Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.232.826
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Još jedna slika 😁
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

Ako ne izvuču 1,44 lit goriva iz bolida bit će diskvalificirani.

Mislim da su uspjeli izvući 0,3 litre, a po pravilima je potrebna 1 litra za uzorak.

Iz Aston Martina tvrde da je po njihovim proračunima moralo biti 1,74 litre po završetku utrke i da nije više moglo biti izvučeno zbog kvara pumpe, znači da posle uzimanja uzorka ima još 1,44 litre u bolidu.

Dovoljno će biti još 0,7 litara izvući iz bolida da prođu bez kazne.

Mada mi je sumnjivo što su mu rekli da se zaustavi odmah po završetku utrke, lako moguće da nema tu količinu u bolidu.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

Vozač dana je Alonso. Na iskustvo zadržava Hamiltona iza.

 A kad sam vidio da će Hamilton morati ići na njega odmah sam komentirao da mu je bolje da ovo nekako progura kroz boksove jer kad je motiviran Alonsa je teško obići...

 

Samo se sjetiš Imole 2005 kada je Shumacher doletio do Alonsa tempom ko i Hamilton na ovoj trci i na kraju je Alonso onda pobijedio... niko drugi nije uspio toliko zadržavati Schumija iza sebe kada zagrize. pa je bilo "vidićemo koliko će trebati da obiđe ovog drugog" pa kad je Sainza riješio za jedan krug a Ferrari bi ipak trebao biti veći problem od Alpine bilo je "u jebote šta mu napravi"... U ovom slučaju je Alonso radio i za Ocona i za Max-a da Hamilton osvoji što manje bodova :)

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Moraju imati više od litre. Računa se litra za testiranja i ako bolid ne dođe u boks svojim pogonom, FIA proračuna koliko bi potrošio da je došao do boksa od mjesta gdje je stao i toliko dodatno mora biti u bolidu. Ako nema onda ide diskvalifikacija.

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Sto se tocno testira s tom litrom goriva?!
AUDIOFIL
6 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Je li gorivo unutar propisanih specifikacija.

To jest, je li netko pokušao varati s "jačim" gorivom.
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Znaci iz vlasi kose se moze saznat jesam prije misec dana jeo pokvareni jogurt ali njima treba cila litra da vide jesu stavili pojacano gorivo!🤦😁
AUDIOFIL
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne. Od te litre se uzima uzorak za testiranje od strane FIA, jedan uzorak se šalje u nezavisni laboratorij na analizu, jedan uzorak se daje ekipi i ostalo se sprema u slučaju da će biti potreban zbog neke žalbe, prigovora druge ekipe itd.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Kakva notorna glupost, ali s druge strane, velika pogreška tima. Da je malo usporio zadnjih par krugova, mogao je izgurati litru nekako. BTW, napokon dobra slika kako je izgledao bolid od maxa. Pravo čudo je da je čovjek ovo uopće mogao voziti, tolika razlika u downforceu jedne i druge strane, bolid je morao biti gadno nestabilan.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Da je Vett usporio Hamm bih ga prestigao,tad je samo o tome razmisljao..mislim da sam prvi put vidio ovakvu diskvalifikaciju,steta!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 8:54 (volegradele).
15 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

  

 

 

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ne ide tebi humor izgleda 😂
Evo još jedne slike 🤣
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ajde molim te digni komunikaciju na normalnu civilizacijsku razinu i prestani imati rasisticke ispade u javnom prostoru.

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Svi znamo da FIA ima neka stvarno glupa pravila i po meni nelogična, ali ne vjerujem da želi osigurati Mercedesu još jednu godinu za redom titule

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ovo s Vettelom je bezvezno. Ako imaju senzore protoka i znaju koliko je ušlo u auto i koliko je ušlo uz motor, bezveze je da sad ak imaš pola metra duže crijevo i ne možeš iscijediti tu litru, jer je u sistemu. 

Umjesto da priznaju da proces nije dovoljno dobar, ajmo ga opalit, pa onda idući put budemo pametniji. 

 

Rekao sam da će najveće posljedice biti financijske. Eto RB se oprostio s milijunima, i sad je problem i motor. Ide se po četvrti i penale. 

 

Pobjeda Ocona mi je ko i pobjeda Panisa u Monacu. Ocon izrasta u odličnog WEC vozača. 

 

Russel vozio 137 krugova Mercedes s 18" gumama. Hoće li Bottas vidjeti kraj sezone u Mercedesu ili se trampiti s Russelom i popuniti njegovo mjesto u Williamsu?

In vino veritas
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Pa FIA je jako dobro napisala ovo pravilo. U rezervoaru mora biti litra goriva u bilo kojem trenutku i zabranjuje se bilo kakvo rastavljanje bolida da se iscjedi gorivo koje se nalazu drugdje. To stoji u pravilima i to svi znaju.

 

A potrošnja ovisi o tome koliko se dozvoli vozaču voziti na maksimumu. Veća potrošnja znači više snage i nedovoljno goriva za cijelu utrku. Dok čuješ da vozači žele više snage, to znači da traže od ekipe dozvolu za veću potrošnju goriva i ako imaju dosta goriva za cijelu utrku, dobit će više snage. Vozači mogu dobiti dodatni boost, ali maksimalan protok goriva je također definiran.

 

Aston Martin je napravio pogrešku i nadali su se da će se izvuči, ali im nije prošlo. Zbog iste stvari je Vettel bio kažnjen u Ferrariu kada nisu imali dovoljno goriva u bolidu nakon kvalifikacija, tako da to nije ništa novo

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Postao sam ovisan o meme o f1 😂

BTW, Verstapen je rekao da on zna da je brži od Hamiltona, samo treba par utrka bez incidenata, i on će se vratit gdje je bio. Respect za to, a ne kukanje oko zadnje dvije utrke. Izgleda da je Max napokon zreliji od svojih navijača 😂
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ipak će se Aston Martin žaliti. Prije sam krivo razumio što žele reći, oni tvrde da je u rezervoaru još uvijek 1,44L goriva i da je pumpa koja otvara klapnu za uzimanje uzoraka od strane FIA-e neispravna, tako da ne trebaju ništa rastavljati bolid, nego treba samo zamijeniti tu pumpu i da će gorivo biti u rezervoaru. Nadalje tvrde da FIA vidi koliko su goriva potrošili i da u bolidu ima goriva. Ako je stvarno tako, i ako se u rezervoaru bolida nalazi potrebno gorivo, mogao bi Vettel i Aston Martin dobiti natrag drugo mjesto, jer nisu oni krivi za to.

 

Ako stvarno dobiju bodove Aston Martin je i dalje u borbi s Alpine i Alpha Tauri za 5 mjesto.

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Sto bolid stoji zapecacen i ceka ponovno mjerenje goriva?!Nekako ne vjerujem u taj scenarij!
AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
formula1live kaže...

Svi znamo da FIA ima neka stvarno glupa pravila i po meni nelogična, ali ne vjerujem da želi osigurati Mercedesu još jednu godinu za redom titule

Pa možda i želi.. da napravi povijest (plaćenu nareavno ali mi kao ne znamo za to), netko nekada mora biti - neosvojiv..

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Sto bolid stoji zapecacen i ceka ponovno mjerenje goriva?!Nekako ne vjerujem u taj scenarij!

 Da, čim su iz Aston Martina u nedjelju najavili da će se žaliti, bolid je "zapečaćen" i prebačen od strane FIA-e u francusku gdje se čeka rasplet žalbe. Tamo će se odlučivati da li je žalba opravdana ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 17:14 (formula1live).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Jebeno!!
AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Da se ne zaboravi!!!
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

upravo sam pogledao pol trke u madarskoj i prekinuo gledanje jer je bila ubitacno dosadna trka...uvijek isto...hamilton kako cmizdri da nemoze se pribliziti nikome, pa na kraju dobije podij...

stvarno nezanimljiva trka, sa zanimljivim ishodom...

15 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...

upravo sam pogledao pol trke u madarskoj i prekinuo gledanje jer je bila ubitacno dosadna trka...uvijek isto...hamilton kako cmizdri da nemoze se pribliziti nikome, pa na kraju dobije podij...

stvarno nezanimljiva trka, sa zanimljivim ishodom...

Već sam ti jednom napisao, a sada si mi to opet potvrdio. F1 jednostavno nije za tebe.

Pa šta je zanimljivo ako utrka u Mađarskoj nije???

Neočekivan start koji je totalno izmiješao karte, nikada viđen restart i potpuna neizvijesnost do posljednjeg kruga uz mnogo bliskih borbi tokom čitave utrke i nepoznanicu o strategijama i broju ulazaka u box.

Pogotovo je bio zanimljiv dvoboj Hamilton - Alonso koji je na kraju i odlučio pobjednika...

 

Ne znam šta očekuješ, da svaki drugi krug bude nekakva eksplozija ili da imaju powerupove kao u Mario Kartu pa da se gađaju nečim po stazi?

 

Nemoj ovo shvatiti lično ili kao nekakav napad na tebe, ali jednostavno učini uslugu i sebi i drugima i nemoj više gledati i komentirati kada ti očigledno ne leži ovaj sport.

I ja umirem od dosade dok gledam nogomet, a ljudi sijeku vene kad je neka utakmica.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2021 14:13 (Widowmaker).
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
FIA otvorila istragu oko Alonsa 🤣
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...
FIA otvorila istragu oko Alonsa 🤣

 Već sam na tren pomislio da stvarno istražuju Alonsa 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Widowmaker kaže...
RuskeGTT kaže...

upravo sam pogledao pol trke u madarskoj i prekinuo gledanje jer je bila ubitacno dosadna trka...uvijek isto...hamilton kako cmizdri da nemoze se pribliziti nikome, pa na kraju dobije podij...

stvarno nezanimljiva trka, sa zanimljivim ishodom...

Već sam ti jednom napisao, a sada si mi to opet potvrdio. F1 jednostavno nije za tebe.

Pa šta je zanimljivo ako utrka u Mađarskoj nije???

Neočekivan start koji je totalno izmiješao karte, nikada viđen restart i potpuna neizvijesnost do posljednjeg kruga uz mnogo bliskih borbi tokom čitave utrke i nepoznanicu o strategijama i broju ulazaka u box.

Pogotovo je bio zanimljiv dvoboj Hamilton - Alonso koji je na kraju i odlučio pobjednika...

 

Ne znam šta očekuješ, da svaki drugi krug bude nekakva eksplozija ili da imaju powerupove kao u Mario Kartu pa da se gađaju nečim po stazi?

 

Nemoj ovo shvatiti lično ili kao nekakav napad na tebe, ali jednostavno učini uslugu i sebi i drugima i nemoj više gledati i komentirati kada ti očigledno ne leži ovaj sport.

I ja umirem od dosade dok gledam nogomet, a ljudi sijeku vene kad je neka utakmica.

 

 pratim f1 od 1994 i nikad nije dosadnija zadnjih X godina...

bilo je puno bolji trka kojih pamtim u zadnje vrijeme, al ova osim neobicnog ishoda i par stvari, nije bila nimalo zanimljiva...vec mi pun k slusati crymiltona svaku trku kako nema performanse, a uzima po 15-25 bodova, kako kad...

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Pa nikad ti on nema "performanse" ali je uzeo 6 naslova u 7 godina. To je zato što je najveća plačipička u povijesti F1.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Da se maknemo od ove negative.
McLaren preuzeo većinski paket u arrow-McLaren timu u indyu. Razlog je sve bolji rezultati tamo, i uz veće financijske restrikcije u f1, žele zadržati što je moguće veći broj inženjera unutar firme, kao i raditi paralelni razvoj, što je vjerojatno jedan od načina obilaska oko salary capa.
Vrlo zanimljivo, također se priča da bi McLaren mogao, početi napokon proizvodit vlastiti motor, koji bi mogao koristiti u f1, ali pretežno u indyu, gdje bi bio dobavljač većem broju timova.
Zac radi strašan posao u mclarenu otkako je preuzeo sve konce u svoje ruke i riješio se bouliera (ili kako se već onaj lik zvao).
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice