Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.955
|
čitano: 3.229.791
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Neeeee

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Jebena ova Fia/Mercedes. bravo!

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ocekivano. 10s je smijesno. Da Leclerc nije pustio gas, ide u zid ko Max. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Perez je otišao u boks i napustio borbu za vlastite bodove, samo kako bi uzeo Hamiltonu 1 bod i pomogao Maxu. 

 

I onda pričaju da je Bottas vodonoša. 

14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sramota! Poserem se na Mercedes, FIA i black lives metter. Sve mora biti po njihovom. Sranje od F1. Inače super utrka da nije bilo ovog sranja.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...

Perez je otišao u boks i napustio borbu za vlastite bodove, samo kako bi uzeo Hamiltonu 1 bod i pomogao Maxu. 

 

I onda pričaju da je Bottas vodonoša. 

 

Povuci paralelu vodonose Bottas i Pereza nebi ni netko tko prvi put gleda F1 pa se nadam da si sarkastican.

 

1 bod donosi i odnosi prvenstva nema previše veze sa biti vodonošom.

twice the pride double the fall
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Smrtno sam ozbiljan, pratim F1 15 godina...

 

Smiješno mi je kako se priča o vodonošama samo kod Hamiltona. Barichella, Massu, Webbera i ostatak društva nitko nikad nije spominjao. 

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ono je bio cisti trkaci incident i po meni nije trebala biti kazna. Max cijelu sezonu vozi preagresivno i cesto bas na silu zatvara vrata drugim bolidima. Uostalom to je htio napraviti i na prvom zavoju, pa je bio van staze cijelim bolidom. (ili barem vecim dijelom bolida)

Da se razumijemo, to nije kritika Maxovom stilu, meni to vecim dijelovima ide u cari utrkivanja...ali se onda ne bi trebali iz RB zaliti kad se to njima napravi (a ne sjecam se kad je zadnji put bio ovakav pritisak momcadi na sudce).

Ponavljam, po meni trkaci incident u kojem je Max izvukao deblji kraj. Kazna je nepotrebna, a krivnja u najmanju ruku podijeljena.
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Ono je bio cisti trkaci incident i po meni nije trebala biti kazna. Max cijelu sezonu vozi preagresivno i cesto bas na silu zatvara vrata drugim bolidima. Uostalom to je htio napraviti i na prvom zavoju, pa je bio van staze cijelim bolidom. (ili barem vecim dijelom bolida)

Da se razumijemo, to nije kritika Maxovom stilu, meni to vecim dijelovima ide u cari utrkivanja...ali se onda ne bi trebali iz RB zaliti kad se to njima napravi (a ne sjecam se kad je zadnji put bio ovakav pritisak momcadi na sudce).

Ponavljam, po meni trkaci incident u kojem je Max izvukao deblji kraj. Kazna je nepotrebna, a krivnja u najmanju ruku podijeljena.

Hamiltonov ulaz u taj zavoj sa Verstapenom i sa Leclerom nije isti. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Ono je bio cisti trkaci incident i po meni nije trebala biti kazna. Max cijelu sezonu vozi preagresivno i cesto bas na silu zatvara vrata drugim bolidima. Uostalom to je htio napraviti i na prvom zavoju, pa je bio van staze cijelim bolidom. (ili barem vecim dijelom bolida)

Da se razumijemo, to nije kritika Maxovom stilu, meni to vecim dijelovima ide u cari utrkivanja...ali se onda ne bi trebali iz RB zaliti kad se to njima napravi (a ne sjecam se kad je zadnji put bio ovakav pritisak momcadi na sudce).

Ponavljam, po meni trkaci incident u kojem je Max izvukao deblji kraj. Kazna je nepotrebna, a krivnja u najmanju ruku podijeljena.

 Hamilton da je nastavio sa tom linijom u kojoj je bio opet bi se zabio u Max-a kao i na početku krivine. Trkaći incident maj es. Hamiltton je trebao dobit crveni i klupa. Slažem se sa ovim za sudce. Oni bi trebali biti neutralni al nisu. Mercedesovi ljudi pa zato samo 10 sek a ne isključenje iz utrke.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...

Smrtno sam ozbiljan, pratim F1 15 godina...

 

Smiješno mi je kako se priča o vodonošama samo kod Hamiltona. Barichella, Massu, Webbera i ostatak društva nitko nikad nije spominjao. 

 

To je prošlost i kakve to veze ima s nazivati Pereza vodnošom?

 

Bottas je koristan ko drek u travi u tom bolidu bi netko drugi napravil modernu F1 zanimljivom, a ovako se samo mora prčiti i primati ga kad u Toto naredi.

twice the pride double the fall
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Pa naravno da nije, RB je brzi od Ferrarija kroz zavoje i Max je imao vise gripa.

Samo sto je racunao da ce Hamilton popustiti gas...pa se zajebao. Jbga, decko je izvukao deblji kraj. Da je bio pametniji, vjerojatni bi pobijedio, a sigurno bio na postolju.

Ja mislim da ga je taj pretjerano agresivan stil u duelima doveo u ovu situaciju, a ne Hamilton.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
dad0r kaže...
Promster kaže...

Smrtno sam ozbiljan, pratim F1 15 godina...

 

Smiješno mi je kako se priča o vodonošama samo kod Hamiltona. Barichella, Massu, Webbera i ostatak društva nitko nikad nije spominjao. 

 

To je prošlost i kakve to veze ima s nazivati Pereza vodnošom?

 

Bottas je koristan ko drek u travi u tom bolidu bi netko drugi napravil modernu F1 zanimljivom, a ovako se samo mora prčiti i primati ga kad u Toto naredi.

Hahaha, Bottas je koristan ko drek u travi, a Perez se jučer izvrtio i danas sa najbržim bolidom na stazi nije uspio uhvatiti ni bodove.

 

Ali Bottas je beskoristan...Ya, makes sense.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 18:22 (Promster).
13 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Maddog_HR kaže...
Ono je bio cisti trkaci incident i po meni nije trebala biti kazna. Max cijelu sezonu vozi preagresivno i cesto bas na silu zatvara vrata drugim bolidima. Uostalom to je htio napraviti i na prvom zavoju, pa je bio van staze cijelim bolidom. (ili barem vecim dijelom bolida)

Da se razumijemo, to nije kritika Maxovom stilu, meni to vecim dijelovima ide u cari utrkivanja...ali se onda ne bi trebali iz RB zaliti kad se to njima napravi (a ne sjecam se kad je zadnji put bio ovakav pritisak momcadi na sudce).

Ponavljam, po meni trkaci incident u kojem je Max izvukao deblji kraj. Kazna je nepotrebna, a krivnja u najmanju ruku podijeljena.

U ovom slučaju, ne pišem kritiku već samo elaboriram svoje viđenje, generalno, situacije i kažnjavanja. 
Max je nekoliko godina PREBAHAT vozač, i često se ćudio kao pura dreku kada njega netko ”pikne” van sa staze, a evidentno bi i slijepac vidio tko je ustvari krivac. 
Danas je imao manjak sreće, ali nebih ulazio koliko je ili nije trkaći incident, obzirom bi prava frka bila da je i Hamiltonu nešto ozbiljnije puknulo na bolidu. 
Hamilton pak je bio ”u trenutno” bržem bolidu, i SURLAO je uzeti prvo mjesto, a jako dobro znamo kako on prolazi u zavojima, kada želi osvojiti prvu poziciju. 

Koliko je ono puta isto spomenuo kako ovo nije utrka na 100 metara već marathon Luisi ?!

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Steta za Leclerca..neka malo zanimljivosti između Maxa i Lewisa..
AUDIOFIL
15 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Steta za Leclerca..neka malo zanimljivosti između Maxa i Lewisa..

 Idealno bi bilo da se hoće svaku trku čukati i međusobno izbacivati. 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...
dad0r kaže...
Promster kaže...

Smrtno sam ozbiljan, pratim F1 15 godina...

 

Smiješno mi je kako se priča o vodonošama samo kod Hamiltona. Barichella, Massu, Webbera i ostatak društva nitko nikad nije spominjao. 

 

To je prošlost i kakve to veze ima s nazivati Pereza vodnošom?

 

Bottas je koristan ko drek u travi u tom bolidu bi netko drugi napravil modernu F1 zanimljivom, a ovako se samo mora prčiti i primati ga kad u Toto naredi.

Hahaha, Bottas je koristan ko drek u travi, a Perez se jučer izvrtio i danas sa najbržim bolidom na stazi nije uspio uhvatiti ni bodove.

 

Ali Bottas je beskoristan...Ya, makes sense.

 

 

Pa da Bottas je waste of space u tome bolidu, bolid koji je 1 sec brzi od ostalih da ne zaboravimo. Da tu mečku vozi netko sposoban znamo kaj bi bilo i upravo zatu ju ne vozi, vrlo je jednostavno.

 

Bottas je jedinio koristan za Hamiltona i to je bit njegove egzistencije u Merecedesu.

 

 

 

 

twice the pride double the fall
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
dad0r kaže..

Pa da Bottas je waste of space u tome bolidu, bolid koji je 1 sec brzi od ostalih da ne zaboravimo. Da tu mečku vozi netko sposoban znamo kaj bi bilo i upravo zatu ju ne vozi, vrlo je jednostavno.

 

Bottas je jedinio koristan za Hamiltona i to je bit njegove egzistencije u Merecedesu.

Bogati 1 sekundu brži??? Majke mi mile onda su Hamilton i Bottas apsolutni krševi od vozača i bolje bi bilo za Mercedes da uzmu 2 kronera ispred Konzuma za vozače.

 

Eto ti si tu rekao koliko (ne)znaš, pa možemo zaključiti da ti sigurno ne znaš "kaj bi bilo da netko sposoban vozi mečku".

 

Kaj se sve ovdje može pročitati...

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 18:35 (Promster).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Promster kaže...
dad0r kaže..

Pa da Bottas je waste of space u tome bolidu, bolid koji je 1 sec brzi od ostalih da ne zaboravimo. Da tu mečku vozi netko sposoban znamo kaj bi bilo i upravo zatu ju ne vozi, vrlo je jednostavno.

 

Bottas je jedinio koristan za Hamiltona i to je bit njegove egzistencije u Merecedesu.

Bogati 1 sekundu brži??? Majke mi mile onda su Hamilton i Bottas apsolutni krševi od vozača i bolje bi bilo za Mercedes da uzmu 2 kronera ispred Konzuma za vozače.

 

Eto ti si tu rekao koliko (ne)znaš, pa možemo zaključiti da ti sigurno ne znaš "kaj bi bilo da netko sposoban vozi mečku".

 

Kaj se sve ovdje može pročitati...

 

Čitaj sa razumjevanjem i nemoj vaditi iz konteksta, to je stara hrvatska bolest.

 

Bottas može voziti za Alpinu recimo to je vrh za njega. Neznam kaj se čudiš pa Mečka i Red bull ove sezone su svemirski brodovi za ostale bolide doslovno su sekundu brži neznam kaj ti nije jasno.

 

Ja nigdje nisam spominjal vozačke sposobnosti Hamiltona to si tam izjavio i izvukao iz konteksta, samo čisto ponavljam za Bottasa mu je maksimalni doseg Aplina ili Aston Martin i samo zauzima bzvz mjesto u jebenom bolidu kak je Mečka.

twice the pride double the fall
13 godina
online
Kutak za ljubitelje Formule 1

koliko je Red Bull napadao suce, Perez ce sigurno dobiti otkaz zbog incidenta s Raikkonenom.. ili ne

11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Kako on zauzima mjesto u mečki?

Pa on i Ham su dream team. Imaš jednog od najboljih vozača svih vremena, i jednog prosječnog vozača koji uvijek pokupi solidne bodove.

Nisu u Mercedesu budale da uzmu Russella. Pa da opet imaju situaciju Ham/Ros i Ham/Alonso u mclarenu.

Mene više zanima šta Vettel radi u F1?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 19:23 (ZooZ).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ne znaš se izražavati, tu ti leži problem, a ne u mojem čitanju.

 

Napisao si "1 sec brži od ostalih". Nisi naveo nikakve iznimke, stoga...

 

Ako netko ima brži bolid ove sezone, to je definitivno RBR.

 

Moja izjava za Hamilton je vezana uz tvoju konstataciju da je "mečka 1 sec brža od ostalih". Ako je tome tako, Hamilton je teški krš, pošto sa sekundu bržim bolidom završi desetinku-dvije iza Verstappena u prosjeku u kvalama.

 

Pa jedno mjesto u vrhunskom bolidu zauzima i Perez, to je ono kaj ja govorim, mjesto koje može ići kvalitnijem vozaču. Takvih stvari je uvijek bilo, i vjerojatno će i biti. A meni je smiješno kako se samo lovite oko te stvari kad je u pitanju Hamilton.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 19:07 (Promster).
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...

ja neznam vi se ocito jebeno drogirate...gdje je max zatvorio?!?!?! usao u zavoj, vidio kamikazu, prosirio putanju, vratio se skretanju, al je ovaj cigan ga skinuo jer se OCITO vidi da je daleko od apexa, ponovno vam govorim usporedite kako je lec prosao zavoj iza lewisa i kako je on prosao...razlika DAN/NOC

suspenzija je minimalno, a draze bi mi bilo da da diskvalificiraju od ove trke, da moze napokon ferrari upsiat 25tku...

 Ajde da vidimo kako nije zatvorio?

12 godina
odjavljen
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Šteta da Leclerc nije izdržao. Nekako sam se stvarno nadao pobjedi Ferraria, pogotovo kada je izjavio nakon bokseva da može ići brže od onoga što vozi.

 

Nego, da li ste pročitali izjavu FIA-e zašto je kaznila Hamiltona? Ne znam što reći, izjavili su da je krivnja čista na Hamiltonu i da je mogao izbjeći kontakt i onda ga kazne samo s 10s?! Pa ako su toliko bili sigurni da je kriv, zašto ga ne diskvalificirati s obzirom da je izbacio direktnog konkurenta za naslov is utrke u kojoj je na kraju pobjedio? I ovo nema veze da li je to Hamilton ili netko drugi, ako je netko namjerno izbacio drugog vozača (a po izjavi se može i tako protumačiti objašnjenje FIA-e), onda taj vozač nema više što raditi u utrci.

 

PS: Barichello i Massa se nisu spominjali jer su oni bili drugi vozači, imali su takve ugovore i tamo je pisalo da će pomagati Schumacheru da osvoji naslov.

 

Evo da ih citiram:

 

“The Stewards reviewed video and telemetry evidence,” the stewards said. “Cars 33 [Verstappen] and 44 [Hamilton] entered turn 9 with Car 33 in the lead and Car 44 slightly behind and on the inside.

“Car 44 was on a line that did not reach the apex of the corner, with room available to the inside.

“When Car 33 turned into the corner, Car 44 did not avoidcontact and the left front of Car 44 contacted the right rear of Car 33. Car 44 is judged predominantly at fault.”

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 19:41 (formula1live).
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Hamilton je imao dosta apexa kojeg nije koristio. Kao sta ga je koristio kod oretjecanja Leclerca. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ma naravno da su imali dosta mjesta. Hamilton nije popustio (a mogao je), a Verstappen je agresivno zatvarao (da ne kazem gurao sa staze - sto cesto radi...ajde ne bas zadnjih par utrka jer krece za polea, ali prvih nekoliko utrka sezone je bas bio bezobrazno agresivan..a i prosle sezone je to cesto radio).

Obojica su jednako kriva, ako vec moramo traziti krivca.

Ali mislim da je jedino kriva odluka sudaca. Nije trebalo biti kazne. Ili su ju obojica trebala dobiti. A kazna je vjerojatno rezultat pritiska od strane RB.

Nazalost ove sezone smo u par navrata vidjeli nelogicne odluke sudaca. Bojim se sta ce biti sljedece godine, kad bi se bolidi trebali moci utrkivati na znatno manjoj distanci, sto znaci da ce biti puno vise (ne)prilika za trkace incidente/kontakt.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 20:29 (Maddog_HR).
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

U Španjolskoj i Imoli da Hamilton nije popustio došlo bi do istog incidenta jer je na isti način Verstappen preagresivno zatvarao. Tako uopće ne žalim što je izletio. Tupeto, ima 33 boda prednosti i ulazi u nepotrebne rizike.

 Isto kao sta je Albon tupeto u Brazilu i Austriji. Hamilton je vrhunski vozac koji zna kaj radi. Znao je da najmanje stete moze dobiti ako bude agresivniji u tom zavoju, jbg... izvukao se na kraju, a moglo je biti puno gore. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Dead kaže...

Trka na kraju ispala zanimljiva samo zbog nezaslužene kazne Hamiltonu koji je odvozio fenomenalno. Verstappen umislija da mu se svi moraju sklanjat. Izgubija je zavoj i morao je popustit. Ne razumijem odluku FIA-e. 

 Koju si ti utrku gledao?  Vidim da se sa tobom slažu navijači Hamiltona. Verstapen je osvježenje u F1, Hamilton stara garda koja pobjeđuje na sreću i pomoću FIA. Iz Leclerc-ovog bolida se vidjelo čija je greška. Hamilton nije imao zavoj i to se jasno vidjelo. Šteta što je FIA ubiti Mercedes. Drago mi je što ga je Max oprao a ovaj ko pička nije znao odg. Bude se to sve vratilo kad Max uzme prvenstvo. 

 

Ne moraš se truditi pisat opširan odgovor šta, zašto, kako, čemu, zato i slično. Samo lupi palac dolje jer to je trebao dobit vaš omiljeni LH.

 

Do slijedećeg spamanja, bye bye.

 

Forza Ferrari. :)

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Damon Hill je rekao, kao i Button, Lewis nije mogao iz tog kuta pogodit vrh zavoja. Nije Max nista kriv, Lewis se postavio da Max odjebe van staze i tako ga prode. (kao I Leclerc kasnije).

 

 

 

A pol vas ovdje koji niste usli jednom u zavoj na stazi, ostavite se uopce gledanja Formule 1 ako mislite da je Hamilton mogao ostat na stazi iz tog kuta ulaza sa tom brzinom*.

 

 

 

Na Sky Sportu ste lijepo imali crte kretanja, ali kako su Britanci, onda su brzo makli kada su nacrtali Hamiltonov pravac koji je vodio van staze, Max je imao liniju ulaza, a i to nije zavoj u koji se treba prestizat. (Brundle)

 

Edit: Cekam Deada da objasni kako su Button i Hill isto mrzitelji LHa i da je on siguran da je mogao proci kroz taj zavoj sa 280km/h sa ulazom na pol staze.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 9:58 (ivanoile).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ivanoile kaže...

Ne možeš ti protiv internet ratnika za tipkovnicama.

ps. vidiš da ni pravopis ne znaju, dalje nemamo što razgovarati.

Dead kaže...

Po meni su i jedan i drugi imali dovoljno prostora da bez problema izvuču zavoj. Verstappen je bez razloga okrenuo u Hamiltona.

Nauči se pisati.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 10:34 (Valentin17).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice