Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.520
|
čitano: 6.308.768
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Moram priznati da sam pomalo razocaran. Ocekivao sam puno vise konstruktivnosti, rasprave i argumentiranja. Razloga za i protiv i zasto.

Koji su vasi programi i vasi motivi? Malo vise uputa za nas njubare...

 

Recimo, za Nipparda nisam niti znao do ovih zadnjih par postova.

Super mi je tip i jako mi se svidja njegov znanstvenoiskustveni pristup.

 

Evo ja sam sad u situaciji da bi zelio upisati neki gym u ZG (Novi ZG, konkretno) jer ne zelim na prevelike tezine bez iskustva. Ne treba mi vodjeni trening ali mi je apsolutno nuzna osoba pored mene koja zna kako se izvode vjezbe, te koja zna i voljna me pratiti, nadgledati i korigirati. Ima li tko kakav savjet, mozda cak i kontakt?

 

Ili je dovoljno pratiti Nippardove preporuke videa, snimati se i usporedjivati (meni se to ne cini bas najpametnije)?

 

Gledam te!
10 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Preporuka za XXL na Velesajmu, a sta se tice privatnog trenera, ako bas u zivotu nisi podigao uteg ili sipku, sve se da nauciti preko youtubea. Takoder preporuka za Niparda, ti powerbuilding programi gdje se fokusiras na te glavne compound vjezbe i nadodas neke sporedne su najbolji za pocetnike.

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

Moram priznati da sam pomalo razocaran. Ocekivao sam puno vise konstruktivnosti, rasprave i argumentiranja. Razloga za i protiv i zasto.

Koji su vasi programi i vasi motivi? Malo vise uputa za nas njubare...

 

Recimo, za Nipparda nisam niti znao do ovih zadnjih par postova.

Super mi je tip i jako mi se svidja njegov znanstvenoiskustveni pristup.

 

Evo ja sam sad u situaciji da bi zelio upisati neki gym u ZG (Novi ZG, konkretno) jer ne zelim na prevelike tezine bez iskustva. Ne treba mi vodjeni trening ali mi je apsolutno nuzna osoba pored mene koja zna kako se izvode vjezbe, te koja zna i voljna me pratiti, nadgledati i korigirati. Ima li tko kakav savjet, mozda cak i kontakt?

 

Ili je dovoljno pratiti Nippardove preporuke videa, snimati se i usporedjivati (meni se to ne cini bas najpametnije)?

 

 Pa što mi vrijedi agrumentirati i pisati konstruktivno kada mi je s druge strane netko tko je zatucan i ne da na svoje i ne dozvoljava da mu se nešto objasni. Mogu dati najjače argumente i razloge. ali ako netko to ne želi slušati i razmotriti, nego nastavlja tupiti po svom, onda ne vrijedi. Ušteda i vremena i živaca za mene.

 

Na kraju krajeva, najbitnije je vježbati i biti aktivan pa onda nema ni veze što su ti treninzi katastrofalno posloženi ako natjeraju tu osobu u gym i njoj se to sviđa. Džaba najbolji trening ako ga se ne može pratiti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

Moram priznati da sam pomalo razocaran. Ocekivao sam puno vise konstruktivnosti, rasprave i argumentiranja. Razloga za i protiv i zasto.

Koji su vasi programi i vasi motivi? Malo vise uputa za nas njubare...

 

Recimo, za Nipparda nisam niti znao do ovih zadnjih par postova.

Super mi je tip i jako mi se svidja njegov znanstvenoiskustveni pristup.

 

Evo ja sam sad u situaciji da bi zelio upisati neki gym u ZG (Novi ZG, konkretno) jer ne zelim na prevelike tezine bez iskustva. Ne treba mi vodjeni trening ali mi je apsolutno nuzna osoba pored mene koja zna kako se izvode vjezbe, te koja zna i voljna me pratiti, nadgledati i korigirati. Ima li tko kakav savjet, mozda cak i kontakt?

 

Ili je dovoljno pratiti Nippardove preporuke videa, snimati se i usporedjivati (meni se to ne cini bas najpametnije)?

 

evo konstruktivno, kao jedan pocetnik drugome :)

 

185cm 85kg

 

nemam problema sa debljinom, cijeli zivot sam se bavio nekakvim sportom, tako da vjezbam iskljucivo zbog svoga zdravlja, fizickog i mentalnog 

 

posao mi je sjedenje na stolici i blejanje u monitor

 

klasika kao i vecina ovdje, zena djeca posao i slicno, pa imam ograniceno vrijeme kada sam slobodan odraditi trening i taj trening mi je max 1 sat, vjezbe plus odmor izmedu setova

 

takoder sam krenuo u gym, kako je gore netko preporucio XXL na velesajmu ili Gymnasium kod Peveca u Zaprudu su ti odlicne. 

 

Meni je problem sa gymovi taj sto, u vrijeme kad mogu ici vjezbat, obicno poslje posla, oko 17h, je guzva u njima i onda dok vjezbas, uvijek mi se dogadalo da moram cekati na odredenu klupu ili spravu ili uteg, i to mi sjebe trening, ili predugo cekam ili mi produzuje vrijeme bespotrebno i zivcira me.

 

pa sam odustao, kupio OVO i sad vjezbam doma, ovo ce mi biti dovoljno sigurno sljedece 2 godine minimalno, a kasnije samo nadokupim vece tezine po potrebi

 

meni je tako bolje, jednostavnije, ucinkovitiije, manje stresa i bolja disciplina, jer doma dodem svaki dan i gledam u utege, bez obzira kako se osjecam nateram se vjezbati, i za sada nisam propustio niti jedan dan, disciplina i dosljednost su mi najvazniji element

 

ne radim nista posebno, sve osnovne vjzebe za full body workout, 3 puta tjedno, nedjelja, utorak i cetvrtak, cardio mi je svakodnevno hodanje sa klincima

 

nakon svakih 4 tjedna povecam kilazu i rep, zavisno od vjezbe, tako da su mi u 10-15 rep okviru. ne idem do "fail" vec tu negdje, po slobodnoj procjeni 70% do 75% maksimale sto mogu podici u odredenoj vjezbi

 

kada osjetim na odredenoj vjezbi da nesto nije u redu ili me zaboli i slicno, onda smanjim kilazu i opreznije odradim vjezbu, rijetko je, ali se desi

 

slika u prilogu da vidis kako mi je koncepiran trening, krenuo sam u 9. mjesecu

 

osim Jeffa, koji je stvarno odlican, dosta sam se informirao na ovim kanalima, ne samo o vjezbama, veci i o prehrani, mentalnom aspektu, opcenito o zdravlju tijela i slicno:

 

https://www.youtube.com/c/biolayne1/featured
https://www.youtube.com/c/ShreddedSportsScience
https://www.youtube.com/c/JonniShreve
https://www.youtube.com/c/MarioTomicOfficial
https://www.youtube.com/c/RenaissancePeriodization
https://www.youtube.com/c/PrecisionMovementCoach
https://www.youtube.com/c/AndrewHubermanLab

 

bilo kako bilo, samo kreni i radi, ne brigaj za izgled, brzinu/sporost napredka i slicno, put je dug, tezak i najbitnije je da ne odustanes, sve ostalo ce doci samo po sebi dok god ustrajes

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2022 11:46 (Mitohondri).
13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Braco sta cemo sa bulkom ovu zimu?

Inflacija me nije dirala dok nisam nekidan skuzio da je poskupio posni sir u lidla, jedini koji mogu jest.

Jbt sa 10-ak na 14 kn. Skoro suzu nisam pustio.

Cekam sad crni petak pa cu uzet zalihu wheya za do ljeta. Ovisi o cijeni izgleda da ce to uz meso biti glavni izvor bjelancevina.

Koje imate preporuke. Sta jesti?

Ne vidim neki izbor, jaja, meso i whey. Moram ih uzimat pa da kosta ne znam koliko.

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Imaš proteinski posni sir u konzumu. Zna biti 9 kn, 500 g. Prije dva tjedna bio 9 kn, i uzeo sam više komada.  U 250 g ima 30 g proteina. Što se tiče okusa, meni osobno, jedan od finijih. Kremast, lagan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 14:02 (mmafan).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Proteinski sir je najbolj iz blendera ili sjeckalice, staviš bananu i sir, malo mleka i udri.

Miks je fantastičan i prava je bomba.

 

A jaja ne treba zanemariti, svako jutro 4-5 jaja i udri. Da se još jeftino naći.

Know your limits.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ne znam ja ga tako popio nebi nikad,nema sanse...radje uzmem tortilju veliku nabacas sta oces sunke ili prsuta,povrca,bacim sira po tom i kad se ispece istovarim na to jos 200-300gr posnog sira...imas sve,uh,m,pro.Ukopim u unos dnevni naravno.Okus perverzija,moga bi je svaki dan po 2 puta jest.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 15:20 (hrka11).
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

To sa tortiljama je zakon. Kod mene ima za kupiti proteinske tortilje. Izmedu dvije stavim lean mljeveno meso, nekog sira i ispecem sve skupa na tavici ili u pecnici. Poslije narezem ko pizzu na kriske i peglam sa necim tipa kiselo vrhnje dip ili nekaj.

Definitivno must eat recept.

 

Recimo nekaj ovakvoga, nije pizza format ali same shit ili bolje.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 15:25 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Tortilje su mrak, sir šunka pršut vrhnje kaj god... udri

Ja znam ujutro zamutiti jaja i sir, malo soli vrhnja i mlijeka, bacim to u tavu kao palačinku i preko toga tortilju, kad se zapeče zamotam i idem na posao.

3 minute posla i par kuna troška. A proteina ko dreka.

 

Napuštam lagano zobene, ipak je to hrana za konje, a dosta mi je biti konj :)

Know your limits.
16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Vidim nitko nije otkrio sljedeću kombinaciju, posni sir može i taj proteinski iz konzuma, malo bučinog ulja i sitno sjeckani kiseli krastavci, uz to se može ubaciti i kuhani slanutak. Naravno sve zajedno lagano pomiješati u tanjuru ili posudici.

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2023 22:16 (BeLLicus).
16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo da postam nekakav svoj sistem koji mi odgovara i po kojem rokam sada već godinu dana otkako sam i krenuo u teretanu. Početak je doslovno bio rad na spravama s minimalnom kilažom i odlaskom u teretanu 6dana u tjednu, sada sam jedan dan u teretani pa jedan odmora i tako u krug.

Prehrana je ugl. vegetarijanska  uz dva dana u tjednu kada pojedem koji komad mesa, naravno uz pivu ili vino, jednom tjedno pojedem nekakav čips radi gušta. S time da pijem 3g kreatina prije treninga, 2mjerice whey-a nakon treninga i još jedna mjerica whey-a u zobenim, nakon ručka svaki dan popijem dvije omega 3 kapsule i 2 tablete (kombinacija kalcija, magnezia, cinka). 

Što se tiče izgleda, nemam namjeru postati fotke, ali nisam nabijen niti mi je to cilj. Vidi se da vježbam i da sam u formi, no zato snage imam kao bik :D, jbg godine stisle 35 već pa su i drugi prioriteti. S 86kg na visinu od 176, sam došao na 75kg i trenutno se već pola godine vrtim od 77-80kg.

I evo programa kojeg odradim kroz kojih 1h i 15-30min ovisno o raspoloženju.

 

Bench press
1x12 50kg (zagrijavanje)
5x6 80kg (cilj mi je doći do 8 ponavljanja po seriji, nakon čega dižem kilažu za 5kg kada se osjećam spremno za više, isprobao sam 85kg u 2 serije, ali samo 4 ponavljanja no ta kilaža bude pričekala još kojih 10 dana sigurno)
Između svake od gore navedenih serija ubacim 2-3 široka zgiba

Chest press machine
1x12 63kg (zagrijavanje)
2x8 70kg (cilj mi je doći do 10 ponavljanja po seriji, nakon čega dižem kilažu za 7kg kada se osjećam spremno za više)
1x6 77kg
Između svake od gore navedenih serija ubacim 2-3 široka zgiba

Butterfly machine
1x10 63kg (zagrijavanje)
2x8 70kg (cilj mi je doći do 10 ponavljanja po seriji, nakon čega dižem kilažu za 7kg kada se osjećam spremno za više)
1x6 77kg

Zgibovi
2x5 široki
2x5 uski s šakama prema licu
2x5 uski s šakama prema van

Cable close grip row (tako google veli za ovu spravu)
1x8 80kg
2x8 85kg
1x8 90kg

Kombinacija trbušnjaka i propadanja točnim redosljedom
1 serija od 15 trbušnjaka s 10kg utegom
1 serija od 10 propadanja s 10kg utegom
1 serija od 10 trbušnjaka s 10kg utegom
1 serija od 8 propadanja s 10kg utegom
1 serija od 10 trbušnjaka s 10kg utegom
1 serija od 8 propadanja s 10kg utegom
1 serija od 10 trbušnjaka s 10kg utegom

Biceps curls with dumbbells
1x10 18kg po dumbelu
2x8 18kg po dumbelu

Overhead triceps extension
3x8 35kg

Side lateral raises with dumbbells
3x8 9kg po dumbelu

Shoulder Press Machine
1x10 80kg
1x8 85kg
1x8 90kg
1x6 95kg

Biceps curls s štangom u sjedećem položaju
3x10 25kg

 

Napomena: nema nikakvih bolova u mišićima, zglobovima, kostima taj dan niti na dan odmora, jednom se dogodilo da sam priklještio živac, ali to je bilo radi jedne sprave na kojoj nisam mogao podesiti visinu koja bi mi odgovarala tako da sam tu vježbu izbacio i sada samo šibam 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 7:48 (Branimir2412).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...

Moram priznati da sam pomalo razocaran. Ocekivao sam puno vise konstruktivnosti, rasprave i argumentiranja. Razloga za i protiv i zasto.

Koji su vasi programi i vasi motivi? Malo vise uputa za nas njubare...

 

Recimo, za Nipparda nisam niti znao do ovih zadnjih par postova.

Super mi je tip i jako mi se svidja njegov znanstvenoiskustveni pristup.

 

Evo ja sam sad u situaciji da bi zelio upisati neki gym u ZG (Novi ZG, konkretno) jer ne zelim na prevelike tezine bez iskustva. Ne treba mi vodjeni trening ali mi je apsolutno nuzna osoba pored mene koja zna kako se izvode vjezbe, te koja zna i voljna me pratiti, nadgledati i korigirati. Ima li tko kakav savjet, mozda cak i kontakt?

 

Ili je dovoljno pratiti Nippardove preporuke videa, snimati se i usporedjivati (meni se to ne cini bas najpametnije)?

 

 Ako si pocetnik, i zelis misice najbolje su kompaudne vjezbe plus kalorijski suficit. Kompaudna vjezba znaci da radis jednu vjezbu a u toj vjezbi radi vise misicnih skupina.

Te vjezbe bi bile Mrtvo dizanje, cucnjevi, bench. Znaci drz se sipke. A za pravilno izvodenje pogledaj videa na YT i radi s laganim tezinama, i sve ce sjest na svoje mjesto s vremenom. 

 

Ko prvi do male sam u nju upada
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Tako je, kao pocetniku tebi je cilj s sto manje napredovati sto vise.

Vise treninga i vjezbi ne znaci vise napretka

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Branimir2412 kaže...

Evo da postam nekakav svoj sistem koji mi odgovara i po kojem rokam sada već godinu dana otkako sam i krenuo u teretanu. Početak je doslovno bio rad na spravama s minimalnom kilažom i odlaskom u teretanu 6dana u tjednu, sada sam jedan dan u teretani pa jedan odmora i tako u krug.

Prehrana je ugl. vegetarijanska  uz dva dana u tjednu kada pojedem koji komad mesa, naravno uz pivu ili vino, jednom tjedno pojedem nekakav čips radi gušta. S time da pijem 3g kreatina prije treninga, 2mjerice whey-a nakon treninga i još jedna mjerica whey-a u zobenim, nakon ručka svaki dan popijem dvije omega 3 kapsule i 2 tablete (kombinacija kalcija, magnezia, cinka). 

Što se tiče izgleda, nemam namjeru postati fotke, ali nisam nabijen niti mi je to cilj. Vidi se da vježbam i da sam u formi, no zato snage imam kao bik :D, jbg godine stisle 35 već pa su i drugi prioriteti. S 86kg na visinu od 176, sam došao na 75kg i trenutno se već pola godine vrtim od 77-80kg.

I evo programa kojeg odradim kroz kojih 1h i 15-30min ovisno o raspoloženju.

 

Bench press
1x12 50kg (zagrijavanje)
5x6 80kg (cilj mi je doći do 8 ponavljanja po seriji, nakon čega dižem kilažu za 5kg kada se osjećam spremno za više, isprobao sam 85kg u 2 serije, ali samo 4 ponavljanja no ta kilaža bude pričekala još kojih 10 dana sigurno)
Između svake od gore navedenih serija ubacim 2-3 široka zgiba

Chest press machine
1x12 63kg (zagrijavanje)
2x8 70kg (cilj mi je doći do 10 ponavljanja po seriji, nakon čega dižem kilažu za 7kg kada se osjećam spremno za više)
1x6 77kg
Između svake od gore navedenih serija ubacim 2-3 široka zgiba

Butterfly machine
1x10 63kg (zagrijavanje)
2x8 70kg (cilj mi je doći do 10 ponavljanja po seriji, nakon čega dižem kilažu za 7kg kada se osjećam spremno za više)
1x6 77kg

Zgibovi
2x5 široki
2x5 uski s šakama prema licu
2x5 uski s šakama prema van

Cable close grip row (tako google veli za ovu spravu)
1x8 80kg
2x8 85kg
1x8 90kg

Kombinacija trbušnjaka i propadanja točnim redosljedom
1 serija od 15 trbušnjaka s 10kg utegom
1 serija od 10 propadanja s 10kg utegom
1 serija od 10 trbušnjaka s 10kg utegom
1 serija od 8 propadanja s 10kg utegom
1 serija od 10 trbušnjaka s 10kg utegom
1 serija od 8 propadanja s 10kg utegom
1 serija od 10 trbušnjaka s 10kg utegom

Biceps curls with dumbbells
1x10 18kg po dumbelu
2x8 18kg po dumbelu

Overhead triceps extension
3x8 35kg

Side lateral raises with dumbbells
3x8 9kg po dumbelu

Shoulder Press Machine
1x10 80kg
1x8 85kg
1x8 90kg
1x6 95kg

Biceps curls s štangom u sjedećem položaju
3x10 25kg

 

Napomena: nema nikakvih bolova u mišićima, zglobovima, kostima taj dan niti na dan odmora, jednom se dogodilo da sam priklještio živac, ali to je bilo radi jedne sprave na kojoj nisam mogao podesiti visinu koja bi mi odgovarala tako da sam tu vježbu izbacio i sada samo šibam 

 Zanimljiv program, mogao bi ga isprobati... Sve radiš u jedan dan ili si podjeliš kroz tjedan? Leg day nemaš?

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 19:27 (Genoxxx).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

jebes noge, noge idu pod astal

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Genoxxx kaže...
 Zanimljiv program, mogao bi ga isprobati... Sve radiš u jedan dan ili si podjeliš kroz tjedan? Leg day nemaš?

 Sve šibam u istom danu, pa dan odmora i tako u krug, s time da sam na te kilaže došao lagano kroz godinu, malo po malo. Leg day nemam specificiran u teretani, već za vikend sjednem na bajk pa lagano na sljeme ili do gorice, ako nije bajk tada je trčanje ili duža šetnja, a preko tjedna je opet bajk na posao s posla, bez obzira bilo ljeto ili zima.

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

kao sto rekoh, noge idu pod astal

23 mjeseca
offline
Najbolji okus Optimum Nutrition whey proteina?

Koji vam je najbolji okus? Dvoumim se izmedu double rich chocolate i french vanilla

9 godina
offline
Re: Najbolji okus Optimum Nutrition whey proteina?
japaja55 kaže...

Koji vam je najbolji okus? Dvoumim se izmedu double rich chocolate i french vanilla

 Ja sam sad uzeo Extra Milk Chocolate fantastičan je

14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Neki dan mi je izletila reklama za power ball, je li netko probao? Kakva je osjećaj i ima li koristi? Ima ih na aliex za cca 100kn

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

kae to

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

kae to

 https://www.mall.hr/lopte-za-vjezbanje/spartan-loptica-za-zapesce-powerball 

23 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
s obzirom da je piletina jako poskupila zanima me gdje kupujete ? u trgovinama poput lidla il bas mesnicama? u mesnicama je skuplje , a nekako mi se cini da je to sve ista kvaliteta
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Blagus na placu u Samoboru, mislim da je 25kn/kg, uzmeš cijelog piceka i doma ga rastrančiraš.

Picek ti ima cca 2-3kg, s time da su ti kosti oko 1kg max, tak da dobiješ 2kg mesine za 75kn cca.

 

Inače, bolje ti je uzimati na domaćiji ako imaš od koga.

Savjet - Slavonija ili bosanska posavina. Naručiš 10ak piceka, to ti pokolju po narudžbi, dođeš platiš u kešu, tam je nešto niži standard pa su i cijene niže, a jedeš domaće.

Know your limits.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja odem u Mađarsku svakih mjesec dana i uzmem oko 10 kg i budem miran. U prosjeku me izađe oko 30 kn/kg, pileća prsa bez kostiju. Pureće mljeveno sam prošli put uzeo čak za 24 kn.

11 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
japaja55 kaže...
s obzirom da je piletina jako poskupila zanima me gdje kupujete ? u trgovinama poput lidla il bas mesnicama? u mesnicama je skuplje , a nekako mi se cini da je to sve ista kvaliteta

 4.40 kn jedan picek. Uzmem 50 komada, za par tjedan pokoljem. Svaki cca 2.5 kile očišćen. Nekih 120 kg piletine me košta s hranom za njih oko 1.000 kn.

Znači manje od 10kn po kili. I znam kaj jedem i koliko je staro.

Ako nemaš mogućnost hraniti ih, kupi na selu. Skroz drukčije meso od ovog iz trgovine vodenastog 

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

kupujem vec ispecena prsa izrezana smrznuta, 2.49 eura, 55g proteina, samo stavis na tavu na par min i top

 

https://shop.rewe.de/p/ja-haehnchen-filetstreifen-250g/8371596

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 6:26 (exer1234).
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Jarvan kaže...
japaja55 kaže...
s obzirom da je piletina jako poskupila zanima me gdje kupujete ? u trgovinama poput lidla il bas mesnicama? u mesnicama je skuplje , a nekako mi se cini da je to sve ista kvaliteta

 4.40 kn jedan picek. Uzmem 50 komada, za par tjedan pokoljem. Svaki cca 2.5 kile očišćen. Nekih 120 kg piletine me košta s hranom za njih oko 1.000 kn.

Znači manje od 10kn po kili. I znam kaj jedem i koliko je staro.

Ako nemaš mogućnost hraniti ih, kupi na selu. Skroz drukčije meso od ovog iz trgovine vodenastog 

 Def je razlika u kvaliteti mesa.

 Uzeo sam u Kauflandu pileci file nedavno i ono ok je, nemam sto prigovorit.

 Par dana poslije jedem pileci file od domaceg piceka i odma skuzis da meso nije krto nego ima strukturu te da moras zubima to zagrist dok ovo iz kauflanda jedes bez zubi bez brige.

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 9:28 (Batista).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice