Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.538
|
čitano: 6.323.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
E hvala. 😀
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

 

E, drugovi kako vježbate sada kada su teretane zatvorene zbog koronamanije?

Bio sam danas ispred dva gyma. Poljubio vrata. Vesele obavijesti su bile na njima da ne rade. Nisam bio baš sretan zbog toga.

 

Zovem trenera iz jedne od tih teretana, jer mogu kako ući intognito, ali veli gazda je promijenio brave. Super!

 

Dal' ste kupili kakve rekvizite za po mado? U Decathlon sam danas bio, jer sam čuo da su tamo najbolje cijene. Sve je pokupljeno. Samo sam našao bučie od po 10kg, i 7.5kg (to sam i uzeo)(nisu težine koje baš inače dižem, ali sam se morao nešto uzeti). Vidio sam i girje od 6 kg. Ostale su samo male bučice. Bio sam i u Intersportu, ali tamo su imale one kofere sa šipkama i nastavcima, ali skuplje me izađe, nego ovo kaj sam nabavio.

Ostaje mi samo trčanje, po mado i školsko. O.K., imam skoro svaki kvart i sprave na otvorenom, ali se ne vidim baš tamo.

Da nabavio sam i one sportske rukavice. 

 

 

Dal' netko zna u ZGB da neka teretana radi, neki sportska aktivnost da nije pokleknula pod teretom korona histerije?

Ribičija, pikado, kuglanje, šah i tome slično nisi u mom điru.

Čujem da je Jarun krcat...

 

 

EDIT: ako nešto želite iz Dehića, najbolje da uzmete preko neta. Tako su mi tamo rekli.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2020 16:44 (PzKpfw).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Sve sto imam 😂 Rekli mi snađi se druže
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ajmo ovako

 

Dakle teretane nece raditi 2-3 tjedna

 

imate 2 opcije:

 

1. ta 2-3 tjedna mozete ne raditi nista, nece se dogoditi nista lose, da, malo cete opasti (izgubiti volumen misica, voda itd), i opast ce snaga, ali sve ce se to vratiti duplo brze nego sto je opalo, necete izgubiti nista misicne mase, jer se to ne desava u tako kratkom roku, ali voda i glikogen da

 

2. mozete kuci trenirati, tj vjezbati cisto da vjezbate, da se odrzi to stanje, dakle necete napredovati, to nije ni cilj, ali da li se moze odrzati forma s kucnim treningom? moze... odrzavanje neceg je DALEKO laksi posao, nego steci nesto.....

 

ne treba se opterecivati, mozete svaki dan raditi fullbody po par serija i to je to, cisto da odrzite formu.. 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

Drugovi, trening za leđa i prsa u kućnim uvjetima ili pak na školskom?

 

Okay, mogu sklekove, ali kako za leđa nadomjestiti low-row spravu, lat mašinu i vježbe za donji dio

leđa pod opterećenjem kada se savijam na onoj spravi što stoji ukoso u teretani?

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ja rokam svaki dan Home workout program. Doduše beginner vjezbe za sada, ali nesto se radi. Opet sam pocetnik, pa ne zelim i ovo malo forme da izgubim. Svaki dan vjezbam trbušne i serije za ledja. I tako tijelo prema dolje, sve do nogu.Samo trbusne svaki dan radim.
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Imam doma kavez,klupicu,olimpijsku sipku, swiss bar, neke DIY bucice, lat masinu i cca 220kg utega tak da nema problema.

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
R4zOR229 kaže...

Imam doma kavez,klupicu,olimpijsku sipku, swiss bar, neke DIY bucice, lat masinu i cca 220kg utega tak da nema problema.

 Isti setup imam i ja 

Jedino umjesto kaveza imam polukavez. Dobro, i nemam lat mašinu ali imam vreću za boks i orbitrek 

10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Jucer odradio prvi put street workout nakon 6 mjeseci.Tih 6 mjeseci idem u teretanu ali sad kako su zatvorene primoran sam ici van trenirat.Nikad goru upalu nisam imo a i primjetio sam da sam oslabio na zgibovima a nisam se puno udebljo od kad sam kreno u gym,3 kg mozda.A i stize lijepo vrijeme mogao bih se vratit na sipke iako mi je u teretani isto super.

16 godina
moderator
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Prte kaže...
R4zOR229 kaže...

Imam doma kavez,klupicu,olimpijsku sipku, swiss bar, neke DIY bucice, lat masinu i cca 220kg utega tak da nema problema.

 Isti setup imam i ja 

Jedino umjesto kaveza imam polukavez. Dobro, i nemam lat mašinu ali imam vreću za boks i orbitrek 

Kućna teretana, kakva god bila, danas je neprocjenjiva. Još sam si razmišljao ne bacam li kojim slučajem novac na opremu umjesto da plaćam članarinu za teretanu, a eto, sad ispada da je to bilo odlično ulaganje (iako nisam bogznakolko novca uložio). Imao u planu, kad prerastem kućnu teretanu, možebitno krenuti u pravu teretanu umjesto kupovanja dodatnih diskova ili opreme. Ali mislim da ništa od toga u dogledno vrijeme.

 

Kaže kolega da teretane neće raditi 2-3 tjedna. A što nakon 2-3 tjedna? Nakon 2-3 tjedna situacija će biti puno gora nego je danas! Nećemo imati stotinjak zaraženih, nego tisuću ili nekoliko tisuća ili u crnom scenariju i nekoliko desetaka tisuća! Ako će svaki dan biti samo 10% više novih zaraženih nego prethodnog dana, za tri tjedna imat ćemo novih 1600 zaraženih ljudi. Ako će biti 20%, brojka je 6200 ljudi. 30% -> 24.500 ljudi. Ako su sad teretane zatvorene, nema nikakvog opravdanja otvarati ih za 2-3 tjedna. A ako ih stvarno otvore, tek tad ćete se izlagati ozbiljnom riziku od zaraze, a ne sad!

 

Uglavnom, ako ste u prilici, počnite si razmišljati da si doma nešto složite. Ako hoćete izbjeći zarazu, naravno. Ili barem ako je hoćete što dulje izbjeći, možda do trenutka kad razviju cjepivo ili otkriju učinkovitiji lijek. Treba biti svjestan da će nam korona promijeniti živote i da je pitanje kad će se ta situacija razriješiti. Optimistički gledano trajat će to još mjesecima, a pesimistički gledano godinama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 18:17 (mbaksa).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Vidi, normalno da ce reci 2-3 tjedna za sve, da bi bila sto manja panika. Zamisli da ti sad kazu nema 8 tjedana nicega, panika bi bila samo takva

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Decki gdje bi sad najeftinije bilo za kupiti utega, trebalo bi mi mozda oko 50 kg raznih tezina

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

Vidi, normalno da ce reci 2-3 tjedna za sve, da bi bila sto manja panika. Zamisli da ti sad kazu nema 8 tjedana nicega, panika bi bila samo takva

 Zašto? Ponašate se kao da je gym osnovna ljudska potreba. Bolje je znati i bit realan.

 

Imam svadbu u 6mj i ništa ne znam, hoće se uspjeti usporit borj zaraženih i hoće bit dopušteno okupljanje takvog tipa.

 

Gym je bitan, ali trenutno nebitan, i time se vodite, a ne razmišljat, a joj porpadam doma.

propadaju i najjbolji svjestski sportaši, kamoli ne, mi, obični amateri,

Kaže kolega da teretane neće raditi 2-3 tjedna. A što nakon 2-3 tjedna? Nakon 2-3 tjedna situacija će biti puno gora nego je danas! Nećemo imati stotinjak zaraženih, nego tisuću ili nekoliko tisuća ili u crnom scenariju i nekoliko desetaka tisuća! Ako će svaki dan biti samo 10% više novih zaraženih nego prethodnog dana, za tri tjedna imat ćemo novih 1600 zaraženih ljudi. Ako će biti 20%, brojka je 6200 ljudi. 30% -> 24.500 ljudi. Ako su sad teretane zatvorene, nema nikakvog opravdanja otvarati ih za 2-3 tjedna. A ako ih stvarno otvore, tek tad ćete se izlagati ozbiljnom riziku od zaraze, a ne sad!

 

Uglavnom, ako ste u prilici, počnite si razmišljati da si doma nešto složite. Ako hoćete izbjeći zarazu, naravno. Ili barem ako je hoćete što dulje izbjeći, možda do trenutka kad razviju cjepivo ili otkriju učinkovitiji lijek. Treba biti svjestan da će nam korona promijeniti živote i da je pitanje kad će se ta situacija razriješiti. Optimistički gledano trajat će to još mjesecima, a pesimistički gledano godinama.

 Da, poanta je izvlačit brojke i bit pesimista. ŠTa se svi uhvatili brojki i statistike. zašto danas nije već duplo više nego jučer, kad su vam statistike tako točne?

 

glavu gore malo, nebi škodilo.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 17:01 (fila2208).
16 godina
moderator
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
Da, poanta je izvlačit brojke i bit pesimista. ŠTa se svi uhvatili brojki i statistike. zašto danas nije već duplo više nego jučer, kad su vam statistike tako točne?

 

glavu gore malo, nebi škodilo.

Realist sam, a ne pesimist. Ako ti želiš živjeti u "blaženom neznanju", samo daj. Pisao sam za one koji žele biti informirani.

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Prije sedmog mjeseca zaboravite na fitnesse i sve zivo osim ducana prehrane, apoteke, posta, banka te doktori. Lako moguce da bude i duze ovo sranje trajalo. Kinezi se bore sa ovim sranjem cetri mjeseca i tek sad su zaustavili sirenje. Oni imaju pravu karantetnu, nema niko nikam i tek sad su zaustavili sirenje. 2 - 3 tjedna su price za malu djecu. Evo prvi tjedan drame u EU je iza nas i sve zemlje imaju x10 bolesnih nego prije tjedan dana!!!!
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kak da ne, a ljudi koji ne rade u tim sektorima ce zivjet od zraka? Ovo nema pretjerano smisla od pocetka jel nemozemo tako funkcionirati par mjeseci, ljudi nece imat novaca, hrane itd. Al nije tema vec se dosta zaspamalo.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...
fila2208 kaže...
Da, poanta je izvlačit brojke i bit pesimista. ŠTa se svi uhvatili brojki i statistike. zašto danas nije već duplo više nego jučer, kad su vam statistike tako točne?

 

glavu gore malo, nebi škodilo.

Realist sam, a ne pesimist. Ako ti želiš živjeti u "blaženom neznanju", samo daj. Pisao sam za one koji žele biti informirani.

 Izuzetno sam dobro upozant s brojakama i stanjem jer se tiče i mog posla ta cijela kriza. Poanta je ostat doma, bit optimističan da ćemo još ove godine imat ljeto kako treba i sjećat se ovog svega kao nešto što smo zajedno pobjedili.

U svakom slučaju, nadam se da bude sve ok i da ćemo zajedno uspjeti to prebroditi, a pojedincima što krše pravila i zabrane, direkta zatvor i karantena o vlastitom trošku.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Imam teretanu u podrumu, klupa, kavez, bućice, dvoručni uteg, sobni bicikl.......al trenutno nemam volje. Puno šokova, sve veći od većeg i nemam fokus na vježbanje. Rakija uz ručak,  vino nakon, to već da. 

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Mislim da se ovo vrijeme trebamo posvetiti jedni drugima, obiteljima i bližnjima, nazvati one dalje i jedni drugima bit potpora.

 

jebena su ova moderna vremena uz rat protiv ovakvih nepriajtelja...šta više reći

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Upravo to.

Posvetiti se sebi, svojim bliznjima i nastojati ocuvati priljev novca, kakav god on bio. Nisam siguran da cemo se svi imati gdje vratiti, u urede, radione, tvornice...

Kak se veli, make it count.

Know your limits.
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Upravo to.

Posvetiti se sebi, svojim bliznjima i nastojati ocuvati priljev novca, kakav god on bio. Nisam siguran da cemo se svi imati gdje vratiti, u urede, radione, tvornice...

Kak se veli, make it count.

 shema je što je dosta teensa ovdje kojima roditelji plaćaju članarine pa ne shvaćaju težinu i koštanje toga.

Čujem svaki dan novi otkaz, prisilni godišnji...srećom sam u firmi u kojoj uvijek fali ljudi pa se ne sekiram, ali kakvi dobri ljudi sad sjede doma i kud čekaju kraj korone, tud ne znaju di će se vratiti.

 

Biceps će opet rasti, ima memoriju, brzo se vrati, ali posao naći nakon ovoga.,..neka nam je svima sa srećom.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

evo ideja ko želi rokati

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
exer1234 kaže...

Vidi, normalno da ce reci 2-3 tjedna za sve, da bi bila sto manja panika. Zamisli da ti sad kazu nema 8 tjedana nicega, panika bi bila samo takva

 Zašto? Ponašate se kao da je gym osnovna ljudska potreba. Bolje je znati i bit realan.

 

Imam svadbu u 6mj i ništa ne znam, hoće se uspjeti usporit borj zaraženih i hoće bit dopušteno okupljanje takvog tipa.

 

Gym je bitan, ali trenutno nebitan, i time se vodite, a ne razmišljat, a joj porpadam doma.

propadaju i najjbolji svjestski sportaši, kamoli ne, mi, obični amateri,

Kaže kolega da teretane neće raditi 2-3 tjedna. A što nakon 2-3 tjedna? Nakon 2-3 tjedna situacija će biti puno gora nego je danas! Nećemo imati stotinjak zaraženih, nego tisuću ili nekoliko tisuća ili u crnom scenariju i nekoliko desetaka tisuća! Ako će svaki dan biti samo 10% više novih zaraženih nego prethodnog dana, za tri tjedna imat ćemo novih 1600 zaraženih ljudi. Ako će biti 20%, brojka je 6200 ljudi. 30% -> 24.500 ljudi. Ako su sad teretane zatvorene, nema nikakvog opravdanja otvarati ih za 2-3 tjedna. A ako ih stvarno otvore, tek tad ćete se izlagati ozbiljnom riziku od zaraze, a ne sad!

 

Uglavnom, ako ste u prilici, počnite si razmišljati da si doma nešto složite. Ako hoćete izbjeći zarazu, naravno. Ili barem ako je hoćete što dulje izbjeći, možda do trenutka kad razviju cjepivo ili otkriju učinkovitiji lijek. Treba biti svjestan da će nam korona promijeniti živote i da je pitanje kad će se ta situacija razriješiti. Optimistički gledano trajat će to još mjesecima, a pesimistički gledano godinama.

 Da, poanta je izvlačit brojke i bit pesimista. ŠTa se svi uhvatili brojki i statistike. zašto danas nije već duplo više nego jučer, kad su vam statistike tako točne?

 

glavu gore malo, nebi škodilo.

 wot? tko prica o gymovima? pricam o koroni i zabranama.. hebe mi se za gym.. Dok je sve drugo zatvoreno, biti ce i gymovi, i to je to..

 

svadba se odgadja vec sada, nema cekanja, odgodis za drugi datum i to je to..

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 14:44 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NEW_MAN kaže...
Prije sedmog mjeseca zaboravite na fitnesse i sve zivo osim ducana prehrane, apoteke, posta, banka te doktori. Lako moguce da bude i duze ovo sranje trajalo. Kinezi se bore sa ovim sranjem cetri mjeseca i tek sad su zaustavili sirenje. Oni imaju pravu karantetnu, nema niko nikam i tek sad su zaustavili sirenje. 2 - 3 tjedna su price za malu djecu. Evo prvi tjedan drame u EU je iza nas i sve zemlje imaju x10 bolesnih nego prije tjedan dana!!!!

 nema to veze, koliko kina ima stanovnika, koliko ima hrvatska, kao jedan manji grad u kini, dakle smijesno.. kod nas se sve to moglo fino izbjeci i staviti pod kontrolu bez da su se uvodile ikakve mjere sigurnosti, jer smo smijesno mala drzava.. 

 

Ne kazem da bi bilo pametnije, ali kazem da se moglo.. Drugo je kina koja ima 1,4 MILIJARDI stanovnika, mozes li zamisliti taj broj? tamo jedan manji gradic ima vise stanovnika nego cijela hrvatska.... lol

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

 

evo ideja ko želi rokati

 

vidi, ako doma nemas tegova, nemas ni napretka.. najvise sto mozes je ocuvati steceno s bodyweight vjezbama i to je to. To je naravno odlicno.. Eventualno ce netko tko je pocetnik ili jako slab, moci napredovati s ovim.. tipa ako ne mozes uraditi ni 10 sklekova, zgibova itd, on moze napredovati

 

ako imas sipku, bucice, klupu, stalak, onda ti ne treba nista drugo, radi osnovne vjezbe i odlicno

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
fila2208 kaže...

 

evo ideja ko želi rokati

 

vidi, ako doma nemas tegova, nemas ni napretka.. najvise sto mozes je ocuvati steceno s bodyweight vjezbama i to je to. To je naravno odlicno.. Eventualno ce netko tko je pocetnik ili jako slab, moci napredovati s ovim.. tipa ako ne mozes uraditi ni 10 sklekova, zgibova itd, on moze napredovati

 

ako imas sipku, bucice, klupu, stalak, onda ti ne treba nista drugo, radi osnovne vjezbe i odlicno

 tk je pričao o napretku? o čistom preživljavanju gainsa pričamo

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

bilo koje bodyweight vjezbe su dovoljne, naravno uz dovoljno volumena

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

bilo koje bodyweight vjezbe su dovoljne, naravno uz dovoljno volumena

 hvala profesore

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
exer1234 kaže...

bilo koje bodyweight vjezbe su dovoljne, naravno uz dovoljno volumena

 hvala profesore

 nista sine

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
NEW_MAN kaže...
Prije sedmog mjeseca zaboravite na fitnesse i sve zivo osim ducana prehrane, apoteke, posta, banka te doktori. Lako moguce da bude i duze ovo sranje trajalo. Kinezi se bore sa ovim sranjem cetri mjeseca i tek sad su zaustavili sirenje. Oni imaju pravu karantetnu, nema niko nikam i tek sad su zaustavili sirenje. 2 - 3 tjedna su price za malu djecu. Evo prvi tjedan drame u EU je iza nas i sve zemlje imaju x10 bolesnih nego prije tjedan dana!!!!

 nema to veze, koliko kina ima stanovnika, koliko ima hrvatska, kao jedan manji grad u kini, dakle smijesno.. kod nas se sve to moglo fino izbjeci i staviti pod kontrolu bez da su se uvodile ikakve mjere sigurnosti, jer smo smijesno mala drzava.. 

 

Ne kazem da bi bilo pametnije, ali kazem da se moglo.. Drugo je kina koja ima 1,4 MILIJARDI stanovnika, mozes li zamisliti taj broj? tamo jedan manji gradic ima vise stanovnika nego cijela hrvatska.... lol

 Nisam usporedivao broj stanovnika nego cinjenicu da je njima trebalo cetiri mjeseca sa karantenom gdi ne smijes nigdi, gdi ti doma nose jesti i piti. Znaci ne radi nitko ni nista, nigdi se nejde i tek nakon cetiri mjeseca je stalo sirenje zaraze. Hrvati rade kaj oce i kolko oce tak da mozes komotno ocekivat pola godine ili vise vremena karantene. Austrija je prije tjedan dana donjela zakon kojim se omogucava smanjen rad te imaju shemu za tri mjeseca te sest mjeseci. Oni su vec prije tjedan dana slozili zakon za kratki rad gdi moras radit 10% radnog vremena na mjesec i dobijes 80% neto place gri drzava placa 70% a poslodavac 10%. Znaci iz drzavne blagajne se isplacuju place cijeloj drzavi a ne samo uhljebima i za te potrebe su dali oko 10 milijardi eura na raspolaganje. Ok, ovo nema veze sa raspravom.

 

Kaj ocu reci kinezi sa full karantenom gdi nitko ne smije nigdi trebaju cetiri mjeseca da obuzdaju sirenje zaraze. Hrvatska bude sigurno trebala duze i 2 - 3 tjedna mozete bez beda racunat 2 - 3 mjeseca! Isto tako mozete racunat na jedan ogroman kolaps gospodarstva i bankrot drzave jer RH nema dve kune sa strane da bi pomogla narodu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice