Hajduk ide u stečaj

poruka: 66
|
čitano: 6.407
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Hajduk ide u stečaj

iako sam Dinamovac ,ovo je katastrofa za naš nogomet...

Battlelog CRO_ZeNGe
12 godina
protjeran
offline
Hajduk ide u stečaj

Mogao si bar dati link na neki  clanak pa da oni manje upuceni u financijsku situaciju u hajduku malo procitaju o tome.

http://www.index.hr/sport/clanak/katastrofa-majstora-s-mora-hajduk-ide-u-stecaj-izdali-ga-sdp-i-kerumov-hgs/641382.aspx

13 godina
neaktivan
offline
Hajduk ide u stečaj
Battlelog CRO_ZeNGe
12 godina
neaktivan
offline
Hajduk ide u stečaj

Evo pošto nisi stavio nijedan link na vijest ja ću... 

http://www.vecernji.hr/sport/vijesti/hajduku-odbijeno-jamstvo-kredit-ide-stecaj-clanak-463313

 

Da, nažalost, težak udarac za hrvatski nogomet, Split i sve ljubitelje nogometa.  Teško mi je isad ovo shvatit, nadam se nekakvom boljitku.

 

EDIT: Prestigoše me, ispričavam se na spamu.

A da nije slučajno...?
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 13:48 (Gozz).
14 godina
offline
Hajduk ide u stečaj

Zanimljivo da je Kerumova stranka bila suzdržana kod glasanja za taj kredit koji bi Hajduk spasio od ovog scenarija. Naravno, šef nije bio prisutan na sjednici.

0_o
15 godina
odjavljen
offline
Hajduk ide u stečaj

ikreno, neka im je. nes ti kluba i opcenito naseg nogometa... pff

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
11 godina
neaktivan
offline
Hajduk ide u stečaj

Loše igraju, ne pune tribine i ne postižu rezultate, a uz to su igrači preprepreplaćeni.

 

Dakle, 6000Kn mjesečno i treniranje 8 sati dnevno od ponedeljka do petka, a 6 sati subotom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 13:52 (Onjegin).
13 godina
neaktivan
offline
Hajduk ide u stečaj

je Mamić ovakav,onakav, ali čovjek zna biznis to mu nitko nemože poreći,i lijepo je rekao prije godinu dana da će Hajduk završit u stečaju....

počeli su njega ljudi krivit za ovakvo stanje u hajduku šta mi totalno nema smisla....

ali znam samo da mu je vrijeme da izađe iz Dinama.

Štimac nam je izbornik ,ljudi nežele više gledat/pratit našu repku kao što ljudi više nežele dolazit na Dinamove tekme,

jednostavno nisu ljudi glupi kako oni misle,shvaćaju ljdui kakvi su tu lobiji oko te naše repke,čije se igrače gura....

i navrh toga Hajduk ide u stečaj,

kreće propast hrvatskog nogometa,ako već i nije krenuo......

iskreno žao mi je Hajduka jer je institucija,nema veze šta sam Dinamovac ali ovo je žalosno da takav klub propadne samo tako,

Kerum je izgleda to sve shebo jer ga nisu ništa pitali prilikom izbora novog predsjednika Hajduka....

kakav je to govnar.

a i nije smio Hajduk ić u pretvorbu u šdd,to nema smisla ,a i to se sada vidi da nije imalo smila....

ljudi su godinama istrjebljivali ovaj klub ,takorekoć ga isušili, a tu je i Štimac imao svoju ulogu,da bi svi lijepo poslije toga izašli iz Hajduka punih džepova....

Battlelog CRO_ZeNGe
16 godina
offline
Hajduk ide u stečaj

Žao mi je Hajduka iako ne volim niti pratim nogomet, ali smatram da grad ili država nemaju šta biti jamci sportskim klubovima. Nek se klubovi fino privatiziraju i nek svaki klub snosi posljedice za svoje loše baratanje financijama.

 

Meni nogomet ne treba, ne treba mnogima u Hrvatskoj koji bi rađe da se novac ulaže u nešto što će poboljšati općeniti život građana. 

 

Ovo naravno ne znači da bih htio da nogomet ne postoji, naprotiv. Volio bih kad bismo imali velike klubove, s dobrim uspjesima u Europi. Ali ne po tu cijenu da gradovi ili država budu jamci za kredit za koji postoji sasvim realan rizik da se neće moći vraćati.

 

-- 

 

Nogomet u HR je umro davnih dana. HNS ne radi ništa kako treba i tako godinama. Točka na i pojavila se onog trena kad veće TV kuće nisu uspjele dobiti prava na prijenose HNL-a.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 14:11 (Danny_HR).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hajduk ide u stečaj
Danny_HR kaže...

Žao mi je Hajduka iako ne volim niti pratim nogomet, ali smatram da grad ili država nemaju šta biti jamci sportskim klubovima. Nek se klubovi fino privatiziraju i nek svaki klub snosi posljedice za svoje loše baratanje financijama.

 

Meni nogomet ne treba, ne treba mnogima u Hrvatskoj koji bi rađe da se novac ulaže u nešto što će poboljšati općeniti život građana.

 

Ovo naravno ne znači da bih htio da nogomet ne postoji, naprotiv. Volio bih kad bismo imali velike klubove, s dobrim supjesima u Europi. Ali ne po tu cijenu da gradovi ili država budu jamci za kredit za koji postoji sasvim realan rizik da se neće moći vraćati.

 

--

 

Nogomet u HR je umro davnih dana. HNS ne radi ništa kako treba i tako godinama. Točka na i pojavila se onog trena kad veće TV kuće nisu uspjele dobiti prava na prijenose HNL-a.

  Ti si profulao potpuno, stvari se trebaju promijeniti, ali postepeno. Hajduk, a i ostali klubovi su dovedeni u tu situaciju da budu na respiratoru države/grada, nije samo tako da možeš nekog maknuti sa sise i uništit i odreći se nečega za što si sam kriv da si dopustio da se dovede do tog statusa u kojem je trenutačno.

 

Jedini klub koji puni tribine i odbacio politku dovođenje stranaca i sada kada većinom igraju hajdukova djeca s prosjekom od 20 do 21 godinom da doživi ovakav kolaps je prestrašno. I to što kažeš da je nogomet umro davnih dana nebih se složio, istina trenutačno nema nekog uspjeha, ali pitanje je vremena dok ponovo nam ne upadnu dva ili možda tri kluba u Europi, kroz jedno 5/6 godina sigurno, eto dinamo sam nosi hnl i ponovo je digao i omogoćio od sljedeće godine da naši klubovi preskače prvo kolo natjecanja, ako to nije pomak onda što jest. Ne mogu se stvari mijenjati preko noći, kao što se ni Hajduk neće ugasiti.

14 godina
offline
Re: Hajduk ide u stečaj

Sta politika napravi od kluba. I da nas izbace iz prve lige opet cemo se vratit za par godina. Torcida im nikad oprostit nece.

 

Barcelona FC
13 godina
neaktivan
offline
Hajduk ide u stečaj

izgleda da će bit u Splitu opsadno stanje.

neka ljudi izađu i neka se bore za svoj Hajduk!!

http://www.index.hr/sport/clanak/hajduk-blizu-gasenja-klub-u-stecaj-policija-cuva-zgradu-banovine-splitu-prijete-neredi-/641382.aspx

 

nije država sisa za Hajduk,niti ga je država uništila nego mafija koja se mota i motala se po Hajduku unazad 10-ak godina.

HNS ne radi ništa za boljitak našeg nogometa i slažem se sa dannyem

Battlelog CRO_ZeNGe
15 godina
offline
Re: Hajduk ide u stečaj
Danny_HR kaže...

Žao mi je Hajduka iako ne volim niti pratim nogomet, ali smatram da grad ili država nemaju šta biti jamci sportskim klubovima. Nek se klubovi fino privatiziraju i nek svaki klub snosi posljedice za svoje loše baratanje financijama.

 

Meni nogomet ne treba, ne treba mnogima u Hrvatskoj koji bi rađe da se novac ulaže u nešto što će poboljšati općeniti život građana. 

 

Ovo naravno ne znači da bih htio da nogomet ne postoji, naprotiv. Volio bih kad bismo imali velike klubove, s dobrim uspjesima u Europi. Ali ne po tu cijenu da gradovi ili država budu jamci za kredit za koji postoji sasvim realan rizik da se neće moći vraćati.

 

-- 

 

Nogomet u HR je umro davnih dana. HNS ne radi ništa kako treba i tako godinama. Točka na i pojavila se onog trena kad veće TV kuće nisu uspjele dobiti prava na prijenose HNL-a.

Danny, sve stoji ali je taj grad većinski vlasnik Hajduka i sam je dijelom kriv za ovu situaciju. Ili neka pomogne i bude jamac ili neka proda svoj paket dionica (ako uopće može). Sam grad Split je bira predsjednike i upravu hajduka koja je sve ove godine izvlačila novce iz kluba.

 

Iskreno se nadam da se to neće dogoditi jer mislim da je Hajduk tek ove godine na pravom putu sa svojim momcima. Bez nekih Inoha, Miličevića i ostalih.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 14:44 (amater_2).
12 godina
neaktivan
offline
Hajduk ide u stečaj

pa nek stoka glasa za kerum i kradeze opet,prodali se kerumu za 200 kuna uskrsnice i božicnice, kakav grad takva vlast,  a o sdp koji su bili protiv da i ne govorim,livo desno isti kufer svi skupa a podrug nek vrati stan lopovčina dicmanjska

14 godina
offline
Re: Hajduk ide u stečaj

Glavni krivci su grad Split i Ž.Kerum.

Tesko onima koji odluce da Hajduk ode u stecaj.

Bolje im je da se odmah sele iz Splita.

Barcelona FC
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 15:28 (x18x05x).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hajduk ide u stečaj
x18x05x kaže...

Glavni krivci su grad Split i Ž.Kerum.

Tesko onima koji odluce da Hajduk ode u stecaj.

Bolje im je da se odmah sele iz Splita.

kerum je odugovlačija cilo vrime i s pretvorbom i svim drugim stvarima i otežava, a ovi sdp ako osvoje split onda nek se svi gone u tri p m 

16 godina
neaktivan
offline
Hajduk ide u stečaj

Hajduk u sve godine postojanja nisu unistili ni I ni II svj. rat, ni domovinski rat, ali ga je unistia okrutni kapitalizam... Onog trenutka kad je nogomet posta profesionalna orijentacija u kojoj se vrte milijuni, svakom iole normalnom coviku se taj sport zgadi, bar na takvoj razini. Sad je puno zanimljivije gledat II ili cak III ligu nego prvu. Najtragicnije je sto u najvecim hrvatskim klubovima gdje bi tribali igrat domaci ljudi, cak bi reka krajem odakle i dolaze, igraju potpuni stranci - ne pratim nogomet ali koji put mi doista izgleda ko da gledam stranu ligu koliko cudnih imena i nogometasa koji hrvatski i ne znaju ima... a svi oni samo gledaju pare, nikakva tu ljubav prema sportu ne postoji...

 

i nebi se slozia da drzava nebi tribala imat interesa u klubovima - trebala bi na svaki transfer koji je obavljen opalit porez, a rijec je o milijunima kojima bi se napunila drzavna blagajna lovom onih koji lovu imaju na pretek. umjesto toga, ova drzava se ponasa macehinski prema onima koje bi trebala stitit pa uzima siromasnima da bi bogati bili jos bogatiji i bahatiji... i onda kad procitam kako bajni nogometasi "velikodusno" doniraju svoju jednu satnicu za spas diteta, smrkne mi se... wow, bice im netko kaze da bi to bia dobar PR.

15 godina
offline
Hajduk ide u stečaj

Stavimo na stranu otežavajuće okolnosti oko uprave, upitnog vođenja i zavrzlame oko odnosa s gradskom vlašću.

Sve je to pridonjelo ovoj situaciji.

Ali stavimo na stranu i možebitne malverzcije na relaciji Mamić - Liga.

 

Hajduk je veliki klub s velikom infrastrukturom, najprije stadion, velikim kadrom i omladinskim pogonom.

Sve to zahtijeva novac. Novac donose redom - rezultati - sponzori koje ti rezultati privuku, prodaja igrača i Uefa kroz natjecanja.

Možemo mi sada optužiti Mamića za nedostatak rezutata, ali ako jedan klub 7 godina zaredom prosipa bodove kod Cibalije, Istre i Zadra, to mi govori ili da klub ipak nije toliko jak ili da je Mamić kriminalni genije. Možda postoji omjer koliko je namještanja dovoljno ako uzmemo u obzir normalne kikseve. No opet 7 godina je veoma dugo razdoblje.

 

Pogledajmo Njemačku ligu - svake godine jedina konstanta je Bayern, u zadnjih nekoliko godina desetci klubova je lovilo titulu, od Hoffenheima, Dortmunda, Werdera...

Dinamu nitko nije parirao 7 godina, obaraju se rekordi koliko rano će se osvojiti prvenstvo. Žalosno

 

Hajdukovi izleti u Uefu također nisu urodili plodom, sponzora nema uopće, zadnja veća prodaja je bio Kalinić.

Zaključak je da je Hajduk prevelik trošak čak i za "hladni pogon".

Žalostan zaključak je da ostali klubovi preživljavaju jedino zato jer ih spašava vlastitia lokalnost, jer ne pucaju previsoko.

Hajduk je zapeo u pat poziciji, velikih ambicija no bez ikakvih rezultata, te bez finacija kojima bi opravdali te velike ambicije. Začarani krug.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Hajduk ide u stečaj
wifi kaže...

Hajduk u sve godine postojanja nisu unistili ni I ni II svj. rat, ni domovinski rat, ali ga je unistia okrutni kapitalizam...

Onog trenutka kad je nogomet posta profesionalna orijentacija u kojoj se vrte milijuni, svakom iole normalnom coviku se taj sport zgadi, bar na takvoj razini.

 

Sad je puno zanimljivije gledat II ili cak III ligu nego prvu. Najtragicnije je sto u najvecim hrvatskim klubovima gdje bi tribali igrat domaci ljudi, cak bi reka krajem odakle i dolaze, igraju potpuni stranci - ne pratim nogomet ali koji put mi doista izgleda ko da gledam stranu ligu koliko cudnih imena i nogometasa koji hrvatski i ne znaju ima... a svi oni samo gledaju pare, nikakva tu ljubav prema sportu ne postoji...

 

i nebi se slozia da drzava nebi tribala imat interesa u klubovima - trebala bi na svaki transfer koji je obavljen opalit porez, a rijec je o milijunima kojima bi se napunila drzavna blagajna lovom onih koji lovu imaju na pretek. umjesto toga, ova drzava se ponasa macehinski prema onima koje bi trebala stitit pa uzima siromasnima da bi bogati bili jos bogatiji i bahatiji... i onda kad procitam kako bajni nogometasi "velikodusno" doniraju svoju jednu satnicu za spas diteta, smrkne mi se... wow, bice im netko kaze da bi to bia dobar PR.

Nažalost jednostavno moramo maknuti taj romantičarski pogled jer je naivan i neinteligentan.

S druge strane propali su i daleko veći i moćniji klubovi, ne trebamo zazivati pretke, smak svijeta i depresiju. Monaco - "kraljevski" klub, viceprvak Lige prvaka (2004) sada igra drugu ligu. Rangers? Propao.

Deportivo, Juventus, PSG, Liverpool, Dortmund, sve redom moćni i ogromni klubovi imali su nizove godina loših rezultata. Da ne pričamo o Leedsu, HSV-u, Newcastleu...

Svi su oni imali poteškoća iako su igrali u za Hrvatsku nezamislivo uređenim savezima...

 

Koliko je zanimljivije gledati 3. ligu na oranicama i mogućim izgredima lokalaca, ne bih generalizirao.

Ne budi ksenofobičan, pola reprezentacije su "stranci", ali siguran sam da si grleno navijao za nju na Euru... Jedan Eduardo je igralo srčanije od nekolicine naših igrača. Niko Kovač i njegov brat također. Domaćeg kadra baš i nema. Sumnjam da bi se iz naše lige uspilo skupiti momčad sa zamjenama, oni koji imaju talent nisu dorasli fizičkoj spremnosti klubova Lige Uefe. Atletico Madrid odigra 60-ak utakmica na zavidnoj razini, Sammir ne poveže 3 utakmice na jednakoj kondicijskoj razini.

 

Država je tu da regulira zakone i sprječava novčane malverzacije. Ostali interesi tu trebaju prestati jer se radi o sport gdje bi svi trebali imati jednake uvjete.

O floskulama o poštenju ovdje nije tema.

 

Igrački kadar, strategija omaldinskog pogona, treniranje, struka, ništa od toga nije na razini 15. kluba na ljestvici  iz lige petice. Bez toga teško mi je raspravljati o političkim konotacijama Hajdukovog slučaja.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
neaktivan
offline
Hajduk ide u stečaj

zlobnici bi htjeli da Hajduk ide u stečaj-ali nema šanse dok je nas Torcide na svim kontinentima svijeta, ime HAJDUK se neće ugasiti!

HAJDUK ŽIVI VJEČNO!

 

http://www.jutarnji.hr/hajduk-ipak-ne-ide-u-stecaj--kerum-obecao-sazvati-novu-sjednicu-i-dici-ruku-za-kredit-/1059485/

 

 

Što ga više lome-to ga više volim!
13 godina
offline
Hajduk ide u stečaj

Hajduk je trenutno rupa bez dna. Tih 30 milijuna će biti bačeno u vjetar jer neće riješiti ni jedan problem zbog kojeg je klub tu gdje je.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hajduk ide u stečaj
Hexfire kaže...

Hajduk je trenutno rupa bez dna. Tih 30 milijuna će biti bačeno u vjetar jer neće riješiti ni jedan problem zbog kojeg je klub tu gdje je.

 tih 30 milijuna treba da se pokriju svi dugovi,.isplate zaostale plače...

rješenja ima,i nikome nije u interesu od strane kluba da se ugasi HNK Hajduk!!

kerum da ne potpiše ugovor o kreditu-automatski gubi poziciju gradonačelnika,a i njegova vila skupa s njim bi letjela u zrak!!!

 

Što ga više lome-to ga više volim!
13 godina
offline
Hajduk ide u stečaj

 

{#}

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
online
Hajduk ide u stečaj

Tu sve sami izljevi nasilja, ovi idu u revolt, mislim pa tko je tu lud. Vila ode u zrak kaže ovaj iznad. Pa daj se sredi, mislim ako bi radi jednog nogometa pribjegao nasilju i huliganstvu (kao i svi ovi zgubidani koji su išli prosvjedovati) onda se stvarno možeš zapitati neke stvari. Daj odite nešto produktivno radit, a ne po kladionicama i stadionima se povlačiti, psovati jedni drugima i razbijati sve šta vam padne pod ruku.

 

Ne mogu izraziti trenutni sram koji osječam, jer ovo je stvarno prešlo preko svake granice. Mislim, ja nisam baš čist, ali ovo... nemam riječi.

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 23:39 (OriginalEXE).
15 godina
odjavljen
offline
Hajduk ide u stečaj

bljak, znaci jos se koprca... ako je ovo lova da se podmire dugovanja odkuda misle namaknut lovu za ove tekuce troskove? mozda bi  bolje bilo da nisu dobili lovu pa da se nesto i nauci ali i promijeni.

a najzalosnija je cinjenica da se odmah masa ljudi okupila za spas hajduka (i njegovih preplacih cajkaskih idiota) a kad su firme propadale i kad su radnici MOLILI za zaostale place jer nisu imali za jest, nitko nis... jel vam tu grad uskocio? zasto se za njih niste "borili?" nije vas sad sram? mene bi bilo... nabijem torcidu na mog veseljka

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Hajduk ide u stečaj

Nek ga jednostavno prodaju nekom uz uvjet da se zadrži ime. Sve drugo je gašenje vulkana sićima iz bunara.

Btw nikad mi nije bilo jasno kako ne neko može vezat uz jbni nogometni klub. Meni bi bilo sasvim svejedno da ga sutra ugase.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 7:52 (tnakir).
16 godina
offline
Hajduk ide u stečaj

Postoje puno bitniji problemi u Splitu i u državi koji se moraju riješiti - a ljudi su šupci, kad im se kralo pod nosom, nitko nije izašao na ulice, a kad je kapitalizam poklopio nogometni klub, eto ih na ulicama. Prioriteti su im otišli dovraga - na ulice se mora izaši zbog stvari čije rješavanje je društveno bitno - spas nogometnog kluba im neće donijeti nova radna mjesta, a utući će se milioni kuna u preplaćene NKV igrače i menađere kluba.

 

Što ste izglasali, djeco, to ste i dobili, svih ovih godina. Samo vi pušite domoljublje i gospu, to će vam kruha donijeti. Pa kad slijedeći puta idete glasati, sjetite se tko vas je krao sve ove godine i prodavao praznu demagogiju. Situacija sa Hajdukom je posljedica takvog stanja nacije.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
offline
Hajduk ide u stečaj

Neka ode u stečaj.

 

Lipo odu u 4. ligu i onda će sva bagra otić kad vidi da nema para, ostat će omladinska škola koja je odlična i polako gradit sve novo.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Hajduk ide u stečaj
sirka666 kaže...

Neka ode u stečaj.

 

Lipo odu u 4. ligu i onda će sva bagra otić kad vidi da nema para, ostat će omladinska škola koja je odlična i polako gradit sve novo.

Ovo je najpametniji komentar danas!

 

Do NOT feed the troll!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hajduk ide u stečaj
sirka666 kaže...

Neka ode u stečaj.

 

Lipo odu u 4. ligu i onda će sva bagra otić kad vidi da nema para, ostat će omladinska škola koja je odlična i polako gradit sve novo.

  Aha, uđe u stečaj i eto Hajduk odjedanput dobi stečajnog upravitelja i podmiruje račune redovno.

 

Nemaš pojma koje posljedice povlači ulazak u stečaj i kojim parama se financira omladinska škola.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice