Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 23.870
|
čitano: 2.334.148
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jel danas ta sprint utrka ili sam pobrkao?!

AUDIOFIL
12 godina
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...

Jel danas ta sprint utrka ili sam pobrkao?!

Pobrkao 

Priča je bila da će Kanada, biti prva, pa s tim da otkazana, za sad ostajeu dvije Silverstone i Monza 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina

meni taj sprint zvuci kao jos vise pobjeda za hamiltona i fia isto svasta radi samo da nabere sto vise pobjeda...

ugl, odluka da daju bodove za prva 3 mjesta znaci da ovi iza 7-8.mj se uopce nece truditi, pa me nece cuditi ako se budu povlacili nakon 6-7-8 krugova i stedili gume i motore...

bilo bi vise fer da daju desetorici pola bodova, dakle 12.5 - 9 - itd...ovako predvidam procesiju, a pogotovo sta ovi koji budu medu prva tri zna se tko ce biti...

11 godina
RuskeGTT kaže...

meni taj sprint zvuci kao jos vise pobjeda za hamiltona i fia isto svasta radi samo da nabere sto vise pobjeda...

ugl, odluka da daju bodove za prva 3 mjesta znaci da ovi iza 7-8.mj se uopce nece truditi, pa me nece cuditi ako se budu povlacili nakon 6-7-8 krugova i stedili gume i motore...

bilo bi vise fer da daju desetorici pola bodova, dakle 12.5 - 9 - itd...ovako predvidam procesiju, a pogotovo sta ovi koji budu medu prva tri zna se tko ce biti...

Mislim da ti je promaklo to da je cilj sprint utrke početni poredak na glavnoj utrci. Da, ovi iza 7-8 mjesta će se povući na zadnje mjesto jer im to odgovara, da počnu zadnji...čak što više bolje je da odustanu i od glavne utrke, ionako možda neće doći do bodova, pa će poštediti motor... čak što više ne znam zašto se uopšte ikada utrkuju, bolje da gledaju od kuće, nije da imaju sponzore koje treba promovisati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 20:10 (AFARON).
10 godina

I vratili smo se u normalu kao zadnjih 7+ sezona, mečka leti naprijed bez konkurencije,Bottas uskoro gubi prvo mjesto protiv Lewisa a ostali se igraju formule 1 iza njih.

twice the pride double the fall
11 godina
dad0r kaže...

I vratili smo se u normalu kao zadnjih 7+ sezona, mečka leti naprijed bez konkurencije,Bottas uskoro gubi prvo mjesto protiv Lewisa a ostali se igraju formule 1 iza njih.

Kako je pustio prvo mjesto Hamiltonu. Ide branit unutarnju stranu a zna da ga tu nemože i neće napasti jer riskiraju sudar. Ovak ga pusti sa ljeve strane i bye bye.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
x18x05x kaže...
dad0r kaže...

Kako je pustio prvo mjesto Hamiltonu. Ide branit unutarnju stranu a zna da ga tu nemože i neće napasti jer riskiraju sudar. Ovak ga pusti sa ljeve strane i bye bye.

11 godina
Promster kaže...
x18x05x kaže...
dad0r kaže...

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina

FERNANDO, FERNANDO 

9 godina

Jbg. mercedes ima jako dobru ekipu. Pravila koja su donesena da idu njima na štetu, dobro su proučili i napravili opet konkurentan bolid. 

Ova utrka je bila nekako meh. Ne previše zanimljiva staza

11 godina
moderator

Jbt ovog Mazespina treba jednostavno izbacit iz F1...kreten se ne zna maknut i gotovo napravi sudar 

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
9 godina

Generalno mu je ponašanje žali bože. Rookie je i dam mu mjesta za pogreške ali ovo...

I kaj je najtužnije lik će ostat u F1 sve dok stari baca keš, a ako se priče o kupnji Haasa od strane Mazepina seniora ostvare to će biti barem 5 godina.

12 godina

Kako je Juraj Šebalj rekao F1 i Rally su odavno postali sportovi za bogataše. Trebaš imati ili bogatog starog ili ogromne sponzore iza sebe.

12 godina
XXX-Man kaže...

Jbt ovog Mazespina treba jednostavno izbacit iz F1...kreten se ne zna maknut i gotovo napravi sudar 

Pa možda je sudar kao u današnjoj utrci nešto bio i potrebno. Stvarno dosadno.

I dosadno da se gume moraju mijenjati barem jednom i to moraju se dvije različite komponente upotrijebiti u toku utrke.

Kanada je otpala miejnjaje je pčekivano Turska (meni u lijepom sjećanju) ali žao mi i Kanade zbog onog namahivanje vode od vjetra i naravno - kraljica kočnica.

Inače ja ne znam što je ovim komentartorima na 8" tabletu vidim bijelu komponentu (Hard) na gumama a oni se totalno gube. AWS je poboljšao grafiku i sada je poprilično točna a oni se opet - gube.

Odo gledati MotoGP.

12 godina
TibzzX kaže...

Generalno mu je ponašanje žali bože. Rookie je i dam mu mjesta za pogreške ali ovo...

I kaj je najtužnije lik će ostat u F1 sve dok stari baca keš, a ako se priče o kupnji Haasa od strane Mazepina seniora ostvare to će biti barem 5 godina.

Ispričavam se zbog posta iza posta... nego... dugi su bolidi, preko 5,5 metara (jasno ti je koliko je to ako usorediš sa 5 metarskom S Klasom ili BMW Serije 7), pa onda još si u ležećem položaju i imaš ispred sebe ogromno krilo. Dešavalo se i prije i uvijek će se dešavati. 

10 godina
Envy kaže...

I dosadno da se gume moraju mijenjati barem jednom i to moraju se dvije različite komponente upotrijebiti u toku utrke.

Odo gledati MotoGP.

Kakav si ti panj, ne mogu vjerovati...Bilo ti je dosadno, pa si htio neki sudar??? Koliko imaš godina? 3?

Kaj za vrijeme MotoGP-a si molio boga da se neko sasipa s motora ili kaj?

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 8:37 (Promster).
12 godina
Promster kaže...
* * * Koliko imaš godina? 3?

* * *

Jedno pe-šes!

Inače ne može tvoje trolanje nadmašiti moju mogućnost da Formulu 1 gledam u prirodi uživajući uz moje omiljeno pivo:

Ali jedno možeš i na dobrom si putu - da mi budeš vjerni pratitelj kao Stepanj, Mary Sue, Riot i slični, jer prije me nema nekoliko dana i već me prozivate a sada je izgleda dovoljno 2 dana. 

11 godina
moderator
Envy kaže...

Inače ja ne znam što je ovim komentartorima na 8" tabletu vidim bijelu komponentu (Hard) na gumama a oni se totalno gube. AWS je poboljšao grafiku i sada je poprilično točna a oni se opet - gube. 

Sudar kretena koji kasni 2 kruga sa vodećim sigurno nije nešto što je potrebno bilo kakvoj utrci...

Vjerojatno si slušao one bedake na SK kako komentiraju...ne znaju ni koji je vozač u bolidu ak si ne pogledaju overlay na ekranu 

Zato sam ja uzeo lijepo F1 pretplatu i slušam službene komentatore koji znaju prepoznati bolid i gume bez da idu kopat po papirima 

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
XXX-Man kaže...
* * *

Vjerojatno si slušao one bedake na SK kako komentiraju...ne znaju ni koji je vozač u bolidu ak si ne pogledaju overlay na ekranu 

Zato sam ja uzeo lijepo F1 pretplatu i slušam službene komentatore koji znaju prepoznati bolid i gume bez da idu kopat po papirima 

Ma kontao sam i ja to ali 23 utrke za 2,5 €za svaku nije mi baš mala svota, ali možda ju i ne bi ni osjetio.

Ne znam da li se može mijenjati između srpskih i hrvatskih (meni u BiH je to sve isto) komentatora, ali ovi iz HR tako razvlače da mi dođe da vrisnem "daj ajde završi tu misao ili rečenicu već jednom!" ili ponekad "daj našali se na račun nečega".. kao da su ukočeni.. boje se nečega i što ja znam.

Da, sve sam primjetio ali problem ješ to nekada ne gledaju ni Overlay na ekranu... ajde da ne pričamo puno... ide za 4 dana novi - "pun gas" ;-)

7 godina

u bih bi trebao moći mijenjat izmedju hr i srb komentatora.

Srpski su PUNO PUNO bolji.

10 godina
Envy kaže...
Promster kaže...
* * * Koliko imaš godina? 3?

* * *

Jedno pe-šes!

Inače ne može tvoje trolanje nadmašiti moju mogućnost da Formulu 1 gledam u prirodi uživajući uz moje omiljeno pivo:

Ali jedno možeš i na dobrom si putu - da mi budeš vjerni pratitelj kao Stepanj, Mary Sue, Riot i slični, jer prije me nema nekoliko dana i već me prozivate a sada je izgleda dovoljno 2 dana. 

Ja samo prozivam kad netko mlati gluposti, a to kaj je to kod tebe dosta često...Ne mogu tu ništa.

Ovako ostalo...Mislim da si malo briješ da si netko i nešto tu na forumu, ljude boli  za tebe.

11 godina
moderator

Bilo je za 48€ na viken predsezonskog testiranja.

2€ po utrci je sasvim ok, pa i 2,5 je i dalje super.

Odlični komentatori (naravno, treba znati neki strani jezik), hrpa dodatnog sadržaja i pristup kompletnoj arhivi utrka...po meni to svakako vrijedi te novce.

10 godina

Uzeo i ja F1TV pretplatu kad je bila na sniženju, i ne mogu se požaliti. Odlična aplikacija, gledljivo i na mobu i iz browsera. Jedino što mi je falilo je casting iz moba na TV, što su kao dodali prošli tjedan u updatu, ali meni nije baš radilo kako treba. Da li je još netko isprobao?

11 godina
moderator

Koristim i preporučujem da probate sljedeće aplikacije za gledanje ako imate pretplatu:

Windows:

https://github.com/robvdpol/RaceControl

Android:

https://github.com/leonardoxh/race-control-tv

Ova mi radi super na Mi box s, službene još nema za android tv...

12 godina
Promster kaže...

* * *

Kakav si ti panj, ne mogu vjerovati...Bilo ti je dosadno, pa si htio neki sudar???* * *

Da, bilo mi je dosadno i želim i uvijek ću željeti neki sudar. To što ti želiš moje riječi da izvrćeš u smislu "želim da se netko zabije u zid i da pogine" nije stvar tvog izbora nego stvar bola koliko sam ti stao na žulj.

I da, utrka je bila dosadna da nije bilo onog malog letećeg komadića u zraku ne bi vidjeli niti jedno preticanje.

Sad možeš odgovarati do sutra ali ja ti neću reodgovarati. Ja mogu sebi staviti u glavu psihičku kočnicu da ti ne odgovorim a ti to ne možeš. Ako ništa drugo odgovorit će netka od tvojih frakcija.

XXX-Man kaže...

Bilo je za 48€ na viken predsezonskog testiranja.

2€ po utrci je sasvim ok, pa i 2,5 je i dalje super.

Odlični komentatori (naravno, treba znati neki strani jezik), hrpa dodatnog sadržaja i pristup kompletnoj arhivi utrka...po meni to svakako vrijedi te novce.

Je, kada skontam da se za 2€ ne može popiti ni kavu sa mineralnom - to zaista i nije neka skupa cijena.
Ali opoet nabere se, te ova pretplata te ona, te office 365 te svašta nešto i onda.. tu je šta je.

Još 3 dana i idemo opet pun-gas... ovo je najbitnije.

PS: Sinoć sam pustio si MotoGP (I moto 2) komentatori su u jednom trenutku bili tako smor i bukvalno su pričali kao da prenose neku nogometnu utakmicu koja se odvija u sredini terena i lopta se ne približava šesnaestercu.. Užas.. a znamo da se F1 i Moto GP de facto vozi isključivo u tom simboličnom nogometnom šesnaestercu.

10 godina
Envy kaže...

Da, bilo mi je dosadno i želim i uvijek ću željeti neki sudar. To što ti želiš moje riječi da izvrćeš u smislu "želim da se netko zabije u zid i da pogine" nije stvar tvog izbora nego stvar bola koliko sam ti stao na žulj.

I da, utrka je bila dosadna da nije bilo onog malog letećeg komadića u zraku ne bi vidjeli niti jedno preticanje.

Sad možeš odgovarati do sutra ali ja ti neću reodgovarati. Ja mogu sebi staviti u glavu psihičku kočnicu da ti ne odgovorim a ti to ne možeš. Ako ništa drugo odgovorit će netka od tvojih frakcija.

E ovo ti je prvi korak u dobrom smjeru, polako shvaćaš da se svakim svojim postom dublje zakopavaš u raspravi u kojoj (kao i u 98% drugih) nemaš valjanih argumenata. Još da si prestaneš umišljati da si ti nekome nešto napravio ('stao na žulj') bih ti i čestitao na pozitivnom zaokretu u tvojim debaterskim vještinama...Ali ima još vremena, ja se nadam.

Dalje, zašto bi pobogu bilo dobro da ovaj konj Mazepin bilo kome uništi utrku sa svojim glupostima?

Samo veoma površnoj osobi/fanu trebaju sudari za 'dobru' utrku. A u Portugalu smo vidjeli: Verstappenov prolazak Hamiltona nakon restarta kojeg je Hamilton zeznuo, pa Hamiltnov prolazak Verstappena za povratak na drugo mjesto, Hamilton vs Bottas za vodstvo (iako je ovaj naš lokalni Ferarrista rekao da je Bottas pustio Hamiltona s vanjske strane, iako je točno tako Verstappen prešao Hamiltona, znači Hamilton je Verstappena pustio???) i na kraju Verstappen protiv Bottasa nakon boxeva.

Uz to smo imali Alonsa i Riccarda koji su se vraćali natrag prema vrhu poretka...Pametnome dosta, tebi nije bilo...Ali nema veze takve fanove F1 ni ne treba, tebi preporučam demolition derby

Živio.

12 godina
Promster kaže...
* * *

Dalje, zašto bi pobogu bilo dobro da ovaj konj Mazepin bilo kome uništi utrku sa svojim glupostima?

Samo veoma površnoj osobi/fanu trebaju sudari za 'dobru' utrku. A u Portugalu smo vidjeli: Verstappenov prolazak Hamiltona nakon restarta kojeg je Hamilton zeznuo, pa Hamiltnov prolazak Verstappena za povratak na drugo mjesto, Hamilton vs Bottas za vodstvo (iako je ovaj naš lokalni Ferarrista rekao da je Bottas pustio Hamiltona s vanjske strane, iako je točno tako Verstappen prešao Hamiltona, znači Hamilton je Verstappena pustio???) i na kraju Verstappen protiv Bottasa nakon boxeva.

* * *

Živio.

Pustimo sada nas dvojicu (biće što se mene tiče sve u redu u buduće).

Pratim F1 četvrt stoljeća i koliko se sjećam da se Šumaher zabio u nekoga da bio osvojio Titulu i naravno da su mu sudije očitale lekciju.
Prošla sezona (nakon što sam zijevajuči pratio predhodne) meni je lično bila dobra zato što sam pratio središnje timove i svoj naravno tim Ferrari i kada tone nadao sam se da potone kao Haas ili Williams.
Osim toga prošla sezona bila mi je posebno zanimljiva jer je kasno startala pa su faktički sa nepripremljenim gumama vozili do decembra. Ovo ako se nastavi ovako poprilično ćemo gledati dosadne utrke pogotovo ako se zna da imaju samo 3 motora na raspolaganju.
Nema odvoženje utrke na jednom setu guma, što je malo debilno od strane FIA-e koji promoviše sve moguće uštede i zelene. I ako se već moraju mijenjati gume zašto ne na jednoj boji.

I ako nema pokretnih dijelova ne znam zašto su prošle godine dozvolili DAS sistem u Mercedesu. Sklanjaj ga, oduzmi mu sve bodove i neka ove sezone se Hamilton izjednačava sa Šumaherom.

Sjetimo se ovakvih gluposti:

Pa se sjećam kada Mercedes nije znao kako da poboljša diskove onda su po dva kočiona diska stavljali. Nije samo da kritikujem Mercedes, i Ferrari nije bajan, 2018. novinari primjetili da se malo kao puši iz ispuha... ljudi skontali da nešto je muljano (mijašno gorivo sa uljem ili šta već) i odjednom sledeće (prošle) godine Ferrrari u totalnoj banani.
Da nema nekih restrikcija Mercedes bi danas ovako izgledao:

Dakle ja sam za konstruktivnu raspravu, a treba znati čitati i između redova. Ako sam rekao da se je možda bilo i dobro da se netko slupao nisam aludirao na to da netko pogine. Svi su se malo opustili go Grožanove nesreće kada je doslovce čovjek se ponovo rodio. A i svi volimo F1 zato što je tehnički najzhtjevniji sport sa najnovijim tehnologijama a i vozi se brzo i toga su svi svjesni.

Ajde živio i ti meni.

11 godina

psihička_kočnica.exe  has stopped working

10 godina
Envy kaže...

Nema odvoženje utrke na jednom setu guma, što je malo debilno od strane FIA-e koji promoviše sve moguće uštede i zelene. I ako se već moraju mijenjati gume zašto ne na jednoj boji.

I ako nema pokretnih dijelova ne znam zašto su prošle godine dozvolili DAS sistem u Mercedesu. Sklanjaj ga, oduzmi mu sve bodove i neka ove sezone se Hamilton izjednačava sa Šumaherom.

Pa se sjećam kada Mercedes nije znao kako da poboljša diskove onda su po dva kočiona diska stavljali. Nije samo da kritikujem Mercedes, i Ferrari nije bajan, 2018. novinari primjetili da se malo kao puši iz ispuha... ljudi skontali da nešto je muljano (mijašno gorivo sa uljem ili šta već) i odjednom sledeće (prošle) godine Ferrrari u totalnoj banani

Nema utrke na jednom setu guma, zato jer bi bile dosadnije nego sad. F1 bi izgubila svu dozu takticiranja, pošto nema ulaska u boxeve uopće...Druga stvar je da bi utrkivanje bilo još pasivnije jer uz motor i mijenjač, još više bi se pazio taj jedan jedini set guma. Tako recimo nebi bilo klanja između Hamiltona i Verstappena u Bahreinu u završnici utrke, jer su bili na različitim strategijama.

DAS je odobren od strane FIA-e, jer je gledano po pravilima bio legalan. Mercedes je kontaktirao FIA-u još kad je DAS bio u razvoju, i na prvi koncept su rekli 'ne, ne može, kršite pravila'. Drugi koncept su odobrili, ali nisu mislili da ga Mercedes može izvesti. Službeno iz FIA-e je bilo: "The DAS system is physically and functionally a part of the steering system. As such, it benefits of the implicit exceptions to certain suspension regulations applicable to steering."

Znači, Mercedes nije skrivao DAS od FIA-e, kao što su nekad momčadi skrivale sekundarne tankove itd...Već su pitali, i razvili sistem sukladno pravilima.

Možeš mi molim te linkati ovo o Mercedesu i dva diska? Ovo mi je prvi glas o tome, a pratim F1 dosta dugo i rekao bih dosta detaljno.

12 godina

Pa dobro jel ima onda tko kakav kod ili link za popust na taj F1 TV pro? Vidio sam da se djelilo na redditu jedno vrijeme, nekih 20% popusta

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice