Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.956
|
čitano: 3.235.427
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Max - drago mi je za Maxa. Radi i vozi dobro, zaslužio je. Vrlo kontrolirana utrka. Ne volim ni njega ni RB, ali odrađeno šampionski. 

Staza - prekrasna. Divno je gledati formulu. Zantvoort je instagramuša za F1. 

Utrka - žali bože vremena. 

 

Razlika između MV and LH je premala za pretjecanje na ovakvoj stazi. Previše DRS "vlakova". Činjenica da su samo prvo troje bili u istom krugu i toliko izvan ostalih da su si i VB i LH priuštili nove gume. Kod Bottasa ajde još za "siguru". Ne znam, nije mi sjelo. S obzirom da je Adrian Newey rekao da će nova pravila biti kontraproduktivna, poželim samo reći - ne ponovilo se. Možda bi bilo razlike da su na oval stavili DRS. Možda bi osoba iza dobila toliko više vremena za pretjecanje. 

 

Uvijek je bilo da prve dvije, tri momčadi imaju puno bolji bolid i onda je moguće vidjeti uspon od zadnjih mjesta, no sredina je previše izjednačena (i nadam se da će netko u McLarenu dignuti stražnjicu) da bi bilo više pretjecanja. Mislim da je komentator rekao da je potrebno 1.2 ili 1.4s biti brži za pretjecanje. 

 

Ajmo Monza!

In vino veritas
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
marushin kaže...

I Albon najvjerojatnije u Williams..

 De Vries u Williams,Albon rezervni vozač Mercedesa.

10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ova decenija će biti okršaj Verstappena i Russela. Ne vidim Hamiltona još dugo u f1, možda se oproba sezonu dvije u Ferrariju.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

je bilo cega pametnog na trci ili procesija? da znam dal propustit i ovu...

pogledao bi jedino radi staze, al ako je procesija...

14 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...

je bilo cega pametnog na trci ili procesija? da znam dal propustit i ovu...

pogledao bi jedino radi staze, al ako je procesija...

 

Ako već znaš rezultate, propusti. Ništa posebno uzbudljivo se nije događalo.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Joj koja priča oko staze te oko vozača te oko toga gdje gledati.

 

Ima li kome da je drago što Mercedes nema rješenja protiv Red Bull-a? Hondin motor trenutno vrhunac tehnologije.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

"Ima li kome da je drago što Mercedes nema rješenja protiv Red Bull-a? Hondin motor trenutno vrhunac tehnologije." - Ima, meni je drago .

 

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Pa ja trenutno gustam u dvoboju između Merca i RB..Ferrari mi je u srcu ali jos koju godinu budu gledali njima u leđa!
AUDIOFIL
3 godine
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ZooZ kaže...
marushin kaže...

I Albon najvjerojatnije u Williams..

 De Vries u Williams,Albon rezervni vozač Mercedesa.

 https://www.motorsport.com/f1/news/williams-signs-alex-albon-for-formula-1-return-in-2022/6662623/

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
ali jos koju godinu budu gledali njima u leđa!

Ti mora da si vidovit i znaš da će se Mercedes i Red Bull bolje snaći od Ferrarija s novim pravilima.   

Mclaren ili Alpine si zaboravio? 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 19:13 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Valentin17 kaže...
volegradele kaže...
ali jos koju godinu budu gledali njima u leđa!

Ti mora da si vidovit i znaš da će se Mercedes i Red Bull bolje snaći od Ferrarija s novim pravilima.   

Mclaren ili Alpine si zaboravio? 

 Ne znam sto se toliko smijes..sto mislis da ce se naš krnjavi Ferrari bolje snać od trenutno 2 najsnaznije ekipe u F1!?McLaren i Alpine..su uvjek tu ali ne na vrhu!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...

 Ne znam sto se toliko smijes..sto mislis da ce se naš krnjavi Ferrari bolje snać od trenutno 2 najsnaznije ekipe u F1!?McLaren i Alpine..su uvjek tu ali ne na vrhu!

Smiješno mi je da netko tko očito dugo prati F1 baš i ne shvaća da je nemoguće reći tko će interpretirati nova pravila najbolje, tko će izvući iz rukava nešto što drugi neće imati,

sjeti se samo Brown Mercedesa i Buttona 2009, odnosno Rossa i blown difuzora.

Ferrari je pao u poretku, ali to je i dalje velika i moćna organizacija, uz bok Mercedesu i Red Bullu.

Moj zaključak je da nitko ne zna kaj će biti sljedeće godine, pa tako ne znaš ni ti.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Valentin17 kaže...
volegradele kaže...
ali jos koju godinu budu gledali njima u leđa!

Ti mora da si vidovit i znaš da će se Mercedes i Red Bull bolje snaći od Ferrarija s novim pravilima.   

Mclaren ili Alpine si zaboravio? 

 Ne znam sto se toliko smijes..sto mislis da ce se naš krnjavi Ferrari bolje snać od trenutno 2 najsnaznije ekipe u F1!?McLaren i Alpine..su uvjek tu ali ne na vrhu!

 Tako se od 1999. do 2004. godine govorilo kako je Ferrari nedostižan i premoćan i kako ih samo McLaren može skinuti kad odjednom čudo, 2005. jedan bezvezni renault sa nekim klincem za volanom srušio Ferrai&Schumi dominaciju. Tako da ne možeš nikoga zanemariti. Eto, ko bi prije 2-3 godine reko da će RedBull sa Hondinim motorom biti ovakva konkurencija Mercedesu, toliko da će Hamilton preko radio veze kukati "give me more power" i slično jer ih ne može pratiti i to u sezoni prije koje je Honda rekla da napušta F1 jer ne vide tu neku perspektivu. I tako, bilo je tih iznenađenja kroz povijest F1.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Valentin17 kaže...

Smiješno mi je da netko tko očito dugo prati F1 baš i ne shvaća da je nemoguće reći tko će interpretirati nova pravila najbolje, tko će izvući iz rukava nešto što drugi neće imati,

sjeti se samo Brown Mercedesa i Buttona 2009, odnosno Rossa i blown difuzora.

Ferrari je pao u poretku, ali to je i dalje velika i moćna organizacija, uz bok Mercedesu i Red Bullu.

Moj zaključak je da nitko ne zna kaj će biti sljedeće godine, pa tako ne znaš ni ti.

 Zapravo nije Brown GP jedini imao blown difuzor. Najveci fail te sezone je bila Toyota koja je imala drugi najbrzi bolid na gridu u prvoj polovici sezone, ali nije uspjela pobijedit ni jednu utrku, samim tim se i povukla iz F1 (iako su napravili bolid za 2010, koji je nazalost ostao u testnoj boji).

 

Ferrari je vec prebacio dio radnika u Haas, vjerujem da ce s Alfom malo ohladit nakon Kimija.

 

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Jebem ti sve..nemos vise ni pilat pilu naopako…nezznam vise kako da poguram svoj tim naprijed!! 🤦🤔
AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
@ivanoile
Imao je i Ferrari najbrzi bolid prije 2 godine pa su opet zasrali sezonu..je da su bili u ilegali ali bar su mi malo zagolicali mastu☺️
AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
@ivanoile
Imao je i Ferrari najbrzi bolid prije 2 godine pa su opet zasrali sezonu..je da su bili u ilegali ali bar su mi malo zagolicali mastu☺️

 Istina, ali govorim kako je tuzna realnost bila da je promjena pravila donjela to da su BMW i Toyota napustili F1, iako su projekti bili tu. Tako da nikad ne znas kamo ce promjena pravila odnjet F1. (Doduse to je bilo nakon 2008 krize, ali ni 2021 nije bas lagana bila)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 10:15 (ivanoile).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Jebem ti sve..nemos vise ni pilat pilu naopako…nezznam vise kako da poguram svoj tim naprijed!! 🤦🤔

Svi smo mi Ferrari! 

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...
volegradele kaže...
@ivanoile
Imao je i Ferrari najbrzi bolid prije 2 godine pa su opet zasrali sezonu..je da su bili u ilegali ali bar su mi malo zagolicali mastu☺️

 Istina, ali govorim kako je tuzna realnost bila da je promjena pravila donjela to da su BMW i Toyota napustili F1, iako su projekti bili tu. Tako da nikad ne znas kamo ce promjena pravila odnjet F1. (Doduse to je bilo nakon 2008 krize, ali ni 2021 nije bas lagana bila)

 Ah, pa i Honda je napravila pobjednički bolid za 2009. godinu i napustila F1 zbog krize na kraju sezone 2008...

i momčad kupio Brawn, ubacio unutra Mercedesov motor i odneo prvenstvo 2009 godine "onako glatko" iako je u drugoj polovini sezone malo opo tempo - posljedica nerazvijanja bolida tokom sezone.

Iduće godine ta momčad je promjenila vlasnika i postala Mercedes GP i kada su se skonsolidirali za par godina počela je dominacija - kada su prekinuli dominaciju 4 godine Red Bull-a... pa će tako i ova dominacija jednom i prestati...

 

Hm, možemo reći da je Mercedes GP nastao na Hondinim osnovama :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 7:02 (Gnjavator).
14 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mislim da će poredak u 2022 biti totalno reshuffle-an jer cijeli bolid se radi on nule (osim motora). Naravno veća je šansa za bogatije timove da budu pri vrhu, ali ne i zagarantovana.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kad smo vec kod tog Toyotinog bolida za 2010, uzasno slican sa Red Bullovim. Tko zna sto bi bilo...

Di2 & EPS FTW!
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne znam da li je kome promaklo kao meni, danas su kvalifikacije u 18:00, pa da napišem. Ovaj vikend je sprint utrka

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...

 Zapravo nije Brown GP jedini imao blown difuzor. Najveci fail te sezone je bila Toyota koja je imala drugi najbrzi bolid na gridu u prvoj polovici sezone, ali nije uspjela pobijedit ni jednu utrku, samim tim se i povukla iz F1 (iako su napravili bolid za 2010, koji je nazalost ostao u testnoj boji).

 

Ferrari je vec prebacio dio radnika u Haas, vjerujem da ce s Alfom malo ohladit nakon Kimija.

 

 Brawn je imao dupli difuzor (double diffuser)

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Imali su i Williams i Toyota. Ali Brawn je ima još par trikova, prednji spoiler koji je puno dalje "bacao" zrak oko guma tvz. outwash. I prostor oko motora je bio puno bolje riješen nego kod ostalih.

Ima podcast sa Rossom Brawnom na F1 yt kanalu, valjda jedini zanimljivi što su napravili do sad.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Bottas pušten s lanca.
Moji mclareni odlični 😎
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...
Bottas pušten s lanca.
Moji mclareni odlični 😎

 Ono što je iznenađenje je da je i Ricciardo odmah iza Norrisa, u poretku i vremenu.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Pitanje je dali su to posljedice za Norrisa, ili je to Rikki stvarno napredovao. Mislim i dalje je Norris dosta brzi, ali nakon onog sudara, prošlu a ni ovu mi se ne čini kao prije. Nadam se da sam u krivu...
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...
Bottas pušten s lanca.
Moji mclareni odlični 😎

Sutra prvi kreće a u nedjelju zadnji? To bi trebao i Max napraviti.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Opa, napokon dobre vijesti za Ferrariste
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

Kad vidim ove pizdarije tipa "I want a decent tow", pa slipstream, pa ove opasne gužve u borbi za ostvarenje prije navedenog dok drugi voze full speed pomislim da bi se možda trebalo vratit na format pole positiona kad je vozač bio sam, imao čitavu stazu praznu, pa ti sad slobodno odvozi najbrže što možeš. Daš mu dva pokušaja, odabereš bolji i idemo dalje.

 Dam ako već ne na svim stazama onda barem na ovako specifičnim, jer ovo je baš užasno.

Naravno onda se žale da nisu isti uvjeti na stazi da ovo da ono...ali šta me briga, bar ne bi bilo ovakvih scena, i tolikih opasnosti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice