Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.234.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Baš su shebali Albona što su išli gume mijenjati.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

 

...

Za mene je Ferrari F1. Da njih nema obično auto natjecanje.

 Slažem se, da nema Ferrari-ja bilo bi bolno dosadno za gledati, uz Ferrari koji se iz utrke u utrku trudi sam sebe sabotirati imamo koliko toliko uzbuđenja.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ferrari je automobilski mit. Kada si klinac i vidiš prvu fotku Ferrarija 288 GTO ili F40. Crvena boja, povijest, slava. Nadalje Michael Schumacher, najveći vozač svih vremena. 

 

Rođen sam 1987. (kao i Vettel), prvi F1 bolidi posteri na zidu su bili od Bergera i Alesija s Ferrarijima 1995. godine. Stari mi je kupovao male modele metalnih autića i crveni Ferrariji su mi bili najbliže srcu.

Iako sam pogledao tu i tamo koju utrku F1 (primjerice sjećam se pogibije Senne u Imoli) nisam imao kapaciteta još shvatiti cijeli sport. Tek sam od sezone 1997. krenuo gledati svaku utrku, navijao sam za Ferrari i Schumachera.

Po zadnjoj utrci sezone svi su bili protiv Schumachera, ljudi su ga nazivali prevarantom i slično, a ja kao 10 godina star klinac sam si mislio da bih i ja učinio isto i nisam shvaćao u čemu je problem.

 

Nadao sam se da će Ferrari osvojiti naslov 1998., ali sam još morao trpjeti 2 sezone, a od 2000. sam bio u carstvu snova. Iskreno mi je žao što Michael nije osvojio posljednji naslov s Ferrarijem 2006. godine kada je u drugoj polovici sezone rasturao. Ako sam od najmlađe dobi navijač Ferrarija, kako sada u srednjim godinama okrenuti leđa? Nisam fulao jednu utrku od 1997. da navijam za crvene. Odgađao sam druženja s obitelji i prijateljima da pogledam svaku utrku, gledao sam utrke na ljetovanjima, na maturalnom putovanju.  Da se razumije fulao sam gomilu utakmica hrvatskih loptačkih reprezentacija, iako volim pogledati, ali nikada nisam fulao F1. To je svetinja. 

 

I onda netko postavi pitanje zašto se navija za Ferrari.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Ferrari je automobilski mit. Kada si klinac i vidiš prvu fotku Ferrarija 288 GTO ili F40. Crvena boja, povijest, slava. Nadalje Michael Schumacher, najveći vozač svih vremena. 

 

Rođen sam 1987. (kao i Vettel), prvi F1 bolidi posteri na zidu su bili od Bergera i Alesija s Ferrarijima 1995. godine. Stari mi je kupovao male modele metalnih autića i crveni Ferrariji su mi bili najbliže srcu.

Iako sam pogledao tu i tamo koju utrku F1 (primjerice sjećam se pogibije Senne u Imoli) nisam imao kapaciteta još shvatiti cijeli sport. Tek sam od sezone 1997. krenuo gledati svaku utrku, navijao sam za Ferrari i Schumachera.

Po zadnjoj utrci sezone svi su bili protiv Schumachera, ljudi su ga nazivali prevarantom i slično, a ja kao 10 godina star klinac sam si mislio da bih i ja učinio isto i nisam shvaćao u čemu je problem.

 

Nadao sam se da će Ferrari osvojiti naslov 1998., ali sam još morao trpjeti 2 sezone, a od 2000. sam bio u carstvu snova. Iskreno mi je žao što Michael nije osvojio posljednji naslov s Ferrarijem 2006. godine kada je u drugoj polovici sezone rasturao. Ako sam od najmlađe dobi navijač Ferrarija, kako sada u srednjim godinama okrenuti leđa? Nisam fulao jednu utrku od 1997. da navijam za crvene. Odgađao sam druženja s obitelji i prijateljima da pogledam svaku utrku, gledao sam utrke na ljetovanjima, na maturalnom putovanju.  Da se razumije fulao sam gomilu utakmica hrvatskih loptačkih reprezentacija, iako volim pogledati, ali nikada nisam fulao F1. To je svetinja. 

 

I onda netko postavi pitanje zašto se navija za Ferrari.

 

Jako dobro napisano, tako je i slična situacija kod mene. Također sam 87' godište i F1 sam počeo pratiti polako taman u vrijeme kad je Schumacher počeo biti zanimljiv svima mislim da je to 93' ili 94' koliko me sjecanje služi.

 

Schumi mi je bio instant favorit zbog načina na koji je vozio, ta jebena odlučnost i bezobrazna arogantnost ali i najvažnije ono kaj današnji klinci ne shvaćaju da je do 2000 bolid koji je on vozio u 90% vremena nije bio niti približno najbolji, a rezutate koje je radio su bili nevjerojatni.

 

I zato me duša boli kad ljudi počinju gurati Hamiltona ili Maxa u istu rečenicu sa Schumijem u ovoj modernoj smiuriji od F1 , a nemaju pojma od 93' pa do 2000' u kakvim kantama od bolida je radio čuda.

 

Ako se ovdje netko sjeća Španjolske 1996 u onoj kanti od Ferraria po kiši izdominirao daleko dominantniji Williams - dostigao zaostatak od 40 sekundi,imao pit stop više i opet napravio razmak od 40 sekundi protiv Villneuvea u svemirskoj raketi od bolida.

 

Eto i tako od te 96' kad sam ubiti i počeo ozbiljnije pratiti F1 od tad navijam za Ferrari.

 

Kaj se tiče Schumija preporučam svima koji nisu, dali ga voljeli ili mrzili pogledaju dokumentarac o njemu kojeg imate i na Netflixu pogotovo ekipa koja nije pratila F1 prije 2000 da shvate zašto večina ljudi govori da je on nedodirljivi #1 svih vremena.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2023 15:25 (dad0r).
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jedan od najvecih je MS!

Najtrofejniji je LH i isto tako jedan od najvecih.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Inflacija statistike. Uskoro će i Max biti najveći, pa netko iza njega.

10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mercedes je znao i imati konkurenciju u prvom dijelu sezone u vidu Ferrarija pa i izmedju samih sebe dok je Rosberg bio tu, a ovo danas je Red Bull pa nekoliko praznih mjesta i sve ostalo. Ne znam, one godine izmedju Hakkinena i Schumachera su mozda ipak bile njabolje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2023 19:27 (Chico12).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Chico12 kaže...

Mercedes je znao i imati konkurenciju u prvom dijelu sezone u vidu Ferrarija pa i izmedju samih sebe dok je Rosberg bio tu, a ovo danas je Red Bull pa nekoliko praznih mjesta i sve ostalo. Ne znam, one godine izmedju Hakkinena i Schumachera su mozda ipak bile njabolje.

 Istina..

Ma skoro svaka sezona je bila donekle napeta.

Alonso vs ms

Alonso vs ham

Ham vs rosberg

Ham vs seb

Ham vs max

Ali neka,bas mi drago sta se ovo danas desava.cudi me da jos netko hoce ici kupiti kartu i gledati taj cirkus.

Oni i njihova pravila

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Pa imo je Ferrari prije Schumacherove ere dva desetljeća suše...
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Inflacija statistike. Uskoro će i Max biti najveći, pa netko iza njega.

 Uskoro a mozda i nikada.. zivi bili pa vidjeli (nedaj boze)

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Koja sprdačina sa ovim kaznama.
That has now filtered through from the FIA with Sainz, Hamilton, Pierre Gasly, Alex Albon, Esteban Ocon, Logan Sargeant, Nyck de Vries and Yuki Tsunoda all being hit with further penalties. The new results see Sainz drop from P4 to P6, with Norris elevated to P4 and Fernando Alonso to P5. Hamilton drops from P7 to P8, with his team mate George Russell being elevated to P7. Meanwhile Gasly drops a place to P10, with Lance Stroll rising up to P9, and Ocon drops from P12 to P14. Albon and Sargeant keep their respective P11 and P13 finishes. AlphaTauri’s De Vries drops from P15 to P17, while his team mate Tsunoda falls from P18 to P19.

14 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
loky4i4 kaže...

Koja sprdačina sa ovim kaznama.
That has now filtered through from the FIA with Sainz, Hamilton, Pierre Gasly, Alex Albon, Esteban Ocon, Logan Sargeant, Nyck de Vries and Yuki Tsunoda all being hit with further penalties. The new results see Sainz drop from P4 to P6, with Norris elevated to P4 and Fernando Alonso to P5. Hamilton drops from P7 to P8, with his team mate George Russell being elevated to P7. Meanwhile Gasly drops a place to P10, with Lance Stroll rising up to P9, and Ocon drops from P12 to P14. Albon and Sargeant keep their respective P11 and P13 finishes. AlphaTauri’s De Vries drops from P15 to P17, while his team mate Tsunoda falls from P18 to P19.

Drive to Survive: Formula 1

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

uvijek se navija za ferrari i uvijek će se navijat za ferrari.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Ferrari je automobilski mit. Kada si klinac i vidiš prvu fotku Ferrarija 288 GTO ili F40. Crvena boja, povijest, slava. Nadalje Michael Schumacher, najveći vozač svih vremena. 

 

Rođen sam 1987. (kao i Vettel), prvi F1 bolidi posteri na zidu su bili od Bergera i Alesija s Ferrarijima 1995. godine. Stari mi je kupovao male modele metalnih autića i crveni Ferrariji su mi bili najbliže srcu.

Iako sam pogledao tu i tamo koju utrku F1 (primjerice sjećam se pogibije Senne u Imoli) nisam imao kapaciteta još shvatiti cijeli sport. Tek sam od sezone 1997. krenuo gledati svaku utrku, navijao sam za Ferrari i Schumachera.

Po zadnjoj utrci sezone svi su bili protiv Schumachera, ljudi su ga nazivali prevarantom i slično, a ja kao 10 godina star klinac sam si mislio da bih i ja učinio isto i nisam shvaćao u čemu je problem.

 

Nadao sam se da će Ferrari osvojiti naslov 1998., ali sam još morao trpjeti 2 sezone, a od 2000. sam bio u carstvu snova. Iskreno mi je žao što Michael nije osvojio posljednji naslov s Ferrarijem 2006. godine kada je u drugoj polovici sezone rasturao. Ako sam od najmlađe dobi navijač Ferrarija, kako sada u srednjim godinama okrenuti leđa? Nisam fulao jednu utrku od 1997. da navijam za crvene. Odgađao sam druženja s obitelji i prijateljima da pogledam svaku utrku, gledao sam utrke na ljetovanjima, na maturalnom putovanju.  Da se razumije fulao sam gomilu utakmica hrvatskih loptačkih reprezentacija, iako volim pogledati, ali nikada nisam fulao F1. To je svetinja. 

 

I onda netko postavi pitanje zašto se navija za Ferrari.

 

Imamo puno toga zajedničko. Ja sam 1988., imam još uvijek Burrago maketu još boljeg GTO-a - 250, F40 mi je i dalje jedan od najdražih automobila ikad. Gledam F1 od prije nego što znam za sebe (gledao sam kad je Senna poginuo, iako se toga ne sjećam). Navijao sam za Schumija unatoč tome što je ostatak familije bio anti, bio sam čak na neslavnoj utrci 2001. u Austriji gdje je Barichello morao propustiti Schumija.

 

I unatoč tome postavljam pitanje - zašto bi netko danas navijao za Ferrari. :)

 

Ferrari pod Enzom je mit, Ferrari pod Schumacherom je mit. Ferrari nakon toga je kompanija s najdužom tradicijom, najvećim obiljem znanja, daleko najvećim budžetom, nekim od najboljih vozača u vrhuncu snage koja gubi isključivo zbog svoje nesposobnosti. Za nesposobnost osobno ne mogu navijati.

 

Osobno nakon te utrke u Austriji izgubio sav respekt za tim. Čak ni u svojoj 13 godišnjoj zaluđenoj glavi nisam mogao opravdati zašto bi to radili Barichellu u sezoni gdje će Ferrari očito osvojiti oba naslova. Odličan tajming, pojavio se novi junak Kimi i s njim sam prešao i na McLaren (uz Montoyu i Williams). S vremenom kako sam sa zrelijim očima analizao Schumijeve neslavne momente, izgubio sam i dio respekta za njega.  Bio sam presretan što je Kimi osvojio naslov 2007., ali unatoč tome sam ostao vjeran McLarenu (što se promijenilo kad su prešli na Hondu i počeli izvoditi gluposti).

 

I na kraju, da je ostalo na nesposobnosti bio bi neutralan prema njima. Osobno ih aktivno dislajkam zbog politike i odnosa prema vozačima. Kimija, svog zadnjeg prvaka su tretirali kao što su tretirali Barichella. Ne volim ih jer su varali s motorima 2019., i očito zbog svoje političke moći uspjeli izbjeći priznanje. Navijao sam da Vettel osvoji naslov s njima iako sam bio fan i Hamiltona od početka njegove karijere. Navijao sam čak i za Alonsa da osvoji s Ferrarijem čisto da razbije dominaciju Red Bulla iako sam i za njega  izgubio respekt nakon crashgatea. I Leclerc i Sainz su mi možda najdraži duo na gridu trenutno i bilo bi mi drago da neki od njih osvoji naslov. Ali unatoč tome ne mogu navijati za Ferrari. Ali ovo se sve odnosi na F1 momčad - uvijek sam volio, i dalje volim cestovne Ferrarije.

 

Hvala svima na odgovorima, nije mi na žalost ništa jasnije. :D

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ovaj thread sve više liči na seanse kod psihologa, Ferrari fan edition. 

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

kad sam vidio sredinom utrke da je max bio 1-1.5s brzi po krugu na hard gumama od leclerca na medium gumama, ugasio sam stream i isao ranije na posao...

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Famozna Austrija je bila u sezoni 2002., ali je Michael to poništio s namjernim puštanjem Rubensa u Indianapolisu iste godine.

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ja danas krenuo iz HR kući u Frankfurt. Kad ono million nizozemski navijača na cesti. Tko je njih učio voziti taj mora u neki logor pod hitno.

Ponašaju se kao kamikaze na cesti. No tu je bio Haas, Williams te Pirelli kamion.

Xbox: RENZOR GT 01. PSN: RENZOR_GT_01
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2023 20:13 (x18x05x).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
loky4i4 kaže...

Koja sprdačina sa ovim kaznama.
That has now filtered through from the FIA with Sainz, Hamilton, Pierre Gasly, Alex Albon, Esteban Ocon, Logan Sargeant, Nyck de Vries and Yuki Tsunoda all being hit with further penalties. The new results see Sainz drop from P4 to P6, with Norris elevated to P4 and Fernando Alonso to P5. Hamilton drops from P7 to P8, with his team mate George Russell being elevated to P7. Meanwhile Gasly drops a place to P10, with Lance Stroll rising up to P9, and Ocon drops from P12 to P14. Albon and Sargeant keep their respective P11 and P13 finishes. AlphaTauri’s De Vries drops from P15 to P17, while his team mate Tsunoda falls from P18 to P19.

 a šta nisu pazili ko ovi što nisu kažnjeni? Ovako uleti brže nego može proć krivinu i nebi kaznu, pa da je išo sporije prošo bi unutar crta, znači sa širim prolazom je "na dobitku", e pa eto ti kazna onda. Kako je Hamilton preko team radija reko da ne može proć krivinu "da ne iscuri van" -  pa može, malo sporije. Možda su i drugi to spomnjali, ali nije se pustilo u prijenos, ali dok ima u vrhu i nekažnjenih, sorry.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Čovjek pazi kada mora. Problem je što ljudi nisu na vrijeme bili obavješteni. Mala staza, 20 bolida, učestala kršenja, sustav koji nije automatski nego manualni....

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Čovjek pazi kada mora. Problem je što ljudi nisu na vrijeme bili obavješteni. Mala staza, 20 bolida, učestala kršenja, sustav koji nije automatski nego manualni....

 

Šta nisu spominjali senzore u prijenosu? Mislio sam da su napokon automatizirali. V8 supercars već valjda desetljeće to ima na zavojima gdje se sjeće. Naravno da "kraljica motorsporta" ne može nešto tako banalno rješiti godinama.

 

Staviti šljunak ili neku drugu podlogu odmah pored rubnjaka i problem riješen. Vidio sam da je FIA to već preporučila upravi staze, al nekak sumnjam da će tako lako to proć

 

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Chronosus kaže...
Korny1603987 kaže...

Čovjek pazi kada mora. Problem je što ljudi nisu na vrijeme bili obavješteni. Mala staza, 20 bolida, učestala kršenja, sustav koji nije automatski nego manualni....

 

Šta nisu spominjali senzore u prijenosu? Mislio sam da su napokon automatizirali. V8 supercars već valjda desetljeće to ima na zavojima gdje se sjeće. Naravno da "kraljica motorsporta" ne može nešto tako banalno rješiti godinama.

 

Staviti šljunak ili neku drugu podlogu odmah pored rubnjaka i problem riješen. Vidio sam da je FIA to već preporučila upravi staze, al nekak sumnjam da će tako lako to proć

 

 Kaj ti je!? 

Ne da nisu uveli senzore nego jos nisu ni definirali pravila!

Svaka staza izgleda ima svoja neka pravila a to lravilo ima rupu u tom pravilu da onda drugo pravilo pobi to pravilo. Drugim rijecima anarhija!!

13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Chronosus kaže...
Korny1603987 kaže...

Čovjek pazi kada mora. Problem je što ljudi nisu na vrijeme bili obavješteni. Mala staza, 20 bolida, učestala kršenja, sustav koji nije automatski nego manualni....

 

Šta nisu spominjali senzore u prijenosu? Mislio sam da su napokon automatizirali. V8 supercars već valjda desetljeće to ima na zavojima gdje se sjeće. Naravno da "kraljica motorsporta" ne može nešto tako banalno rješiti godinama.

 

Staviti šljunak ili neku drugu podlogu odmah pored rubnjaka i problem riješen. Vidio sam da je FIA to već preporučila upravi staze, al nekak sumnjam da će tako lako to proć

 

za šljunak su rekli da ne odgovara moto seriji

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ministar kaže...
Chronosus kaže...
Korny1603987 kaže...

Čovjek pazi kada mora. Problem je što ljudi nisu na vrijeme bili obavješteni. Mala staza, 20 bolida, učestala kršenja, sustav koji nije automatski nego manualni....

 

Šta nisu spominjali senzore u prijenosu? Mislio sam da su napokon automatizirali. V8 supercars već valjda desetljeće to ima na zavojima gdje se sjeće. Naravno da "kraljica motorsporta" ne može nešto tako banalno rješiti godinama.

 

Staviti šljunak ili neku drugu podlogu odmah pored rubnjaka i problem riješen. Vidio sam da je FIA to već preporučila upravi staze, al nekak sumnjam da će tako lako to proć

 

za šljunak su rekli da ne odgovara moto seriji

 Ja bi stavio mali kanal s centimetar vode, pa nek onda izlaze sa staze.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

pa upravo je i problem tih kasnih upozorenja i kazni taj što je bilo nekoliko momaka s blokovima papira i 10 monitora i oni moraju gledati kršenje. 

Dok ti zapisuješ tko je sve fulao zavoj 10 od kruga 1 do kruga 5, Max već starta krug 20 i već je bilo 75 prekršaja.

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Alonso...

XBOX: RENZOR GT 01
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Jel to Stroll?
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bravo McLaren i Ferrari. Ovaj RB je sramota F1, ovo nije zanimljivo gledati.

XBOX: RENZOR GT 01
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Zašto je Red Bull sramota F1?  Sramota F1 su svi iza Red Bulla.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Vrhunske kvalifikacije.

Kada bi sutra bilo upola ovako dobro bilo bi super.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice