Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.962
|
čitano: 3.243.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

max moze slobodno svaku trku mjenjat motor, krenut 15-16-17-18 i taj djir i dobit trku bez pol grca. gadi mi se ta cinjenica (al ne on kao vozac) kao sta mi se gadila kad je hamilton to radio prosle godine...

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Motor je skup i ide od budgeta pa nije baš zabavno, ali kužim, mogao bi i možda to i planiraju. Jeftinije je nego razvijati recimo novi aero (s kalupima, CFDom etc.) za ovu godinu.

Baš me interesira kako se timovi unutar timova osjećaju. Recimo McLaren je nakon RB najbolji u pit stopovima. Oni doslovno mogu reći da su zaslužili X sekundi vs Alpine (koji je #4)  ili Mercedesa (#8). Znam da su to mehaničari, no mogu reći "ja sam ti dao 5-10s naspram Alpinea i ti još uvijek završiš sporiji zbog aera/motora". Valjda imaju neke poticaje i bonuse bez obzira na rezultat. 

In vino veritas
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Hamilton mi nikada nije sjeo kao čovjek, vozač i javna osoba. Čim je došao u F1 bio je zlatno dijete koje se moglo zabiti u bilo koga bez kazne, sve dobro što je ikada napravio je bilo proglašavano kao da je mesija došao među obične ljude. Recite mi da sam gad, ali često sam pomislio kako bih volio vidjeti da ga bilo koji vozač onako pošteno odalami, zidarska ili odgojna, svejedno.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Hamilton mi nikada nije sjeo kao čovjek, vozač i javna osoba. Čim je došao u F1 bio je zlatno dijete koje se moglo zabiti u bilo koga bez kazne, sve dobro što je ikada napravio je bilo proglašavano kao da je mesija došao među obične ljude. Recite mi da sam gad, ali često sam pomislio kako bih volio vidjeti da ga bilo koji vozač onako pošteno odalami, zidarska ili odgojna, svejedno.

Upravo to.

Amen to that!
Ali za sve pobornike istog, mi smo protiv njega jer je crn pa smo odmah automatski i rasisti..

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
Dijelimo misljenje, ali pazite sta pisete, lgbt+ manjina kao i crnci imaju veca prava u informatickom kao i u realnom svijetu. Ja sam ovdje na temi luju jednom nazvao "black lives matter" kao sto mu je tu utrku i pisalo na podmajici i dobio sam ban desetak dana i upozorenje pred trajno ukidanje racuna. Zbog rasizma !!! Maddog i njegova armija srebrnih strijela i luje na dnevnoj bazi prijavljuju sve neistomisljenike. 

 Ja te jos jednom lijepo molim da prestanes lagati. Nula puta sam te prijavio, kao sto nikada nisam prijavio niti ikoga drugog. Za razliku od tebe koji si se cak hvalio time da si me prijavio, vise puta. Evo javno i prozivam admina da se ocituje o istome, ako se uopce zeli baviti takvim stvarima.

 

Sto se tice tvog konstantnog rasizma i diskriminacije samo bi ti savjetovao da konzultiras Ustav RH. Dobronamjerno ti savjetujem da prestanes s tim jer cinis kazneno djelo.

 

Takodjer te molim da me vise ne spominjes u svojim komentarima i postovima. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2022 22:50 (Maddog_HR).
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Da, moram priznati da se glede Hamiltona često spominje riječ rasizam. Njegova boja kože nema veza s činjenicom da ga nevolim. Više ga gledam kao licjemjera i općenito kao PR pizduna (u svim pojmovima te riječi).

S druge strane Michael Jordan ili Ronaldinho su legende, opet neovisno o boji kože.

22 mjeseca
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Wow, kad se iscrpe teme s upravo završene trke sve se opet vraća na Lewisa Hamiltona. I tako stalno. Jebate, taj lik je stvarno popularizirao, barem ovdje, formulu 1 do maksimuma. Morali bi mu svi bit zahvalni zbog toga. Da nema njega na ovoj temi bi bilo pola postova manje.

8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dosta o tome, idemo malo ontopic. Ovaj vikend u Nizozemskoj Ferrari uzima prvo i drugo mjesto, Russel treci, oba red bulla DNF(naravno bez ozljeda i teskih nesreca). Eto, male zelje... XD
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Nope.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
Dosta o tome, idemo malo ontopic. Ovaj vikend u Nizozemskoj Ferrari uzima prvo i drugo mjesto, Russel treci, oba red bulla DNF(naravno bez ozljeda i teskih nesreca). Eto, male zelje... XD

 Možda kada bi Ferrari mogo bez ovih nekih bravura kad sve useru u trci. Fali njima jedan novi Ross Brown da ih dotjera u red.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...

Fali njima jedan novi Ross Brown da ih dotjera u red.

Da bi to imalo smisla, trebao bi znati svoj posao.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Hamilton mi nikada nije sjeo kao čovjek, vozač i javna osoba. Čim je došao u F1 bio je zlatno dijete koje se moglo zabiti u bilo koga bez kazne, sve dobro što je ikada napravio je bilo proglašavano kao da je mesija došao među obične ljude. Recite mi da sam gad, ali često sam pomislio kako bih volio vidjeti da ga bilo koji vozač onako pošteno odalami, zidarska ili odgojna, svejedno.

 

Korny1603987 kaže...

Da, moram priznati da se glede Hamiltona često spominje riječ rasizam. Njegova boja kože nema veza s činjenicom da ga nevolim. Više ga gledam kao licjemjera i općenito kao PR pizduna (u svim pojmovima te riječi).

S druge strane Michael Jordan ili Ronaldinho su legende, opet neovisno o boji kože.

 Oba vasa komentara dokazuju upravo ovo sto vi pokusavate pobiti a to je da ga ne volite kao covjeka i to iskazujete na forumu o F1. Kakve veze ima kakav je van bolida?????????

Vase licne animozitete iskazujte na drugom forumu a ovdje komentarisite njega i druge kao vozace a ne sta nosi van staze i sta prica  u kafani. Koga briga za tim. Isapde da je on hodajuce zlo a ostalih 19 vozaca da su svetci van staze.... Do olabavite malo....

Pogotovo je glupo da se on zabija u bilo koga. Pa ako je iko sampion incidenata to je Max...Lewis maximalno izbjegava takve stavri i nabijati mu to na nos je jadno i smijesno...

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2022 10:03 (Posmatrač).
14 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
Dosta o tome, idemo malo ontopic. Ovaj vikend u Nizozemskoj Ferrari uzima prvo i drugo mjesto, Russel treci, oba red bulla DNF(naravno bez ozljeda i teskih nesreca). Eto, male zelje... XD

 Prije bi bilo:

 

1. mercedes

2. Sainz (*)

3. mercedes

4. Alonso

5. Leclerc *

 

*Pit wall Ferrari-a nešto zas**e.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2022 8:31 (T-bone's).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Činjenica je da on kad starta iza i nije neki vozač. Vidjelo se više puta. Za Max-a nemam riječi, kako je frajer vozio i šta je sve radio na stazi to je za trajno izbacivanje iz F1. Neki kažu to je hrabrost ja kažem retardiranost. Meni malo smeta kad danas ljudi njega proglašavaju najboljim vozačom što realno nije. Samo je RB svemirski brod za sve druge. Sve dovoljno govori kad pogledaš tko je 1 i 2 u poretku.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

Činjenica je da on kad starta iza i nije neki vozač. Vidjelo se više puta. Za Max-a nemam riječi, kako je frajer vozio i šta je sve radio na stazi to je za trajno izbacivanje iz F1. Neki kažu to je hrabrost ja kažem retardiranost. Meni malo smeta kad danas ljudi njega proglašavaju najboljim vozačom što realno nije. Samo je RB svemirski brod za sve druge. Sve dovoljno govori kad pogledaš tko je 1 i 2 u poretku.

Možeš li navesti?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Posmatrač kaže...
Korny1603987 kaže...

Hamilton mi nikada nije sjeo kao čovjek, vozač i javna osoba. Čim je došao u F1 bio je zlatno dijete koje se moglo zabiti u bilo koga bez kazne, sve dobro što je ikada napravio je bilo proglašavano kao da je mesija došao među obične ljude. Recite mi da sam gad, ali često sam pomislio kako bih volio vidjeti da ga bilo koji vozač onako pošteno odalami, zidarska ili odgojna, svejedno.

 

Korny1603987 kaže...

Da, moram priznati da se glede Hamiltona često spominje riječ rasizam. Njegova boja kože nema veza s činjenicom da ga nevolim. Više ga gledam kao licjemjera i općenito kao PR pizduna (u svim pojmovima te riječi).

S druge strane Michael Jordan ili Ronaldinho su legende, opet neovisno o boji kože.

 Oba vasa komentara dokazuju upravo ovo sto vi pokusavate pobiti a to je da ga ne volite kao covjeka i to iskazujete na forumu o F1. Kakve veze ima kakav je van bolida?????????

Vase licne animozitete iskazujte na drugom forumu a ovdje komentarisite njega i druge kao vozace a ne sta nosi van staze i sta prica  u kafani. Koga briga za tim. Isapde da je on hodajuce zlo a ostalih 19 vozaca da su svetci van staze.... Do olabavite malo....

Pogotovo je glupo da se on zabija u bilo koga. Pa ako je iko sampion incidenata to je Max...Lewis maximalno izbjegava takve stavri i nabijati mu to na nos je jadno i smijesno...

A F1 pratiš otkad? Od 2017.?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Od 1996. godine pratim i zna se za koji tim navijam od te godine do danas. I zna se koga smatram za najboljeg vozača.

Možda sam fulao 1-2 utrke od tada.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
sudy_freak kaže...
x18x05x kaže...

Činjenica je da on kad starta iza i nije neki vozač. Vidjelo se više puta. Za Max-a nemam riječi, kako je frajer vozio i šta je sve radio na stazi to je za trajno izbacivanje iz F1. Neki kažu to je hrabrost ja kažem retardiranost. Meni malo smeta kad danas ljudi njega proglašavaju najboljim vozačom što realno nije. Samo je RB svemirski brod za sve druge. Sve dovoljno govori kad pogledaš tko je 1 i 2 u poretku.

Možeš li navesti?

 Ne trebaš se praviti pametan. Pogledaj kako je počeo voziti kakve se manevre radio. To nema veze sa talentom.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
22 mjeseca
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Verstappen je prerano ušao u F1. Kao nezreli dječak vođen od strane iskompleksiranog i retardiranog oca radio je ludosti po stazi koje su ipak rezultat spomenute činjenice. Koliki god talent bio ipak moraš donekle sazrijeti za sjesti u bolid koji u trenu postaje mrtvački sanduk. FIA bi morala nešto poduzeti po tom pitanju. Protokom vremena Max sazrijeva i danas ne radi takve stvari iako uvijek će smetati bahatost koju svi steknu kad postanu svjetski prvaci u stilu: Miči mi se s puta luzeru. Tu sam negdje pročitao ludost da ga je trebalo protjerati iz F!?! Wow! Znači li to da su Senna i Schumacher također trebali biti protjerani, a radili su nemjerljivo veće bezobrazluke od Maxa?

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Problem je što sad svi fanovi vide sličnost s godinama kad je Hamilton "radio čuda". Sada, ove godine, ovo je Maxovo vrijeme u najboljoj formuli i donosi rezultate. Nije najmjerodavniji kriterij, no kako definirati bolji? Iskoristio je 74,3% od maksimalnih bodova (14x25 + 2x8 za sprint utrke i 16 za najbrži krug). Prošle godine nakon 14 utrka je imao 224 boda. 60 manje nego sada.

I kako definirati kriterij u kojem on nije najbolji (trenutno)?

Čak postaje privlačan sponzorima, vuče puno publike po Europi. Nije relevantan globalno, ali će biti. 

Nisam fan, ali čovjek je to zaslužio. Ja se samo mogu nadati da će netko dati Landu, Charlesu i Georgu dati bolju formulu da ga vidimo.

In vino veritas
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Posmatrač kaže...
Korny1603987 kaže...

Hamilton mi nikada nije sjeo kao čovjek, vozač i javna osoba. Čim je došao u F1 bio je zlatno dijete koje se moglo zabiti u bilo koga bez kazne, sve dobro što je ikada napravio je bilo proglašavano kao da je mesija došao među obične ljude. Recite mi da sam gad, ali često sam pomislio kako bih volio vidjeti da ga bilo koji vozač onako pošteno odalami, zidarska ili odgojna, svejedno.

 

Korny1603987 kaže...

Da, moram priznati da se glede Hamiltona često spominje riječ rasizam. Njegova boja kože nema veza s činjenicom da ga nevolim. Više ga gledam kao licjemjera i općenito kao PR pizduna (u svim pojmovima te riječi).

S druge strane Michael Jordan ili Ronaldinho su legende, opet neovisno o boji kože.

 Oba vasa komentara dokazuju upravo ovo sto vi pokusavate pobiti a to je da ga ne volite kao covjeka i to iskazujete na forumu o F1. Kakve veze ima kakav je van bolida?????????

Vase licne animozitete iskazujte na drugom forumu a ovdje komentarisite njega i druge kao vozace a ne sta nosi van staze i sta prica  u kafani. Koga briga za tim. Isapde da je on hodajuce zlo a ostalih 19 vozaca da su svetci van staze.... Do olabavite malo....

Pogotovo je glupo da se on zabija u bilo koga. Pa ako je iko sampion incidenata to je Max...Lewis maximalno izbjegava takve stavri i nabijati mu to na nos je jadno i smijesno...

 Oh, imao je i Lewis lijepu povijest sudara, uglavnom bez kazni kad nije bio u dominantnom bolidu. toliko da su ostali vozači počeli bježat od njega kad ga vide. a kako se poslije sudarat kad si na početku lajne i samo bježiš ostalima. Prošle godine, a i kad sretne Alonsa na stazi vidimo kako mu ide, ako nije 3 sekunde po krugu brži kruži 10 krugova iza onog ko mu se ne sklanja ili se sudare, nije se baš nešto iskazao u borbi "podjednakih"

14 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...

 lijepu povijest sudara, uglavnom bez kazni kad nije bio u dominantnom bolidu. toliko da su ostali vozači počeli bježat od njega kad ga vide.

 Pričaš o Maxu ? s tim da i dalje bježe od njega, nažalost najviše ga propušta meni najdraži vozač novije generacije jer su si frendovi (Norris).

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2022 14:01 (loky4i4).
5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
sudy_freak kaže...
...

A F1 pratiš otkad? Od 2017.?

 A to je bitno zbog?

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Posmatrač kaže...
sudy_freak kaže...
...

A F1 pratiš otkad? Od 2017.?

 A to je bitno zbog?

Pogotovo je glupo da se on zabija u bilo koga. Pa ako je iko sampion incidenata to je Max...Lewis maximalno izbjegava takve stavri i nabijati mu to na nos je jadno i smijesno..

 

Zbog ovog.
Gledamo sad Lewisa koji je definiran, kompletiran vozač, 12 godina stariji od Maxa.

Ekipa koja proziva Maxa zbog njegovog ponašanja, očigledno aktivno ignorira Lewisovu vožnju i prgavost u Maxovim godinama (pa čak i kad je bio stariji nego je Max danas).

Heck it, Max je prije dobio super licencu nego što je dobio vozačku dozvolu!?

Hamilton je startao F1 karijeru s 22 godine. Dvije godine manje nego Max danas ima.

 

Izvanpredmetno je raspravljati.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Od 1996. godine pratim i zna se za koji tim navijam od te godine do danas. I zna se koga smatram za najboljeg vozača.

Možda sam fulao 1-2 utrke od tada.

Nisam tebi komentirao

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Nitko tko ima i malo realnosti u sebi ne moze reci da Max nije bolji vozac od hamiltona(maknimo prgavost sa strane i gledajmo samo voznju, pretjecanja, voznju na rubu izlijetanja u svakom zavoju), lik je vozac F1, a ne borac za ljudska prava i manjine pa sukladno tome nije popracen kao hamilton. Pa max ima najvise pretjecanja u sezoni (mislim da je bilo 2016 oko 80 ako se dobro sjecam), hamilton nije toliko pretjecanja obavio kod svih titula koje ima(znam da pretjerujem :D). Imati najbrzi bolid sedam godina u nizu i toliko titula ne znaci da je bolji "trkac" od Maxa. I nije max jedini, trenutno na gridu ima bar 5-6 vozaca koji su bolji vozaci od lewisa ali nisu imali raketu od bolida. Max ima prvu sezonu najbrzi bolid, i odma se pljuje po njemu. Mercedes licemjerno komentira brzinu red bulla, nezanimljivost sezone(sve njihove titule su bile nezanimljive) itd, kao da su zaboravili da su i oni imali iste sanse i pravila za konstruirati takav bolid za ovu sezonu. Cak je i Ferrari ovako "trul" uspio bolje posloziti bolid od mercedesa, kada rijese pouzdanost motora i otvore ga do vrha samljet ce i red bull(sljedece sezone). Jedna od stvari koja me malo smeta je velicina bolida koji premasuje dimenzije s klase. Prosle godine sam imao priliku vidjeti Haas-ov bolid iz blizine i iznenadio sam se koja je to ladja od bolida, doslovno su ogromni! Forza Ferrari !!!
Sljedeca sezona je nasa !!!
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2022 15:12 (deepshitcro).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Mislim da Hamilton može parirati po brzini kruga (pa nek je i desetinku sporiji), ali i dobiva Maxa na gumama. Ako je utrka bez SC i slično, njegov race pace je brži. Čak Max nije ni do koljena Sebu, Perezu... I onda kad to staviš u kontekst brzine, mislim da je Lewis brži. Ovo tko je koliko koga pretjecao je varljiva statistika. Vettel je prošle godine odradio 122 pretjecanja. Kad Max mora čuvati gume u formuli sličnih performansi to je teško. Nije se popravio po tom pitanju. Sad je to samo rjeđe, jer ima puno dominantniji bolid. 

Pogledaj početak sezone kad se RB radio na neutralno, Perez je bio sve brži dok nisu krenuli prema Maxu. On voli taj neki setup koji drugima ne paše. Ni Albonu, ni Gaslyu, niti toliko Perezu. To za njega radi odlično i onda je brz ko strijela. No i prošle godine se vidjelo da kad je trebalo čuvati gume, i u bržem bolidu, je znao izgubiti. S ovakvim Ferrarijem, RB to samo mora održavati i imaju duplu krunu u ruci + vremena za 2023. 

In vino veritas
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ipak si neobjektivan za što imaš razloga jer Hamiltona ne podnosiš. Pa naravno da će Max imati više pretjecanja kad je Hamilton uglavnom startao iz prednjih redova zadnjih sedam osam godina. Ali u godinama kad je McLaren bio sve samo ne top bolid Hamilton je važio za jednog od atraktivnijih vozača na gridu. Ja ću priznati premda nisam ičiji navijač da je Hamiltonova prva F1 sezona bila nevjerojatna. Kao rookie odvoziti na onakav zreo način, zasjeniti Alonsa i Kimmija i na kraju izgubiti neobjašnjivom greškom svoje momčadi već osvojenu titulu ne može značiti ništa drugo već da je taj tip fantastičan vozač. Uopće nije simpatičan, barem meni, ali tko jest od velikana? Malo tko.

5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
sudy_freak kaže...
Posmatrač kaže...
sudy_freak kaže...
...

A F1 pratiš otkad? Od 2017.?

 A to je bitno zbog?

Pogotovo je glupo da se on zabija u bilo koga. Pa ako je iko sampion incidenata to je Max...Lewis maximalno izbjegava takve stavri i nabijati mu to na nos je jadno i smijesno..

 

Zbog ovog.
Gledamo sad Lewisa koji je definiran, kompletiran vozač, 12 godina stariji od Maxa.

Ekipa koja proziva Maxa zbog njegovog ponašanja, očigledno aktivno ignorira Lewisovu vožnju i prgavost u Maxovim godinama (pa čak i kad je bio stariji nego je Max danas).

Heck it, Max je prije dobio super licencu nego što je dobio vozačku dozvolu!?

Hamilton je startao F1 karijeru s 22 godine. Dvije godine manje nego Max danas ima.

 

Izvanpredmetno je raspravljati.

 Sta sam ja rekao sta je bilo prije 12 godina? Kakve to veze ima? Btw zar nije i noris prije vozio f1 nego sto je dobio vozacku? Pricaj o vozanjama i sl tj o svemu sta se desava na stazi ali kakve veze ima sta oblaci u cemu dolazi na trke i za sta se zalaze u privatnom zivotu....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice