Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.305.773
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
R4zOR229 kaže...

Pa jeftiniji ti je myprotein i to skoro duplo a provjereni brend.

 

EDIT: vidjeh da trazis za trgovinu, ali i dalje nevidim zasto to kupit taman da i myprotein ima 20% manje proteina(a nema) dobis vise proteina za isto para.

 

EDIT x2:

 

gold 0,775% proteina

 

myprotein 0,82%

Ja sam si napravio tablicu u Google Sheetsu u koju unesem masu, cijenu, postotak proteina pa mi izračuna masu proteina u pakiranju (što je manje bitno) i isplativost - kn / kg proteina. Pa koga zanima, može pogledati, iskopirati si ju (ne znam može li se preuzeti cijela tablica, ali valjda možete vidjeti formule pa si njih iskopirati). Tablica nije ažurirana - dugo već nisam ništa kupovao. Ali kad planiram kupiti, pogledam ponude, unesem pa onda odlučim.

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
morbida kaže...

Da li je gymbeam sigurna trgovina ? Ovdje je ovaj protein dosta jeftiniji u odnosu na druge trgovine https://gymbeam.hr/290-100-whey-gold-standard-protein-optimum-nutrition.html  .

 Ma to sam samo naveo primjer di su oni dosta jeftiniji od drugih trgovina , uglavnom htio sam saznat jel je to sigurna trgovina tj da li prodaju fake proizvode ili ne .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

yes

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Sigurna je, bar tako kaže Žanamari..

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

svaki brand je siguran.. zasto ne bi bilo? ne kontam...

 

uglavnom se koriste iste sirovine, samo sto cijenu najvise diktira ime branda i to je to

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

svaki brand je siguran.. zasto ne bi bilo? ne kontam...

 

uglavnom se koriste iste sirovine, samo sto cijenu najvise diktira ime branda i to je to

 Postoje ljudi koji rade fake proteine , čitao sam na internetu da je gold nutrition najčešće fake-an protein , a u gymbeamu gold nutrition košta 310 kn , dok u drugim trgovinama košta 400-500kn , zato sam pitao da li je gymbeam sigurna trgovina.

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
morbida kaže...
exer1234 kaže...

svaki brand je siguran.. zasto ne bi bilo? ne kontam...

 

uglavnom se koriste iste sirovine, samo sto cijenu najvise diktira ime branda i to je to

 Postoje ljudi koji rade fake proteine , čitao sam na internetu da je gold nutrition najčešće fake-an protein , a u gymbeamu gold nutrition košta 310 kn , dok u drugim trgovinama košta 400-500kn , zato sam pitao da li je gymbeam sigurna trgovina.

 uzeo sad taj za 310 kn,odličan je, a potšo imam stručan jezik točno osjetim koliko grama ima mjerica i zadovoljan sam i rastu mi ruke jako od njega.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Pozdrav ljudi. Jedan savjet. Dali je ok ovaj program? Znaci radim po 3 serije 15/12/10.Svaku drugu seriju po dizem kilazu. Ugl dojma sam da bi trebao mozda dodati jos koju vjezbu za ledja, ali nisam siguran. Pa da vidim sta eksperti kazu.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Nije ok, gdje si to izvukao?
Od 7 vježbi dvije su biceps curl... Nema ni jedne vježbe koja pogađa prsa, ramena ni triceps. Ove serije 15-12-10 također nemaju smisla. Radije kreni s 10-10-10 sve s istom kilažom, pa idući trening podižeš kilažu, guglaj malo kako progresija funkcionira. Svaki dobar program bi trebao imati čučanj, deadlift, bench, overhead press, zgibove (lat mašina ako ne možeš) i row. S time pogodiš sve glavne mišićne skupine, a tek kasnije dodaješ izolacijske vježbe.
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ali ovo je četvrtak. Inace u subotu imam noge, ramena i trbusne. A i radim treninge za masu.

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Program-treninga-za-dobivanje-mase.aspx


Jel valja sta ovakav trening za masu?
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 8:49 (Endymon).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Endymon kaže...
Ali ovo je četvrtak. Inace u subotu imam noge, ramena i trbusne. A i radim treninge za masu.

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Program-treninga-za-dobivanje-mase.aspx


Jel valja sta ovakav trening za masu?

 pa evo pogledao sam tvoj trening, radi se upper lower upper lower.... 

 

dakle krivo si napisao.

cetvrtak radis upper!! . TRENING koji je napisan na stranici je  OK , ali samo ako budes radio najbitniju stvar za napredovanje, ne znam da li su to napisali ili su samo nabacali neke brojke...

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
U sorry, krivi link mi postao.

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Trening-masa.aspx

Po ovome sam isao
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Jedan savjet. Dali je ok ovaj program? Znaci radim po 3 serije 15/12/10.Svaku drugu seriju po dizem kilazu. Ugl dojma sam da bi trebao mozda dodati jos koju vjezbu za ledja, ali nisam siguran. Pa da vidim sta eksperti kazu.

 najteže vježbe idu prvo, svi teži pullovi i veslanja šipkama, mrtvo, čučanj, bench to idu prve vježbe. Zagrijavanje pa 3-4 serije od 6-10 ponavlajnja uz dizanje kilaže.

 

radi klasični bro split da naučiš što više vježbi i onda kasnije lako kombiniraš u push pull treninge i upper lower sheme

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Endymon kaže...
U sorry, krivi link mi postao.

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Trening-masa.aspx

Po ovome sam isao

 onaj prvi trening je bio daleko bolje.. UPPER LOWER X2 .. ovaj drugi je banana.. smece, ne znam tko uopce pise ovakve clanke? pokupe ljude s ulice i napisu random par vjezbi, serija i ponavljanja i to je to?

 

1. frekvencija je mala.. 2. nisu napisali kako se radi progresija, sto je najbitniji faktor ... 

 

ako si pocetnik, radi fullbody trening 3x tjedno, Starting strengh. Blahin icecream fitness ili kako se vec zove,  su odlicni pocetnicki programi,.. mani se bro splita, pogotovo za pocetnika je to glupost. pocetnik ce najbrzhe napredovati i sto veca frekvencija ce mu donijeti vise napretka u snazi i misicnom rastu... 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 17:30 (exer1234).
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
U teretanu idem vec 6mjeseci i pohvatao sam ove kompleksnije vjezbe.Ojacao se jesam i osjetim da bi trebao malo promijeniti vjezbe. Samo zapeo sam na tome kako i koje da ubacim. Prvo sam poceo sa home workout, ono dok je corona bila i teretane su bile zatvorene a kasnije sam nastavio sa teretanom. I sada sam skuzio da su mi npr bicepsi dosta ojacali, ramena i noge.Ali htio bi da ipak imam pravi raspored da to mogu raditi kako treba.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Endymon kaže...
U teretanu idem vec 6mjeseci i pohvatao sam ove kompleksnije vjezbe.Ojacao se jesam i osjetim da bi trebao malo promijeniti vjezbe. Samo zapeo sam na tome kako i koje da ubacim. Prvo sam poceo sa home workout, ono dok je corona bila i teretane su bile zatvorene a kasnije sam nastavio sa teretanom. I sada sam skuzio da su mi npr bicepsi dosta ojacali, ramena i noge.Ali htio bi da ipak imam pravi raspored da to mogu raditi kako treba.

 mozes ti jos napredovati kao pocetnik, uhvati se dobrog programa i napreduj... 6 mj i od toga 2 mj kucnog treninga nisu nista

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Znaci tvoj savjet je mozda najbolje full body workout ili ona prva stranica? Jer mogu u teretanu 3x tjedno. Pa se nadam da je to sasvim dovoljno
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ok ajmo ovako, najbolje sto mozes izvuci iz onog koliko puta mozes tjedno ici u gym

 

3x - full body

4x upper lower x2

5x pull push legs upper lower

6x ppl x2

 

ali za 99% ljudi je dovoljno 3-4x tjedno, naravno kako napredujes i trebas vise volumena tako se prebacis na upper lower 

 

za tebe je upper lower program najoptimalniji, sto ne znaci da ne mozes raditi bilo koji, napredovat ces ti bilo sta da radis, ali ako zelis napredovati najoptimalnije, najbrze jacati i rasti, i naravno nauciti trenirati, onda je full body 3x za tebe

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

POzzz ekipa,

 

Imam i ja par pitanja pa da vidim vase strucno misljenje. Posljednjih 7 do 8 godina sam fizicki aktivan u smislu da sam isao u teretanu (ne bas ono stalno bude tu pauza ali generalno sam trenirao) i ujedno sam i trcao ponekad razlicite etape.

Trcanje vise volim u smislu da tu bas osjetim da sam se fizicki aktivirao i umorio i pretezno trcim ili etapu od nekih 6 km koja od petog do sestog kilometra ima poprilicnu uzbrdicu od nekih 800 metara.

 

U teretani nisam nikada ganjao te neke velike tezine niti sam pokusavao da se ono "nabildam" vec sam uvijek vise dizao utege kako bi se oznojio dobro. 

Treninge u teretani sam uvijek praktikovao da radim sa zasebnim regijama misica, znaci ako odem danas npr idu noge, sljedeci put prsa, pa ledja, ramena i tako u krug. Ponekad bih ubacio uz te treninge bicepse i tricepse i tbusnjake zavisno od raspolozenja. To je rezim ljeti kada mogu uredno trcati napolju, a zimi bih cesto na kraju treninga ili prije treninga u teretani ubacivao 20 minuta trcanja na traci od kojih uvijek 12 bude kao Kuper test gdje mi je u 12 minuta minimalna distanca 2.5 km, a ostalih 8 minuta trcim ono slabijim intenzitetom.

 

Ehhhh sada sam odlucio da bih da pokusam da se aktiviram malo vise da nabacim misicne mase i to pretezno u gornjem dijelu, prsa, ramena i gornji dio ledja. Ne planiram zanemarivati noge ali trenutno mi je to najrazvijenija i najizdefinisanija grupa misica pa bih malo vise naglaska stavio na gornji dio.

 

Pitanje je sada koji mi je najbolji nacin za povecanje misicne mase. Da li raditi manje ponavljanja sa vecim tezinama ili ostati na ovim nekim tezinama sa kojim radim a povecati broj ponavljanja. 

Npr bench press ja vec sigurno zadnjih 8 godina nisam ni pokusao da radim sa vecom kilazom od po uteg od 20 kg sa obje strane, znaci sa sipkom to dodje malo jace od 50 kg, obicno bih radio 4 seta po 10 ponavljanja ali sa manjim pauzama jer cilj mi je uvijek bio dobro se oznojiti, pa bih onda isao na bucice, pa kablove ili neke druge sprave. 

 

Drugo pitanje da li zadrzati nacin treniranja kao do sada tipa svaki sljedeci trening nova grupa misica ili se prebaciti na neki full body trening ili raspoloviti ovo na upper i lower.

Plan je ici u teretanu 4 ili 5 puta sedmicno i trenutno je jedini cilj povecati misice, znaci snaga me ne zanima nesto posebno. 

 

Sto se tice hrane da napomoneme da ja fakaz zderem, hranim se zdravo, znaci dosta povrca i mesa, volim i voce ali vise povrce te mislim da sto se tice ishrane sam za sada na dobrom putu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 21:11 (Dr. Vicko).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

masa se gradi s kalorijskim suficitom, naravno trening je bitan takodjer jer trening potice hipertrofiju misica.

 

program je tu manje bitan, bitnije je da s vremenom napredujes, da li su to kilaze, ponavljanja, vise serija, bolje izvodjenje vjezbi,, krace pauze itd.... 

 

e sad ja bih kao sto sam vec gore predlozio, uzeo neki pocetnicki plan treninga i pratio od  A do Ž , i nema sanse da ne napredujes

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Evo mojih rezultata nakon 6mjeseci treniranja. 2mj home workout vlastitom tezinom i 4 mj teretane. Znam da nije nesto, ali kakav sam bio, stvarno se ponosim kako sada izgledam 😀
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Da li je tko koristio kreatin etil ester ?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

nemoj ,ocelavit ces od krejatina

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
5 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
morbida kaže...

Da li je tko koristio kreatin etil ester ?

 Sve su to pizdarije, najobicniji kreatin monohidrat je ono sto zelis

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

i to ako si responder

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo mog  before after 1 mjesec i 8 mjesec ... ilti 7 mj  bavljenja prehranom gymom  itd. Uz pauzu gyma  jel od 3 do 5mj... Aaali imam problema sa benchom...tu slaabasno nesto napredujem...u deadliftu ilti ledja ide nekako....dosao  do 130kg....a  u benchu muku mucim sa 60kg ..-.- ..cudo

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Aaali imam problema sa benchom...tu slaabasno nesto napredujem...u deadliftu ilti ledja ide nekako....dosao  do 130kg....a  u benchu muku mucim sa 60kg ..-.- ..cudo

S obzirom na "fiziku", baš čudno. I ja sam do pred koji mjesec dizao nekoliko serija 8 x 60 kila, a i uspijevao teškom mukom jednu seriju 3-4x70 kg, a čini mi se da sam imao dosta manje mišićne mase nego ti.

 

Jel radiš pull-upove? Meni se nekako čini da su mi oni bili dosta bitni za jačanje za bench jer su mi se učvrstili mišići u donjem dijelu ruku pa sam onda tu dobio stabilnost. A i među serije uvijek sa pokušao ubaciti po jednu malu seriju veće kilaže - najviše 70 kg - pa makar dignuo jednom ili dvaput, tek toliko da malo "pretjeram" mišiće, pa onda nastavio normalnu seriju. Meni je to koristilo. A slab sam u deadliftu - nisam ga doduše baš ni vježbao previše, najviše što sam dizao bilo je 5x90 kg, a tipično serije po 70 kila.

 

Jesi probao na YouTubeu potražiti increase bench press? Ima dosta videa posvećenih baš tome.

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pa eto ..i mene počelo to frustrirati ,a fokusiram se na pravilno izvođenje  na benču  međutim kad legnem ispod i stavim 60kg na šipku imam osjećaj kao da je 100kg gore . A Overhead Press sam uspio sa 42.5 kg izvuć 5x5. Pull upove onako..li la ..više radim chin up . A gledao sam tutoriale i dalje učim ali opet...eto baš mi je to čudno...iako idem već par mjeseci u teretanu ne smatram se ništa više od begginera iako mi je DL očito jača strana u svemu od ostatka. I taj overhead press je ubojica ...Na njemu dizat 2.5kg gore tjedno nema sanse 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

i mene počelo to frustrirati ,a fokusiram se na pravilno izvođenje  na benču  međutim kad legnem ispod i stavim 60kg na šipku imam osjećaj kao da je 100kg gore .

Možda da pokušaš promijeniti širinu hvata? Probati uhvatiti malo šire? Mislim, ja osobno ti to ne bih preporučio - ja volim da mi je sve u ravnini, da si manje opterećujem zblog šake, ali ako baš želiš pokušati dizati više...

 

sseennoonn kaže...

A Overhead Press sam uspio sa 42.5 kg izvuć 5x5.

Ja sam pak za zagrijavanje prvo nekih 12 x 29 kila, i onda dvije serije 5 x 49 kg uspijevao izvući pred ljeto (kroz ljeto nisam skoro ništa vježbao, vježbao sam par puta i onda sam se mučio dvaput dignuti 49 kila). 

 

sseennoonn kaže...

Pull upove onako..li la ..više radim chin up .

Probaj se radije fokusirati na pull-upove(chinupovi su ono... više radi bicepsa, a to možeš vježbati i bučicama recimo). Meni se fakat činilo da su mi pullupovi bili ključni za to da mogu (sigurnije) dizatii veće težine nego dotad na benchu. Valjda radi stabilizacije, bolje se izbalansirali ostali mišići.

 

Ha ne znam, probaj malo varirati. Kod mene obično ide jedno zagrijavanje tipa 10-12 x 29 kila, onda probam 8 x 59 kila, onda probam dignuti 69 kila (jednom-dvaput - kolko ide), i onda probam još par serija s 59 koliko ide - probam 8, a bitnije mi je da dođem do barem 5 ponavljanja.

 

Ovo moje nije valjda "kako se radi", ali meni kao početniku zasad paše. Tj. pasalo je do prije ljeta, sad kad ponovno krenem trebat će mi neko vrijeme da ponovno dođem na tu težinu. Ono što sam prilično siguran je da neću odmah moći 49 kila u OHP-u... 

 

sseennoonn kaže...

A gledao sam tutoriale i dalje učim ali opet...eto baš mi je to čudno...iako idem već par mjeseci u teretanu ne smatram se ništa više od begginera iako mi je DL očito jača strana u svemu od ostatka. I taj overhead press je ubojica ...Na njemu dizat 2.5kg gore tjedno nema sanse 

Možda malo previše očekuješ od sebe? Iskusniji bi me valjda špotali za ovo, no da sam na tvom mjestu, probao bih malo varitati - jednom raditi s težinom s kojom možeš postići 3 x 5 ponavljanja (iskreno rečeno, meni nije jasno to forsiranje 5 x 5 - to mi se čini kao forsiranje "obujma" vježbi), drugi put radi s težinom s kojom možeš postići nekoliko serija 12+ ili možda čak 15+ ponavljanja, treći put fokusirati se na 8 ponavljanja.

 

Uglavnom, moraš pronaći što tebi najbolje odgovara. Ja sam sebi kao početniku pronašao, a kad ponovno nastavim, koliko dugo će mi to funkcionirati - ne znam.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 22:26 (mbaksa).
5 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozz, 

 

Zanima me da li vrijedi ista za mene da uzimam whey protein ako treniram samo jednom tjedno?

Radim na bausteli sto i nije bas lagano pa ne stignem vise trenirati a i nemam bas volje nakon posla..

Prehrana mi nije bas nesto jer imam jednu pauzu dnevno tako da u danu jedem 3 puta ili 4 i to nisu bas neki obroci bogati proteinima.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice