Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.520
|
čitano: 6.308.620
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

 

Ljudi niste jedini. Također ne pijem kavu. Nikada nisam imao tu naviku. Kao i za alkohol, cigarete, ....

Možda, jednog dana kada "odrastem".

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Usput, ako netko ima problem sa osjećajem gladi rješenje je vrlo jednostavno a to whey protein koji ima sve esencijalne aminokiseline. Nekoliko njih ometaju rad žljezde koja luči te neke hormone koji izazivaju osjećaj gladi, ne znam točno detalje, nije bitno. Ne samo da se nećete morat više borit, nego ćete općenito prestat uživat u hrani i piću. Postat ćete disciplinirani kao mali budistički svećenik. Najnovija otkrića. Ako ga u SAD-u čak davaju narkomanima i alkoholičarima da im olakšaju borbu onda vam je sve jasno. Znači izbacit kavu, povećat unos proteina, prilagodit masti i uh po potrebi. Vraćate mladost i dostojanstvo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 18:20 (KIKI3ooo).
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Zapravo efekt kave dosta dugo drži, ja jedino prije treninga popijem crnu bez šećera i mlijeka.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Naveo sam primjer brata i sestre (svatko to ima u obitelji, najvjerojatnije- tata 60 kg, mama 100 kg ili obrnuto), e ovaj iz tog linka je, najvjerojatnije,  čovjek sa dobrom inzulinskom osjetljivošću. Pogledaj mu sliku prije i poslije.......na obje je odlično građen. Kada sam počeo istraživati na internetu trening, transformacije i slično, nailazi sam na puno takvih primjera i došao do zaključka da ,to što ovaj iz tog primjera govori mene uopće ne treba zanimati. Zašto ne? Zato jer je očigledno da ima odličnu gentiku i ni grama sala (a možda su u igri i steroidi, ne znam). Zato sam uvijek tražio pravog salatog debeljka prije i poslije. E taj me zanima, on i njegov put. Zato jer bih ja sa godinom opuštanja bio isti takav. Imaš odličan primjer o prehrani sa puno masti vs puno UH. Čovjek jede 21 dan 5000 kcal na dan - prvo na LCHF prehrani (puno masti, malo UH) i dobije 1.3 kg, ali u isto vrijeme mu se struk smanji? Poslije toga jede 21 dan 5000 kcal iz visokoUH izvora i dobija 7.1 kg?? E to je ta inzulinska priča. Kontroliraj inzulin, kontrolirati ćeš i kilažu, tj debljanje!  

http://live.smashthefat.com/5000-calorie-carb-challenge-day-21/

5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...
KIKI3ooo kaže...

Jesam li ja jedini koji ne pije kavu ovde?. 

Ja sam jako osjetljiv na kofein, jedno vrijeme sam bio ovisan o Coca Coli i rekoh - nikad više. Nisam okusio Coca Colu nekih 5 godina, a kavu sam pio samo jednom u životu, možda dvaput. Uglavnom, meni je totalna apstinencija od tekućeg kofeina bila jedna od najboljih odluka u životu (i dalje povremeno jedem čokoladu).

 

Vele neki da kava donosi određene benefite, ali ne smiju se ignorirati i negativne posljedice. Svako ponaosob mora odlučiti može li se nositi s kofeinom. Kava obično ima kratkotrajne benefite, a dugoročno gledano na mnoge će loše utjecati - brijem da su svima poznati ljudi koji ne mogu ujutro oči otvoriti prije nego li drmnu šalicu kave. To je zato jer se mozak prilagodi kofeinu proizvodnjom dodatnih receptora za adenozin, receptora preko kojih tijelo zna da je umorno, iscrpljeno. U biti to i jest način na koji kofein funkcionira - prevari mozak da tijelo nije umorno kad je umorno. Da, to valjda omogućava bolje sportske rezultate, ali ako čovjek zbog kofeina postane kronično umoran, onda je u problemima.

 

A i oni koji su osjetljivi na stres, koji su anksiozni trebali bi izbjegavati kofein, jer konfein - nemreš vjerovati - povećava stres, tjeskobu.

mbaksa

Koje si nuspojave imao od kofeina? Moja poznanica je čak dobila napad panike jednom prilikom (davno nam je to pričala) zbog više šalica kave? Kažu da je kava jako loša za anksiozne osobe. Ja sam smanjio na jednu (malu, baš malu). a u rijetkim prilikama dvije na dan. Sokove, pivo i tu vrstu pića nisam baš previše ni pio. Mislim da su te tekuće kalorije, naročito u tim slatkim pićima, prava katastrofa? I tu pazim, što više mogu, da ne uzimam pića sa puno uH pa pijem kratka, tipa viski, votka ili vino. To se na Ketu može, ali puno jače udara.

5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
HowYesN0 kaže...

imate li vi kakvih bolova u koljenima ili neki osjećaj zategnutosti nakon vježbanja ili tokom dana??

Normalno je osjećati nakon treninga ili trčanja određenu krutost, zategnutost, zamor materijala. ali ja ni u ovim godinama nemam ni bolove ni bilo koje druge probleme sa koljenima. Ima hrane koja izaziva upale , koja je inflamatorna i najvjerojatnije pogađaš koja je to? Vrijedi se malo pozabaviti time, jer (ne znam koliko imaš godina) bol nikada nije ugodna stvar. Ni mladima ni starima.

https://thatsugarmovement.com/sugar-inflammation-and-achy-knees/

https://www.weightandwellness.com/resources/articles-and-videos/sugar-aches/

https://www.autoimmunemom.com/diet/sugar-inflammation-joint-pain.html

Pun je internet tekstova, ali mi je najbolje naći tekstove sa komentarima ispod. Komentari  ljudi sa vlastitim iskustvima.

16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...
mbaksa

Koje si nuspojave imao od kofeina? Moja poznanica je čak dobila napad panike jednom prilikom (davno nam je to pričala) zbog više šalica kave? Kažu da je kava jako loša za anksiozne osobe.

Može biti da je tako nešto bilo i kod mene, mada bih ja to više više opisao kao blagi osjećaj paranoje, ali to je tu negdje, možda to i jest bila anksioznost samo sam si je malo drugačije protumačio.

 

Uglavnom, to je bilo kad sam imao 23 godine (sad sam blizu četiri banke). Pio sam Coca Colu svaki dan, ali ne više od pola litre dnevno i obično nisam u jednom šusu popio više od 2,5 deci. Ali bilo je trenutaka kad bih slistio pola litre i onda me počela loviti ta blaga paranoja ili anksioznost ili štoveć.

 

Ali nisam tada bio toga svjestan. Postao sam toga svjestan kad me cimerica navukla na čaj Earl Gray - nakon njega sam se slično počeo osjećati, a nije mi bilo jasno zašto. Nisam zapravo imao pojma kakav je to čaj. Pa kad sam istražio kakav je - pa to je crni čaj, s puno kofeina! E, onda su stvari sjele na svoje mjesto.

 

To je ta kratkoročna posljedica. Pozitivna kratkoročna posljedica bila je dopaminski šut - osjećao bih se bolje nakon što sam popio kolu. Negativna - ako se nisam dobro najeo prije u danu, od kole su mi se počele malo tresti ruke i osjećao sam fizičku slabost.

 

Dugoročne posljedice - neuredni san, konstantna iscrpljenost, pojačana nervoza, osjetljivost na stres... Bilo je tu još toga... Tu je onda zapravo veći problem što jedno od toga "hrani" druge stvari - npr. ako je čovjek osjetljiviji na stres i odstresira ga neka situacija, onda će teže zaspati i lošije spavati pa će to za posljedicu imati umor i iscrpljenost drugi dan, koji će pak povećati osjetljivost na stres. To je zapravo začarani krug iz kojeg se teško izvući. I upravo zbog toga odlučio sam prekinuti s kofeinom. Kao što rekoh - najbolja odluka ikad.

 

Brijem da ljudi nisu svjesni što im kofein radi na duge staze, jer to ide postepeno pa zaborave kako im je bilo prije nego li su počeli konzumirati kofein, odnosno nisu svjesni koliko im je loše sada. Slična stvar s cigaretama - ono, čovjek kašlje, ima smanjeni kapacitet pluća, slabo osjeća mirise (pa mu je hrana bezokusna), usna šupljina mu je nezdrava, koža i nokti posivjeli, trese se ako ne dobi svoj šut baš onda kad mu treba... Al njemu je super! On se osjeća odlično, ne? Sve dok se ne ostavi cigareta i onda se pita što mu je bilo, zbog čega si je to radio, zbog čega je to trpio.

 

bananaman1 kaže...
Ja sam smanjio na jednu (malu, baš malu). a u rijetkim prilikama dvije na dan.

Ha čuj... Ostavi se kave na dva-tri mjeseca da imaš neku referencu. Pa ćeš onda vidjeti koliko stvarno ti ta količina kave smeta ili ne smeta. Jer sad doslovce ne znaš. Možda misliš da znaš, ali zapravo ne znaš.

 

bananaman1 kaže...
Sokove, pivo i tu vrstu pića nisam baš previše ni pio. Mislim da su te tekuće kalorije, naročito u tim slatkim pićima, prava katastrofa?

Kad sam raskrstio s Coca Colom, raskrstio sam i sa slatkim pićima. Jer je, izuzev kofeina, u osnovi sve to ista ki*a. Zapravo mi je glavni razlog od odustajanja od kole bilo oštećenje cakline na zubima, a sva ta "slatka" pića kao prvo nisu samo slatka pića, nego su slatko-kisela ili umjetno-slatko-kisela pa oštećuju zubnu caklinu slično kao i kola, čak i ako su bez šećera.

 

Ali da - hrpa kalorija u tekućem obliku. Radije ću jesti kalorije. Ako želim slatko, radije si pojedem Snickers ili Bounty umjesto da popijem zaslađeno piće.

 

Doduše, povremeno popustim. Rijetko, zbilja rijetko, ali se događa. Znam povremeno popiti Scheweppes Tangerinu i onda pred kraj se već podsjetim kolko su ta zaslađena pića bezvezna, jer je teško popiti tih dva i pol deci, a da imaš onaj inicijalni doživljaj ispijanja. Tako da ne vidim na koji način bih mogao nastaviti to piti nakon jedne čaše. Ista stvar bi zapravo bila i s Cocktom, koja nema ni kofein ni ortofosfornu kiselinu.

 

Tu su kole fenomenalne, jer ti ortofosforna kiselina zamaskira količinu šećera (smiri želudac od te koncentracije šećera), tako da je u koli moguće uživati puno dulje nego u pićima bez te kiseline. Zato i jesu najpopularnija pića!

 

I da - drugo piće s kojim povremeno popustim je vruća čokolada.  Al je ne smijem piti na tašte, jer mi onda nije dobro.

 

bananaman1 kaže...
I tu pazim, što više mogu, da ne uzimam pića sa puno uH pa pijem kratka, tipa viski, votka ili vino. To se na Ketu može, ali puno jače udara.

Osobno tu i tamo popijem koji gemišt, rjeđe popijem pivu, žesticu vrlo rijetko. Brijem da najviše prigovora imam na pivu (ako popijem pivu, to je obično tamni lager ili pšenično od pola litre) - nekak mi se čini da postoji razlog zbog kojeg trbušine nazivaju pivskim trbuhom. 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...
love2ml86 kaže...
bananaman1 kaže...

Evo lijepo napisano i jednostavno za shvatiti. Kao što kaže jedan ovdje koji sve zna (a nije jedini, na žalost) inzulin nema veze sa debljanjem?? Tko ima problema sa kilogramima ovo mu u buduće treba biti  "Biblija", a ne sranja tipa - jedi manje , treniraj više. Nikada u povjesti čovječanstva nije bilo više suplemenata, prave /zdrave hrane, lijekova, sprava za vježbanje, rekvizita, stručnjaka iz fitnesa, medicine, nutricionizma, farmacije.................a isto tako nije bilo više bolesno debelih osoba? Kako, ako je to riješivo pravilom - jedi manje, treniraj više? Sistem života na vagi? Nemojte se zajebavati.

 

.

Zato jer nikad u povijesti nije bilo više osoba koje paze na tijelo kao i onih na drugoj strani koji se prejedaju. 

Lijepo rečeno, ali si ipak propustio najvažnije (kao mnogi ovdje), pitanje svih pitanja...........zašto se ljudi prejedaju (jedan biser ovdje htjede ispasti pametan pa smisli čarobnu formulu za debljinu  - samo jesti manje)? Al populaciji to ne ide baš? Prejedaju se jer imaju hormonalni poremećaj. Koji hormon, pitaš? Naveo sam ga već više puta - INZULIN. Kako odjednom inzulin, zašto nije bio prije 25 000 godina? Zato jer današnjom ishranom provociramo inzulin 10 x na dan (sok, kava/šlag/šećer, mlijeko, kolač, pica, čokolada, pecivo, tjesto, krumpir, riža, pivo, bla,bla,bla.....). Ukratko trpamo se šećerom što nas nakon nekog vremena lijepo uvede u metabolički sindrom i dijabetes. 

 i dalje napominjem, inzulin kod ZDRAVIH osoba ne utjece na debljanje.... ako netko ima 50 ili vise kg viska (kao ljudi s zivota na vagi), ti ljudi nisu zdravi, normalno da ces morati srediti neke  stvari u pocetku.. Tada bi radio na inzulinskoj osjetljivosti.

 

ali kod tebe, mene, i 99% ljudi s ovog topica, ne utjece.. .NENENENENENNENE..

 

 

znaci tvrdis da covjek ako zeli smrasviti, ne bi smio unositi UH uopce? eto to je tvoja izjava, da s UH ne mozes smrsaviti, ako je problem vec taj inzulin....

 

znaci uzmimo keto prehranu, defka, jedes 2000 kalorija proteina i masti,,

i uzmimo normalnu prejranu

 

2000 kalorija, proteini, uh  i masti

 

obje osobe su recimo 500 kcal u deficitu

 

tvrdis da ova druga nece mrsaviti? ili sta? ajd pojasni mi,, kad je inzulin vec toliki problem

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...

Naveo sam primjer brata i sestre (svatko to ima u obitelji, najvjerojatnije- tata 60 kg, mama 100 kg ili obrnuto), e ovaj iz tog linka je, najvjerojatnije,  čovjek sa dobrom inzulinskom osjetljivošću. Pogledaj mu sliku prije i poslije.......na obje je odlično građen. Kada sam počeo istraživati na internetu trening, transformacije i slično, nailazi sam na puno takvih primjera i došao do zaključka da ,to što ovaj iz tog primjera govori mene uopće ne treba zanimati. Zašto ne? Zato jer je očigledno da ima odličnu gentiku i ni grama sala (a možda su u igri i steroidi, ne znam). Zato sam uvijek tražio pravog salatog debeljka prije i poslije. E taj me zanima, on i njegov put. Zato jer bih ja sa godinom opuštanja bio isti takav. Imaš odličan primjer o prehrani sa puno masti vs puno UH. Čovjek jede 21 dan 5000 kcal na dan - prvo na LCHF prehrani (puno masti, malo UH) i dobije 1.3 kg, ali u isto vrijeme mu se struk smanji? Poslije toga jede 21 dan 5000 kcal iz visokoUH izvora i dobija 7.1 kg?? E to je ta inzulinska priča. Kontroliraj inzulin, kontrolirati ćeš i kilažu, tj debljanje!  

http://live.smashthefat.com/5000-calorie-carb-challenge-day-21/

 

 

salati debeljko od 150 kg nije zdrava osoba, i ne upada u ovu pricu... 

 

naravno da netko tko ima 150 kg, taj je unosio BRDO kalorija, sve mu je u organizmu sjebano, normalno da ce on morati rjesavati mnogo problema..

 

ali druze mi pricam oo normalnim zdravim osobama, tebi, meni i ostalim normalnim ljudima koji zele smrsaviti ili se udebljati

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ma kava je ok, ako je volis, pij,, ako ne volis kavu, mozes i kofeinske tablete prije treninga i super...

 

dokazano je da ima benefita, a sad sto ce neki odmah smatrati da je ovisnost ovo ono, to je njihov problem jer piju 10 kava dnevno i svaka ima 15 grama secera i slaga..

 

ljudi, imate izbora

 

normalno da ako pijes kavu recimo kuci, neces je natrpati secerom i mlijekom i tako 5 puta dnevno,, logicno je da koristis umjetno sladilo, i malo mlijeka.. tada nema problema..

 

moja svaka kava ima 0 kalorija, osim u kaficu, ali to je jako rijetko

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ajmo ovako, posto je lakse slusati, evo pogledajte ovaj video od L. Nortona i sve ce vam biti jasno vezano za UH, INZULIN itd,

Lik je naravno znanstvenik

Naravno, ako trenirate, znate za njega

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
16 godina
moderator
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
mbaksa kaže...
Jedan kolega je ujedno pitao - a što je s proteinima - pa i oni dižu inzulin. To je istina. Ali nije cijela istina - dižu ga daleko manje od jednostavnih ugljikohidrata, a masti jedva da utječu na inzulin.

 pa i nije tako, whey protein i mlijecni proizvodi dizu inzulin jednako kao i prosti seceri. .JEDNAKO.. nista manje

Jel tvoj inicijalni komentar bio vezan samo uz whey (za druge mliječne proizvode vidim da neki više, a neki manje, odnosno malo dižu inzulin)?

 

Ako je, onda sam krivo protumačio tvoj komentar pa se onda moj komentar ni ne odnosi na tvoj komentar. Uglavnom, govorio sam općenito, a kontekst su bili ljudi koji ne hodaju u teretanu i ne konzumiraju whey.

 

exer1234 kaže...

ajmo ovako, posto je lakse slusati, evo pogledajte ovaj video od L. Nortona i sve ce vam biti jasno vezano za UH, INZULIN itd,

U kontekstu rasprave o "običnim ljudima" taj je video suvišan i ne odveć korisni rant. Zapravo bih rekao čak i štetan. Zašto? Sve okreće na to da bi, za to što on govori, unos kalorija trebao biti jednak, bez obzira o vrsti prehrane. Ali cijela poanta i jest u tome što ljudi koji konzumiraju dosta slatkog ne mogu zauzdati unos kalorija! A puno lakše će to učiniti ako smanje ili još bolje prekinu unos slatkog. Govorimo o običnim ljudima koji ne žele trpjeti glad samo zato da ne dođu u kalorijski suficit.

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
KIKI3ooo kaže...

Usput, ako netko ima problem sa osjećajem gladi rješenje je vrlo jednostavno a to whey protein koji ima sve esencijalne aminokiseline. Nekoliko njih ometaju rad žljezde koja luči te neke hormone koji izazivaju osjećaj gladi, ne znam točno detalje, nije bitno. Ne samo da se nećete morat više borit, nego ćete općenito prestat uživat u hrani i piću. Postat ćete disciplinirani kao mali budistički svećenik. Najnovija otkrića. Ako ga u SAD-u čak davaju narkomanima i alkoholičarima da im olakšaju borbu onda vam je sve jasno. Znači izbacit kavu, povećat unos proteina, prilagodit masti i uh po potrebi. Vraćate mladost i dostojanstvo.

 ne trolaj

 Ne trolam. Referencu nemam jer taj podcast izlazi svako drugi dan i tko će sad baš iz arhive što sam slučajno posluša prije godinu i po dana. Tebi je to trolanje jer piješ Whey pa gledaš šta govorim ali to ne radi ako ločeš kave. Ja sam sve sa dobrom namjerom podjelia u temi a dalje...

Činjenica je da kad odem Vanka ne popijem Whey taj dan jer nemam volje za popit više od jedne pive a to šta popijem nije mi gušt. Nemam nikakve želje za spizom isto. Blokira sve. Preduvjet je očistiti tijelo od kofeina da to radi. Adios.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 16:31 (KIKI3ooo).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

al bacas mitove

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

al bacas mitove

 Zašto smatraš da je to mit?

6 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Podcast nikome ozbiljnome ne može biti izvor važnih informacija. Pogotovo ako se te informacije ne mogu potvrditi.

14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Aj ne seri.

 

Moga si do sada bit pun para da daješ savjete o prehrani i vježbanju njubarama po švabiji nego da spamaš po temi jedno te isto godinama. Samo to znanje zapakiraj u dobar insta i face profil. Gubiš vrime. 

 

Moja punica plaća puste pare nekoj nutricioniskinji za plan prehrane i kontrolu za kćer, sestru od moje žene, koja ima sindrom down I koja je sklona debljanju. Da vidiš koje su to gluposti, ali to ljudi traže. Čak joj nije ni bitno što nije smršavila 1 kilo u 6 mjeseci, njoj to treba da se osjeća bolje, da je nešto poduzela. Ako trebaš završiti neki tečaj i dobit neki cerifimat, to u godinu dana središ

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 20:58 (KIKI3ooo).
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...

Ma ja sam na jednoj maloj kavi, ali sam u fazi da i to odbacim, bez frke. Još nemam nekih problema pa ću je ostaviti za sada u igri. Tekuće kalorije je zaista glupo uzimati, pogotovo ako treniraš nešto. Tko zna bar malo o prehrani to si neće baš često dopustiti. Pa za litru kole moraš trčati skoro sat vremena? Zanimljivo je da, što se tiče glikemijskog indexa namirnice, ne postoji gora namirnica od piva. Glukoza je 100, a pivo (maltoza) 110? Zato je pivo u zaboravu!   C/P -  Smatra se da učestala konzumacija hrane s visokim glikemijskim indeksom potiče debljanje. Također, može doći do nepravilnog izlučivanja inzulina i razvoja dijabetesa tipa 2.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 23:03 (bananaman1).
5 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

exer1234

Da ponovim - na IGNORU SI!

4 godine
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kava samo po sebi moze sluziti kao "preworkout", jedan trener ce vam da je pijete prije, jedan da ne.

Iako je kava rutina vecini osoba ujutro prije posla, nije neophodna prije treninga.

Ja je pijem uglavnom svako jutro, nekad i prije treninga, nekad ne, ne osjecam neku veliku promjenu kad je ne popim.. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 0:48 (jean7).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
KIKI3ooo kaže...
exer1234 kaže...

al bacas mitove

 Zašto smatraš da je to mit?

 zato sto nema nikakvih znanstvenih utemeljena?

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
love2ml86 kaže...

Podcast nikome ozbiljnome ne može biti izvor važnih informacija. Pogotovo ako se te informacije ne mogu potvrditi.

 mogu,  ali zavisi tko je u tom podcastu.. covjek koji siri dezinformacije ili informacije..

 

ali to obican covjek ne moze razaznati, tko ima valjanje a tko lose informacije.

 

zato se prvo treba dobro informirati i nacitati prije toga..

 

inace ces kao prosjecna osoba vjerovati svasta sto cujes, sto naravno nije dobro

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...
mbaksa kaže...

Ma ja sam na jednoj maloj kavi, ali sam u fazi da i to odbacim, bez frke. Još nemam nekih problema pa ću je ostaviti za sada u igri. Tekuće kalorije je zaista glupo uzimati, pogotovo ako treniraš nešto. Tko zna bar malo o prehrani to si neće baš često dopustiti. Pa za litru kole moraš trčati skoro sat vremena? Zanimljivo je da, što se tiče glikemijskog indexa namirnice, ne postoji gora namirnica od piva. Glukoza je 100, a pivo (maltoza) 110? Zato je pivo u zaboravu!   C/P -  Smatra se da učestala konzumacija hrane s visokim glikemijskim indeksom potiče debljanje. Također, može doći do nepravilnog izlučivanja inzulina i razvoja dijabetesa tipa 2.

 Da li znas sta znaci rijec "smatranje" ? to je isto kao i "misljenje" .. dakle misljenje apsolutno nista ne dokazuje, to je samo misljenje

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
jean7 kaže...

Kava samo po sebi moze sluziti kao "preworkout", jedan trener ce vam da je pijete prije, jedan da ne.

Iako je kava rutina vecini osoba ujutro prije posla, nije neophodna prije treninga.

Ja je pijem uglavnom svako jutro, nekad i prije treninga, nekad ne, ne osjecam neku veliku promjenu kad je ne popim.. 

 

tako je, tj kofein

 

ako ne volis kavu, popijes kofein kapsulu i ok

ako volis kavu, radije pijes kavu onda i to je to

 

 

apsolutno ne vidim nikakav problem

 

neki strucnjaci seru kako je kava otrov ono (recimo onaj petar celik,  ili onaj neki nas celavi jazavac, ne znam sad ime).. to su gluposti kakvih nema,

 

to nije nista drukcije nego neka glupa sekta.. bjezite od takvih ljudi

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Imate preporuku nekih tenisica  za gym...u procesu sam kupovine....pa razmatram  opcije..da nisu premekane nit pretvrde

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Imate preporuku nekih tenisica  za gym...u procesu sam kupovine....pa razmatram  opcije..da nisu premekane nit pretvrde

Što kolega želite raditi u njima u teretani, raditi mrtvo dizanje/čučanj, ili raditi na ostalim vježbama i serijama na spravama?!  

 

U slučaju da želiš raditi mrtvo dizanje/čučanj, predlažem ove recimo; https://www.adidas.de/manner-gewichtheben-schuhe

U slučaju da govoriš o nekim drugim vježbama, predlažem nešto ovakvo; https://www.adidas.de/duramo-9-schuh/B96578.html

 

Ovo je recimo moj ukus/izbor, a tvoj može biti drukčiji, ali na tom tragu generalno, možda koji drugu brend, kao ASICS, NIKE, MIZUNO, LOTO, ...!!!!! 

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2020 19:55 (ATJLučko).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nikako ove tenisice za mrtvo.

Čučanj - da.

 

Metcon je neka zlatna sredina za all around tenisicu.

Know your limits.
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kardio (bajk ,orbitrek)  ..deadlift squat ukratko 5x5 strong program

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Uzmi što ti paše. Mrtvo i čučanj je ionako bolje raditi bos

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
KIKI3ooo kaže...
exer1234 kaže...

al bacas mitove

 Zašto smatraš da je to mit?

 zato sto nema nikakvih znanstvenih utemeljena?

 Gore sam ti već odgovorila, mislila sam da si ti. U podcastu su bili znanstvenici i to je mainstream podcast nevezan za vježbanje i prehranu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice