Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.233.517
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Tržište će biti zanimljivo kada se makne Alonso, a bilo bi lijepo i da se Sir makne što prije.

 

Ono što je obično uvijek problem je kako napredovati u najbolje ekipe. Jer obično najbolje ekipe već imaju svojeg broja 1 i ne vole kada dođe omladinac koji bi prkosio organizaciji.

Da je Mclaren bio 2007. posvećen Alonsu ovaj bi laganini osvojio naslov, ali nitko nije imao volje reći Hamiltonu da smanji doživljaje i da je trenutno njegova uloga da pomaže dvostrukom svjetskom prvaku.

 

Bilo bi dobro sir-a vidjeti u Ferrariju jednu sezonu, da nauči koju lekciju Leclerca..

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
AFARON kaže...
 Bilo bi dobro sir-a vidjeti u Ferrariju jednu sezonu, da nauči koju lekciju Leclerca..

Da možeš mislit.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Master Mariner kaže...

Vidim da je RB bacio oko na Landa Norrisa kojemu ugovor s McLarenom istječe 2025. Stari Helmuth ga vidi kao idealnog vozača vodonošu Maxu.

 Norris je sve samo ne vodonoša. Nije podnosio Ricciarda a di će tendu koji je prgaviji pet puta.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Tržište će biti zanimljivo kada se makne Alonso, a bilo bi lijepo i da se Sir makne što prije.

 

Ono što je obično uvijek problem je kako napredovati u najbolje ekipe. Jer obično najbolje ekipe već imaju svojeg broja 1 i ne vole kada dođe omladinac koji bi prkosio organizaciji.

Da je Mclaren bio 2007. posvećen Alonsu ovaj bi laganini osvojio naslov, ali nitko nije imao volje reći Hamiltonu da smanji doživljaje i da je trenutno njegova uloga da pomaže dvostrukom svjetskom prvaku.

 

Malo ti je kontradiktorna izjava. Laganini bi osvojio naslov? Ali nije, ne zbog odluka tima nego jer nije bio brži od rookiea. Bili bi ludi da su Hamiltonu rekli da "smanji doživljaj". Uostalom, Hamilton je iduće godine osvojio naslov u McLarenu (posljednji), a Alonso podvio rep i otišao u Renault.

 

Master Mariner kaže...

Ja sam nostalgičan pa zbog toga želim vidjeti Hamiltona i Alonsa još pokoju godinu.

 

Zašto nostalgija? Hamilton i Alonso su i dalje u top formi. Russellov sjaj ove godine blijedi. Alonso je jedina zanimljiva stvar bio do sad u sezoni, a imam osjećaj da će tek sad biti raspašoj kako Aston gubi korak i Alonso gubi entuzijazam.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Krivo si me razumio.

6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

Ako bude vozio kao u zadnjoj svojoj sezoni brzo ide na hlađenje.

 Ova polusezona će mu doslovno definirati budućnost u F1. Ako bude bio dobar, ugrožavao Tsunodu ili čak bude bolji od njega, ima nade možda čak i za povratak u RB u nekoj ludoj kombinaciji gdje bi Perez nastavio biti ovako loš. Ako se bude turistički vozio kao prošle sezone može zaboraviti na budućnost u F1. 

 

F2 je prepuna mladih vozača koji k'o zapete puške čekaju na F1 priliku, sumnjam da bi u slučaju loše vožnje netko posezao za Ricciardom. 

 

Što se tiče De Vriesa - brutala. Čitav život posvetiš tome da dođeš u F1, imaš zabilježene pobjede u svim klasama u kojima si se natjecao i onda te nakon pola sezone spucaju iz boga pitaj kojih razloga. OK, nije bio na razini na kojoj se možda očekivalo, ali rookie-u treba dati sezonu prilagodbe i onda ako u drugoj sezoni bude loš - riješavaj ga se. 

 

Čitam malo po netu da je Red Bull tim potezom htio staviti pritisak na Pereza što me ne bi iznenadilo. Al' opet. 

 

F1 je baš postao brutala, već drugu sezonu se događa da pobjednik F2 nema mjesta u F1. 

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Slažem se, mislm da je Ricciardu ovo zadnja prilika za dokazivanje, iako ne znam što će moći s tim alpha taurijem. Ako ne napravi nekakav iskorak, pa svima je bolje dovesti nekog mlađeg (tipa Albona) jer rekao bih da se Ricciardo precjenjuje malo što se tiče očekivane plaće.

 

Također mi je žao De Vriesa jer mi on puno bolje leži od Yukia koji mi djeluje kao najveće derište na svijetu, mada ne znam tko kakave sponzore donosi (vjerojatno je bolje imati jedinog japanca na gridu nego "drugog" nizozemca). Međutim u F1 se okreću ogromni novci pa se događaju ovakve stvari, neki imaju po sezonu, dvije, tri za dokazati se a nekoga maknu nakon pola godine (možda je bilo iza kulisa još nečega što mi ne znamo, tko će ga znati).

I ne bi me iznenadilo da je prebacivanje Ricciarda u AT stavljanje pritiska na Pereza i to mi baš djeluje kao nešto iz Helmutove bilježnice. 

BUG rula nadmoćno
11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

ako već o nostalgiji pričamo.... ja još uvijek čekam Hakkinena da odustane od svog "Sabbaticala" i da se vrati hahaha

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Uh kad se sjetim onog Mikinog pretjecanja Schumachera i Zonte u Spa. Schumiju se i danas kakav jest da jest vrti od toga.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Zanimljivo kako je Miki stalno to daje za najbolje pretjecanje ikada, a svi znamo da do toga nikada ne bi došlo da je Zonta odabrao jednu stranu, a ne vozio na sredini. Više slučajnost nego plod neke genijalnosti.

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 

Da baba ima muda bila bi deda.

 

 

Iako ako bolje promislima, danas je i to moguće.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sve jasno samo mi je nekako mučno kada se u kontekstu borbe Mike i Michaela uvijek spominje taj potez, a Michael je u slabijem bolidu imao hrpetine prolazaka pored Mike na stazi i kroz boxeve. Čim se Ferari počeo izjednačavati s Mclarenom po pitanju snage motora Mika je mogao sve manje i manje. Već 1999. bi Schumacher osvojio naslov da nije noge polomio.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Zanimljivo kako je Miki stalno to daje za najbolje pretjecanje ikada, a svi znamo da do toga nikada ne bi došlo da je Zonta odabrao jednu stranu, a ne vozio na sredini. Više slučajnost nego plod neke genijalnosti.

 S obzirom da na tom mjestu ima dovoljno prostora za tri bolida Zonta je odigrao baš fair jer ostajući u sredini nikoga nije oštetio. Mika bi ga pretekao i bez Zonte, ali ovako je ispalo atraktivnije.

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Master Mariner kaže...
Korny1603987 kaže...

Zanimljivo kako je Miki stalno to daje za najbolje pretjecanje ikada, a svi znamo da do toga nikada ne bi došlo da je Zonta odabrao jednu stranu, a ne vozio na sredini. Više slučajnost nego plod neke genijalnosti.

 S obzirom da na tom mjestu ima dovoljno prostora za tri bolida Zonta je odigrao baš fair jer ostajući u sredini nikoga nije oštetio. Mika bi ga pretekao i bez Zonte, ali ovako je ispalo atraktivnije.

 i kako Miku samo nije bilo sram pokosit travu malo na Kemmel pravcu prema Les Combes-u... vjerojatno bi dobio i 5s kazne u današnje vrijeme (sarkazam)

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
steve90 kaže...

Također mi je žao De Vriesa jer mi on puno bolje leži od Yukia koji mi djeluje kao najveće derište na svijetu, mada ne znam tko kakave sponzore donosi (vjerojatno je bolje imati jedinog japanca na gridu nego "drugog" nizozemca). Međutim u F1 se okreću ogromni novci pa se događaju ovakve stvari, neki imaju po sezonu, dvije, tri za dokazati se a nekoga maknu nakon pola godine (možda je bilo iza kulisa još nečega što mi ne znamo, tko će ga znati).

 De Vries je doveden u AT kao iskusan vozač i kao netko da mentorira Yukija. Sam De Vries je izjavio da ga se ne treba tretirati kao rookieja i da je tu da povuče momčad. Na kraju krajeva, on je (bio) jedan od starijih vozača na gridu.

S obzirom da taj dio gdje bi Yuki uz njega napredovao je krenuo drastično u krivu, DR je više nego solidan izbor ako je stvarno cilj da se vidi da li Yuki ima doseg za RB ili ide putem Albona / Sainza / Gaslyja i ostalih (bivših) RB juniora.

Pored toga, RB tu testira i da li DR može eventualno zamjeniti Pereza jer se isto tako priča da LeClerc/ Norris su na radaru za drugog vozača u trenutku kad će Perez otići (bilo zbog forme bilo zbog godina).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ja sam uvjeren da još jedan kiks i Perez odlazi na kraju godine definitvno. 

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

RB daje ljudima otkaz s odgodom. Još nikada nisu novinari bili u krivu kada je nekome visio mač iznad glave. Niti jedan vozač se nije izvukao nakon prijetnje.

Znali smo da De Vries odlazi od prije, možemo pretpostaviti da je Perez  također živi mrtvac i da se sada samo razmišlja koje ime dolazi umjesto njega. Ne znam kakvo je stanje s Perezovim ugovorom, možda će ga prebaciti u Ekipu B u zamjenu za nasmješenog australca.

6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kada smo već kod RB-a izašla je priča da je RB ponudio Albonu povratak u RB "obitelj" na što se on samo zahvalio. Pametan potez. 

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ovaj vikend nema F1, al zato je Goodwood Festival of Speed. Hrpa zanimljivih auta, a i rimac nevera je u natjecateljskom dijelu, pa da vidimo kakva je protiv ostalih superauta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 17:03 (dejo6).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Norris bi bio lud da ode u RB.

U Mclarenu je bog i ima dugoročni ugovor, a taman se nazire oporavak ekipe koji bi trebao biti i vidljiviji sada kada je novi aero tunel završen.

U RB pored Maxa niko ne može doći do izražaja i ni jedan vozač koji ima ambicije da postigne nešto više u svojoj karijeri F1 vozača neće doći u RB dok je Max tu.

Treba samo pogledati podugačku listu vozača koje je Helmut nogirao iz RB, nekim je to bio i kraj karijere, a ima ih nekoliko koji i sada voze više ili manje uspješno za druge ekipe i osim Daniela ne mogu se sjetiti nikog da se vratio u njihove timove kada su jednom otišli.

Drugi bolid u RB je rezervisan za blago natprosječne (za F1 standarde) vozače tipa Perez ili kao što je bio Bottas u Mercedesu, koji neće praviti previše problema Maxu i koji će mu čuvati leđa i otkidati što više bodova konkurenciji.

Perez još živi na kreditu iz pretprošle sezone kada je pomogao Maxu da osvoji prvenstvo, ali to se već istopilo i ako ovako nastavi neće ga dugo trpiti u ekipi.

 

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Norris o Ferrariju, vjv fejk ali ima smisla haha

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2023 13:54 (loky4i4).
6 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Pojavio se i rumor za Albona u Ferrariju...

 

Btw, Perez perfektno krenuo u racing vikend. 

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sad već znamo da Perez definitivno leti.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ako RICC ne bude totalni promašaj u B ekipi, sigurno upada.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Ako RICC ne bude totalni promašaj u B ekipi, sigurno upada.

 

I što onda? Ponavljanje Checove Red Bull priče.

Prvo će biti sretan što je opet u top bolidu, onda kreće rast ambicije, greške jer ne može držati korak s Maxom, frustracija i mentalni pad.

Rinse/repeat. Checo je pokazao da može izaći na kraj s bolidom, pa i parirati Maxu na dobar dan, samo mu očito treba vremena da shvati da mu nije suđena borba za naslov. Ak si to sredi u glavi može opet biti onaj vozač koji je pomogao Maxu da osvoji naslov.

 

S druge strane imamo Ricca koji je već jednom svojevoljno otišao iz frustracije što je tim okrenut Maxu. Možda bolje onda riskirati s Tsunodom koji i tako ima nisko samopoštovanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2023 17:45 (Chronosus).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ja mislim da Ric neće biti bolji od Tsunode i onda će njemu pružiti priliku

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Lik je gotov (puko prije 5-6 utrka), ako ovu utrku ne završi na postolju ili unutar prvih 5, vjerovatno ide zamjena.

 

Pogotovo ako Verstapen sutra opet pobjedi, jer ove godine RedBull ne treba "drugog" vozač, Verstapen sam bodovno gura i za konstruktorski naslov.

 

 

Mogu početi s isprobavanjem vozača, već sad, prvo bi trebali gurnuti Yukija u redbull, ima dobrih pola sezone za dokazivanje.

8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mislim da Yuki nece u redbull zbog temperamenta koji je vrlo slican maxovom... XD
Njima treba hladan lik, kao sto je bio Bottas u mercu... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Yuki je već 2 puta pobijedio Max-a u istom stroju...

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Idemo lagano.. Haha 

XBOX: RENZOR GT 01
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice