Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.235.233
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Samo podsjetnik za one koji bi da se vozi. Vjerojatnmo bi slican pocetak utrke bio.

 

Zajeb
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Zajeb kaže...

Samo podsjetnik za one koji bi da se vozi. Vjerojatnmo bi slican pocetak utrke bio.

 

 Gledo tu trku :) i eto, 8 ih je završilo, bilo je utrkivanja, bilo je "namjernih kočenja" da se zezne protivnika i slično :) i kraj toliko sudara, niko nije stradao osim hrpe bolida... i šta, možda ni Mercedes ni Red Bull nebi završili trku, al neko bi stigao do cilja, pa da vidimo ko se snalazi a ko ne... Nije ni onda bilo baš toliko nemoguće, al vozači nisu bili tolike mimoze. Ne zaboravi da što se tiče sigurnosti da su ondašnji bolidi bili konzerve u odnosu na današnje koji su sigurniji od svemirskog broda.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

Ova staza je opasna i kad je suho. Konfiguracija je zanimljiva, ali bi trebalo podesiti Eau Rouge sigurnosti radi.

 

Opasna? U ovakvom kokpitu pričati o nesigurnosti...

 

možda opasna za bolid da ga vozač koji ne pazi dovoljno razbije ali utrkivanje nije samo 300km/h i gas do daske, daj malo osjećaja za stazu i uvjete na njoj. I opet možemo reći nekad se utrkivalo, a ne kukalo da se ne može voziti. Bježi ti auto? Previše je vode? Pa vozi sporije koliko treba... ganjaj dio staze gdje je manje vode a ne kukat da se ne može. Kako se iza safeta niko nije spuco ta dva kruga, znači može se, nije baš da kočnice samo blokiraju i odletiš. Sporije, ali može se.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...
Zajeb kaže...

Samo podsjetnik za one koji bi da se vozi. Vjerojatnmo bi slican pocetak utrke bio.

 

 Gledo tu trku :) i eto, 8 ih je završilo, bilo je utrkivanja, bilo je "namjernih kočenja" da se zezne protivnika i slično :) i kraj toliko sudara, niko nije stradao osim hrpe bolida... i šta, možda ni Mercedes ni Red Bull nebi završili trku, al neko bi stigao do cilja, pa da vidimo ko se snalazi a ko ne... Nije ni onda bilo baš toliko nemoguće, al vozači nisu bili tolike mimoze. Ne zaboravi da što se tiče sigurnosti da su ondašnji bolidi bili konzerve u odnosu na današnje koji su sigurniji od svemirskog broda.

 mucice

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...
Gnjavator kaže...
Zajeb kaže...

Samo podsjetnik za one koji bi da se vozi. Vjerojatnmo bi slican pocetak utrke bio.

 

 Gledo tu trku :) i eto, 8 ih je završilo, bilo je utrkivanja, bilo je "namjernih kočenja" da se zezne protivnika i slično :) i kraj toliko sudara, niko nije stradao osim hrpe bolida... i šta, možda ni Mercedes ni Red Bull nebi završili trku, al neko bi stigao do cilja, pa da vidimo ko se snalazi a ko ne... Nije ni onda bilo baš toliko nemoguće, al vozači nisu bili tolike mimoze. Ne zaboravi da što se tiče sigurnosti da su ondašnji bolidi bili konzerve u odnosu na današnje koji su sigurniji od svemirskog broda.

 Tada nije bilo ograničenja i kazni za uništene motore, gearboxove... To zaboravljaš. Tada se nije gledalo na troškove, uštede...

 Dosad je bilo "šta ako neko strada"... aha, najbolje onda da odvezu 2-3 trke čisto da sa čuvaju motore i mjenjače jer eto lako se razbiju i eto troškova...

14 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Zajeb kaže...

Samo podsjetnik za one koji bi da se vozi. Vjerojatnmo bi slican pocetak utrke bio.

 

 

Ne treba ići u 1998-u, ima podsjetnik od prije par dana kada su žene vozile:

 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

Hamilton je spomenuo i "new massive bump" u Eau Rougu i nitko nije reagirao.

Možda zbog toga jer se nitko drugi nije žalio, pa čak ni vozač u istom automobilu.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 14:50 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Vidio sam to, ali ode se bas vidi kako se zbog vode ne vidi nista ispred sebe i razbijaju. Kod zenskih je bio aquaplaning, ovdjee je bas razlog vidljivost ne. Vidis i kako je Shumi pretjecao za krug Coltarda i razbio bolid jer nije ništa vidio ispred sebe.

Zajeb
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Zajeb kaže...

Vidio sam to, ali ode se bas vidi kako se zbog vode ne vidi nista ispred sebe i razbijaju. Kod zenskih je bio aquaplaning, ovdjee je bas razlog vidljivost ne. Vidis i kako je Shumi pretjecao za krug Coltarda i razbio bolid jer nije ništa vidio ispred sebe.

 David Coulthard je sam izjavio par godina kasnije da je zajebo stvar, naglo usporio na trkačoj putanji da ga "Schumi lakše obiđe" što bi bilo glupo i u suhim uvjetima i da to nikada ne bi tako ponovio... da nije naglo usporio ne bi bilo ni tog sudara bez obzira na kišu...

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gnjavator kaže...
Zajeb kaže...

Vidio sam to, ali ode se bas vidi kako se zbog vode ne vidi nista ispred sebe i razbijaju. Kod zenskih je bio aquaplaning, ovdjee je bas razlog vidljivost ne. Vidis i kako je Shumi pretjecao za krug Coltarda i razbio bolid jer nije ništa vidio ispred sebe.

 David Coulthard je sam izjavio par godina kasnije da je zajebo stvar, naglo usporio na trkačoj putanji da ga "Schumi lakše obiđe" što bi bilo glupo i u suhim uvjetima i da to nikada ne bi tako ponovio... da nije naglo usporio ne bi bilo ni tog sudara bez obzira na kišu...

 A sta je bilo sa Fizikelom i ovim drugim? Bice je i ovdje Coultard naglo zakocio ?

Zajeb
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Zajeb kaže...

Vidio sam to, ali ode se bas vidi kako se zbog vode ne vidi nista ispred sebe i razbijaju. Kod zenskih je bio aquaplaning, ovdjee je bas razlog vidljivost ne. Vidis i kako je Shumi pretjecao za krug Coltarda i razbio bolid jer nije ništa vidio ispred sebe.

 NE NE NE I NE! kultar je usporio da bi se sch zasio u njega! neda mi se voditi ovu diskusiju tko je tu kriv vec 25 godina...sta po forumima, sta privatno

kultar je kriv i tocka! sam je isto priznao

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...
Zajeb kaže...

Vidio sam to, ali ode se bas vidi kako se zbog vode ne vidi nista ispred sebe i razbijaju. Kod zenskih je bio aquaplaning, ovdjee je bas razlog vidljivost ne. Vidis i kako je Shumi pretjecao za krug Coltarda i razbio bolid jer nije ništa vidio ispred sebe.

 NE NE NE I NE! kultar je usporio da bi se sch zasio u njega! neda mi se voditi ovu diskusiju tko je tu kriv vec 25 godina...sta po forumima, sta privatno

kultar je kriv i tocka! sam je isto priznao

 Kad već tako vičeš onda barem napiši sve činjenice točno. Nije on nikad priznao da je usporio da se MSC zabije u njega...čovjek je priznao da je pogriješio, i da je usporio zato da ga MSC lakše obiđe, ne zato da se zabije u njega.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

bitno da je on usporio, a to sta je znao sta slijedi, nebitno...dogodilo se i eto kao sta svi govorite da se sch namjerno zabio u adelaidu u hilla, pa u jerezu u villeneuvea, tako je i ovaj namjerno napravio to schumiju...

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

Ova staza je opasna i kad je suho. Konfiguracija je zanimljiva, ali bi trebalo podesiti Eau Rouge sigurnosti radi.

Nije Eau Rouge opasan sam po sebi, već veoma limitiran 'run off area' i barijere koju su vrlo nepovoljno postavljenje zbog samog terena. Ako izletiš prije Raidillona ideš direktno u barijeru koja te odbija natrag na stazu i putanju drugih bolida. Navodno se radi na tome u sklopu renovacije staze. Jako puno sranja se dogodilo tamo u zadnjih godinu-dvije, a svaka iz istog razloga, odbijanja bolida natrag na stazu.

 

 

Trenutno Trenutno
Bolja/planirana+solucija Bolja/planirana+solucija
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 12:22 (Promster).
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Pa rekli su da se vec krenulo sa projektom izmjene zona izletanja, sami zavoj nece dirati.

Kao sto kaze kolega, nije problem u zavoju, problem je sa zonama izletanja.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

kad vec sire, a mogli su odavno!, neka prosire i desnu stranu

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Uglavnom se izljece na lijevu stranu, ne desnu.

No, poanta prosirivanja zone izlijetanja na Eau rouge nije sprecavanje da se izleti sa staze - to ce se i dalje desavati zato sto je rijec o vrlo brzom zavoju - vec da se bolid/auto ne vrati na stazu nakon izlijetanja, a s obzirom da je rijec o slijepom zavoju, te da se na taj nacin sprijeci jos veca nesreca.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 15:19 (Maddog_HR).
11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Evo ga i službeno.

Definitivno jedan od legendi sporta. 20 godina i iako u zadnje vrijeme nije nešto bio dobar, bio je majstor iza volana u svojem prime timu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 19:56 (ZooZ).
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ZooZ kaže...

Evo ga i službeno.

Definitivno jedan od legendi sporta. 20 godina i iako u zadnje vrijeme nije nešto bio dobar, bio je majstor iza volana u svojem prime timu.

S razlogom ga zovu "dida" F1 - 19 sezona vozi (bilo bi i preko 20 da se nije bacio u rally malo da odmori).
Odlazi u mirovinu jedna istinska legenda...

P.S. "Now Kimmi, you will have the drink... All the time..."

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Zajeb kaže...
Gnjavator kaže...
Zajeb kaže...

Vidio sam to, ali ode se bas vidi kako se zbog vode ne vidi nista ispred sebe i razbijaju. Kod zenskih je bio aquaplaning, ovdjee je bas razlog vidljivost ne. Vidis i kako je Shumi pretjecao za krug Coltarda i razbio bolid jer nije ništa vidio ispred sebe.

 David Coulthard je sam izjavio par godina kasnije da je zajebo stvar, naglo usporio na trkačoj putanji da ga "Schumi lakše obiđe" što bi bilo glupo i u suhim uvjetima i da to nikada ne bi tako ponovio... da nije naglo usporio ne bi bilo ni tog sudara bez obzira na kišu...

 A sta je bilo sa Fizikelom i ovim drugim? Bice je i ovdje Coultard naglo zakocio ?

 A slična stvar, na trkaćoj putanji izvodiš nešto što niko ne očekuje... Da ti i u suhoj trci tako naglo uspori na mjestu gdje se ne usporava dok te tako brzo neko stiže bio bi krš i lom...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 10:41 (Gnjavator).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Izgleda zabavno za voziti, ali to je to od dobrih strana ove staze...Sutra će vjerojatno biti puno problema s prometom, a u nedjelju sumnjam da ćemo vidjeti bilo kakvu akciju.

 

Ovaj 3. zavoj je totalno čudan za gledati s on-board kamere, dobre 3 sekunde se ni ne vidi u kojem smjeru ide staza.

 

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Zandvoort je moderni Monako. Dakle ili SC procesija ili obicna procesija od tko prvi u subotu, prvi u nedjelju.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...

 

Ovaj 3. zavoj je totalno čudan za gledati s on-board kamere, dobre 3 sekunde se ni ne vidi u kojem smjeru ide staza.

 

 

Još je čudniji za voziti, baš nespecifičnom putanjom se prolazi jer se prilazi nizbrdo i pri kočenju je lako proklizati, a onda ide sam zavoj i nagla uzbrdica, baš čudno, kao rollercoaster..ako je to taj zavoj na kojeg mislim..

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2021 18:28 (AFARON).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Raikkonen Covid pozitivan. Kubica vozi umjesto njega.
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
I zasto sluze ovakve staze ako se ne moze pretjecat?!
Tko i zasto projektira staze na kojima je vrlo tesko pretjecat,kome je to zanimljivo?!
Razumim Monako gdje moras bit max koncentriran cijelu utrku..ali ove druge ne kuzim..🤔
AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
I zasto sluze ovakve staze ako se ne moze pretjecat?!
Tko i zasto projektira staze na kojima je vrlo tesko pretjecat,kome je to zanimljivo?!
Razumim Monako gdje moras bit max koncentriran cijelu utrku..ali ove druge ne kuzim..🤔

 Pravi vozači budu našli mjesto za preticanje. Problem je što fali pravi vozača.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

A koji su to pravi vozači? U Monte Carlu nitko ne pretječe, eventualno na silu u šikani nakon izlaza iz tunela, znači nikad nije bilo pravih vozača?

 Vozač koji ima muda napraviti nešto na ovakvim stazama. Ovo boldano, uh.. Opet ti po svom nametanju riječi drugima.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bilo bi pretjecanja da bolidi ne ovise toliko o aerodinamici. Možda se u bodučnosti nešto promjeni pa bolidi budu mogli pratiti ovoga ispred i napasti ga. Na ovakvim stazama se može prestizati ako će netko imati slabe gume ili se baciti na nos i nadati se da te vozač kojeg ideš prestizati neće zatvoriti i napraviti sudar

3 godine
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Eh Williams, ipak pokojnici umjesto pukovnici danas..

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ovaj f1 tv vise nikad... zaista steka i steka a imam 100mb download i 60mb upload....

Bnet: mNik987#2148
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice