Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.962
|
čitano: 3.242.823
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
SolidSnakeCRO kaže...

Pumpaju da se žali jer su nesposobni složiti bolid, a znaju ako dignu ride height da se budu borili s Williamsom. Nikad nije Mercedes bio tu da se drže pravila koja je krojila FIA, nego su oni krojili pravila koja njima odgovaraju. Sad dok više nije tak Toto, Lewis i George mogu samo kmečati i pritiskati FIA-u da riješe problem koji njihovi inženjeri nisu sposobni riješiti. Od 2014 godine su imali čiterski bolid i sad se nekaj žale.

 ili Horner jede govna po običaju pa pokušava ublažiti problem svojim lažima jer trenutno ima dobar bolid, da je obrnuto vidio bi kak porpoising ne bi bio problem, dok god se svi žale prije ću vjerovati vozačima nego njemu

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 17:52 (loky4i4).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Jel se zna sto se desilo tocno Sainzu i Leclercu?!
AUDIOFIL
9 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Jel se zna sto se desilo tocno Sainzu i Leclercu?!

 Binotto: “Nisam siguran što je pošlo po zlu, analizirat ćemo to. Carlos je imao problema s hidraulikom, a Charlesov problem je sigurno vezan uz motor. Je li taj problem nešto što smo imali i prije? Mislim da nije.”

9 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Brit media mašinerija je u punom pogonu... sve prebacuju na FIA-u i već se nazire da ako se nešto desi FIA će biti kriva... sjetimo se avokado mirisa iz Ferrarijevog bolida (a mečka palila ulje sezonama dok ostali nisu provalili i onda je odjednom postalo no-no)... da ne pričamo o DAS-u i smanjivanju debljine stijenke guma u sred sezone...
Sad se igra na safety a rješenje je jednostavno... kompromis... kao što biraju drag vs downforce nek izaberu porpoising vs ride height iliti downforce vs top speed... apsolutno ista problematika, ali im je jasno da ne mogu na stazi riješiti pa idemo za zeleni stol i idemo se loviti za leđa pri izlasku iz bolida i kukati (kao nekad na gume zbog sigurnosti, jelte.. ma sve sami filantropi)... brit media i Liberty media su baš kombo za usrati cijeli jedan sport.
Sry ljudi, al baš sam ojađen kad vidim kuda sve ovo ide.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Gary Anderson je pisao da je FIA u Barceloni (testiranje) rekla da neće ništa poduzimati, nego se timovi sami moraju nositi s tim. 

 

Ja se slažem da FIA ne bi trebala dirati ništa. Nije problem u pravilima.

In vino veritas
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

ove godine sigurno ništa neće dirati, nagodinu tko za možda vidimo i aktivni ovjes

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
miki_the_pirat kaže...

Brit media mašinerija je u punom pogonu... 

 jel brit mašinerija radila i ranih 2000ih 

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Posmatrač kaže...
* * *

 F1 se sveo na to sta je Luis rekao ili za sta se uhvatio... TO je najvaznije kod trka.... MOzete vi pricati sta hocete ali covjek ima 7 titula.....

Džaba mu. Neće ostati poznat po tome. Mislim da bi sada potpisao da završi karijeru da i da ne vozi nikako pod uslovom da gleda u zlatnu kuglu i da jednom pobjedi u crvenom bolidu u Monzi.

Ali to je manje više nebitno - jeste li vidjeli Mercedesovu zvijezdu u LGBTQRTPLVRT+ bojama? Koja debilana. Predpostavljam da će u sledećoj utrci imati kacigu u bojama Ukrajinske zastave.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

@Envy ja ne znam u kojoj kompaniji ti radiš, ali korporativno je to ustaljena praksa. 

Moja (US) kompanija radi isto. Na LinkedInu se stavljaju "boje", slavi se i Black Month, i Pride Month, i sve živo. 

To je prihvatljivo i poželjno ako imalo želiš poštivati "Diversity & Inclusion". 

Ja razumijem da to kompanijama u HR ne gori, jer se tek privikavamo na Nepalce, Indijce, Pakistance.. ali vani je važno da se prikažeš otvoren za zapošljavanje svih mogućih manjina. 

Teoretski, da je Adrian Newey gay, bi li ga odbio, ili bi stavio i ti dugine boje, pa možda privučeš i još kojeg Adriana?! Ili ćeš pistati ovakve poruke pa će te se "gay Adriani" micati od tebe i tvoje kompanije. Ili gay Lewisi/Max/Charlesovi?

In vino veritas
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
GranDaddo kaže...

@Envy ja ne znam u kojoj kompaniji ti radiš, ali korporativno je to ustaljena praksa. 

Moja (US) kompanija radi isto. Na LinkedInu se stavljaju "boje", slavi se i Black Month, i Pride Month, i sve živo. 

To je prihvatljivo i poželjno ako imalo želiš poštivati "Diversity & Inclusion". 

Ja razumijem da to kompanijama u HR ne gori, jer se tek privikavamo na Nepalce, Indijce, Pakistance.. ali vani je važno da se prikažeš otvoren za zapošljavanje svih mogućih manjina. 

Teoretski, da je Adrian Newey gay, bi li ga odbio, ili bi stavio i ti dugine boje, pa možda privučeš i još kojeg Adriana?! Ili ćeš pistati ovakve poruke pa će te se "gay Adriani" micati od tebe i tvoje kompanije. Ili gay Lewisi/Max/Charlesovi?

Malo offtopicai ovdje ćemo završiti sa oftopičarenjem ali opet biti će vezano za F1.

Ja imam svoju kompaniju i vrijednog radnika plaćam i ne zanima me njegovo seksualno opredjeljenje, etničko, nacionalno i sl. Sve dok to ne okači javno i smeta mojim klijentima.
Mene boli briga za njegovu LGBTRQ+ zvijezdu, ali to je Hamilton. Pa da se prisjetimo što je ono bio njegov sledeći pokušaj: Da se skloni sa svih društvenih mreža ili nešto tako.

Bezveze - jednostavno mu je ovo bezveze. Trebal li ja sada slaviti "Normal Month ili da ga nazovemo Classic Month" (eto ja ću ja patentirati, na današnji dan neka bude) jer eto nisam ni izve skupine qwertz+, i bijelac sam i imam Windows 11? 

5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...
GranDaddo kaže...

@Envy ja ne znam u kojoj kompaniji ti radiš, ali korporativno je to ustaljena praksa. 

Moja (US) kompanija radi isto. Na LinkedInu se stavljaju "boje", slavi se i Black Month, i Pride Month, i sve živo. 

To je prihvatljivo i poželjno ako imalo želiš poštivati "Diversity & Inclusion". 

Ja razumijem da to kompanijama u HR ne gori, jer se tek privikavamo na Nepalce, Indijce, Pakistance.. ali vani je važno da se prikažeš otvoren za zapošljavanje svih mogućih manjina. 

Teoretski, da je Adrian Newey gay, bi li ga odbio, ili bi stavio i ti dugine boje, pa možda privučeš i još kojeg Adriana?! Ili ćeš pistati ovakve poruke pa će te se "gay Adriani" micati od tebe i tvoje kompanije. Ili gay Lewisi/Max/Charlesovi?

Malo offtopicai ovdje ćemo završiti sa oftopičarenjem ali opet biti će vezano za F1.

Ja imam svoju kompaniju i vrijednog radnika plaćam i ne zanima me njegovo seksualno opredjeljenje, etničko, nacionalno i sl. Sve dok to ne okači javno i smeta mojim klijentima.
Mene boli briga za njegovu LGBTRQ+ zvijezdu, ali to je Hamilton. Pa da se prisjetimo što je ono bio njegov sledeći pokušaj: Da se skloni sa svih društvenih mreža ili nešto tako.

Bezveze - jednostavno mu je ovo bezveze. Trebal li ja sada slaviti "Normal Month ili da ga nazovemo Classic Month" (eto ja ću ja patentirati, na današnji dan neka bude) jer eto nisam ni izve skupine qwertz+, i bijelac sam i imam Windows 11? 

 Prvo cestitam a drugo ti imas svoju politiku i ne vidim problem da dozvolis da neka kompanija ima svoju politiku. Tebe boli briga za nesto pa o tome svaki ili svaki drugi post.....

Sto tebe briga sta on slavi ili ne. I nista od ovog gore nije vezano za topic....

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 19:09 (Posmatrač).
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...
GranDaddo kaže...

@Envy ja ne znam u kojoj kompaniji ti radiš, ali korporativno je to ustaljena praksa. 

Moja (US) kompanija radi isto. Na LinkedInu se stavljaju "boje", slavi se i Black Month, i Pride Month, i sve živo. 

To je prihvatljivo i poželjno ako imalo želiš poštivati "Diversity & Inclusion". 

Ja razumijem da to kompanijama u HR ne gori, jer se tek privikavamo na Nepalce, Indijce, Pakistance.. ali vani je važno da se prikažeš otvoren za zapošljavanje svih mogućih manjina. 

Teoretski, da je Adrian Newey gay, bi li ga odbio, ili bi stavio i ti dugine boje, pa možda privučeš i još kojeg Adriana?! Ili ćeš pistati ovakve poruke pa će te se "gay Adriani" micati od tebe i tvoje kompanije. Ili gay Lewisi/Max/Charlesovi?

Malo offtopicai ovdje ćemo završiti sa oftopičarenjem ali opet biti će vezano za F1.

Ja imam svoju kompaniju i vrijednog radnika plaćam i ne zanima me njegovo seksualno opredjeljenje, etničko, nacionalno i sl. Sve dok to ne okači javno i smeta mojim klijentima.
Mene boli briga za njegovu LGBTRQ+ zvijezdu, ali to je Hamilton. Pa da se prisjetimo što je ono bio njegov sledeći pokušaj: Da se skloni sa svih društvenih mreža ili nešto tako.

Bezveze - jednostavno mu je ovo bezveze. Trebal li ja sada slaviti "Normal Month ili da ga nazovemo Classic Month" (eto ja ću ja patentirati, na današnji dan neka bude) jer eto nisam ni izve skupine qwertz+, i bijelac sam i imam Windows 11? 

 A ti možes kačiti sliku svojih zaruka po forumima? Kog boli briga što si se ti zarucio i što je bolja polovica "ko iz najluđih magazina". Kako sebi uzimaš za pravo da proklamiraš svoju "normalnost", a smeta te pravo drugih da pokažu da su drugačiji.

 

Većina komentara ti je granično idiotska, a za pravopis vjerojatno mislis da je vrsta dinosaura.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ajde probaj to gledati ovako.

Gledaj da sad svi timovi imaju jednak budget. 

Sve više dolazi do izražaja da zapošljavaš manje i sve kvalitetnije. Da imaš najbolje procese i upravljanje. Činjenica je da kompanije kojima je jedan od fokusa D&I inovativnija itd.

Svi koje zapošljavaš su iznimno obrazovani i ima ih "svakakvih". U toj mjeri da se u toj vrlo maloj industriji zna svaka osoba poimence kroz F1/F2, WRC, WEC, GT natjecanja. Recimo Seidl iz Porsche WEC-a u McLaren. E sad, to ne znači da nema novih nada, nego nisu još poznati. Recimo svi pripravnici koji dolaze u sve te kompanije stažirati. Oni kad dođu, njima je dosta važno da su prihvaćeni i željeni. Recimo ako si Rambo sa rozom majicom jednoroga da nisi isprdavan (ne namjerno podcjenjivajući veće probleme). Ja ne vjerujem da si ijedna F1 momčad može dozvoliti da ju idući super talent zaobiđe, jer je možda na glasu kao nešto "restriktivniji". Sjeverno Korejska ili Alžirska F1 momčad bi imala problema sa privlačenjem najboljeg talenta. Ili bi jednostavno otvorili ured u UK i to bi bilo normalno tamo, ali ne bi dolazili u HQ. 

 

Dok na našem lokalnom nivou ti i dalje želiš biti privlačan poslodavac, fokus ti može biti uži, i dok se recimo nadopunjava zapošljavanjem iz inozemstva. Siguran sam da recimo soboslikara neće ponestati do mjere da ćeš se morati mučiti sa reklamiranjem D&I, nego ćeš jednostavno morati ponuditi kompetitivnu plaću. 

 

Može se isto i poistovjetiti sa privlačenjem programera. Imaš razne načine na kojima se trudiš postati poželjan poslodavac i ovo je samo još jedna stavka koja može utjecati da se neki briljantni developer prijavi kod tebe i ne otiđe u Njemačku. 

 

Stavio sam puno skraćenica koje su povezane sa temom, pa ću cijeniti ako me ne bannate :D 

 

In vino veritas
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 15:06 (GranDaddo).
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
I opet lujina masinerija radi svoje: "Nakon osme runde prvenstva, tijekom kojega je fenomen aerodinamičkih oscilacija nove generacije F1 bolida bio još jednom vidljiv, kao i njegov utjecaj na fizičko stanje vozača, FIA je odlučila, u interesu sigurnosti, da je nužno intervenirati kako bi momčadi morale napraviti nužne promjene koje će smanjiti ili eliminirati ovaj fenomen,”.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
I opet lujina masinerija radi svoje: "Nakon osme runde prvenstva, tijekom kojega je fenomen aerodinamičkih oscilacija nove generacije F1 bolida bio još jednom vidljiv, kao i njegov utjecaj na fizičko stanje vozača, FIA je odlučila, u interesu sigurnosti, da je nužno intervenirati kako bi momčadi morale napraviti nužne promjene koje će smanjiti ili eliminirati ovaj fenomen,”.

e da si pročitao što će FIA napraviti ne bi lupao bez veze => ograničit će kolike smiju biti vertikalne oscilacije bolida, tj. koliko smije biti porpoisinga/bouncinga, a to znači da će Mercedes najviše popušiti, a Ferrari malo manje

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...

A FIA ce napraviti sve na ruku mercedesu, pa tako i to. Ono izlazenje iz bolida je toliko teatralno, da je odvratno. Russel mu je vec do sad ocitao bukvicu, pokazao mu je da se bolid vozi volanom a ne jezikom.

 Ne razumijem zašto se ovo poteže kao nešto sigurno.

Pa da je FIA htjela napraviti sve na ruku Mercu sigurno se nebi dogodilo ono što se dogodilo lani u finalu. Isto tako da se to i dogodilo sigurno bi odmah promijenili odluku nakon utrke. 

 

Što se tiče sad ove nove situacije, još uvijek ništa ne ukazuje da će se ići na ruku Mercu. Baš naprotiv, po prvim informacijama ići će se na ruku onima koji imaju malo ili nimalo "dupiniranja", jer ispada da će oni koji ga imaju više i izgubiti najviše performansi sa novim pravilima.

 

I nisam primjetio da je kolega ministar gore uopće branio Hamiltona. Pa ne znam ni na koga se odnosi prvi dio posta. Dapače, nije ga uopće ni spomenuo. Samo ti je napomenuo da, po onim detaljima koje do sada imamo, se nikako ne može zaključiti da će FIA pomoći Mercu, već suprotno, da će Marcu najviše odmoći. Što bi znao da si pročitao išta više od naslova vijesti koju si čitao.

A sad što će se stvarno na kraju i dogoditi i kako će se to odigrati - to ostaje za vidjeti, ali po trenutnim informacijama Merc će novim pravilima izgubiti najviše performansi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 17:07 (Miro).
5 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Hebo vas vise i hamilton. Tema je o F1 a najvise se prica sta je hamilton obukao i za sta se uhvatio kad je izasao iz bolida. De otvorite temo opsjednutost hamiltonom pa tamo ispucavajte ljubomoru i frustracije. Ja sam ljubitelj mercedesa al nije hamilton jedini u F1 iako je najbolji. To je statistika a vi cmizdrite koliko hocete to necete promijenuti. Pored hamiltona niko ovdje ne pominje ostale odlicne vozace kao sto su Gasly i Noris pa i Bottas u krajnjem slucaju i leclerk koji ne moze toliko doboro voziti koliko u boxu mogu zasrati....

11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Samo ostaje nejasno zasto admini dopuštaju konstantan rasizam, homofobiju, šovinizam i općenito govor mržnje na ovom topicu.

 

Uistinu savjetujem admina, a i ovima što konstantno u javnom prostoru propagiraju gore navedeno da malo prođu kroz Europsku konvenciju o ljudskim pravima, odredbe KZa (posebno čl. 325) i Zakon o elektroničkim medijima.

 

Takav način komunikacije, osim što je moralno pogrešan, je i kazneno djelo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2022 17:40 (Maddog_HR).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ne vidim kako je ovo na ruku Mercedesu?

Ovo jedino ide na ruku Alfi, RB i Astonu.

FIA nece dat active suspension niti mass damper, nego interval u kojem toleriraju skakanje.

A to ce kontrolirati sa ride height. Mercedes je vec sad na samom minimumu toga, tako da cim povise auto da budu u tom safety intervalu bit ce sporiji...
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Jucer navecer citam vijesti iz F1, u Ferrariu jos uvijek ne znaju uzrok Leclerovog kvara... -_-
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2022 10:33 (deepshitcro).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
Jucer navecer citam vijesti iz F1, u Ferrariu jos uvijek ne znaju uzrok Leclerovog kvara... -_-

 Znaju oni, samo neće to reći. Očito je veći kvar ili problem.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Koliko su smotani prije je da stvarno ne znaju u cemu je bio problem!🤦
AUDIOFIL
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Možda nisam dobro pročitao, ali Ferrari je već zatražio promjene radi pouzdanosti. Ne razumijem da li su odbijeni, ili se odugovlači.

 

Mislim da je FIA OK reagirala sa monitoringom. Ne vidim kako bi RB imao problem s tim, a to je po meni najviše fer. Opet mi nije jasno slušajući James Vowlesa tko će odrediti što je od porposinga a što je od bouncinga?! Frekvencija?!

 

Dani, Gasly, Tsunoda (my butt hurts), svi su bili dosta jasni da su timovi otišli predaleko. Ne vjerujem da bi ikad timovi odustali od poskakivanja da se FIA ne umiješa. 

 

Lando je napomenuo da neće biti skorih većih updateova na McLarenu. Zar nema ništa od sezone nego fine tuning? 

 

In vino veritas
7 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
GranDaddo kaže...

Možda nisam dobro pročitao, ali Ferrari je već zatražio promjene radi pouzdanosti. Ne razumijem da li su odbijeni, ili se odugovlači.

LEC već dobio 10 mjesta grid penalty (novi motor i 4. turbo) - barem tako čitam online.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
robogo kaže...
GranDaddo kaže...

Možda nisam dobro pročitao, ali Ferrari je već zatražio promjene radi pouzdanosti. Ne razumijem da li su odbijeni, ili se odugovlači.

LEC već dobio 10 mjesta grid penalty (novi motor i 4. turbo) - barem tako čitam online.

 Bolje i ovo nego da opet bude prvi pa se pokvari Ferrari.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Razumijem da će uzeti nove komponente, ali to je i dalje sa "starim" greškama u dizajnu. Ovdje sam mislio na promjene u dizajnu koje moraju odobriti u FIA-i. Inače će potrošiti još (npr) 4 motora do kraja sezone. 

Valjda već znaju što moraju promijeniti, pa bi već imali "noviji" dizajn motora/turba prije Kanade ili VB.

In vino veritas
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ove sezone barem 30% toga se ne vidi šta se dešava na stazi. Kamere kao da su postavljene na Marsu a ne na stazi.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Alonso bi mogao biti dobar ovaj vikend.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

Alonso bi mogao biti dobar ovaj vikend.

 ne sekiraj se, to je samo na treninzima dobar

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
loky4i4 kaže...
x18x05x kaže...

Alonso bi mogao biti dobar ovaj vikend.

 ne sekiraj se, to je samo na treninzima dobar

 Nemam razloga za sekiraciju. Nadam se da bude dobar.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice