Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 24.697
|
čitano: 2.431.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Kakve veze ima to da je Mercedes iz Njemačke?!

11 godina
Dead kaže...

Mercedesova telemetrija je pokazala da je Hamilton kočio prije ulaza u Cops i to je Wolf posalo na mail Masiu. On uopće ne bi ušao u zavoj sa 280 km/h. Druga je stvar što Verstappen nije vodio računa da mu je Hamilton skoro alongside pa je svejedno sijekao. Na kraju krajeva i iz snimaka se vidi da je Hamilton kočio jer na jednoj je skoro alongside, a na drugoj je skoro iza njega. Ne zanima me odnos Hilla i Buttona i Brundlea i bilo koga prema Hamiltonu jer je totalno nebitno za ovaj slučaj s obzirom da su to osobni pogledi. Postoje i drugačija mišljenja.

Evo pa sam sebi si odgovorio. On nije mogao uci u taj zavoj brze od Verstappena, dakle u ni jednom trenutku nije mogao dovrsiti prestizanje, osim ako bi Max otisao van staze, hvala.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
Dead kaže...

Kakve veze ima to da je Mercedes iz Njemačke?!

To čak i nije točno jer Mercedes-AMG Petronas F1 Team je britanski tim (bivši brawn), čiji je Daimler djelomični vlasnik, a brandirali su ga kao Mercedes..

11 godina
x18x05x kaže...
Dead kaže...

Trka na kraju ispala zanimljiva samo zbog nezaslužene kazne Hamiltonu koji je odvozio fenomenalno. Verstappen umislija da mu se svi moraju sklanjat. Izgubija je zavoj i morao je popustit. Ne razumijem odluku FIA-e. 

Koju si ti utrku gledao?  Vidim da se sa tobom slažu navijači Hamiltona. Verstapen je osvježenje u F1, Hamilton stara garda koja pobjeđuje na sreću i pomoću FIA. Iz Leclerc-ovog bolida se vidjelo čija je greška. Hamilton nije imao zavoj i to se jasno vidjelo. Šteta što je FIA ubiti Mercedes. Drago mi je što ga je Max oprao a ovaj ko pička nije znao odg. Bude se to sve vratilo kad Max uzme prvenstvo. 

Ne moraš se truditi pisat opširan odgovor šta, zašto, kako, čemu, zato i slično. Samo lupi palac dolje jer to je trebao dobit vaš omiljeni LH.

Do slijedećeg spamanja, bye bye.

Forza Ferrari. :)

A kada je Ferrari pobjeđivao onda je bilo Fia = Ferrari? Kada je Red bull pobjeđivao bilo je fia = redbull?

Ili jednostavno odgovor leži u tome da ljubomora usađuje čovjeku razne lude ideje, u koje nakon određenog perioda patnje počne i vjerovati.. Znam da je teško, uz tebe sam.

12 godina
Kutak za ljubitelje Formule 1

Evo čovijek lijepo objasnio:

12 godina
odjavljen

A slušaj, sam je rekao da je ovo mišljenje napravljeno iz njegove perspektive. A direktor utrke Michael Masi je rekao u svojoj objavi da Hamiltonu ne pripada puna krivnja za incident što oće reć da je dio krivnje i na Verstappenu.

https://www.formula1.com/en/latest/article.masi-backs-stewards-on-hamilton-penalty-adding-that-decisions-are-always.52AUb0ZpArxnTSoCDsfahy.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 16:37 (Dead).
9 godina
Dead kaže...

A slušaj, sam je rekao da je ovo mišljenje napravljeno iz njegove perspektive. A direktor utrke Michael Masi je rekao u svojoj objavi da Hamiltonu ne pripada puna krivnja za incident što oće reć da je dio krivnje i na Verstappenu.

https://www.formula1.com/en/latest/article.masi-backs-stewards-on-hamilton-penalty-adding-that-decisions-are-always.52AUb0ZpArxnTSoCDsfahy.html

Čitam to i moram priznati da se baš ne slažem da određivanje kazne ne ovisi o ishodu za koji će se kazna dodijeliti. Ne znam, nekako sam za to da ako si kriv za nešto, napravio si glupost, da ti kazna bude da moraš propustiti taj isti bolid ispred sebe. Ako je bolid pao na zadnje mjesto, ti moraš propustiti sve i ići na začelje. Ako je vozač morao odustati, onda te treba diskvalificirati. Možda to zvuči dobro samo meni, ali nekako mi djeluje najpoštenije. Ako si nekome uništio utrku zbog svoje greške onda te treba adekvatno kazniti.

LeClerc je izjavio da je za njega sudar Hamiltona-Verstappena trkači incident i da nije trebalo kazniti Hamiltona. Realno, taj sudar je podigao atmosferu. Kao navijač ekipe koja nije sudjelovala u sudaru, nekako bi se i ja za to odlučio. E sad da je u takvoj situaciji bio Ferrari možda bi bio subjektivan u tom trenutku dok se ne bi ohladio malo. Takve stvari su se u prošlosti događale često, ako pratite F1 duže vrijeme onda znate da je bilo toga jako puno... između ostalog i neprijatnog govora između istih

12 godina
odjavljen

Prema službenoj objavi po kojoj je Hamilton "predominantly" kriv zaradio je kaznu od 10 sekundi. Da su utvrdili njegovu 100-postotnu krivnju dobio bi vjerojatno stop-and-go ili nešto jače, možda čak i diskvalifikaciju. Ali nisu. Imaju svoja pravila. To što se u tim pravilima ne gledaju ishodi...to je tako regulirano što god ko mislio o tome. Ni meni to nije najpoštenije rješenje, ali tako je kako je. A da li su Hamiltonu pošteno odrapili kaznu...ja, iako sam po pitanju njega subjektivan, mislim da nisu pa se slažem s Leclercom. Nije trebao uopće biti kažnjen jer ima tu elemenata koji Verstappenu ne idu u prilog, ali ne bih više o tome da opet ne krenu pizdarije. Najsmješnije je sad kad vidim neke zahtjeve da bi se Hamilton trebao ispričati za svoj potez?! Ako čovjek smatra da nije pogriješio onda za to nema ni razloga. A njemu nije strano ispričati se za svoju grešku. Ispričao se oba puta Albonu za svoje greške u Brazilu i Austriji.

8 godina
Ma činjenica je da je Hamilton bio u zavoju brži i ostavio dovoljno mjesta Verstapenu da prođe. A to što je Verstapen htio biti brži, te da bi savladao zavoj malo ga odrezao (time udario u Hamiltona) si je sam kriv...
I točka, to je jedina istina, moja, naravno :-)
10 godina
Meni je uopce smijesna prepirka tko je bio kriv,obicni trkaci incident gdje je Ver izvukao deblji kraj..
AUDIOFIL
13 godina

Inače nisam za kazne, dodiri su isto dio sporta, ali ne svugdje.

Da je sudar bio negdje drugo, još bi nekako ljudi i progledali kroz prste, utrkuju se ljudi jbg.

Ali poslati nekog 280kmh u zid, je u najmanju ruku, degutantno.

Jedan od najbržih zavoja u kalendaru, i ako voziš, i sam znaš da da ako ga takneš tu, da je on vani sigurno, nema tu spašavanja.

Kao što je netko rekao, Hamilton je vidio na utrci ranije, da je prvi krug jedini način za preći Maxa, nakon toga se može pozdraviti.

Njegov ulazak je bio, ako Max se skloni, on ima poziciju i bolju brzinu na pravcu, Max ga neće preći. Ako se Max ne skloni, ispada Max iz utrke ili obojica.

U svakom slučaju, Hamilton je znao da ako ga ne prođe tu, da gubi još hrpu bodova. Ovako u najgore slučaju ostaje isto, u dobrom slučaju, mali se smanji zaostatak (Hamilton prvi, max drugi završi), ili i najboljem slučaju, Max izleti, i Hamilton smanji zaostatak za 25 bodova.

Kao što je netko napomenuo, Yuki je dobio 10sec kaznu jer je prešao bijelu liniju na ulazu u box, a ovaj skucao frajera 280kmh u zid, i jednaka kazna.

Pogledajte malo druge novine, svi osim engleza se slažu da je Hamilton trebao biti diskvalificiran, ali eto, englezi sudci, englez vozi, engleska firma, u sred engleske s hrpom gledatelja, gdje sve pripremljeno za Hamiltonovu pobjedu.

Ali kao što sam rekao, ovo će tek sad biti show. Max ima nula kaznenih bodova, i ako gledamo računicu da dobijaš 2 za sudar, mogao bi on početi skupljati njih 

Kao što sam nebrojno puta napisao, nisam ljubitelj ni RB-a ni Mercedesa, ali ovo stvarno nije imalo smisla nikako....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
@Dead
Verstappen još nije iskusan vozač i još nema vozačku etiku već konstantno presijeca kutove ispred bilo kojeg vozača koji ga pokuša preticati. Ovo nije prvi slučaj, masu ih je bilo prije ovoga i u ovoj a naročito u proteklim sezonama.
13 godina
Evo jedne prigodne 😂
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
odjavljen

Dobra! 

9 godina
Smijesno je misliti da bi jedan od najuspjesnijih i najboljih vozaca F1 u povijesti smisljao planove kako da izbaci protivnika sa staze pri 280 na sat.

Gdje mu je garancija da nece i on izletiti ili stajaznam, uopce ostati ziv.

...rijec o trkacem incidentu. Jedan je bio preagresivan, drugi je drzao svoju poziciju. I to je to. Nista vise ili manje od toga.

Ali kako uopce ocekivati razuman komentar od forumasa koji covjeka nazivaju "ciganom" zato sto je crne rase ili ovih sto traze Mercedes za razbiti, skalpel za rezati sjedista po taxijima, pirotehniku da raznesu sve ili zazivaju namjerna zabijanja vozaca u druge vozace tijekom utrke ...ili na cesti. Nekad je ovaj forum bio lijepo moderiran, a sada svaka budala pise sto hoce bez ikakvih sankcija.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 22:57 (Maddog_HR).
9 godina
Maddog_HR kaže...
Smijesno je misliti da bi jedan od najuspjesnijih i najboljih vozaca F1 u povijesti smisljao planove kako da izbaci protivnika sa staze pri 280 na sat.

Gdje mu je garancija da nece i on izletiti ili stajaznam, uopce ostati ziv.

...rijec o trkacem incidentu. Jedan je bio preagresivan, drugi je drzao svoju poziciju. I to je to. Nista vise ili manje od toga.

Ali kako uopce ocekivati razuman komentar od forumasa koji covjeka nazivaju "ciganom" zato sto je crne rase ili ovih sto traze Mercedes za razbiti, skalpel za rezati sjedista po taxijima, pirotehniku da raznesu sve ili zazivaju namjerna zabijanja vozaca u druge vozace tijekom utrke. Nekad je ovaj forum bio lijepo moderiran, a sada svaka budala pise sto hoce bez ikakvih sankcija.

Trkaci incident u kojeg napravis dva puta u utrci. Prvi puta steras jednog vozaca u zid, drugi puta da se Leclerc nije maknuo i on bi zavrsio u zidu. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
9 godina
Sta nije ono Perez istu stvar napravio u zadnjoj utrci...2 puta? Ili se to ne racuna?

...samo su posljedice bile drugacije, sve je ostalo isto.

Trkaci incident. Nije ni Perez trebao dobiti kaznu, ni Lando, ni Hamilton.

Suci su malo izgubili kompas, sto ne ulijeva povjerenje prije sljedece sezone. Kontakti su uvijek bili dio formule. Ne znam kako ti, ali ja ne zelim gledati sterilnu procesiju 20 dzentlmena koji se jedan drugom sklanjaju sa puta.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 23:04 (Maddog_HR).
12 godina
odjavljen

Jednostavno ne mogu zamislit da će itko normalan smišljati takav plan za jedan od najbržih zavoja u prvenstvu. To su mogli smisliti Senna i Schumacher u šikanam ili sporim zavojima, ali ovdje, gdje glavu možeš izgubit...oprosti, neozbiljno je.

12 godina
odjavljen

Vezano za zavoje, a Copse je jedan od zavoja, ponovit ću opet:

These things are nasty to look at, but there is a clear regulation and that is something that is black and white on paper… that if the front axle is over the middle of the car on the outside, it's your corner.

Hamiltonova prednja osovina je bila u ravnini ako ne i ispred sredine Red Bulla na ulazu u Copse što oće reć da je zavoj bio Hamiltonov. Ali najbolje je stati jer će se ova trakavica nastaviti u nedogled. Idemo na Mađarsku.

13 godina
Dead kaže...

that if the front axle is over the middle of the car on the outside, it's your corner.

Zaboravio si drugi dio ovog pravila.

10 godina

Eto bar malo zanimljivosti,prica se na sve strane o F1 i rivalstvu mladog i starog asa, ja kao Ferrarista gustam..jedem kokice i pratim razvoj sezone!

AUDIOFIL
12 godina

Palmer i RACE su mi dali čisto OK objašnjenje i slažem se s njima, no cijelo vrijeme mi se oko glave vrte i financije. 

Slažem se da je bilo i mrvicu namjere isforsirati Maxa da odustane. Moment prije u Brooklandsu Hamilton je bio brži, mogao je "odrezati" kao što je Max odrezao, ali nije. Max je samo prejahao malo izlazak i ostao na stazi. Hamilton ga je garant htio natjerati da idući put odustane. 

Vrijedi se sjetiti i što je moj idol Ayrton radio. Brundle je više puta pričao da bi te stavio u poziciju da ako ga ne pustiš da ti je jedino ostalo da ga lupiš. A ako si ga pustio, znao je da ćeš ga pustiti svaki idući put. Ovo mi je totalno isto.

Kad je George opalio Bottasa, Mercedes nije išao na testiranje guma. Siguran sam da će i RB osjetiti ovih 1.5-2mil baksa. I makar je moguće da se lupe ponovo, ne bi se čudio da ubace klauzulu da ako si kriv da vozač plati štetu. To bi moglo držati sve na distanci. 

In vino veritas
12 godina
Dead kaže...

* * *

O jesi zapeo pa to je ne viđeno. Čitav svijet priča u 1. Rundi gdje su se sjekle one prve krivine i sada cijeli svijet priča o ovoj kontraverznoj pobjedi.

Pomiri se sa činjenicom da ove godine, iz mojih usta u božije uši, MAX sruši Hamiltonovu dominaciju i to je to.

Čiča miča i šta.. gotova priča.

volegradele kaže...
Meni je uopce smijesna prepirka tko je bio kriv,obicni trkaci incident gdje je Ver izvukao deblji kraj..

Valjda HAM :-D VER je samo izvukao deblji kraj zida od crvenih guma.

volegradele kaže...

Eto bar malo zanimljivosti,prica se na sve strane o F1 i rivalstvu mladog i starog asa, ja kao Ferrarista gustam..jedem kokice i pratim razvoj sezone!

I ja isto, samo da hoće MAX izbaciti HAM-a kao pobjednika samo da vidim facu onog Wolfa pa makar čekao pobjedu Ferrarija do mirovine. 

12 godina

Jedno pitanje. Uspoređivao sam vremena na Silverstoneu. 2020 vs 2021.

Qualifying:

2020 - Lewis - 1:24.303s

2021 - Lewis - 1:26.134s

Race (52 laps):

2020 - Lewis - 1:28:01.283

2021 - Lewis - 1:58:23.284

Kakav je pad? Nije da je u 2021. padala kiša ili nešto. Ovo je ozbiljna razlika vremena. Zar su modificirana pravila toliko srezala krug?

In vino veritas
13 godina
GranDaddo kaže...

Qualifying:

Race (52 laps):

Kakav je pad? Nije da je u 2021. padala kiša ili nešto. Ovo je ozbiljna razlika vremena. Zar su modificirana pravila toliko srezala krug?

TO je i bio cilj, manjak downforcea.

BTW još jedna slika  ili dvije :-D

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 19:01 (rooswelt1991).
13 godina
GranDaddo kaže...

Qualifying:

Race (52 laps):

U ovo vrijeme utrke iz 2021. je uračunata i pauza zbog crvene zastave tako da razlika u usporedbi sa 2020. nije ni blizu tolika.

11 godina
Chico12 kaže...
@Dead
Verstappen još nije iskusan vozač i još nema vozačku etiku već konstantno presijeca kutove ispred bilo kojeg vozača koji ga pokuša preticati. Ovo nije prvi slučaj, masu ih je bilo prije ovoga i u ovoj a naročito u proteklim sezonama.

Hamilton je oduvijek poznat po svojim postavljanjima s unutarnje strane. Nije uopce do Maxa ovo, ovo je radio i Massi od 2010 do 2011. (Silverstone, Indija, Monaco, Singapur, Suzuka...)

Samo tada jos nije jaukao na "boju" i nejednakost.

Di2 & EPS FTW!
9 godina

Evo analize Jolyona Palmera...covjek kaze da je to za njega racing incident. Zanimljiva analiza, s kojom se u potpunosti slazem, ako imate vremena pogledajte:

A evo malo i Max-ove agresivne voznje...decko ima finu povijest agresivnih i blesavih poteza. Bravo za YT algoritam, izbacio mi je u suggestions nakon nedjeljne utrke:

12 godina
odjavljen
Darko150 kaže...
Ma činjenica je da je Hamilton bio u zavoju brži i ostavio dovoljno mjesta Verstapenu da prođe. A to što je Verstapen htio biti brži, te da bi savladao zavoj malo ga odrezao (time udario u Hamiltona) si je sam kriv...
I točka, to je jedina istina, moja, naravno :-)

U zavoju nije bio brži jer je usporio prije zavoja. Prilazeći zavoju bio je brži iskoristivši slipstream i na temelju činjenice da je došao sa svojom prednjom osovinom u razinu sredine Red Bulla, a bio je s unutarnje strane, smatrao je da je Copse njegov kako i pravila kažu.

12 godina
odjavljen

Tebi uopće nije jasno kada zavoj postaje "tvoj". Onaj tko je s unutarnje strane, a prednjom osovinom je u razini polovine vanjskog bolida ima prednost. Vanjski ga mora pustit. End of story.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice