Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.304.981
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Što se tiče prehrane, nakon 5 godina paženja sam naučio jednu stvar. Naime, ja sam tip koji jako brzo jede i može pojesti ogromne količine jer sam od djetinjstva imao jako otvoren želudac i bio jako nervozan i osjetljiv na glad. S godinama je došlo do kontroliranja pa sam zato sad u optimalnoj kilaži, ali da se ja vodim svojom potrebom za hranom, koja je pak emotivna, a ne potrebita, imao bih minimalno 10kg viška. 

 

Uglavnom da, stvar koju sam naučio je da treba slušati svoje tijelo i voditi se onime kako vašem tijelu odgovara. Ja sam godinama doručkovao temeljito jer je to glavno pravilo stručnjaka i onda sam skužio da bez obzira koliko pojedem u 7 ujutro, najkasnije do 12 umirem od gladi. Smatram da to nije moja biološka potreba nego više emocionalno vezano. Primjetio sam da kad bih za doručak pojeo bananu i jabuku ili tako nešto laganije, jednako bi me držalo do podne, kao i kad sam mazao zobene sa jogurtom, medom i bademima.

 

Od tada sam doručak smanjio na komad voćke, rano ručam (između 11 i 12h) i relativno rano odradim večeru (između 16 i 18h) i to mi bude zadnji obrok. Jednostavna promjena i začudim se kad stanem na vagu jer vidim da sam smršavio, a ne osjećam se da jedem manje osim tog doručka što je naravno dovoljno kalorično da radi razliku.

Pošto sam taj period hranjenja dosta suzio, mislim da je slijedeći logičan korak da eksperimentiram sa intermittent-om.

5 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

meni bas i nije tako.

ako ujutro u cca 7 pojedem bananu vec oko 8:30-9 umirem od gladi , ako ujutro pojedem nesto tipa zobene drzi me do 10:30-11:00. no opet nismo svi isti.. :)

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja nekako najviše preferiram bit u starkama pogtovo kad su u pitanju neke compound vježbe poput mrtvog, potiska iznad glave, benč potiska i čučnja kod kojeg sam u zadnje vrijeme dodao široki "plate" koji je tvrd od 5kg tek toliko da dobijem veći range of motion tj. squat depth i pomaže ako ne želiš ulagati u profesionalne tenisice za čučnjeve.

 

Iskreno nisam nikad razumio koja je fora u tim "sportskim" tenisicama za po teretani, nisi stabilan dok radiš bilo koju vježbu eto eventualno mogu te malo više zadržati na podu jer imaju veći grip zbog gumene potplate, to prolazi kod fitness influencera i ambasadora koji predvode svoju klijentelu..  nhf svim influencerima i ambasadorima, samo radite svoj posao 

 

Probao i nije mi pasalo, to je više za trčanje gdje želiš imat mekoću i odskakanje. 

 

Moje mišljenje,

Svako dobro!

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 18:28 (Filip720).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
aloevera13 kaže...

meni bas i nije tako.

ako ujutro u cca 7 pojedem bananu vec oko 8:30-9 umirem od gladi , ako ujutro pojedem nesto tipa zobene drzi me do 10:30-11:00. no opet nismo svi isti.. :)

 

Upravo to, zato i kazem da je većina problema s prehranom emocionalne odnosno psihološke prirode. Meni je eto ispalo da me na poslu valjda krene glad oko 11-12 da moram jesti da napravim pauzu i ja sam lud ako ne jedem tad bez obzira koliko se najeo za doručak. 

 

Poanta posta je da se svatko sebi prilagodi jer ne vrijede univerzalna pravila za sve :). Uživajte!

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Jel netko istraživao kako Intermittened fasting utječe na dobivanje mišićne mase? Do sada je teorija bila da treba jesti "milijun" obroka na dan i što više skraćivati period između dva obroka kako tijelo ne bi ušlo u katabolizam, tj. razgradnju mišića.

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/savjeti-za-vjezbanje/Katabolizam.aspx
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Kardio (bajk ,orbitrek)  ..deadlift squat ukratko 5x5 strong program

Uočavam kolega da želite raditi po nekim programima vježbanja, što je sasvim u redu. 

No, ako bi ste kombinirali i bajk/orbitrek i deadlift squat, tu bih se bazirao na ASICS kao brend, primarno. 

Otkada sam slučajno upiknuo na jednom slučajno vrhunskom popustu model  GEL-CAYANO 24" moram priznati da je Adidas za mene, barem po tenisicama za ozbiljan rad u puno segmenata čak treća opcija postao. 

Ono što me je stvarno oborilo sa nogu, je činjenica da na njihovim službenim stranicama imate tenisice za haženje unutra, gaženje neutralno kao i gaženje prema van tablicu, sa sugestijama za svaki model! 

 

Što se tiče samog mrtvog dizanja, osobno, nebih nikada, NIKADA, preporučio rad bosim nogama/stopalima 

Poanta je onih profi tenisica da fiksiraju stopalo u prirodnom položaju, gdje koljeno ne prelazi okomicu nožnih prsta, a to se dalje nadovezuje na pravilan rad vježbe, položaj zdjelice, kukova općenito, posebice kada gornjim "rubom kvadricepsa" idete u paralelu. 

Osobno, koristim podlošku kada radim vježbu, još i više kada radim prednji čučanj, koji je fest težak za pravilno izvođenje. 

U jednom vjerojatno YT videouratku sam uočio "dečkića" kako radi čučnjeve sa čak 200 kila u starkama, ali sam vidio i neke ruse kako rade i sa preko 250 kila čučanj, ali isključivo profi tenisicama. 

 

Obzirom vi ne želite rad na masi najvjerojatnije, već nešto bliže kondicionalnim treninzima, pitam vas još nešto, do koje težine bi ste išli u setovima vježbi, i koliki broj ponavljanja?! 

ATJ Lučko
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ATJLučko kaže...
Što se tiče samog mrtvog dizanja, osobno, nebih nikada, NIKADA, preporučio rad bosim nogama/stopalima !

Iznenađen tvojom porukom, jer hrpa ovih na YouTubeu koji objašnjavaju vježbe rade deadlift bosi, a i ima članaka po netu u kojima se zapravo preferira bosi deadlift. Omar Isuf je pred koji mjesec objavio video u kojem je rekao da je prešao na bosi deadlift. I meni osobno tako odgovara. A kad ću vježbati vani, planiram vježbati u "starkama". Probao sam prije dizati u patikama s povišenom petom i to mi nije odgovaralo (možda više zbog mekane nego povišene pete, ali eto...).

 

Evo primjer momka koji diže bos:

 

 

ATJLučko kaže...
Poanta je onih profi tenisica da fiksiraju stopalo u prirodnom položaju, gdje koljeno ne prelazi okomicu nožnih prsta, a to se dalje nadovezuje na pravilan rad vježbe, položaj zdjelice, kukova općenito, posebice kada gornjim "rubom kvadricepsa" idete u paralelu.

Moram priznati da ne kužim koja logika stoji iza toga. Koliko sam shvatio, to ovisi o tome koliko spustiš guzicu. Ako previše spustiš guzicu - jednostavno je drugi put ne spustiš toliko. Te "profi tenisice" imaju povišenu petu ili što? O kakvom "prirodnom položaju" je riječ?

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...
ATJLučko kaže...
Što se tiče samog mrtvog dizanja, osobno, nebih nikada, NIKADA, preporučio rad bosim nogama/stopalima !

Iznenađen tvojom porukom, jer hrpa ovih na YouTubeu koji objašnjavaju vježbe rade deadlift bosi, a i ima članaka po netu u kojima se zapravo preferira bosi deadlift. Omar Isuf je pred koji mjesec objavio video u kojem je rekao da je prešao na bosi deadlift. I meni osobno tako odgovara. A kad ću vježbati vani, planiram vježbati u "starkama". Probao sam prije dizati u patikama s povišenom petom i to mi nije odgovaralo (možda više zbog mekane nego povišene pete, ali eto...).

 

Evo primjer momka koji diže bos:

 

 

ATJLučko kaže...
Poanta je onih profi tenisica da fiksiraju stopalo u prirodnom položaju, gdje koljeno ne prelazi okomicu nožnih prsta, a to se dalje nadovezuje na pravilan rad vježbe, položaj zdjelice, kukova općenito, posebice kada gornjim "rubom kvadricepsa" idete u paralelu.

Moram priznati da ne kužim koja logika stoji iza toga. Koliko sam shvatio, to ovisi o tome koliko spustiš guzicu. Ako previše spustiš guzicu - jednostavno je drugi put ne spustiš toliko. Te "profi tenisice" imaju povišenu petu ili što? O kakvom "prirodnom položaju" je riječ?

Cista glupost sto je napisao pogotovo ovo podebljano,a po meni je to porez na budale,cuj trebaju ti profi tene da mores ispravno radit nesto.

Ko god radi zna da ako radis pravilno nece ti koljeno preci prste i meni osobno je u pocetku to najteze bilo savladat,vecinom se privalim nazat,jer pazim da ne prelaze pa se spustim previse i vidim da sam zajeba...sad kako ce ti pomoc nesto da ti koljena ne prelaze prste,a dizu ti petu,ne kontam.

Ne odnosi se to samo kod mrtvog dizanja s tegovim,dosta vjezbi pa i kod obicnog cucnja pazis da ti ne prelazi koljena prste.Sicam se prvi put kad sam otisa na trening to je bilo prije nekih 8g pojavile se girje,ruska zvona kako ocete i kad je trener vidio kako ih dizem nije mi dao radit s njima dok nisam naucio cucanj da valja radit.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 9:12 (hrka11).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Kresaux kaže...
Jel netko istraživao kako Intermittened fasting utječe na dobivanje mišićne mase? Do sada je teorija bila da treba jesti "milijun" obroka na dan i što više skraćivati period između dva obroka kako tijelo ne bi ušlo u katabolizam, tj. razgradnju mišića.

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/savjeti-za-vjezbanje/Katabolizam.aspx

 

Evo ti par linkova (drugi pogotovo). Ovaj dečko je meni jedan od najboljih na youtube-u i redovito pratim njegov kanal. Ne propovjeda, ne prodaje suplemente (prodaje svoj weight loss program, ali ne u videima). Ukratko, fasting ne utječe na gubitak mišične mase jer je studija (on bazira na tome svoje videoe) pokazala da je to prekratko vrijeme da bi tijelo počelo rastavljati mišiće za izvor proteina.

 

Uglavnom, pogledaj video br.2 nećeš požaliti.

 

 

 

Samomrzeći hrvat
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Kresaux kaže...
Jel netko istraživao kako Intermittened fasting utječe na dobivanje mišićne mase? Do sada je teorija bila da treba jesti "milijun" obroka na dan i što više skraćivati period između dva obroka kako tijelo ne bi ušlo u katabolizam, tj. razgradnju mišića.

 Može se, ali nije optimalno. Za najbolje rezultate istraživanja su pokazala da treba držati muscle protein synthesis aktivnom kroz obroke svakih 4-5 sati. Ali, za običnog rekreativca to nema uopće neke velike razlike.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Keops kaže...

Što se tiče prehrane, nakon 5 godina paženja sam naučio jednu stvar. Naime, ja sam tip koji jako brzo jede i može pojesti ogromne količine jer sam od djetinjstva imao jako otvoren želudac i bio jako nervozan i osjetljiv na glad. S godinama je došlo do kontroliranja pa sam zato sad u optimalnoj kilaži, ali da se ja vodim svojom potrebom za hranom, koja je pak emotivna, a ne potrebita, imao bih minimalno 10kg viška. 

 

Uglavnom da, stvar koju sam naučio je da treba slušati svoje tijelo i voditi se onime kako vašem tijelu odgovara. Ja sam godinama doručkovao temeljito jer je to glavno pravilo stručnjaka i onda sam skužio da bez obzira koliko pojedem u 7 ujutro, najkasnije do 12 umirem od gladi. Smatram da to nije moja biološka potreba nego više emocionalno vezano. Primjetio sam da kad bih za doručak pojeo bananu i jabuku ili tako nešto laganije, jednako bi me držalo do podne, kao i kad sam mazao zobene sa jogurtom, medom i bademima.

 

Od tada sam doručak smanjio na komad voćke, rano ručam (između 11 i 12h) i relativno rano odradim večeru (između 16 i 18h) i to mi bude zadnji obrok. Jednostavna promjena i začudim se kad stanem na vagu jer vidim da sam smršavio, a ne osjećam se da jedem manje osim tog doručka što je naravno dovoljno kalorično da radi razliku.

Pošto sam taj period hranjenja dosta suzio, mislim da je slijedeći logičan korak da eksperimentiram sa intermittent-om.

Današnjem čovjeku se cijeli život vrti oko hrane. Doručkuje, a već raspravlja o ručku, večeri i kako će se "ubit" za vikend? Tokom jednog filma nam serviraju u propagandim pauzama barem 50 vrsta pića i slatkiša. Sugeriraju sretnu obitelj uz nutelu za doručak, a poslije tata sa ekipom makne gajbu piva pod tekmom. Za to vrijeme mama i djeca hodaju kao pingvini i deru čokoladice. Ako dodamo stres u tu priču...........kako se tome oduprijeti, tko ima snage za to?

I uvijek mi je bila čudna ta priča - slušajte svoje tijelo? Pa ljudi i imaju po 120kg jer su slušali svoje tijelo ili? Da ga ja slušam bilo bi tu bureka, peciva, mc donaldsa, piva, torti i kolača svih vrsta, cigareta, itd..... Upravo iz svih ovih razloga sam i došao do povremenog posta i to mi se nametnulo kao izuzetno pametna i dobra varijanta prehrane. Jer je sigurno da mi prije 250 000 godina nismo jeli 5,6,7 obroka na dan kako nam nutricionisti sugeriraju! Kod posta ima još jedna odlična stvar - pojednostavi ti život. Jedem jedan, dva puta na dan i ne brinem što, kako, kada ću jesti i kako to kupiti, pripremiti, počistiti. Naravno da je lakše održati i smanjeni kalorijski unos. Pogotovo kad jedeš pravu hranu, a ne procesuirano smeće. Večera u 19h i pauza do 11h sutra, to je kao neki minimum , tj 16 h posta, a odradim ga kao da je sat. Poslije dva obroka pa u krug. Milina po svim pitanjima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 10:30 (bananaman1).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...

Današnjem čovjeku se cijeli život vrti oko hrane. Doručkuje, a već raspravlja o ručku, večeri i kako će se "ubit" za vikend? Tokom jednog filma nam serviraju u propagandim pauzama barem 50 vrsta pića i slatkiša. Sugeriraju sretnu obitelj uz nutelu za doručak, a poslije tata sa ekipom makne gajbu piva pod tekmom. Za to vrijeme mama i djeca hodaju kao pingvini i deru čokoladice. Ako dodamo stres u tu priču...........kako se tome oduprijeti, tko ima snage za to?

I uvijek mi je bila čudna ta priča - slušajte svoje tijelo? Pa ljudi i imaju po 120kg jer su slušali svoje tijelo ili? Da ga ja slušam bilo bi tu bureka, peciva, mc donaldsa, piva, torti i kolača svih vrsta, cigareta, itd..... Upravo iz svih ovih razloga sam i došao do povremenog posta i to mi se nametnulo kao izuzetno pametna i dobra varijanta prehrane. Jer je sigurno da mi prije 250 000 godina nismo jeli 5,6,7 obroka na dan kako nam nutricionisti sugeriraju! Kod posta ima još jedna odlična stvar - pojednostavi ti život. Jedem jedan, dva puta na dan i ne brinem što, kako, kada ću jesti i kako to kupiti, pripremiti, počistiti. Naravno da je lakše održati i smanjeni kalorijski unos. Pogotovo kad jedeš pravu hranu, a ne procesuirano smeće. Večera u 19h i pauza do 11h sutra, to je kao neki minimum , tj 16 h posta, a odradim ga kao da je sat. Poslije dva obroka pa u krug. Milina po svim pitanjima.

 1.hahaha...ovo j eistina,sinoc sam legao i vec pricam sta cu pojest posle posla.

2.ne gledas jebeni tv 

 

3.ovo ti nema sta cudno bit,to je istina,logika cista...ako priseres s necim normalno da ce ti tijelo reagirat i znat ces da ti to ne pase,a sad oces ti ti ignorirat ili ne na tebi je.

Ne postoji bolja,savrsenija masina i stroj od organizma,tijela kako oces.A to sto tvoja psiha ne moze izdrzat,pa kad ugledas mcdonalds i otrcis tamo klepit 2 big mac-a,nema to nista s tim "slusaj svoje tijelo",tek posle toga bar meni zeludac nece to provarit kako treba,jebe me zgaravica itd...znaci da sam dobio neki znak od tijela,e sad ocu ponovit isto jer volim se prizderat u mcdon. ili necu to je drugo.

Nije svak isti,ja osobno ne osijecam glad do neki 3-4h popodne(nije uvik tako bilo),ujutro uzmem samo neku vocku,ali zato uvecer pojeo bi slona,u zadnje vrijeme preskacem marende na poslu jer jednostavno ne osjecam glad,jedem kasnije,gledajuc to sada ispada neka vrsta tog sto spominjete "intermittent fasting".Iskreno ne pazim na nista ja osobno,nekad jedem normalno,onda dodje vikend popijem 10 piva,a nekad prodje misec dana ne okusim se ni kole ni pive,jednostavno ne briga me to,a sto se tice vjezbanja i sporta obicni rekreativac.

Skuzio sam citajuc dosta da se pojavljuje sve vise takvih nekakvih izraza,priseravanja i izmisljotina na kojim ljudi deru dobru paru,a sve se na kraju svede na isto "kalorijski deficit" .Normalno nije isto unosit u sebe secere preko kolaca,cokolade ili voca itd...to je sad drugo.

 

Origin_Steam: hrka11
5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kalorijski deficit je naravno obavezan, ali je problem kako ga ostvariti, mislim u današnje vrijeme? Imaš sto prepreka koje "vrebaju iza ugla" samo sa jednom namjerom - da ti sjebu kaloriski deficit. Kolega dobio sina, kupio stan, imaš rođendan, velika tekma na tv, dobar film, Božić, Uskrs, obiteljska proslava, položio ispit, izlazak, kino........a svugdje cuga, jelo, kokice, kolači, zajebancija? Sve su to neprijatelji kalorijskog deficita. I tu dodaš sebe, svoju psihu, slabosti, tjelesne karakteristike (inzulinska osjetljivost)........... Eh da, kalorijski deficit i gotovo??

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 11:20 (bananaman1).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...

Kalorijski deficit je naravno obavezan, ali je problem kako ga ostvariti, mislim u današnje vrijeme? Imaš sto prepreka koje "vrebaju iza ugla" samo sa jednom namjerom - da ti sjebu kaloriski deficit. Kolega dobio sina, kupio stan, imaš rođendan, velika tekma na tv, dobar film, Božić, Uskrs, obiteljska proslava, položio ispit, izlazak, kino........a svugdje cuga, jelo, kokice, kolači, zajebancija? Sve su to neprijatelji kalorijskog deficita. I tu dodaš sebe, svoju psihu, slabosti, tjelesne karakteristike (inzulinska osjetljivost)........... Eh da, kalorijski deficit i gotovo??

 Jesi karakter ili ne 

 

A brate necu na natjecanje ic,bitno mi je zdravlje,a tu i tamo prizderat se nekad popit koju pivu sumnjam da ce mi ista ugrozit,mislim da ovo vrijedi i za vecinu ovdje.

Na trening idjem da me ne bole kolina i ledja,jer kad ne radim nista pocmu me bolkat pomalo.Kile me nikad nisu zanimale,dok sam bio srednja i na fax-u tad sam najmrsaviji bio,a svaki dan je bio fast food,akohol,kave i slatkisi.Znaci 80kg nisam prelazio,tada sam sebe zivcira jer nikako se zdebljat ali eto.

Poceo radit,samo sidis u uredu 95kg u roku godinu ipo.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 11:27 (hrka11).
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...

 1.hahaha...ovo j eistina,sinoc sam legao i vec pricam sta cu pojest posle posla.

2.ne gledas jebeni tv 

 

3.ovo ti nema sta cudno bit,to je istina,logika cista...ako priseres s necim normalno da ce ti tijelo reagirat i znat ces da ti to ne pase,a sad oces ti ti ignorirat ili ne na tebi je.

Ne postoji bolja,savrsenija masina i stroj od organizma,tijela kako oces.A to sto tvoja psiha ne moze izdrzat,pa kad ugledas mcdonalds i otrcis tamo klepit 2 big mac-a,nema to nista s tim "slusaj svoje tijelo",tek posle toga bar meni zeludac nece to provarit kako treba,jebe me zgaravica itd...znaci da sam dobio neki znak od tijela,e sad ocu ponovit isto jer volim se prizderat u mcdon. ili necu to je drugo.

Nije svak isti,ja osobno ne osijecam glad do neki 3-4h popodne(nije uvik tako bilo),ujutro uzmem samo neku vocku,ali zato uvecer pojeo bi slona,u zadnje vrijeme preskacem marende na poslu jer jednostavno ne osjecam glad,jedem kasnije,gledajuc to sada ispada neka vrsta tog sto spominjete "intermittent fasting".Iskreno ne pazim na nista ja osobno,nekad jedem normalno,onda dodje vikend popijem 10 piva,a nekad prodje misec dana ne okusim se ni kole ni pive,jednostavno ne briga me to,a sto se tice vjezbanja i sporta obicni rekreativac.

Skuzio sam citajuc dosta da se pojavljuje sve vise takvih nekakvih izraza,priseravanja i izmisljotina na kojim ljudi deru dobru paru,a sve se na kraju svede na isto "kalorijski deficit" .Normalno nije isto unosit u sebe secere preko kolaca,cokolade ili voca itd...to je sad drugo.

 

 Ma to je primjer kako se živi danas, ali u biti ja reklame ne gledam nikada. Nije me pamet ostavila? Čak ni radio ne volim slušati jer ili su reklame ili vijesti, ali doslovno tako. Svakih pola sata vijesti, a između njih reklame? Koliko imaš godina da te već je.e žgaravica? U jutro nisi gladan jer se ubiješ hranom za večeru. Probaj to okrenuti ................nemoj večerati pa ćeš vidjeti gladi u jutro? A to ti je i bolje na duge staze.

5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
bananaman1 kaže...

Kalorijski deficit je naravno obavezan, ali je problem kako ga ostvariti, mislim u današnje vrijeme? Imaš sto prepreka koje "vrebaju iza ugla" samo sa jednom namjerom - da ti sjebu kaloriski deficit. Kolega dobio sina, kupio stan, imaš rođendan, velika tekma na tv, dobar film, Božić, Uskrs, obiteljska proslava, položio ispit, izlazak, kino........a svugdje cuga, jelo, kokice, kolači, zajebancija? Sve su to neprijatelji kalorijskog deficita. I tu dodaš sebe, svoju psihu, slabosti, tjelesne karakteristike (inzulinska osjetljivost)........... Eh da, kalorijski deficit i gotovo??

 Jesi karakter ili ne 

 

A brate necu na natjecanje ic,bitno mi je zdravlje,a tu i tamo prizderat se nekad popit koju pivu sumnjam da ce mi ista ugrozit,mislim da ovo vrijedi i za vecinu ovdje.

Na trening idjem da me ne bole kolina i ledja,jer kad ne radim nista pocmu me bolkat pomalo.Kile me nikad nisu zanimale,dok sam bio srednja i na fax-u tad sam najmrsaviji bio,a svaki dan je bio fast food,akohol,kave i slatkisi.Znaci 80kg nisam prelazio,tada sam sebe zivcira jer nikako se zdebljat ali eto.

Poceo radit,samo sidis u uredu 95kg u roku godinu ipo.

Ma jebeš natjecanje, nisam ni ja profi, ali riječ je o životu generalno. Vjeruj mi , vrijeme leti! Jučer izađeš iz diska sa ekipom i tap, sutra si već starac. Ja sam kao mlad - 18g bio 190/74kg, a poslije u jednom periodu došao na ponosnih 114kg!? Eto i sam kažeš, malo radio, sjedio, nisi pazio i 15 kg gore? A za kratko, jako kratko vrijeme.  I sad ti, kako god, predstoji on -KALORIJSKI DEFICIT! Jer još za par godina, bez deficita, tko zna koliko još možeš dobiti? A počet je teško---prvi dan deficita, drugi dan i opa, eto kolega dobio sina? O tome mi svi pričamo, ako ne svi bar većina. 

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže... 

 Ma to je primjer kako se živi danas, ali u biti ja reklame ne gledam nikada. Nije me pamet ostavila? Čak ni radio ne volim slušati jer ili su reklame ili vijesti, ali doslovno tako. Svakih pola sata vijesti, a između njih reklame? Koliko imaš godina da te već je.e žgaravica? U jutro nisi gladan jer se ubiješ hranom za večeru. Probaj to okrenuti ................nemoj večerati pa ćeš vidjeti gladi u jutro? A to ti je i bolje na duge staze.

1. 28g ma to sam naveo primjer...a moj odlazak u MC ti je veliki big mac meni + 3 cisburgera,zato me to nista ne cudi,mada sada skoro ne idjem nikako tamo.

2.Ma nije to vecera da se ubijem,pojedem oko 5-6h,a uvecer opet neko voce ili nesto...prije sam zna pojest po par cipseva i kolu,ali slabo i to sada.Kosto sam reka,ne pazim ja bas kilazu,zato variram od 90 do 98kg kad sam bio najtezi prije god ipo,sad sam na 91,cim sam smanjio cipseve i ta sranja u kasne sate,kuzim kako funkcionira pa onda se doziram .

Samo ko sto sam rekao rekreativac sam,nekad igram 3-4 puta tjedno lopte,onda jedno vrime trcim i vozim bajk,pa par mjeseci idem na trening (ne teretana) itd....

 

Mada u zadnje vrime idjem na ovaj kruzni trening ali razmisljao sam i o teretani,malo s jos vecim tezinam radit.

Zanima me bas ovaj 5x5 program dosta ga ljudi hvali,a mislim da mi nebi dugo trebalo da se napravi rezultat neki.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 11:42 (hrka11).
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
bananaman1 kaže... 

 Ma to je primjer kako se živi danas, ali u biti ja reklame ne gledam nikada. Nije me pamet ostavila? Čak ni radio ne volim slušati jer ili su reklame ili vijesti, ali doslovno tako. Svakih pola sata vijesti, a između njih reklame? Koliko imaš godina da te već je.e žgaravica? U jutro nisi gladan jer se ubiješ hranom za večeru. Probaj to okrenuti ................nemoj večerati pa ćeš vidjeti gladi u jutro? A to ti je i bolje na duge staze.

1. 28g ma to sam naveo primjer...a moj odlazak u MC ti je veliki big mac meni + 3 cisburgera,zato me to nista ne cudi,mada sada skoro ne idjem nikako tamo.

2.Ma nije to vecera da se ubijem,pojedem oko 5-6h,a uvecer opet neko voce ili nesto...prije sam zna pojest po par cipseva i kolu,ali slabo i to sada.Kosto sam reka,ne pazim ja bas kilazu,zato variram od 90 do 98kg kad sam bio najtezi prije god ipo,sad sam na 91,cim sam smanjio cipseve i ta sranja u kasne sate,kuzim kako funkcionira pa onda se doziram .

Samo ko sto sam rekao rekreativac sam,nekad igram 3-4 puta tjedno lopte,onda jedno vrime trcim i vozim bajk,pa par mjeseci idem na trening (ne teretana) itd....

 

Mada u zadnje vrime idjem na ovaj kruzni trening ali razmisljao sam i o teretani,malo s jos vecim tezinam radit.

Zanima me bas ovaj 5x5 program dosta ga ljudi hvali,a mislim da mi nebi dugo trebalo da se napravi rezultat neki.

 Koje godine, lijepo, lijepo. E vidiš tebi tijelo šalje signale i ako si u tim godinama došao do 100 kg - pazi se. Meni je taj program super (5x5), imaš sve na netu, jednostavno, nema preseravanja sa vježbama, a efikasan. Kao i sa svim vježbama utezima, moraš uskladiti kalorije. Inače bi vrlo brzo mogao doći i do 110 kg.

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...

 Koje godine, lijepo, lijepo. E vidiš tebi tijelo šalje signale i ako si u tim godinama došao do 100 kg - pazi se. Meni je taj program super (5x5), imaš sve na netu, jednostavno, nema preseravanja sa vježbama, a efikasan. Kao i sa svim vježbama utezima, moraš uskladiti kalorije. Inače bi vrlo brzo mogao doći i do 110 kg.

Ma kakva 100ja sad sam na 91kg...radi tog sto nema priseravanja mi se i svidja...danas svi nesto seru,imisljaju rijeci za neke stvari ovo,ono...nigdi veze.

Zanima me sta mislis o sirutki?Znam da dosta njih kupuju po trgovinam ili u dm-u,a ja mogu nabavit domacu,kad me stomak zajebava pio sam je jedno vrime i pomogla mi je.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 12:20 (hrka11).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Sirutka je bacanje novaca.

Kupi sir i vrhnje na placu. Za malo više novca puno više nutrijenata.

Know your limits.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Sirutka je bacanje novaca.

Kupi sir i vrhnje na placu. Za malo više novca puno više nutrijenata.

Nije bacanje ako je dobijem dzabe,a domaca je ne kupovna.

Dobiva se pravljenjem svjezeg kravljeg sira.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 13:00 (hrka11).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ako je besplatna i domaća, onda se davi u tome i budi zahvalan bogu što imaš tu mogućnost :)

Know your limits.
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Negdje sam čitao da je ta sirutka doslovno otpad, pogledaš iza na pakiranju i nema ničega, možda u tragovima proteina samo.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
KIKI3ooo kaže...

Smatram da je kofein, kao društveno prihvaljiva droga, korijen zdravstvenih problema modernog čovjeka, pored fizičkih izaziva i pshičike probleme, potpuno mjenja osobnost konzumenta i stvara polulude ljude koji zbog svog kofeinom napuhanog ega jedva mogu funkcionirat u privatnom i poslovnom životu.

 Imam neke tvoje poruke iz 2017. E sad, jesi li tad pila kavu ili konzumirala neke druge droge.... Nećemo nikad saznat. Priznaj da si ju pila barem 13.9.2017. Ali moguće je i da ti je netko podmetnuo par zrnaca kave u shake od jagode.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 14:01 (Ezio).
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
Ne odnosi se to samo kod mrtvog dizanja s tegovim,dosta vjezbi pa i kod obicnog cucnja pazis da ti ne prelazi koljena prste.Sicam se prvi put kad sam otisa na trening to je bilo prije nekih 8g pojavile se girje,ruska zvona kako ocete i kad je trener vidio kako ih dizem nije mi dao radit s njima dok nisam naucio cucanj da valja radit.

Mislim da situacija oko čučnja nije baš tako čista. Probao sam ga raditi "pravilno" (da koljena ne prelaze prste), ali meni je to neprirodno i čudno.

 

A pred par mjeseci Jeff iz Ahtlean X-a imao je video baš o tome i rekao da je zapravo pogrešno to forsiranje da se koljenima ne prelazi okomica prstijuu.

 

Njegovo objašnjenje mi zvuči logično. I prirodno. Tako da to s neprelaženjem koljena preko prstiju zapravo doživljvam ko dogmu, koja je nekad davno uspostavljena, a koju nitko poslije nije išao proispitivati (jer se dogme ne proispituju, jelte) i onda svi po inerciji to rade tako, iako (možda) ne bi trebali. Nešto slično je i s onom vježbom s bučicama kad stoječki širiš ruke prema natrag i gore - zaboravio sama kako se to naziva. Konvencionalna mudrost je da ti palac bude usmjeren više prema dolje, a Jeff kaže nešto u stilu da bi palac trebo biti usmjeren prema gore (ili barem iznad horizontale) - zbog interne rotacije kad je usmjeren više prema dolje. I ono, kad probaš oba načina, fakat ti se ovaj s palcem prema gore čini prirodniji za zglob u ramenu i čovjek se pita zašto je klasika to raditi s palcem prema dolje. Dogma. Nema drugog objašnjenja. Nekome se nekad učinilo valjda da je to efikasnija metoda izvođenja, ali nekad ih valjda nije mučilo to hoće li to dovesti do problema u ramenu. A meni osobno je prioritet da se ne ozlijedim.

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
EZY-E kaže...

Negdje sam čitao da je ta sirutka doslovno otpad, pogledaš iza na pakiranju i nema ničega, možda u tragovima proteina samo.

Ne znam gdje si to citao ali to nije istina...ja znam kako je meni pomogla,a sto se tice proteina i ostali beneficija od nje mores izguglat,previse imas clanaka koliko imas koristi od nje,a mores pitat doktora ili nutricionista,necu pametkovat nista,samo sam bezveze pitao dali je netko pije.

Kod mene je domace i sir,vrhnje,sirutka...ne mislim na onu s police dm-a ili konzuma.

To da je otpad ako gledas da je ostatak pravljenja neceg onda je otpad jer se dobije pravljenjem sira,ako mislis u smislu da je otpad da nevalja nista,onda se varas.

ps.svak od vas tu kupuje ili je kupovao WHEY PROTEIN,aj prevedi samo rijec WHEY ne trebam ti dalje nista govorit.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 14:37 (hrka11).
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
ps.svak od vas tu kupuje ili je kupovao WHEY PROTEIN,aj prevedi samo rijec WHEY ne trebam ti dalje nista govorit. 

Kaže cca 0,9 grama proteina na 100 g sirutke. Kad bi netko ciljao na recimo 20 g, koliko bi možebitno uzeo preko whey praha otopljeno u 2,5-3 deci vode, za istu količinu proteina trebao bi popiti 2,2+ kile/litre sirutke! Pritom bi ujedno uzeo preko 100 grama ugljikohidrata.

 

Možda se na prvu loptu, kad se ne znaju brojke, sirutka čini ko dobra ideja, no u stvarnosti to nije baš tako. Mislim, ako je nekome fina i OK mu je toliko ugljikohidrata - OK, zaš ne. Stvar je samo u tome da ne može zamijeniti tipične izvore proteina. Može biti zanimljiv dodatak.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...
ATJLučko kaže...
Što se tiče samog mrtvog dizanja, osobno, nebih nikada, NIKADA, preporučio rad bosim nogama/stopalima !

Iznenađen tvojom porukom, jer hrpa ovih na YouTubeu koji objašnjavaju vježbe rade deadlift bosi, a i ima članaka po netu u kojima se zapravo preferira bosi deadlift. Omar Isuf je pred koji mjesec objavio video u kojem je rekao da je prešao na bosi deadlift. I meni osobno tako odgovara. A kad ću vježbati vani, planiram vježbati u "starkama". Probao sam prije dizati u patikama s povišenom petom i to mi nije odgovaralo (možda više zbog mekane nego povišene pete, ali eto...).

 

Evo primjer momka koji diže bos:

 

 

ATJLučko kaže...
Poanta je onih profi tenisica da fiksiraju stopalo u prirodnom položaju, gdje koljeno ne prelazi okomicu nožnih prsta, a to se dalje nadovezuje na pravilan rad vježbe, položaj zdjelice, kukova općenito, posebice kada gornjim "rubom kvadricepsa" idete u paralelu.

Moram priznati da ne kužim koja logika stoji iza toga. Koliko sam shvatio, to ovisi o tome koliko spustiš guzicu. Ako previše spustiš guzicu - jednostavno je drugi put ne spustiš toliko. Te "profi tenisice" imaju povišenu petu ili što? O kakvom "prirodnom položaju" je riječ?

U slučaju kada se rade veće težine, ja bih kazao počevši od 50.00 kila ili težinom jednakom svojoj vlastitoj težini, znači od 100.00 kila na više, bitno je puno faktora, ne samo da koljena ne premaše nožne prste. 

Poanta je da u profi tenisicama ili sa podloškom od 1 do 2 centimetra debljine malo "prevariš" tijelo, jer "lakše/prije" uhvatiš duboki čučanj, a to znači da je gornja linija kvadricepsa "u ravnini" ali ustvari u minusu za onih centimetar dva! 

Isto tako kod deathlift vježbe, postoje tri verzije, za koje ja znam, ali je pored pravog deathlifta, ravnog deathlifta sumo deathlift ustvari prevara, u tehnologiji podizanja/uloženog napora! 

Na kraju krajeva, neka kolega hrka11 pokuša raditi "onako kako on spominje" prednji duboki čučanj, da ga vidim sa koliko kila može bosonog. 

Ja sam po navedenim pravilima na 60.00 četri serije po 8 ponavljanja trenutno! 

hrka11 kaže... 
mbaksa kaže...
ATJLučko kaže...
Što se tiče samog mrtvog dizanja, osobno, nebih nikada, NIKADA, preporučio rad bosim nogama/stopalima !

Iznenađen tvojom porukom, jer hrpa ovih na YouTubeu koji objašnjavaju vježbe rade deadlift bosi, a i ima članaka po netu u kojima se zapravo preferira bosi deadlift. Omar Isuf je pred koji mjesec objavio video u kojem je rekao da je prešao na bosi deadlift. I meni osobno tako odgovara. A kad ću vježbati vani, planiram vježbati u "starkama". Probao sam prije dizati u patikama s povišenom petom i to mi nije odgovaralo (možda više zbog mekane nego povišene pete, ali eto...).

 

Evo primjer momka koji diže bos:

 

 

ATJLučko kaže...
Poanta je onih profi tenisica da fiksiraju stopalo u prirodnom položaju, gdje koljeno ne prelazi okomicu nožnih prsta, a to se dalje nadovezuje na pravilan rad vježbe, položaj zdjelice, kukova općenito, posebice kada gornjim "rubom kvadricepsa" idete u paralelu.

Moram priznati da ne kužim koja logika stoji iza toga. Koliko sam shvatio, to ovisi o tome koliko spustiš guzicu. Ako previše spustiš guzicu - jednostavno je drugi put ne spustiš toliko. Te "profi tenisice" imaju povišenu petu ili što? O kakvom "prirodnom položaju" je riječ?

Cista glupost sto je napisao pogotovo ovo podebljano,a po meni je to porez na budale,cuj trebaju ti profi tene da mores ispravno radit nesto.

Ko god radi zna da ako radis pravilno nece ti koljeno preci prste i meni osobno je u pocetku to najteze bilo savladat,vecinom se privalim nazat,jer pazim da ne prelaze pa se spustim previse i vidim da sam zajeba...sad kako ce ti pomoc nesto da ti koljena ne prelaze prste,a dizu ti petu,ne kontam.

Ne odnosi se to samo kod mrtvog dizanja s tegovim,dosta vjezbi pa i kod obicnog cucnja pazis da ti ne prelazi koljena prste.Sicam se prvi put kad sam otisa na trening to je bilo prije nekih 8g pojavile se girje,ruska zvona kako ocete i kad je trener vidio kako ih dizem nije mi dao radit s njima dok nisam naucio cucanj da valja radit.

Evo jedan video, gdje momak istina obara svjetski rekord, ali ne bosonog ili u nekim običnim tenisicama! 

 

ATJ Lučko
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ATJLučko kaže...
U slučaju kada se rade veće težine, ja bih kazao počevši od 50.00 kila ili težinom jednakom svojoj vlastitoj težini, znači od 100.00 kila na više, bitno je puno faktora, ne samo da koljena ne premaše nožne prste. 

Poanta je da u profi tenisicama ili sa podloškom od 1 do 2 centimetra debljine malo "prevariš" tijelo, jer "lakše/prije" uhvatiš duboki čučanj, a to znači da je gornja linija kvadricepsa "u ravnini" ali ustvari u minusu za onih centimetar dva!

Ni dalje mi nije jasna tvoja inicijalna reakcija (jer bosonogi deadlift ima i svojih prednosti), a ni poanta koju si sad iznio (ne kužim koja je poanta te poante, zašto je to toliko bitno). Vaga mi i dalje ide prema bosom deadliftu.

 

 

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...

Kaže cca 0,9 grama proteina na 100 g sirutke. Kad bi netko ciljao na recimo 20 g, koliko bi možebitno uzeo preko whey praha otopljeno u 2,5-3 deci vode, za istu količinu proteina trebao bi popiti 2,2+ kile/litre sirutke! Pritom bi ujedno uzeo preko 100 grama ugljikohidrata.

 

Možda se na prvu loptu, kad se ne znaju brojke, sirutka čini ko dobra ideja, no u stvarnosti to nije baš tako. Mislim, ako je nekome fina i OK mu je toliko ugljikohidrata - OK, zaš ne. Stvar je samo u tome da ne može zamijeniti tipične izvore proteina. Može biti zanimljiv dodatak.

ja nisam ni rekao da je zamjena za protein u prasku,niti sam rekao da je sami protein da se treba davit u njoj,ali sama cinjenica da se whey protein koji svi kupuju pravi od nje dovoljno ti govori da nije bezveze,ali mozes i sam proguglat mal duze procitat za sta je sve dobra i sta se sve u njoj nalazi.

 

ATJLučko kaže...
....

 Momak obara rekord radi tih tenisica sigurno,a ne radi toga jer vjerovatno cili zivot u tom sportu i trenira za ovakve stvari dok nas je ovde 95% rekreativaca koji ne znaju kladio bi se ni sve vjezbe radit pravilno,pocevsi od mene i da,bas cemo mi primjetit razliku u dizanju u "pro" tenisicam ili ne.Ali kupit ti tene od 100E.Znas koja je razlika odma dizes ko masina odjednom,provjereno,vidio sam na youtubeu malopren. 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 18:35 (hrka11).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice