HNK Hajduk Split izdvojena tema zaključana tema

poruka: 2.232
|
čitano: 540.913
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
BlueMax kaže...

 Slažem se, ali koji poraz je nebitan?

 

 Uzvrat protiv Vitorije.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2022 8:41 (Dodinho).
12 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
Dodinho kaže...
BlueMax kaže...

 Slažem se, ali koji poraz je nebitan?

 

 Uzvrat protiv Vitorije.

 Nebitno ako gledaš rezultat kako je završilo i prolaz ali (nadam se da neće biti) možda najvažnija utakmica sezone. A da nije bio poraz dobilo bi se još malo na koeficijentu (nacinalnom) pa ni u tom pogledu nije nebitno. 

12 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
Kojeficijent je odrađen prolazom..poraz ili pobjeda su nebitni za kojeficijent!
Za samopouzdanje DA!
AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
volegradele kaže...
Kojeficijent je odrađen prolazom..poraz ili pobjeda su nebitni za kojeficijent!
Za samopouzdanje DA!

 Prolazom se dobivaju klubski bodovi, pobjedama nacionalni. U trenutku kad se radi ždrijeb gleda se koeficijent koji je u tom trenutku veći.

To je tako složeno zbog ovih iz jakih liga (čitaj bogatih zemalja) pa tako teoretski ako npr. Bayern igra kvalifikacije on će zbog klupskog koeficijenta sigurno biti nositelj. No što ako igra klub koji je tek ušao u Bundesligu? Opet će biti nositelj zbog velikog nacionalnog koeficijenta.

Recimo da Brighton bude predstavnik Engleske u konfederacijskoj ligi njegov koeficijent bi bio 0 jer nije igrao europske utakmice valjda 30 godina. Trebao bi biti u zadnjem šeširu. Tome su doskočili s nacionalnim koeficijentom pa bi Brighton bio nositelj bez obzira što mu je klupski koeficijent 0.

 

 

11 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
volegradele kaže...
Kojeficijent je odrađen prolazom..poraz ili pobjeda su nebitni za kojeficijent!
Za samopouzdanje DA!

 

edit: kolega gore me preduhitrio

 

koeficijent za klubove

 

koeficijent za ligu

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2022 14:25 (ibme74).
15 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split

Sve je to točno i u redu. Samo što imaš problem što zbog malog koeficjenta lige HNL-u je i svaka pobjeda bitna.

 

Jer npr. ove godine nitko iz HNL-a osim prvaka nije se mogao natjecat za skupine EL. Tako da je bitno.

Barem bi trebalo biti Hajduku i ostalima koji će vidjet naslov jednom u 15 godina, ako.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2022 14:47 (plavi08).
11 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
Dodinho kaže...
Silent horror1992 kaže...

 

A kak osvojiti prvenstvo ako postoje očekivani porazi?

Koji su to? Od onog koga se želi skonuti sa trona, Dinama?

 Pa Villareal pobogu.

 

Klubu a i momčadi za veliki rezultat treba stabilnost, a stabilnost donosi trener.

 

Klubu stabilnost donosi novac, sve ostalo su floskule.

Hajduk nema novac nema ni stabilnost.

Kako bi Srbi rekli prosto ko pasulj.

15 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
ZaliazniMacan kaže...

Valdas zaslužuje posebni dio posta, čovjek ima mana, to smo već vidili i komentirali, ali ovako studioznog taktičara mi ne možemo više nać na tržištu, bit će tu još lošijih predstava i kikseva poput onih iz pule ili koprivnice, ali ovo je trener iza kojeg treba stat. Bitna je stvar i da ga igrači prate, vidi se da ima njihov respekt i to je ključni dio uspjeha da postoji respekt ekipe prema treneru i obrnuto. Osobno mislim da je sposoban izvuć maksimum iz ove ekipe i da je na jako dobrom putu za ono šta nas čeka u budućnosti, pogotovo tu mislim na iduću sezonu koja je u mojoj glavi još od prošle godine označena kao vrhunac ove ekipe i cjelokupne garniture, kako u domaćem prvenstvo tako i u europi

 

Ne triba se zamarat šta će drugi napravit, treba dobit naše preostale utakmice, a ako slučajno dobijemo pomoć izvana super, ako ne onda nikome ništa, nastavit radit dalje, na lito napravit korekcije kadra i krenit u novu sezonu na isti način kao šta cilo vrime igramo pod valdasom

 

Lipa su vremena ispred nas, imamo stabilnost na katu i terenu, imamo vođe i jebačke karaktere, jaki smo, a mislim da ćemo bit još jači i da će sve ovo bit samo bolje i bolje, a mi trebamo nastavit podržavat ekipu, slat "pozitivne" vibre i disat kao jedno jer samo zajedno možemo doć do onoga šta svi želimo i čekamo

 https://www.index.hr/sport/clanak/valdas-dambrauskas-vise-nije-trener-hajduka-objavljeno-i-tko-ce-ga-naslijediti/2393986.aspx?index_ref=naslovnica_sport_ostalo_d

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 15:17 (plavi08).
12 godina
offline
HNK Hajduk Split

Nimalo me ne čudi smjena trenera. Villarreal, Dinamo, Šibenik su utakmice koje su pokazale da je Hajduk nakon vodstva svaki put zatvarao utakmicu pa na kraju izgubio jer ne znaju igrati povučeno. Trener koji Livaji ne može objasniti da mora sudjelovati u obrani (ili ga preseliti na klupu), koji ne vidi da između Grgića i Krovinovića ima rupu od 30m, kojem se igra svodi na to da stoper dugim loptama traži centarfora (koji to nije)... nema što tražiti u Hajduku. Možda on i ima nogometno znanje ali ne može postići da ga igrači slušaju, to je isto ko da ga i nema. Dok Hajduk ne dovede tiranina, ništa od rezultata.

6 godina
offline
HNK Hajduk Split

Ne. Počet će osvajat kad prestanu tjerat mlade igrače iz vlastite škole i dovodit poluproizvode na zalasku karijere. Što će dobit sa dovođenjem nove gliste koja je bila u UAE pa se opet želi vratit sa 30 godina?

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
2 godine
offline
HNK Hajduk Split

Puno njih dolazi i odlazi, ali...

 

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
12 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
Ne tjeraju mlade igrače nego tim igračima drugi klubovi daju bolje uvjete. Stvar je u tom prijelaznom periodu između juniora i seniora. Niti jedan prvoligaš koji ganja rezultat se ne oslanja na juniore. Dinamo ima drugu momčad, Hajduk je ne može financirati. Hajduk u prvoj momčadi ima 4 U20 igrača, Dinamo ima 2. Hajduk u prvoj momčadi ima 6 igrača iz Hajdukove škole, Dinamo ima... koliko? Niti jednog.
10 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split

 

 

@BlueMax

 

Druže ovo kaj pišeš jednostnvo nije istina. Pašaliću nisu htjeli ponuditi tražene uvjete, jer nije imao vezu u tom HST koji vodi fantomska udruga, a ne nikakvi navijači.

Sve je išlo preko veza i vezica.

 

Kada g HST nije htio, njegov otac koji je zakleti hajdukovac, al mu je njegovo dijete prvo na svijetu, sam se obratio Dinamu iz Zagreba.

Kod nas, mislim u DUG mu je vrlo dobro.

 

To je pravo stanje stvari.

 

-----

 

ak' HST trebaju dobri igrači, mogu se obratiti DZG, pa da mu pomognemo.

 

dzg
12 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
Zanimljivo kako ti meni govoriš što je istina i spominješ Pašalića.
S obzirom da Pašalića osobno dobro poznajem, a poznajem i dobar dio trenutne uprave i sponzora, reći ću ti da pišeš totalna sranja i laži. Pašalić nikad nikakve veze s Dinamom nije imao.
E sad, ako misliš na Brkljaču (starijeg) onda bi trebao znati da je od Hajduka tražio garantiranu minutažu u ugovoru i još neke nebuloze na koje je uprava još kad je došla rekla da neće nikad pristati.
Od Dinama iste te stvari nije tražio.
Ja razumijem i te igrače jer je Dinamo puno bolja odskočna daska za karijeru, al nek potpišu i šute a ne izlaze s lažima u medije kako bi jednog dana mogli prošetati Splitom. Samo kontraefekt postižu.
10 godina
offline
HNK Hajduk Split

 

 

@BlueMax

 

Nogomet je biznis. Nema tu semantike, samo tvrdi profesionalizam.

Ak' si povezan sa Upravom, onda znaš da je to jedna grupa koja stavlja svoje ljude na liste, te nema tu demokracije.

Mislim, vi ste svoju oporbu poljevali fekalijama, bojama, tukli ih, napadali, zastrašivali.....

dzg
12 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
Ti si blago retardiran ako mene možeš prozivati samo zato jer poznajem neke ljude iz uprave.
Nema demokracije? To mi kaže netko ko podržava klub kojim upravlja kriminalac iz egzila?
Pa poznavao sam ja i dosta ljudi iz prošle uprave, a i onih od prije.
To što nekoga poznajem to ne znači da sam pripadnik ovih ili onih. Brbićeva uprava je napravila financijsko čudo i spasila Hajduk od neminovnog bankrota. Tada su sportski rezultati bili u drugom planu, bilo je pitanje preživljavanja. Većina navijača će ga pamtiti kao predsjednika za čijeg je mandata Hajduk imao najlošije rezultate ikad. Oni malo upućeniji znaju da čovjek zaslužuje da mu se prostre crveni tepih svaki put kad dođe na Poljud.
Onda su porasli sportski apetiti i umjesto ekonoma doveden(demokratski) je netko ko iza sebe ima sportski rezultat. Gledajući klupski sport nitko u Hrvatskoj u zadnjih 30 godina nema rezultat ni blizu onoga koji ima Jakobušić. Za sada taj uspjeh izostaje (barem onaj željeni, iako osvajanje kupa i drugo mjesto u prvenstvu smatram uspjehom) zbog stvari na koje predsjednik može utjecati i puno više zbog onih na koje ne može. Sportski plan bio je kvalificiranje i igranje u konferencijskoj ligi. Zato se nakon sezone išlo na rizik i igrači se nisu prodavali. I onda ti ždrijeb donese Vittoriu I Villarreal.
Ja sam i kad se biralo Brbića bio za to i kad se biralo Jakobušića bio za no to ne znači da sam pripadnik bilo koje interesne skupine. Dapače, osobno bi Jakobušiću dao šansu do sljedećih europskih kvalifikacija ali to ne znači da će tako biti jer su to odluke koje nisu na jednom čovjeku.
OK je i kad su na jednom čovjeku ako je on uložio novac i kupio klub no u Dinamu se radi o čovjeku koji je taj klub opljačkao.
5 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split

nažalost i taj opljačkani klubu je ostao jedan od najbolje stojećih kubova balkana (čak mu i čelnici C.Zvezde zavide).Uprava Dinama odavno ne pleše kako međugorac hoće da se svira, jer da je tako Čačić ne bi bio trener nego bi se Bjelica vratio, ali to sada za ovaj Dinamo je manje bitno.Za moj pojam koliko sam gledao Hajduka ta prošlogodišnja ekipa za koju se vjerovalo da bi i ove godine mogla biti barem približno ista kako bi se napalo na titulu prvaka očito nije, e sad...uvijek se sve svede na leđa trenera a zna se da nije on krivac za sve, pritom ne može se reći da nije imao grešaka.Po meni je bio vrlo dobar trener koji je sigurno u zadnjih par godina podigao Hajduk na mjesto gdje mu je i mjesto a to je vrh HNL-a.Bit će zanimljivo gledati dali će s novim trenerom doći do onog "bila" kakvi su bili, ja osobno mislim da teško ali nije nemoguće...

11 godina
offline
HNK Hajduk Split

Nevezano za ovog pancera i njegove provale, dvorsku ludu foruma, ti si taj koji piše pizdarije, ali što očekivati od prosječnog fana HNK Hajduk Split.

Svi su krivi sem nas! LoL Ukralo! LoL Mamić! LoL 

Neko od vaših reče, zadovoljimo se sa drugim mjestom, to je naša realnost, što i je tako, a Dinama ugrozit možete tek kroz 10-15 godina. A i to možda.

Vi živite u iluziji već skoro dva desetljeća, tužno za gledati sa strane, zaista.

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
Financijski stoji najbolje jer se financirao na način koji ne bi prošao u ni jednoj normalnoj državi, što mu je izbrisan ogromni dug, jer je privatizirao ligu i suce i tako godinama nastupao u europskim natjecanjima. Rastao na način zbog kojeg su drugi propadali. Sad je to gotova stvar.
A to da se Dinamom ne upravlja iz Međugorja 🤣
11 godina
offline
HNK Hajduk Split

Koliko si ti smiješan lik to nisu istine.

Lik izvali otpisani dugovi nekom a on navijač kluba kojem da nisu otpisani dugovi ne bi postojao.

Kako je hajduk dolazio do titula? Putem politike ili pravde i poštenja?

Vidošević, Buljan, Rožić... Nastavi niz haha

5 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split

Ja kao rođeni Zagrebčanin i navijač Dinama ipak bi stao barem malo na njegovu stranu.To da oni imaju vrisku i galamu imaju je što zbog toga što su južnjaci što zbog toga što im je to jedini ispušni ventil ali jedno veliko ALI....Dinamo je nastao pretvorbom tadašnje Croatije koja je promjenom imena otišla u stečaj i ostavila mnoge dugove i po tadašnjim zakonima to je moglo tako biti , sada više teško.Mamić je iskoristio tu priliku i uz pomoć Barišića (tadašnjeg direktora Siemensa za HR) donio pare koje su klub dizale iz pepela i gradile ga od početka.Kroz novi Dinamo se zavrtilo legalnih i nelegalnih para koje su nakraju mu i presudile pa je pobjegao.Opet ALI...je međugorac sa svojom i Dinamovom lovom po malo radio brend od Dinama i kupovao mic po mic sve što je vrijedilo u HR , pritom je plaćao i trenere po svugdje u HR da mu skautaju igrače, i nakon puno godina napravio je klub u kojem manje više svaki iole vrijedniji igrač u usponu bi htio igrati, ne zato što ga voli nego zato jer mu je takav klub odskočna dasaka za dalje...do got će Dinamo biti ta daska ili izlog za dalje niti jedan klub u HR g neće stići, a doseći tu razinu u HR s tolikim odmakom godina u HR nogometu je gotovo nemoguće....

 

Da se ne upravlja znam pouzdano od jako bliskog prijatelja Zokija Mamića, a same detalje tko je sada i u kakvoj je  financiskoj i psihičkoj situaciji braco nije za javnost.Čak su ga i iz Zrinskog ekipa u koju se htio ubaciti odeb....

On i braco ne komuniciraju već cca godinu i pol...jer se Zoki htio predati ali mu braco nije dao, a realno dobio bi max 2 godine rešta...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 22:48 (Blackcastle).
5 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
BlueMax kaže...
Financijski stoji najbolje jer se financirao na način koji ne bi prošao u ni jednoj normalnoj državi, što mu je izbrisan ogromni dug, jer je privatizirao ligu i suce i tako godinama nastupao u europskim natjecanjima. Rastao na način zbog kojeg su drugi propadali. Sad je to gotova stvar.
A to da se Dinamom ne upravlja iz Međugorja 🤣

 U normalnoj državi Agrokor s njihovim završnim bilancama nikada nije trebao postojati , a postojao je.Svaka jača firma u HR gdje su razni konobari i vozači postali uspješni poduzetnici su nastali na državi koja im je to omogućila,a omogućila im je zato jer su se uz njih i političari morali "nahraniti", tako da Zdravko Mamić je kap u moru ove države a za puno većih štetočina se nikada nije niti jedan redak teksta negdje spomenuo....

Nažalost kod nas je nogomet br.1 sport nitko ne spominje ekipu iz HAC-a kad se gradila dalmatina, jamstva Brodogradilita koja su državni proračuna vratila u deficit zbog teškog lopovluka, zdravstvo koje svakom minutom tone u financiski deficit zbog toga jer ga se pere gdej i tko stigne, ali problem je to što to nije zapravo ničiji problem ,ali kad je Dinamo ili Hajduk u fokusu onda su crni milioni jako pod povećalom....a realno nisu u postoku niti kap u čaši ukupnog lopovluka u zemlji...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 22:59 (Blackcastle).
12 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
Već sam ranije napisao, Zdravko Mamić nije napravio Dinamo ovakvim kakav je. Napravili su to Tuđman, Canjuga i Bandić. Zdravko je u biti spriječio da Dinamo bude moćniji i bogatiji. Strah me pomisliti kakav bi Dinamo bio danas da ga Zdravko nije opljačkao i da je na njegovom mjestu bio netko ko je radio za interese kluba. Samo je Zdravko radio pametno, na duge staze i znao je da što klub bude uspješniji to će on biti bogatiji, za razliku od kokošara koji su opljačkali Hajduk koji su ukrali sve što su zatekli po principu kradem što mogu dok mogu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 23:06 (BlueMax).
12 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
Ako je tadašnji zakon omogućavao da Croatia nestane zajedno sa svim dugovima (a nije, nego je sudstvo korumpirano) ostaje činjenica da je od tog momenta Dinamo trebao u 4. ligu.
5 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
BlueMax kaže...
Već sam ranije napisao, Zdravko Mamić nije napravio Dinamo ovakvim kakav je. Napravili su to Tuđman, Canjuga i Bandić. Zdravko je u biti spriječio da Dinamo bude moćniji i bogatiji. Strah me pomisliti kakav bi Dinamo bio danas da ga Zdravko nije opljačkao i da je na njegovom mjestu bio netko ko je radio za interese kluba. Samo je Zdravko radio pametno, na duge staze i znao je da što klub bude uspješniji to će on biti bogatiji, za razliku od kokošara koji su opljačkali Hajduk koji su ukrali sve što su zatekli po principu kradem što mogu dok mogu.

 Upravo to je krivo...to što je ekipa koje si nabrojao napravila najviše uz reketarenje ZG holdinga pa i većih državnih firmi (HEP) a i tada još državnih banaka (PBZ) je zapravo na vrlo nezakonit način otišlo u stečaj i upravo ta prilika je dala Mamiću krila da počne stvarati ovaj Dinamo a kako je rastao tako je i on postao upravo ono što su stvarali i ekipa koju si nabrojao, ali koliko got je sebi uzimao toliko mu je bilo stao da i klub se diže jer onda ništa od njegove love.Ali sada niti njegova lova ima utjecaja niti on kao takav više ne treba jer klub ima dovoljno love za plan uprave i stožera za daljnji rast i dobre rezultate.

5 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
BlueMax kaže...
Ako je tadašnji zakon omogućavao da Croatia nestane zajedno sa svim dugovima (a nije, nego je sudstvo korumpirano) ostaje činjenica da je od tog momenta Dinamo trebao u 4. ligu.

 Tako je!Ali nije otišao jer su mnoge firme pa tako i tadašnja Croatia bile progledane kroz prste raznoraznih rupa u zakonu kao i u kompletnog sudstva koje je taakvo i dan danas...pa rekao bi i još gore....

5 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split

Kad smo već na forumu u temi Hajduka, ja sam bio još klinac kad je Hajduk igrao četvrtfinale s Ajaxom a realno da nisu dobili njih tko zna šta bi bilo i vjerovatno bi išli dalje....Vidošević i ekipa je sve što je Hajduk tada imao pokupili i od tada Hajduk samo pliva po starim uspjesima.Naravno da ekipa tada na vlasti na čelu države je radila sve da Croatia bude prva (sjetimo se suđenja u Rijeci)  al to ne umanjuje to da su Hajduk pokrali kad je bio najbolji i to čelništvo tadašnjeg Hajduka...

Ja kao djete koji je 20 godina ljetovao na Hvaru sada 20 godina u Rogoznici dobro poznajem njih i razumije njihov bjes na krivousnog i Mamića ali da su i oni sami sebi dosta krivi to jesu.Ovo s jakobušičem je prva prava prilika da se nešti htijelo napraviti i sliči na nešto ali ja osobno mislim da nisu tako brzo bez obzira na rezultat najuriti Dambrauskasa....ali to će vrijeme pokazati...samo da opet ne bude onaj down iz kojeg je teško izaći...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 23:23 (Blackcastle).
2 godine
offline
Re: HNK Hajduk Split
PzKpfw kaže...

 

 

ak' HST trebaju dobri igrači, mogu se obratiti DZG, pa da mu pomognemo.

 

 Hajduk i Osijek su oduvijek imali kvalitetniji omladinski pogon nego Dinamo, što god ti sad rekao.

Dinamo je uvjek dovlačio igrače iz Osijeka, pa i Hajduka.

 

Možete vi svi pljuvati po ZMamiću, ali on koliko je uzeo sebi, dao je i Dinamu.

imao je odlične skaute, dovodio izvana i iz Hrvatske lige prave igrače za kikiriki, a lijepo ih prodavao po 10X većoj cijeni.

 

Mamićeva poslovna politika vas drži i danas..

ne znam koliki utjecaj on danas ima na klub, ali ostavio je iza sebe niz pozitivnih senzacija u klubu, pa mu možete podići spomenik.

 

Da nije Maminja, vi biste bili kao i druge nogometne ekipe HR, tavorili biste od mjeseca do mjeseca.

 

Niste vi Ničeovi nadljudi da stetako dobri u nogometu, igrači su dobri, a ne vi koji se poistovjećujete s dinamom, kao Dinamo to smo mi.

 

Ovaj Dinamo stvorio je Mamić, Mamić je novac i dobra poslovna politika.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 6:47 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: HNK Hajduk Split
Aj pun mi je kurac i Mamica ,Dinama i kukanja..imam 43 godine dozivija sam i LP i naslov prvaka..sad je stanje kakvo je od kukanje nema nista.Dinamo je jak i bit ce jos jaci ,na nama je da se sami dignemo i korak po korak postanemo sve jaci i jaci!
Cua sam da je bilo sranje u svlacionici..zato je Dabar otisa,nije mi niti malo drago to.Ko god dojde imat ce pune ruke posla!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 9:00 (volegradele).
16 godina
moderator
offline
HNK Hajduk Split

Fokusirajte se na Hajduk - za Dinamo postoji druga tema, nemojte ovu zatrpavati off-topic komentarima.

...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice