FC Barcelona izdvojena tema

poruka: 50.711
|
čitano: 5.292.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
FC Barcelona

Messijev novi ugovor riješen. Potpisati će na 5 godina i primati 20M po sezoni. Kad pogledaš ta brojka je smijeh s obzirom na to koliko novca on donosi u klub i što daje na terenu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
10 godina
protjeran
offline
FC Barcelona

Zamijena Griezmann za Saula je prakticki gotova. Barcelona trazi 15 miliona eura takoder.

 

Po meni odlican deal. Ne toliko igracki nego to sto ce se rijesiti Griezmannove place od 44 miliona eura godisnje, a igra kao da ima 4 miliona. 

Jednostavno se ne uklapa i tjt. U 3 godine nista nije pokazao.

 

Takoder Barca dobiva pravog igraca na sredini terena koji je fizicki odlican, ima dobar udarac i ima moc ponavaljanja. 

 

Sve u svemu mislim da dolaze puno bolja vremena za nas, jer ako usporedimo balans ove sadasnje ekipe i proslogodisnje vidi se veliki pomak.

This time next year we'll be millionaires
6 godina
offline
FC Barcelona

Tako je. Napokon zanimljivo postaje. Sad će Suki i Griezman trpat Barcu i Real na najjače. Realu miriši borba za upad u LP ako ovako bude. Nisu se baš previše pomladili.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
14 godina
offline
FC Barcelona

Depay klasa. Griezmann nikada nebu na tom nivou. Jednostavnom nivou.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: FC Barcelona
x18x05x kaže...

Depay klasa. Griezmann nikada nebu na tom nivou. Jednostavnom nivou.

 Griezmann je duplo bolji igrač od Depaya ali mu ne paše pozicija u Barci i forsira ga se na krilo ili u špicu, a to nikad nije bio.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: FC Barcelona
:)
Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
FC Barcelona
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: FC Barcelona
9 godina
online
FC Barcelona

Doslovno ne vjerujem jbt. Sto se to dogadja?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 20:09 (BeLLicus).
16 godina
offline
Re: FC Barcelona
Whaaat?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: FC Barcelona
Daj nemoj me za*ebavati da će tako čovjek završiti karijeru u Španjolskoj...
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
FC Barcelona

Malo su se "prelako" oprostili s njim i objavili tu vijest. Velik broj novinara je izjavio kako je to samo privremena objava da se stvori pritisak na predsjednika La Lige kako bi promijenili pravila za opce dobro svih klubova. Ne znam mogu li sto napraviti po tom pitanju ili ne, ali ja sam se vec pomirio cim sam vidio vijest da odlazi tako da ako nekim slucajem ostane, samo +.

VISCA BARCA
3 godine
protjeran
offline
Re: FC Barcelona
Pravila moraju biti ista za sve, ako je istina da Barcelona nemože zadovoljiti uvjete lige koji su od prije poznati nema se tu što plakati. Sami su se doveli u ovu situaciju neozbiljnim poslovanjem, sada se polažu računi.
6 godina
offline
FC Barcelona

Ae, kako ono, više od kluba? 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
10 godina
neaktivan
offline
FC Barcelona

Njegov odlazak vam je najveće pojačanje u zadnjih 10 godina

10 godina
offline
FC Barcelona

Nema brige, La Ma$ia će izbaciti novog mesija. Malo su zapeli sa novim Xavijem i Iniestom ali stisnut će gas. Od malena oni uče takav stil nogometa bajo moj.

tito vampir! Bog I Hrvati!
14 godina
offline
FC Barcelona

Ma ovo je Win Win situacija: kao Messi želi ostati a Barcelona ga želi ostaviti pa im zločesti "Zavod za zapošljavanje" ne da... Messi gdje god dođe, donosi tom klubu velike pare, a i on sam zarađuje veću lovu nego u Barci... Dok se Barcelona rješava 34-godišnjeg igrača koji je klupska legenda, kojeg se mora pitati tko će biti trener, pojačanje i na čiju plaću odlazi velika plaća. Ovako su se rastali na obostrano zadovoljstvo, a nitko nije ispao šupak... Osim nogometnog saveza

15 godina
offline
Re: FC Barcelona
stiffler13 kaže...

Ma ovo je Win Win situacija: kao Messi želi ostati a Barcelona ga želi ostaviti pa im zločesti "Zavod za zapošljavanje" ne da... Messi gdje god dođe, donosi tom klubu velike pare, a i on sam zarađuje veću lovu nego u Barci... Dok se Barcelona rješava 34-godišnjeg igrača koji je klupska legenda, kojeg se mora pitati tko će biti trener, pojačanje i na čiju plaću odlazi velika plaća. Ovako su se rastali na obostrano zadovoljstvo, a nitko nije ispao šupak... Osim nogometnog saveza

 Treba se jednom stati na kraj ovom preplacivanju igrača, pogotovo kad su u pitanju top klubovi. Jer troše unaprijed gomile para za koje realno nemaju pokrića. Jer ovo što rade PSG in City nema veze više s nogometom, kad tad će tome doći kraj...

 

 Španjolci su uz bok amerima po porezu, 50% se oporezuju plaće nogometaša.  Očito ni sa tim masnim oporezivanjem nisu uspjeli stati na kraj megalomanskim plaćama ( dijelu igrača ). A i pitanje kad će neki nogometaš( od ovih poznatijih )  opet biti od strane španjolske prozvan zbog ne plaćanja poreza.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
9 godina
online
FC Barcelona

To je to. Na presici je Laporta potvrdio sve, Messi više neće igrati za Barcelonu. Koliko mi je žao što nije dobio pošteni oproštaj i što je ovako završlo nakon toliko godina, toliko mi je drago što će imati priliku uzeti Ligu Prvaka još koji puta, što sa trenutnom Barcelonom nebi bilo moguće ni u snu. Trenutna ekipa Barcelone nema ni glavu ni rep, a to sigurno neće popraviti dolazak Depaya i Aguera, problemi su mnogo veći, Barcelona osim Messija,Ter Stegena i malog De Jonga nema ozbiljnog igrača. Obrana je rupa nad rupama, i jednostavno Barcelona će se oporavljati godinama zbog loše politike prošle uprave, i lošeg vođenja kluba, što na financijskom što na igračkom planu, još poslje katastrofe od Rome se tu trebalo reagirati i zahvaliti, Pique,Legletu,Albi,Busketu,Robertu itd. Umjesto toga sa tim igračima su se potpisivali novi ugovori, bacali se milijuni na Dembela,Coutinha,Grizmana, multi milijunska plaća propalom Umitiju, u najmanju ruku bolesno od strane uprave. I sad i sam Laporta kaže na presici, sadašnji igrači imaju ugovore imaju primanja, i ne žele se toga odreći, niti ih itko može natjerati na to. Jedino da raskineš ugovor i da odu za ništa kao što je bilo sa Suarezom i tu bi tek sranje bilo. I na kraju krajeva dobiješ ovo. 

 

Sve u svemu ponavljam dobro je što se Leo više neće morati sramotiti sa ovim propalitetima kao što su Pique,Lenglet,Alba,Roberto,Busket,Pjanic,Grizman,Dembele,Coutinho, i što će imati priliku za još koji veliki trofej, što sa ovom Barcelonom je daleko od mogućeg čak i osvajanje La Lige je miljama daleko od realnosti, što se vidjelo i prošle godine, nikad više izgubljenih bodova u zadnjih 15 godina nije bilo. Još izgurati par godina sa ovim starosjediocima koji će do zadnjeg očito igrati za Barcelonu onda valjda ide hard reset i neka malo bolja vremena. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 12:04 (BeLLicus).
10 godina
neaktivan
offline
FC Barcelona

Drago mi je da se ovo dogodilo da se pokaže drugima da se baš nemože plaćati igrača 4x skuplje od drugih najplaćenijih igrača (neymar i cr kojima klub daje 40m godišnje). U cijelom sportu, nogometu, kosarci, nflu, formuli je neki plafon 50m godišnje i onda se netko iz Barce, koja je u gubicima, sjeti Mesiju dati 500m u 4 godine...

9 godina
offline
FC Barcelona

Dečki, da se ne svađamo... Kad saznamo u koji klub Messi ide, ja ću otvoriti temu tog kluba, svi ste dobrodošli 😎

16 godina
offline
Re: FC Barcelona
Doktore, realno Messi vrijedi i vise od te 4x vece place. Nije da ju ne zaradi. Isto kao i Ronaldo npr.

Imas i u NBA super ii max ugovore ili kako ih vec nazivaju i nikome nista, sve je to zasluzeno.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: FC Barcelona
matrix777 kaže...

Dečki, da se ne svađamo... Kad saznamo u koji klub Messi ide, ja ću otvoriti temu tog kluba, svi ste dobrodošli 😎

 Za koji klub ces onda navijati kada Messi okaci kopacke i ode u penziju 

 

Stvarno steta kako je sve ispalo, nisam bas bio presretan sa nekim njegovim koracima u posljednje vrijeme ali i da je odlucio da ode zasluzio je da mu se napravi ispracaj stoljeca. Ipak je ostavio veliki trag u klubu i definitivno obiljezio citavu jednu generaciju. 

Ja sve nekako mislim ni da ostali klubovi nece imati novca za njegovu platu i da se nece moci uklopiti i u njihove fair play politike pa mozda potpise ugovor sa Barcom da igra dzaba pola sezone ili sezonu, sve je danas moguce 

 

A svi vi sto planiate navijati za drugi klub kada Messi ode onda napustite ovu temu odmah, olaksajte nama pravim navijacima. 

 

Navijao sam za Barcu dok je Rivaldo igrao pa su rekli tesko ce ga tko zamijeniti uskoro pa dodje Ronaldinho, pa onda za njega pricase kako je najveci stoljeca pa dodje Messi. 

Ja ne sumnjam da ce uskoro zabriljirati netko novi, Fati bi mogao imati blisavu karijeru samo strpljenja svaki veliki klub je imao periode prelaza izmedju velikih ekipa. 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: FC Barcelona
Pero Dinamit kaže...
Doktore, realno Messi vrijedi i vise od te 4x vece place. Nije da ju ne zaradi. Isto kao i Ronaldo npr.

Imas i u NBA super ii max ugovore ili kako ih vec nazivaju i nikome nista, sve je to zasluzeno.

 trenutni nba ugovor od tv prava je 2,6 milijardi godišnje i max ugovor može biti -200+ mil na 5 godina (curry 215 na 4 godine), a govore da će idući ugovor biti 8 milijardi godišnje 

14 godina
offline
FC Barcelona

Ima nas koji nismo veliki ljubitelji Lea. No, sramotno je kako se legende kluba danas razilaze sa klubom. Suki je potjeran a Messi zavlačen godinu dana za ugovor.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
6 godina
neaktivan
offline
FC Barcelona

Iako sam bio za to da Messi ode prošle godine, za onu ponudu koju je navodno ponudio Man City (100 milijuna + igrači), sada mi je žao što je otišao.

 

Žao mi je iz dva razloga:

 

1. Želio je ostati, bio je spreman boriti se za ovakvu Barcelonu, koja je i s njim često puta izgledala kao malo iznadprosječna momčad zahvaljujući obrani i smiješnim golovima.

2. Mislim da će, temeljem informacija koje svi možemo pročitati, Barcelona izgubiti ne samo igrački već i financijski.

 

Neki pišu da je mogao ostati igrati i za manje, ako toliko voli klub. Moje je pitanje biste li vi ostali igrati u klubu (raditi za neku firmu) s kojim se imali usmeno dogovoren ugovor, a prema kojem ste smanjili svoja primanja za 50%? I sada biste ih trebali smanjiti još 20 - 30%.

 

Ja poznajući sebe bih, igrao bih za 1 euro da posjedujem toliko novca i da mi je ugovor samo dio godišnjih primanja, ali samo u slučaju da kod drugih igrača osjetim da i oni to žele, ali ne čitajući neke izjave/floskule, nego da i oni pristaju na značajna smanjenja svojih ugovora kako bih ostao. To je vjerujem i Messi očekivao, na njegovu žalost igrači koje je klub želio prodati nisu željeli otići ili im nisu pronašli kupce, a njegovi toliko vjerni kolege/igrači nisu pristali na smanjenja ugovora, kako bi na taj način pomogli klubu da Messi ostane. 

 

Ispada da je samo Messi igrao za plaću, a da drugi igraju za čavle. Odbijanje novog smanjenja ugovora od Piquéa (godišnja plaća € 12,740,000), Busquetsa (€ 14,949,000), Roberta (€ 9,966,000), Albe (€ 8,580,000) te vjerujem i ostalih igrača kluba, dovelo je do toga da je i on vidio da to nigdje ne vodi i da je vjerujem zbog toga bio razočaran (info: https://www.tportal.hr/sport/clanak/pobuna-na-nou-campu-zvijezde-barcelone-odbile-su-ogromno-smanjenje-placa-klub-je-pred-bankrotom-a-leo-messi-se-ne-izjasnjava-20210731, https://fcbarcelonalatestnews.com/fc-barcelona-players-wages/). U članku je pisalo da se pregovori i dalje vode, vjerujem da se nakon odlaska Messija više neće voditi.

 

Da je samo Griezmanna netko kupio i na taj način klub oslobodio njegove plaće bilo bi puno lakše (€ 45,834,000), a sigurno je da i novi igrači ne igraju za bombone, možda su došli besplatno, ali sigurno imaju lijepe iznose u ugovorima.

 

Meni su smiješni oni koji govore o visini Messijeve plaće kad je već stotinama puta napisano da on Barceloni donosi više nego što ga Barcelona plaća te da se radi o prihodu približno 1,5 do 2 puta višem od plaće (https://www.mundodeportivo.com/futbol/fc-barcelona/20210131/491824554940/fc-barcelona-barca-leo-messi-detalles-contrato.html, https://everythingbarca.com/2021/02/05/lionel-messi-generates-barcelona/, , https://www.marca.com/en/football/barcelona/2021/02/02/6019282446163fb3af8b45df.html).

 

Sada Barcelonu čekaju značajno manji ugovorni iznosi sa sponzorima, manje simpatizera/osoba koje prate klub/Messija te će odlazak Messija biti višestruko bolniji za klub, kako u jednom članku piše: ekonomski, sportski i emocionalno (https://www.marca.com/en/football/barcelona/2021/02/02/6019282446163fb3af8b45df.html). 

 

U istom članu navodi se da je Barcelona s njim osvojila 36% svojih trofeja (klub je osnovan 29.11.1899 godine).

 

Barcelona njegovim odlaskom nije dobila ništa, iako nas pokušavaju uvjeriti u suprotno, vjerujem da će sada otići i neki igrači koji to nisu željeli napraviti kada je on bio u klubu (s broda koji tone prvi bježe...).

 

Problem je Barcelone što sada mora napraviti sve kako bi pokušala osvojiti nešto, naravno zbog sponzora/ugleda, a s ovim igračima to će biti jako teško.

 

Da se ne radi o Barceloni/sponzorima/ugovorima, bih bio prvi za kompletnu smjenu generacija, ali pitanje je tko sve želi otići iz kluba/plaće za bolje danas/sutra Barcelone.

 

Barcelona će preživjeti odlazak Messija, ali okus gorčine nas koji volimo klub zauvijek će ostati, zbog načina na koji je otišao i zbog toga što, voljeli ga mi ili ne, najveći u klupskoj povijesti, prema svemu što se piše, odlazi u klub koji je već jednom ponizio Barcelonu kupivši Neymara.

 

Barcelona ima nekoliko mladih, obećavajućih igrača, ako će se početi voditi razumna klupska politika dovođenja novih igrača, za nekoliko godina opet bi mogla biti lijepa priča, a mi, koji je pratimo/podržavamo, nadam se, uživat ćemo u nekim novim osvajanjima trofeja i utakmicama za pamćenje.

 

A Messi/ja će imati dobru priliku osvojiti Ligu prvaka ove godine, njegovim vještinama veselit će se neki drugi navijači, ali vjerujem i mi koji smo toliko puta uživali u njegovim čarolijama koje smo gledali dok je igrao za Barcelonu, samo sada s gorko/slatkim okusom.

2 godine
offline
Re: FC Barcelona
x18x05x kaže...

Ima nas koji nismo veliki ljubitelji Lea. No, sramotno je kako se legende kluba danas razilaze sa klubom. Suki je potjeran a Messi zavlačen godinu dana za ugovor.

 Messi ima 34 godine i da se nije ovo dogodilo klub bi mu sam tražio drugu "distancu"...

Zaradi na njemu dok još možeš, a šeici nek se razbacuju s dolarima, ima nafte...

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
15 godina
offline
Re: FC Barcelona
Evo ako nekog zanima, citao sam dosta o ovome i najcesce se spominje objasnjenje da Messi zapravo nije htio ostat, a ovo je bio jedini nacin da i on i Laporta sacuvaju obraz.

To ima smisla s jedne strane - mogli su ga registrirat prije 2 mjeseca prije Depaya i ostalih pojacanja kad je smanjenje place vec bilo u igri i jasno i bili bi u redu sa capom. Pique Busquets i Griezmann su isto prihvatili nekakvo smanjenje u meduvremenu.

Medutim ipak objasnjenje nije cijelo, jer navodno ima i pravilo o minimumu koje igrac smije primat i sl. stvarima da se ne bi sastavili galacticosi koji dobivaju 1€ godisnje a isplatu kroz udio u klubu. Tako da eto, i da je potpisao bitno manji ugovor opet ne bi funkcioniralo i krsio bi se fair play kroz 3-4 god.
7 godina
neaktivan
offline
FC Barcelona

Nije bilo nacina da Messi ostane izuzev da klub pristane na Tebasove uslove, a koji dugorocno nanose veliku stetu klubu.

 

https://ba.n1info.com/sport-klub/nogomet/leo-messi-ne-bi-mogao-ostati-u-barceloni-ni-da-je-igrao-besplatno-evo-zasto/

 

Odlazi na najgori moguci nacin i u najgorem mogucem momentu. Srecom, odlazi u miru sa klubom, sto je meni osobno bitno. Volio bih da ode u Englesku, iako je u PSGu vjerovatno najkvalitetniji igrački kadar.

14 godina
offline
FC Barcelona

Juve je baš jak večeras. Bude Barca i ligaške utakmice igrala na pomoćnom terenu? Krenula renovacija Camp Nou ili?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice