MMA (Mixed Martial Arts) izdvojena tema

poruka: 10.518
|
čitano: 1.328.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
Couture protiv Minotaura je bila jedna od najboljih borbi u povijesti UFC-a.

Sad ne stignem, ali opširnije napišem dojmove nešto kasnije.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

Ja još skidam.Probao sam jutros na sve načine uhvatiti streaming ali nije išlo rušio se link za linkom.

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
16 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

Evo upravo sam odgledao event i ovo mi je definitivno jedan od najdražih.Silva je uništio Jardinea i vraća se na pobjedničke staze.Todd Dufee će po mom mišljenju biti vrlo brzo u vrhu konkurencije u teškoj kategoriji.Čovjek je životinja.Nokaut u 7 sekundi.Izgleda odlično.Ima tijelo kao da ga je netko klesao a ground & pound miu je divljački

Minotauro je izgledao odlično.Svaka čast Randy-u jer se uspio 3 puta izvući od submissiona.Odličan event.Nate je prvim udarcem nokautirao Damiana....

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
16 godina
offline
MMA (mixed martial arts)

Evo, uhvatio sam malo vremena pa da se osvrnem na svaku borbu posebno.

 

Krenimo.

 

Vera VS Soszynski

Jako dobar i zanimljiv uvod u event koji će na kraju ispasti jedan od najboljih koji sam gledao.

Iako ni Vera ni Sozynski nisu imena koja će kod ljudi probuditi neko uzbuđenje, pružili su nam jako dobar meč, bez previše odugovlačenja. Jednostavno tukli su se, jako kvalitetno branili i ja sam uživao svih 15 minuta meča.

Vera je bio umjeren u svojim napadima i pretežito se oslanjao na svoje umijeće u kontra napadima i time definitivno zaslužio pobjedu.

 

Leben VS Rosholt

Još dvojica onih koje nitko osim zagriženih MMA fanova neće primjećivati na fight cardovima. Ali isto tako još jedan odličan meč, koji je na kraju završio jednim klasičnim gušenjem, sa ne tako često viđenim krajem. Naime, Leben je pokušao tapkati, ali triangle choke je bio toliko dobro izveden da je uspio samo dva puta i onda pao u nesvjest.

Srećom, sudac je to primjetio i odmah prekinuo meč. Sekundu iza toga Leben se probudio i očito nije imao pojma gdje je. hehe

 

Marquardt VS Maia

Kratak meč sa odličnim nokautom u 21 sekundi prve runde. Jako dobar nokaut. Desni kroše, BUM, Maia pao na pod, Marquardt još jednom zamahnuo, ali u međuvremenu skužio da je ovaj gotov i nije ga udario. Jako fer i sportski od Marquardta.

 

Hague VS Duffee

Impresivnom Duffeeu je ovo bio prvi UFC meč i odradio ga je sa stilom. Nokautirao je protivnika u 7 sekundi prve runde i time postavio novi rekord.

Duffeeu, kojemu je tek 23 se osmjehuje uspjeh u ovom sportu definitivno. Frajer izgleda ko da jede djecu za doručak.

 

Silva VS Jardine

Odličan meč, uživao sam gledajući ovo. Iako nije trajalo dugo, bilo je jasno da su obojica došli udarati. Na kraju je Silva bio bolji i nokautirao Jardinea nakon nekih minutu i pol.

 

Couture VS Minotauro

Ovo mi je definitivno bio najbolji meč koji sam ikada gledao. 8 godina nakon što je prvi puta predložen, meč se odradio, i bilo je vrijedno čekati ga. 15 minuta žestoke borbe. Na kraju je pobijedio bolji, ali Couture je jasno pokazao zašto je legenda.

Iskreno, drago mi je da je došlo do odluke, ne samo zato što je ovaj prekrasan meč dulje trajao, već zato što bi mi bilo žao da je bilo koji od njih pao.

Minotauro je napravio ono što je htio kada je rekao "To become a legend, you have to beat a legend." I zbilja, Minotauro je ovom pobjedom potvrdio svoj status i svoje značenje u MMA svijetu. Ovakav minotauro bi slomio Brocka, sigurno.

Da se osvrnem i na njegovo udaranje, ono je jako podcijenjeno, Minotauro udara kao Mirko, garant.

Couture s druge strane, iako je izgubio, pokazao je puno, od šaketanja, do izdržljivosti. I sve to sa 46 godina. Prava legenda, pravi borac.

 

S nestrpljenjem čekam UFC 103. Vjerujem da će biti odličan.

 

 

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
MMA (mixed martial arts)

Jako dobar event, a i puno kratkih ali i zanimljivih borbi. Pogodovo Minotauro vs Couture, odlična borba.

Evo našao sam jednu borbu sa TUF 9 finala koju su već proglasili borbom godine, Clay Guida vs Diego Sanchez. Obavezno pogledati Osmijeh

http://www.mmatko.com/clay-guida-vs-diego-sanchez-fight-video-tuf-9-finale/

Najbrži put do čovjekova srca je pomoću šake Chucka Norrisa. ...:::www.lan-wars.com:::...
14 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

Eh, kad vec pricate o borbama, ima li netko da se i bori? Ja sam neko vrijeme bio u kickboxu i boksu iako to nije moj fazon. Treniram hap ki do i tae kwan do ( 2 sestrinske korejske vjestine). Vi?

http://www.egon.bloger.hr/
15 godina
neaktivan
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
!mpact35 kaže...

Eh, kad vec pricate o borbama, ima li netko da se i bori? Ja sam neko vrijeme bio u kickboxu i boksu iako to nije moj fazon. Treniram hap ki do i tae kwan do ( 2 sestrinske korejske vjestine). Vi?

Ja sam počeo trenirati kickboxing no ubrzo prestao, sada treniram Jiu-Jitsu, prijatelj mi ima crni pojas :)

Music is my life :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
Pero Dinamit kaže...

Jako dobar event, a i puno kratkih ali i zanimljivih borbi. Pogodovo Minotauro vs Couture, odlična borba.

Evo našao sam jednu borbu sa TUF 9 finala koju su već proglasili borbom godine, Clay Guida vs Diego Sanchez. Obavezno pogledati Osmijeh

http://www.mmatko.com/clay-guida-vs-diego-sanchez-fight-video-tuf-9-finale/

Definitivno najbolja borba koju sam pogledao ove godine!! Makljaža teška :)

Meni je jedna od najdražih borbi,

između Takayame i Don Frye-a !

 

EDIT:

i jednog od najžešćih udarača u povijesti sporta!

Music is my life :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2009 17:13 (makaweli).
16 godina
offline
MMA (mixed martial arts)

Eo ja treniram savate već 2 godine i ono, fora je... jedno natjecanje za sada, score 1-1 hehe i tak, ali uskoro bi trebalo biti još njih par, ne samo savate već i kickbox pa bumo vidjeli.

 

A sada UFC 103 i Mirko Cool

Najbrži put do čovjekova srca je pomoću šake Chucka Norrisa. ...:::www.lan-wars.com:::...
16 godina
neaktivan
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
!mpact35 kaže...

Eh, kad vec pricate o borbama, ima li netko da se i bori? Ja sam neko vrijeme bio u kickboxu i boksu iako to nije moj fazon. Treniram hap ki do i tae kwan do ( 2 sestrinske korejske vjestine). Vi?

Treniram kickbox aktivno od trinaeste godine.Prije toga karate...U zadnje 3 godine klub je postao dosta otvoren i na kraju potpuno prešao u MMA.

Imamo 2 muai-thai trenera jednog kickbox trenera,jednog boks trenera i jiu jitsu ali ne svaki put jer čovjek ne može zbog posla....

Ja tu i tamo uskočim kad on ne može(imam zeleni pojas).A što se tiče borbe kod nas je jako teško jer gotovo i nema pravih mma turnira..

Zadnje što sam čuo bilo je u Slanom ali privatno organizirano pa se nije nikako moglo upast.Imam dvije borbe i dvije pobjede ali pazi sad

na turnirima u Bosni.Nećete vjerovat ali imaju poprilično dobru MMA scenu.A turnir je bio u dogovoru između dvaju klubova.Ali teško da bi se

mogao natjecati s profićima (zasad) jer ne mogu zbog posla izdvojiti dovoljno vremena za konstantne treninge....

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
14 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

Fino, ima nas ovdje konkurentnih. Samo nek se prica okolo da su informaticari zakrzljali fosili Smijeh pa ce nas cuti. Ja i ne preferiram bas sportove, iako sam imao par meceva u kickboxu - 5 pobjeda 2 izgubljene - sve nokautom). Ide mi odlicno no to nije moj đir.  Drzim se vjestina.  Uskoro polazem za crveni pojas u hap ki dou i plavi u tae kwan dou. Idem za koji tjedan na natjecanje u lomljenju drvenih dasaka (a mozda se okusam i na betonu)..pa, ako dobro prodjem javim!!

http://www.egon.bloger.hr/
16 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

Samo javi.Dobro je čuti da nas ima još.SRETNO!!!

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
15 godina
offline
MMA (mixed martial arts)

Mirko nam dolazi na male ekrane za desetak dana. Super! Jedva čekam.

 

Evo sa indexa nešto malo o njemu i UFC-u 103...

They took our jobs!
16 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

Već dugo znam da će Mirko nastupiti na ovom eventu.Ali što je još zanimljivo gledat ćemo i Igora pokrajca.

Inače Spike tv prenosi uživo sve preliminary borbe pa ćemo najvjerovatnije gledati i njega na Novoj.

I Franklin vs Belfort će biti odlična borba nadam se da će se Belfort vratiti sa svojim poznatim brzim rukama....

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
15 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

Kad se Mirko moze borit za naslov? Kolko se puta treba pobjedit da bi iso na lesnera?

16 godina
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
Nema pravila, sve ovisi o kvaliteti protivnika, ali i o tome šta Lesnar odabere. Naime, on dobije 2 ili 3 ponude od kojih bira.

Bar je tako bilo prije.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
neaktivan
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
Danny_HR kaže...
Nema pravila, sve ovisi o kvaliteti protivnika, ali i o tome šta Lesnar odabere. Naime, on dobije 2 ili 3 ponude od kojih bira.

Bar je tako bilo prije.

Tako je i ostalo. No svoje prste u tome ima i Dana White zasigurno!

Music is my life :)
15 godina
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
Pinc kaže...

Kad se Mirko moze borit za naslov? Kolko se puta treba pobjedit da bi iso na lesnera?

E ti bi odmah borbu za naslov... treba vidjet kako će proći povratak u UFC jer se nije baš proslavio. Držim mu palčeve, ali bojim se ako nešto ne promijeni sa svojom taktikom (čekanje na lijevi high kick) da neće dobro proći. Ostali borci mi djeluju puno agresivnije i ne bih ga volio opet vidjeti na leđima u parteru...

They took our jobs!
15 godina
neaktivan
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
Stimulans kaže...
Pinc kaže...

Kad se Mirko moze borit za naslov? Kolko se puta treba pobjedit da bi iso na lesnera?

E ti bi odmah borbu za naslov... treba vidjet kako će proći povratak u UFC jer se nije baš proslavio. Držim mu palčeve, ali bojim se ako nešto ne promijeni sa svojom taktikom (čekanje na lijevi high kick) da neće dobro proći. Ostali borci mi djeluju puno agresivnije i ne bih ga volio opet vidjeti na leđima u parteru...

Baš bih volio vidjeti borbu između Cro Copa i Duffee-ja ! :)

Music is my life :)
15 godina
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
makaweli kaže...
Stimulans kaže...
Pinc kaže...

Kad se Mirko moze borit za naslov? Kolko se puta treba pobjedit da bi iso na lesnera?

E ti bi odmah borbu za naslov... treba vidjet kako će proći povratak u UFC jer se nije baš proslavio. Držim mu palčeve, ali bojim se ako nešto ne promijeni sa svojom taktikom (čekanje na lijevi high kick) da neće dobro proći. Ostali borci mi djeluju puno agresivnije i ne bih ga volio opet vidjeti na leđima u parteru...

Baš bih volio vidjeti borbu između Cro Copa i Duffee-ja ! :)

Evo baš sam pogledao zadnju borbu Duffee-ja i brzi nokaut... Mirko ima iskustva ali ovi mladi borci imaju agresivnost, baš kao što je i sam Mirko nekoć imao. Nikad se ne zna, jedan udarac može preokrenuti cijelu borbu, ali čisto sumnjam da se Mirko može nositi sa tom eksplozivnošću. Vidjet ćemo, osobno želim mu sve najbolje i svu sreću ovog svijeta premda si nešto kontam da bi mu bilo bolje da se on drži Pride-a...

They took our jobs!
16 godina
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
makaweli kaže...

Baš bih volio vidjeti borbu između Cro Copa i Duffee-ja ! :)


Ja nebi!

 

Ne mislim da bi dobro završilo po Mirka.

 

U Duffeeju vidim točno ono šta je Mirko bio u najboljim danima, a tek mu je 23.

 

Carbon copy!

 

Sve se bojim kako će ovaj meč završti u subotu.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2009 9:51 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

mislim da mi je ovo prvi post na temi...

 

dok sam čitao ovih zadnjih par postova prvo sam htio reći nešto o svom treniranju, pa nešto o MMA, pa o Mirku... ccc ajde nabrzinu ću o svemu

 

ja osobno ne volim MMA i jedan od najvažnijih razloga je taj što sve manje do izražaja dolazi tehnika, a sve više sirova snaga i izdržljivost iako je ovo možda malo subjektivno s moje strane, a shvatit će te i zašto

Mirko po meni nema šta tražiti u UFCu jer on je sve najbolje trenutke svoje karijere doživio u K1 gdje su pravila ipak drugačija i standup borba nije ni blizu isto što i puno slobodnija i pravila u MMA, a tu su i puno mlađi momci s puno manje toga na vagi i s puno više želje za dokazivanjem, a Mirko je svoje davno dokazao i svi smo bili svjedoci koliko je bio moćan i kako je tamanio sve po redu

mislim da je on tu samo da zaradi još koju paru, a i amerima to odogovara, dat će mu nešto para, ovaj će im za uzvrat bar dignuti popularnost i to je njima sasvim dovoljno

 

ja i sad ne mogu prežaliti ona vremena kad je Mr Perfect harao, pa onda Semmy Schilt, Peter Aerts, Jerome Le Banner, Štefan Leko, Mark Hunt... i stvarno mi ništa ne može zamijeniti to vrijeme

 

inace trenirao sam karate kao malac, pa onda nekakav kung fu, kick box i na kraju sam se našao u boksu gdje sam se u potpunosti i pronašao jer sam u svakoj od ovih prethodnih sam sebi ostao nedorečen i to mi je smetalo, al eto na kraju sam se ipak nasao

 

trenirao sam jedan period svaki dan, bilo je ludo i nezaboravno, pa je klub dosao u neke probleme, nije čak ni bilo trenera, pa sam prekinuo, al evo mislim sad nekad opet krenuti jer klub se ponovo osnovao(inače to je u Mostaru, klub se zvao "Bruno Bušić", sad je "Zrinjski", a za malo bolje poznavatelje boksa na ovim terenima sigurno će značiti ime Damir Beljo... inače najjači boksać zadnjih par god u BiH)

 

za sad od mene dosta, da vas ne morim previšeCool

16 godina
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
Ne bi se složio da tehnika nije važna.
Čak je i važnija.
Pogledaj koliko je tehnika značila jednom Coutureu, BJ Pennu, GSP-u, Minotauru, Andersonu Silvi...

To su sve borci koji su redovito u borbe ulazili protiv fizički jačih protivnika i pobijeđivali.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

mozda grijesim, al mislim da nije tako

 

baš sam neki dan prvi put gledao famoznog Lesnara na nagovor prijatelja i mogu vam reći da sam skroz razočaran, ne mogu vjerovati da je on prvak, pa sve mu se svodi na fiz snagu... stalno nešto ko bik juriša, obara protivnike, pa se dole hrve sa njima... svaka čast njemu(prvak je prvak), al za mene je ono katastrofa

16 godina
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
Onda ne znaš dovoljno o sportu.
Sorry ali tako je.

I Bob Sapp je mrcina i vjerujem da je jednako snažan kao Lesnar, ipak, dobija batina gdje god.

Lesnar ima jako dobru tehniku. JAKO DOBRU.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

objasnio sam maloprije u postu, znam da je razlika K1 i MMA ali vidi Hoosta, pa mi reci kakvu tehniku Lesnar ima i ako mislim da je on tehnicar onda izvini, al ti nisi u pravu

16 godina
offline
MMA (mixed martial arts)

Lesnar je bivši prvak u hrvanju i to više puta ako se ne varam. Istina je da nema on neku pretjeranu tehniku i da se oslanja na sirovu snagu. Ali kad je takav kao od stijene, zašto to ne bi koristio? Ali mislim da više do izražaja sirova snaga dolazi u teškoj kategoriji, dok u ovim nižim je tehnika dosta bitna. GSP,Machida,Anderson Silva su redom vrsni tehničari i nisu nešto pretjerano fizički jaki pa su prvaci.. Ali opet slažem se da je Mirkovo vrijeme prošlo, previše mi se statičan u borbi i samo čeka da uputi lijevi high kick i to je to. Eto neka pokaže suprotno u subotu i neka napravi kimuru na Ciganu hehe!

Najbrži put do čovjekova srca je pomoću šake Chucka Norrisa. ...:::www.lan-wars.com:::...
16 godina
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
benito kaže...

objasnio sam maloprije u postu, znam da je razlika K1 i MMA ali vidi Hoosta, pa mi reci kakvu tehniku Lesnar ima i ako mislim da je on tehnicar onda izvini, al ti nisi u pravu


Nije tehnika samo udaranje na nogama, odnosno je u kickboxingu. Tu si pogriješio u startu. Ne gledaš na mma kao na sport u kojem se tuče i na podu.

 

Hrvanje je itekako bitan dio mma. Tu je Lesnar jako dobar.

 

To ti je isto kao da uspoređuješ tehniku u nogometu kod hokejaša na ledu sa onima na travi.

Dva jako različita sporta iako slična.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2009 11:47 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
MMA (mixed martial arts)

jasno je meni da cilj opravdava sredstvo, pa zato i kazem da sam subjektivan po tom pitanju, al takvo je vrijeme svugdje doslo... najbitnije je da je neko fino djeluje na tv i da se na njemu mogu uzeti pare i to je to

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: MMA (mixed martial arts)
Danny_HR kaže...
benito kaže...

objasnio sam maloprije u postu, znam da je razlika K1 i MMA ali vidi Hoosta, pa mi reci kakvu tehniku Lesnar ima i ako mislim da je on tehnicar onda izvini, al ti nisi u pravu


Nije tehnika samo udaranje na nogama, odnosno je u kickboxingu. Tu si pogriješio u startu. Ne gledaš na mma kao na sport u kojem se tuče i na podu.

 

Hrvanje je itekako bitan dio mma. Tu je Lesnar jako dobar.

 

To ti je isto kao da uspoređuješ tehniku u nogometu kod hokejaša na ledu sa onima na travi.

Dva jako različita sporta iako slična.

 

nisam ja ni rekao da tehnika nije potrebna da bi bio dobar hrvač, al činjenica je da ti je u MMA dovoljno srušiti čovjeka i biti dobar na podu, a normalno da za takvo nešto treba biti i živina jer kad ti nekog jednom srušiš i ako si fizički nadmoćan, ta borba u principu ostaje u parteru do eventualne poluge ili gušenja, to meni smeta

 

iz mojih postova se može lako isčitati da ne gotivim taj tip boraca poput spomenutog, veliki sam nostalgičar za onim vremenima kad su ljudi htjeli vidjeti od boraca potez više i neku majstoriju, a sad publika traži nešto krvavo i beskompromisno... naravno dobili su to, al na uštrb ljepote

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice