Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.962
|
čitano: 3.244.332
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kad su sljedeća testiranja?

16 godina
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
rooswelt1991 kaže...

Kad su sljedeća testiranja?

Evo cijeli raspored:

 

1 Feb Spain Circuito Ricardo Tormo
2 Feb Spain Circuito Ricardo Tormo
3 Feb Spain Circuito Ricardo Tormo
10 Feb Spain Circuito Permanente de Jerez
11 Feb Spain Circuito Permanente de Jerez
12 Feb Spain Circuito Permanente de Jerez
13 Feb Spain Circuito Permanente de Jerez
18 Feb Spain Circuit de Catalunya
19 Feb Spain Circuit de Catalunya
20 Feb Spain Circuit de Catalunya
21 Feb Spain Circuit de Catalunya
3 Mar Bahrain Bahrain International Circuit
4 Mar Bahrain Bahrain International Circuit
5 Mar Bahrain Bahrain International Circuit
6 Mar Bahrain Bahrain International Circuit

 

Boldano je već prošlo...

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ima svakakvih vijesti, lomova, nogu, ruku, mogućih amputacija i slično. Sve je još neslužbeno, ali izgleda da je jedino sigurno da su dosta ozbiljne ozljede noge.

Sve ostalo za sada nagađanja. Nadajmo se da će ipak sve doboro završiti.

Inače ne zna se točno, tj priča se svega o mjestu nesreće, pa tako ima izvješća da se razbio usred prvog stage-a, ali ima i onih koji kažu da se razbio nekoliko kilometara prije starta, dok je vozio prema startnom mjestu...inače suvozač mu je izgleda neozlijeđen.

16 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Da, ali u svakom slučaju neće startati ovu sezonu za Renault a oni moraju pronaći zamjenu. Trenutno imaju Grosjeana i Sennu kao rezervne vozače...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
brentaal kaže...

Da, ali u svakom slučaju neće startati ovu sezonu za Renault a oni moraju pronaći zamjenu. Trenutno imaju Grosjeana i Sennu kao rezervne vozače...

Točno, službeno izvješće iz bolnice se očekuje oko 14.00h.

Od svih dosadašnjih info nekako se daje naslutiti da bi stvarno stanje moglo biti: lijeva ruka i noga u jako lošem stanju, možda i tdjelica. Ako je išta od toga točno onda nema nikakve šasne da započne sezonu, a ako je sve točno, onda je pitanje i hoće li uopće više voziti u ovome rangu.

Ali, za sada, barem nebi trebalo biti po život opasnih ozljeda.

Inače čini se i da je Renault potvrdio da im je Senna prva zamjena, ispred Grosjeana, tako da je vrlo vrlo izgledno da će se Senni ukazati životna prilika, koju nisam siguan da li je zaslužio lanjskim vožnjama. Ali to nije ni bitno, prilika je, čini se, tu, i na njemu je da je iskoristi na najbolji mogući način.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2011 12:52 (miki1981).
16 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Yep

 

However, team principal Eric Boullier made it clear last week that Bruno Senna would be his number one choice to slot into a race seat - because he is the one with the most contemporary F1 experience. "I will give it to the one who is ready," Boullier said when asked which of his reserves was most likely to be used first. "Bruno is the most ready driver."

15 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Evo sa Adam Cooperovog bloga:

http://adamcooperf1.com/2011/02/06/kubica-injured-in-rally-crash/

Udario je vozačevom stranom u crkvu te mu je nastradala lijeva strana tijela.

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2011 13:20 (F1-IVO).
16 godina
odjavljen
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
F1-IVO kaže...

Evo sa Adam Cooperovog bloga:

http://adamcooperf1.com/2011/02/06/kubica-injured-in-rally-crash/

Udario je vozačevom stranom u crkvu te mu je nastradala lijeva strana tijela.

šta se bezveze vozao

ipak je f1 beba prema reliju

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
15 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Slike nesreće:

 

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kubica teško ozljeđen, zabio se Škodom u zid na reli utrci {#}

 

 

EDIT: Prestigili ste me

 

 

Win Osama in hide and seek
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2011 13:51 (J3ckYYY).
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

wow kako si pametan, drugi put citaj nove postove u topicu...

 

 

 

nije mi jasno zasto kubica nije vozio clia kao i do sad...ne kazem da je skoda sr.nje, samo mi to cudno

 

senna ima priliku, ali ja vec nazalost sad otpisujem sezonu lotus renaulta...mooooozda petrov iznenadi, pa je i njegova prilika biti bolji od momcadskog kolege

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Žao mi je Roberta! {#}  Ovo mu sigurno nije trebalo u životu...

 

Ipak, nadam se da će se što prije oporaviti kako bi opet mogli uživati u njegovim vožnjama za Renault!

 

Roberte, sretno!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
cro_blue kaže...
Roberte, sretno!

Pridružujem se željama.

Vrhunski je vozač i bit će mi užasno krivo ako mu se šta ozbiljnije dogodilo i da mu karijera dođe u pitanje.

Navodno se govori o mogućoj amputaciji lijeve ruke. Nadam se da je to samo rekla-kazala pojedinaca i da su jedine ozlijede samo malo veće modrice.

Čudim se da mu Renault ugovorom nije zabranio nastupanje na takvim eventima.

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
16 godina
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
F1-IVO kaže...

Čudim se da mu Renault ugovorom nije zabranio nastupanje na takvim eventima.

Bože moj... Događa se!

 

Vidim da se Renaultova službena stranica otežano otvara. ...vjerojatno je sad velika gužva zbog interesa oko Kubice.

 

Novo izvješće zakazano je za 16h po našem vremenu kad bi mogli doznati više informacija.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
cro_blue kaže...
Bože moj... Događa se!

Nažalost da:(

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Video isječak iz vijesti jedne talijanske televizije o Robertovoj nesreći:

 

VIDEO

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2011 14:51 (cro_blue).
14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

nažalost...sve skupa se čini jako jako loše. em što je prošlo 1 sat od nesreće pa dok su ga uspjeli izvuć iz auta, em što je pressica odgođena sa 14 na 16, ( a nesreća je bila ako se ne varam oko 9 ujutro)...

po svemu mi se čin ida je za njega ova sezona gotova, i da je vrlo upitno što će se desiti sa njegovom rukom/nogom, i daljnjom karijerom. Iskreno se nadam da će sve to proć puno lijepše i na kraju relativno sretno, ali sudeći po ovim pokazateljima stanje je i više nego ozbiljno i ružno.


Tu se na 25 sekundi vidi rupa, kako je zaštitna ograda probila rupetinu u autu, i iz motornog prostora uletila Robertu ravno u noge...

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2011 15:26 (miki1981).
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

U drugom službenom obraćanju javnosti, iz Lotus Renault GP-a su potvrdili kako je Robert pretrpio višestruke prijelome desne ruke, šake i noge. U tijeku je operacija nakon koje ćemo znati više.

 

Kad već pišem o ovome... Nijemci u magazinu Auto Motor und Sport već su počeli spekulirati tko će zamijeniti Roberta na početku sezone?! Prema njihovom pisanju, izgledne šanse da uskoče u Robertovo sjedalo imaju (naravno Nijemci) Nick Heidfeld i Nico Hülkenberg.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Evo što kaže doktor iz bolnice.

kubica je na operaciji, potvrđuje lijevu nogu, ruku i šaku da su ozlijeđene, sve ostalo će se vidjeti kasnije.

Još je bila jedna izjava nekoga iz bolnice da je imao i unutarnjih krvarenja kad je došao...ne znam kako se to dalje razvilo...

 

EDIT: nikakvih info još konkretnih nema, a već je 16.53...zadnje su javili pred nekoliko minuta da je još na operaciji...

 

EDIT: eto vijesti. U tijeku je operacija šake, pokušavaju mu vratiti osnovne funkcije u šaku. I očekuje se da će oko 20h biti gotova. Izgleda da je ipak stvarno sve ok što se tiče životnih funkcija, maknuli ga sa ručnog respiratora, unutarnja krvarenja su vrlo brzo riješili tako da sada, čini se, najveći problem ostaje spasiti ruku, o nozi trenutno nitko niš ne govori.

Uglavnom ono što bi moglo predtsvaljati problem je da je to ista ona ruka koju je već jednom dobrano skršio, (ovaj put je ipak izgleda desna u pitanju) 2003. godine ako se ne varam. Isti doktor koji mu je tada "vratio" ruku i sa kojim sve ove godine radi na vježbama za nju, je i sada u operacijskoj sali sa vodećim kirurgom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2011 18:36 (miki1981).
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

GPupdate je objavio kako je Daniel Morelli, Kubičin menadžer, potvrdio kako je opasnost za amputaciju Robertove ruke prošla. Ipak, nije naveo koliko su ozbiljne ozljede i hoće li se Robert moći u potpunosti oporaviti. 

Dakle, vjerojatno smo izgubili Roberta za ovu sezonu, ali posljednje vijesti su ohrabrujuće!

Drži se Kubinjo!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1

ako je zanardi vozio s onakvim nogama, smislit će nešto i za kubicu.. premda je šaka najkompliciraniji sustav kostiju u tijelu..

no, nećemo takve prognoze priželjkivat.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
nixass kaže...

ako je zanardi vozio s onakvim nogama, smislit će nešto i za kubicu.. premda je šaka najkompliciraniji sustav kostiju u tijelu..

no, nećemo takve prognoze priželjkivat.

Ja se ispričavam, stalno spominjem lijevu ruku i nogu, jer su takve prognoze bile napočetku, a čini se da se na kraju ispostavilo da se ipak radi o desnoj i nozi i ruci.

Inače šaka je vrlo za.eban dio tijela, jer osim motorike, treba imat i prilično veliku snagu, a za F1 je potrebna vrlo visoka kombinacija obje funkcije.

Inače 2003 je "sredio" lijevu šaku, i tada je operacija trajala 10ak sati, i još uvijek ima titanijske dodatke koji mu omogućavaju normalan rad u njoj.

A sad je čini se desna u pitanju, daje se naslutiti da je situacija lošija nego je bila 2003 sa lijevom, ali sve su to još nagađanja.

16 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1
uzmes prva dva slova od rijeci malware i dodas na Maorskom rijec stop...sto dobijes ???
16 godina
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1

U onom neredu u kanadi praktički ništa i onda ovo sranje!!!!

 

GO GO KUBICA!!!

ššššš - možda su u šumi
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Malo sam njuškao po poljskim web stranicama. Nije baš da raspolažu nekim informacijama, ali svejedno dosta pišu o današnjoj nesreći.

 

Na portalu Sport.onet.pl se pozivaju na talijansku agenciju ANSA koja je objavila optimistične dojmove liječnika nakon svršetka operacije. Ipak, prerano je prognozirati brzinu oporavka.

 

Portal Sports.pl, pozivajući se na iste izvore, objavio je informaciju kako je ova sezona za Kubicu vjerojatno izgubljena i kako bi oporavak mogao trajati više od godinu dana.

 

EDIT1:

 

Renault je dao još jedno službeno priopćenje za javnost. U njemu se navodi kako je operativni zahvat nad Robertom vodilo čak sedam liječnika koji su u sedmosatnoj operaciji uspjeli odraditi ogroman posao, spasiti Robertovu ruku. Prema riječima Marija Igora Rosella, direktora zdravstvene ustanove u kojoj se Robert nalazi, njegova ruka je dobro prokrvljena i topla što je iznimno dobar znak. Ipak, zbog iznimno teškog stanja u kojemu se Robert nalazi, liječnici su ga noćas stavili u induciranu komu, a već ujutro očekuju njegovo buđenje.

 

Nove informacije bit će objavljene sutra ujutro u 9:30h za kada je zakazana konferencija za tisak.

 

EDIT2: Fotografija skršenog automobila kakvu naši mediji još nisu prikazali... Prestrašno!  {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2011 1:17 (cro_blue).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

negdje sam procitao da je renault(lotus) njemu zabranio da vozi rally zato jer renault nema svoju momcad pa da ne vozi za nekog drugog? Kak je onda sad vozio? Škodu

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Gledajući slike htio sam reći pa koji k, uopće nije tako strašno i kako kvragu desna ruka i noga dok nisam skužio da je za ozljede kriv komad zaštitne ograde koji je probio auto.

(opet) nevjerojatan propust organizatora talijana koje očito boli dupe za sigurnost vozača!!

 

Želim mu što brži oporavak i povratak u F1.

Can you count, suckers? I say, the future is ours... if you can count!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
dmanz kaže...

negdje sam procitao da je renault(lotus) njemu zabranio da vozi rally zato jer renault nema svoju momcad pa da ne vozi za nekog drugog? Kak je onda sad vozio? Škodu

Mislim da je ta Škoda njegov privatni auto za rally.

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kutak za ljubitelje Formule 1
Joka kaže...
dmanz kaže...

negdje sam procitao da je renault(lotus) njemu zabranio da vozi rally zato jer renault nema svoju momcad pa da ne vozi za nekog drugog? Kak je onda sad vozio? Škodu

Mislim da je ta Škoda njegov privatni auto za rally.

Svejedno su mogli definirati u ugovoru da ne smije voziti rally auto ili nešto slično.

 

Nekim nogometašima je ugovorom zabranjeno voziti motor zbog rizika od nesreće i većih ozljeda (u usporedbi s vožnjom u autu).

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2011 11:49 (Paolo2612).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice