Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.235.274
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Hamiltonu je bitno da koliko toliko dobro starta sa mjesta koje nije na trkaćoj putanji.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
3 godine
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 19:56 (marushin).
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Verstappen zajebao i šefa i stanicu...odličan start makar je imao najsporije vrijeme reakcije od prve trojke

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Gotovo je, možda je pretjerano ali era dominacije Mercedesa, pala je na koljena!

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

nenadjebiv osjecaj stic nakon cijelog dana posla, mrtav umoran, znojan, sa raznoraznim bolovima po tijelu, stic ravno na maxovo postavljanje na grid, jos sav obucen i smrdljiv gledati napeto start, pa svjedociti majstorstvu kocenja i onda nakon par krugova laganini skidat sa sebe odjecu i sav i dalje smrdljiv odgledat utrku...

utrka mi je bila VRH, regenerirala mi je zivce i snagu, a i nisam zaspao od umora, onda znaci da je stvarno bila napeta...makar se i nije izdogadalo previse toga, ali mali je tako bio dominantan, da ako ne dobi prvenstvo bit ce prava steta...

do sljedece

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 22:15 (RuskeGTT).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Meni je utrka bila procesija opet. Da LH i Max borba, ali realno nit je Perez imao napad na LH, nit je Bottas ista napravio osim cucio iza McLarena. Ferrariji u nekom shuffle modeu, procesija do procesije.
Gasly valjda zaspao 71 krug u bolidu.

Od prvih 10, nije bilo uopce ikakve borbe izmedu ikoga, tragicno.  (nit je LH napao, nit Perez, nit Gasly, nit Ferrariji, nit Vettel, Kimi i Alonso u svojim svjetovima).

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Meni je utrka bila u redu, žao mi je Bottasa stvarno, dva puta išao u boks po crvene gume u par krugova razmaka, pola utrke ganjao Riciarda i nije ga mogao proći.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Nakon par zanimljivih utrka, ova je stvarno bila dosadna. Jedini atraktivan potez na cijeloj utrci je Maxov start...ostatak prilicno dosadnjikav.

Steta za Bottasa, covjek ovu cijelu sezonu ili vozi lose ili nema srece.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Max je odradio start dobro i onda ih prepišao na kočenju vrhunski, da ne kažem šampionski.  Ajmo još par utrka i da uzme naslov. Go Max.  A Bottas, ne znam što žalite lika koji je potpisao ugovor za milijune dolara 2017. i nadalje, pod uvjetom da ga se guzi i šamara? Lik pristao, uzeo pare i solidno se zabavio usput. Nije loše.

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Moga je to Merc bolje odradit,imali su dva bolida ispred..da je Bottas otisa malo lijevo..zatvorio bi Maxa i nebi se zabio Ricc u njega..a Hamm je mogao drzat sredinu..na kraju dosadna trka..Hamm se iskusno obranio od Pereza i to je to..Ferrari skocio na 3 mjesto konstruktora..bar nesto dobro za mene!
AUDIOFIL
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ma da, Bottas je zajebao na startu. Trebao je zatvarat Maxa lijevo, sto bi vjerojatno omogucilo Hamiltonu da prodje na prvo mjesto. Prethodnih sezona je Bottas vozio puno puno bolje, imao atraktivnih poteza, a ove sezone je ocajan. Pa covjek se vozio Ricciardu u DRSu dobar dio utrke i nije imao niti jedan napad...
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Ma da, Bottas je zajebao na startu. Trebao je zatvarat Maxa lijevo, sto bi vjerojatno omogucilo Hamiltonu da prodje na prvo mjesto. Prethodnih sezona je Bottas vozio puno puno bolje, imao atraktivnih poteza, a ove sezone je ocajan. Pa covjek se vozio Ricciardu u DRSu dobar dio utrke i nije imao niti jedan napad...

 Meni nije jasno zasto je Bottas zatvarao Hamiltona, ostavio Maxu mjesta za trkacu putanju i najbolji ulaz u prvi zavoj. Mislim nije da mu je Lewis neprijatelj...i onda se desilo sto se desilo, ne bi tu bilo nista bolje i da se nije izvrtio. Imali bi eventualno Bottas vs Perez.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Nije ga zatvarao nego je mislio da ga "povuče" (slip stream) i da onda katapultira Lewisa na prvo mjesto. Ali, nije se odvilo kako su se nadali i Max ih je namazao. 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

Nije ga zatvarao nego je mislio da ga "povuče" (slip stream) i da onda katapultira Lewisa na prvo mjesto. Ali, nije se odvilo kako su se nadali i Max ih je namazao. 

 Oprosti ali netko poput Bottasa nije trebao ostaviti trkacu putanju slobodnom. Ne shvacam cemu se nije islo gradit s 2 auta trkacu putanju, da Max mora na prasnjavu. Ovo je samo potjeralo Hamiltona na prasnjavu, a Bottas k'o drvena Marija u sredini ni da se trzne igdje.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

E pa Bottas nije top vozač, valjda smo to do sada u ovih 5 godina naučili?  Da su mogli bolje, mogli su. Ali tako je to. Ne ide sve kako je zacrtano. 

11 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bottas na vise utrka ove sezone nije bio podrska Hamiltonu i Mercedesu...svaki put kad je imao priliku malo zagorcati zivot RedBullu nije pruzao nikakav otpor i ovi su ga prolazili bez ikakvih problema. A da ne kazemo kako je losim voznjama prosuo hrpu bodova za Mercedes.

 

Pa tako i u ovoj utrci. Zapravo je dao zavjetrinu Maxu i ovaj ga je lakocom prosao sa vanjske strane.

 

Da li je razlog to sto su ga se rijesili ili nesto drugo, necemo znati. Ali to definitivno nije isti Bottas kao prethodnih sezona., kad je cesto i Lewisu uzimao bodove.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Ferrari skocio na 3 mjesto konstruktora..bar nesto dobro za mene!

Baš sam o ovome čitao na jednom stranom forumu. Dakle večina misli tamo da McLaren uopće ne želi to treće mjesto.

Ono što treće mjesto donosi, je više love od FIA-e na kraju sezone, ali s obzirom na CAP koji imamo sad, gdje ograničen budžet, to i ne igra neku ulogu top momčadima, jer one imaju dovoljno prihoda od sponzora da popune razliku do CAP-a.

Ono što se "dobija", je manji broj sati na CFD-u i to je ono što će biti jako potrebno za novu sezonu. Po novim pravilima, momčadi na dnu dobijaju više sati za korištenje CFD-a od momčadi na vrhu. Razlika između 3-4 je 5%!!!

Zato se priča da je McLaren prebacio kompletno razvoj na sljedeću sezonu, prije ostalih (pogotovo Ferraria), i nada se da će dobiti još ekstra sati da razvije aero jer sljedeće sezone će biti kaos.

Uz to, McLaren će razvijati bolid i za Indy, tako da neće morati izgubiti ništa inžinjera koje sad ima, već će ih prebaciti u "zaseban odjel za indy". A svi znamo kako će to funkcijonirati 

 

Kao navijač McLarena, iskreno se nadam da je to istina, nakon onoga što smo prošli u zadnjih 7-8 godina, možda je i vrijeme za neko sunce na kraju tunela 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 10:37 (rooswelt1991).
10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

uzasno dosadna trka, al tako je to obično na "tilkedromovima".

 

Jednostavno te staze koje on pravi nisu dobre za formulu 1 u ovom obliku. Nadam se da ce se promjenom regulacija 2022 promjeniti i ovo što sam prethodno rekao iako sam skeptičan oko toga.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Del_Boy97 kaže...

 

Jednostavno te staze koje on pravi nisu dobre za formulu 1 u ovom obliku. Nadam se da ce se promjenom regulacija 2022 promjeniti i ovo što sam prethodno rekao iako sam skeptičan oko toga.

 Još su nam bolidi pola metra predugi, jedno 20ak cm preširoki.

 

Kad bi se bolid smanjio u dimenzijama, a to se može recimo smanjenjem tanka goriva (vratiti nadolijevanje goriva), maknuti kompleksni MGU-H (koji će ionako ići van, koliko sam skužio zbog Porschea), i još možda maknuti motor malo više nazad.

 

Da bi prošao bolid na stazi, na mjestu prelaza mora biti mjesta za 3 bolida da stanu jedan pored drugog, a s ovim dimenzijama bolida je to nemoguće. Ako ima manje mjesta, onaj koji brani samo vozi po sredini i ovaj ga ne može proći.

Navodno su te manje dimenzije jedan od zahtjeva Porshea da se vrati 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sramotno je vidjeti rezultate utrke i vremena zaostataka.

4. Gasly - zaostatak 63 s

5. LEC - zaostatak 81 s

6. Sainz - 1 krug zaostatka

7. pa nadalje - katastrofa. 

 

Gdje je tu fair play natjecanja ?? Prvih 10 bi trebalo biti unutar minute, a recimo zadnjih 5 da imaju krug zaostatka, a ne da jedan Haas ima pola trke zaostatka.

Omiljeni gaming žanrovi: simulacije vozila i RPG
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 12:02 (Korny1603987).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

neznam koju ste vi utrku gledali, mozda moto gp, meni je utrka bila napeta jer se gledala dominacija maxa i pitanje je samo bilo koliko bod ce dobit da ostavi cmizdravca sto vise iza...

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Sramotno je vidjeti rezultate utrke i vremena zaostataka.

4. Gasly - zaostatak 63 s

5. LEC - zaostatak 81 s

6. Sainz - 1 krug zaostatka

7. pa nadalje - katastrofa. 

 

Gdje je tu fair play natjecanja ?? Prvih 10 bi trebalo biti unutar minute, a recimo zadnjih 5 da imaju krug zaostatka, a ne da jedan Haas ima pola trke zaostatka.

 A gle, u svim ne-cup natjecanjima to tako gotovo uvijek bude. Rijetko se posloži da je zgusnuta utrka, zapravo još smo kroz 2000-e imali i najnapetije utrkivanje (tamo 2003 do 2008 je bilo bomba). Vidi slike, uzeo random rezultate utrke F1 iz 1988 (MEX i JPN)

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ali temelji za sve idiotske promjene zadnjih 20 godina je bilo da se zgusne poredak, a to se nikada nije napravilo od kada prativ svaku utrku (1997. na dalje)

Omiljeni gaming žanrovi: simulacije vozila i RPG
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Ali temelji za sve idiotske promjene zadnjih 20 godina je bilo da se zgusne poredak, a to se nikada nije napravilo od kada prativ svaku utrku (1997. na dalje)

 Jedina realna promjena za zgusnut poredak je budget cap. Ovo ostalo, gume, motori, aero, to sve uvijek ide na ruku nekome tko pronade nesto.

 

Budget cap je dobra stvar, generalno za cijeli F1, a i auto industriju. Opet postoji nacin kako ga zaobici, ali generalno makar da dobijemo srednji poredak i u 2022 ovako zgusnut, ja sretan. 

 

Iovako ce sada ove "sestrinske" ekipe jos vise sluziti razvoju bolida, pa mozda dobijemo i kompetitivniji Haas i Williams.

Di2 & EPS FTW!
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne znam zašto se pojedinci žale da im je dosadna utrka ili dosadna sezona. Pa ovde da je je PER prestigao BOT ispred jednog od bolida gdje ga pretiču obojica za cijelu krug, to bi ušlo u knjige F1 povijesti.

A inače je cijela sezona 2021 jedna od najboljih ikada. Nikada mi kao juče na startu nije lupalo srce.

MAX zadržao staloženost (iako to na početku i prošle sezone nije mogao u par trenutaka) a HAM licemjer kao i uvijek. Kao pita HAM preko radio veze "kako je neki vozač", a onda pokaže pravo lice kada kada vidi koliko je MAX brz.

Neke i najboljih nogometnih utakmica igrale su se se 120 minuta smorenog tempa da bi se sve zavrđilo na penalima i iste te utakmice ušle su u povijest. ITA vs. BRA [1994.] tako i ova utrka nije baš bilo to - to. Ali prevrata je bilo mnogo.

 

Kada kažem prevrata je bilo mnogo, pošem to kao netko tko je trkaći vikend pogledao u cugu, prvo na treninzima Red Bull dominira, onda šok na Kvalifikacijama, pa preokret ponovo na prvom krugu utrke.

Tko zna kada ćemo opet ovakve "preokrete" vidjeti.

Jedino bolje od ovoga može se samo poželjeti da Ferrari sledeće godine bude jedna od 3 ekipe koje će se boriti za #1.

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Nitko nije rekao da je sezona bila dosadna, citaj pazljivije. A i nisam primjetio da se netko zalio, samo smo iznosili svoj dozivljaj utrke.

A ovo da je netko nesto ostavi za birtijske rasprave ili veceri knjizevne fikcije.

I manje alkohola prije pisanja po forumu, bjeze ti prsti po tipkovnici/ekranu, pa su ti jezicne konstrukcije nerazumljive.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 18:24 (Maddog_HR).
10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

slazem se, ali sa 2022 bolidi postaju još veći zar ne?

 

nije sve ni u prljavom zraku koji se spominje kao glavni problem, neke su staze toliko uske da jednostavno nemaš gdje prilike prestić nekog.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Sljedeće sezone se već nešto manji bolidi 😀
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Max 19 bodova ispred, a momčadski Mercedes samo bod ispred, Perez u zadnjim utrkama napokon i treninge vozi dobro.

 

Mogao bi RB ove godine do duple titule.

 

BE HAPPY 要開心 : )
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Envy kaže...

a HAM licemjer kao i uvijek. Kao pita HAM preko radio veze "kako je neki vozač", a onda pokaže pravo lice kada kada vidi koliko je MAX brz.

 hahahaha kakve veze ima jedno s drugim 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice