drugačija priča od prethodne borbe, ali onda je počeo padati oko treće runde. Nije mi nešto zabavna bila ova borba, solidno, ali ništa posebno. Po meni Holloway malo bolji.

Usman - Masvidal, nažalost dosadna borba, prva runda je bila dobra dok je Masvidal imao snage poslije se to pretvorilo u klinč uz rub kaveza, mislim da su od 25min. pola proveli u klinču. Šteta što Masvidal nije imao pravi kamp, vjerojatno bi bilo nešto atraktivnije.

Yan odličan, čvrst, precizan, jako jako dobar. Aldo se dobro držao prvu rundu, ali onda je počeo primati ozbiljne batine.

8 godina
MMA (Mixed Martial Arts)

Proučavao sam noćašnje borbe. Planiram staviti 1000 kn na 3 borbe. Na pobjedu witakera, gustafsona i marine Rodriguez. Ima li kakav savjet ? Možda da ospori moje mišljenje recimo ? 

1 Stavi ladno
4 Nemoj sve ćeš fulat
0 Stavi sve osim witakera
0 Stavi sve osim marine
9 godina
ursusc355 kaže...

Proučavao sam noćašnje borbe. Planiram staviti 1000 kn na 3 borbe. Na pobjedu witakera, gustafsona i marine Rodriguez. Ima li kakav savjet ? Možda da ospori moje mišljenje recimo ? 

Po meni sva tri fighta lako mogu i skroz na drugu stranu.

1. Whittaker je favorit i po meni, ali teško je predvidjeti kakvog Tilla ćemo gledati. Ovo mu je tek drugi fight u Middleweightu, a u svom debiju je dobio Gasteluma koji je top 5 u diviziji. Ne bih ga baš samo tako otpisao.

2. Slična stvar kao i gore, Gus je i meni favorit, ali kako će se snaći u HW i kako će općenito reagirati nakon dulje stanke? Wedumu je ovo oproštaj i sigurno će dati sve od sebe da ne izgubi. 

3. A ovdje bome može na obje strane. Marina je neporažena i ima solidnih par zadnjih borbi, ali Esparza je prošla sve, pobijedila puno kvalitetnih protivnica zadnjih godina... Ne bih se čudio da 3 runde samo drži ovu na podu i "izgrinda" DEC

ko i hrpu puta prije toga.

Očekujem zabavan event, a ti javi sutra kak si prošao :).

9 godina
MMA (Mixed Martial Arts)

Tillu je ovo tek drugi nastup u MW, tako da. Dobio je gasteluma ali tjesno na bodove u ne baš uzbudljivom meču. Tek ćemo večeras vidjeti koliko je to neko mjerilo. 

7 godina
MMA (Mixed Martial Arts)

Ja biram Tilla za večeras, ciljam na to da je tehnički jači od Bobbyja, a i da udara jače.

Od ostalih borbi najviše me zanima ona životinja Chimaev.

2 godine
MMA (Mixed Martial Arts)

Ne znam otkud to da Till udara jače, u UFC-u ima 1 KO i 1 TKO (Wendell de Oliveira i Cowboy Cerrone)

Ja idem na Bobby Knucklesa.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice